PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aramabamizla kaza yaptik pert olurmu

hasan06
27-04-2016, 20:26
ARKADAŞLAR ARABAMIZ 3 GÜN OLDU ALALI 2015 MODEL VERSO SIFIR ALDIK EFE PLAZADAN BABAM KAZA YAPMIŞ SİZCE PERT OLURMU NASIL BİR YOL İZLEMELİYİZ DAHA YOLDALAR ÖĞRENEMEDİK

1 http://i.hizliresim.com/ljVWNB.jpg
2 http://hizliresim.com/1vXgp5
3 http://i.hizliresim.com/g8BWYZ.jpg

Yigit-Y
27-04-2016, 20:30
Olmayabilir servisin rakamları sisirmesi gerek incik boncuk yazmasi gerek

Tampon far camurluk airbag torpido disinda birsey varmı

hasan06
27-04-2016, 20:40
Olmayabilir servisin rakamları sisirmesi gerek incik boncuk yazmasi gerek

Tampon far camurluk airbag torpido disinda birsey varmı

Mallesef abi cok uzgunuz 3 gun olmustu alali insallah verirler

SinanAdalı
27-04-2016, 20:42
Geçmiş olsun.. Airbag'ler patladı diye bir ihtimal olabilir. Tabi servisin çıkaracağı fiyatta önemli gerçi hiç acımadan yazıyorlar. Kanımça perte çıkar..

taylaner
27-04-2016, 20:43
Çok üzücü böyle durumlar allh beterini vermesin... Ama malesef olur gibi durmuyor :/ Aracın fiyatını da düşününce , servis tamire yanaşacaktır...

taylaner
27-04-2016, 20:44
Edit ; 2008 Qashqai ile tam aynı 2 airbagi açtık 2014 de. 40 piyasası varken , 14 masraf olmasına rağmen etmediler...

rekord2000
27-04-2016, 20:45
Çok geçmiş olsun. Mekanıkte de sorun varsa %90 pert olur. Şuan da zaten pert olma adayı gibi görünüyor. Yazık nazar deymiş resmen :(

hasan06
27-04-2016, 20:47
Cok tesekkur ederiz Allah razi olsun bizimde gonlumuzde perte cikmasi karsi taraf suclu yarin aracimiz cekiciyle ankaraya gelicek bakalim daha 500 km olmamisti ona uzuluoyruz cok heves ederek almistik ilk sifir arabamizdi hayirliso boyleymid

hasan06
27-04-2016, 20:48
Sagol abicim aynen nazar vallaha daha kurban kesecktik ama olacagi varmis rabbim insallah helalinden aldigimiz aracimizon hakkini geri verdirir

jeffy
27-04-2016, 20:50
Airbaglerin patlaması belki bi ihtimal dedirtiyor ama kaza sanki öyle pert e ayıracakları kadar büyük gözükmedi gözüme nedense..

Tekrar geçmiş olsun...

hasan06
27-04-2016, 20:50
Edit ; 2008 Qashqai ile tam aynı 2 airbagi açtık 2014 de. 40 piyasası varken , 14 masraf olmasına rağmen etmediler...

Sizede cok gecmis olssun dostum olacagi varmis diyelim Allah gonlumuze gore verir insalah sonuclari yazarim buradan

hasan06
27-04-2016, 20:53
Banada sanki pert olmaz gibi geliyor ama umut iste insallah acirlar verirler

weST.27
27-04-2016, 20:57
Pert zor ya airbaglerden dolayı çok düşük bi ihtimal olabilir, kaporta hasarı var sadece alt takımda ve motor içine pek büyük hasar görünmüyor gibi

MK8800
27-04-2016, 21:06
Sanırım 100 küsür kasko değeri var , yanlış bilmiyorsam hasarın 40 üstü olması lazım perte çıkması için bu durumda

hasan06
27-04-2016, 21:09
Sanırım 100 küsür kasko değeri var , yanlış bilmiyorsam hasarın 40 üstü olması lazım perte çıkması için bu durumda

