PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : jatomi fitness iflasını acıkladı !

yasarım
01-06-2016, 11:48
Jatomi Fitness dün akşam çalışanlarına iflas ettiğini duyurarak, dün akşam bir saat içinde tüm salonlarını kapattı. hurriyet.com.tr'nin ulaştığı Jatomi Fitness Group İdari Direktörü iflası doğruladı ve salonun mağdurlarına bundan sonraki süreçte neler yapmaları gerektiğini söyledi.. Salonun bir saat içinde tüm şubelerini kapattığı ve 40 bini aşkın üyeyi mağdur ettiği biliniyor.

Haberin devamı
Jatomi Fitness skandalı hakkında flaş açıklama: Maalesef kapatıyoruz (http://www.hurriyet.com.tr/jatomi-fitness-skandalinda-flas-gelisme-maalesef-kapatiyoruz-40111687)

Cliosportve
01-06-2016, 11:53
Bu sıralar moda olan bir süreç
İlk başta insanların güvenini kazan !
İyi bir hizmet ver !
Son zamanlarına doğru fiyatları yarı yarıya düşür !
İçerisi askerlik şubesine dönsün !
Ekstra olan zumba-speeding tarzı derslere hocalar '' türlü türlü bahanelerle '' gelmemeye başlasın !

İflas ertelem veya iflas açıklansın
Bu artık kaçıncı
Polonya menşeili bu tezgahı çeviren Speak Up English Kursuda bu şekilde çok kişiyi mağdur etmişti

yasarım
01-06-2016, 11:54
madur olan kişiler facebook üzerinden birleşerek yasal hakkalarını aramak için grup kurmuşlar
https://www.facebook.com/Jatomimagdurlari/?fref=ts

m34kb
01-06-2016, 12:24
macfit'e gidenler de dikkat etsin, sıra mac'te olabilir.

Kahn23
01-06-2016, 12:27

Mac'e hiçbişey olmaz.
Belki ülkedeki en sağlam müşteri portföyüne sahip.
Başındaki kişi zaten başlı başına işinin pir'i.

ondertopcu
01-06-2016, 12:38
merdiven altı salonlar candır :D

Kahn23
01-06-2016, 12:40

Mac'e hiçbişey olmaz.
Belki ülkedeki en sağlam müşteri portföyüne sahip.
Başındaki kişi zaten başlı başına işinin pir'i.

Mars Athletic grubu Mac için yazmıştım. Yanlış anlaşılma olmasın.

Ertekin
01-06-2016, 12:45
merdiven altı salonlar candır :D

Kesinlikle katılıyorum. Bana göre elektrikli makinelerin az olduğu hardrock dinlenen,makaralı aletin az olduğu, onun yerine bolca eski demirin yıpranık ağırlıklar olan eskimiş salonlar en iyisi.

Sezgin
01-06-2016, 12:46

Kapanan Jatomileri MacFit satın alacak ne dikkatinden bahsediyorsun :D Mars Athletic bu işin en iyilerinden hiçbirşey olmaz merak etme.

Murat Ç.
01-06-2016, 12:54
buraya mall order olarak üyelik yapmıştım kredi kartıyla daha 6 aydan fazla var :D şimdi ne olacak para çekmeye devam edecekmi batan bi şirket sözleşme geregi benden bundan sonrası için ne yapmam gerekir acaba tecrübeli abiler varmıdır bu konuda önemli :) en iyisi mahallemizdeki abilerimizin spor salonuymuş hemen oraya başlayacağım bundan sonra :)

Kahn23
01-06-2016, 13:00
buraya mall order olarak üyelik yapmıştım kredi kartıyla daha 6 aydan fazla var :D şimdi ne olacak para çekmeye devam edecekmi batan bi şirket sözleşme geregi benden bundan sonrası için ne yapmam gerekir acaba tecrübeli abiler varmıdır bu konuda önemli :) en iyisi mahallemizdeki abilerimizin spor salonuymuş hemen oraya başlayacağım bundan sonra :)

Av. Çağlar Kaçar, tanıdığı onlarca kişinin mağdur olduğunu belirterek "Biz de hukuki girişimleri başlatacağız. Burada esas sorun şu, bu şirketin burada kayıtlı bir malvarlığı var mı yok mu... Şirket doğrudan iflasını istemiş. Mahkeme iflas kararı vermesi durumunda şirket tasfiyeye girecek. Var olan varlıklar satılacak borçlar ödenecek. Alacaklılar listesi oluşacak. İlk sırada rehinli alacaklar ödencek. Daha sonra sırası ile, çalışanların, kamunun ve üyelerin paraları ödenecek. Ancak, şirketin burada bir varlığı var mı bunu mahkemeye sundukları bilançoda göreceğiz. Eğer, şirketin burada ciddi bir varlığı yoksa ciddi bir mağduriyet ortaya çıkar. Bildiğimiz kadarı ile, dükkanları kiralık, içerideki spor aletleri ise rehinli olabilir. Bu durumda, şirketin burada cidi bir malvarlığı olmayabilir" dedi.

