PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.7 DTi için Extra Yardım :D

1.6 VTi
02-07-2006, 13:10
Arkadaşlar aracımı az,çok biliyorsunuz bilmeyen arkadaşlar imzamdaki linkten aracın teknik detaylarına bakabilir...

Sorum; intercooler büyütmeyi düşünüyorum ama intercooler büyüyünce turbo'nun debisi düşeceği için turbo daha geç dolacak ve turbo basıncının tekrar ayarlanması gerekicek... Eğer bu işin daha kısa ve öz yolunu bilen varsa ve yardımcı olabilirse çok sevinirim...

Şimdiden teşekkürler,...

Saygılarımla,...

carpediem
02-07-2006, 16:47
intercooler i büyütüyor isen turboyuda birlikte büyütmelisin bu ikisi kombine olmalı büyük intercooler takmanın sana avantajı olmaz bence. bi kere harca ikisini beraber yap bence

senna
02-07-2006, 17:45
intercooler i büyütüyor isen turboyuda birlikte büyütmelisin bu ikisi kombine olmalı büyük intercooler takmanın sana avantajı olmaz bence. bi kere harca ikisini beraber yap bence

stock turbo üzerinde basıncın artırılması vs. söz konusuysa intercoolerın büyütülmesi avantajlıdır, ne kadar soğuk hava o kadar performans hoş lag bu arada biraz artabilir

1.6 VTi
02-07-2006, 21:33
yok benim derdim şu, stock turbo'da aslında basınçla oynamak istemiyorum bana şu anda yeterli... Amacım + veya - olmadan ön tarafa daha büyük bir intercooler takmak... Ha artısı olursa eywallah ama - olmasın yeter... Daha büyük intercooler takınca turbo'nun debisinin düşmesi söz konusuymuş benim sorum bu yüzden...