PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PayPal Turkiye'den çıkıyor

Octane
30-05-2016, 23:11
Merhaba.

Bddk paypalin basvurusunu reddettigi icin artik paypal yok. Bu demektir ki ebay yok yurtdisina satis yurtdisindan alis yok.

Haydi linealara accent bluelara hepiniz. Tükanı kapadik.

semavi
30-05-2016, 23:14
Gece gece duyup sinir olduğum bir haber...

Hizmet eden kim varsa tepesine biniyorlar... Çok memnundum ben paypal hizmetinden...

Herşey benim olmalı mantığı nereye kadar!

AdemAr
30-05-2016, 23:15
Yapacakları işin ben.....

Schumi
30-05-2016, 23:19
PayPal Türkiye'de yokken de eBay ile kullanıyorduk. Alış kısmı değilde satış kısmı etkilenir. Aslında işimize de gelebilir. Belli olmaz.

snan1910
30-05-2016, 23:21
Paypal den hic mi işlem yapilmicak yoksa nakit kartlar mi iptal?

Hiç işlem yapilmicaksa ebay felan iptal olur. Bir şekilde çözülür diye tahmin ediyorum çünkü ebay Türkiye de ciddi yatırım yaptı

SULTANOGLU
30-05-2016, 23:29
Direk kart numarasıylada ödeme yapılabiliyor diye biliyorum. Valla hep paypal la işlemlerimi gerçekleştiriyordum, dertsiz tasasızdı, ne gereksiz işlerle uğraşıyoruz ya.

lowfamilia
30-05-2016, 23:46
eskiden komisyonla ödeme yaptırırdık gene öyle olmasa bari. Dünyanın en iyi ödeme sistemi Türkiyede neden kalkar anlamadım gitti.

BaDCaT
31-05-2016, 00:01
https://www.paypal.com/tr/webapps/mpp/home

Burda açıklama bulunmaktadır.

lowfamilia
31-05-2016, 00:28
https://www.paypal.com/tr/webapps/mpp/home

Burda açıklama bulunmaktadır.

geçici gibi görünüyor inşallah gerekli belgelerini alırlarda tekrar aktif olurlar.

HKND
31-05-2016, 00:47
Bişeye de çomak sokmasınlar, hazirana kadar çökün ne alınacaksa :)

darkmoon
31-05-2016, 01:19
paypal türkiyede yokkende paypal ile alışveriş yapılıyordu.

artı olarak ebayda illa paypal ile alışveriş yapmak zorunda değilsiniz direk kendi kredi kartınızlada alış veriş yapabilirsiniz..

rdmmm
31-05-2016, 02:16
Bizim hükümetimiz çorbayı gördüğü yerde kepçeyle saldırır haracını almadığını barındırmaz :D Sadece paypal ile cashout aldığım siteler var yada ticari olarak paypalı kullanan bir sürü insan var Türkiye'de bu kadar insan ne yapacak.Olay sadece ebayden,amazondan yada x bi siteden ürün almakla ilgili değil sadece. Bunların amacı kendileri yarattığı yada yaratacağı bir sistemi sisteme pompalayıp bizim sırtımızdan para kazanma sevdasıdır bence. Bu sistemde büyük ihtimalle bkm Express olur.

Maxi
31-05-2016, 02:29
Cok kotu oldu bu
Yurtdisina urun satinca parasini nasil alicam?
Baska hangi yollari kullanabiliriz para almak icin?

pasha34
31-05-2016, 02:59
neteller skrilll gibi baska bu tarz sitelerde var ama paypal ciddi bir baskaydı. işlerimizi vs de ordan yürütüyorduk cidden büyük sıkıntı olacak artık :(

Thracian
31-05-2016, 06:44
Arkadaşlar paypal türkiye ofisi olarak çıkıyor. Eskiden nasıl yapıyorsak öyle devam edecegiz.

İşi zora sürdüler. Ama öldük bittiklik bi şey yok.

Emre Ekrem
31-05-2016, 06:47
eskiden komisyonla ödeme yaptırırdık gene öyle olmasa bari. Dünyanın en iyi ödeme sistemi Türkiyede neden kalkar anlamadım gitti.

Cevabı vermiş siniz aslında, iyi olduğu için. ...

mustafa_a
31-05-2016, 07:10
Paypal ile oturduğu yerden para kazananlar var. Ben çok fazla kullanıyordum. Sanal karta devam edeceğiz demek ki.

ghibli06
31-05-2016, 07:31
ben Migros'tan almıştım, aktivasyonu da internetten yapmıştım... tamam olay hoş değil ama bankacılığın da belli kuralları var, bu arkadaşlar TR de bir yapılanma yapmak istemediler, markette sattıkları kartla milyar TL lik bir havuzu idare ettiler... ne temsilcilik ne veri bankası hiç bir taahhütte bulunma ihtiyacı bile hissetmediler, size 50 bin usd geldi mesela, çekemediniz muhattap kim? paspal tabii ki devam etmeli kullanılmalı yaygınlaşmalı ama onlar da gerekli altyapıyı oluşturmalı...

997TT
31-05-2016, 08:33
Yurtdısı alısverısler serbest.sadece yurtıcı kullanımı kalktı....

Day Walker
31-05-2016, 08:50
Paypal TR de gerekli yapılanmayı ofisi istihdamı yapmadığı için belgeleri yenilenmedi.

Bence iyi oldu. Yaa gelip ofis açsınlar istihdam yaratsınlar yada yerli firmaların önü açılsın ordan işlemler yapılsın.

Cimmeria
31-05-2016, 08:54
sebebi burda. alışveriş için düşünen arkadaşlar kredi kartıyla alırım diyor da paypalın avantajı ödeme yapan adamı sonuna kadar korumasıydı, kredi kartınızdan ödemeyi yaptığınızda direk para geçiyor hesaba aklınızda olsun.

ki kişisel olarak bir sürü yabancı freelancerım vardı bakalım onlara nerelerden güvenli ödeme yapacağım...

TROY: Türkiye kendi ödeme yöntemini hayata geçiriyor (http://webrazzi.com/2015/09/30/troy-turkiye-kendi-odeme-yontemini-hayata-geciriyor/)

K0213
31-05-2016, 09:18
şimdi akpal çıkar, fakir bacanak zengin olur.

Day Walker
31-05-2016, 09:34
şimdi akpal çıkar, fakir bacanak zengin olur.

o iş bizde :hehe:

K0213
31-05-2016, 09:41

Adrese posta zorunluluğunu da kaldır panpa, her türlü transferi akpal üzerinden yapalım :hahaha:

PiscocuK
31-05-2016, 09:53
ben hep 50 liralık alıyordum :)
şaka bir yana ben hiç kullanmadım hep kart ile alım yapıyordum ama kullanan arkadaşlar adına üzüldüm

ahmet3425
31-05-2016, 09:56
Paypal TR de gerekli yapılanmayı ofisi istihdamı yapmadığı için belgeleri yenilenmedi.

Bence iyi oldu. Yaa gelip ofis açsınlar istihdam yaratsınlar yada yerli firmaların önü açılsın ordan işlemler yapılsın.

Duzeyini bilmiyorum ama paypal in turkiyede calisanlari var bizim sirketin ozel musteri temsilcisi vardi mesela paypal tarafindan bize atanan. Bi sikintimiz oldugunda ariyorduk cozuyordu vs.

Yurtdisina ihracat yapan bi sirketiz ve para girdilerinin yarisindan fazlasi paypal uzerinden oluyordu bu is hic hos olmadi.

mert_can 41
31-05-2016, 10:24
Ya küfredecem bunlara ban yicem bir şeyi engelemesinler bir şeye şu salak burunlarını sokmasınlar bıktım artık bunlardan.

Vuh
31-05-2016, 10:25
Sanırım Troy isimli bir ödeme yöntemi geliyormuş..

VWci
31-05-2016, 10:38
Türkiye'de BKM Express diye bir ödeme sistemi var. Gecen Kliksa'dan paypal ile alişveriş yaparken Banka bunu yurtdışı kur farkı yansıtınca bunu kullanmıştım.

arda35
31-05-2016, 10:58
bkm express ancak Türkiye'deki alışverişlerde işe yarar.
Nadiren kullansam da ifrit oldum şu olaya. İngiltere'den bilmem kaç pound'lık ürün almıştım zamanında. Şimdi kartla almak büyük risk. Parayı öde, sonrası sarı çizmeli mehmet ağa.

iztuzu
31-05-2016, 13:16
Çin'de de kalkmıştı, sıra bizde demek ki. Epey işimizi görüyordu.

enesy
31-05-2016, 13:30
Paypal TR ofisi var. Bizim müşterimiz hatta ( artık ex müşterimiz olacak ne yazık ki ).

27 çalışan vardı en son.

Erukay
31-05-2016, 13:31
yapılan açıklamaya göe 15 TL altındaki bakiyeler banka hesaplarına aktarmıyor, sizden ricam hesapta hiç olacağına Lösev'e bağış yapın.

Böyle bir kampanya başladı hesapta kalan ufak miktalar büyüyüp bi işe yarar diye düşünüyorum. Gerekli bilgiler aşağıdaki linkte.

paypal hesaplarımızla lösev'e bağış kampanyası - #60851046 - ekşi sözlük (http://eksisozluk.com/entry/60851046)

Er34
31-05-2016, 13:40
yapılan açıklamaya göe 15 TL altındaki bakiyeler banka hesaplarına aktarmıyor, sizden ricam hesapta hiç olacağına Lösev'e bağış yapın.

Böyle bir kampanya başladı hesapta kalan ufak miktalar büyüyüp bi işe yarar diye düşünüyorum. Gerekli bilgiler aşağıdaki linkte.

paypal hesaplarımızla lösev'e bağış kampanyası - #60851046 - ekşi sözlük (http://eksisozluk.com/entry/60851046)

Bunu paylaşmak için girmiştim konuya. Çok güzel hareket.

Evo34
31-05-2016, 13:51
bkm express ancak Türkiye'deki alışverişlerde işe yarar.
Nadiren kullansam da ifrit oldum şu olaya. İngiltere'den bilmem kaç pound'lık ürün almıştım zamanında. Şimdi kartla almak büyük risk. Parayı öde, sonrası sarı çizmeli mehmet ağa.
Sanal kart ile kartınızın limitini kendiniz belirleyerek alışveriş yapabilirsiniz.

Emre Akçay
31-05-2016, 14:14
Benim de 3.00 TL varmış hesabımda, şimdi Lösev'e bağışladım. Aynı duyuruyu yapacaktım arkadaşlar benden önce yazmış.

XSi
31-05-2016, 14:14
Ben 2003 yazında work and travel zamanı Amerika da paypal hesabı acmistim.

Sonra 12-13 sene sonra hem almak hemde parça satmak için kullandım.

KOSEREN
31-05-2016, 14:25
bddk ülkedeki nadir iyi çalışan kurumlardan birisi bence.Paypal ın açıklamasında son cümleye bakarsak ...yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalar devam edecektir. dediğine göre usule uymayan konular var..

