PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 335 satıp 46 m3 almak aptallık mı?

Otto_Skorzeny
25-04-2016, 22:28
Merhabalar öncelikle. Başlıkta olduğu gibi kendi aracımı satıp manuel m3 almayı düşünüyorum. Aptallık mı olur?
Neden böyle bir şey istiyorsun diyeceksiniz. Hem manuel araçtan daha çok keyif alıyorum hem de atmo araçtan. Sırf bunlar için almak yani genellersek daha eğleneceğim için almak aptallık mıdır?

turbo&quattro
25-04-2016, 22:34
Temizini mantikli fiyata bulabilirsen tabiki M ama ben mantikli fiyat araliginda eglenebilecegin bir m3 bulabilecegini sanmiyorum. 335 devam ederdim.

turbo&quattro
25-04-2016, 22:36
Edit

Aptallik tabiki degil sonucta otomobil aski baska birsey. Ben audi s5 ve e92 m3 unu satip e30 m3 alan biriyle tanismistim birkac sene once :)

Otto_Skorzeny
25-04-2016, 22:36
Temizini mantikli fiyata bulabilirsen tabiki M ama ben mantikli fiyat araliginda eglenebilecegin bir m3 bulabilecegini sanmiyorum. 335 devam ederdim.
Sağol Yusuf Abi, sende araç almadan önce bu ikilemde kalmışsındır diye düşünüyorum haksız mıyım? :)

i-vtec07
25-04-2016, 22:41
İmkanın varsa bin derim arkadaşım, atmo M/// in zevkini sanmıyorum 335 verebilsin :)

MK8800
25-04-2016, 22:41
Mantıklı mı bilmiyorum sonuçta keyfi alıyorsun ama bence piyasa aracına ortalama değerinde para verip sonradan hem maddi hemde zamandan kaybetmek yerine biraz daha fazla vererek bilindik , bakımlı , kondisyonu yerinde bir araç almak daha cazip gibi.

turbo&quattro
25-04-2016, 22:44
Sağol Yusuf Abi, sende araç almadan önce bu ikilemde kalmışsındır diye düşünüyorum haksız mıyım? :)

Ben 4 sene once 335 imi almadan once baya arac bakinmistim, test surusu yapmistim bunlar icinde e46 m3 de vardi. Cok keyifliydi ama M makinaya o zaman cesaret edememistim hos simdide edemem.

Emre-U
25-04-2016, 22:45
Tabiki de atmo aracın her devri ayrı bir heyecan ayrı bir tat tartışılmaz birşey. Fakat türkiye şartlarında canı alınmamış kaç e46 m3 kaldı ki . Temizini bulan zaten evladına saklar hale gelmiş.

ZaZy
25-04-2016, 22:58
Benim nacizene fikrim senin araç İstanbuldayken çok yakın arkaşımın kardeşi kullanıyordu; kesinlikle manuel keyfi için satılacak bir araç değil; senin aracın direksiyonu hale ışıklı ve kendin ona göre kullanıyorsan çok ararsın :D

AşkınS.
25-04-2016, 23:01
E46m3lere karsi onyargim basladi yalan değil. Özellikle forumda konusunu okudugum m3ten sonra... M3 aliyorsaniz eger yaninda 1 m3 alacak kadar daha paraniz olmasi gerek malesefki.. Kinder suprise.

ozzywan
25-04-2016, 23:06
E 46 M3 benim hayatımda kullandıgım en keyifli araçtır, sonrasında da E 36 M3 en keyifliydi. Ben şu an cesaret edebilsem e36'ya bile girerdim ama arkadaşların da dedigi gibi temizini bulmak cok cok zor artık bu tur araçların. Ama belki şansın yaver gider, bir de aldıktan sonra biraz para ayırırsın kenara, aracı komple bir elden gecirirsin vs. yerini dolduramıyacagın bir aracın olur. hiç şüphen olmasın. Ama eğer enerjini, paranı, zamanını harcama riskini alamıyorsan pek girme derim ben de.

Otto_Skorzeny
25-04-2016, 23:12
Benim nacizene fikrim senin araç İstanbuldayken çok yakın arkaşımın kardeşi kullanıyordu; kesinlikle manuel keyfi için satılacak bir araç değil; senin aracın direksiyonu hale ışıklı ve kendin ona göre kullanıyorsan çok ararsın :D

Evet direksiyon çok keyifli yalan değil :D. Fena kafam karışmış durumda çevrem şuan böyle bir düşüncemin olmasını bile gerizekalıca buluyor :D.

ZaZy
25-04-2016, 23:16
Evet direksiyon çok keyifli yalan değil :D. Fena kafam karışmış durumda çevrem şuan böyle bir düşüncemin olmasını bile gerizekalıca buluyor :D.

kardeşim demim diyorum ama bak piyasada temiz istediğin gibi araba kalmadı. Burdan giderken temizdi araban hale öyleyse çok ararsın demedi deme.
Bence kaşınma çok üzülürsün :)

Otto_Skorzeny
25-04-2016, 23:16
Bu arada internette kilit ile çok keyif alındığını duydum, aracı komple değiştiriyormuş. Aracı satmassam kilit takacağım o kesin Ayhan Abi'nin uygun zamanını bekliyorum hatta.

