PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW F20 116i @ İstanbuk Park Pist Günleri 05.06.2016

CyberKnight
07-06-2016, 19:13
https://www.youtube.com/watch?v=ar4y_Xz95sg

Stock Goodyear EfficientGrip ROF Lastikler Tyres
Dr.Ecu yazılım chip tuning
+50 kg co-pilot :)

2:44:70 tur zamanı lap time

bmw'nin standart goodyear efficientgrip run on flat lastikleri için pist hiç habitatı değilmiş,onu anladık :D

Mehmetmert
07-06-2016, 19:43
Bence sure guzel o lastiklere gore,eaglef1 bile degil normal gundelik bir lastik :) Birgun bende cikicam ya Adanadan basip gelicem kafaya koydum :D

Mr.Bilal
07-06-2016, 19:54
Güzel cizgi yakalamissin. Tebrik ederim

levent
07-06-2016, 20:08
Tebrikler çizginiz güzel, biraz daha yakın oturuş, manuel kullanım ve iyi lastikler ile daha da iner süre :)

snrk
07-06-2016, 21:19
Tebrikler. Benim gördüğüm sadece 5 ve 12 'ye biraz hızlı girmişsiniz. Onun dışında çok güzel.

CyberKnight
08-06-2016, 21:01
teşekkürler arkadaşlar yorumlarını dikkate alıcam.

Canselmo
08-06-2016, 22:00
Bencede cizginiz gayet iyi .Vitesleri manuel atmanız daha iyi olucaktır.

mert5
09-06-2016, 03:25
Tebrikler, gayet başarılı ancak bi kaç tavsiyem olacak;

* 2. Virajda pistin tamamini kullanmaya gerek yok, çok yol=çok süre

* 8 de sola olan virajlarin hepsini kesmeniz lazim, 8 in sonunda biraz açılıp tekrar kapanmaniz lazim ( son viraji güzel dönmüş ) frene bastiniz mi bilmiyorum ama birçok insan 8 de frene basiyo olmasi gereken dengeli gaz

* 11 de daha erken kapanip kesmek lazim

*12 de cok hızlı kalmis

İyi pistler :)

CyberKnight
09-06-2016, 05:13
Tebrikler, gayet başarılı ancak bi kaç tavsiyem olacak;

* 2. Virajda pistin tamamini kullanmaya gerek yok, çok yol=çok süre

* 8 de sola olan virajlarin hepsini kesmeniz lazim, 8 in sonunda biraz açılıp tekrar kapanmaniz lazim ( son viraji güzel dönmüş ) frene bastiniz mi bilmiyorum ama birçok insan 8 de frene basiyo olmasi gereken dengeli gaz

* 11 de daha erken kapanip kesmek lazim

*12 de cok hızlı kalmis

İyi pistler :)

2. viraj konusunda bu yorum ne zaman gelecek diye bekliyordum.çok haklısınız 300+ hp bi makinanız olmadığı sürece 5. kuleden sonra sola doğru açılmaya gerek yok,zaman kaybı,benimki biraz el alışkanlığı olmuş.

12de gün boyu dikiş tutturamadım bi türlü ya lastik engel oldu yada frenler.11-12 arasındaki düzlük balata düşmanı :D

teşekkürler.

CyberKnight
09-06-2016, 05:17
Bencede cizginiz gayet iyi .Vitesleri manuel atmanız daha iyi olucaktır.

yıllardır hep manuel kullanmaktan bmw'nin elektronik joystickiyle aramızdaki buzlar erimedi henüz :D biraz alışıp kontrolü tamamen ele almak istiyorum bende.en azından 1-2 saniye getirir :D

KMR2-GT
09-06-2016, 09:27
çizgiyi bende beğendim bileğine sağlık.tek olsan 1.5 sn falan kazanırdın sanırım :)

levent
09-06-2016, 13:15
2. viraj konusunda bu yorum ne zaman gelecek diye bekliyordum.çok haklısınız 300+ hp bi makinanız olmadığı sürece 5. kuleden sonra sola doğru açılmaya gerek yok,zaman kaybı,benimki biraz el alışkanlığı olmuş.

12de gün boyu dikiş tutturamadım bi türlü ya lastik engel oldu yada frenler.11-12 arasındaki düzlük balata düşmanı :D

teşekkürler.

2. virajda 300+ demek yanlış aslında, kafadan çok kayan araba da hafif açarak çıkabilir hızlanma ile açılmadan kaybedilen süre tölare edilebilir bir nebze

12 ye gelirken kaçla geliyorsun bilmiyorum ama fren noktasını oturtmak önemli :) Ben 165-170 civarı gelip kerb in ortasında fren yapıyordum 4. turda hidrolik biraz fazla ısındı sanırım, pedal hafif sertleşince 5. tur soğuttum, 6 da aynen devam :) Biraz trail breaking deneyebilirsin orada benim gördüğüm kadarıyla (frenin bi kısmını viraja taşı kısacası :) )

CyberKnight
09-06-2016, 18:30
çizgiyi bende beğendim bileğine sağlık.tek olsan 1.5 sn falan kazanırdın sanırım

teşekkürler.aslında birazda bagaj doluydu.ramazandan sonra daha hazırlıklı ve hafif gelmeyi planlıyorum :D

2. virajda 300+ demek yanlış aslında, kafadan çok kayan araba da hafif açarak çıkabilir hızlanma ile açılmadan kaybedilen süre tölare edilebilir bir nebze

12 ye gelirken kaçla geliyorsun bilmiyorum ama fren noktasını oturtmak önemli :) Ben 165-170 civarı gelip kerb in ortasında fren yapıyordum 4. turda hidrolik biraz fazla ısındı sanırım, pedal hafif sertleşince 5. tur soğuttum, 6 da aynen devam :) Biraz trail breaking deneyebilirsin orada benim gördüğüm kadarıyla (frenin bi kısmını viraja taşı kısacası :) )

bu araçla 12'ye gelirken kerblerin başlangıcıyla frene başlıyorum genelde,full fren yapmıyorum tabiki,frenler için en zorlu düzlük çünkü ve istanbulpark bizim araçlarımız için bi maraton,sonraki turu düşünmek zorundayız. :) 12'ye aslında late apex yapıp 13'e hemen girecek şekilde çıkmak lazım ama işte o 11-12 arasındaki düzlük her tur farklı dönmemize neden oluyor :D