PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üst Komşu Krizi

Sayfa : [1] 2

c@n
09-06-2016, 21:09
İyi akşamlar arkadaşlar.Yıllardır aranızda genelde her konuyu takip eder ama çok yorum yapmam.Bu derdime eminim ki çözüm bulabilecek yegane insanlar sizlersiniz düşüncesindeyim.

1 yıllık taze evli bir çiftiz.Geçen kış sessiz sakin oturduğumuzdan üstümüzde komşumuzun olmadığını anlayamadık.Ta ki 1 ay öncesine kadar.Üst komşumuz olacak aile 2 çocuklu vakti zamanında arsası olup da apartman hayatına alışmaya çalışan kişiler[asla hor görme yoktur yanlış anlasılmasın] Akşam 7 gibi eve geldiğimde sürekli gece 12 ye kadar çocukların evin her yerinde koşup ses çıkartmasından çıldırmış durumdayız.Eşim formasyon aldığı için sınavlarına dahi çalışamıyor.

İlk uyarmam da gayet efendi bir şekilde gidip durumu anlattım.Özür dileyerek çocukları uyaracaklarını söylediler.Ertesi gün yine aynı.İkinci uyarmada yine çocuktur falan deyip kusura bakmayın diyerek tekrar bir özür.Üçüncü uyarmam da bu sefer yaşlı nineleri de beraber çocuktur olacak gürültü demeler. Sonra yine aynı sesler aynı gürültüler devam etmektedir.

Artık psikolojimiz o kadar bozuldu ki ses arıyoruz yine mi geldi yine mi başlıyoruz diye.Kendi kendimize çözüm üretmeye başladık evlerine çıkmadan nasıl yapabiliriz bunu diye.İlk önce ses sistemini açıp müzik dinledik olmadı.Daha sonra sandalyeye çıkarak tavana vurmaya başladım.

Biraz önce yine bu kabus akşamlarından biri sesler gelmeye başladı.Tavana elimi kırarcasına vurdum.Aradan 5 dakika geçmedi ki adam kapıya geldi.vay efendim niye vuruyorsun.Yok işte gece 11 den sonra ses yaparsam hukuki yönden bişey yaptırabilirsin.Yok efendim bunlar çocuk sen nasıl komşusun lafları.Yavuz hırsız ev sahibini sustururmuş misali.Ben kapısına her gittiğimde efendi bi şekilde giderken adamın bu yaptıkları beynimden vurdu.

Yardımlarınıza ihtiyacım var.En son birbirimize girmeden araya girilip evlere girdik.Nasıl bir yol izlemem gerek lütfen yardım edin.Kusura bakmayın biraz uzun oldu sinirden elim ayağım titriyor.Saygılar

zcy04
09-06-2016, 21:10
Bir miktar dövün

PiscocuK
09-06-2016, 21:11
Allah yardimcin olsun

c@n
09-06-2016, 21:12
Bir miktar dövün

Artık bu işin sonu ya o olacak ya da evi taşıyacam

gokhankenar
09-06-2016, 21:15
Allah bin belasını versin öyle insanların. Bizimde alt katımızda değişik bir kadın vardı mahkemelik bile olduk zamanında. En sonunda evi satıp başka yerden aldık...

c@n
09-06-2016, 21:18
Allah bin belasını versin öyle insanların. Bizimde alt katımızda değişik bir kadın vardı mahkemelik bile olduk zamanında. En sonunda evi satıp başka yerden aldık...

Yani bu işin kanun kısmında ne haklar var neler yapılması gerektiğini bilmiyorum.Efendi gibi gidip adamın suçlu halde kabadayı gibi kapıma gelmesi beni çıldırttı

Redfish16V
09-06-2016, 21:19
en çok uyuz olduğum ise "vay efendim niye vuruyorsun.Yok işte gece 11 den sonra ses yaparsam hukuki yönden bişey yaptırabilirsin" lafı.. Yani illa bir şeyleri hukuki sürecemi taşımak gerek.. Allah yardımcınız olsun..

ACYV
09-06-2016, 21:20
Birkaç gece matkap elektrik süpürgesi vs çalıştır belki işe yarar. Çocuklu ailelerde genelde oluyor böyle şeyler.

c@n
09-06-2016, 21:20
en çok uyuz olduğum ise "vay efendim niye vuruyorsun.Yok işte gece 11 den sonra ses yaparsam hukuki yönden bişey yaptırabilirsin" lafı.. Yani illa bir şeyleri hukuki sürecemi taşımak gerek.. Allah yardımcınız olsun..

