PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Palio-Rocco-Flash-106-206 denemeleri

Mpower
25-05-2016, 11:50
Merhabalar kendi arkadaslarimiz arasında güzel bir ortam kurduk whatsapp grubumuz filan var dun aksam toplanip rolling ve drag yaptik

Scirocco daki arkadaş artistlik yapti seni sen daha 50 te cikamadan gecerim dedi ben de gecemezsin dedim baya iddialastik sonuç muazzam

https://youtu.be/FbhIzBLqPno

https://youtu.be/FbhIzBLqPno

https://youtu.be/De7nYEmzUfw

https://youtu.be/De7nYEmzUfw

https://youtu.be/tsIitpdABVo

https://youtu.be/tsIitpdABVo

https://youtu.be/gxuR9lbnFaU

https://youtu.be/gxuR9lbnFaU

106-1.6 +egzoz
206 1.6 + egzoz
Flash 1.8 + egzoz
Rocco 122 + egzoz DP filtre blow yazilim

Sezgin
25-05-2016, 11:52
Bi gariplik var gibi rocco'da. Flashla bile arası cok acılmadı :D

K.Kaan
25-05-2016, 12:28
Bi gariplik var gibi rocco'da. Flashla bile arası cok acılmadı :D

Kardeşim flash var flash var :D 900kg flash

Maşallah araçlara. Bi bursa yapmak lazım anlaşılan :)

vtec26
25-05-2016, 13:05
Palio sporting mi ?
Güzel kalkmış :)

individual
25-05-2016, 13:09
Scirocco lastikleri ne marka ve kaç bin km'de ?

Mpower
25-05-2016, 13:29
Rocco 20.000 de sadece haftasonlari cikiyor

Mpower
25-05-2016, 13:31
Palio sporting mi ?
Güzel kalkmış :)

Palio multijet

Abi flashi kucumsememek lazim ��

B.Koçer
25-05-2016, 13:36

Bence rocco birdaha çıkmasın hahahaha :D

individual
25-05-2016, 13:52

20.000KM palionun ki kaç acaba.

Zamanında ben arabamı yeni aldığımda

1.2 TSI 105HP DSG benim

arkadaşımda 1.6 CooperS vardı lastikleri 30.000KM'deydi.

Sıfırdan kalkış yaptığımızda 100km kadar 3-4 boy mini arkamda kalıyordu yeni lastiklerini aldı sıfırdan kalktık 2.vites sonunda mini geçmişti beni.

kelalper
25-05-2016, 15:06
Rocco da yazılım diye çimento çuvalı var heralde. O ne yaw.

K.Kaan
25-05-2016, 15:07
Rocco da yazılım diye çimento çuvalı var heralde. O ne yaw.

122 lik ortalama ne güç verir abi o setupla?

kelalper
25-05-2016, 15:19
150-160 civarını görür.

Semii
25-05-2016, 16:20
Scirocco stocktur bence
ayrıca alper abinin yorumu neden beğenilmemiş anlamadım :D 150-160 hp alamaz mı 122 lik scirocco ? :)

K.Kaan
25-05-2016, 16:26
Scirocco stocktur bence
ayrıca alper abinin yorumu neden beğenilmemiş anlamadım :D 150-160 hp alamaz mı 122 lik scirocco ? :)

o güç illa ki alınır tabi. peki stock 160 lık gibimi gidiyor o güclerde 122lik?

Semii
25-05-2016, 16:27
yani bi 160lıgı aratmaz

bomonti
25-05-2016, 17:21
0-400 kovalamıyorsanız videoların bir geçerliliği yok, ki kovaladığınızı sanmıyorum. :) Madem organize olabiliyorsunuz (güzel birşey) bir dahakine rolling yapın bence.

Mpower
25-05-2016, 17:45
20.000KM palionun ki kaç acaba.

Zamanında ben arabamı yeni aldığımda

1.2 TSI 105HP DSG benim

arkadaşımda 1.6 CooperS vardı lastikleri 30.000KM'deydi.

Sıfırdan kalkış yaptığımızda 100km kadar 3-4 boy mini arkamda kalıyordu yeni lastiklerini aldı sıfırdan kalktık 2.vites sonunda mini geçmişti beni.

Abi palionun lastikler 2014 kuş lastiği ve yaklaşık 4 mm diş var bitik lastikler

Mpower
25-05-2016, 17:54
0-400 kovalamıyorsanız videoların bir geçerliliği yok, ki kovaladığınızı sanmıyorum. :) Madem organize olabiliyorsunuz (güzel birşey) bir dahakine rolling yapın bence.