Insallah cikar yaa yada be kadar az zararla kurturulsak iyidir :(:(:(:(:(

ckrc
27-04-2016, 21:13
Araba calisir, yurur durumda ise cok zor.

alperaslann
27-04-2016, 21:19
Geçmiş olsun, Allah daha iyisini nasip etsin.

camsemih
27-04-2016, 21:26
geçmiş olsun. allah başa vermesin kötü bir durum fakat ben pertlik bir durum göremedim

hasan06
27-04-2016, 21:26
Geçmiş olsun, Allah daha iyisini nasip etsin.

Allah razi olsun insallah :(:(

Gearbox
27-04-2016, 21:35
Gecmis olsun

golgeoyunu03
27-04-2016, 21:41
Geçmiş olsun, Allah korusun ya kapıdan vursaydı? S*ktir edin, cana geleceğine mala gelsin.
Banada pert olmaz gibi geliyor

Bolkar1st
27-04-2016, 21:41
Öncelikle gecmiş olsun expertiz bürosunda çalışan kız
Arkadasım olduğu icin biliyorum araç bedelinin yüzde elli üstünde ise masraf pert öle başka turlu uzlasmani gerekir aradın değer kaybında göz önüne alarak.

zx6r
27-04-2016, 21:42
Aracı alalım 3gün oldu demissinz eğer araç sıfır alındıysa km den dolayı pert ederler airbagler açılmış

hddsheriff
27-04-2016, 21:51
3 airbag
2 emniyet kemeri
airbag beyni
tetikleyiciler
çamurluk
tampon
alt muhafaza
far

bunlar kesin değişecek parçalar

motor içinde darbe alan tarafta ne var tam bilmiyorum ama far radyatörlere zarar vermiş olabilir hava filtre kutusu yada rezinatör zarar görmüş olabilir vs.vs.

servis incik boncuk ne varsa yazacaktır "bence" pert ederler. kasko poliçenizde neler yazıyor ona da bakmak lazım arkadaşım ilk yılında focus ile kaza yaptı kasko direk yenisini verdi arabanın hiç uğraşmadı.

hasan06
27-04-2016, 21:57
Abiler herkezden Allah cc razi olsun bizimde umudumuz pert edip yeni bir arac almak arac daha cuma gunu almistik gelisleri insallah aktaracagim ben zaten bu araca binmek istemem insallah pert olur ama olmamamasida muhttemel cana gelecegine mala geldi 2 amcam ve babam sukur almaya gidiyoruz suan Allah razi olssun iyki varsiniz

salih_560
27-04-2016, 22:09
Şirketle anlaşıp perte çıkma gibi olay olmuyor mu sonuçta torpido değişecek komple bence perte gider torpido açılmadığı sürece ve mekanikte zarar olmazsa araç perte çıkmıyor opelimde yan airbagler açıldı 18 bin lira hasar oluştu satarkende çok zarar ettim yani sigorta şirketi görüşüp pert çıkmasını sağla bi şekilde geçmiş olsun ....

Sert@ç
27-04-2016, 22:11
Araç şuan hangi toyotada ?

DKB34
27-04-2016, 22:14
geçmiş olsun

!KO
27-04-2016, 22:48
3 gunluk arabada parca değişmezler deger kaybından dolayı perte cıkartır sıgortanız hasara takılmayın fazla

bursada typerın pert ediliş mevzunu hatırlayın :)

Otto_Skorzeny
27-04-2016, 22:50
Çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.

hasan06
27-04-2016, 23:17
Allah razi olsun tafsiyeleriniz icin cok tesekkur ederim

denizhandinc
27-04-2016, 23:55
aracın fiyatının yarısının üzerinde masraf cıkarsa arac perte cıkar. Airbaglerden de dünya masraf cıkacagı icin perte ayırırlar diye düsünüyorum.

