PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kocaeli RS Teknik Servis Şikayett

emreaydın
27-04-2016, 21:53
Herkese merhaba öncelikle. 02.04.2016 tarihinde aracımla e-5te kaza yaptım. Daha sonra aracımı nereye çekeceğimi düşünürken bir kaç arkadaşımla görüştüm ve ernaz yetkili serviste en az 1.5 ay sıra olduğunu öğrenince rs yetkili servis sahibi şahısla iletişime geçtim. Çekicilerini yolladılar ve aracımı çektirdiler. Buraya kadar bir sıkıntı yoktu. Günlerden cumartesi olduğu için pazartesi günü 4.4.2016 tarihinde evraklarla birlikte servise gittim görüştük konuştuk evrakları teslim ettim ve servisten ayrıldım. Akabinde okulum dolayısıyla ve babamında il dışında olması dolayısıyla resmi süreç işlerken servise uğrama şansım olmadı. Zaten kusur oranları belli olmadan onarıma başlanmayacağı söylendi vs. Tabi bu sırada telefonla iletişimim devam ediyordu servis sahibi şahısla. 18.04.2016 tarihinde dosya sonuçlandı haber geldi ve karşı taraf %100 suçlu görünüyordu. Telefonda görüştüğüm bayan siparişleriniz geçiliyor 2 gün içinde gelir onarıma başlanır vs. dedi. Tabiki 2 günde parçalar gelmedi o sırada yine telefon trafikleri oldu. 25.04.2016 tarihinde yaptığım görüşmede parçalar tamam bugun aracınıza başlıyoruz dendi. Ertesi gün bir telefon,beyefendi aracınızın yedek anahtarı var mı acaba? Neden ne oldu falan derken bir müşteriyle karıştığını müşterinin il dışında olduğunu falan söylediler. İnanmadım tabiki ama şehir dışındaydım elden birsey gelmiyordu. Biz halledeceğiz anahtar onarıma başlamamıza engel değil zaten yarın kargoyla gelir dediler eyvallah dedik. Bugün servise aracın yanına gittim ve ne göreyim aracım olduğu gibi duruyor,başımdan aşağı bir kaynar su döküldü. Bir hışımla indim arabadan gevşek ağızlı sekreter ağzını geveleyerek anahtarı kaybettiklerini yeni anahtarı bugün çıkarttıklarını yarın onarıma başlayacaklarını falan söyledi. Elden birşey gelmiyordu malesef. Sabır çeke çeke çıktım servisten. Şimdi kara kara düşünüyorum nasıl bir yol izlerim bu adamları nereye şikayet ederim ne yaparım.

Biraz uzun oldu okuyan ve cevap veren herkese şimdiden teşekkürlerr..

onursumer
27-04-2016, 22:12
geçmiş olsun konu hakkında çok fikrim yok ama

son zamanlardaki konularda hep gorduğum için bu konu hariç bilen arkadaşlara sormak istiyorum , ya 1.5 ay neyin sırası bu servislerdeki

bilmediğim için soruyorumda genelde kazalarım hep ufak tefek oldu , atıyorum sol taraftan taktım on camurluk, on kapı arka kapı , arka çamurluk gibi

pazartesi servise bıraktıysam bir sonraki pazartesi aldım aracımı , en uzun komple motor yaptırmıştımda 1 hafta parça beklemiştim :D

sizin kazanın boyutu nekadar tahmini hasar vs

bilalMW
27-04-2016, 22:15
şikayetvar.com'a döşeyin. Başka bir servisle anlaşıp aracı çektirin affetmeyin. Biraz burunları sürtsün. Servisçilik değil bunların yaptıkları goygoyculuk.

emreaydın
27-04-2016, 22:16
Şöyle ki aracımda kasko yoktu. Bundan dolayı dosya sonuçlanmadan başlamıyoruz dedi servis sahibi şahıs. Ama bana ilk başta dediği dosya sonuçlandıktan sonra bir haftaya çıkar usta. Tabiki öyle olmadı. Hasarda çamurluk tampon ve sol ön salıncak lastik vs. Çok büyük birşey yoktu yani. Araçta megane 2

emreaydın
27-04-2016, 22:17
şikayetvar.com'a döşeyin. Başka bir servisle anlaşıp aracı çektirin affetmeyin. Biraz burunları sürtsün. Servisçilik değil bunların yaptıkları goygoyculuk.

