PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ülkeler arası bisiklet turu hakkında

Sinan58
27-04-2016, 13:45
Merhaba,
Ülkeler arası bisikletle aramızda seyahat etmiş olanlar veya arkadaşı seyahat etmiş olanlar varmı?

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim :)

Ortalama olarak 1500 KM"lik uzaklıkta bir ülkeye bisikletle gitmek istediğimizi varsayarsak ulaşım-evrak vb maaliyetler ortalama ne kadar olur?

Birde bisiklet turu yapmak istediğimizde vize uygulaması olan ülke üzerinden geçiyorsak bunu için ne yapmamız lazım?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. :):heyoo:

Sinan58
27-04-2016, 16:36
Yokmu aramızda bisiklet-motosikletle ülkeler arsı seyahat eden? :D

KÖROĞLU
27-04-2016, 16:40
Ben o kadar yolu arabayla gitmeye çekinirim :) Ne gerek var icat çıkarmaya.

Şaka bir yana uzun mesafede çok iyi bir bisiklet + ekipman lazım. Bir de yol çok tehlikeli olur bence, milletin arabaya saygısı yok.

Bisikletliyi kimsenin gözü görmez.

Alican
27-04-2016, 16:53
Merhaba,
Uzun süredir takip ettiğim bir kişi sana ilham ve rehber olur.
Gürkan Genç
https://www.facebook.com/GurkanGENCpedallaR/?ref=ts&fref=ts

johnie
27-04-2016, 16:59
Tr ' nin en gezgin adamı halen daha yollarda.
2019 31 Aralık da Ankaraya dönmeesi bekleniyor, en azından söylediği o :)
http://www.gurkangenc.com/tr

turkerrr
27-04-2016, 16:59
türkiyeden biran önce çıkarsan iyi olur keza emniyet şeridinde ezilebilirsin.

johnie
27-04-2016, 17:01
Merhaba,
Ülkeler arası bisikletle aramızda seyahat etmiş olanlar veya arkadaşı seyahat etmiş olanlar varmı?

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim :)

Ortalama olarak 1500 KM"lik uzaklıkta bir ülkeye bisikletle gitmek istediğimizi varsayarsak ulaşım-evrak vb maaliyetler ortalama ne kadar olur?

Birde bisiklet turu yapmak istediğimizde vize uygulaması olan ülke üzerinden geçiyorsak bunu için ne yapmamız lazım?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. :):heyoo:

nereden nereye gideceksin ?
bisiklet alet edevat nasıl bir yol izleyeceksin ?
gps ' in vs var mı ?
yazması kolay da gitmesi o kadar kolay değil işte :D
bende hafta sonları falan 120 130 km yapıyorum bazen yolu şaşırdığım yorulduğum oluyor :)
hafta sonu körfezi dönmeyi düşünüyorum, ortalama 25 ile gitsem 6,5 saat de giderim..
rotanı söylersen eğer yardımcı olmaya çalışırım..

Sinan58
27-04-2016, 17:28

Şaka bir yana uzun mesafede çok iyi bir bisiklet + ekipman lazım. Bir de yol çok tehlikeli olur bence, milletin arabaya saygısı yok.

Tolga abi dediğiniz gibi iyi bisiklet+iyi ekipman şart, aslında uzun zamandır aklımda olan bişeydi.
Tehlikeside bahtımıza ne çıkarsa :)

Merhaba,
Uzun süredir takip ettiğim bir kişi sana ilham ve rehber olur.
Gürkan Genç
https://www.facebook.com/GurkanGENCpedallaR/?ref=ts&fref=ts

Profilini biraz inceledim abi, "MAŞALLAH"ı var abinin.
Çok ileri derecede profesyonel, çölde suyum kalmamıştı çişimi arıtıp içtim yerini gördükten sonra bir değişik oldum.
Ama ciddi manada işi bilen birisi olduğu belli oluyor :)

Tr ' nin en gezgin adamı halen daha yollarda.
2019 31 Aralık da Ankaraya dönmeesi bekleniyor, en azından söylediği o :)
Gürkan Genç (http://www.gurkangenc.com/tr)

Abi adam felaket iyi bu konuda, yazılarını çok beğendim.
Özendim Valla :)

türkiyeden biran önce çıkarsan iyi olur keza emniyet şeridinde ezilebilirsin.

Şu anda Türkiye"de değilim abi, ama farketmez benim için dünyanın diğer ucundada beni emniyet şeridinde ezebilecek Türk bulurum ben :)

Sinan58
27-04-2016, 17:36
nereden nereye gideceksin ?
bisiklet alet edevat nasıl bir yol izleyeceksin ?
gps ' in vs var mı ?
yazması kolay da gitmesi o kadar kolay değil işte :D
bende hafta sonları falan 120 130 km yapıyorum bazen yolu şaşırdığım yorulduğum oluyor :)
hafta sonu körfezi dönmeyi düşünüyorum, ortalama 25 ile gitsem 6,5 saat de giderim..
rotanı söylersen eğer yardımcı olmaya çalışırım..

