PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Performance box istanbulpark split time ayari hakkinda

erh
05-05-2016, 21:30
Istanbulparkta performance box ile olcum yapan tecrubeli arkadaslar varmi? Sektorler nasil ayarlaniyor nerelere ayarlamaliyiz? Bunun icin tavsiyesi olan arkadasar varsa cok memnun olurum..

mrbars
05-05-2016, 21:46
Ben 10 Hz external gps ile telefonda Racechrono proyla data alıyordum. Kafama göre 7 sektör yapmıştım.
Pistte bizim arabalarda süreyi etkileyen 14-1 arası start finish düzlüğü, 1-4 arası, 6-7 arası düzlük, 8-9 arası yokuş aşağı düzlük, 10-12 arası arka düzlük var. 12-13-14 kombinesi de değişken süreli.
Amatörce fikrim olarak şöyle koyabilirsin:
Starttan 3 ile 4 arasına kadar S1,
ordan 7-8 arasında bir noktaya kadarS2,
ordan 8 çıkışına kadar S3 (8deki süreni görürsün)
burdan 10 çıkışına kadar S4
devamı 12'ye kadar S5 gibi.
Finishe kadar da S6.

Bol sektörün avantajı; her sektördeki bestler hesaplanıp optimum süre görülebilir.

997TT
05-05-2016, 23:35
Bu kadar fazla sektore bolersen,her turu ayri karsilastirma yapmalisin ve 20 tur attigini varsayarsak,video kayit ile sektorleri incelemen 6/7 saat alir.
İyi oldugun yerleri cikardin,teorik best time buldun,en iyi yerleri birlestirmen ile beyin zaten yag isisini 130'a cikarmis olur.
Onun ustunde iyi oldugun sektordeki lastik basinci-aracin motor durumu-benzin agirligi-trafik vs gibi degiskenleri koyucaksin.(soluksuz 20 tur atmiyacagina gore) e birde bu degiskenleri dusunerek aracin ve senin teorik iyi zamanini bulucaksin...
Daha cok detay var fiziksel telemetri verilerinde ama sadece ustun koru soyluyorum.
En iyisini 3 sektore ayirmak. Datalari tur tur inceleyip,her metreyi gozlemlemek gerek.
Cunku sektor icinde bile surus dinamikleri degisebiliyor...
Ha bunlari yapiyormuyum? 3 senedir ellemiyorum :)

gp74
06-05-2016, 14:34
Bu performance boxu nasıl kullanacağız. Ayrıntılı bilgilendirme yapabilirmisiniz ?

997TT
06-05-2016, 16:35
Hangi ozelligi icin sordunuz?

erh
12-05-2016, 17:23
Teşekkürler tavsiyeler için.. Sayıyı 3 yaptım.. zaten daha fazla olsa da bu sefer önceki tur o splitte kac yaptıgını hatırlamak sıkıntı oluyor.. Bende istanbulpark için düşünenlere 3 u tavsiye edebilirim..

snrk
12-05-2016, 20:29
Teşekkürler tavsiyeler için.. Sayıyı 3 yaptım.. zaten daha fazla olsa da bu sefer önceki tur o splitte kac yaptıgını hatırlamak sıkıntı oluyor.. Bende istanbulpark için düşünenlere 3 u tavsiye edebilirim..

Erhan hocam video var mı son pist gününden? aracın son halinde bir değişiklik var mı?

KVNC
12-05-2016, 20:57
Araçta değişiklik henüz yok, 2 seansa da 2 kişi çıktık, videolar erhanda, upload etti mi bilmiyorum, tecrübeye yönelik turlardı, hotlap atmak istesekte lastikler izin vermedi, gorevini basariyla tamamladi nankanglar ve benden bu kadar dedi artik :)

snrk
12-05-2016, 21:57
Araçta değişiklik henüz yok, 2 seansa da 2 kişi çıktık, videolar erhanda, upload etti mi bilmiyorum, tecrübeye yönelik turlardı, hotlap atmak istesekte lastikler izin vermedi, gorevini basariyla tamamladi nankanglar ve benden bu kadar dedi artik :)

Teşekkürler, takipteyim. :p