Otto_Skorzeny
25-04-2016, 23:18
kardeşim demim diyorum ama bak piyasada temiz istediğin gibi araba kalmadı. Burdan giderken temizdi araban hale öyleyse çok ararsın demedi deme.
Bence kaşınma çok üzülürsün :)
Abi varya ustam falan işi bilen adamların hepsi senin dediğini dedi şuana kadar. Abi ben sizi bir yerde toplasam beni bi güzel dövseniz mi acaba? Araba halen çok temiz kendimden iyi bakıyorum. Fıtık ameliyatı olmam lazım mesela, ameliyata vereceğim parayı arabaya verrim öyle bi manyağım ben. Aşırı titizim

aykutsafakyaman
25-04-2016, 23:21
Aptallık demeyelim de başka yönden bakalım. Benim de içimde hep uhde olucak bi kasadır e46 duygusal davranıcak olsak ben alırdım. Ama öbür yandan 10 yaşın üstünde her alanın hemen hemen hep kırbaçladığı m makina tamamen kapalı kutu. Temizi olmadığı sürece elindeki 3.35ten ona geçmek sıkıntı doğurabilir.

AliDogukan
25-04-2016, 23:23
Huyunu suyunu bildiğin gül gibi e92 335i satıp nasıl kullanıldığı belirsiz saatli bomba e46 m3 almak.

Hayatında aksiyon eksikliği mi hissediyorsun,macera mı arıyorsun kardeşim :) Daha açık konuşmak gerekirse kaşınma bence ahah diff yap keyfine bak ekmeği yenmemiş m3 e zaten ebesinin nikahı fiyat biçerler :)

RafetAraç
25-04-2016, 23:27
Ben 4 sene once 335 imi almadan once baya arac bakinmistim, test surusu yapmistim bunlar icinde e46 m3 de vardi. Cok keyifliydi ama M makinaya o zaman cesaret edememistim hos simdide edemem.

peki bu e46 m3 lern motorundan neden bu kadar çok korkuluyor ? zayıf yanı ne bu motorların ?

aykutsafakyaman
25-04-2016, 23:56
peki bu e46 m3 lern motorundan neden bu kadar çok korkuluyor ? zayıf yanı ne bu motorların ?

Parayi seviyor zayif yani o

blumenberg
26-04-2016, 00:16
ben olsam düşük modele geçmezdim, e92 m3 için uğraşırdım

Sti_Ozan
26-04-2016, 00:20
Mantik evliligini birakip,ask evliligine gecmek olur abi ne aptalligi. Her arabanin tadi baskadir,birazda e46 m3 un tadina bakarsin fenami :D

HondatugraL
26-04-2016, 00:22
kesinlikle düşmezdim modeli

Gar
26-04-2016, 00:36
Zamanında bende böyle bir telaşa girmiştim ama oturduğum yer ve günlük yaptığım kmler yakıt açısından beni vazgeçirmişti. Halihazırda 335 sahibiyseniz böyle bir düşünceniz yoktur.

Bence eğerki geçmişi temiz, hor kullanılmamış bir e46 bulursanız geçin derim(e46 m3 de sadece sağ koltuğa oturdum ve ölmeden önce sahip olunması gereken bir alet kesinlikle)

Ama bulma ihtimaliniz zor olduğundan ve birkaç e46 sahibide bulaşma dediğinden kilitli diff e92 devam diyorum

Erdem K.
26-04-2016, 07:20
masraf riski fazla ve model olarak eski olacağından ben de tercih etmezdim ...

Diyadin
26-04-2016, 07:24
TR şartlarında e46 m3 bakım temizlik sorunsuzluk anlamında üzer.

Ben olsam 335te stageler 10a kadar sanırım güzel bir setup kilit koyar daha fazla zevk almaya bakardım. kilit 320d lerin bile dünyasını değiştiriyor :)

Aracınızı manuele çevirseniz yine m3ten daha az yorar :)

Ome_RS
26-04-2016, 07:43
İKAŞ grubunda bir m3 var. Sarı onun hikayesini bi oku derim. Konuyu bitirmeden vazgeçeceğine eminim :D
Aptallık olmaz ama büyük bir kumar olur bence.

Trance-R
26-04-2016, 07:51
Maddiyatın yetecekse, Sanayide Tanıdıkların var ise.. tabiki al :) BMW ustası tanıman şartı ile alabilirsin :)

335'e yüklensen harikalar yaratırsın, Yol tutuş, Fren, Motor gibi bölümlere el atsan, 335'in kaderi değişir ;)

Ufuk
26-04-2016, 08:08
Bence 335i'ye kilit+eğer çok istiyorsan manuel şanzımana geç derim.
Yazılım cooler egzoz tarzı uygulamalar ile hatrı sayılır güçler alınıyor diye biliyorum. Hatta birara ceasar nickli mod'da vardı 335i epeyde doluydu.

1.8 turbo
26-04-2016, 08:08
M makinalar ozel arabalardir. İlerde temizi hic bulunmiycak, imkan varken binmeni oneririm ben. E46 m3 ler biraz nazik arabalar fakat soylendigi gibi 1 m3 parasida cebinde olcak vs bunlar kulaktan duyma sozler. 2 senedir e39 m5 biniyorum keyfi harcamalar disinda 1 kere bile sanayiye girmedim. Huyunu suyunu bilirsen m makina hic bir zaman uzmez aksine icine binince yuzunde surkeli bir gulumseme olur tecrubeyle sabit :)

turbo&quattro
26-04-2016, 08:21

Ben motordan ziyade sanzimandan dolayi cesaret edememistim. manuel arac kesinlikle istemiyorum ne kadar ozel olursa olsun SMG sorunlari *****.