Cimmeria
31-05-2016, 14:44
Ben az önce telefonda konuştum, 6 haziran sonrasında paypal üzerinde türk bankaları ile bağlantılı hiç bir işlem yapamayacaksınız cevabını aldım. Buna bir şey satın almak da dahil. Hadi geçmiş olsun.

darkmoon
31-05-2016, 15:08
ben zaten son zamanlarda ebayda direk sanal banka kartımla alış veriş yapıyordum.. paypalimi kullanmıyordum nedenide kuru bana göre çok yüksekden çevirmesiydi..

ebay aliexpress gibi sitelerden alış veriş yapanlarda bir şey değişmez aliexpress de zaten paypal hatırladığım kadarı ile yoktu ben hiç paypal ile bir şey almadım en azından.
ebaydada sanal kart oluştur yada kendi kredi kartını kullan oldu bitti..

paypal yokkende alışveriş yapıyorduk paypal sonradan çıkan bir şey..

bu sadece türkiyeden paypal üstünden mal satanları üzer.. ticari büyük ölçekde para transfelerini paypal üstünden yapanları üzere. internetten alışveriş yapan son kullanıcıya çokda büyük bir etkisi olmaz..

yurtdışına mal satanlarda eskisi gibi western-uniona falan yönelirler.

paypalin boşluğunuda google ın paypale alternatif çıkardığı googlewallet yada şu sıralar avrupa hızla büyüyen paypalin en büyük rakibi stripe falan alır.. alternatiflerde var wepay,clickbank gibi.. paypal gitti mahvolduk diye bir şey yok yani :)

darkmoon
31-05-2016, 15:12
edit : ebayın türkiyede şubesi var gg ile ortaklıkları var zaten.. onlarda bu olayları yakından takip ediyorlardır

Türkiyeye ayrıca ekstra kolaylık sağlarlar yoksa bu sefer türkler alternatif sitelere kaçmaya başlar müşteri kaybederler.. gearbest dealextrem aliexpress amazon newegg gibi gibi...

Cimmeria
31-05-2016, 16:49
internet üzerinden alışveriş yapan son kullanıcıya gayet etkisi olur, internet alışverişini sadece e bay olarak düşünmeyin, bir çok farklı sektörde orta ölçekli uluslararası siteler var, buralarda paypal büyük güvenceydi alım yapanlar için.

bir çok y.dışı servisi paypal üzerinden kullanabiliyorduk, kişisel olarak freelancerlarımı kiraladığım sitenin paypal dışı para alışveriş opsiyonu yok, bir çok amerikalı hosting firması paypal harici ödeme kabul etmez vs vs

google wallet ya da stripe yaygınlaşması için daha çok var, bu tip hizmetleri kullanmak için türkiye pazarının baskı oluşturması çok zor, global pazarda paypala rakip olabilmeleri için bizim elimizden pek bir şey gelmeyecek...

darkmoon
31-05-2016, 17:08
alışveriş yapan son kullanıcıy çok büyük etkisi olmaz dedim kesin kes etkilemez demedim. benimde hostingim var yurtdışı normal kredi kartı geçiyor paypalde geçiyor.. bukadar panik yapıcak bir durum yok.

paypal dan öncede biz alışveriş yapıyorduk paypal çıktı işlerimiz kolaylaşdı sadece paypal olmassada biz gene alış veriş yaparız.. kaldıki paypal kuru son zamanlarda çok fazla yüksekden çevirmeye başlamışdı..

ben şahsen paypal kullanımını zaten bırakmışdım son zamanlarda bütün alışverişlerimi ebayda sanal kartla yapıyordum..

büyük hosting şirketleri zaten mastercard visa americanexpress discover hepsi geçerlidir.. geçerli değilse o kurumun resmiliğinden şüphe edin.. ben bluehost,godaddy,hostgator unuttuğum büyük olan bir çoğundan hosting aldım yanlışım olmasın paypali kullandığımı hiç hatırlamıyorum geçmediği için değil kredi kartı kolayıma geldiği için..

paypali ben tek ebayda kullanıyordum onuda zaten kesmişdim son zamanlarda..

marikan
31-05-2016, 20:00
ebay'den sattığım ürünlerin ücretleri henüz kullanılabilir durumda değil. 6 Haziran'dan önce de kullanılabilir olmayacak. 6 Haziran'dan sonra nasıl çekeceğiz ki bunları?

arda35
31-05-2016, 20:37
Sanal kart ile kartınızın limitini kendiniz belirleyerek alışveriş yapabilirsiniz.

Ondan şüphem yok da, paypal bir güvenlik unsuruydu. 3d şifre girdin, alışveriş yaptın, sorumluluk sende oluyor artık. Halbuki paypal herhangi bir olumsuzlukta önce alıcıyı koruyordu.

Halen daha tamamen çıkmayacaklarını umuyorum.

Schumi
31-05-2016, 20:48
Yurt dışından bir bankadan bir şekilde kredi kartı alırım genede PayPal kullanmayı bırakmam. A.q. munun ülkesinde kazandığım parayı nasıl ve nereden harcayacağımı bunlar mı belirleyecek. Oldu olacak ülkeyi dışarıya kapatın.

Maxi
01-06-2016, 07:03
bence paypal bir bahane arıyordu ve buldu
artık sittin sene dönmez türkiyeye.

nedeninide şöyle anlatayım
bilmezmisiniz ebayda bir çok satıcı türkiyeye gönderim yapmıyor, neden?
çünkü birşey alıp parasını ödememek için yalan söyleyen kanı bozuk, karaktersiz it ler var bu ülkede.
ve bu şerefsiz it lerin sayısı sizin tahminlerinizden çok fazla.

tabi %100 emin değilim ama paypal büyük bir sıkıntıdan kurtulmuş oldu böylece.

edit:
birde efendim paypal serverlarını türkiyede tutmuyormuşta bilmem neymiş diyenler var
sanki server istanbulda olsa yada mozambikte olsa fark edecek dosyalara bakmak, excel tablosu indirmek!

mimarsertac
01-06-2016, 09:49
PayPal in ülkeden çekilmesi neden çok kritik?
Çünkü PayPal ile çalışırsanız satış yaptığınızda paranızı hemen çekebilirsiniz.
Bankalar ise yaptığınız satıştan gelen parayı 40 gün bekletirler.
Düşünün. 40 günlük cironuz her zaman bankada beklemek zorunda kaldığında normalin çok daha üstünde bir sermaye ile işe girmeniz gerekir. Yani zor olan girişimcilik hikayenizde eşik daha da yükselir.
PayPal bir bankadar daha yüksek komisyon alır ve senin riskini herkese paylaştırır ve senin paranı tutmaz ve hemen çekmene izin verir.
PayPal olmasaydı ben şu anda edelkronede çalışmıyordum büyük ihtimalle bir başkasının kuruluşunda çalışıyordum bunu çok net söyleyebilirim.
Firma olarak para tahsilat sistemlerimizi PayPal USA üstüne geçireli bikaç yıl oldu. Ve şu anda dehşet içinde görüyorum ki bunu yapmamış olsaydık 80 çalışanı ile, ve o 80 çalışanın birinci dereceden bağlı olduğu aileleri ile ve hatta onbinlerce müşteri ile ortada kalmıştık...
Bu nasıl olabilir?..

Direksiyondaki kişi Türkiye'ye gerçek katma değer sağlayan, çoğunlukla ihracat yapan bir girişimci ordusunun üstüne buz gibi soğuk suyu dökerken yaptığının farkıda mı?

Değilse de kötü haber, farkındaysa da kötü haber...

Bazılarınız PayPal yoksa da başka ödeme sistemleri var ne olacak ki diyebilir...

Tabi var. Ama paypal gibi global ve yaygın kabul edilmiş olanı yok.

Yurtiçinde ticaret yapanlar payu da kullanabilir. Ama memlekete çok kritik katkıyı yapan MİKROİHRACATÇILAR ın elinden en kritik tahsilat enstrumanı alınmıştır.

PayPal kullanan her işletmenin dengesi bozulmuştur.

Türkiye'nin ekonomik geleceği sadece ihracatçıların elindedir..

Türkiye'de en mucizevi bir şeyi yapmaya çalışan, İHTACAT yapmaya çalışan bütün küçük girişimcilere geçmiş olsun...

Kadir KÖYMEN

erh
01-06-2016, 10:58
yurt dısına sattıgım malzemeleri artık satamıycam.. turklere zaten guvnmiyorlar, ustune bi de paypalde gitti.. gecmiş olsun bize!

aliergun
01-06-2016, 13:13
bugün paypal ile ödeme yapmayı deneyen oldu mu?

darkmoon
01-06-2016, 14:15

çünkü birşey alıp parasını ödememek için yalan söyleyen kanı bozuk, karaktersiz it ler var bu ülkede.

edit:
birde efendim paypal serverlarını türkiyede tutmuyormuşta bilmem neymiş diyenler var
sanki server istanbulda olsa yada mozambikte olsa fark edecek dosyalara bakmak, excel tablosu indirmek!

buda olabilir ..

ingiltereden çok mal alıyorum range rover ve jaguar ağırlıklı.. ingilizler bu konuda garantizör..

Türkiyeye posta olayını iptalde etmemişler varda demiyorlar.. ask a dealer diye geçiyor genelde .. kullanıcıya sor deniyor..

Türkiyeye yolluyormusunuz diye sorduğunda orda yüksek ihtimal senin satış puanların aldığın feedbackler etkili oluyor bakıyor satıcı. eğer yüksek ise adama güven verirsen evet diyor şu kadar shipping ücreti var yada hayır yollamıyoruz diyor bana hayır diyen olmadı ama bunu bu ask a dealer olayını ben hep buna bağladım..

Ranthor
01-06-2016, 15:16
bizim millet, paypale yalan ihbar yapar.

Kaskoya para cakar.

Arabayi teyzesinin ustune alir ki vergi vermesin.

Telefona hirsizlik kaskosu satin alip, police bitmeden bir hafta once telefonum calindi diye ihbar yapar.

En paradan indirim almak icin 8 tane hesap acar

Paypal bizi ne yapsin

orcunnn
01-06-2016, 15:25

cok güldüm valla çıkar mı çıkar :) :)

alperaslann
01-06-2016, 20:20
Ekin Kollama'nın youtube hesabında bir videoya yapılan yorumu direk aktarıyorum. ALINTIDIR.

Ben Dijital ödeme hizmetleri sektöründe çalışıyorum. Konuya biraz açıklık getirmeye çalışayım.
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Haziran 2013'te çıkarmış olduğu 6493 sayılı Kanun ve devamında çıkarmış olduğu Yönetmelik ve Tebliğ ile Ödeme Hizmeti ve Elektronik Para Kuruluşlarını denetimi altına aldı. Yani artık bu kurumlar her konuda BDDK'ya bağlandı.
BDDK bu kapsamda faaliyet gösteren tüm kurumlardan kendi belirlediği kriterleri belli tarihe kadar uyması ve eksikse tamamlaması için süre verdi ve Lisanslamaya tabii tuttu. Bankalara ve Finansal Kuruluşlara yaptığı gibi.
Bütün firmalar, Türkiye'de faaliyet gösterebilmek için Lisanslama denetimlerine girdi. Bu Denetimlerde BDDK Mevzuatta yazan şartların yerine getirilip getirmediğini kontrol ediyor. Denetimlerde eksiklikleri olanlara ek süre verebilirken, ciddi anlamda eksiklikleri olanların, eksiklikler tamamlanana kadar faaliyetlerini durdurmasını istiyor.
Paypal'in sıkıntısına gelecek olursak, Paypal çoğumuzun bildiği gibi yabancı bir firma ve tüm alt yapısı ile tüm serverları yurt dışında. Türkiye'de faaliyette bulunmak isteyen bir firma Sistemlerini Yurt içinde bulundurmak zorunda.
BDDK bu konuda hiç bir kuruma taviz vermiyor. Paypal'in şu an Türkiye faaliyetlerini durdurma sebebi bu.