Rollingde yapıyoruz ayrıca videonun çekildiği yer eskiden drag yarışlarının organize edildiği bir yer :)(amatör olarak)

Rolling de 106 yolun bitimine doğru yokuş yukarıyken 1 boy geçti-yokuş aşşağıyken yarım boy geçti
Rocco 50-100 arası kafa kafaya 120 de 1 boy sonrasında boy boy :D
Flashla rocconun denemesinde rocco önceden bastı dönüşte tekrar bastılar rocco 2 boy ayırdı

MEGFB
25-05-2016, 17:55
Videolara bakilirsa en hizlisi palio :) soforlukde etken tabi 106 nin kalkisi cok kotuydu

Mpower
25-05-2016, 18:02
Videolara bakilirsa en hizlisi palio :) soforlukde etken tabi 106 nin kalkisi cok kotuydu

Dragta en hızlısı palio ama rollingte 120 den sonra geçiliyorum genel olarak caddy var 1.6 TDİ 140 gibi filan ya geçiyor ya 1 boy arkamda kalıyor
yalnız onu kardeşimle denediğimiz için video çeken olmamış grubun videocusu kendisi :D

Mpower
25-05-2016, 19:47
Scirocco stocktur bence

Rocco Egzoz DP Etuners Yazılım ve filtre var yakın zamanda buji ve bobin takılacak

dc_crx
25-05-2016, 20:25
0-100 denediniz o zaman siz..

bomonti
25-05-2016, 21:43
Rollingde yapıyoruz ayrıca videonun çekildiği yer eskiden drag yarışlarının organize edildiği bir yer :)(amatör olarak)

Rolling de 106 yolun bitimine doğru yokuş yukarıyken 1 boy geçti-yokuş aşşağıyken yarım boy geçti
Rocco 50-100 arası kafa kafaya 120 de 1 boy sonrasında boy boy :D
Flashla rocconun denemesinde rocco önceden bastı dönüşte tekrar bastılar rocco 2 boy ayırdı

Scirocco yazılımlı hali ile 2 boy ayırıyorsa Flash' ın önünde saygıyla eğilmek lazım. O yaşa o teknolojiye göre çok iyi.. Zira yazılımlı scirocco demek neredeyse vti demek. :)

K.Kaan
25-05-2016, 22:37
Scirocco yazılımlı hali ile 2 boy ayırıyorsa Flash' ın önünde saygıyla eğilmek lazım. O yaşa o teknolojiye göre çok iyi.. Zira yazılımlı scirocco demek neredeyse vti demek. :)

Emek harcanan her araba sürpriz yapabiliyor hobimizin temelinde bu var zaten. :D yakında vti geçen flashta görürüz belki yollarda:p

Orcun_Simsek
25-05-2016, 22:48
Palio tam bir canavarrr , Tüm ortam ondan korkar :D Palio ortama gelinceee, saklanır kontaklar :D

guwen_ar
25-05-2016, 22:58
1.3 multijet bi palio'nun yazilimli 122 lik rocco'ya tutunmasi cok mantikli gelmedi bana.
Rocco nun ya lastikler cok bitik sariyor yada pilotaj kotu olabilir

Palio 0-100 13-14 sn civari 100 den sonra zaten 1250cc motoru ve turbosu iyi bi hizlanmaya pek musade etmiyor.

1.3 multijet palio ,1.9 tdi 1.6 tdi caddy kadar gider

jnrjames
25-05-2016, 23:07
106 nın speclerini düzeltmek istiyorum müsadenizle

106 +eksoz - debriyaj. allah aşkına arkadaşa söyleyin normal sürsün gitti gidiyo o debriyaj.

weST.27
26-05-2016, 03:06
hahahaha :D :D rocco netmiş öyle

Mpower
26-05-2016, 07:14
1.3 multijet bi palio'nun yazilimli 122 lik rocco'ya tutunmasi cok mantikli gelmedi bana.
Rocco nun ya lastikler cok bitik sariyor yada pilotaj kotu olabilir

Palio 0-100 13-14 sn civari 100 den sonra zaten 1250cc motoru ve turbosu iyi bi hizlanmaya pek musade etmiyor.