TolgaUs
28-04-2016, 03:48
100 bin tl üzerinden alındıysa yaklaşık 65 ile 70 bin tl arası masraf olması gerekiyor pert için diğer türlü tamir. Geçmiş olsun

UNAL
28-04-2016, 04:32
Tamamen poliçenize bağlı. Sıfır araç kaskosu; (varsa, her şirkette varmıdır bilmem) hasar oranı, poliçedeki araç değerinin %50'si değil daha düşük bir oran oluyor, yani örneğin %25 hasarla perte ayırabiliyor aracı.
Toyota'da da parça fiyatları çok uygun sayılmaz. Aracı çektiğiniz servise mutlaka gidin görüşün, nedir ne değildir ne fiyat çıkarmışlar bilin ki sigorta şirketinin eksperi geldiğinde kafasına estiği gibi davranamasın. Mesela kaputun da değişmesini talep edin, bu araba üç günlük ve burdan çıkınca sıfır gibi duracak düzeltme istemem diyin ve onarım verilen her parça ile ilgili bunu yapın bu sizin hakkınız.
Hem siz aracın üzerine olmazsanız, kimse başkası için uğraşmıyor ne yazık ki. O parça düzelir bunda birşey yok halledilir demelerine izin vermeyin hiçbir parçanın. Aracınızla mutlaka ilgilenin serviste herkesle görüşün çıkarılan listeyi kontrol edin.
Ufak bir miktar kalırsa pert olması için serviste de yardımcı olurlar çünkü toplanırken yine alttan birşeyler daha çıkar illa incik boncuk onları en azından baştan tespit ederler, işçiliği boyası zaten kendilerine kalmış. Hatta aracı aldığınız bayiye çektiyseniz biraz daha da ilgili davranabilirler.
Bence muhtemelen pert olur. Keyfe keder olmuş, üzücü ama cana gelmemiş en azından. Geçmiş olsun.

Yigit-Y
28-04-2016, 06:17
Kasko şirketine ben aracımın pert edilmesini istiyorum diyebilirsin.

Sıfır araba olduğundan belki pert etme durumları olabilir.

Ama bu kaza max 25 ~ 30.000 tl hasar çıkar diye düşünüyorum.

MDeniz
28-04-2016, 06:37
Geçmiş olsun bir müddet sonra unutuyor insan ilk Zamanlar ağır gelse de . Bende golf 7 mi 71 E satmadım akşamında kırmızı ışıkta vurdular 64 E sattım ama pertlik durum yoktu bende .diyecrğim ilk başta uyuyamadım dünya başıma yıkıldı ama şimdi unuttum

Orhan
28-04-2016, 08:00
Şöylr bir yol izleyebilirsin sigorta aracı hasarlı satar sende siortanın belirlediği onarım parasını elden alırsın
Bu durumda araç pert olmaz sende hem aracı satmış hem de zarar etmemeiş olursun
Bu durum için sigorta şirketi ile pazarlık et ve aracı mutlaka yetkili servise çek ve onarım bedelini şişirmeye çalış

drago
28-04-2016, 08:06
Bu kasayı ilk kez kaza fotoğrafında gördüm, nasip.

Ben de bildiklerimi söyleyeyim. Çok basit hasarlar için perte çıkan araçlar olduğu gibi çok büyük hasarlar için perte çıkmayanlar da var. Benden daha tecrübeli bir arkadaşım şöyle açıklamıştı.

Aracın bedeli 40 tl, masrafı 15 tl ama piyasası (ya da yedek parçası) hızlı ve bu kazalı halini 30a satabiliyorsa perte çıkıyor. Yani kasko şirketine gideri 15 iken 10a düşüyorsa perte ayırıyorlar. Yani kaza yapan araç bir süre alıcısı çıksın diye bekleniyor, çıkmazsa yaptırılıyor. Toyota'nın memlekette alıcısı çok olduğu için ben oyumu perte ayrılırdan yana kullanıyorum.

turkerrr
28-04-2016, 09:19
Geçmiş olsun.