Cem.B
26-04-2016, 08:26
Konuya şöyle yorum getireyim benimde 280 hp bir r53 minim varken satıp e46 m3 alma hayalleri kuruyordum bir arkadaşımda vardı rica ettim gezdirdi sonra dedimki alla alla bumuymuş e46 m3 kullanımı vs zevkli olabilir ama hıza alıştıysan biraz yavaş gelebilir

Şöyle bir durumda var hala ilanlara bakarım ama almak için değil hoşuma gidiyor temiz 46 m3 görmek :)) en sevdiğim m kasası hala

kalipson
26-04-2016, 08:28
İlanlarda olmayan, kenarda köşede kalmış nadide bi M3 varsa ne ala. Yoksa risk almaktan başka bişey olmaz sanırım.
Önce o tarz bir M3'ü varsa kıstırmak lazım; ona göre 335'i satmak lazım. Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olursunuz.

Orçun Dikayak
26-04-2016, 08:39
Herkes bence cevabı vermiş sende anlamışsın :)
Tanıdığın birinde vardır arabasına bakıyordur en az 2-3 senedir ondadır bilirsin masrafsızdır ee o zaman dersin bi heyecan tutku satalım alalım rutin bakımlarını yapar devam ederiz hee şu rutin bakımlara gelince aralarında kafadan 5-6 yaş olan araçlar birine 1 harcarken diğerine 3 harcıyorsun bunuda göz önünde bulundurmalısın.
Ama bana kalırsa senin aracınında önü yeterince açık kilit taktın mı fazlasıyla keyif alacaksın haa bi M olacak mı olmayacak ama seni tatmin edeceğini düşünüyorum.

coolvtec
26-04-2016, 08:41
M makinalar ozel arabalardir. İlerde temizi hic bulunmiycak, imkan varken binmeni oneririm ben. E46 m3 ler biraz nazik arabalar fakat soylendigi gibi 1 m3 parasida cebinde olcak vs bunlar kulaktan duyma sozler. 2 senedir e39 m5 biniyorum keyfi harcamalar disinda 1 kere bile sanayiye girmedim. Huyunu suyunu bilirsen m makina hic bir zaman uzmez aksine icine binince yuzunde surkeli bir gulumseme olur tecrubeyle sabit :)

m5 ile m3 kullanıcı profili dolayısı ile kullanım tarzı aynı olmayabilir.

coolvtec
26-04-2016, 08:43
olursa çoooook temiz bulsam alır bir daha satmam. ilerde iyi para edeceği kesin. sizin yerinizde olsam v10 m5 alır, bir süre sonra da e92 m3 geçerdim eğer hala geçmek istersem.

Yarbay
26-04-2016, 09:18
eski bir E46 m3 sahibi olarak vede çok defa 335i ve 335d sürmüş biri olarak yorumum şu şekilde olurdu:

E46 m3 daha iyimidir : evet hemde her anlamda , his olarak tam bir safkan yarış aracı hissi verir eski atmosferik yüksek hp araçlarının en sonuncularındandır ve cidden yeri başkadır.

e46 m3 sorunsuzmudur: temizi,sıfırı bile değildiki :) şu an 15 yaşına gelmiş bu araçların halini düşünemiyorum,pompa,şanzıman,vanos,şase birçok kusuru bulunmakta bu araçların ve tamirleri zormu değilmi tartışılır ama ucuzmu sorusuna cevabım asla değil olurdu.

özetle varsa cebinde 30bin tl ve e46 m3ü uygun fiyata az çok orta derecede sağlıklı bir araç ise aldığın vede safkan atmosferik hissi istiyor içinde uhte kaldıysa al derim aksi takdirde uzak dur, yani bu aracı alıp Renault Megane gibi para dökmeden sürebilirim sanıyorsan seni çok pis sürprizler bekliyor olabilir onu göz önünde bulundur.

öbür yandan ikinci elde değerlendirmeli, bugün 335i satıyorum dedinmi hemen satılan araç değil e46 m3 ilanı için muhtemelen sahibinden.comda yıllık üyelik gerektirebilir uyguna vermediğin sürece :(

birde pratiklik var, e46 m3 ile toronto yollarında zorlanıyordum bizim ülke yollarımız şartlarımız belli 2-3 çukura girdinmi o aracın şasesi zırt pırt çatlayacak araç gerçekten sert özelliklede arkası,bunları hep düşünüp değerlendirmen lazım

HaKo
26-04-2016, 09:37
çok temiz diye satılan dünya para istenen arabaların bile turşusu çıkmış. temizleri zaten birilerinin garajında.

gerçekten iyi kondisyondakilerine de zaten turşu e92 m3 parası çekecekler. O yüzden bence altındaki en iyi alternatif şu an boşver kalsın böyle.