1.3 multijet palio ,1.9 tdi 1.6 tdi caddy kadar gider

Abi emin ol ordaki çoğu arabayı ben kullansam kendi arabamı rahatça ayırırım :D evet araba 1.6 caddy kadar gidiyor şu haliyle

Palio tam bir canavarrr , Tüm ortam ondan korkar :D Palio ortama gelinceee, saklanır kontaklar :D

ahahahaha :D

Flash 1.8 motor (normaller 1.7) yani arabanın üstünde clio larda olan 1.8 rsı motorunun karbüratörlü hali var

0-100 denediniz o zaman siz..

Biz yolun müsade ettiği kadar denedik 0-150 diyelim

AliGizda
26-05-2016, 08:31
106 ortamda kalkan hızlı gençler gibi kalkmış :) Palio gerçekten boyundan büyük işler yapıyor, maşAllah.

Flash ihtiyar delikanlı gerçekten :)

Kgn020
26-05-2016, 10:31
Rocco Egzoz DP Etuners Yazılım ve filtre var yakın zamanda buji ve bobin takılacak

122 lik golf6 stock kullandım son susturucum iptaldi ve arac 1.4 tsi 122 normallerine göre 1.5 boy geride kalıyodu da ben ne bir palio gördüm beni gecen ne fd6 civic ne focus v.s. hele ki dedigin specteki bir tsi yaklasman imkansız. aracta sıkıntı varmı bilmem ama stock 122 lik tsi bile gecmen imkansız dostum, ya sarmaktan kalkamadı yada büyük bir sacmalık var arabada(buji bobin bitmiş olabilir, dp den sonra yazılım ayarlanmamıs olabilir ,dump yerine blow geri düşürmüş olabilir yada etunners yerine sanayideki anahtarcı abide yazılım yapılmıs olabilir gibi:)

onur_S
26-05-2016, 12:48
Downpipe 122 ligi geri dusuruyor para sizin karar sizin. blowoff da sokulmesi lazim, yazilimli egzozlu vs 122 lik 160 ligi baya bi aratir anca tozuna yetisir :), buji bobin neden takiyorsunuz ? fazla parca takinca maneviyatmi gucleniyor ? :)

TaGo
26-05-2016, 12:57
https://www.youtube.com/watch?v=0zl-1lHRwwg

Benimde bir 200km hız denemem vardı geçmişte hey gidi hey :D

kelalper
26-05-2016, 13:48
Downpipe 122 ligi geri dusuruyor para sizin karar sizin. blowoff da sokulmesi lazim, yazilimli egzozlu vs 122 lik 160 ligi baya bi aratir anca tozuna yetisir :), buji bobin neden takiyorsunuz ? fazla parca takinca maneviyatmi gucleniyor ? :)

hahahah downpipe ın turbo arabayı geri düşürdüğünü de gördüm ya başka bişey istemem. Gidip 76 lık downpipe yaparsan yada kaynakçı kamil yaparsa düşürür tabi.

BARR
26-05-2016, 13:49
1.2TSI'da da DP aracı geri düşürüyor neden bu kadar şaşırdın ki?

kelalper
26-05-2016, 13:51
Düzgün ölçüde düzgün şekilde yaparsan yazılımlı araba da downpipe geri düşürmez kardeşim bol kepçeden sallamayın.

BARR
26-05-2016, 14:12
İşimiz gücümüz yok burda sallıyoruz haklısın valla abicim sende piyasalar durgun napalım.

onur_S
26-05-2016, 16:10
hahahah downpipe ın turbo arabayı geri düşürdüğünü de gördüm ya başka bişey istemem. Gidip 76 lık downpipe yaparsan yada kaynakçı kamil yaparsa düşürür tabi.

