PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 Crdi 90Hp 240 nm Chip atmak ve motor ömrü

jointofjah
27-05-2016, 09:43
Arkadaşlar bu motor tipine yazılım atan var fakat tecrübeli abilerime şunu sormak istiyorum 1.4 crdi motorlar yazılımla 120 hp ye kadar ve 280 nm torka kadar çıkıyor ama bunu yaptırmak doğru mudur ? Motor ömrü çok kısalır mı ? Yazılım yapıyosam bu motora yanına neler yapmam gerekir yada gerekmez

tdipower
27-05-2016, 09:56
doğru ellerde yaptırdığınız sürece sıkıntı yaşamazsınız

RSX
27-05-2016, 10:22
Kim yapacak yazilimi ?

rain man
27-05-2016, 10:43
doğru ellerde yaptırdığınız sürece sıkıntı yaşamazsınız

Doğru eller adresi dahi vermiş. Gerisini sormaya gerek bile yok bence. Serdar reyiz arabayı bugün göreceğim tekrar kısmetse egzozda kaçak varmış sanzumandaki sorun da halledildi bakalım şimdi nasıl olmuş. Gerçi sen beğenmişsin ama.

Yazılımcınizı seçerken iyi araştırın. Gazi basıncı açıp hoop artı 90 bglik arabaya artı 40 50 bg güç alanlar hem kara duman gönderiyor hem de enjektör turboyu erken bitiriyor.

mikelazi
27-05-2016, 11:30
saglıklı crdi den kolay kolay duman çıkmaz.
araç kaç model dpf-egr yide iptal ettirin derim. daha saglıklı yürür.motorda sıkıntı olcanı sanmam 1.4crdi de borg warner vnt siz turbo var diye hatırlıyorum.
euro5 delphi beyinlerde dpf yazılımsal iptal olmuyor.

tabi maharet yazılımcının ellerinde.bir şekilde bunuda çözenler var diye duydum.
dpf-egr iptal yazılımla 120hp bence çok saglıklı olur.

jointofjah
27-05-2016, 13:02
araç kaç model dpf-egr yide iptal ettirin derim. daha saglıklı yürür.motorda sıkıntı olcanı sanmam 1.4crdi de borg warner vnt siz turbo var diye hatırlıyorum.

tabi maharet yazılımcının ellerinde.bir şekilde bunuda çözenler var diye duydum.

Arabam 2014 model yeni kasa i20

mikelazi
27-05-2016, 18:15

turboda yanılmışım mıtsubıshı td025 varmış

AliGizda
29-11-2016, 10:01
Ufak bir hort olucak ama varmıdır bu motorla uğraşan? Daha önce yazılım atan? 2013 Rio aldım, gidişi makul seviyede fakat biraz daha iyileştirmek istiyorum :) Soft yazılımla sağlıklı ne kadar güç alınır?

Mr.K
29-11-2016, 10:07
Ufak bir hort olucak ama varmıdır bu motorla uğraşan? Daha önce yazılım atan? 2013 Rio aldım, gidişi makul seviyede fakat biraz daha iyileştirmek istiyorum :) Soft yazılımla sağlıklı ne kadar güç alınır?

Ortalama +20hp/50nm güç alırsın.Standart'a göre kullanımına bağlı olarak -1lt ila +1.5lt arasında değişen yakıt tüketimin olur.

Gayet keyifli oluyolar birçok araç yaptık.Müsait zamanda uğrarsan yardımcı oluruz foruma özel fiyatlar ile.

mikelazi
29-11-2016, 10:15

hayırlı olsun.dpf iptalide düşün derim.

AliGizda
29-11-2016, 10:22
Ortalama +20hp/50nm güç alırsın.Standart'a göre kullanımına bağlı olarak -1lt ila +1.5lt arasında değişen yakıt tüketimin olur.

Gayet keyifli oluyolar birçok araç yaptık.Müsait zamanda uğrarsan yardımcı oluruz foruma özel fiyatlar ile.

Fiyat için bi PM alabilirmiyim abi.

hayırlı olsun.dpf iptalide düşün derim.

Allah razı olsun abi, onuda araştırıp yaptırayım.

Mr.K
29-11-2016, 11:54
Gönderdim pm.