Arenimo
26-04-2016, 09:45
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/215691-bir-ikas-produksiyonu-phoenix-yellow-e46-m3.html

Konuyu bence detaylı oku ve Oğulcan ile irtibata geç derim ,

E92 diyor herkes ama E92 M3 neredeyse 3 tane 46 M3 alıyor ve bitiği ile başa çıkman imkansız gibi

Kartal3urak
26-04-2016, 09:54
S2000'i Satıp BMW alcam dediğinde de Yapma demiştim, 335 almana sevindim derken gene element aramaya başlamışssın Kardeşim :)

mannerboy
26-04-2016, 09:57
valla gönül isterki e46 m3 aralık ayında vardı hatta forumda çok temiz takas kabul etmedi arkadaş siyah içi taba masraf çıkarmıcak gibiyse binilir ama işte 40 lık bmwden farkı yok insanların gözünde 335 sesini bilmiyorum canlı duymadım ama e92 m3 ün sesi akıllara zarar 335 ona benziyorsa yeni yenidir deyip devam etmek gerek

Otto_Skorzeny
26-04-2016, 10:48
TR şartlarında e46 m3 bakım temizlik sorunsuzluk anlamında üzer.

Ben olsam 335te stageler 10a kadar sanırım güzel bir setup kilit koyar daha fazla zevk almaya bakardım. kilit 320d lerin bile dünyasını değiştiriyor :)

Aracınızı manuele çevirseniz yine m3ten daha az yorar :)

Aslında manuel e çevrilebilir ama m3 zevki verir mi acaba? :)

İKAŞ grubunda bir m3 var. Sarı onun hikayesini bi oku derim. Konuyu bitirmeden vazgeçeceğine eminim :D
Aptallık olmaz ama büyük bir kumar olur bence.

O konuyu okuduktan sonra aşkım depreşti zaten :D.

olursa çoooook temiz bulsam alır bir daha satmam. ilerde iyi para edeceği kesin. sizin yerinizde olsam v10 m5 alır, bir süre sonra da e92 m3 geçerdim eğer hala geçmek istersem.

M5 daha bir aile babası arabası gibi benim gözümde, oğlumu okula götüreyim sonra dönüşte iki asılırım şeklinde :D.

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/215691-bir-ikas-produksiyonu-phoenix-yellow-e46-m3.html

Konuyu bence detaylı oku ve Oğulcan ile irtibata geç derim ,

E92 diyor herkes ama E92 M3 neredeyse 3 tane 46 M3 alıyor ve bitiği ile başa çıkman imkansız gibi

Abi konuyu ezbere biliyorum neredeyse zaten aracı satarsam aklımdaki araba Hasan Abi'nin araba.

S2000'i Satıp BMW alcam dediğinde de Yapma demiştim, 335 almana sevindim derken gene element aramaya başlamışssın Kardeşim :)
Rahatsızım abi ben, diyorum ya sağlam bi dayak lazım pederden herhalde :D.

brs852
26-04-2016, 10:56
İkaş'ın konuyu okuduktan sonra oluştuysa acı çekmek istiyorsunuz sürünmek istiyorsunuz :D
Ayrıca aptallık olduğunu düşünmüyorum araba aşkı başka bir şeydir bazı modeller insanlıktan çıkarır ama bazen mantık aklın önüne geçer ciddi emek ve para harcamaya hazırsanız sinirlerinizi yıpratmaya hazırsanız en ucuzunu alıp baştan sona herşeyini yenileyin bence. Kafanız rahat olur ömürlük arabanız olur.

bilaloztkr
26-04-2016, 10:57
m3 kullanmadım,ama insanın bir hayali varsa peşinden gitmeli bence,kötü sonuçları olursa tecrübe oldu der geçersin:)

O.Z
26-04-2016, 14:05
Abi herkezin kendi görüş vede düşüncesine saygımız var ;

Fakat bende senin kadar olmasada e34 520i arayışındaydım , piyasada nadide kalmış denicek kadar azlar aslında çok var'da e34 modundan çıkmış hepsi :D Araba bile demek diğer marka ve modellere ayıp olur :)

Çok araç gittim baktık, forumdaki abilerim'den Allah razı olsun,hepsi tam 3 ay kahrımı çekti yatıyoruz e34 kalkıyoruz e34 o nasıl bu nasıl bir ara hurda alıp toplamak bile içimden geçirdim . Nerdeyse tüm forum bir ara yalvarıcaktı açtım konulara bakarsan tabi burda devreye ekonomi ile birlikte zevk giriyor :)

Sonunda buldum aldım , ama dedkleri kadar varmış , araç ne kadar temiz , orj. olsada illaki masrafı var heleki göz zevki çok değişiklik gösteriyor, zaten para tutanda motor , yürürle,cozmatik :)

Allah gönlüne göre bir e46 m3 versin :)

Bana sorarsan hayalim rdw(arkadan itişli Turbo ) 200sx'ler çok az ve sıkıntılı tmzleride pahalı o yüzden hem yüksek model hem donanımsal olarak F1 335i Twin Turbo :D Hayalimin doruk noktası . . . :)

Otto_Skorzeny
26-04-2016, 14:14
Abi herkezin kendi görüş vede düşüncesine saygımız var ;

Fakat bende senin kadar olmasada e34 520i arayışındaydım , piyasada nadide kalmış denicek kadar azlar aslında çok var'da e34 modundan çıkmış hepsi :D Araba bile demek diğer marka ve modellere ayıp olur :)