Ama özellikle vurgulamak isterim Türkiye'den çekilmediler. İlgili eksiklikleri tamamlayana kadar Türkiye Faaliyetlerini dururdu. Çünkü, BDDK'dan Faaliyet Lisansı almadan işlem yapamaz.

Yine bir bilgi vermem gerekirse Türkiye'de şimdiye Kadar toplam 20 firma Faaliyet izni alabildi.

Bu arada izin alması gereken firmalar arasında Western Union, MoneyGram gibi dünya devleri de var.

Amazing
04-06-2016, 12:30
bugün paypal ile ödeme yapmayı deneyen oldu mu?

ben bugun yaptım

imprezaWRC
06-06-2016, 09:23
Ben az önce telefonda konuştum, 6 haziran sonrasında paypal üzerinde türk bankaları ile bağlantılı hiç bir işlem yapamayacaksınız cevabını aldım. Buna bir şey satın almak da dahil. Hadi geçmiş olsun.

Az önce banada kullandığım bir yabancı web adresinden mail geldi, paypal'ı hiçbir şekilde kullanamayacksınız ama isterseniz kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz diye yazmışlar.

imprezaWRC
06-06-2016, 10:06
Sırf hobim için 1-2 ıvır zıvır almak niyetindeydim herif paypal ile ödeyebilirsin demişti, kafama edeyim keşke zamanında alsaydım. Şimdi paypal haricinde bir seçenek yoksa Japonya'ya ilk uçakla gider Tokyo Tower önünde yakamda Subaru logosu ile adamı beklerim. Sonra adama ücreti elden teslim ederim, ilk uçakla geri dönerim.
Şahane oldu bu paypal işi, zaten kaç zamandır bir daha Japonya'ya gidesim vardı.

volume81
06-06-2016, 10:27

edit:

sunucuların TR'de olmasını istemelerinin sebebi herhangi bir durumda devletin sunucular üzerinde hak idda edebilmesi için

TR'de olmayan bir sunucu üzerindeki verileri incelemek için öncelikle gidip bulunduğu ülkeden izin almanız gerekir

bundan dolayı TR'de olmasını şart koştular ki bunuda yapan tek ülke değiliz rusya vs gibi ülkeler facebook'a bunu yaptırdı ve vatandaşlarının bilgilerinin herhangi bir ülkeye verilmemesi için anlaşma yaptılar.

çin gibi ülkeler hepden yasakladı mesela.

bence kötü oldu BDDK süre verebilirdi en azından şimdi herkesin işi aksayacak, Paypal'ın en kısa sürede gerekli işlemleri yapıp lisans başvurusunda bulunması gerekiyor.

marikan
06-06-2016, 11:08
Ben hala beklemede olan paraları nasıl alacaz anlamadım. Şu an kullanılabilir değil çekemiyorum. Var mı bilgisi olan?

kanashibari
06-06-2016, 11:25

edit:

Abicim çok doğru tespit. bazı çevremde adamlar bu dediğini çok yaptılar birde övünerek anlatıyorlar. gelen mala *** atıp para iadesi almalar. yurtdışı satıcıları genelde dürüst oluyorlar ürün iadesi bile istemiyorlar sende kalsın negatif feedback verme yeter tarzında.

clioGT
06-06-2016, 11:30
Ben hala beklemede olan paraları nasıl alacaz anlamadım. Şu an kullanılabilir değil çekemiyorum. Var mı bilgisi olan?

demin deneme amaçlı ufak alışveriş yaptım paypal üzerinden, henüz sıkıntı yoktu?

marikan
06-06-2016, 11:44
Paypal hesabımda beklemede para var şu an. Yani en erken olanı 10 Haziran'da kullanılabilir olacak. Ben bunları çekemeyecek miyim bu kısmı anlamadım. Kullanılabilir olanları bugün bankaya aktardım problem yok. Son gün bugün zaten.

darkmoon
06-06-2016, 14:36
benim anlamadığım şu paypal türkiyede p si yokken biz kullanıyorduk ebayda falan hatta sonradan türkiyesi çıkınca ben ingilizcesini kullanmaya devam ettim .. türkçe sitesi türkçeleştirilmiş hali kötüydü.. neyse kısaca şimdi çıkınca ne değişicek ki biz yokken zaten kullanıyorduk..

Normalde zaten ben paypal kullanımını kesmişdim.. paypal türkiyeden çıkmadan önce .. alıcağım bir iki ampül var 3-5 dolarlık onları denemelik paypal den alıcam.. bakalım çalışıyormu.

ben yurtdışı ve internet alışverişlerinde paypal de dahil hsbc yi kullanıyorum.. belki yabancı menşeili olduğu için sorun çıkmıyordur..

MeRtCaN
06-06-2016, 15:20
benim anlamadığım şu paypal türkiyede p si yokken biz kullanıyorduk ebayda falan hatta sonradan türkiyesi çıkınca ben ingilizcesini kullanmaya devam ettim .. türkçe sitesi türkçeleştirilmiş hali kötüydü.. neyse kısaca şimdi çıkınca ne değişicek ki biz yokken zaten kullanıyorduk..

Normalde zaten ben paypal kullanımını kesmişdim.. paypal türkiyeden çıkmadan önce .. alıcağım bir iki ampül var 3-5 dolarlık onları denemelik paypal den alıcam.. bakalım çalışıyormu.

ben yurtdışı ve internet alışverişlerinde paypal de dahil hsbc yi kullanıyorum.. belki yabancı menşeili olduğu için sorun çıkmıyordur..

aynen 10 yıl once Paypal turkıye yoktu
k kartımızı actıvıte edıp kullanıyorduk
hatta ozamanlar ınternet bankacılıgı yaygın degıldı
k kartı extresınde gelen kodu 1 ay beklıyorduk aktıve etmek ıcın uyelıgı

omco
06-06-2016, 18:32
Ebay'den arabaya ufak bir şey sipariş ettim, paypal ile ödemem direk onaylandı

Maxi
06-06-2016, 19:29
Ebay'den arabaya ufak bir şey sipariş ettim, paypal ile ödemem direk onaylandı

yarın alamayacaksın işte.

marikan
06-06-2016, 19:34
Sadece alım yapanlar için problem olmayabilir ama ben ebay üzerinden satış yapıyorum. Bir çok kişi var bu durumda.
Daha hesaptaki parayı nasıl alacağımız veya alabilecek miyiz o bile belli değil. O yüzden sıkıntı ediyoruz.

Maxi
06-06-2016, 19:40
Paypal hesabımda beklemede para var şu an. Yani en erken olanı 10 Haziran'da kullanılabilir olacak. Ben bunları çekemeyecek miyim bu kısmı anlamadım. Kullanılabilir olanları bugün bankaya aktardım problem yok. Son gün bugün zaten.
usta ben senin sıkıntını anlamadım
paypal, o kadar açık ve net bir dille anlatmışki herşeyi sayfasında.

hesabında şu an para varsa, yada atıyorum geçen hafta aldığın ürün sana gelmedi paranı refund yaptı satıcı sana "1 ay sonra"
o parayı alabileceksin.

şu olamıyor
yarın yani ayın 7 sinde adamın biri para yollamaya kalktı yollayamaz.
aynı şekilde bende birisine para yollayamam ve ebayden paypal ile birşey alamam.

ben asıl sizin paypalde olan ama nedense kullanılabilir olmayan parayı anlamadım?
para varmı yokmu? paypal demi değilmi? paypalde ise neden bekliyor

Maxi
06-06-2016, 19:43
benide sıkıntıya sokan olay şu
tamam paypal yok ama ebayde almam gereken bişey var ve adam sadece paypal kabul ediyor
kaldıki benim gördüğüm neredeyse kimse paypal harici çalışmıyor
işte o zaman benim o ürünü alma şansım yokmu?

marikan
06-06-2016, 19:49
usta ben senin sıkıntını anlamadım
paypal, o kadar açık ve net bir dille anlatmışki herşeyi sayfasında.

hesabında şu an para varsa, yada atıyorum geçen hafta aldığın ürün sana gelmedi paranı refund yaptı satıcı sana "1 ay sonra"
o parayı alabileceksin.

şu olamıyor
yarın yani ayın 7 sinde adamın biri para yollamaya kalktı yollayamaz.
aynı şekilde bende birisine para yollayamam ve ebayden paypal ile birşey alamam.

ben asıl sizin paypalde olan ama nedense kullanılabilir olmayan parayı anlamadım?
para varmı yokmu? paypal demi değilmi? paypalde ise neden bekliyor

Ebay üzerinden yaptığım satışlarda paypal gelen paraya 20 gün el koyuyor. Beklemeye alıyor. 20 gün sonra kullanılabilir oluyor. Paypal'dan yapılan duyuruda 6 Haziran'dan sonraya bankaya para aktarılamayacağı yazıyor.
Bana ebay üzerinden gelen ödemelerin en önce olanını 10 Haziran'da çekebileceğim. O tarihte de paypal çekilmiş olacak?

yavuz364
06-06-2016, 20:15
Ebay üzerinden yaptığım satışlarda paypal gelen paraya 20 gün el koyuyor. Beklemeye alıyor. 20 gün sonra kullanılabilir oluyor. Paypal'dan yapılan duyuruda 6 Haziran'dan sonraya bankaya para aktarılamayacağı yazıyor.
Bana ebay üzerinden gelen ödemelerin en önce olanını 10 Haziran'da çekebileceğim. O tarihte de paypal çekilmiş olacak?

sizin dükkan hesabınız nasıl bi hesap ya ? ben satılan malın parasını anında hesaba yatırabiliyorum. hiç bekleme yok.. Ama dediğiniz gibi bir durum varsa da hakan abinin dediği gibi para geldikten sonra çekebiliyorsunuzdur.. mağdur edeceklerini sanmıyorum..

Maxi
06-06-2016, 20:33
siz kesinlikle parayı alacaksınız
paypal, size paranın ne zaman geldiğini biliyor veya ne zaman satılmış biliyor.
o yüzden asla sorun olmayacaktır.

ama yarından sonraki satışların parası gelmeyecektir
zaten satışta yapamazsınız sanırım yarından sonra paypal ile

marikan
06-06-2016, 20:44
sizin dükkan hesabınız nasıl bi hesap ya ? ben satılan malın parasını anında hesaba yatırabiliyorum. hiç bekleme yok.. Ama dediğiniz gibi bir durum varsa da hakan abinin dediği gibi para geldikten sonra çekebiliyorsunuzdur.. mağdur edeceklerini sanmıyorum..

Ebay ile aramızda bir güvensizlik problemi var. Daha önce benim hatamdan kaynaklı hesabımı bloke ettiler. 1 yıl kadar satış yapamadım ebay'den. Şimdi tekrar başladım. Paypal'da para hesabımda görünüyor ancak kullanılabilir değil. Beklemede yazıyor. Paypal 20 gün paraya bloke koyuyor.
Bugün yine ödemeler aldım. Kullanılabilir tarihi 27 Haziran.
Bakalım artık inşallah mağdur olmayız.

Schumi
06-06-2016, 23:19
Az önce deneme yaptım. Artık çalışmıyor. :(

_muhaRRem
06-06-2016, 23:22
ebay 3.derece dünya ülkelerinde ofis açmıyor , tabi tr ninde bu tip konularda şartları ağır blöf yaptı yemedi.. Şimdi gerekli işlemleri yapıyorlar , yakında ebay hizmete girer merak etmeyin.

elpadre
07-06-2016, 00:02
zaman gosterıcek bakalım ne olucak ne bıtıcek dıye

darkmoon
07-06-2016, 00:06
arkadaşlar sayfalardır diyorum bilmiyorum anlatamıyorum herhalde ebayda paypal kullanmak zorunda değilsiniz.. Ebay kredi kartıda kabul ediyor.. ben aylardır paypal kuru yüksekden aldığı için zaten kredi kartı ile alıyorum..

