PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SR20DE Hk.

mikahakinen
03-05-2016, 16:56
Selamlar

97 model primera se sahibiyim yakin zamanda zamani geldiği için motor açacağım. Aracin üzerinde silvertop 130 hp lik sr20de var. Hazir acilmisken birtakim degisiklikler yapmak istiyorum. Primera gt de bulunan blacktop kapağı ve gt nin 421 headersini koymak istiyorum. Kafama takilan sey ise kendi beyni ve enjektorleriyle sorun yasarmiyim yada kapağı koyarken extra custom bir iscilik yapmam gerekir mi?
Sr20 lerle ilgili bilgi sahibi kisilerin yardimini rica ediyorum.
Tesekkurler.

sansar34
03-05-2016, 18:53
enjektorlerde ve kapakta sıkıntı yaşamazsınız 421 headers içinde ses ve bır kac hp dısında verım alınmaz acılmışken 0,3mm kapak taşlama yapılarak sıkıstırma yukseltilebilir eger komple motor yaptırıcam dersenız hacım buyuterek veyada stroker yaparak 2.2 cıkartarak güzel güçler elde edilebilir.

mikahakinen
03-05-2016, 22:36
silvertop la blacktop arasındaki 20hp lik fark beyin ve enjektörler aynıysa eğer kapak ve headers a kalacağını düşünmüştüm. kapağı değiştirmek istememin ikinci bir sebebi ise şu anki kapaktaki taşlama sebebiyle zincirde oluşan bolluk. parça konusunda çok sancılı bi motor ülkede maalesef strokerdan ziyade su an için minimize birşeyler yapmayı planlıyorum ilerleyen zamanlarda ms ve ıtb planım var.

mikahakinen
04-05-2016, 22:38
Bir tane fikir yok mu koca forumda !