PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yumuşak doku zedelenmesi hakkında

bason
04-06-2016, 09:44
Merhaba arkadaşlar. 3 hafta önce halısaha maçında sol kolumun üstüne düştüm ve yumuşak doku zedelenmesi meydana geldi, diresek bölgesinde. Askı kullanıyorum ve fastjel diye bir jel kullanıyorum daha çok ödemi alması için sanırım. Bunların yanında akşamları buz tedavisi uyguluyorum. Çok düzenli gitmedim süreç boyunca...

Sıkıntı şurada kolumu açamıyorum, sanki iki kemik birbiri üstüne çıkıyor gibi hissediyorum. Ödemdendir dendi, çünkü kırık filan çıkmadı filmlerde... Ancak biraz kıllanmaya başladım, internetten baktığımda 1-1.5 ay sürebileceği söyleniyor iyileşmesinin. Ağrı vs yok kolumda ancak dediğim gibi hareket kısıtlaması var şu anda. Bu doğal bir süreç midir? Daha önce başına gelenler neler yaşadılar...

KÖROĞLU
04-06-2016, 09:48
Sebebi şu muhtemelen, askı ile kullandığın için kolun kilitleniyor. Tıbbi olarak açıklamasını bilmiyorum açıkçası.

Parmağımı kırdığımda alçıya alındığı için askı kullandığımda, uzun süreli kullanım sonucu kolum dirseğimden açılmamaya başlamıştı.

Sıcak su altında biraz zorlayarak hareket ettirmiştim, sonra kendiliğinden düzeldi.

Sen kendi durumun için öncelikle Dr'unla görüş. Biz ne yazsak doğru olmaz.

bason
04-06-2016, 09:51
Sebebi şu muhtemelen, askı ile kullandığın için kolun kilitleniyor. Tıbbi olarak açıklamasını bilmiyorum açıkçası.

Parmağımı kırdığımda alçıya alındığı için askı kullandığımda, uzun süreli kullanım sonucu kolum dirseğimden açılmamaya başlamıştı.

Sıcak su altında biraz zorlayarak hareket ettirmiştim, sonra kendiliğinden düzeldi.

Sen kendi durumun için öncelikle Dr'unla görüş. Biz ne yazsak doğru olmaz.

Teşekkürler cevap için. Kesinlikle en yakın zamanda gideceğim Dr'a...

NakkaSss
04-06-2016, 09:56
Fizik tedavi önerilecektir. Uzun süreli askı ve alçı kullanımlarında eklemde kireçlenme meydana gelir. Fizik tedavi yardımıyla kırık yoksa eski haline gelir.

bason
04-06-2016, 09:58
Fizik tedavi önerilecektir. Uzun süreli askı ve alçı kullanımlarında eklemde kireçlenme meydana gelir. Fizik tedavi yardımıyla kırık yoksa eski haline gelir.

Teşekkürler cevap için.