Day Walker
01-06-2016, 13:03
İlk olarak şirketin beyannamesinde belirttiği mal varlıkları ( var ise ) satılacak, haciz ve rehinler ödenecek daha sonra çalışanlar, kamu derken mağdurlar en sona para kalırsa ödemelerini alacak.

Okuduğuma göre salonun içerisine girip dosyalarını arayan müşterileri polis yağma yapıyorsunuz diye dışarı çıkarmış. Ben olsam alet edevat bilgisayar ne varsa alır satardım. Şerefsizler bu kadar insanın parası yanlarına kar kalacak.

Ayrıca devlet olarak böyle durumlarda bu adamlar globalse BM üye ülkelerinde bulunan tüm şubelerine rehin yada haciz gibi bişeyle bunu nasıl yaparlar bilemem (rezanın ötmesine karşın kişisel bilgilerin gizliliği kanunun nasıl çıktıysa buna da çare bulsunlar ) insanların mağduriyeti giderilsin.

Olmadı şirketin asıl kurucu sahipleri için ( kimse onlar artık ) nitelikli dolandırıcılık falan bişeyler uydurup ömür boyu hapis verip adamlar burda olmadığı için interpolden kırmızı bültenle arama kararı çıkarabilirler nasıl olsa yargı yürütme yasama hepsi tek bilekte...

SGTI
01-06-2016, 13:07

Bilmiyorum yanlış bilgi vermiyeyim ancak mantıken bankan senin adına oraya peşin ödeyip, 6 taksiti sana yaptıysa gene çeker kartından.

onursumer
01-06-2016, 13:23
nedense hiç ısınamamıştım salonlarına belli saatlerde kapasitesinin çok üstünde çalışan oluyordu , yıllardır da marina sports a üyeyim son 2 senedir kapısından girmiyorum oranında yıkıldıktan sonra iyi olucağını umarak bekliyorum denilen gibi en mantıklısı ufak salonlar gibi duruyor :)

GKS
01-06-2016, 13:24
Genelde bu tarz kalabalık salonlara spor amacı dışında giden insan sayısı çok fazla olduğundan kalitede yerlerde oluyor zaten.. birkeresinde bu tarz büyük salonlardan birinde başka boş koşu bantları olmasına rağmen kızın koştuğu bantın yanına geçmek için soteye yatıp bekleyen iki kişi birbirine girmişti :) içeride yan bakma yüzünden çıkan kavgalar, kız mevzuları, 2 kilo makyajla gezen şişe parfüm boşaltan ablalar, taytlı kızlara odaklanıp kitlenmiş tipler vs :) o yüzden daha sakin ve butik salonları tercih etmek en doğrusu bence.

Dragger
01-06-2016, 13:30
Yazık insanlara, senelerce alamayacaklar paralarını...

Bu iflas ettim ayağı güzel iş, seneler önce trafik sigortasi yaptırdıgım şirket iflas vermişti senelerce alamadık paramızı.

onursumer
01-06-2016, 13:33
Yazık insanlara, senelerce alamayacaklar paralarını...

Bu iflas ettim ayağı güzel iş, seneler önce trafik sigortasi yaptırdıgım şirket iflas vermişti senelerce alamadık paramızı.

yeni moda oldu sanırım , 3-4 sene herşey çok güzel güven kazan ,peşinden iflası ver topuk sonra uğraşsın insanlar alacaklarıyla oda para eden mal varlığı varsa tabi

B-Devi
01-06-2016, 13:35
O kadar insanın ahını alıp bu kadar ayakta kalabilmesi de başarıydı zaten

Cliosportve
01-06-2016, 13:54
Bu sistemde bir açıklık var belli ki
Cumhuriyet savcısı bile şöyle diyor ;
Mülk sahibine verilmeyen kiralar , yüksek mebladaki diğer alacaklarından sıra size gelene kadar oooooooo .... dedi e ekledi Üzerine soğuk su içiniz ....
Olaya bu kafayla bakıldığı sürece 40 bin değil 100 bin kişide toplanıp mağdurlar topluluğu oluşturulsa bile bence bir cacık olacağı olmaz .

Ben polonyalı ingilizce kursundan yediğim darbeyi devletimin savcısı böyle yorumlamıştı.
Bende son çare bir umut garanti bankasına kredi kartı harcama itiraz formu doldurup yollamıştım.
Savcımın vermediği uğraşmadığı durumla , garanti bankası tamamen mağduriyetimi karşılayıp beni bu konuda baya rahatlatmıştı.

