PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İsot Tdi / Intercity İstanbul Park / 05.06.2016

63owen63
06-06-2016, 12:18
Cumartesi B seansında güzel stres attık, seansı paylaştığımız arkadaşlara teşekkür eder, bir kusur olduysa af dilerim. Havalar tam tavan yapmadan stock intercooler la da çok patatese bağlamadan 2 hotlap atmak niyetiyle çıktım, öyle de oldu. Sonrasında da güzel muhabbet ettik, pist fiyatlarıyla ilgili Buğra abiyi sıkıştırdık :p

02.44.10 ve 02.44.74 süre geldi. Araçla ilgili bilgileri videonun sonuna ekledim.

1080p tavsiye edilir :)

https://www.youtube.com/watch?v=_h6nyaEFcag

Link : https://www.youtube.com/watch?v=_h6nyaEFcag

snrk
06-06-2016, 12:42
Elinize sağlık. Videonun açısı ve görüntüsü çok iyi olmuş. Nereye sabitlediniz kamerayı?

63owen63
06-06-2016, 12:51
Elinize sağlık. Videonun açısı ve görüntüsü çok iyi olmuş. Nereye sabitlediniz kamerayı?
Sunroof'un iç camına. Teşekkür ederim.

http://i.hizliresim.com/mlQJv0.jpg

volume81
06-06-2016, 12:55
Maşallah daha ineri var sürenin :) gördüğüm 11'e biraz daha erken girmeye başlayıp körb'ü kesersen biraz daha zaman kazanabilirsin onun dışında gayet iyi çizgi tutturmuşsun :)

63owen63
06-06-2016, 13:01
Maşallah daha ineri var sürenin :) gördüğüm 11'e biraz daha erken girmeye başlayıp körb'ü kesersen biraz daha zaman kazanabilirsin onun dışında gayet iyi çizgi tutturmuşsun :)

Şimdi açtım baktım da 11'e daha erken girersem tam gaz giremem gibi sanki, acaba farklı bi virajdan mı bahsediyoruz ?

volume81
06-06-2016, 13:09
evet 11'i kastediyorum ama videodan o anki aracın tepkisini anlamak zor tabiki de bana daha erken girmeye başlayıp soft bir hareket ile dönülebilir gibi geldi :)

dip gaz dönüyorsan zaten viraj çıkışında çok fazla fark edeceğini sanmıyorum :)

63owen63
06-06-2016, 13:24
evet 11'i kastediyorum ama videodan o anki aracın tepkisini anlamak zor tabiki de bana daha erken girmeye başlayıp soft bir hareket ile dönülebilir gibi geldi :)

dip gaz dönüyorsan zaten viraj çıkışında çok fazla fark edeceğini sanmıyorum :)

Valla aslında 11'den hızlı çıkıp düzlüğü kullanmak istiyorum,
kadranda 140-150 gibi bir hızla giriyorum 11'e,
daha tecrübeli arkadaşlar doğru mu yanlış mı yapıyorum fikir verirse sevinirim :)

Zero
06-06-2016, 13:43
Mehmet zaten torkun fazla 11 de daha erken girip kerbe yakın geçip yolu biraz kısaltmayı deneyebilirsin ortadan dönmen bence pek katkı sağlamamış gibi 7 çıkışı açılman fayda sağlayabilirmiş 9 da çok uzak kalmışsın apekse direksiyon açından gaz açamadan zaman kaybetmişsin bu esnalarda lastiğide çok ısıtıp hırpalıyorsun haliyle. Sağ ön lastiğin neden öyle olduğunu anladım izleyince limitinden hızlı girmişsin her seferinde virajlara ne gaz ne frende kalmışsın süreye - yine. Biraz viraj içine atıyorsun gibi arabayı zaten önü ağır bide gazsız girince iyice öne yığılmış ağırlık ns2r ın tutunma kabiliyetinin üzerinde yük vermişsin sağ ön tarafa :) ilk izlemede gözüme bunlar çarptı yani daha bilgili arkadaşlar ve büyüklerim daha iyi yorumlayabilir.

levent
06-06-2016, 13:52
Bro git gide alışıyorsun ben onu farkettim, debriyaj - frenlerin ömrünü tamamlamasına ramak kalmasına rağmen süre iyileşti, onları giderip biraz da söylenen bazı şeylere kulak verirsen bence daha da iner süre aşağılara :)

Direksiyonuna sağlık :)