Allah razı olsun.Psikolojimiz bozuldu yemin ederim.

c@n
09-06-2016, 21:22
Üst de onlar oluğu için elektrik süpürgesinin pek yararı olmayacak gibi.Çocuk tabiki ses yapar uyarmalarımda gelin evimize çocuklar kalsın yukarda çay içelim siz de rahatsız olacakmısınız bakalım diye teklif de bile bulundum.

Emre-Dylan
09-06-2016, 21:25
Yapacağımı mı söylesem, yoksa mantıklı olanı mı söylesem bilemedim be abi...

mertrs
09-06-2016, 21:25
Bağırma sesi degılde ziplama kosma sesi ise cocuklarin oynadigi odayi komple hali kaplasin ses biraz azalir onun disinda cozum yok malesef bende sabah 5 te ise gidiyordum gece eve gelip salonda uyuya kalinca o yukaridan ziplama ve benim avizenin deprem oluyor gibi tepemde sallanmasiyla uyaniyordum ne soylesen duzelmiyor malesef :)

c@n
09-06-2016, 21:26
Yapacağımı mı söylesem, yoksa mantıklı olanı mı söylesem bilemedim be abi...

Senden rica her ikisinide söyle ki hepsini tek tek deniyorum

c@n
09-06-2016, 21:28
Bağırma sesi degılde ziplama kosma sesi ise cocuklarin oynadigi odayi komple hali kaplasin ses biraz azalir onun disinda cozum yok malesef bende sabah 5 te ise gidiyordum gece eve gelip salonda uyuya kalinca o yukaridan ziplama ve benim avizenin deprem oluyor gibi tepemde sallanmasiyla uyaniyordum ne soylesen duzelmiyor malesef :)

Çocuklar komple evde koşuyo yatak odasına tv aldık sırf salondan ses geliyodur bari yatak odasında tv falan izleyelim diye o da yok.

barisy
09-06-2016, 21:28
Çocuklar kaç yaşında?

c@n
09-06-2016, 21:30
5 6 yaşlarında bir kız bir erkek

Draniela
09-06-2016, 21:30
sırf böyle şeylerden dolayı güzel bir yerde arsa bulunca alıp babamlarla içine ayrı 2 çelik konstrüksiyon müstakil koyma planı içindeyiz.
Şu an dubleks üst katta oturuyoruz genelde üst katta otururuz 1.5 yılda 1 kere zıplayan hoplayan çocuk geldi eve doğum günü vardı annemin alt katta oturuyorduk daha büyük salon var diye. saat 8 falan ve abartısız 5 dakika oynadı oynamadı çocuk alt komşu geldi başım ağrıyor uyuyamıyorum vs. atarlı giderli konuştu. Baktım olay büyür gibiydi ben de kadının konuşmasına ayar oldum git polisi ara dedim çelik kapıyı öyle bir gömdüm ki duymayan kalmamış apartmanı salladım :D öyle olmaz böyle olur dedim.

5 dk ya insaftır yılda 1 kere olan birşey bu. Sonra yol aldılar. İmkan olacak hep müstakil olacak huzur yemin ederim.

Ertekin
09-06-2016, 21:32
Şimdi genelde benim yorumum bir miktar dövün şeklinde olur fakat şöyle bir durum var:
Çocuk gerçekten zor , çocuğa dur yapma dersin 30 saniye sonra koşar oynar yani uyarıyı unutur. E çocuğu dövemezsinde. Anneleri ev işleriyle uğraşırken bir yandan da çocukları zaptedmek imkansıza yakın.
Allah sana da hayırlısı ile çocuk verince biraz daha hak vereceksin.
Gürültüyü yapan çocuk değil de yetişkin olsa direk döverek çözüme gitmeye çalış diyecem de çocuk be kardeşim. İnanılmaz gürültü çıkardıklarını, senin ve eşinin çok rahatsız olduğunuzu biliyorum ama sabretmekten başka yol yok.
Allah sabır versin.

peygamber efendimiz (s.a.v):
"CEBRAİL bana; komşuya iyilik yapmayı o kadar ısrarla tavsiye etti ki; birbirlerine mirasçı yapacak sandım." diye buyurmuşlardır.

mertrs
09-06-2016, 21:34
Çocuklar komple evde koşuyo yatak odasına tv aldık sırf salondan ses geliyodur bari yatak odasında tv falan izleyelim diye o da yok.