Seni aydinlattiysam ne mutlu abi bana :) , istersen arastir oyle bisey yok, bi araba turbolu diye dp takinca hizlancak diye bisey yok, bunun dp capiyla iscilikle alakasi yok, 122 lige en iyi kabul ettiginiz iskender yapsin istedigi capta yine geri duser, bir de beni tanimiyosun ama fikrin var o garibime gidiyor , dp nerden aldigimi , kaclik yaptirdigimi nerden biliyorsun? 122 lige kac sene bindim, her turlu egzoz kombinasyonunu denedim, en son hybrid turbo yaptirttim , bosa para harcamisim o arabaya ama bana baya tecrube olarak geri dondu o paralar, yasca cok buyugumsun yanlis anlasilmak, saygisizlik etmek istemem ama senin konusma tarzin tipki varsayimlara dayaniyor mesela biseyden anlamayan cipcilerin turbo her arabaya kac bg olur denilince %30 u hesaplayip soylemesi gibi . Ben arabamda ucuza kacmam olabildiginin en iyisini yaptirmaya calisirim. 122 likle downpipe la eksiye dusersiniz, her turlu de 160 ligi ararsiniz, 140 lik golf5 i gecerseniz sevinin. Birakin 160 ligi, yazilimli bi 1.6 tdi her turlu sizle yurur ya da gecer 160 liga gerek yok. Takin 160 lik k03 unu binin, downpipe i da mecburi yaptirir o zaman hizlanirsiniz, dv mis, blowoffmus, bobinmis, bujiymis bosa paraniz gider. Para bayilinca ya da ekstra parca takinca araba daha iyi gitcek diye kural yok. 2009 aralikta 122 lik almis farkli markalarin 40 civari yazilimini denemis, downpipe ve catback olarak egzozu her sekilde denemis, hybrid turbo, iki kere subap cakip birinde garantiden komple kapak degistirmis ikincisinde kendi ugraslarimla ve ustanin sayesinde toplatmis biri olarak yaziyorum , hatirlamadiklarim da vardir, ha bir de bkr7eix iridium bujileri de takmayin 122 lige, 3-4 bg filan geri ceker onu da dipnot vereyim. Sonra blowofflu ya da forge dvli, downpipeli bobinli, yazilimli 122 likle, full stok olan basa bas gider yada gecer moraliniz bozulur :)

erdalss
26-05-2016, 16:29
çorluda sadece egzos+yazılımlı bir mk2 125lik leonum var turbo büyütmemiş ancak envai çeşit parça takmış 122 lik tsilere kapım açık :)

kelalper
26-05-2016, 18:20
Seni aydinlattiysam ne mutlu abi bana :) , istersen arastir oyle bisey yok, bi araba turbolu diye dp takinca hizlancak diye bisey yok, bunun dp capiyla iscilikle alakasi yok, 122 lige en iyi kabul ettiginiz iskender yapsin istedigi capta yine geri duser, bir de beni tanimiyosun ama fikrin var o garibime gidiyor , dp nerden aldigimi , kaclik yaptirdigimi nerden biliyorsun? 122 lige kac sene bindim, her turlu egzoz kombinasyonunu denedim, en son hybrid turbo yaptirttim , bosa para harcamisim o arabaya ama bana baya tecrube olarak geri dondu o paralar, yasca cok buyugumsun yanlis anlasilmak, saygisizlik etmek istemem ama senin konusma tarzin tipki varsayimlara dayaniyor mesela biseyden anlamayan cipcilerin turbo her arabaya kac bg olur denilince %30 u hesaplayip soylemesi gibi . Ben arabamda ucuza kacmam olabildiginin en iyisini yaptirmaya calisirim. 122 likle downpipe la eksiye dusersiniz, her turlu de 160 ligi ararsiniz, 140 lik golf5 i gecerseniz sevinin. Birakin 160 ligi, yazilimli bi 1.6 tdi her turlu sizle yurur ya da gecer 160 liga gerek yok. Takin 160 lik k03 unu binin, downpipe i da mecburi yaptirir o zaman hizlanirsiniz, dv mis, blowoffmus, bobinmis, bujiymis bosa paraniz gider. Para bayilinca ya da ekstra parca takinca araba daha iyi gitcek diye kural yok. 2009 aralikta 122 lik almis farkli markalarin 40 civari yazilimini denemis, downpipe ve catback olarak egzozu her sekilde denemis, hybrid turbo, iki kere subap cakip birinde garantiden komple kapak degistirmis ikincisinde kendi ugraslarimla ve ustanin sayesinde toplatmis biri olarak yaziyorum , hatirlamadiklarim da vardir, ha bir de bkr7eix iridium bujileri de takmayin 122 lige, 3-4 bg filan geri ceker onu da dipnot vereyim. Sonra blowofflu ya da forge dvli, downpipeli bobinli, yazilimli 122 likle, full stok olan basa bas gider yada gecer moraliniz bozulur :)

