PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bozcaada hakkında.

ckrc
08-06-2016, 20:06
Merhaba arkadaşlar,

Deniz-Eğlence vb. tatili Yunanistan'da halledeceğim ama, biraz bunaldım 3-5 gün huzur tatili yapmak istiyorum. Güzel bir butik otel, deniz manzarası olsun, dalga sesi eşliğinde kahvaltı yapalım, akşam oturalım , sohbet muhabbet edelim.

Bozcaada'da ne yapılır,nerede kalınır, arabayla ulaşım nasıl olur.

Feribot'a tek sefer binmek istiyorum, yani Geyikli iskelesine kadar arabayla gideceğim, İstanbul'dan en kolay nasıl gidebilirim?

Teşekkürler.

-ER-
08-06-2016, 20:16
bozcaadaya tekirdağ üzerinden malkara çanakkale ezine geyikli şeklinde gideceksin tek seçenek zaten.
öyle deniz manzaralı dalga sesi ile uyuyayım falan şansın pek yok çünkü öyle bi otel yok en yakın yerde bile çok duyamıyorsun ben 1 kere HARMANİ de kaldım (Araba ile gittim) birde ADA Camping (Motorsiklet) de açıkcası Camping daha eğlenceli ve denize daha yakın, yürüme mesafesi.
Merkeze uzak denmez pek ama yürüme mesafeside değil açıkcası Camping için söylüyorum.
Yapılacak çok birşey yok akşam değirmenlerin orada gün batımı şarap falan sonrasında polente de müzik geyik. akşamları sıkılıyordum da gündüz çok eğlenceli denizi çok güzel, her koyuna girdim sanırım.

ACYV
08-06-2016, 20:22
Dediğin kritere uyan tek otel var onda Bertiz.

brs852
08-06-2016, 20:47
Dediğiniz kriterde 1 otel var.
Bir abimin oteli var dilerseniz yardımci olabilirim merkeze çok yakındır. Size yiyecek içecek araç kiralama motor kiralama nerde ne yapabilirsiniz her konuda yardımcı olabilir. Zaten oraya yerleşi kendiside orada yaşıyor yerlisi sayılır artık. Bayramda millet 250 liraya otel bulamaz iken yarı fiyatında vermişti odalari geçen sene.

brs852
08-06-2016, 20:49
Hanımeli Otel | Bozcaada | Tenedos | Bozcaada (http://www.hanimeliotel.com/)

Bu otel için yardımcı olabilirim düşünen olursa..

-ER-
08-06-2016, 20:50
Geçen sene o fiyatlardı benim 250 ye kaldığım HARMANİ otel bu yaz 600lü fiyatlardan oda veriyor :)

prodorian
08-06-2016, 21:13
Kardeşim Çanakkale'de yaşıyorum huzur istiyorsan Gökçe adayı tavsiye ederim Bozcaada ada şu an Mısır çarşısı gibi Gökçe ada hem çok huzurlu hem de fiyatlar yarı yarıya ��

ckrc
08-06-2016, 21:13
@brs852,

Tarihleri netleştireyim, en kısa zamanda sizlere ulaşacağım, özel mesaj ile numaranızı gönderirseniz çok sevinirim.

ckrc
08-06-2016, 21:17
Kardeşim Çanakkale'de yaşıyorum huzur istiyorsan Gökçe adayı tavsiye ederim Bozcaada ada şu an Mısır çarşısı gibi Gökçe ada hem çok huzurlu hem de fiyatlar yarı yarıya ��

Gökçeada'da mantıklı, amacımız populer bir yerde check-in yapalım, instagrama huzur... yazıp fotoğraf yükleyelim, elimizden telefon düşmesin tatili değil.
Telefonları kapatacağımız bir tatil olacak, ulaşım konusunu nasıl halledebiliriz?

darkmoon
08-06-2016, 21:45
sakinlikse gökçe ada cittalsow kapsamında (sakin şehir) .. Dünyadaki tek sakin şehir kapsamındakide ada bildiğim kadarı ile..
aydıncı plajında sörf falanda var. hep surf deyince akla alaçatı falan geliyor ama gökçe adanın rüzgarıda çok iyi.

gökçeadaya arabayla hiç gitmeyin bence.. motorsiklet sürebiliyorsanız motor kiralayın orda..

wiesmann
08-06-2016, 22:32
gökçeada kesinlikle bende bozcaada' da çıldıracak gibiydim.. ulaşımı daha kolay doğası daha güzel ve kafa dinlemelik..windsurf' cüler var sezon açıldımı bilmem birde rum köyleri biz arabasızlıktan pek gezemedik darkmoon un aksine ben arabayla git derim ada büyük gezilecek bir kaç koy var

prodorian
08-06-2016, 23:11
Ulaşım Bozcaada gibi feribotla kaba tepeden feribot var Gökçe Ada'nın plajlarımda daha iyi keyfide ������

iztuzu
09-06-2016, 00:11
Pansiyonlar otellere oranla daha ucuz. Ülkemizin köyü olmayan tek ilçesi. Araba ile merkezi plajlarında veya kafanıza göre bir koyda durup girebilirsiniz. Neticede ada olduğu için dön dolaş aynı yerdesin. Ben en çok Akvaryum Koyu'nu beğenmiştim. Tüm plaj ve koyların suyu buzzzz gibidir ve temizdir. Soğuk suyu sevmeyenler için işkence olabilir.