Size örnek koyuyorum aşağıya.. resimleri.. kırmızı okla işaretlediğim yere tıklarsanız kredi kartı bilgilerinizi girerseniz alırsınız..
Kredi kartıda normal kartınızı ister kullanın ister kullanmayın sanal kart çıkartın bankanızın internet sitesi üstünden..

http://s33.postimg.org/xl2th38j3/05_06_2016_09_30_32.jpg
http://s33.postimg.org/4zecefze7/05_06_2016_09_31_57.jpg

darkmoon
07-06-2016, 00:15
see more payment option ( daha farklı ödeme yöntemleri)

buraya tıklarsanız daha fazla ödeme alternatifleri var telefon üstünden ödeme gibi.. direk ebay yetkilisi ile siparişi telefon üstünden ödiyerek yapabiliyorsunuz

birde cash on collection diye bir olay var oda bizdeki ptt kargo kapıda ödeme sistemi ile aynı.. ama bunda dhl,fedex,ups gibi uluslar arası kargo firmaları üstünden yapıyorsunuz...

darkmoon
07-06-2016, 00:18
yani ebayda sadece paypal mahkumsunuz diye bir olay söz konusu değil alıcılar için yazıyorum.. satıcılar için bir şey diyemem.. ama satıcılar içinde alternatifler olduğunu düşünüyorum neticede uluslar arası bir site ve paypal her ülkede olmayabilir onu düşünmüşlerdir..

_muhaRRem
07-06-2016, 00:21
ebay 3.derece dünya ülkelerinde ofis açmıyor , tabi tr ninde bu tip konularda şartları ağır blöf yaptı yemedi.. Şimdi gerekli işlemleri yapıyorlar , yakında ebay hizmete girer merak etmeyin.

ebay yerine paypall pardon

onursumer
07-06-2016, 00:21
ben hic kullanmamistim sanal kart iyidir

Maxi
07-06-2016, 07:58
@darkmoon, teşekkürler.

Quantum
07-06-2016, 08:10
Paypal ı para harcama aracı olarak görenlerden ibaret olduğu sürece tabiiki Türkiyeden çekilir adamlar.
Ben kullanmıyorum nasılsa bana ne diyenlerin de kafası güzelmiş..

imprezaWRC
07-06-2016, 09:38
Paypal ı para harcama aracı olarak görenlerden ibaret olduğu sürece tabiiki Türkiyeden çekilir adamlar.
Ben kullanmıyorum nasılsa bana ne diyenlerin de kafası güzelmiş..
Ben hep 50 TL'lik paypal kullanıyorum.

Valla benim için büyük kolaylıktı. Sırf hobim için yaptığım harcamalarda bankadan transfer yapmaktan kurtarmıştı. Şimdi Polonya'dan birşey getirtmek istedim; adamlara paypal imkanı artık yok diye de belirtince, bank transfer falan dediler. 3 kuruşluk zımbırtı için bankaya talimat yazdır, fon bozdur, transfer yaptır, transfer ücreti kilitlensin, ee oldu başka derdim yoktu zaten.

emp:)
07-06-2016, 10:00
Aktif olarak kullanan, olaydan ciddi zarar gören biri olarak şunu diyebilirim; BDDK isteklerinde haklı olmakla birlikte süreci iyi yönetemediği ve olayı bence tam olarak aksettirmediği için Paypal ülkeden geçici sürede olsa çıkmak zorunda kaldığını düşünüyorum.Bürokratik süreci düzgün bir şekilde yönetse, açık net konuşsa ve yeterli süre verseydi şuan hala Paypal kullanıyor olurdu. Paypal birçok ülke için çeşitli uygulamalar yaptı TR içinde yapardı eminim. Adamlara bu şartları yerine getirmesende komisyon izin verebilir gibisine sinyal çakıp 1 senedir ses çıkarmaz sonrasında aniden çark edip server kur dersen adamlarda cebinde taşımıyor bunu çıkarıp kursunlar.

Şuan Paypal'de, Türkiye'de bu durumdan zararlı çıkmış durumdalar.

rain man
07-06-2016, 10:04
Geçen hafta paypal'a bir geri iadem olmuştu. Banka kartıma gönderimini yaptım ancak bir on gün bankaya düşmesi sürer yazıyorlardı.

Paypal hesabımda para yok, banka hesabıma da geçmemiş. Umarım bir sorun olmaz bu süreçte.

Açıkçası paypal kabul eden satıcı benim için büyük rahatlıktı. Hem kredi kart bilgilerimi paylaşmıyordum hem de kolayca hallediyordum işlemi. Bakalım ne olacak.

Quantum
07-06-2016, 10:10
Ben hep 50 TL'lik paypal kullanıyorum.

Valla benim için büyük kolaylıktı. Sırf hobim için yaptığım harcamalarda bankadan transfer yapmaktan kurtarmıştı. Şimdi Polonya'dan birşey getirtmek istedim; adamlara paypal imkanı artık yok diye de belirtince, bank transfer falan dediler. 3 kuruşluk zımbırtı için bankaya talimat yazdır, fon bozdur, transfer yaptır, transfer ücreti kilitlensin, ee oldu başka derdim yoktu zaten.

Paypal da neymiş kredi kartı var yea diyen sığ düşünceliler sağolsun.. Şu durum biraz da onların mantalitesinin eseri..

darkmoon
07-06-2016, 12:11
olaya farklı açılardan bakıp fevri davranmak anlamsız.. burda kimse kimsenin düşmanı değil. kimse paypal den maaş da almıyor ki savunsun..

Gerçeklerin konuşulması ve zorda olan insanlara alternatif doğru yolların gösterilmesi en doğru adım olur kanısındayım. yoksa paypal gelmiş gitmiş burda bazı arkadaşlar tartışır durur..

rdmmm
07-06-2016, 16:31
Ey Amerika,ey Almanya, ey Avrupa diyen bir zihniyetin olduğu bu ülkede bu durum serverları Türkiye'de barındırma durumu değil bence. Bkm express gibi büyük ihtimalle yandaş firmaları kullanıma zorlayıp pastadan dilim almak ki dünyada kim takar bkm expressi. Ya da paypal Türkiye'de serverları barındırır Ali,Ayşe,Hasan,Hüseyin paypal üzerinden yurt dışından güzel paralar kazanıyordur bu bilgilere ulaşıp hop sen ne yapıyorsun bu kazanç ne gel vergisini, bizim pastada ki dilimimizi ver bakalım der ya da ey paypal vatandaşlarım üstünden para kazanıyorsun hani bana der. Sonuçta üretim yapmayıp geliri olmayan bir ülke anca böyle ufak hesaplardan gelir kazanmaya yada kendi ceplerini doldurmaya çalışır. Bu durumda ne olur herkes Bitcoin yada benzer sistemini kullanmaya başlar çoğu büyük firma artık bitcoin ile ödemeyi vs kabul ediyor. Bu arada benim kullandığım gelir sağladığım bazı sistemler Bitcoini kabul ediyor. Bitcoin hakkında bilgisi olan, kullanan varsa bilgi verebilirse sevinirim.

Quantum
07-06-2016, 18:02
olaya farklı açılardan bakıp fevri davranmak anlamsız.. burda kimse kimsenin düşmanı değil. kimse paypal den maaş da almıyor ki savunsun..

Gerçeklerin konuşulması ve zorda olan insanlara alternatif doğru yolların gösterilmesi en doğru adım olur kanısındayım. yoksa paypal gelmiş gitmiş burda bazı arkadaşlar tartışır durur..

Konuya tabi farklı açıdan bakacağım yahu.. Dümdüz ne diye bakayım senin gibi?
Para harcarken zaten kredi kartı kullanıyorum ama satın alma esnasında insanlar paypal kullanarak paralarını güvence altına alıyordu. O işler de bitti.. Şimdi çekinen insanlar 10 kere daha düşünecek kredi kartı kullanırken..

Bana gelince.. Para kazanıyorum ben paypal ile.. Tabi bağırıp çağıracağım.. Tabi lanet edeceğim.. Koyun muyum ben..

Kullanılan platformların ödeme yöntemi olarak sadece paypal seçeneği vardı. Çözüm üretsene bana ve bu insanlara da şimdi.. Şimdi western union mu önereceksin bana da.. Geçiniz.. Milyonlarca euro / dolar döviz girişi oluyordu paypal ile..
Türkiyede paypal kullanan senin bilmediğin (belli ki bilmediğin) kocaman devasa bir dünya var..

Öte yandan benim fevri falan davrandığım yok.. Konuya sığ baktığını söylüyorum baya.. Çok net söylemiştim oysaki.. Niye fevri oldum ki..

Konuya çevirip çevirip farklı açılardan zaten bakman gerek niye anlamsız olsun? At gözlüğü ile bakmanın bu güne kadar kime ne faydası olmuş?

Yarın bir gün Whatsapp kapandığında "aman boşver eskiden olduğu gibi sms kullanırız yine kaybımız yok telaş yapmayın" mı diyeceksin, yoksa kükreyecek misin neden bizi yasaklıyorsunuz diye.. SMS şıkkı yakın gibi geliyor bana..

Her ama her konuda fikrin var ama her konuda olduğu gibi bu konuda da bilgin var gibi davranıyorsun.. Farkı açılardan bakmaya çalış biraz yahu.. Isırmaz korkma..

darkmoon
07-06-2016, 21:03
kredi kartında paypal dan fazla güvenlik var.. kullandığın bankaya bağlı tabiki. işini güvenceye almak istiyorsan sanal kart çıkartırsın olur biter.. (zaten benden çok daha iyi biliyorsundur gerçi bunları) belkide bu yüzden sığ bakıyorumdur..

Neticede ben paypali sadece alım için kullanıyorum olsada önemli değil benim için olmasada umrum değil.. ama sen hem alım hem satış yapıyorsun galiba bunun içinde senin dediğin gibi sadece bir fikir telakki ettim alternatiflere bakılınabilir dedim çekildim aradan çünkü ben satış yapmadığım için bir bilgim yok o konuda sadece fikir söyledim western union falan geçiniz diyorsan tamam o zaman bir bildiğin vardır ki geçiniz diyorsun..

sen para kazanıyorsun işlerin sıkıntıya girmiş onuda anlıyorumda burda hıncını benden ondan almak paypali geri getirmez.. inanmassın belki ama üzüldümde o açıdan.. insanların ekmeği emeği neticede.

her konuda fikrim vardır doğrudur ama her konuda bilgim olduğunu asla ve asla idda etmedim etmemde.. fikir yürütmek ayrı bir şey sohbet ediyoruz bazen bilmediğimide öğreniyorum bazen bildiğimin yanlış olduğunuda öğreniyorum.. seninde ios konundada konuya girip çok şey okudum öğrendim bunuda söyliyim androidciyimdir çünkü ios dan anlamıyorum iki air var tablet..
neticede insanların her tür konu sohbet hakkında tartışmaya katıldığı sohbet toplantı alanı burası.. hepimiz okuduklarımızın bir noktada farklı fikirler sayesinde sağlamasını yapıp ona göre hareket ediyoruz..