Çok araç gittim baktık, forumdaki abilerim'den Allah razı olsun,hepsi tam 3 ay kahrımı çekti yatıyoruz e34 kalkıyoruz e34 o nasıl bu nasıl bir ara hurda alıp toplamak bile içimden geçirdim . Nerdeyse tüm forum bir ara yalvarıcaktı açtım konulara bakarsan tabi burda devreye ekonomi ile birlikte zevk giriyor :)

Sonunda buldum aldım , ama dedkleri kadar varmış , araç ne kadar temiz , orj. olsada illaki masrafı var heleki göz zevki çok değişiklik gösteriyor, zaten para tutanda motor , yürürle,cozmatik :)

Allah gönlüne göre bir e46 m3 versin :)

Bana sorarsan hayalim rdw(arkadan itişli Turbo ) 200sx'ler çok az ve sıkıntılı tmzleride pahalı o yüzden hem yüksek model hem donanımsal olarak F1 335i Twin Turbo :D Hayalimin doruk noktası . . . :)

Allah razı olsun abi, inşallah bakalım m3'ten önce şu karışıklığı alsa Allah kafamdan daha iyi olacak :D. İnşallah hayal ettiğin bütün araçlara binersin.

MTZ
26-04-2016, 15:20
YORUM YOK :D

Valla şaka bir yana, Yakın zamanda yine forumda 335 mi E46 M3 mü diye bir konu olmuştu orayada yazmıştım. E46 M3 tabiki bir M ve her M gibi çok özel bir araç, Atmosferikliği olsun mekanikliği olsun çok keyifli bir araç ama iyi bir daily malesef değil. Eğer tek araba olarak binilcekse kesinlikle uğraştırır, Ne kadar temizleride olsa en genci 10 yaşında şu anda. Sürüş keyfi olarak 335 ten sana daha fazlasını sunacaktır ama doğru yazılımla 335lerin ne kadar hızlı olduğu ortada. Şuan ilanda olan çok temiz 2 araç var ama sonu belli olmayan bir macera, Sorunsuzda geçebilir, Gönül yarasıda açabilir. Senin bakış açını tamamen anlıyorum çünkü hemen hemen aynı bakış açısına sahibim, Almadım diye pişman olacaksan al, ama 335 ten çok daha dikkat isteyen bir aracın olmuş olacak, Isınmasını uzun bekliceksin, Yatakları dinleticeksin ara ara vsvs. Eğer tek araba ve ayda 1000km den fazla yapıcaksan önermem.

İyice ölç tart, bütceni zorlayabilirsen C6 ları araştır, hesabını kitabını yap ama M3 alırsan kenarda 10 kagıt net bulunsun :D

Insallah istediğin gibi olur :D

hkkcn
26-04-2016, 16:11
Ben satıp e36 m3 bile alırım niyetim varsa . Gönlünde varsa hevesinde varsa her değiştirdiğin arabada aklında kalır aklında kalıcağına alıp tadına bak bence 1 kere geliyoruz dünyaya.

Yarbay
26-04-2016, 16:35
Ben satıp e36 m3 bile alırım niyetim varsa . Gönlünde varsa hevesinde varsa her değiştirdiğin arabada aklında kalır aklında kalıcağına alıp tadına bak bence 1 kere geliyoruz dünyaya.

herşey gönül değil işin içinde mantıkta var diyeceğimde inan senin gibi EG sahiplerini görünce içim gidiyor, E46 M3,S2000,Camaro,Yukon Kanada'da zamanında sahip olduğum birkaç araç

inan hiçbiri EG B20/GSR kadar haz/zevk vermedi belki S2000, tamam E46 aşırı bir araç ama her daim korka korka basmak,sürmek başka , hiçbirşey olmayacağını bile bile 8000rpm yaparak vtec duymak bambaşka ve bana halen tipi çok tatlı geliyor keşke yaşa uygun olsa lan bu ne demeselerde ciddi para bayılıp bir tane restore etsem baştan aşağı.

yapim diyorumda sonra millet orta yaş krizi sanacak :)

hkkcn
26-04-2016, 16:40
herşey gönül değil işin içinde mantıkta var diyeceğimde inan senin gibi EG sahiplerini görünce içim gidiyor, E46 M3,S2000,Camaro,Yukon Kanada'da zamanında sahip olduğum birkaç araç

inan hiçbiri EG B20/GSR kadar haz/zevk vermedi belki S2000, tamam E46 aşırı bir araç ama her daim korka korka basmak,sürmek başka , hiçbirşey olmayacağını bile bile 8000rpm yaparak vtec duymak bambaşka ve bana halen tipi çok tatlı geliyor keşke yaşa uygun olsa lan bu ne demeselerde ciddi para bayılıp bir tane restore etsem baştan aşağı.