Pert olması tamamen aracın hasarlı değerine, hasar tutarına ve arabanın hasarsız değerine bağlı.

Bunun dışında,

- Airbag açıldı pert olacak gibi birşey yok bu kulaktan dolma bir bilgi
- Sıfır araçlarda yeni değer klozu olur fakat şirketten şirkete şartları değişiklik gösterir( %80 üzeri hasar oranı ile pert olursa sıfır değeri ödenir gibi)

Araba neredeyse sıfır km olduğu için hasarlı haline iyi teklif gelir fakat ikinci eli çok parlak bir model olmaması da bir dezavantaj ( örneğin golf ün hasarlı hali bile iyi para ediyor) . Hasar tutarı da fena değil pert olup olmaması şuanda muallak, servis in parça listesini çıkarmasını beklersek daha net yorumlanabilir.

Pert sınırında kalırsa servis hasar tutarına son dakika indirimi yapabilir, indirim yapmamalarını pert olursa tekrar sıfırını alacağınızı söylerseniz belki hasarı tamir etmek için çabalamaktan vazgeçerler.

Dipnot : kusur karşı tarafta ise değer kaybı talebinde bulunabilirsiniz ama benim gördüğüm kadarı ile kaynaklı parçalarda, şaside, kulelerde, direklerde hasar yok gibi. Bu konu ile ilgili sigortacınızdan mutlaka destek alın en azından zararınızı bu şekilde karşılarsınız.

Cimmeria
28-04-2016, 09:23
çok geçmiş olsun, eğer bu kazada aracın motorunda yürüyen aksamında hasar yoksa ve araç perte çıkarılırsa biraz enteresan olur gibi.

sonucu buraya yazarsınız, bu araç perte çıkarsa ilanlardaki hasar kayıtlı araçlara farklı gözle bakacağım gerçekten.

hasan06
28-04-2016, 11:30
Teşekkürler herkeze sonucu bekliyoruz bakalım yazacağım buradan arkadaşlar

S.Özeren
28-04-2016, 11:34
araç sıfır olduğu için bence pert ederler . olması gerekende zaten perte çıkması

bildiğim kadarı ile sıfır araçlarda durum biraz farklı ilerliyor

araç 2 yaşında falan olsa perte çıkarıcaklarını pek ihtimal vermezdim ancak araç sıfır olduğu için şansınız bence yüksek..

çok geçmiş olsun...

kadireren
28-04-2016, 11:40
Geçmiş olsun umarım istediğiniz gibi olur bu zamanda ne arabalar perte çıktı boyatılmaması için

Dün araç sigortamı yaptırdığımda maddi ödeme 31bin tl yazıyordu karşı taraf suçlu demişsiniz o aracında sigortası tahmini 35bine kadar ödeme yapar üstü araç sahibinden mi alınacak bu durumda sizin araç 100+ bin civarı sanırım

volume81
28-04-2016, 11:49
herşeyden önce servise gidip hiç bir parçanın düzeltilmemesi ne gerekiyor ise OEM parça ile ( yan sanaii takabilirler sevisde bile yapılsa ) değişmesini isteyin.

Daha sonra çıkan tutara bakın ve bu tutar üzerinden indirim yapılmamasını isteyin arkadaşın dediği gibi tekrardan aynı aracdan alacağınızı söylemek etken olabilir.

sigorta şirketi ve eksper ile görüşürün tatlı dil ile masrafların üzerine eğer pert olmayacak ise değer kaybı istediğinizi söyleyin

tüm bunlar nazarında aracı pert'e ayırmak istediğinizi belirtin.