Maxi
07-06-2016, 21:25
bugün ebaydan kart ile alışveriş yapayım dedim
paypal ile almıyorum kartla alacağım seçeneğini seçtim
bilgilerimi girdim, bu kartınıza paypal tanımlaması var paypal ile devam etmek istemisiniz diye sordu
en alttada yok koçum kart ile devam edeyim seçeneğini seçtim
ama kabul etmedi! bıdı bıdı vıdı vıdı garip bir hata verdi satın alma yapamadım.

acaba komple paypal accountu kapatmamızmı lazım?

edit1
üstelik 2 farklı kart denedim

edit2
aynen şu seçeneği seçiyorum en son
Continue to pay as a guest and do not use my PayPal account

ve gelen mesaj bu
We're sorry, but we can't send your payment right now

Maxi
07-06-2016, 21:32
ben hala dışardan nasıl para alabileceğim çözemedim
2 tane ekran sattım parasını nasıl alırım?
kaldım böyle!

rain man
07-06-2016, 21:47
@Maxi Abi paypalla ilişkili ise o kartlar, o kartı kullandığında o hatayı veriyor sanırım.

darkmoon
07-06-2016, 21:49
aynen şu an için işlem yapamıyorlar bende denedim olmadı.

mrbars
07-06-2016, 22:51
ebay'de çoğu satıcı türkiye'ye gönderim yapmayı kesmiş anında.

Schumi
07-06-2016, 22:54
eBay'in direk kredi kartı ödemesi kabul etme sistemi PayPal üzerinden çalışıyordu zaten. Hesap açmadan kredi kartı kullanmak içindi. PayPal kapanınca oda kapandı. Küfür edicem valla.

boosted_pug
08-06-2016, 00:40
ebaydan başka türlü nasıl alışveriş edebiliriz bilgisi olan varmı ?

darkmoon
08-06-2016, 02:29
eBay'in direk kredi kartı ödemesi kabul etme sistemi PayPal üzerinden çalışıyordu zaten. Hesap açmadan kredi kartı kullanmak içindi. PayPal kapanınca oda kapandı. Küfür edicem valla.

eğer öyleyse aliexpress , dealextreme gibi sitelere gün doğar.. ebay köklü bir site olduğu için ordan alıyorduk.. elzem değil biz mal alan insanlar için.. parça konusundada artık alternatif sitelere yönelinir..

darkmoon
08-06-2016, 02:30
ebaydan başka türlü nasıl alışveriş edebiliriz bilgisi olan varmı ?

bir önceki sayfada yazmışdım telefon üstünden onay ve dhl fedex gibi özel kargo şirketleri üstünden kapıda ödeme sistemide var.. kullanan varsa o tip onlar bu konuda dahada bilgilidir.

darkmoon
08-06-2016, 04:18
şimdi biraz kurcaladım bu paypal dışında ebay başka firmalarlada iş yapıyormuş. propay denen bir firma var ebayın bu firma üstünde onayı varmış yani ebay onaylıyor bu firmayı.. skrill eski moneybookers varmış ama ondan ben zamanında çekmişdim listeme koymuyorum bile. birde gene billmelater diye bir şey var buda paypalin yan kuruluşu paypale ait ama sanırım sadece amerika bazlı çalışıyormuş..

şu propay de denemelik sanal kartla bir hesap açıp denemelik bir şey almayı deniycem.. olursa yazarım burdan..

Orçun Dikayak
08-06-2016, 08:27
Ama şöyle bi durum var sanırım satıcı eğer ilan listelerken seçerse ben bu ödeme şekli ilede ödemeyi kabul ediyorum diye, o zaman diğer ödeme seçeneklerini bizde kullanabiliyoruz.Dün ben alım yapacaktım 100 dolar civarında bi ürün maalesef paypal dışında ödeme biçimi yok oda sağolsun kabul etmedi aliexpresse yönlendim yine tam bilmiyorum ama şuan için ebayden alışveriş çok sıkıntı oldu bize.

yavuz364
08-06-2016, 10:59
Kıbrıstaki banka hesaplarıyla birşeyler almayı deneyen oldu mu ?? :) bu işe kıbrısta dahil mi merak ettiğim o..

Veya bulgaristan, yunanistan v.b. bi ülkeye gitsek banka hesabı açabilir miyiz ??

son ihtimal olarak amerikaya gidicem ama daha kolay yolu var ise daha ii olur tabi

darkmoon
08-06-2016, 13:37
citibankın internet üstünden normal hesap açma olayı vardı eskiden.. hala varmı bilmiyorum o açılır kolayda bugün bir ingiliz arkadaşla yazışdım daha doğrusu parça aldığım satıcı ile onun dediği kredi kartı banka merkezli değildir benim bankada hsbc çünkü direk türkiye menşeili kullanıcılar üyelikler bloke edilmiş olabilir dedi.. oda varsayım yaptı tabi..

darkmoon
08-06-2016, 13:38
en olmadı amazona yönelicez neticede ebaydaki satıcıların çoğu amazondada var.

phantom
08-06-2016, 15:40
bugün ebaydan kart ile alışveriş yapayım dedim
paypal ile almıyorum kartla alacağım seçeneğini seçtim
bilgilerimi girdim, bu kartınıza paypal tanımlaması var paypal ile devam etmek istemisiniz diye sordu
en alttada yok koçum kart ile devam edeyim seçeneğini seçtim
ama kabul etmedi! bıdı bıdı vıdı vıdı garip bir hata verdi satın alma yapamadım.

acaba komple paypal accountu kapatmamızmı lazım?

edit1
üstelik 2 farklı kart denedim

edit2
aynen şu seçeneği seçiyorum en son
Continue to pay as a guest and do not use my PayPal account

ve gelen mesaj bu
We're sorry, but we can't send your payment right now

EBAY SATINALMALARINDA SORUN OLMAZ, SADECE PARA TRANSFERLERİ DURDU DİYE BİLENLERE, YAZANLARA;

PayPal TR çağrı merkezini aradım; eBay'in ödeme sistemi PayPal tarafından çalıştırıldığı için eBay'den alışveriş yapılamadığını belirttiler. yani kredi kartı girerim diye bir alternatif yok.
PayPal devletle sorununu çözünceye kadar eBay'den birşey almak imkansız.
bizzat denedim, kredi kartı opsiyonu reddediliyor.

darkmoon
08-06-2016, 15:57
ebayın en büyük iyi yanı yedek parça olayı arabalar için diğer her türlü ürünler aliexpress amazon ve türevleri sitelerde var zaten.. hatta aliexpress de daha ucuz oluyor ebayda satılan çin menşeili ürünler..

phantom
08-06-2016, 16:07
ebayın en büyük iyi yanı yedek parça olayı arabalar için diğer her türlü ürünler aliexpress amazon ve türevleri sitelerde var zaten.. hatta aliexpress de daha ucuz oluyor ebayda satılan çin menşeili ürünler..

bu dediğin yaraya merhem olmuyor ki darkmoon :)
adam dünya çapında "sahibinden" satış sitesi kurmuş. 72 millette çalışan site bizde niye çalışmayacak?
sadece çin ürünü almıyorum. amazon net net geçiriyor bir sürü üründe.
eBay ikame edilecek bir site değil.

imprezaWRC
08-06-2016, 16:26
Amazon'dan kitap haricinde birşey alınamıyor ki Amazon'a yönelelim. aliexpress, ve diğer türevi Çinli web sitelerinde de benim aradıklarım bulunmuyor. Orijinal OMP yarış eldivenini ebay'den başka bir yerde bulamamıştım. Bileydim böyle olacağını totomu yaymaz yedek olsun diye bir çift daha alırdım şimdi nah alırım.

darkmoon
08-06-2016, 16:35
amazon her tür elektronik ve yedek parça satışına başlamış dün üye oldum üç beş ebayda favorilerime eklediğim şeyler vardı arattım hepsi var.. omp yarış eldiveni dediğin böyle bir şeymi

https://www.amazon.com/Racing-RETARDANT-GLOVES-NEW-RALLY-Red-S-M-L-XL/dp/B003V4YCY2?ie=UTF8&*Version*=1&*entries*=0
https://www.amazon.com/OMP-FIRST-2016-RACE-GLOVES/dp/B01CUWFOWY?ie=UTF8&*Version*=1&*entries*=0
https://www.amazon.com/OMP-ONE-S-2016-RACE-GLOVES/dp/B01CUVVURI?ie=UTF8&*Version*=1&*entries*=0

imprezaWRC
08-06-2016, 16:41

+1, payments processed by Paypal yazıyor, bez getirmesi için Cafer'e seslenelim.

imprezaWRC
08-06-2016, 16:45
amazon her tür elektronik ve yedek parça satışına başlamış dün üye oldum üç beş ebayda favorilerime eklediğim şeyler vardı arattım hepsi var.. omp yarış eldiveni dediğin böyle bir şeymi

https://www.amazon.com/Racing-RETARDANT-GLOVES-NEW-RALLY-Red-S-M-L-XL/dp/B003V4YCY2?ie=UTF8&*Version*=1&*entries*=0
https://www.amazon.com/OMP-FIRST-2016-RACE-GLOVES/dp/B01CUWFOWY?ie=UTF8&*Version*=1&*entries*=0
https://www.amazon.com/OMP-ONE-S-2016-RACE-GLOVES/dp/B01CUVVURI?ie=UTF8&*Version*=1&*entries*=0

Bunlara benzer ama oradaki fiyatların aşağı yukarı 10'da 1 fiyatına falan denk gelmişti. Shipping dahil 2 farklı eldiven için toplam 50 TL ödemiştim. Amazondaki fiyatlar çok uçuk ama modellerde uçuk. Neyse, kısmet artık. Eldekinin kıymetini bileceğiz.

phantom
08-06-2016, 16:47
+1, payments processed by Paypal yazıyor, bez getirmesi için Cafer'e seslenelim.

ohahahahahahahah

imprezaWRC
08-06-2016, 16:54
Soyadım Koç olsaydı paypal sen mi büyüksün ben mi büyüğüm diye atlar özel jetle satıcının bulunduğu yere gider ürünü alır eve dönerdim. Uçağın masrafını da pedere itelerdim al sana Free shipping :D :D :D

phantom
08-06-2016, 17:00
Soyadım Koç olsaydı paypal sen mi büyüksün ben mi büyüğüm diye atlar özel jetle satıcının bulunduğu yere gider ürünü alır eve dönerdim. Uçağın masrafını da pedere itelerdim al sana Free shipping :D :D :D

ahahahahahahaha :hihih:

paypal mıdır mal mıdır ben bilmem. herkes akıllı olacak

http://www.boyuyasikilosunenedir.com/wp-content/uploads/2016/02/boyuyasikilosunenedir_cengiz-kurtoglu-kimdir-boyu-yasi-kilosu-goz-rengi-nedir2.jpg

darkmoon
08-06-2016, 18:14
Bunlara benzer ama oradaki fiyatların aşağı yukarı 10'da 1 fiyatına falan denk gelmişti. Shipping dahil 2 farklı eldiven için toplam 50 TL ödemiştim. Amazondaki fiyatlar çok uçuk ama modellerde uçuk. Neyse, kısmet artık. Eldekinin kıymetini bileceğiz.

ben o ilanları gelişi güzel ekledim ilk karşıma çıkanları ekledim aranırsa uygun fiyatlı bulunur gibime geliyor.

dragstar
09-06-2016, 00:40
satış yapanlar ne yapıcak peki ben onu anlamadım, 6 sondan beri hiç ürünüm satılmadığı için anlayamadım, balance hesabımdada para yok

marikan
09-06-2016, 10:47
Benim bu gece ürünlerim satılmış. Ancak alıcı ödeme yapamamış. Mesaj atmış ödeme yapamıyorum diye. Kaldırıyorum ilanları artık. Satış işi de yalan oldu.