Black_Eagle
01-06-2016, 14:32
Benim 12 aylık daha üyeliğim var devir almıştım başkasından keş 1800 tl para verdim 18 ay için. 1 aydır gitmiyordum ramazanda falan gidemem yazında gidemem diye dondurayım bari üyeliği dedim hafta sonu gittim 3 ay dondurabilirsiniz ama her ay için 50 tl ücreti var dediler. Bende üye olurken böyle bir şey demediniz sözleşmede de yazmıyordu falan dedim yeni sözleşmeleri gösterdiler onlarda yazıyordu neyse biraz tartıştık falan doktor raporuda oluyor dediler. Gittim aile hekiminden ayağım burkuldu diye 2 ay spor yapamaz raporu aldım dün verdim bugün bu olay oldu . Yani adamlar batmış batarken bile üyenin 50 lirası 100 lirası peşindeler. Batacağı belli ama dün bile üye yapmaya çalışıyordu satışçılar insanları. Bu arada ben bellevue rezidanstaki salona üyeydim burda yazılanlar gibi kekolar kokoşlar falan açıkçası yoktu. Hatta üyelerin çoğu genelde levent, etiler ulus gibi semtlerden geliyordu ve genel olarak memnundum

///berke
01-06-2016, 14:59
Jatomiye giden arkadaşım söyledi bugün iflas ettiğini ben mall of macfitdeyim daha yeni başka arkadaşımın gittiği salon iflas etti (norse) sauna, havuz ,hoca desteği vs istemeyenlere ben antremanı yapar çıkarım kafasındaysanız macfit kurumsal olarak iyidir, akşam 7-8 çok kalabalık oluyor

m34kb
01-06-2016, 15:48
ilk önce Norse iflas ettiğini açıkladı şimdi de jatomi, macfit'e sıra geldiğini düşünmemin sebebi artık bu franchise olayının spor sektöründe tutmadığını düşünmemden kaynaklanıyor. ilk zamanlar güzel patladı, belli bir kitlesi ve belli bir klası vardı. ama son zamanlarında aylık üyelikleri 40 tl 'ye kadar düşürmüşlerdi ve verilen hizmet tamamen hayal kırıklığı haline gelmişti. ayriyeten, aylık bir avm'de verdikleri kira minimum 30-40 milyar iken, aldıkları spor aletleri + minimum 10 personel + 2 müdür 'ün maliyetlerini aylık 40 tlye yaptıkları üyeliğin onları nasıl kurtardığını hep merak etmiştim..

Suleyman
01-06-2016, 16:12
Ben zaten macfit nasıl ayakta duruyor anlamıyorum, tek bir şifreyle 5 ayrı kişi x şubeye giriş yapıyor, kimsenin umrunda değil :o

///berke
01-06-2016, 16:41
ilk önce Norse iflas ettiğini açıkladı şimdi de jatomi, macfit'e sıra geldiğini düşünmemin sebebi artık bu franchise olayının spor sektöründe tutmadığını düşünmemden kaynaklanıyor. ilk zamanlar güzel patladı, belli bir kitlesi ve belli bir klası vardı. ama son zamanlarında aylık üyelikleri 40 tl 'ye kadar düşürmüşlerdi ve verilen hizmet tamamen hayal kırıklığı haline gelmişti. ayriyeten, aylık bir avm'de verdikleri kira minimum 30-40 milyar iken, aldıkları spor aletleri + minimum 10 personel + 2 müdür 'ün maliyetlerini aylık 40 tlye yaptıkları üyeliğin onları nasıl kurtardığını hep merak etmiştim..

Macfit şuanda 93 lira olması lazım bir fiyatı var üyelik kaydını sildirince mesaj atıp daha uygun fiyattan üyelik alabiliyorsunuz ama genel olarak fiyat bu ve fiyatın yükselişinden dolayı kız kesmeye gelenler, boş insanlar baya azaldı.Hocalarda bildiğim kadarıyla asgari ücret ile çalışıyorlar, yani ana gelirleri özel dersler

Sadık Özyer
01-06-2016, 17:14
hayatımda hiç böyle spor salonlarına gitmedim. fiyatıda iyiymiş aslında. geçmiş olsun.

ozan gülle
01-06-2016, 17:49
O macfite de lanet gelsin üyelik iptali yaptırdım 3 ay para çekmişler benden birde üyelik iptaliniz olmamış diyerek yalancı duruma düşürdüler allahtan resmini çekmiştim yine itiraz ettiler bende dedim ki çektiğiniz 3 ayı istemiyorum zaten alamayacağım belli oldu çektikleri 250 lirada önemli değil ama inşallah çoluğunnuz çocuğunuzdan fazlası çıkar o zamanda aklınıza haklarını yedikleriniz insanlar gelir deyip kalktım onlar oralı olmadı ama kimsenin hakkı kimsede kalmaz

Dragger
01-06-2016, 17:52
Hepsi dolandırıcı bunların, topunun Allah belasını versin.

