PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda CR-Z turbolama konusunda fikir?

recep07
15-05-2016, 22:46
arkadaslar abilerim selamlar ılk once.
bır suru vıdeo ızleyıp bır kac makale okudum fakat cozemıyorum 1.5 honda cr-z turbolama konusunda
bu aracta dırek turboyu koyup gezemeyecegımız bellı daha nelerın degısmesı gerekır superchargerda dırek jacksonracing kit uretmıs hksdede var turboda bulamadım boyle tanınmıs marka bolt-on kit malezyada 9600 mr para bırımı bızımkıyle 7500 cıvarı bır para yapıyor kit var nasıl olur nasıl bıter bu proje hayalım ?
neler yapabılırız bu konuya gırısmek ıcın ?
yoksa gırısmek bıze pahalıyamı mal olur ?

Djalican
15-05-2016, 22:53
HKS nin turbo kitide var CRZ için...

Bisimotonunda yaptıgı bi CRZ var tam evlere şenlik :D

recep07
15-05-2016, 23:00
valla bakıyorum ama bulamadım sıtesınde
http://www.hksusa.com/11-15/

recep07
15-05-2016, 23:04
Parts:
Golden Eagle Intake Manifold with Thermal gasket and Honda 65mm Throttle Body
RDX Injectors
Rywire Radiator with (2) 8 inch Zirgo Fans
-16 AN complete Black Steel Braide Lines and Fittings, CSR Billet Filler and Billet Overflow
27x11x3 Intercooler same side 2.5 inch inlet/outlet
Comp Turbo ct35762 Turbo
O&J Gato Performance Turbo Manifold Flange with 38mm wastgate Vband
Golden Eagle sandwich plate and oil filter relocator
Steel braid oil feed line -10 oil return
Tial MVS Black 38mm Wastegate, Tial Black 50mm blow off valve
Treadstone MAF (Hitachi) aluminum weld on flange
Hondata FlashPro
AEM Wideband with Gauge
Greddy Turbo Timer
Manual Boost Controller (Greddy Prospec b or equivelent in future)

mesela soyle bır build var motora gırmemısler yanı forged piston vs. gerekmıyor %50 %60 verım alabılmıs 182 hp cıkmıs

16EC813
16-05-2016, 11:00
K20 Swap yap devam et atmo iyidir haram günah :) hatta istersen bende var K20 motor komple

Talih.b16
16-05-2016, 11:14
K20 Swap yap devam et atmo iyidir haram günah :) hatta istersen bende var K20 motor komple

elektrikli k20 :)
sektörde çığır açılır:)

Djalican
16-05-2016, 16:38
valla baktım bnde bulamadım ama videosu bile vardı zamanında bakmıstım....HKS SC ile HKS Turbo yu pistte deniyorlardı.....

ama o kiloda o boyutlarda bi araca bolt on bi SC KİT takıp accuk alt yürüyen kastınmı pistlerde çok keyifli go kart hissiyatlı bi araç olabilir....

turbonun sonu yok...elektrikli hybrid özelliğinden vazgecmek zorunda kalıyorsun ilerki STAGE'lerde...

SC yap kafan rahat olsun ;)

lowfamilia
16-05-2016, 17:49
hiç hybrid araca turbo görmedim okumadım ama o alt devirleri elektrikle beslemek gibi birşey yapılabilirmi? tsi mantığı ile supercharger yerine elektrik motorunu kullanmak? sonuçta çok sağlam bi tork oluyo elektrik motorlarda. (SC mantığına katılıyorum. Çok zevkli olur ve al tak kit senin içinde sorunsuz olur. Jackson sc +1)

recep07
17-05-2016, 06:09
yenı ogrendım parcası yok dıyorlar yapılamaz gıbı seyler soyledıler bakalım ılerleyen gunler ne gosterıcek ya dırek alıp sorunsuz bınıcez yada baska araclara yonelıcez artık

aybrskck
17-05-2016, 07:18
selamlar bende crz sahibiyim biraz araştırdım turbo yapılabilir hatta oldukça basit yurt dışında yapılmışlarıda var stock motora , aracın egzos çıkışı biraz ilginç tek çıkış var yani headers gibi değil o yüzden manifold yapılmıyor ebayda bir kit bulmuştum turbo için sadece borular vardı turboyu ayrıca satın alıyorsun 300 dolar gibi bi para istiyorlardı araçla ilgili bilgi toplamak biraz zor çok fazla yapılmış örnekleri yok ama yardımcı olabileceğim birşey olursa bildiğim kadarı ile yardım etmeye çaılışırım ö.m. ilede ulaşabilirsiniz

aybrskck
17-05-2016, 07:20
ayrıca aracın elektirik motoruda volantın üstünde yani motora yapıcağınız turbo vs o düzeneği etkilemicektir aracın hybrit özelliği kaybolmaz alt devirleri elektirik besler üstlerde turbo çokda keyifli olur

recep07
17-05-2016, 07:30
cok keyıflı olacagı kesın ama parca yok dogru durust honda oldugu halde
k20 turbo desen her yer parca :D