PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel Astra j 2015 Depodan ya da Aracın Altından Gelen Ses

hakan4117
26-04-2016, 14:03
Merhaba arkadaşlar,
Son 2-3 aydır depodan sanki böyle bir inleme sesi yada ne bileyim bir elektrikli motor çalışıyormuş gibi daha anlaşılır olsun buzdolabı motoru çalışır ya onun gibi ses geliyor, start stop açıkken ışıklarda durduğumuzda stop ettikten 1-2 sn daha gelip ses kesiliyor çalışınca tekrar inleme sesi geliyor araç 2015 astra j kasa 1.6 136 hp sport stil paket aynı sorun yaşan ya da duyan var mı? servise sordum yakıt pompasından geliyor o ses gelmez ise araç çalışmaz düzgün çalıştığını gösteriyor falan deyip geçiştirdiler ama gece ses daha bariz belli oluyor fikirleriniz alırsam çok sevinirim.

EOZDAG
26-04-2016, 14:15
Emin olmamakla birlikte, mazot pompanız eğer deponun dibindeki tortuyu çektiyse pompada tortu kalmış ve bu yüzden sesli çalışıyor olabilir, temizlenirse geçebilir diye düşünüyorum.

UNAL
26-04-2016, 18:43
Yakıt pompasından geliyor ses, doğru. Hepsinde var o ses ne yazık ki, kafaya takılacak bir şey değil. Forumlarda konular vardı ama çözüldü mü bilmiyorum.

bilaloztkr
26-04-2016, 18:46
depo havalandırma valfinden dolayı olması lazım,opel forumlarında bir çok kişi bu durumdan şikayetçi,değişim talebi isteyenler felan olmuştu sonuç alabildiler mi bilmiyorum.opel forumlarını araştırmanızda fayda var.

hakan4117
27-04-2016, 12:21
Teşekkürler arkadaşlar :) Opel forumlarına bakayım inşallah çözüm bulurum çünkü inleme sesi baya baya yüksek sanki gün geçtikçe ses artıyor ya da ben çok taktığım için bana öyle geliyor.

hakan4117
02-05-2016, 15:44
Kaç gündür konuyu arıyorum bulamadım bakmadığım forum kalmadı link falan varsa rica etsem atar mısınız?

hakan4117
02-05-2016, 16:12
Arkadaşlar bu ses adamı deli eder bildiğiniz akvaryum motoru gibi ses geliyor aracın altından ve dışarıdan ses daha net belli oluyor, depo boşken daha çok yankı yapıyor sanki.

UNAL
02-05-2016, 23:11
http://forum.donanimhaber.com/m_83831348/plus_1/tm.htm

bu konuyu okuyabilirsiniz :)

şu kısımda ilginizi çekebilir;

'..Aldığım ilk günde verdiğim ilk tepki aracı ben marş ile çalıştırdığımda duyduğum o normal olmayan motorun neresinden geldiği belli olmayan o ürkütücü ses.... Belki bilen var yada farketmeyenler. Bu sesi ilk gün MAster TEch denen usta bozuntusuna sorduğumda.. Bana aynen şunu söyledi. Bu ses beni de çok rahatsız etti. 30 gün motor üzerinde araştırma yaptım GM ile görüştük. Bunun normal olduğunu söyledirç Biraz arıza olmadığını beyan ettiler. Start stop özelliği marşa bastığında bu sesi duymadığımı ama aracı ilk ben anahtar ile çalıştırdığımda bu sesin çıktığını ilettim. yapılacak bir şey olmadığını söylediler. eyvallah dedik aracı aldık. 31 martta aracımı servise götürdüm. motor kontrol ünitesinin yazılımı değişmiş. garanti kapsamında ücretsiz yazılım güncellemesi için beni davet ettiler. ARaca yeni yazılımı attılar. O lanet ses artık yok oldu. Acilen servise gidiniz ve aracınızın motor kontrol ünite yazılımını ücretsiz güncelletiniz. Ve becerebilirseniz partikül filtre sensörünü değiştirtiniz. arka buğu çözücü sıkıntısının bu yaılım ile giderilip giderilmediğini henüz kontro letmedim şayet giderildi ise tekrardan yazarım..'

hakan4117
03-05-2016, 10:25
Teşekkürler o aradaki konuları okudum aynı sorun ile karşılaşan görmedim :)

bilaloztkr
03-05-2016, 10:41
''Bugun Corsadaki bi tikirti videosu koydum opel forumuna, depo havalandirma valfinden yapiyor dediler astra j lerde de varmis. Bi kontrol ettirin isterseniz.''
bir forumdan alıntıladım,astra g aracımız var,çıt çıt diye ses yapmaya başladı,tahta ile motordaki tüm parçaları dinledik,bir şey bulamadık.(depo havalandırma valfini dinlemedik)ustaya götürdük, direk o parçayı söküp içine yağı bastı sorun düzledi.j kasada'da bu problemin olduğunu bir çok yerde okudum(bir çok astra kasasında bu ses mevcut deniyor).forumlarda bir çok konu açılmıştı şimdi araştırdım fakat bir çok konuyu bulamadım:)sanki opel para verip konuları sildirmiş:)

bilaloztkr
03-05-2016, 10:55
veya depo da dalga kıran olmamasından dolayı ses yapıyor,buradan da çok şikayet gelmişti,500tl civarı bir ücretle serviste çözülüyor:)

bilaloztkr
03-05-2016, 10:57
çok titiz değilseniz sesi araştırmayın bence,gereksiz bir çok parçayı değiştirebilirler.
bir opel atasözü derki;ses geliyorsa müziğin sesini aç.

hakan4117
04-05-2016, 12:38
vıy vıyyy kafa ütülüyor ses konusunda biraz titizim o yüzden takmasam bile kafam takacak sesi video çekebilirsem sessiz bir ortamda yükleme yaparım sizlerde dinlersiniz.