PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rakım yükselince yanan ariza ışığı

atituti
06-06-2016, 10:53
Arkadaslar istanbuldan batuma gezmeye giderken bolu dagini gecince kurşunlu tosya arasinda araba ariza isigi yakti gaz yememeye basladi 110 km hiza 100 saniyede falan cikiyordu heralde , tesaduf allahin daginda delphiye sahip bi dukkan buldum kaydi sildik araba duzeldi.batuma gectim kilometrelerce yol yaptim hic lamba yanmadi taaki dönüste ayni yerden gecene kadar , yine ayni dukkana gittim sildik arizayi , turbo sarj sıkıştirma tarzi birsey cikiyor ama ilkindeki ariza farkliydi sanirim onu hatirlamiyorum.yola cikmadan once komple bakim yaptim arabaya tum filtrelrr degisti evin onunde marsa bastigimda peugeotlarin meshur depolition faulty arizasi yanip arabayi stop ediyordu mazot yolundaki memeyi pompalayarak arabayi calistiriyordum filtreyi degistirdim duzelmisti ama yolda iki kez boyle ariza yakti nedendir acaba , araba 1.6 hdi

arda35
06-06-2016, 11:01
Arkadaslar istanbuldan batuma gezmeye giderken bolu dagini gecince kurşunlu tosya arasinda araba ariza isigi yakti gaz yememeye basladi 110 km hiza 100 saniyede falan cikiyordu heralde , tesaduf allahin daginda delphiye sahip bi dukkan buldum kaydi sildik araba duzeldi.batuma gectim kilometrelerce yol yaptim hic lamba yanmadi taaki dönüste ayni yerden gecene kadar , yine ayni dukkana gittim sildik arizayi , turbo sarj sıkıştirma tarzi birsey cikiyor ama ilkindeki ariza farkliydi sanirim onu hatirlamiyorum.yola cikmadan once komple bakim yaptim arabaya tum filtrelrr degisti evin onunde marsa bastigimda peugeotlarin meshur depolition faulty arizasi yanip arabayi stop ediyordu mazot yolundaki memeyi pompalayarak arabayi calistiriyordum filtreyi degistirdim duzelmisti ama yolda iki kez boyle ariza yakti nedendir acaba , araba 1.6 hdi

Filtreden ziyade o memeyi değiştirmeyi deneyin. Eski Citroen aracımızda sorun çıkarıyordu, 100 küsur liraya değiştirdik halloldu. Basınç değişikliği ile sorun çıkarmıştır diye tahmin ediyorum.

B.Koçer
06-06-2016, 12:00
Yukarı cıkarken mazot geri kacıyordur arıza verıyordur
elciği değiştirin mazot elciğini

LnchCntrl
06-06-2016, 12:13
mazot pomp ölçtürdünüz mü

Burak K.
06-06-2016, 18:49
Aynı durum bende 1.6 HDi C4 varken antepten bursaya ve bursadan antepe gelirken pozantıyı tırmandığım zaman yakıyordu ama benim çekişte falan düşme olmuyordu. Mesela antepten bursaya giderken yaktıysa arıza bursaya girdiğimde sönerdi tam tersi antepe gelirken yaktığında antepte sönmezdi bilgisayarla söndürürdüm

dragon07
06-06-2016, 18:51
yazılım var mı araçta?