Zero
06-06-2016, 14:18
Aynen tebrik etmeyi unutmuşum videoyu tek seferde dikkatli izlemeye çalışırken :) Levent imzan güzel olmuş :D unutma Mehmet slick lastiklerle alakalı süreyi baz alma kendine, ns2r için zaten güzel süre yaptığın. Önleri yenileyip bazı ağırlık transferi hareketini toparlarsan inersin daha bayağı.

mrbars
06-06-2016, 15:03
izleyerek yazıyorum:
1nci viraj: çok hızlı girmişsin, kafa dönememiş. apexe 1 m var daha.
2: sola yanaşmaman olumlu. 1den yavaş çıkan araçların 2de sola açmasına gerek yok. vakit kaybı.
3 ve 4: 3'e giriş noktan doğru. ama içeri değdiğin nokta 1-2 metre daha ileride olabilir. 3'ten çıkışta arabayı sola yaslamana gerek yok. 4'e giriş yine hızlı. apexe 1 metre var.
5 ve 6: 5 çok hızlı girmişsin. apex gene uzak. zaten araba dönmedikçe direksiyonu daha da çeviriyorsun ama nafile oluyor. bu viraj çok önemli bir viraj. pistin en önemli ve süre getiren virajlarından. 7'ye kadar ki uzun düzlükteki süre bu virajdan geliyor.
7: pek güzel
8: 8'e söylenebilecek çok söz yok, herksin kendine göre bir çizgisi var. kimi kaydırarak giriyor içeride düzeltiyor. kimi yavaş girip içeride hızlanıyor. ama 8'in çıkışında sanki 1 çıt rahat çıkmışsın, giderin varmış gibi.
9 ve 10: 9'da fazladan ufak bir hızın var, araba sağa açıyor apexten uzaklaşıyor gene. çok fena değil ben beğendim valla, biraz da eğlenecez arabada tabi:)
11: çok soldan girmişsin viraja. senin hızlarda daha ortadan girip, sağa yanaşıp ortalara doğru tırmanmak daha iyi süre getirir.
12-13-14: 12'de vitesi 2'ye atarken hafif sağa açmış araba, biraz daha solda kalabilirsin ama genel çizgi güzel. vir13 apex üstü, süper. 14 temiz.

Mr.Bilal
06-06-2016, 17:18
araç tahmini kaç hp bu speclerle

Low-Rider
06-06-2016, 21:24
Tebrikler bro, bir öncekine göre gelişme var zaten süreye de yansımış.

Yorumlarımı biliyorsun, benzer yorumlar gelmiş.

Git gide aşağı iner süre.

KMR2-GT
07-06-2016, 10:29
güzel olmuş mehmet gelişiyor zamanla. ufak tefek hatalar olur elbet onun dışında bende beğendim çizgini.bı cooler şart artık :)

kelalper
07-06-2016, 10:48
mehmet biraz daha yakın oturman gerek o nedenle tepkilerin biraz gecikiyor ve araba tam kontrolünde değilmiş gibi gözüküyor. Genel çizgi dışında virajlara arabanın tutunabileceğinden daha hızlı girip çok fazla kafadan kayarak hem hız hem de zaman kaybediyorsun. Kafadan kaymaya başladıkça da dışta kalan lastiklerin çok fazla ısınıp bir sonraki virajda hiç iş yapmamaya başlıyor. Arabanın ağırlık dağılımı ve karakteri zaten bu şekilde kullanıma ve bu güce uygun olmadığı için hızları tolere etmekte zorlanıyor. Arabanın kafası belli ki çok ağır geliyor o nedenle kafayı çeviremiyor dar dönüşlerde sol ayak freni bir miktar kıçı dışa açarsa daha rahat çizgiye oturabilir gibi geliyor. Daha hızlı virajlarda da fren noktanı bir iki tık geriye alıp viraja daha dengeli girip daha hızlı çıkabilirsin. Ama en önemlisi oturma pozisyonunu düzelt. Oradan bile zaman kazanacaksın emin ol.

mertkaya
07-06-2016, 13:17
https://c4.staticflickr.com/8/7187/27146492235_1804fa0091_z.jpg
Nisan'da çekmiştim, güzel bir tur çıkmış bileğine sağlık abi :D

MiaMi
07-06-2016, 16:32
Direksiyona az daha yaklaş kol kısa kalıyor vucudunu ve omuzları biraz zorluyorsun.