Güzel kardeşim sen bir sürü şey denemiş olabilirsin ama denediklerinin hepsi doğru olacak diye bişey yok. DP neden takılır hiç araştırdın mı? Termodinami diye bi kanun vardır. Yazılım yaptığın zaman artan basınçla sıkışan hava ısınır ve dolayısıyla turboda ısınır ve egt yükselir. Egt yükselmesi demek performans kaybı demektir. O ısınan havayı turbodan uzaklaştırmanın yoluda downpipe ve sonrasında egzozdur. Senin kim olduğun ne kadar uğraştığın beni ilgilendirmez. Arabanla çıkıp kaç kere log aldın. Eat ve egt değerlerine hiç baktın mı? Ben Megane RS te sadece filtre ve intercooler performansını ölçmek için kaç gece çıkıp log aldım. keç kere yeni şeyler denedim. Kaç tane filtre kiti denedim haberin var mı?
Benden önce de Megane Rsle uğraşanlar vardı. Piyasadaki çoğu RS yazılımla geri gidiyordu. Hepsi de hatalı yazılımdan dolayı. Çoğu da sekman kırdı zaten. Benim dyno üzerinde aldığım güce yaklaşabilen bi tane araba yok Türkiyede. HEr turbo araba hızlanır doğru şeyleri uygularsan. Taktık bu da olmadı demek çıraklıktır. Çıkarsın log alırsın neden geriye gitti görürsün anlarsın ona göre düzeltirsin. Sadece roll yaparak araba hızlandı ya da yavaşladı demek acemilikten başka bişey değildir. Merak ediyorum yaptıklarından sonra kaç kere dynoya çıkıpta kontrol ettin. 40 tane farklı yazılım denedin kaç kere dyno üzerinde ayar yapıldı?
Buji olayına gelince de tırnak ayarını doğru yapmazsan evet bahsettiğin bujilerle araba geriye gider. Yoksa tırnak ayarını doğru yaptıktan sonra bozuk değilse buji seni geri götürmez eğer soğukluk değeri yanlış değilse. Bişey kazandırmaya bilir ama geri de götürmez. 160 lık ve 180 lik TSI larda buji ve bobin yazılımdan sonra mecbur yapılması gereken şeyler.

onur_S
26-05-2016, 18:50
En az 200 adet log almisimdir eski bilgisayarimda duruyor. Dyno uzerinde de ayar yapildi hepsi yapildi, sen beni bilmedigin icin soyluyorsun ama dediklerinin hepsi yapildi, tek tek onlari mi anlatayim, timing, knock retard, mass air flow, boost etc hepsinin ayri ayri loglari var, hem loglarda hem de birebir denemelerde araba downpipe la guc kaybetti. 122 ligi satali 3-4 sene oldu keske o paralari harcayana kadar twincharge turbosu taksaymisim cuk diye oluyor hava filtresi yeri ters o kadar. Downpipe 60 mm di, istanbulda meshur bi ustanin yapimiydi. Yazilimda ona gore yapildi, dyno da ayarlandi. Ben mantigini biliyorum da her arabada turbo diye downpipe takinca gucu artmiyor. Ya da hizlanmiyor, arastir abi dogru oldugunu goreceksin eminim bunu bir savunan ben degilimdir.

Mpower
26-05-2016, 19:21
https://www.youtube.com/watch?v=0zl-1lHRwwg

Benimde bir 200km hız denemem vardı geçmişte hey gidi hey :D

Benim zavallı daha o depoyu hiç öyle full görmedi abi :D belki doldursam 200 bende görürüm bakım yokken 190 da takılı kalmıştım :D

Abi blow offu sökmesini sürekli söylüyorum ama arkadaş sesine hasta niyeti yok pek bu satıp fn2 alma nıyetine girdi

122 lik golf6 stock kullandım son susturucum iptaldi ve arac 1.4 tsi 122 normallerine göre 1.5 boy geride kalıyodu da ben ne bir palio gördüm beni gecen ne fd6 civic ne focus v.s. hele ki dedigin specteki bir tsi yaklasman imkansız. aracta sıkıntı varmı bilmem ama stock 122 lik tsi bile gecmen imkansız dostum, ya sarmaktan kalkamadı yada büyük bir sacmalık var arabada(buji bobin bitmiş olabilir, dp den sonra yazılım ayarlanmamıs olabilir ,dump yerine blow geri düşürmüş olabilir yada etunners yerine sanayideki anahtarcı abide yazılım yapılmıs olabilir gibi:)

Valla kardeşim arkadaşta senin gibi konuşuyordu işte :D imkansız dedi 50 ye gelmeden seni geçerim dizel otomatik aurisle geçicem seni filan dedi hatta :D

