PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askerlik tecil durumu

driver_can
15-05-2016, 13:51
Merhaba Arkadaşlar,

4 yıllık üniversite mezunuyum.Tecilim 30 eylül 2016 da bitiyor.Askerlik şubesinden verilen kağıtta celp dönemim Kasım 2016 gözüküyor.Bende işle ilgili durumlardan dolayı kasım yerine Şubat 2017 de gitmek istiyorum.Bu durum mümkün mü?Askerlik yapan arkadaşlarımla konuştuğumda evraklarını kasıma kadar vermezsin bakaya kalırsın 200 lira bir cezası olur evrak işlerimlerin olmadığından bir sonraki celp dönemi olan şubata kalırsın diyorlar bu doğru mudur?Ödemelerimi ve iş durumumu ona göre ayarlamam için kesin bilgi sahibi olmam gerekiyor bu konuda.

Birkan61
15-05-2016, 14:47
Baba kulaktan dolma bilgiyle yüzde yüz emin olabileceğini sanmıyorum. Burada biri yazar kesinlikle olmaz, biri yazar kesin sorun olmaz..

Bulunduğunuz yerdeki en yakın askerlik şubesine giderek 2 dakikada öğrenebilirsiniz bu durumu. Gitmek sorun oluyorsa şubeyi telefonla aramanızı tavsiye ederim..

Şahsen işiniz hallolur gibime geliyor bir şekilde

Kolay gelsin

driver_can
15-05-2016, 15:03
Baba kulaktan dolma bilgiyle yüzde yüz emin olabileceğini sanmıyorum. Burada biri yazar kesinlikle olmaz, biri yazar kesin sorun olmaz..

Bulunduğunuz yerdeki en yakın askerlik şubesine giderek 2 dakikada öğrenebilirsiniz bu durumu. Gitmek sorun oluyorsa şubeyi telefonla aramanızı tavsiye ederim..

Şahsen işiniz hallolur gibime geliyor bir şekilde

Kolay gelsin

teşekkür ederim bende haftaiçi dediğiniz gibi sormayı düşünüyorum direk şubeye ama önceden bilgi edineyim istedim.

SinanAdalı
15-05-2016, 15:07
ben 1-2 sene daha gitmiyim diyorsan eğer Aöf kaydı yapabilirsin. Öğrendiğin durumu paylas ki bakan arkadaslarda faydalansın. Kolay gelsin.

Eworen
15-05-2016, 15:28
lisans mezuniyet tarihinden itibaren 2 yil sebepsiz tecil edilebilir
Bu 2 yildan sonra tek care yuksek lisans
Baska bir lisans programi kesinlikle tecil ettiremez..
3-5 ay daha erteleyebilmek icin bakaya kalinabilir bunun cezasida 380 kusurat TL..

driver_can
15-05-2016, 15:39
ben 1-2 sene daha gitmiyim diyorsan eğer Aöf kaydı yapabilirsin. Öğrendiğin durumu paylas ki bakan arkadaslarda faydalansın. Kolay gelsin.

yok 1 kez lisans bitirince tekrar okusanız da tecil olmuyor diye biliyorum.Anca yüksek lisans lazım benim derdim sadece kasım yerine şubatta gitmek daha fazla uzatıp ayak bağı olsun istemiyorum.

Sezgin
15-05-2016, 15:41
Ayni durumda olan ve evrak islemlerini yeni tamamlayan biri olarak yanitlayayim; arkadaslarinin dedigi dogru. Daha da arastirma yapip kafani bulandirma. Direk seninle ayni durumda kalan buri olarak agustos celbinde gidecegim bende.

driver_can
15-05-2016, 15:42
3-5 ay daha erteleyebilmek icin bakaya kalinabilir bunun cezasida 380 kusurat TL..

evet bende sizin dediğiniz durumu biliyorum dediğiniz gibi olmazsa cezasını ödeyip bakaya kalıp kasım yerine şubatta gidebilir miyim bunu kesin öğrenmek istiyorum.30 eylül de bitiyor tecilim geçen sene sonunda gidip muayaneye girdim kolumda problem var diye komando olamaz diye yazıldı tecilim de 30 eylül 2016 olarak belirtildi.

Schumi
15-05-2016, 15:55
AOF'de eskiden 2 sene arka arkaya aynı sınıfta kaldın mı direk öğrencilik hakkın biter ve askere gitmek zorunda kalırdın. Onu bile kaldırdılar. 29 yaşına kadar okuyorsan tecillisin. Yada okulun bitti ise 2 sene tecillisin gene 29 yaşını aşmamak kaydı ile.

BuğraTuna34
15-05-2016, 17:32
Eğer son gün rapor alırsan bir sonraki döneme atıyor diye biliyorum. Bu işi araştır arkadaşım şuan öyle yaptı. Mayısta gidecekti ağustosa attırdı. Ama bu öğretmenlere has bir durum mu bilemiyorum.

arda35
15-05-2016, 20:34
AOF'de eskiden 2 sene arka arkaya aynı sınıfta kaldın mı direk öğrencilik hakkın biter ve askere gitmek zorunda kalırdın. Onu bile kaldırdılar. 29 yaşına kadar okuyorsan tecillisin. Yada okulun bitti ise 2 sene tecillisin gene 29 yaşını aşmamak kaydı ile.

Arkadaş zaten lisans mezunuymuş. Aöf kendisine hiçbir fayda sağlamaz yani bu hususta.

Mutu
15-05-2016, 20:41
Ben de aynı durumdayım, bir yanım gitmek istiyor bir yandan da çevremden gitme baskısı var. Kararsızım, alese girdim. Sonucuna göre hareket edeceğim. =)

Ome_RS
15-05-2016, 20:47

geçtiğimiz ay aynı araştırmaları yapmış ve ağustosta gidicek birisi olarak da yukarıdakiler doğrudur.

driver_can
16-05-2016, 09:25
Şimdi askerlik şubesini aradım telefona çıkan personelin söylediği kasımda gitmem için eylül 1-30 arası evraklarımı teslim etmem gerekiyormuş.Kasımda gitmemek için bu tarihlerden sonra teslim edersem bakaya kalınıp şubata atarmış.Bir cezası olur dedi sanırım 500 den küçük mebla oluyor kendi isteğimle gittiğimde.

Anıl E.
16-05-2016, 09:39
En güzel cevabı askerlik şubesinden alırsın ama nacizane tavsiyem askere gitmiş biri olarak;eğer gitmeyi düşünüyorsan fazla beklemeden git gel bir an evvel. O psikoloji ile yaşama

driver_can
16-05-2016, 10:08
En güzel cevabı askerlik şubesinden alırsın ama nacizane tavsiyem askere gitmiş biri olarak;eğer gitmeyi düşünüyorsan fazla beklemeden git gel bir an evvel. O psikoloji ile yaşama

Yok kesinlikle katılıyorum dediğine bende biran önce gidip aklımdan çıksın istiyorum zaten kısa dönem yapacağım ama sadece derdim kasım değilde şubatta gidiyim istiyorum iş yerimde yıl başı prim vs.mevzularım var birde ödemelerimi halletmiş olurum şubata kadar evdekilere yük kalmasın.