PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Muayenesi TÜV

Symetnix
20-11-2008, 19:53
yaklaşık 2 gun once cevirmeye gırıp 170 ytl ceza yedım muayene gecmiş ehlıyet kayıp dıye..

sımdı bu yeni sistemde neleri sökmemiz gerekiyor

film jant yay v.s?

yada bunun yolunu bulan warmıdır..

sagolsun bir kaç arkadas yardımcı oluruz dedıler. fakat sahte muayene gıbı bir durumla karşilasmak soz konusu olabılırmı?

yaptiran arkadaslar deneyimlerini paylaşırsa sewnırım..

outlaw
20-11-2008, 22:07
bende ayni konuyu merak ediyorum...

mrtcn
20-11-2008, 22:11
bende çok merak ediyorum.. turboyu stock diye yutturabilirmiyim bunu çok merak ediyorum

H22Power
20-11-2008, 22:14
duyduğuma göre %70 açık film az kusurlu olarak geçio muş angel eye far ayar yüzünden yalan oluomuş lastikleri söküp frenlerin durumuna bakıolarmış lifte kaldırıp egzostun durumuna bakıolarmış hatta dynoya sokup 10 hp aşağı 10 hp yukarı olsa git gel yaptırıolarmış tabii bunlar duyum aslı astarı varsa yandık kimsede yardımcı olamıomuş 3 yıla kadar hapis cezası var die..

SULTANOGLU
20-11-2008, 22:19
artık bu iş iyice şehir efsaneleine döndü herkes farklı bişey diyor, duyduğunu değişik youmluyor, böyle böyle gidiyo gidiyo sonunda yok vites körüğünde tesbih var diye geçirmedi oluyo çıkıyor :D

-ER-
20-11-2008, 22:35
Valla istasyona gittim konuştum ben bizzat ama arabanın yayına bişi falan demezler dediler.
oradaki fren testine girebilsin dynoya benzer bişi var ona giriyo sonra komple kontrol ediliyor.
Farlar parklar sinyaller ön sisler arka sisler.
sonracıma far ayarına bakılıyor. Lastiklerin dişlerine bakılıyor. aklımda kalnlar bunlar he birde amörtisör testi yapılıyor.
Gerekli alet edevat ise
2 reflektör, 1 ilk yardım seti, 1 adet 1kg yangın tüpü, 1 de stepne bakılıyor

fosgate
20-11-2008, 22:51
tüv de amir yardımıcısı olarak calısan bi arkadasım var söylediklerine göre bişeyler yazayım
en önemli kıstasları far ayarı lastiklerin durumu birde fren test cihazında tekerlekler arasında biraz tutma farkı cıkmaması
sonradan takılan xenonlar maleef sorun yaratıyormus
aracta coilover var mesela
eger coilde yag kacagı vs yoksa ve tam sağ tam sol yapınca camurluga davlumbaza deymiyorsa alcaklık bi sorun cıkarmaz dedi

mertacar
20-11-2008, 22:53
duyduğuma göre %70 açık film az kusurlu olarak geçio muş angel eye far ayar yüzünden yalan oluomuş lastikleri söküp frenlerin durumuna bakıolarmış lifte kaldırıp egzostun durumuna bakıolarmış hatta dynoya sokup 10 hp aşağı 10 hp yukarı olsa git gel yaptırıolarmış tabii bunlar duyum aslı astarı varsa yandık kimsede yardımcı olamıomuş 3 yıla kadar hapis cezası var die..

frenlere lastıklerı sokup bakmıyorlar.. dyno benzerı bı makına yardımı ıle arac frenlerının yeterlılıgını ve rot ayarına bakılıyor..kısaca ordakı dyno degıl..

-ER-
20-11-2008, 22:56
http://img513.imageshack.us/img513/1654/pict6228mc4.jpg

http://img156.imageshack.us/img156/6529/pict6232jq3.jpg

Onuralp
20-11-2008, 23:47
Ya TUV'lü ürün kullandığımız sürece hiç bir problem yaşamayız. Ama xenon ve film için bişi diyemicem...