MuratCan07
26-05-2016, 22:36
palioların ve flash ların piyasası artcak yapmayın böyle şeyler :D

kelalper
27-05-2016, 06:46
En az 200 adet log almisimdir eski bilgisayarimda duruyor. Dyno uzerinde de ayar yapildi hepsi yapildi, sen beni bilmedigin icin soyluyorsun ama dediklerinin hepsi yapildi, tek tek onlari mi anlatayim, timing, knock retard, mass air flow, boost etc hepsinin ayri ayri loglari var, hem loglarda hem de birebir denemelerde araba downpipe la guc kaybetti. 122 ligi satali 3-4 sene oldu keske o paralari harcayana kadar twincharge turbosu taksaymisim cuk diye oluyor hava filtresi yeri ters o kadar. Downpipe 60 mm di, istanbulda meshur bi ustanin yapimiydi. Yazilimda ona gore yapildi, dyno da ayarlandi. Ben mantigini biliyorum da her arabada turbo diye downpipe takinca gucu artmiyor. Ya da hizlanmiyor, arastir abi dogru oldugunu goreceksin eminim bunu bir savunan ben degilimdir.

o kadar şey yaptın ve araba hızlanmadı mı? 1.4 TSI 122 nin maks. verebileceği 122 hp mi? kat üzerindeyken daha mı hızlı araba. Komik misiniz? Tekrar ediyorum ya doğru yazılımcılarla çalışmamışsın ya da şanssızmışsın. Atmosferik motorda evet saçma sapan headerslar var geri götürecek turboda orjinal kat ile daha hızlı olan araba bitek 1.4 TSI 122 hp demek ki.

Maxi
27-05-2016, 07:30
yazıları okumadım
biliyorsunuz kalkış olayı birçok etkene bağlıdır, olay sadece beygir gücü değil
o yüzden insanlar rolling yapıyor.

kalkışta tabiki önce beygir ama sonra lastikler, ağırlık falan gelir
şahsın aracı kaldırabilme yeteneğide önemli

unutmayın, yeni araçlarda esp,patinaj önleme ve elektrikli gaz kelebeği olayı var
dolayısı ile ilk 50 metrede isterse araban 300hp olsun bu özellikler kapalı değilse geçilebilirsin.

Gokhan43
27-05-2016, 08:40
150-160 civarını görür.

Sadece yazılım ile o güçleri görürse, downpipe yapılmış bir 122 tsi kaç civarında güçlerde olur sizce ?

bugra_0101
27-05-2016, 10:51
Sadece yazılım ile o güçleri görürse, downpipe yapılmış bir 122 tsi kaç civarında güçlerde olur sizce ?

125 filan her halde :D

Mpower
27-05-2016, 10:51

Valla bende inanmıyordum 160 olacağına yazılım ile ama herkes aynı şeyi söylüyor yazılımcıların sitelerini de kontrol edebilirsin

onur_S
27-05-2016, 13:24
o kadar şey yaptın ve araba hızlanmadı mı? 1.4 TSI 122 nin maks. verebileceği 122 hp mi? kat üzerindeyken daha mı hızlı araba. Komik misiniz? Tekrar ediyorum ya doğru yazılımcılarla çalışmamışsın ya da şanssızmışsın. Atmosferik motorda evet saçma sapan headerslar var geri götürecek turboda orjinal kat ile daha hızlı olan araba bitek 1.4 TSI 122 hp demek ki.

Abi bi megane rs dedin bi bilmem ne dedin :), dr ecu en iyisiyse ona da yaptirdim , arabanin karakteristigini biliyormusun basinc basma ozurlu bi araba oldugunu, downpipe taktim egt dustu hizlandim demek ne kadar dogru, bi egtmi onemli? Araba basinc kaybediyor istesende basmiyor, maks 0.4 barla devir bitiriyor. Orjinali zaten 130-140 arasi cikar, yazilimla 150 bg aldim dersin 140 lik golf icinden gecer. https://instagram.com/p/1DE59SGZ8_/ Bunda da bi hata var adamlar yazilimli coolerli bmwde downpipe takti iki bg eksiye dustuler, o arabanin oem catback egzozu da 65 mm fabrikasyon :) 245 bg cikmasi lazimdi. Her arabanin egzoz olcusu farkli , yeri gelir 130-140 bg lik arabaya 76 lik downpipe da yaparsin, misal yeni bmwler, 2.0 245 bglik 328 in downpipelari da 104 mm, varsayimlardan gitmek dogru degil her zaman. Istanbulu yeniden fethetmeye gerek yok, bi de merak ettim sizin megane rs te digerlerinde olmayan ne vardi yani butun dunyadaki rs ciler beceremedi sizin yaptiginiz sey neydi? Cok utopik olmus dunyanin cesitli yerlerinde cok guzel tunerlar var , bizim Turkiyedekilerden iyileri de eminim vardir