Maxi
09-06-2016, 12:22
ben kısa bir özet geçeyim
sadece paypal değil ebay de hayal oldu türkiye için

SAYGIN
09-06-2016, 13:07
dispute ve iadeniz varsa onları geri alabiliyorsunuz kredi kartına.6 ay kadar problem olmayacakmış..

Gearbox
09-06-2016, 13:32
Cahilliğimi maruz görün paypal olmadan Ebayden nasıl alışveriş yapacağız? Bilen bi yardım edebilir mi?

phantom
09-06-2016, 13:40
değişiklik olmadığı takdirde yapamazsın. "Yassah"

Gearbox
09-06-2016, 13:47
vay arkadaş ya..

darkmoon
09-06-2016, 15:10
Forumda kıbrısda okuyan yada kıbrıslı arkadaşlar vardı onlardan biri kıbrısdaki banka hesaplarıyla ebaydan 1 dolarlık basit bir sticker bir şey alabilirmi denemelik kıbrısda yasak yoksa ordan hesap açarız o kolay..

kesici
09-06-2016, 15:13
Betfair işine döndü kıbrısdan hesap felan :D

darkmoon
09-06-2016, 15:16
kıbrısdaki bankalarda burdaki bankalar zaten aynı bankalar. belki orayı cyprus diye türkiyeden bağımsız değerlendirmişlerse para akışında bir sorun olmayabilir..

BARR
09-06-2016, 15:19
Amma uzadı mesele ya milletin tek derdi Paypal miş maaşallah. Ülke cennet güllük gülistanlık derdimiz Paypal olmuş. Sokim Paypal'e..

onursumer
09-06-2016, 18:54
sabah ebay a yazdım paypal kullanmasakta odeyemiyoruz hayırdır diye gelen cevap

sanırım kredi kartı kullanabilmemiz için , kurumsal yerler ile alışveriş yapmamız gerekiyor :D

Dear Onur,

Thanks for contacting eBay Customer Service.

I understand that you are having a hard time paying for items using PayPal/ Credit Card. I’m sorry to hear that you were not able to complete your purchase. Let me assist you further.

Onur, we heard that PayPal temporarily stopped their operation in serving Turkey members. Actually, PayPal would really want to continue and give their services to all members located in Turkey; however, their application was denied by your government and decides to temporary stop the services they offer in your country effective on June 6, 2016. This is the reason why you are getting errors in paying for your items. If you wanted to know more about this issue, you may want to contact PayPal directly - Bequem bezahlen, Zahlungen empfangen & Geld senden (http://www.paypal.com).

About paying for items, you can still pay using credit card as long as the seller have a merchant account provided on their listing. If the seller does not have a merchant account, credit card payments are still being processed through PayPal when you pay through Checkout. If this happened, credit card payments are also being blocked and this means that purchasing that item won’t be possible.

I know this was something unexpected for all Turkey members and I want you to know that we are currently looking for ways on how you can continue to buying items on eBay. In the meantime, you may want to purchase items locally and avoid online purchases that require PayPal as the payment method.

Onur, I trust the information that I’ve provided is helpful and clearly explains things on how you can continue buying on eBay. Thanks for your kind understanding. I wish you all the best on eBay!

I would like to thank you for giving me the opportunity to assist you today and for choosing eBay to buy your items. We value you as a buyer and hope to continue to work with you in order to establish a strong buying history.

May you have a wonderful day in Turkey and wishing you and your family good health! Take care!

Thank you for choosing eBay and we truly value your business, Onur!

Sincerely,

Elaine F.

eBay Customer Service

Octane
09-06-2016, 20:08
Sıkıntının Paypal ile ebay ile olmadığının, ruhsatında süren çocuğun babasının şirketininin ismi yazan beyaz renk alman grubu araçlarda olduğunun hükümete belirtilmesi gerekiyor cidden. Adamlar orada kürekle vergi kaçırıyor, bizim 50 dolarlık benzin regülatörü 100 dolarlık bobinimize olan oluyor...

PULAT
09-06-2016, 20:50
Ben sabah satın alma işlemi yaptım. Megane Coupe için portbagaj tavan barları satın aldım. totalde 235 tl ye tekabül eden alım yaptım. İlk başta hata aldım. Sonra bilgi güncelleme kısmından kart bilgilerimi güncelledim. Akabinde tekrar denedim oldu.

darkmoon
09-06-2016, 21:40
sıkıntı paypalde türkiye ayağını çünkü komple kapatıcakmış..

bugün baya forumları yazışmaları okudum yabancı sitelerde çok mağdur var.. sadece ebay değil envato eyt mi est mi bir alışveirş sitesi var oralar paypal ayağı ancak yabancı bir ülkeden komple bir hesap açılırsa olur gibi.. yani türkiyede hesabınız olduğu sürece yabancı bir bankadan hesap açsanızda olmuyor.. en azından araştırmalarımın neticesi bu..

amazonu kovalıyorum oda güzelmiş .. en azından ürünü alananlar direk yorum yapabiliyor resim ekleyip vodeo koyabiliyor o çok güzel..

onursumer
09-06-2016, 22:00
Ben sabah satın alma işlemi yaptım. Megane Coupe için portbagaj tavan barları satın aldım. totalde 235 tl ye tekabül eden alım yaptım. İlk başta hata aldım. Sonra bilgi güncelleme kısmından kart bilgilerimi güncelledim. Akabinde tekrar denedim oldu.

satın aldığınız kullanıcı ile bağlantısı var , şahıs olduğu zaman ebay uzerindeki para aktarımı paypal ustlenmiş o yüzden sıkıntı cıkıyor bana attıkları maili yanlış anlamadıysam

yavuz364
10-06-2016, 09:29
Kıbrıs gunceli diyelim :) yok mu deneyen ??

kdmavili
10-06-2016, 09:36
Kktc hesapları değişmediyse uluslararası bankacılıkta mersin olarak gözükmekte. olacağını sanmıyorum.

emp:)
10-06-2016, 10:29
Kıbrıs gunceli diyelim :) yok mu deneyen ??

Iban numaraları TR olarak başlıyor hiç sanmıyorum olacağını:(

darkmoon
10-06-2016, 12:11
bir forumda okudum etsy de satış yapan bir kadın yurtdışındaki yerli bir bankanın şubesi ile görüşmüş orda paypal kanalı ödemesi açıkmış.. kıbrısda banka sistemi ortak olsada en nihayetinde farklı bir ülke olarak görünüyor denemek lazım.

kesici
10-06-2016, 12:26
Offshore bankalar var abi zaten, gerek yok tr bankalarından hesap açmaya. Kıbrısta bir dolu banka var görüşmen lazım.

dorukky
10-06-2016, 16:42
Şuan hiçbir şekilde ebay kullanamıyoruz doğrumudur?Bi yol yöntem bulan olursa yazarsa çok iyi olur.Tamda zamanına denk geldi ebaydan başka yerde bulamıyorum alacağım şeyleri

yavuz364
10-06-2016, 18:57
Bi tanıdığım ile konuştum kıbrısta birsürü yabancı banka var onlarla olabilir dedi.. Öyle diyince istanbulda da yabancı bankalar var fikri geldi, bu bankalardan hesap açtırabiliyor muyuz ?? bilgisi olan yok mu ?

darkmoon
10-06-2016, 19:15
Bi tanıdığım ile konuştum kıbrısta birsürü yabancı banka var onlarla olabilir dedi.. Öyle diyince istanbulda da yabancı bankalar var fikri geldi, bu bankalardan hesap açtırabiliyor muyuz ?? bilgisi olan yok mu ?

Sıkıntı yerli bankada değil zaten bddk kapsamında olmıyan her türlü banka olur demek doğru olur. ama türkiyede bddk kapsamında olmıyan bir banka şube açamaz diye biliyorum ..

yavuz364
10-06-2016, 21:22
Sıkıntı yerli bankada değil zaten bddk kapsamında olmıyan her türlü banka olur demek doğru olur. ama türkiyede bddk kapsamında olmıyan bir banka şube açamaz diye biliyorum ..

bu mantıkla düşünürsek türk bankaların yurtdışı şubelerinde açtığımız hesap da türkiye ile alakasız olması gerekiyor :D ikisinden birisi çalışır bence..

darkmoon
10-06-2016, 21:39
bu mantıkla düşünürsek türk bankaların yurtdışı şubelerinde açtığımız hesap da türkiye ile alakasız olması gerekiyor :D ikisinden birisi çalışır bence..

bankacı çok arkadaşımda var bir kaçına sordum hiç birinin bu konuda hakkında bilgisi yok.. aslında türkiyede citi bank duruyor bir iş çıakrsa belki onlardan çıkabilir.

SAYGIN
10-06-2016, 23:05
bankacı çok arkadaşımda var bir kaçına sordum hiç birinin bu konuda hakkında bilgisi yok.. aslında türkiyede citi bank duruyor bir iş çıakrsa belki onlardan çıkabilir.
citibank'ın bireyseli kapandı..kurumsal var sadece..

eyuparsln
16-06-2016, 22:44
iki gündür bir parça almaya çalışıyorum ne paypal üzerinden nede ebay üzerinden bir türlü olmuyor
varmı başka bir yöntemi bu işin?

Octane
16-06-2016, 22:45
Yok. Lineaya bineceksiniz...

eyuparsln
16-06-2016, 22:56
Yok. Lineaya bineceksiniz...

teşekkür ederim hemen bakıyorum linealara

efe-E
16-06-2016, 23:27
kullandığınız bankaların internet alışverişleri için verdikleri sanal kartları deneyen oldu mu?

Octane
16-06-2016, 23:33
teşekkür ederim hemen bakıyorum linealara

Ben baktım baya. Hasar kayıtlıları 22 23e var.

Düştüğümüz duruma tercüman oldum sadece, sizlik hiç bir şey yok, kusurum olduysa affola.

darkmoon
17-06-2016, 03:23
paypale bir çözüm illaki bulunurda sıkıntı ebayda.. ebayda ana sayfaya kocaman ibare koymuşlar paypal türkiyedeki faaliyetlerini askıya almışdır diye..

şimdi basketime bakdım 8 ürün vardı almayı düşündüğüm 6 tanesi direk türkiyeye shippingi kapatmışlar.. esas kötü olan bu..

rain man
17-06-2016, 10:12
paypale bir çözüm illaki bulunurda sıkıntı ebayda.. ebayda ana sayfaya kocaman ibare koymuşlar paypal türkiyedeki faaliyetlerini askıya almışdır diye..

şimdi basketime bakdım 8 ürün vardı almayı düşündüğüm 6 tanesi direk türkiyeye shippingi kapatmışlar.. esas kötü olan bu..

Yani alternatif bir para aktarma aracı bulsak bile, satıcıların genel "tr ile ticaret sorunu" düşünceleri yerleşeceği için satmak istemeyecekleri ortada.

Zaten saçma salak olan gümrük sistemimiz yetmiyormuş gibi paypal da yok. Alım da yapamıyoruz. Kredi kartı işlemleri bile paypal üzerinden yürüyordu bir çok kez. Çok sıkıntı ya. Şu an güvenilir olduğunu bilmediğim sitelere kredi kartı bilgilerimi girmekten çekiniyorum. Henüz öyle aktif alacağım bir şey yok ancak sırf paypal kapanacak diye 2 ay sonra alacağım parçayı kapanmadan sipariş geçmiştim...