CasabLanca
20-11-2008, 23:56
ankara yakınlarında eski sistem çalışan yer neresi var bende aracımı muyaneye sokacağım fakat ön cam dahil en koyusundan film armut gibi adamların kucaklarına düşmeyelim şimdi oraya kadar gidipte :D:D eski sistemdeki gibi geri kafalı birisi gelipte camlara falçatayla çizik fln atıyor mu?

mrtcn
21-11-2008, 00:10
polatlı ve kızılcıhamamda henüz eski sistem yerler varmış..

CasabLanca
21-11-2008, 00:12
polatlı ve kızılcıhamamda henüz eski sistem yerler varmış..

sağolasın bilgi için yarın hemen bir derin araştırmaya girelim bakalım tanıdık kimi bulabileceğiz

mrtcn
21-11-2008, 00:39
polatlı yalan oldu, tüv'e geçmiş.. kızılcıhamamda hala yok.. tanıdığa gerek yok bence, oraya gidip adama "bunu senmi düşürdün" deyip para vermek yeterli..

CasabLanca
21-11-2008, 00:41
polatlı yalan oldu, tüv'e geçmiş.. kızılcıhamamda hala yok.. tanıdığa gerek yok bence, oraya gidip adama "bunu senmi düşürdün" deyip para vermek yeterli..

biz eşşeğimizi sağlam kazığa bağlayalım :D adamımızı bulup öyle gidelim yoksa dediğim gibi geri kafalı biri falçatayla girer sonra cama bi çizik fln atar bende ona orda kestane niyetine atmayım :D

Dragger
21-11-2008, 00:44
yaklaşık 2 gun once cevirmeye gırıp 170 ytl ceza yedım muayene gecmiş ehlıyet kayıp dıye..

sımdı bu yeni sistemde neleri sökmemiz gerekiyor

film jant yay v.s?

yada bunun yolunu bulan warmıdır..

sagolsun bir kaç arkadas yardımcı oluruz dedıler. fakat sahte muayene gıbı bir durumla karşilasmak soz konusu olabılırmı?

yaptiran arkadaslar deneyimlerini paylaşırsa sewnırım..

Özelden bi numara pm atıyorum, bir sor bakalım cözebilir arkadas :)

mrtcn
21-11-2008, 01:04
sahte muayneyi nasıl anlıyorlar? ben evde kendi kaşemi yapıp basıp imzalarım yani..

Symetnix
21-11-2008, 03:34
işte benımde merak ettıgım bu ki denilene gore

gebzede yapılıomuş artık söküp gırıcez çıkarı yok gibi

@dragger

yarın arıyıcam tesekkurler ılgı alakan için.

Day Walker
21-11-2008, 07:37
benim arkadaşım kocaeli tarafına gitti 60 ytl sakal almışlar + muayene ücreti

Symetnix
21-11-2008, 11:10
izmitte yapılıyomuş

bırazdan trafık cezasını yatırmaya gıdıcem

sonrasında da ruhsatı muamelecıye werıcem 2-3 gun ıcınde ruhsatı geri wrıolarmış

umarım sora patates muayene ıle ugraşmayız..

hayırlısı

tolga900
21-11-2008, 11:25
su an türkiyede obd mueynesi yani arabanın beyninden kontrol yapılmıyor lastikler sökülmüyor tamburda fren testi yapılıyor 4 tekerden çekişli arabalarda arabanın içine bir alet koyup yolda test ediyorlar aracın sağından ve solundan 20 cm fazla çıkan çıkıntılar spoiler vs izin vermiyorlar 2 reflektör bir boyunduruk ilk yardım çantası ve 1 yıl muaynesi gecerli yangın tüpü kesin olmalı lifte kalkmıyor araç kanalda bakıyorlarkaçak egzos vesaire kontrolü.

CKN
21-11-2008, 11:35
org. TUV de yapıyolar ;)
motor body kit uygulamalarınıda ruhsatına işleten adamlar buldum ben.. aradıktan sonra hersey bulunuyor :)