yapim diyorumda sonra millet orta yaş krizi sanacak :)

eg yi satalı 1 sene kadar oldu resim öyle kalmış :) şuan ek civic sedan var ama eg ile şuanki aracımın arasında 3 tane 1.7dti , integra , e30 ,e36 kullandım :) ben mantık adamı değilim valla aldığım arabalar hep çocukluğumdan beri hayalini kurduğum arabalardı maddi imkanlarımın el verdiğincede hayalini kurduğum arabalara binicem hepsinin tadını alıcam :) misal şuan aklımda e30 alıp restore etmek var ama civice çok para harcadım hakkını verirlerse satarım e30 alıp binerim :)

psikolojikdeli
26-04-2016, 17:11
hiç masrafsız m3 e 40 bin masraf yaptık hesap et :D birde Oğulcana bi sor onlarda it köpek aş olarak ciddi masraf yaptılar bende 36 turbo vardı hayatımda hiç bi araçta bukadar yorulmadım bak hepsini sattım efendi gibi nissana biniyorum :D

Otto_Skorzeny
26-04-2016, 17:17
YORUM YOK :D

Valla şaka bir yana, Yakın zamanda yine forumda 335 mi E46 M3 mü diye bir konu olmuştu orayada yazmıştım. E46 M3 tabiki bir M ve her M gibi çok özel bir araç, Atmosferikliği olsun mekanikliği olsun çok keyifli bir araç ama iyi bir daily malesef değil. Eğer tek araba olarak binilcekse kesinlikle uğraştırır, Ne kadar temizleride olsa en genci 10 yaşında şu anda. Sürüş keyfi olarak 335 ten sana daha fazlasını sunacaktır ama doğru yazılımla 335lerin ne kadar hızlı olduğu ortada. Şuan ilanda olan çok temiz 2 araç var ama sonu belli olmayan bir macera, Sorunsuzda geçebilir, Gönül yarasıda açabilir. Senin bakış açını tamamen anlıyorum çünkü hemen hemen aynı bakış açısına sahibim, Almadım diye pişman olacaksan al, ama 335 ten çok daha dikkat isteyen bir aracın olmuş olacak, Isınmasını uzun bekliceksin, Yatakları dinleticeksin ara ara vsvs. Eğer tek araba ve ayda 1000km den fazla yapıcaksan önermem.

İyice ölç tart, bütceni zorlayabilirsen C6 ları araştır, hesabını kitabını yap ama M3 alırsan kenarda 10 kagıt net bulunsun :D

Insallah istediğin gibi olur :D

Ayda 1500 km falan yaparım yüksek ihtimal, boş dolaşmayı falan çok severim ben bide. C6 lara da bakıyorum da aile de çok tepki çekiyor aile dostu bir abimizde vardı illallah dedirttiler adamı baskıdan dolayı o yüzden en erken 2 seneye falan pişirrim bizimkileri c6 için :). Bu arada bu kadar uğraşmış biri olarak yorum için çok teşekkür ederim, süper oldu. (Araç bir gün satılacak olursa beni de sıraya yazabilirsin :D.) Tekrar kazasız belasız sürüşler.

FRTDI
26-04-2016, 17:35
Bir E46 M3 kullanıcısı olarak eğer günlük olarak kullanıcaksan alma derim, çünkü günlük olarak kullanmaya gelcek bir araç değil. Yazılımlı bir 335i den de yavaştır tabi ki ama nihayetinde M makina olayı farklı tabi, yıllar sonra keşke alsaydım demek yerine alınabilir bence.. Ama ne olursa olsun 12-13 yaşında araç alcaksın ister istemez ufak tefekte olsa masraflara hazırlıklı olmak lazım..

Otto_Skorzeny
26-04-2016, 18:11
Bir E46 M3 kullanıcısı olarak eğer günlük olarak kullanıcaksan alma derim, çünkü günlük olarak kullanmaya gelcek bir araç değil. Yazılımlı bir 335i den de yavaştır tabi ki ama nihayetinde M makina olayı farklı tabi, yıllar sonra keşke alsaydım demek yerine alınabilir bence.. Ama ne olursa olsun 12-13 yaşında araç alcaksın ister istemez ufak tefekte olsa masraflara hazırlıklı olmak lazım..

Masraf tabi ki olur, o konuda sıkıntım yok 10-15 civarı kenara ayırmayı düşünüyorum ama günlük kullanacağım arabayı orası kesin.

ozzywan
26-04-2016, 18:55
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2008-335i-stage-ii-254478864/detay

bu sen misin yoksa? :)

Yigit-Y
26-04-2016, 19:21
ekranlı 3.35i varken e46 m3 le işim olmaz.

ben 3.35i doldurup m3 saplardım :D

Arenimo
26-04-2016, 19:22
Ayda 1500 km falan yaparım yüksek ihtimal, boş dolaşmayı falan çok severim ben bide. C6 lara da bakıyorum da aile de çok tepki çekiyor aile dostu bir abimizde vardı illallah dedirttiler adamı baskıdan dolayı o yüzden en erken 2 seneye falan pişirrim bizimkileri c6 için :). Bu arada bu kadar uğraşmış biri olarak yorum için çok teşekkür ederim, süper oldu. (Araç bir gün satılacak olursa beni de sıraya yazabilirsin :D.) Tekrar kazasız belasız sürüşler.
Bence Ogulcani kanirt :) ogulcana degisik bir proje yapicaz , Ogulcan ver M3 u gidelim hadi

Otto_Skorzeny
26-04-2016, 19:48
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2008-335i-stage-ii-254478864/detay

bu sen misin yoksa? :)

Aynen bu benim :).

ekranlı 3.35i varken e46 m3 le işim olmaz.

ben 3.35i doldurup m3 saplardım :D

Bende ekran yok, ekransız 335 varken kurtarır mı? :D

Bence Ogulcani kanirt :) ogulcana degisik bir proje yapicaz , Ogulcan ver M3 u gidelim hadi

Haydi ver gitsin bence de, farklı projeler görmek isteriz :p:p

Yigit-Y
26-04-2016, 19:55
https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-bmw-3.serisi-e92-torpido-kaplama-266232114/detay

o zaman torpido değiştiririk :D

e46 m3 CLS değilse bence 3.35i ile kıyaslamak alakasız bir olay 3.35i nin önü çok açık bu alt yapısı ile

e46 için bi e46 parasına yakın para harcamak lazım ki garantisi yok yinede yaptığın tune işinin.