63owen63
07-06-2016, 17:06
Mehmet zaten torkun fazla 11 de daha erken girip kerbe yakın geçip yolu biraz kısaltmayı deneyebilirsin ortadan dönmen bence pek katkı sağlamamış gibi 7 çıkışı açılman fayda sağlayabilirmiş 9 da çok uzak kalmışsın apekse direksiyon açından gaz açamadan zaman kaybetmişsin bu esnalarda lastiğide çok ısıtıp hırpalıyorsun haliyle. Sağ ön lastiğin neden öyle olduğunu anladım izleyince limitinden hızlı girmişsin her seferinde virajlara ne gaz ne frende kalmışsın süreye - yine. Biraz viraj içine atıyorsun gibi arabayı zaten önü ağır bide gazsız girince iyice öne yığılmış ağırlık ns2r ın tutunma kabiliyetinin üzerinde yük vermişsin sağ ön tarafa :) ilk izlemede gözüme bunlar çarptı yani daha bilgili arkadaşlar ve büyüklerim daha iyi yorumlayabilir.

Aynen tebrik etmeyi unutmuşum videoyu tek seferde dikkatli izlemeye çalışırken :) Levent imzan güzel olmuş :D unutma Mehmet slick lastiklerle alakalı süreyi baz alma kendine, ns2r için zaten güzel süre yaptığın. Önleri yenileyip bazı ağırlık transferi hareketini toparlarsan inersin daha bayağı.

Zeki öncelikle teşekkür ederim tebrik ve detaylı yorum için, ayrıca estağfirullah senden dönüt almak çok değerli :heyoo:
11 ve 9 u biraz daha videolardan çalışıp,pistte uygulamam lazım :rolleyes: 7 çıkışı normalde açılıyordum da bu tur biraz daha içte kalmışım , 9' için biraz daha dışarı apex e açılarak gaz vererek mi gir diyorsun ?

Bro git gide alışıyorsun ben onu farkettim, debriyaj - frenlerin ömrünü tamamlamasına ramak kalmasına rağmen süre iyileşti, onları giderip biraz da söylenen bazı şeylere kulak verirsen bence daha da iner süre aşağılara :)

Direksiyonuna sağlık :)

Levo'm teşekkür ederim, debriyaj yolda bırakır beni dedim ama bırakmadı (eli kulağında ). Haftasonu vakit bulursam bronz için maslakta araştırma yapacağım. Teoride kulak veriyorum,umarım uygulamada da öyle olur :)

izleyerek yazıyorum:
1nci viraj: çok hızlı girmişsin, kafa dönememiş. apexe 1 m var daha.
2: sola yanaşmaman olumlu. 1den yavaş çıkan araçların 2de sola açmasına gerek yok. vakit kaybı.
3 ve 4: 3'e giriş noktan doğru. ama içeri değdiğin nokta 1-2 metre daha ileride olabilir. 3'ten çıkışta arabayı sola yaslamana gerek yok. 4'e giriş yine hızlı. apexe 1 metre var.
5 ve 6: 5 çok hızlı girmişsin. apex gene uzak. zaten araba dönmedikçe direksiyonu daha da çeviriyorsun ama nafile oluyor. bu viraj çok önemli bir viraj. pistin en önemli ve süre getiren virajlarından. 7'ye kadar ki uzun düzlükteki süre bu virajdan geliyor.
7: pek güzel
8: 8'e söylenebilecek çok söz yok, herksin kendine göre bir çizgisi var. kimi kaydırarak giriyor içeride düzeltiyor. kimi yavaş girip içeride hızlanıyor. ama 8'in çıkışında sanki 1 çıt rahat çıkmışsın, giderin varmış gibi.
9 ve 10: 9'da fazladan ufak bir hızın var, araba sağa açıyor apexten uzaklaşıyor gene. çok fena değil ben beğendim valla, biraz da eğlenecez arabada tabi:)
11: çok soldan girmişsin viraja. senin hızlarda daha ortadan girip, sağa yanaşıp ortalara doğru tırmanmak daha iyi süre getirir.
12-13-14: 12'de vitesi 2'ye atarken hafif sağa açmış araba, biraz daha solda kalabilirsin ama genel çizgi güzel. vir13 apex üstü, süper. 14 temiz.

