PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Playstation 4 Hk.

ckrc
22-05-2016, 20:14
Merhabalar,

PS4 Alma kararı verdim ama konu hakkında pek bilgim yok, modellerin arasında ki farkları bilmiyorum, araştırdığımda 1500 liraya da 750 Liraya da sıfırları satılıyor.

İkinci el almanın dezavantajları nedir?

TR Garantisi ne işe yarar?

Nereden alınmalıdır? (Bimeks-Gold-Teknosa vs vs.)

2 Kol ve PS4 için ideal 2. el fiyatları nedir?

Bu GB farkları ne işe yarıyor?

Evimde zaten sinema sistemi, DVD-Blueray oynatıcısı-Smart Tv-Rasspery Pi bağlı olduğu için medya aracı olarak asla kullanmayacağım, sadece 10 senelik PS3'u kaldırıp yerine PS4 koyacağım.

Oynayacağım oyunlar; GOW Series,Fifa 2017. Açıkçası çok fazla online oyun oynamayı pek düşünmüyorum.

Mutu
22-05-2016, 20:19
Online çok keyifli öncelikle onu söyliyeyim. Hele fifa 17 oynayacaksanız ultimate team çok sarıyor.

Onun dışında alacağınız ps distribütör değil, sony eurasia garantili olsun. Yasal sony garantisidir. Ben 2. kolumu sıfır olarak 152 tl ye almıştım. Bu büyük tekno marketlerdeki fiyatlara aldanma. Çok yüksek onlar hem konsol konusunda hem aksesuar konusunda hem de oyun konusunda.

Ps in boyutuna digital oyun almayı düşünmüyorsan zaten takılma. Benim ps imde 4 tane full oyun ve 6 tane ps plus ın verdiği ücretsiz oyun olmasına rağmen yarısından fazlası hala boş. (500 gb yeterli yani)

Başka aklına takılan varsa sorabilirsin =)

evolution_9
22-05-2016, 20:38
alabiliyosan 1 tb al kesinlikle garantili al yurt dışı alama geçen sene yurt dışı aldım bozuldu tamir olmadı çöpe gitti bi tane daha garantili aldım. güvenilir yerden al bimex media mark gibi çünkü diğerleri kendileri ithal edip kendi garantileirni veriyolar sakın girme o işe

birtanakbala
22-05-2016, 21:12
2.el her zaman risklidir bence sonuçta elektronik bir cihaz.
TR'den alırsan sanırsam 2 yıl garantisi oluyor ve herhangi bir sorun yaşarsan Sony Türkiye direkt olarak ilgileniyor.
Yurtdışından alırsan herhangi bir sorun yaşadığın zaman aldığın ülke ile iletişime geçmen gerekiyor bu dezavantajı, avantajı sadece biraz fiyatı diyebilirim.
Eğer oyunları download etmek yerine CD'si ile satın almayı tercih ediyorsan fazla GB'lı olanı almana gerek yok.
Ve son olarak Fifa oynadıktan sonra online oynamayı tercih ediceksin kesinlikle :)

ckrc
22-05-2016, 22:03
2.el her zaman risklidir bence sonuçta elektronik bir cihaz.
TR'den alırsan sanırsam 2 yıl garantisi oluyor ve herhangi bir sorun yaşarsan Sony Türkiye direkt olarak ilgileniyor.
Yurtdışından alırsan herhangi bir sorun yaşadığın zaman aldığın ülke ile iletişime geçmen gerekiyor bu dezavantajı, avantajı sadece biraz fiyatı diyebilirim.
Eğer oyunları download etmek yerine CD'si ile satın almayı tercih ediyorsan fazla GB'lı olanı almana gerek yok.
Ve son olarak Fifa oynadıktan sonra online oynamayı tercih ediceksin kesinlikle :)

İkiz kardeşimle aynı evde yaşadığımız için için ve çok yakın arkadaşlarımla aynı sitede yaşadığımız için sürekli bir turnuva halindeyiz :)
Arkadaşlarımın evlerinde var PS4 ama aç gözlülük mü diyeyim, üşengeçlik mi diyeyim evde gece fifa oynamak istiyoruz aynı zamanda evden çıkmak istemiyoruz o isteği törpülemek için alıyoruz aslında. Online işine gelirsek kastım fifadan değildi, GTA-GOW-COD-BF gibi oyunlar içindi.

Yazdıklarınıza göre kafamda ki sorular;

Bir cihazın Sony Türkiye garantili olup olmadığını nasıl anlayacağım?

CD ile almayı tercih ederim, indirsem sadece benim sistemimde oynanacak sanırım değil mi? Kutulu olursa aynı oyunu oynamak isteyen arkadaşlarıma verebilirim değil mi ?

Aksesuardan kastınız ney bilmiyorum ama sadece 2 kol ve makina alacağız, başka aksesuara ihtiyaç var mı?

Birde telefonlarda modelleri aynı olmasına rağmen(tipleri de ) işlemcileri vs. farklı olan modeller var(LG G3- G3 Beat vb.) bunun gibi bir olay var mıdır sony'de?

1 PS4+2Kol için TR Garantili ise verilecek en yüksek fiyat nedir sizce? Yani atıyorum indirimde 1300 TL'ye görsem direk almalıyım?

Teşekkürler.

Mutu
22-05-2016, 23:46
Garantisi zaten kutu üstünde belirtiliyor. Sen aldığın yerle değil aldıktan sonra sony ile muhatap oluyorsun. Yani bimeksten almakla sony garantili satan başkar bir mağazadan almanın hiçbir farkı yok. O firmanın da yapacağı onu sony e göndermek olacak. CH1216 sürümünü aldım ben, yeni çıkmıştı o vakit, daha qaz elektrik tüketiyor ve daha hafif diye çıktı piyasaya. Güncellenmiş sürüm yani kasa ve donanım olarak. Sonrasında pek takip etmedim.

Kutulu alıp oyun oynamayı düşünen birisi için 1 tb almasının zerrre mantığı yok. Digital oyun almadıkca 500gb ı doldurmak çokçokçokçok zor olacaktır.

Ben 1280'e ps4ü, 152tl'ye 2. kolu aldım. Geçenlerde kolu 2.el olarak 130 Tlye sattım.

n11 gibi sitelerden, olumlu yorumu olan satıcılardan alabilirsin. Emin ol kazıkçı mediamarkttan 200-300 tl ucuza gelecektir.

birtanakbala
23-05-2016, 08:21
Türkiye'den alacağın her yerde örneğin Teknosa, Bimeks, Vatan, D&R vs. gibi yerlerde garantilidir.
Download olayında 1 hesap ile 2 cihaza yüklenebiliyor oyun, CD ile alırsan arkadaşlarınla değiştirme, satma veya takas şansın olur.
Aksesuar için bence kol yeterli.
İşlemci farkı yok hepsi aynı sadece hafızaları farklı.
Fiyat konusunda hepsine bakıp karar verebilirsin çünkü farklı farklı avantajları oluyor 2 kol+1 oyun gibi.