3.35i biraz bınzıklatırsın iyi bir hocaya :D

e46m3 güzel bir arabaydı :)

Yigit-Y
26-04-2016, 19:57
https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-bmw-3.serisi-e92-torpido-kaplama-266232114/detay

e46 m3 CLS değilse bence 3.35i ile kıyaslamak alakasız bir olay 3.35i nin önü çok açık bu alt yapısı ile

e46 için bi e46 parasına yakın para harcamak lazım ki garantisi yok yinede yaptığın tune işinin.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-e.60..61..e90..e92..e93-ekranli..bardaklikli-siyah-bej-torpido-247766463/detay

pardon kaplama ilanı atmışız :D

ALPhan japan
26-04-2016, 21:00
335 devam derim bence tabi

coolvtec
26-04-2016, 21:18

otomatik şanzuman ile önü çoook açık değiliş sanırım. max 450hp sağlıklı bir şekilde. önüne açmak için bi 100k gözden çıkarmak gerekirmiş. hiç bir tecrübem yok, okuduklarım bu yönde.

Yigit-Y
26-04-2016, 22:38
E46 m3 smg si hakkında bir şey okudun mu dedem

220T
26-04-2016, 22:57
Yanlış bir hamle olacağı kanısındayım.

O.Z
27-04-2016, 08:19
Abi alıcaksan ya forum'dan arabadan anlıyan değer veren birisinden e46 m3 al yada ilanlardakileri piyasa bilenlere danış ona göre al :)

Hiç bir zaman araca garanti derecesinde tmz bakılmamışsa 335i ile kafa kafa takaslama , kenarda en az 4/1 parası dursun lazım eder :)

Senin şu son konundaki yazıları okudumdan anladım ki , dedim gibi garanti derecede tmz olmayan araçta '' ölücü Politikası '' uygulıcaksın başka türlü işin içinden çıkılmaz . . . Satıcıda biliyordur aracı aldığına göre ne durumda olduğunu ver kamçı gitsin :D (sözüm meclisten dışarı )

Forum'dan bir abinin eski aracı e46 m3 cabrio :(

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-emsalsiz-hatasiz-gorulmeye-deger-m-3-292289097/detay

S&S Motors'taki Samanlıkta unutulmuş M3 CSL :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-ss-motors-2003-bmw-m3-csl-karbon-58.704-km-borusan-261712081/detay

Geçen sene bu kararı vermiş olsan çok cici bir m3 csl vardı . Tmz ellerden forumdan :)

Antalyadaki Manuel 01' e46 M3

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-tt-motors-dan-tr-de-tek-kazasiz%2Ctramersiz-2001-manuel-m3-kirmizi-289160746/detay

Abi 100 Bin'den kapı aç 2 günde bir rahatsız et , araç dediği gibi temizse 01' manuel ama m3 :D

mrtysn
27-04-2016, 08:53
Abi alıcaksan ya forum'dan arabadan anlıyan değer veren birisinden e46 m3 al yada ilanlardakileri piyasa bilenlere danış ona göre al :)

Hiç bir zaman araca garanti derecesinde tmz bakılmamışsa 335i ile kafa kafa takaslama , kenarda en az 4/1 parası dursun lazım eder :)

Senin şu son konundaki yazıları okudumdan anladım ki , dedim gibi garanti derecede tmz olmayan araçta '' ölücü Politikası '' uygulıcaksın başka türlü işin içinden çıkılmaz . . . Satıcıda biliyordur aracı aldığına göre ne durumda olduğunu ver kamçı gitsin :D (sözüm meclisten dışarı )

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-emsalsiz-hatasiz-gorulmeye-deger-m-3-292289097/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-ss-motors-2003-bmw-m3-csl-karbon-58.704-km-borusan-261712081/detay

Geçen sene bu kararı vermiş olsan çok cici bir m3 csl vardı . Tmz ellerden forumdan :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-tt-motors-dan-tr-de-tek-kazasiz%2Ctramersiz-2001-manuel-m3-kirmizi-289160746/detay

Abi 100 Bin'den kapı aç 2 günde bir rahatsız et , araç dediği gibi temizse 01' manuel ama m3 :D

O CSL'in satildigi parayla su an istenen paranin uzaktan yakından alakasi yok :)

dragstar
27-04-2016, 09:48
bence 335 e devam

Otto_Skorzeny
27-04-2016, 11:29

Antalya'daki aracı merak ediyorum aslında ama kırmızı içi taba rezalet geliyor benim gözüme o yüzden aracı satsam elimde para olsa da gidip bakmam ona.

