PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda civic 1.6 ies direksiyon sesi

maverick2305
28-04-2016, 10:06
S.a arkadaşlar forumda biraz araştırdım fakat net bir çözüm bulamadım,direksiyonu çevirdiğimde abartılı bir gacırtı sesi geliyor ve direksiyon çok ağır,pompayı söktük bilya değiştirtirdik farklı bir pompa kullandık sorun yine devam ediyor,ikinci kullandığımız pompanın sağlam olduğunla ilgili tam bir bilgim yok ama sorun direksiyon kutusundan olabilir mi diye düşünüyorum sizin bilgileriniz,tecrübeleriniz nelerdir paylaşısanız sevinirim.

orochi-x
30-04-2016, 19:13
Direksiyonu çevirince gelen gıcırtı sesi Direksiyon pompası ile doğrudan ilişkili, devir arttıkça ses artıyorsa yine arıza direksiyon pompasını işaret ediyor, ancak alternatör kayışı ve alternatör gergi rulmanlarından da kaynaklanıyor olabilir. Özellikle araç duruyor iken ve rolantide çalışırken, direksiyonu sağa ve sola çevirince gıcırtı sesi ciddi düzeyde artıyor ise sorunun Direksiyon pompasında olma ihtimali oldukça yüksek. Tüm bu sorunların kendi başıma gelmiş ve çözümün Direksiyon Pompası değişimi ile çözülmüş olması nedeniyle biliyorum. Sorun başka yerde ise bu konu ile ilgili tecrübem olmadı.