Gokhan43
27-05-2016, 22:31
125 filan her halde :D

Kw hesabı mı 125 :D

kelalper
29-05-2016, 12:37
Abi bi megane rs dedin bi bilmem ne dedin :), dr ecu en iyisiyse ona da yaptirdim , arabanin karakteristigini biliyormusun basinc basma ozurlu bi araba oldugunu, downpipe taktim egt dustu hizlandim demek ne kadar dogru, bi egtmi onemli? Araba basinc kaybediyor istesende basmiyor, maks 0.4 barla devir bitiriyor. Orjinali zaten 130-140 arasi cikar, yazilimla 150 bg aldim dersin 140 lik golf icinden gecer. https://instagram.com/p/1DE59SGZ8_/ Bunda da bi hata var adamlar yazilimli coolerli bmwde downpipe takti iki bg eksiye dustuler, o arabanin oem catback egzozu da 65 mm fabrikasyon :) 245 bg cikmasi lazimdi. Her arabanin egzoz olcusu farkli , yeri gelir 130-140 bg lik arabaya 76 lik downpipe da yaparsin, misal yeni bmwler, 2.0 245 bglik 328 in downpipelari da 104 mm, varsayimlardan gitmek dogru degil her zaman. Istanbulu yeniden fethetmeye gerek yok, bi de merak ettim sizin megane rs te digerlerinde olmayan ne vardi yani butun dunyadaki rs ciler beceremedi sizin yaptiginiz sey neydi? Cok utopik olmus dunyanin cesitli yerlerinde cok guzel tunerlar var , bizim Turkiyedekilerden iyileri de eminim vardir

Ben dünyadan bahsetmedim Türkiyeden bahsettim. Dünyada benim çıkarabildiğimden çok daha yüksek çıkaranlar oldu enjektör ile. Bende sorun enjektör duty cycle bittiği için orada kaldım ki zaten 300 hp o motor için sınır biz 290 civarını gördük. Konu zaten benim arabam ve ne yaptıklarım değil. Senin yapamadıkların ve bu yüzden bütün 122liklerin yapılamayacak oluşu.

Wankel Batu
29-05-2016, 16:15
basinc basamayan turboda dp anlamsiz
mesela b38 lerde turbo basinc fakiri oldugu icin dp hicbir ise yaramiyor yürüme olarak

Birkan61
29-05-2016, 16:26
106da debriyaj balatası naylon kalınlığına ulaşmış heralde hahahahaha

yinede maaşallah palio emmiye

bende 1.4 tdi 80hp ibiza varken 4.viteste yazılımlı 125lik leon bi anlık fren yapmasından sonra arkadan anal yapıyordum ittircektim az daha tapa gazında arayı açmasını beklerken.. :D

akşamına seat forumundan birbirimizi bulduğumuzda çok çabuk şişiyor böyle durumlarda araba falan diyordu

ama palio hafifliğinden dolayı emsallerine göre iyi yürüyor cidden geçen aile spec e5de giderken e90 bmw ile yılan misali giden bi palio gördüydüm baya baya kovalıyodu :D

onur_S
29-05-2016, 16:50
Ben dünyadan bahsetmedim Türkiyeden bahsettim. Dünyada benim çıkarabildiğimden çok daha yüksek çıkaranlar oldu enjektör ile. Bende sorun enjektör duty cycle bittiği için orada kaldım ki zaten 300 hp o motor için sınır biz 290 civarını gördük. Konu zaten benim arabam ve ne yaptıklarım değil. Senin yapamadıkların ve bu yüzden bütün 122liklerin yapılamayacak oluşu.

Tebrik ederim

Gokhan43
29-05-2016, 16:52
Kelalper, tsi 122 CAX motorun hangi turboyu kullandığını biliyor musun ? Ne bastığını vs karakteristiğini ?