Vtec_2
27-04-2016, 12:50
Yeni herzaman için iyidir.

MCN21
27-04-2016, 13:08
Zevkin mantigi olmaz :D arastirilip bakilir butce hesaplamalari yapilir altinda kalkabilirim deniyorsa hersey goze alindiysa alinir araba binilir :D he kimisinde 1 ay binilir 3 ay sanayide agirlanir kimisinde yagi suyu konur devam edilir :)

Ben 3.35 den yanayim riski az hizli ve guncel

ZaZy
27-04-2016, 18:47
kardeşim neden neden_? sanırsın 100hp bi aradan m3e geçiceksin :D en son 350 400 arası bi gücü vardı. Yapma etme eyleme arabanın biliyorm egsozundaki kurumu ararsın :D

Otto_Skorzeny
27-04-2016, 22:05
kardeşim neden neden_? sanırsın 100hp bi aradan m3e geçiceksin :D en son 350 400 arası bi gücü vardı. Yapma etme eyleme arabanın biliyorm egsozundaki kurumu ararsın :D

Caydım gibi zaten abi keyfine bakıyorum şuan m3lere göz gezdiriyorum ama kilit kesinnnnnn. Ayhan Abi'nin boş zamanında hemen söküp göndericem valla bi telefona veya mesaja bakıyorum :D.

enes_srb
28-04-2016, 10:20
3.35 tip olarak yeni duruyor e46 ya göre , Sırbistan da 3.30 xd kullanmıştım perfomans olarak pek tatmin edici gelmemişti ama 3.35i nasıldır bilemem.Onun dışında nedense bana bu kasanın ekransızları biraz kötü geliyor iç panel olarak ve vitese ayrı bi parantez açıyorum kaba bence.Piyasası hızlı ise m3 lerin sonra keşke dememek için alıp kullanıp satılabilir bence.

onurc
28-04-2016, 10:26
Zor mu bilmem anlamam ama altınızdaki arabayı manuele çevirmek daha mantıklı olmaz mı ? , arabanızın maşallahı var. bence görüntüsü m3 ten kat kat üstün bir kasa.

Otto_Skorzeny
28-04-2016, 11:25
Zor mu bilmem anlamam ama altınızdaki arabayı manuele çevirmek daha mantıklı olmaz mı ? , arabanızın maşallahı var. bence görüntüsü m3 ten kat kat üstün bir kasa.

Manuel' e çevirmek, üstündeki şanzımanı da ustaya vermek şartı ile 9bin lira. Para olarak bulunur ama satarken sıkıntı yaratacağını düşünüyorum.

Mutlu Değerli
28-04-2016, 12:09
335 bence E46 M3'ten kat kat daha iyi bi araç,

Herşeyden öte Turbo. 450hp'den öte yapılan görülmedi ama 450de gayet güzel bi rakam 3Lt motor için. 2Jz degil sonuçta 600-700 soft alınsın

Cabrio 335'e bindim araçta sadece Egzoz vardı, beni benden aldı koltuğa gömdü

Sinan'S2k
28-04-2016, 12:12
Manuel' e çevirmek, üstündeki şanzımanı da ustaya vermek şartı ile 9bin lira. Para olarak bulunur ama satarken sıkıntı yaratacağını düşünüyorum.

Önceliklen güzel bir 335 iniz var. Bence macera aramayın. Bu araçla devam derim. Şanzımanı manuel ile değiştirmek 600-700 ler hedefleniyorsa ve hatta 1000 hedefleniyorsa mantıklı. Satma konusunu düşünüyorsanız zaten manuel e çevirmeyin ancak dediğim gibi 600-700hp gibi hedefleriniz varsa yapın ve satmayın kesinlikle.

Bu arada bu işleri hangi usta yapıyormuş merak ettim. Hem şanzımanınızı alıyor hemde 9000 tl. Güzel para. :)

Şanzıman ne verecek size önemli olan nokta o. Getrag 6 ileri m3 mü?

Otto_Skorzeny
28-04-2016, 12:22
Önceliklen güzel bir 335 iniz var. Bence macera aramayın. Bu araçla devam derim. Şanzımanı manuel ile değiştirmek 600-700 ler hedefleniyorsa ve hatta 1000 hedefleniyorsa mantıklı. Satma konusunu düşünüyorsanız zaten manuel e çevirmeyin ancak dediğim gibi 600-700hp gibi hedefleriniz varsa yapın ve satmayın kesinlikle.

Bu arada bu işleri hangi usta yapıyormuş merak ettim. Hem şanzımanınızı alıyor hemde 9000 tl. Güzel para. :)

Şanzıman ne verecek size önemli olan nokta o. Getrag 6 ileri m3 mü?

Pmledim abicim.

dragstar
28-04-2016, 20:20
hedeflenen güce göre şanzımana karar verilir fakat üzerindeki şanzıman 500 lere kadar sorun çıkarıcağını zannetmiyorum

Otto_Skorzeny
28-04-2016, 21:54
hedeflenen güce göre şanzımana karar verilir fakat üzerindeki şanzıman 500 lere kadar sorun çıkarıcağını zannetmiyorum

Güçlendirmeye ihtiyaç yok şuan için gayet iyi zaten. Eğer manuel e çevirme durumu olursa ki pek sanmıyorum, sadece keyif için olur.