Dün de internet hattında genel bir sorun vardı. Ülkeyi komple dışarıya kapatacaklar herhalde. Neyi düşünerek yapacaklarsa bunu...

ahmet3425
17-06-2016, 10:19
Beyler bence asil sorun dunyaya satmakta, satin almakta degil... Satma isini nasil cozeriz ona bakalim once.

darkmoon
17-06-2016, 16:40
Yani alternatif bir para aktarma aracı bulsak bile, satıcıların genel "tr ile ticaret sorunu" düşünceleri yerleşeceği için satmak istemeyecekleri ortada.

Zaten saçma salak olan gümrük sistemimiz yetmiyormuş gibi paypal da yok. Alım da yapamıyoruz. Kredi kartı işlemleri bile paypal üzerinden yürüyordu bir çok kez. Çok sıkıntı ya. Şu an güvenilir olduğunu bilmediğim sitelere kredi kartı bilgilerimi girmekten çekiniyorum. Henüz öyle aktif alacağım bir şey yok ancak sırf paypal kapanacak diye 2 ay sonra alacağım parçayı kapanmadan sipariş geçmiştim...

Dün de internet hattında genel bir sorun vardı. Ülkeyi komple dışarıya kapatacaklar herhalde. Neyi düşünerek yapacaklarsa bunu...

paypal kısmını ben pek umursamıyorum ben zaten paypal türkiyeden çıkmadan öncede direk ebay üstünden kredi kartı ile alıyordum . ama oda paypale bağlıymış pos kısmı .. paypal çıkınca kredi kartı ile normal alışveriş şansıda gitti.

ben ebayı sadece ikinci el yedek parça için kullanıyordum onun dışında aliexpress gearbest iyi siteler ben sık sık kullanıyorum bunları.. onların dışında amazonuda kullanmaya başlıycam .. zaten ebayda ikinci el olmıyan ürünlerin %100 nerdeyse bu sitelerde var onda sıkıntı yok..

kredi kartını vermek istemiyorsan bir sanal kart çıkar olsun bitsin.

illa ebayda bir şey almak gerekirse artık aracı siteleri falan kullanıcaz galiba amerikadaniste.com bordelux.com mu ne vardı onları kullanıcaz artık onlar direk bizim adımıza sipariş verip eve yolluyorlar.. tabi alternatif bir çözüm bulunmassa.. olaki türkiyedeki bir bankayı paypal tanır o zaman o bankada hespa açarız olur biter..

dorukky
17-06-2016, 16:49
Zaten çoğu satıcı turkiye dedinmi bi duraksıyodu artık ebay belki tamamen belki bi süre yalan oldu.Gurbetçi akrabalardan devam westernunion seklınde

onursumer
17-06-2016, 16:55
Beyler bence asil sorun dunyaya satmakta, satin almakta degil... Satma isini nasil cozeriz ona bakalim once.

sitelerinde sadece paypalı kaldırın yazmışlar , illaki alternatif yaratıcaklardır ama kim bilir nezaman

Important Turkey PayPal service information | Seller Centre (http://sellercentre.ebay.co.uk/paypal-turkey?_trkparms=clkid%3D6191785113918275591)

gemsazr9
17-06-2016, 23:54
Arkadaşlar ebaydan kredi kartı ile alamıyor muyuz ? Şeceneklerde kredi kartı varsa ?

darkmoon
18-06-2016, 01:58
sitelerinde sadece paypalı kaldırın yazmışlar , illaki alternatif yaratıcaklardır ama kim bilir nezaman

Important Turkey PayPal service information | Seller Centre (http://sellercentre.ebay.co.uk/paypal-turkey?_trkparms=clkid%3D6191785113918275591)

paypal aslında şu şu bankalarla türkiyeden paypal üstünden alış veriş yapabilirsiniz diye bir yol gösterici olsa güzel olur.. yada fikir verseler şu yolla paypali kullanabilirsiniz diye iyi olur.. bu iş bizim için sıkıntı olduda bir yandanda her felaket bazı insanlar için fırsattır.. paypalı bir şekilde türkiyeden bir banka tanısa yada türkiyedeki onlar içinde inanılmaz bir müşteri portföyü oluşur.. sadece paypali kullanmak için o bankadan bir çok insan kredi kartı hesap falan açar..

onursumer
18-06-2016, 02:05
paypal aslında şu şu bankalarla türkiyeden paypal üstünden alış veriş yapabilirsiniz diye bir yol gösterici olsa güzel olur.. yada fikir verseler şu yolla paypali kullanabilirsiniz diye iyi olur.. bu iş bizim için sıkıntı olduda bir yandanda her felaket bazı insanlar için fırsattır.. paypalı bir şekilde türkiyeden bir banka tanısa yada türkiyedeki onlar içinde inanılmaz bir müşteri portföyü oluşur.. sadece paypali kullanmak için o bankadan bir çok insan kredi kartı hesap falan açar..

abi ben mail attim hic paypalim olmadi bunca zaman kartla suan neden alamiyorum diye attiklari cevap bu siyah isaretledigim yerde dogru anladiysam ufak bi ayrinti var ama satici gormedim ben o sekil

Dear Onur,

Thanks for contacting eBay Customer Service.

I understand that you are having a hard time paying for items using PayPal/ Credit Card. I’m sorry to hear that you were not able to complete your purchase. Let me assist you further.

Onur, we heard that PayPal temporarily stopped their operation in serving Turkey members. Actually, PayPal would really want to continue and give their services to all members located in Turkey; however, their application was denied by your government and decides to temporary stop the services they offer in your country effective on June 6, 2016. This is the reason why you are getting errors in paying for your items. If you wanted to know more about this issue, you may want to contact PayPal directly - Bequem bezahlen, Zahlungen empfangen & Geld senden.

About paying for items, you can still pay using credit card as long as the seller have a merchant account provided on their listing. If the seller does not have a merchant account, credit card payments are still being processed through PayPal when you pay through Checkout. If this happened, credit card payments are also being blocked and this means that purchasing that item won’t be possible.

I know this was something unexpected for all Turkey members and I want you to know that we are currently looking for ways on how you can continue to buying items on eBay. In the meantime, you may want to purchase items locally and avoid online purchases that require PayPal as the payment method.

Onur, I trust the information that I’ve provided is helpful and clearly explains things on how you can continue buying on eBay. Thanks for your kind understanding. I wish you all the best on eBay!

I would like to thank you for giving me the opportunity to assist you today and for choosing eBay to buy your items. We value you as a buyer and hope to continue to work with you in order to establish a strong buying history.

May you have a wonderful day in Turkey and wishing you and your family good health! Take care!

Thank you for choosing eBay and we truly value your business, Onur!

Sincerely,

Elaine F.

eBay Customer Service

darkmoon
18-06-2016, 02:11
satıcının ticari hesabı olması lazım diyorda o nasıl bir şey bilmiyorum. bizi bağlamıyor sanırım satıcıyı bağlıyor eğerki ticari hesabı varsa alabiliyoruz diyor.

aslında ebayda alternatif ödeme kısmında telefon üstünden ödeme olayıda var ama netice pos paypale bağlıysa gene aynı kapıya çıkar sanırım.

bence bir banka bu işi bir şekilde çözer.. çünkü çok güzel şu anda ekmek var o alanda.. hem satıcılar hem alıcılar için.. adamlar müşteri kovalıyor heleki böyle paraların yabancı döviz kurları üstünden döndüğü hesaplar.. beklemek lazım bir yerden bence bir haber çıkıcakdır..

HKND
18-06-2016, 02:55
Paypalın TR'den çekilmesi fırsatçılara gün doğurdu, %10-15 komisyonla para gönderiyor, alışveriş yapıyorlar adınıza.

ahmet3425
20-06-2016, 09:55
bız etsy uzerınden yaptıgımız satıslarda alıcıyı payoneer uzerinden odemeye zorluyoruz tabı odeyen var odemeyen var o ayrı konu paypal ın bu mevzusu bızı mahfetti

chatlaxs
26-06-2016, 14:14
ebay için paypalsızda alışveriş yapılabiliyor yazmışlar ebay hesabımdan paypalı kaldırdım kart ekledim ama gene olmadı , şöyle bişey buldum https://amerikapostam.com/ %8 komisyonla sizin için alıp abd den Trye kargo yapıyorlarmış, daha önce kullanan varmıdır aramızda ?

http://oi68.tinypic.com/2rlyvl1.jpg

onursumer
26-06-2016, 14:54
ebay için paypalsızda alışveriş yapılabiliyor yazmışlar ebay hesabımdan paypalı kaldırdım kart ekledim ama gene olmadı , şöyle bişey buldum https://amerikapostam.com/ %8 komisyonla sizin için alıp abd den Trye kargo yapıyorlarmış, daha önce kullanan varmıdır aramızda ?

http://oi68.tinypic.com/2rlyvl1.jpg

%8 komisyon verdikten sonra ebayden almanın bir anlamıda kalmıyorki

darkmoon
26-06-2016, 15:15
%8 komisyon artı birde çift shipping vericeksin..

amerikadan buraya 30 dolardır fiks onun altı nadir olur.. birde o adamda amerikaya aldığın ürünün ekstra bir shippingi varsa onuda ekliycektir senin shippinge..

yani aldığın ürün türkiyeye free shipping ama amerikaya 10 dolar diyelim bu arkadaşlar 10 dolarfarkıda ödedi senin adına aldı sana postaladı 30 dolarda amerikadan türkiyeye shipping .. etti senin shipping 40 dolar artı %8 komisyon..

B16
27-06-2016, 09:27
PayPal'dan satıcıya para yollamam gerekiyor. Adam sadece Paypal kabul ediyor. Kıbrıs hesabı açtım ama olmadı. Amerika hesabı açıp deneyen var mı?

onursumer
27-06-2016, 11:49
PayPal'dan satıcıya para yollamam gerekiyor. Adam sadece Paypal kabul ediyor. Kıbrıs hesabı açtım ama olmadı. Amerika hesabı açıp deneyen var mı?

türkiyede bi banka ile çalışıyorsan hesapları nerden açarsan aç farketmiyor :)

PiscocuK
27-06-2016, 11:53
ebaydan alışveriş yapabilen varmı?
ben yapamıyorum paypal harici kendi kk ile deniyorum yok yine olmuyor

onursumer
27-06-2016, 11:54
ebaydan alışveriş yapabilen varmı?
ben yapamıyorum paypal harici kendi kk ile deniyorum yok yine olmuyor

olmuyor emre ben mailde attım , normal kk alışveriş sistemleri paypal güvencesinde :D

PiscocuK
27-06-2016, 11:56
olmuyor emre ben mailde attım , normal kk alışveriş sistemleri paypal güvencesinde :D

orada farklı metodlar deneyin demişler co.uk yada de gibi sitelerden..oralardan da denedim ama tırt.aliexprese yöneldik el mecbur

PiscocuK
28-06-2016, 09:26
bir satıcı ile anlaşmazlık oldu aramızda..ilk günden beri gönderi numarası istedim paket küçük olduğu için gönderi numarası olmadığını belirtti.
ürünün bugün elimde olması gereken son günüydü gelmedi.Bende satıcıya yazdım özürdilemiş yeni ürün göndericem gümrükte sorun oldu vs vs.Şimdi ben bu siparişi verdiğimde paypal üzerinden ödeme yapmıştım paramı geri gönderin dersem para nereye yatar? Fikir yada önerisi olan varmı?

chatlaxs
29-06-2016, 01:15
bir satıcı ile anlaşmazlık oldu aramızda..ilk günden beri gönderi numarası istedim paket küçük olduğu için gönderi numarası olmadığını belirtti.
ürünün bugün elimde olması gereken son günüydü gelmedi.Bende satıcıya yazdım özürdilemiş yeni ürün göndericem gümrükte sorun oldu vs vs.Şimdi ben bu siparişi verdiğimde paypal üzerinden ödeme yapmıştım paramı geri gönderin dersem para nereye yatar? Fikir yada önerisi olan varmı?

paypal üzerinden karta direk iade oluyor, iade aldım bende 6 hazirandan sonra

Silence45
29-06-2016, 03:06
Bende daha dün iade aldım. Karta geri yatıyor.