Eğer aracı başka servise çekersem tekrar dosya vs. süreci beklemem değil mi? İlk kazam prosedür ile ilgili hiçbir bilgim yok ondan soruyorum

bilalMW
27-04-2016, 22:23
Eğer aracı başka servise çekersem tekrar dosya vs. süreci beklemem değil mi? İlk kazam prosedür ile ilgili hiçbir bilgim yok ondan soruyorum

düzgün bir servise çektir 2 güne onarıma başlanır geldiğin gibi evraklar alınır dosya açılır expertiz yapılır expert çağırır gelir kontrol eder oda onay verilir parçalar sipariş çekilir hadi tedarikte sorun oldu 3.güne usta bismillah der çekici sallar ama işte düzgün servis olacak.

emreaydın
27-04-2016, 22:26
düzgün bir servise çektir 2 güne onarıma başlanır geldiğin gibi evraklar alınır dosya açılır expertiz yapılır expert çağırır gelir kontrol eder oda onay verilir parçalar sipariş çekilir hadi tedarikte sorun oldu 3.güne usta bismillah der çekici sallar ama işte düzgün servis olacak.

Kimseye güvenemiyoruz ki bu adama da arabayı ilk bıraktığımda asıp kesiyordu haftanın 6 günü buraya exper getiririm falan diye nerdeyse 1 ay oldu hareket yok yarın il dışındayım cuma günü gidicem servise eğer görüntü aynıysa tamam usta bırak arabayı diyeceğim. Artık gerçekten çok sıkıldım sahtekar esnaf,ahlaksız insanlara uğraşmaktan

bilalMW
27-04-2016, 22:36
Kimseye güvenemiyoruz ki bu adama da arabayı ilk bıraktığımda asıp kesiyordu haftanın 6 günü buraya exper getiririm falan diye nerdeyse 1 ay oldu hareket yok yarın il dışındayım cuma günü gidicem servise eğer görüntü aynıysa tamam usta bırak arabayı diyeceğim. Artık gerçekten çok sıkıldım sahtekar esnaf,ahlaksız insanlara uğraşmaktan

ben olsam çektiriceğim diye müdürü git sözlü rezalet çıkar gitmeden rs yetkili merkezini ara yazılı olarakta bi döşe en azından yolluk yaparım gider ayak.

emreaydın
27-04-2016, 22:46
ben olsam çektiriceğim diye müdürü git sözlü rezalet çıkar gitmeden rs yetkili merkezini ara yazılı olarakta bi döşe en azından yolluk yaparım gider ayak.

Rs genel müdürlüğünün iletişim bilgileri aldım metni hazırlıyorum onu döşeyeceğim zaten. Şikayetvar.coma da yazıyorum ne kadar afişe olursa bunlar içim o kadar rahatlar

Seven7
27-04-2016, 22:56
Çok geçmiş olsun. Maalesef bu tarz konularda biraz çirkef olmak gerekiyor. Ne kadar kötü olursan, o kadar sorunsuz işliyor süreç, servis olsun usta olsun hepsinde konu bu.

Yerinizde olsam yarın arar direk yetkili kişi ile konuşur küfürleşmeden sert şekilde konuşulur Cuma gününe teslim için baskı yapardım.

emreaydın
27-04-2016, 23:33
Çok geçmiş olsun. Maalesef bu tarz konularda biraz çirkef olmak gerekiyor. Ne kadar kötü olursan, o kadar sorunsuz işliyor süreç, servis olsun usta olsun hepsinde konu bu.

Yerinizde olsam yarın arar direk yetkili kişi ile konuşur küfürleşmeden sert şekilde konuşulur Cuma gününe teslim için baskı yapardım.

Artık arayıp bağırmaya çağırmaya bile mecalim yok her gün okul 150 kilometre yol bir sürü dert sıkıntı derken bunlara bile enerjisi kalmıyor insanın. Ama son takatimi kullanacağım artık

bayramoglu
27-04-2016, 23:39
Verin iyi bir avukata söke söke alsın ne varsa ona da fırsat doğmuş olur sakın döşemeyin serinkanlılığınızı koruyun haklıyken haksız konuma düşersiniz... Arabanın anahtarını kaybetmekte neymiş silecek suyu kapağı mı bu?

dragstar
28-04-2016, 20:42
çok sabırlıymışşınız