Mehmetmert
29-05-2016, 17:41
Kimse 122 lik yapilmz demiyorki , zamanin hybrid turboyla(tsi122) gezen Rasit abide bile dp yoktu diye biliyorum :) Dpden mucizeler beklememek lazim tsi122 de

Oznsrl
29-05-2016, 18:00
Bahsi geçen 122 lik tsi motorlarda intercooler var mı yoksa su soğutmalı sistem mi alakasız olcak ama merak ettim

Mehmetmert
29-05-2016, 20:07
122 lik watercooler ama mesele watercooler degil,turbonun bastigi basinc belli...Yeni golf7deki veya leondako 122-125 ile eskilerin alakasi yok mesela verim olarak

Oznsrl
29-05-2016, 20:15
122 lik watercooler ama mesele watercooler degil,turbonun bastigi basinc belli...Yeni golf7deki veya leondako 122-125 ile eskilerin alakasi yok mesela verim olarak

doğrudur merakımdan sordum sadece. peki bu su soğutma olayı nasıl bi sistem google da arama yaptımda doğru cümleyi yazamadım heralde bi bilgiye ulaşamadım turbodan emmeye giden siyah hortumun içinden radyatör mantığıyla su falan mı geçiyor :)

Mehmetmert
29-05-2016, 20:21
doğrudur merakımdan sordum sadece. peki bu su soğutma olayı nasıl bi sistem google da arama yaptımda doğru cümleyi yazamadım heralde bi bilgiye ulaşamadım turbodan emmeye giden siyah hortumun içinden radyatör mantığıyla su falan mı geçiyor :)

Benim arabamda bu şekilde(CLH TDI),aynı mantık
http://i.hizliresim.com/GzYMY7.jpg (http://hizliresim.com/GzYMY7)

kelalper
30-05-2016, 08:27
Arkadaşların anlayamadığı nokta şu turbo zaten sıcak bir malzeme ve sıcaklığın onun üzerinden atılması gerek. Yazılımsız iki arabayı yan yana koy downpipe lı daha hızlı gitmez ama yazılımlı arabada Dp olan her zaman en az 1 boy öne çıkacaktır. Arka arkaya sıktığınız zamanda fark daha da artacaktır. Dp koyduğun zaman basınç mı düşüyor hayır sadece lag oluşuyor spool etmesi gecikiyor geri beslemesi düşük olduğu için onuda afr ve avans ile kapatabilirsin. 122 lik hiç bir zaman 160 kadar yürüyemez diyenler için bir sürü 122lik golf videosu var açsınlar izlesinler stock turbo ile 160lık rocco ile kafa kafaya gidiyorlar.

Gokhan43
30-05-2016, 08:56
TD025 turbo zaten standartta 0.7 0.8 peak atıp 0.15 lerle deviri bitiriyor. Binevi atmosferik araç gibi birşey oluyor. Siz hala öne çıkacaktır egt vs diyorsunuz ama bakın onur_s de yazmaktan ylldı sanırım alınan onlarca log, dyno tune yani aklımıza ne geliyorsa denendi edildi hala neden ısrar ediyorsunuz anlamadım. Olay gitti bir de Megane RS e döndü ne alakası var ? Şuanki durum hani siz dediniz ya Türkiye'de en yüksek gücü biz aldık 290 HP diye, bakın bu sizin bi tecrübenizdir ve söylüyorsunuz. Şimdi sizin dp nasıl yaramaz komik misiniz vs tavrınızla, bizim ya Megane RS nerde 290 Hp çıkacak yapmayın komik misiniz desek ne farkı kalacak?

Dp takılıp logları geçtim hani kara düzene dönelim çok severiz ya roll yapıp arabadan değer biçmeyi, dp li 122 evet ilk basışta (2. Vites) bi öne atılım yapıyor ya sonrası? Araba duvar oluyor ve kalıyor yerinde. O da dp'den sonra zaten alt devir çalışan turbo alt devirde maks rpme ulaşıp üst devirlere doğru yetersiz kalıyor flowu yetmiyor. Dp nin 122 tsi da üst devirde egt düşürmekten başka bir işe yaramıyor verilere göre.

Bir de cidden merak ettim, 160lık twincharge araba ile kafa kafaya gidebilen sadece yazılımlı Golfleri :)

kelalper
30-05-2016, 09:06
Ben sadece yazılımlı demedim stock turbolu dedim.

Gokhan43
30-05-2016, 09:15
Peki, öyle diyorsanız bu araçların ki önceki sayfada da sormuştum, stok turbo ile alacağı güçler nedir sizce bir de dp de olsun hadi ?

M3CSL
30-05-2016, 10:23
Valla benim yazilimli golf 7 160lik roccoyu gecerde turbosu farkli eski 122lerden.:)
Eskileri gecemez uzunda fark acilir hatta.