Abi öncelikle bu kadar emek verip tek tek yazdığın için teşekkür ederim harika bir feedback mesajı oldu,tek tek videodan inceledim baktım hatalara.Süre son tur (7) da geldigi için frenlerim evlere şenlikti bir çok nokta da ordan kaybettim ,start finish sonu frene bastığımda zaten bir arkası kopuyor arabanın anlık (videoda da farkediliyor ). 5 ve 6 virajı özellikle not aldım çünkü buraya şimdiye kadar hep hatalı,yüksek hızlı patinajlı girmişim :)

araç tahmini kaç hp bu speclerle

Geçen haftalarda bir çıktım 167 hp çıktı, debriyajım ciddi kaçırıyor, dyno da kaçırdı . Düzeltince tekrar çıkacagım.Sağlıklı debriyajla 190 hp /430 nm (serp dyno) çıkmıştı.

Tebrikler bro, bir öncekine göre gelişme var zaten süreye de yansımış.

Yorumlarımı biliyorsun, benzer yorumlar gelmiş.

Git gide aşağı iner süre.

Eyvallah Low' teoriyi,piste aktarma oranı arttıkça güzelleşecek gibi süre ,teşekkür ederim kardeşim :)

güzel olmuş mehmet gelişiyor zamanla. ufak tefek hatalar olur elbet onun dışında bende beğendim çizgini.bı cooler şart artık :)
Kamer'im teşekkür ederim.
Yok canım ne cooler'ı ne eksiğii :D ( 6 aydır fren,intercooler değişecegim deyip durdu, değişemedi :rolleyes: )

mehmet biraz daha yakın oturman gerek o nedenle tepkilerin biraz gecikiyor ve araba tam kontrolünde değilmiş gibi gözüküyor. Genel çizgi dışında virajlara arabanın tutunabileceğinden daha hızlı girip çok fazla kafadan kayarak hem hız hem de zaman kaybediyorsun. Kafadan kaymaya başladıkça da dışta kalan lastiklerin çok fazla ısınıp bir sonraki virajda hiç iş yapmamaya başlıyor. Arabanın ağırlık dağılımı ve karakteri zaten bu şekilde kullanıma ve bu güce uygun olmadığı için hızları tolere etmekte zorlanıyor. Arabanın kafası belli ki çok ağır geliyor o nedenle kafayı çeviremiyor dar dönüşlerde sol ayak freni bir miktar kıçı dışa açarsa daha rahat çizgiye oturabilir gibi geliyor. Daha hızlı virajlarda da fren noktanı bir iki tık geriye alıp viraja daha dengeli girip daha hızlı çıkabilirsin. Ama en önemlisi oturma pozisyonunu düzelt. Oradan bile zaman kazanacaksın emin ol.

Abi teşekkür ederim yorumun için oturmayı ancak bu kadar toparlayabildim henüz , still loading:D Bu sefer de sanırım koltuğu çok öne çekip,omuz kısmı çok geriye yatırmışım,daha dik oturabilirmişim haklısın, bir de zaten koltukta omuz olmadıgı için her virajda ben sağa sola sallanıyorum :) Hala virajlara agresif olmak adına olduğundan fazla giriyorum o heyecanla daha hızlı olmak istiyor insan :) Koltuğu birdahakine daha dikkatli ayarlayacagım.

https://c4.staticflickr.com/8/7187/27146492235_1804fa0091_z.jpg
Nisan'da çekmiştim, güzel bir tur çıkmış bileğine sağlık abi :D

Ooo eline sağlık güzel süpriz oldu, çok teşekkür ederim. başka karesi var mı ?:p

Durango
07-06-2016, 20:06
Her defasında daha iyi ��

CyberKnight
08-06-2016, 01:07
tebrikler güzel dönmüşsün,aracın ivmelenmesinden torkunu az çok kestirebiliyorum.şu anki spec kaç hp veriyor acaba ? konuya hakim arkadaşların virajlar hakkındaki yorumlarını dikkate alırsan süre baya gelişir gibime geliyor.

63owen63
20-06-2016, 14:07
tebrikler güzel dönmüşsün,aracın ivmelenmesinden torkunu az çok kestirebiliyorum.şu anki spec kaç hp veriyor acaba ? konuya hakim arkadaşların virajlar hakkındaki yorumlarını dikkate alırsan süre baya gelişir gibime geliyor.

Normal şartlarda 180 hp civarlarında ama debriyaj müthiş kaçırıyor, 160 hp kıvamında yürüyoruz.

Her defasında daha iyi ��

Duhan abim özledim, teşekkür ediyorum beraber de çıkalım artık ya :)