Hedef Japonya abi, tamı tamına 8527.71 KM :)

Ama yola çıkmadan önce en az 1-1,5 yıl hazırlık yapmam gerekiyor.

Çünkü sizin dediğiniz gibi bu iş o kadar basit değil, bisiklet alet edavat işini halledebilirim.

Güzel bir Shimano bisiklet ve güzel Shimano ekipmanlar almayı düşünüyorum.

Gps türü elektronik ekipmanlar yaşadığım ülkede alınabilecek kadar ucuz sayılır.

Biraz Japonca"m ve biraz ingilizcem var. Japonca öğrenmeye hala devam ediyorum ve tahminimce önümüzdeki yıla kadar ciddi bir seviyeye geleceğimi tahmin ediyorum.

Yolda karşıma ne gibi zorluklar çıkabilir?

Birde üzerinden geçeceğim ülkelerden vize almam gerekiyormu? :D

rebeloghy
27-04-2016, 17:47

Avrupa'dan bahsediyordur sanırım arkadaş, burada saygıdan bol bir şey yok o konuda problem olmaz. Bisiklet için trafik duruyor 4 şerit yolda :)

Ancak cidden çok uzun yol be 1500 km :D

Gökhan Kavuştu
27-04-2016, 17:57
bisikletforum.com sitesinde aradığın cevapları bulabilirsin

ozzywan
27-04-2016, 18:07
Benim bir arkadaşım burdan Gürcistan yaptı iki kere, 1500tl'lik bir Scott'ın uzerine 2-3bin tl daha harcayıp iyi bir bisiklete cevirdi, şu an başka bir arkadaşımda bisiklet, o da aktif olarak biniyor.

Gidecegin güzergahta ne kadar yokuş, düz yol, asfalt, toprak yol gibi şartları onceden bilmen gerekecek, buna gore modifiye edeceksin ve yanına yedek parcalar alacaksın. Ben arkadaşımla izlanda turu yapmaya karar vermiştim ama sonra kaldı ne yazık ki. Oranın şartlarına gore çok ayrı formatta olacaktı bisikletlerimiz, senin içinde en önemlisi bu.

Onun dışında da tabi cok ciddi bir kondisyon gerekecektir. Hergün 1 saat evde roller üstünde ve ya turbo trainer'larda çalışıyor millet bu tür işler icin.

Yolda belli noktalarda kalacak yerler belirlemelisin kendine, önceden yer ayırtmalısın. Ağzına atacagın her lokmanın geri dönüşü olacaktır sana, yediklerini ona göre seçmelisin.

Runo
27-04-2016, 18:12
Bende motosikletle düşünüyorum bir kaç ülke gezisi, seneye yaz'a ya nasip.

Sinan58
27-04-2016, 22:20
bisikletforum.com sitesinde aradığın cevapları bulabilirsin

Siteyi biraz inceledim, hoşuma gitti.
Teşekkür ederim.

Sinan58
27-04-2016, 22:22
Benim bir arkadaşım burdan Gürcistan yaptı iki kere, 1500tl'lik bir Scott'ın uzerine 2-3bin tl daha harcayıp iyi bir bisiklete cevirdi, şu an başka bir arkadaşımda bisiklet, o da aktif olarak biniyor.

Gidecegin güzergahta ne kadar yokuş, düz yol, asfalt, toprak yol gibi şartları onceden bilmen gerekecek, buna gore modifiye edeceksin ve yanına yedek parcalar alacaksın. Ben arkadaşımla izlanda turu yapmaya karar vermiştim ama sonra kaldı ne yazık ki. Oranın şartlarına gore çok ayrı formatta olacaktı bisikletlerimiz, senin içinde en önemlisi bu.

Onun dışında da tabi cok ciddi bir kondisyon gerekecektir. Hergün 1 saat evde roller üstünde ve ya turbo trainer'larda çalışıyor millet bu tür işler icin.

Yolda belli noktalarda kalacak yerler belirlemelisin kendine, önceden yer ayırtmalısın. Ağzına atacagın her lokmanın geri dönüşü olacaktır sana, yediklerini ona göre seçmelisin.

Anladım abi, kolay bişey değil tabiki.
Önce planı sağlam çizmemiz gerekecek anlaşılan, sonrada ekipmanları sağlam seçmemiz.
Yalnız yiyecek kısmını tam olarak anlayamadım :)

Sinan58
27-04-2016, 22:24
Bende motosikletle düşünüyorum bir kaç ülke gezisi, seneye yaz'a ya nasip.