PiscocuK
29-06-2016, 12:51
Parayi yatirmislar mail geldi ama detayli okumadim yolda oldugun icin siz aldiysaniz sanirim benimkide gelir

GökhanO
11-07-2016, 10:47
Bugün ebay'den mail geldi, paypal Türkiye'den çıktığı için zor durumda kalmış olabilirsiniz diyor. Bu yüzden Türkiye'de ki ebay grup sitemiz gittigidiyor'dan 150 tl ve üzeri alışverişiniz için 20 tl indirim çeki yolluyoruz yazmışlar.

SULTANOGLU
11-07-2016, 11:11
Bugün ebay'den mail geldi, paypal Türkiye'den çıktığı için zor durumda kalmış olabilirsiniz diyor. Bu yüzden Türkiye'de ki ebay grup sitemiz gittigidiyor'dan 150 tl ve üzeri alışverişiniz için 20 tl indirim çeki yolluyoruz yazmışlar.

aynen banada geldi. Sonrada içimden "ulan manyak ebay saolasında bi sor bi neden yurt dışını kullanıyorduk ? 20 TL ile bizi mutlu edemezsin" dedim

onursumer
11-07-2016, 11:13
şimdi baktım banada gondermişler , 20tl gondericeklerine ordaki satıcılar gittigidiyor.com uzerinde hesap açsında burdan alalım :D

johnie
26-07-2016, 21:39
Son durum nedir, ebay dan falan bir şey alamıyor muyuz :-(

Octane
27-07-2016, 01:28
Alamıyoruz. Ben dün itibariyle denk gelen 3.aracı almadım, parçasını bulamayacağım için. Ne k20ler ne eclipseler kaçırdık.

Biz kimiz ki. Bizi linea paklar, 1.4 100küsür bin tl araba paklar. Müstehak.

chatlaxs
27-07-2016, 01:49
Son durum nedir, ebay dan falan bir şey alamıyor muyuz :-(

valla millet kredi kartıyla ebaydan alınıyor diyor ama ben hala beceremedim sonuna kadar geliyorum orda kalıyor :)

johnie
27-07-2016, 09:16
valla millet kredi kartıyla ebaydan alınıyor diyor ama ben hala beceremedim sonuna kadar geliyorum orda kalıyor :)

dün bende egzoz almaya çalıştım, paypal çıktı laak diye karşımıza bir şey yapamadık =)
alan biri varsa paypal çekildikten sonra tarif de ederse çok makbule geçer yahu..

clioGT
27-07-2016, 09:38
kredi kartı da olsa

http://ir.ebaystatic.com/pictures/aw/pics/uk/paypal/imgLockup.gif,
bunlardan alamazsınız diye biliyorum?

zaten bunlarda yazı var yanında

Processed by PayPal

B16
27-07-2016, 10:08
eBay'den kredi kartı ile işlem yapmaya çalıştım ama para bir türlü ödenmedi. 3 sefer denedim her seferinde de ödemeyi beklemeye alıp uyarı verdi parayı tekrar yollayın diye.

Bazı arkadaşlar eBay dan kredi kartı ile alınabiliyor yazmıştı. Nasıl alındığını anlatırsa çok makbule geçer.

Rawr
27-07-2016, 13:00
Satıcıyla anlaşıp , wire-transfer - eft - upt -western union la da para göderebilrsiniz , biraz daha reiskli tabi , işlemler ebay harici gerçekleştiği için.

son 2-3 alışverişimi banka havalesiyle yaptı , 1.000 tl için 100 tl ye yakın masrafı var

Chn53
03-08-2016, 13:56
bi gelişme varmı alım hakkında

Emre-Dylan
06-08-2016, 20:13
Gelişme var mı kredi kartıyla alınıyor diyorlar ben yapamıyorum. İlk defa ebay kullanayım dedim demez olaydım söve söve kapattım sayfayı.

HondatugraL
06-08-2016, 23:23
Dayı öpüştürek barıştırak bişey yapak kaldık böyle anasını satim paramızla rezil oluyoruz ya

PiscocuK
07-08-2016, 07:39
Ebay alternatif cozum onerilerinde bulunmus. Ebay.com yerine ebay.de ebay.uk vs gibi siteleeden alim yapmayi deneyin diye. Onuda denedim yinede olmuyor. Aliexpress kullaniyorum pek sevip alisamadim ama is goruyor

lnd_samet
11-08-2016, 16:19
bakmıyorum bayaadır, şimdi alım yapmak için son durum nedir? nasıl alıyoruz

VWci
11-08-2016, 16:29
Alamiyorsun...

Grimlord
17-08-2016, 17:57
Arkadaslar aliexpressten bir urun aldim ancak yanlis cikti. Satici Paypal hesabin varsa parani oraya yollayayayim dedi, hesabim da var ama gelir mi sizce para? Toplam 23 dolar yollayacak

Octane
20-08-2016, 16:11
Change.org mu açsak napsak?

punto_multijet
23-08-2016, 09:22
paypal başka ülkede hesap açtığımızda sorun olmadığını okudum biyerde. bunu deneyen var mı? ben açayım dedim adres istediğinden kaldım

Octane
23-08-2016, 09:41
PayPal T (http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/paypal-turkiyeye-donus-hazirliginda/55000/55480/?ShowPageSkin=1)

Hadi bakam...

Day Walker
23-08-2016, 10:41
İyi haber :)

clioGT
23-08-2016, 11:02
mart 2017 de nedir

a q lar olsun...

johnie
23-08-2016, 16:01
PayPal T (http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/paypal-turkiyeye-donus-hazirliginda/55000/55480/?ShowPageSkin=1)

Hadi bakam...

PayPal Turkiye'ye donuş hazırlığında | NTV (http://www.ntv.com.tr/ekonomi/paypal-turkiyeye-donus-hazirliginda,tG636DZ1tEiAHDhMDQ9c0Q) burada da yayınlanmış, bakalım neler olacak :)

VWci
23-08-2016, 16:13
2017 nin sonuna kadar diyor... Yani daha 1.5 sene var... :)))

blumenberg
24-08-2016, 00:46
bu paypal olayı kötü oldu ya, amerikadan bi arkadaşa aldırtmak zorunda kaldım parçayı, inşallah server'ları bi an önce taşırlar Tr'ye.

ufuksaracci
24-08-2016, 00:51
Haberde yazana göre yurtdışından Türkiye ile yapılan işlemler açılacak, yani biz yine alamayacağız

DOHC
25-08-2016, 12:05
Sanal odemede rekabet her gecen gun kızışıyor – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2016/ekonomi/sanal-odemede-rekabet-her-gecen-gun-kizisiyor-1364648/)

emrekuzdere
25-08-2016, 12:28
Haziranda bizim eksik bir şeyimiz yok, biz çıkıyoruz şeklinde lanse etmişlerdi. Noldu :)

Bugraaa
25-08-2016, 12:31
başlığı değiştirin geri geliyor :)

darkmoon
25-08-2016, 13:17
paypal i bilmemde ebay için basit aliexpress dhgate diğer sitelerdeki gibi direk paypali falan araya koymadan kartla alış veriş opsiyonunu koysalar en azından paypal üstünden ebay da alış yada satış yapan insanların sorunu çözülürdü..

punto_multijet
25-08-2016, 16:45
:D :D :D :D

az önce ziyaretçi oradanda arkadaşın yaptığı gibi turkmenistan seçtim ama shipping adres TR. ve oldu satın aldım :D

Ewren
26-08-2016, 11:15
buraya bir göz atın derim. işe yarıyor.

Paypal Yasaklandı.. Peki Ebay Uzerinden Nasıl Alışveriş Yapabiliriz? (2016) - Konu Dışı Sohbet (http://yesilcin.com/paypal-yasaklandi-peki-ebay-uzerinden-nasil-alisveris-yapabiliriz-2016-t34993.0.html;msg393081#msg393081)

ufuksaracci
04-12-2016, 22:57
Paypal mart ayında Türkiye'ye geri dönüş yapıyor diye duydum .

HondatugraL
14-04-2018, 08:05
Yeni konu açmak istemedim buradan sorayım. Paypalla araya başka bir site sokmadan (ebay vss.) e-mail hesabına ödeme yaparak ürün alanınız oldu mu güvenilir bir yöntemmidir ?

TarikS
14-04-2018, 08:40
Yeni konu açmak istemedim buradan sorayım. Paypalla araya başka bir site sokmadan (ebay vss.) e-mail hesabına ödeme yaparak ürün alanınız oldu mu güvenilir bir yöntemmidir ?

Yapılabilir. Onda da 2 farklı para transfer seçeneği var, arkadaşına veya ürün/hizmet alımı için gönderim şeklinde. Arkadaşına dersen hizmet bedeli ödenmiyordu Amerika'dayken ama satın alma için dersen mesela hizmet bedeli ekliyor ama parayı geri alma imkanı veriyor sana.

HondatugraL
14-04-2018, 08:45
Yapılabilir. Onda da 2 farklı para transfer seçeneği var, arkadaşına veya ürün/hizmet alımı için gönderim şeklinde. Arkadaşına dersen hizmet bedeli ödenmiyordu Amerika'dayken ama satın alma için dersen mesela hizmet bedeli ekliyor ama parayı geri alma imkanı veriyor sana.

yani ürün kaybolur elime ulaşmazsa paramı kurtarabiliyorum demi yada adam parayı aldı malı yollamadı gibi bir durum olmuyor

TarikS
14-04-2018, 09:26
yani ürün kaybolur elime ulaşmazsa paramı kurtarabiliyorum demi yada adam parayı aldı malı yollamadı gibi bir durum olmuyor

Evet PayPal yardımcı oluyor

HondatugraL
14-04-2018, 09:42
Evet PayPal yardımcı oluyor

çok teşekkürler bi yardımın için

2jz
14-04-2018, 12:39
HondatugraL

Şu konuyu güncellemeyin ya Paypal açıldı sandım heyecan yaptım :D

Soruna gelirsek ürün alımında paran garantide olur. Paypal gönderdiğin hesaba durumu bildirir. Adam kargo takiple falan savunmasını yapar. Göndermediyse geri alır, gönderdi sana ulaştıysa ve çakallık yapıp ürünü bedavaya getirmeye çalışıyorsan sana yaptırım uygulayabilir. (Hesap kapatma gibi)

dragstar
14-04-2018, 13:33
2017 mart ayında gelicek deniliyordu hala ses seda yok

2jz
14-04-2018, 20:17
2017 mart ayında gelicek deniliyordu hala ses seda yok

Paypal mikro ihracatçının en büyük çözüm ortağıydı. Bir çok insan bir yolunu bulup şirketlerini yurt dışına taşıdı. Şu saatten sonra çok geç kalındı ama yinede bir umut bekliyor burada kalanlar.

dragstar
15-04-2018, 12:12
Paypal mikro ihracatçının en büyük çözüm ortağıydı. Bir çok insan bir yolunu bulup şirketlerini yurt dışına taşıdı. Şu saatten sonra çok geç kalındı ama yinede bir umut bekliyor burada kalanlar.

Açıkcası bende öyle yaptım ama eski hali özlüyor insan