Airbag'lerin patlaması iyi olmuş büyük ihtimalle ön panel vs de yamulmuştur ne olursa olsun düzeltme istemediğinizi söyleyin.

ayrıca yapıldıkdan sonra renk fark'ı olmaması ve sıfır gibi görünmesi açısından komple pasta cila istediğinizi söyleyin ki servisde pasta cila'ya 600-800 gibi fiyat veriyorlar.

hasan06
28-04-2016, 12:01
herşeyden önce servise gidip hiç bir parçanın düzeltilmemesi ne gerekiyor ise OEM parça ile ( yan sanaii takabilirler sevisde bile yapılsa ) değişmesini isteyin.

Daha sonra çıkan tutara bakın ve bu tutar üzerinden indirim yapılmamasını isteyin arkadaşın dediği gibi tekrardan aynı aracdan alacağınızı söylemek etken olabilir.

sigorta şirketi ve eksper ile görüşürün tatlı dil ile masrafların üzerine eğer pert olmayacak ise değer kaybı istediğinizi söyleyin

tüm bunlar nazarında aracı pert'e ayırmak istediğinizi belirtin.

Airbag'lerin patlaması iyi olmuş büyük ihtimalle ön panel vs de yamulmuştur ne olursa olsun düzeltme istemediğinizi söyleyin.

ayrıca yapıldıkdan sonra renk fark'ı olmaması ve sıfır gibi görünmesi açısından komple pasta cila istediğinizi söyleyin ki servisde pasta cila'ya 600-800 gibi fiyat veriyorlar.

çok teşekkürler öğleden sonra eksber bekleniyor babama yorumlarınızı tek tek atıyor ona göre davranmasını söylüyorum cok teşekkürler inşallah gönlümüze göre olur hersey

turkerrr
28-04-2016, 12:03
Geçmiş olsun umarım istediğiniz gibi olur bu zamanda ne arabalar perte çıktı boyatılmaması için

Dün araç sigortamı yaptırdığımda maddi ödeme 31bin tl yazıyordu karşı taraf suçlu demişsiniz o aracında sigortası tahmini 35bine kadar ödeme yapar üstü araç sahibinden mi alınacak bu durumda sizin araç 100+ bin civarı sanırım

karşı tarafın kaskosu yoksa veya trafik sigortasına ek imm taminatı yoksa, 31 bin TL üzerinde kalan masrafı maalesef cebinden ödeyecek.

ilker_yusuf
28-04-2016, 13:50
Bildiğim kadarıyla ilk yıl yapılan kazaların pert oranı daha düşük bu nedenle araç büyük ihtimal perte çıkacaktır.
Airbagler
çamurluk far
ön göğüs
arada çıkacak ıvır zıvır vidalar cartlar curtlar derken km ve durumu baz alarak ayırırlar gibime geliyor. İnş araç perte çıkar. Babanıza ve içindekilere bir şey olmamış ya cana geleceğine mala gelsin.

kelalper
28-04-2016, 18:25
Arkadaşlar bu tip kazalarda aracınız pert e çıksın istiyorsanız yetkili servis yerine kendi tanıdığınız servise çektirin. Yetkili servisler araba bizde kalsın tamir edelim diye herşeyi minimumdan gösterip parça değişimi yerine tamir yazıp perte çıkmasın biz para kazanma peşinde olur perte çıkmaması için uğraşır. Kendiniz yaptıracağınız zamanda herşeyi en yüksekten yazar size yaslar.

eldorado
28-04-2016, 19:03
çok geçmiş olsun bundan 10 gün önce kaza yaptım bende aracımın kasko değerı 83 bin lira tam bu kazadan daha ağır bı kasaydı pert olmadı sıgorta sırketı ıle anlaşıp 75 mılyara kasko paramı alıcam bu aracın bıraz zor pert olması

eldorado
28-04-2016, 19:06
aracımdaki hasar 28 bintl çıktı 10bin lira daha olması gerekıyormuş perte cıkması ıcın 38 bın lıralık hasar olacakkı pert parasının tamamımı alayım ama olmadı 75 e anlaştık