İlçe merkezi acayip küçük bir alan. Balık-zeytinyağlı yemekler üzerine yoğunlaşan lokantalar ve kuru fasulye-pilav tarzı yemekler çıkaran lokantalar var. Üzümünü yemeden, arabaya birkaç kilo almadan dönmeyin. Adadan dönme demişken: Pazar günü dönmeyin de ne zaman dönerseniz dönün. Pazar günü adada feribot kuyruğu başlar, Çanakkale şehir merkezinde devam eder.

Limanda da denize girin ve oradaki mekanda çayınızı içip mutlaka acayip lezzetli tostunu gece-gündüz mideye indirin. Yine adanın ucunda olan fenere gidip manzaranın tadını çıkarabilirsiniz(basık arabayla giderseniz tamponu, karteri adada hediye olarak bırakabilirsiniz- şayet oradaki toprakımsı/çukurumsu yol yapılmadıysa).

İlçede yanılmıyorsam sadece Opet var ve LPG satışı yok. Ben iki sene öncesini anlatıyorum... Banka olarak da Ziraat Bankası var, diğer bankaların ATM'leri mevcut. Domates reçelinin ve sakızlı kurabiyenin tadına bakmadan da adadaki ilk saatinizi bitirmeyin.

brs852
09-06-2016, 01:14
otel sahibi abim bana arabayla gelme dedi birde 3-4 günden fazla kalma dedi planı programımı da kendisi yapmıştı harika bir yer bozcaada çok beğendim. genellikle motor kiralamıştım 1 günde 4 çeker ufak üstü açık jeepler var onlardan kiraladım o şekilde ulaşımı sağladım.
dediğiniz gibi denizi çok soğuk akvaryum koyu harika gün batımı mükemmel rakı+balıkla geçti akşamlarımız ama bir akşamda o bahsettiğini kuru fasülye ve pilavcı da yemiştik oda çok güzeldi.

darkmoon
09-06-2016, 01:18
gökçeada kesinlikle bende bozcaada' da çıldıracak gibiydim.. ulaşımı daha kolay doğası daha güzel ve kafa dinlemelik..windsurf' cüler var sezon açıldımı bilmem birde rum köyleri biz arabasızlıktan pek gezemedik darkmoon un aksine ben arabayla git derim ada büyük gezilecek bir kaç koy var

ben fiddle kiralamışdım orda ondan dedim.. eğer motor sürebiliyorsa çok rahat motor arabaya ihtiyaç kalmıyor.

evolution_9
09-06-2016, 10:35
2 sininde farklı havası var ama ben bozcaadayı tercih ederim ama arkadaşların dediği gibi gökçe ada çok daha sakin denizi çok daha güzel aliş otel var çok güzel fiyatlarda uygun , akşamları bozcaadada rakı balık keyfi çok iyi çokta hareketli bi yer değil yani istersen her türlü kafanı dinlersin. ayrıca bozcaadaya gidersen sakın arabayla gitme arabanı geyiklide otoparka veya müsait bir yere park et zaten ufacık yer pek ihtiyaç duymuyosun ayrıca park edecek yerde yok resmen başına bela oluyor çok gezmek istersen scooter kiralarsın 50-60 lira bişy. fiyatlara gelince gökçe ada çok daha uygun fiyatlı bozcaada şu aralar uçmuş durumda 2 kişi orta halli bi yerde 350-400 lira civarı ödersin sadece kahvaltı verir.

UberJager
09-06-2016, 11:14
Ben bozcaadaya gitmiştim.
Feribotlarla ilgili dikkat etmen gereken şeyler var. Ayrıca ben devasa bir trafiğe girdim dönüş yolunda.4 saate yakın trafikte kaldım. Bence körfezi dolanın daha çabuk ve seri gidersiniz.

UberJager Luftwaffe Blogger: Bölüm 1 : Robot ile ilk Temas. Fiat Grande Punto 1.4L Dualogic İle Bozcaada Seyahati (http://uberjager.blogspot.com.tr/2015/08/robot-ile-ilk-temas-fiat-grande-punto.html)

Wromm
09-06-2016, 14:27
Bozcaada ve sakinlik mi 7-8 sene önceydi o. Geçen yaz günübirlik gittim ailece. Adada merkezde araba park edecek yer bulamadık !

Başka alternatiflere yönel bence. Bertiz otel yazan arkadaş olmuş gerçekten sakindir, işletmecileri iyidir. Assos/Behramkale tarafı daha uygun olur sanki kriterlere.

uluckaban
09-06-2016, 15:13
Giderseniz mutlaka battı balık a uğrayın ada etrafını gezmek için 24 saati 200 tl den off road aracı kiralayabilirsiniz akşam rüzgar tribünleri vs..