Taşındık yine iptal edemedik biz, 10 ay parası çekildi hiç gidilmeyen salonun...

ufuksaracci
01-06-2016, 18:20
MAcfit Asmaçatı kurucu üyelerdendim, en başta verilen sözler göz boyamalar falan bir görseniz aman aman... Neyse nişanlım ve ben yıllık ücreti nakit olarak verdik, tabi zamanında açıldı mı ? Hayır.

İlk bir kaç ay çok iyiydi herkes ilgili alakalı , aletler tertemiz falan ve aradan altı ay geçti... Her çalışan MacFit'in sahibi havasında, hiç bir şikayet önemsenmiyor ve o kadar kalabalık ki koşu bandı için yarım saat bekliyorsun . En son ayakta giyinip soyunmaya başlayınca yeter artık dedim ve üyeliğimin son 3 ayını kullanmadım bile. O kadar kalabalık ki ama umurlarında değil. Yukarıda arkadaş yazmış üyelik 90 lira falan diye ama yok öyle birşey ne koparırlarsa. Hala mail geliyor 60 lira üyelik yenileyin diye.

Benim cevremde Mac'a gidip memnun olan yok aksine bırakan çok, kısacası onunda iflası yakındır.

Yigit-Y
01-06-2016, 18:27
demekki spor sağlığa olmasada cebe zararlının çok açık bir örneği olmuş :D

çocuk parklarında bedava aletler yürüyüş parkuru varken cici cici salonlarda dolandırılmaktır bu TÜRKİYE denilen memleket

Valla mağdur olanların durumları iyi koymaz bence :D

gökan
01-06-2016, 19:58
merdıven altı salonlar yetıyor bana ;)

Yigit-Y
01-06-2016, 20:01
mac e fazla güvenmeyin bu iş domino etkisi yaratabilir beyler :)

SinanAdalı
01-06-2016, 20:36
Dün akşam arkadaşım spordayken anons yapmışlar çekiyoruz kepenkleri diye.. millet ayar olmuş plates topunu alanmı istersin başka aletleri götürenmi istersin. Millet kafayı yemiş tabi... Sonra kapatmıslar. Yazık bunca insana bende 1 yıl gittim ve spor dışı her olaya açık bi yer. Ramazandan sonra el mahkum yazılacam diyordum adam akıllı pek yer yoktu yakın olan. Adamlar battı.. Mağdur olanlara çok geçmiş olsun.

fthdrn
01-06-2016, 20:52
Ben lets cluba gidiyorum keşke batsa da parami alsam :D

Thracian
01-06-2016, 21:37
Adam önce bi şirket kuruyor. spor salnu açıyor tutturuyor. aradan bi zaman geçiyor. Farklı bi şirket kuruyor. Bütün demirbaşı o şirkete satıyor. Hatta borçlandırıyor. Kendi kendini hacz ettiriyor. İflas ediyor. Diğer firmayla aynı malları başka markayla tekrar açıyor.

Berkan
02-06-2016, 08:23
bu battığına sahit olduğum etrafimdaki 3. salon diğer ikisi bu tarafaaki mgm ve skyporttu çok iyiler valla :D

Diyadin
02-06-2016, 08:30
Eve mütevazi bir spor odası yaptım tavsiye ederim :D

MSK
02-06-2016, 09:23
Firma olarak bir miktar bizde para kaptırdık. Piyasa kötü malesef, sağlam dediğimiz bir çok firma ne yazık ki kapattı gitti. Daha dikkatli olmak lazım.

Kahn23
02-06-2016, 10:33
bu battığına sahit olduğum etrafimdaki 3. salon diğer ikisi bu tarafaaki mgm ve skyporttu çok iyiler valla :D

Skyport güzeldi ya. Ben de gitmiştim.
Ancak şu rezidanslarda dışardan müşteri almak yerine sadece ev sahibi ya da kiracılara üyelik yapsalar daha mantıklı bence.

johnie
02-06-2016, 10:35

eski mac çalışanı olarak, MAC böyle bir şey yaşamaz rahat olabilirsiniz..

fdoganb
02-06-2016, 10:52
myclub da ataşehir merkezdeki yerini kapattı herkesi batı ataşehir'e yönlendirdi. şimdi günün belli saatlerinde ana baba günü oluyor diyolar