ÜSTÜNERC
28-04-2016, 20:16
Araç yetkili serviste toplanılacak şekilde düşünürsek bana pert edilir gibi geldi,sonuçta bu bu arabanın içinde torpido komple değişecek ve airbaglar takılacak.Kaportadada hasar mevcut.

dragstar
28-04-2016, 20:51
bence pert olmaz, iç taraflarda fazla hasar yok gibi duruyor

Ertekin
28-04-2016, 20:56
Ben şimdi den tramer e uyuz okdum bile. Bu arabada bu hasar bence çok değik ama pert e çıkmaz ve ağır bi hasar yazar arabada 2. Elde düşük bir fiyata satılır. Halbuki bana göre kaza bile sayılmaz. 2 hava yastığı torpido ve kaportada 2 3 parça değişcek okadar. Çok geçmiş olsun.

ioz
28-04-2016, 21:07
Bundan 3 ay kadar önce arkadaşım 2009 model Seat Leon ile sizinkinden daha büyük bir kaza yaptı, yine sürücü ve yolcu hava yastığı açıktı. Adana Kavi (Seat yetkili servisi) arabaya 17900 hasar çıkardı ve araç perte çıkmadı. Kaza olur olmaz ben de olay yerine intikal etmiştim ve radyatördeki küçük eziklikler dikkatimi çekmişti. Araç bittikten sonra parça listesinde radyatörün değiştiği yazılıydı ama üzerinde eski radyatör vardı. Eksper gözetiminde araç tekrar söküldü ve görülmeyen kısımlarda olan + değiştiği söylenen daha birçok parçanın değişmediği ortaya çıktı. Olayın üzerini örtmek isteyen servis arabaya iyi bir fiyat teklif ederek satın almak istedi ama arkadaş kabul etmeyip mahkemeye verdi. Ayrıca hasar miktarının da perte ayrılma oranına çok yakın bir şekilde getirilip geçirilmemesini de servisin para kazanmak istemesine yorumladık. Çünkü perte ayrılsa kendini alacağı para ile yaptığında kazanacağı arasında uçurum olacaktı. Her şey bence servisin çıkarttığı masraf ile alakalı. Bu hasar oranı ile 2-3 yaşındaki bir araç bence pert olmaz. Ama sizin km/model göz önüne alındığında olabilitesi var. Sadece yetkili servis dahi olsa perte ayrılmaz ise yapım aşamasını sıkı takip etmenizi öneririm. Geçmiş olsun.

barakuda26
28-04-2016, 21:25
sağ iki kapısı hasarlı tam ortadan darbe almış tavanında hafif hasar olan ama hava yastığı açmamış 2015 toyota corollayı perte çıkarmadılar, sizin araçta durum biraz daha ağır enazından hava yastığı göğüs tampon çamurluk vs perte çıkma ihtimali var, sigortacınızla görüşün baskı kursunlar pert için.

delyyy
28-04-2016, 21:43
Çok geçmiş olsun.

Acentenizle görüşün ve aracın pert olmasını istediğinizi söyleyin. Size ancak acente yardımcı olur ve "sağlam" bir acente ise pert işlemi ile sonuçlandırabilirsiniz.
Ne eksper ne de servis size bu aşamada yardımcı olamaz.

Neredeyse bütün sigorta şirketlerinin pert yöntem ve oranları farklıdır. Söylenenlere takılmayın, eksperinizden bu bilgiyi edinebilirsiniz.
Genelde, aracın pert olması için; atıyorum 100bin rayiç var, 30bin hasar. Bu durumda 71bin sovtaj gelmesi gerekir ki sigorta şirketi için durum ekonomik hale gelsin.
Yani 30bin hasar ödemektense 29bin ödesin gibi gibi..

Hayırlısı olsun şimdiden...