"İNŞALLAH" sizde istediğiniz gezisi yaparsınız, muhtemelen seneye siz yokuşlarda 1. vites kesicide girerken ben pedal çeviriye olucam ama nasip. :)

Sinan58
27-04-2016, 22:26
Gürkan Genç adlı abimizin bloğunda birkaç yazısını okudum reise ak47 dayayıp para isteyen bile olmuş, adam leopar ve aslan olan bölgelerde dolaşıyor helal olsun :)

ozzywan
27-04-2016, 22:31
Anladım abi, kolay bişey değil tabiki.
Önce planı sağlam çizmemiz gerekecek anlaşılan, sonrada ekipmanları sağlam seçmemiz.
Yalnız yiyecek kısmını tam olarak anlayamadım :)

Bigun sabah 5 civarı sarıyer'den dönüyorum bisikletle, evim ortakoy'deydi o zaman. o kadar yorgundum ki dedim bari şurda bir banka kıvrılıp uyuyayım :) yanımda bir tane muz vardı onu yedim ve eve o muz döndürdü beni :) Yani laf olsun diye yemek yiyemezsin boyle bir macera sırasında, gerçekten dikkatli seçmelisin yediklerini.

Sinan58
27-04-2016, 22:38
Bigun sabah 5 civarı sarıyer'den dönüyorum bisikletle, evim ortakoy'deydi o zaman. o kadar yorgundum ki dedim bari şurda bir banka kıvrılıp uyuyayım :) yanımda bir tane muz vardı onu yedim ve eve o muz döndürdü beni :) Yani laf olsun diye yemek yiyemezsin boyle bir macera sırasında, gerçekten dikkatli seçmelisin yediklerini.

Anladım şimdi abi, kalori-enerji için dayayacağız makarna-yulaf türü şeyleri :)
Abi güvenlik konusunda yanınızda ne gibi şeyler taşıyorsunuz, elektroşok ve bıçak yeterlimi?
Birde bildiğim kadarıyla otobanlarda bisiklet sürmek yasak nasıl halledicez bu konuları :)

mrtysn
27-04-2016, 22:51
Benim rahatsiz bi arkadas onu yapti bikac yil once, bi iki kez kendi cikti. Son projesinde Lipton sponsor olmustu.

http://www.geziko.com/blog/bir-bisiklet-ile-seyahat-projesi-teawithchrisnolan/

ozzywan
27-04-2016, 23:37
Anladım şimdi abi, kalori-enerji için dayayacağız makarna-yulaf türü şeyleri :)
Abi güvenlik konusunda yanınızda ne gibi şeyler taşıyorsunuz, elektroşok ve bıçak yeterlimi?
Birde bildiğim kadarıyla otobanlarda bisiklet sürmek yasak nasıl halledicez bu konuları :)

Bana sorarsan otobanda ne işin var zaten, amaç insan tanımak, yer görmek vs. olmalı. guvenlik konusu biraz sakat tabi, elektroşok mantıklı baya, belki biber gazı falan de olabilir, bıçak ise allah korusun bir sekilde kendini korumak zorunda kalırsan karsıya ciddi zarar verir, ben tercih etmezdim o yüzden. Kendine bir arkadaş bul bence en önemlisi, tek gitme.

Sinan58
27-04-2016, 23:49
Benim rahatsiz bi arkadas onu yapti bikac yil once, bi iki kez kendi cikti. Son projesinde Lipton sponsor olmustu.

http://www.geziko.com/blog/bir-bisiklet-ile-seyahat-projesi-teawithchrisnolan/

Arkadaşınızın bloğunu biraz inceledim güzel işler yapmış, yalnız sponsor bulmak neredeyse imkansız

Bana sorarsan otobanda ne işin var zaten, amaç insan tanımak, yer görmek vs. olmalı. guvenlik konusu biraz sakat tabi, elektroşok mantıklı baya, belki biber gazı falan de olabilir, bıçak ise allah korusun bir sekilde kendini korumak zorunda kalırsan karsıya ciddi zarar verir, ben tercih etmezdim o yüzden. Kendine bir arkadaş bul bence en önemlisi, tek gitme.

Çevremde benden başka bu işi yapabilecek başka deli tanımıyorum abi :D
Dediğiniz gibi elektroşok ve biber gazı bıçak kullanmaktan hem daha güvenli hemde daha etkilidir.
Zaten ancak 1-1,5 yıl gibi bir sürede kendimi böyle bir bisiklet turuna hazırlayabilirim, ciddi manada kolay bir işe benzemiyor çünkü.
En azından yaşadığım yerin yakınlarında günlük 15-20 KiloMetre sürerek fiziken kendimi hazırlamam 6-7 ay sürer.
Tek takılı kaldığım yer otobanlar, bazı yerlerin otoban dışında 2. bir düzgün yolunu bulmak imkansız.
Muhtemelen gidişi bisikletle dönüşü uçakla yaparım :D