Izelasyon yada kalin hali tarzi birseyle ses azalabikir konusmaniz lazim cozum yolu icin ben hali ile cozmustum ki bir sure icin cocuk buyudu salonda futbol maçı yapmaya baslayana kadar :)

Emre-Dylan
Senden rica her ikisinide söyle ki hepsini tek tek deniyorum

Abi önce sert bir şekilde uyar adamı ciddiyetini göster niyetini gayet iyi anlat gerekirse anlayacağı dilden konuşacağını belli et. Gecenin bi köründe çocukta olsa böyle şeyler olmamalı ha bu yüzden kavga çıkartmam ben asla ama kapıma gelip saçma sapan konuşursa o adam gerisini o düşünsün derim. Hukuken şikayetçi olabilirsin ama onunda pek bi faydası olmaz bence, bu ülkede katillere vatan hainlerine ceza vermiyorlar kaldı ki cezayı geçtim olaya müdahale bile etmezler diye düşünüyorum.

zx6r
Yaklaşık 1 yıl önce benzer bi durum bizim başımıza geldi, oturduğumuz apartmanda her katta 3 daire var biz sağ köşe daireyiz orta daireye 2 tane erkek öğrenci taşındı gece gündüz müzik sesimi dersiniz karı kız sesimi dersiniz kapı önlerine bira şişeleri bırakmakmı dersiniz her türlü rahatsız edici ve tahrik dolu haraketleri yapıyorlar , 1 2 lere efendice uyardım 3 4 derken kapı açmamalara aynı şeyleri yapmaya devam ettiler bu arada 3. Ev arkadaşı aldılar cesaret ordan geldi galiba �� , bir gün birini asansörde yakaladım temiz bir şekilde giriştim, o gün bugündür kafam rahat çıt çıkmıyor
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir ne güzel bir atasözüdür

c@n
09-06-2016, 21:37
Şimdi genelde benim yorumum bir miktar dövün şeklinde olur fakat şöyle bir durum var:
Çocuk gerçekten zor , çocuğa dur yapma dersin 30 saniye sonra koşar oynar yani uyarıyı unutur. E çocuğu dövemezsinde. Anneleri ev işleriyle uğraşırken bir yandan da çocukları zaptedmek imkansıza yakın.
Gürültüyü yapan çocuk değil de yetişkin olsa direk döverek çözüme gitmeye çalış diyecem de çocuk be kardeşim. İnanılmaz gürültü çıkardıklarını, senin ve eşinin çok rahatsız olduğunuzu biliyorum ama sabretmekten başka yol yok.
Allah sabır versin.

"CEBRAİL bana; komşuya iyilik yapmayı o kadar ısrarla tavsiye etti ki; birbirlerine mirasçı yapacak sandım." diye buyurmuşlardır.

Dediklerinizde sonuna kadar haklısınız.Aksine bişey demiyorum bende.Çocuktur eyvallah unutur koşar ses çıkarır.Benim artık çıldırdığım son nokta onun benim kapıma gelip çocuklar ses çıkarıyo diye sen nasıl duvara vuruyosun demesi.Hem suçlu hem de güçlü.

Draniela
09-06-2016, 21:38
bir de teraslarımızın dip dibe olduğu bir ev var sağolsunlar. hafta içi falan demeden gece 2 3 e kadar yazları gürültünün kralını yapıyorlar. İnsan gibi uyarmıştım işe gidiyorum uykumdan uyanıyorum gürültüden diye yine değişen bir şey olmadı. Aq ses sistemini terasıma kurdum döndüm kıçımı adamlara bir koyuyorum sesi hoplatıyorum :D Mesela artık odamda dahi olsam açıyorum sesi arkadan bam güm vuruyor kapıyı da kapatmıyorum az daha ısınsın havalar bu sene de terastayım :D

Farkında değiller nasıl bir deliye bulaştıklarını bilmiyorlar :D

Not: Çok şeyimde de değil yani en kötü üretimde kullanılan kulaklıklardan takar uyurum da yapılanlar garip.

c@n
09-06-2016, 21:40
Abi önce sert bir şekilde uyar adamı ciddiyetini göster niyetini gayet iyi anlat gerekirse anlayacağı dilden konuşacağını belli et. Gecenin bi köründe çocukta olsa böyle şeyler olmamalı ha bu yüzden kavga çıkartmam ben asla ama kapıma gelip saçma sapan konuşursa o adam gerisini o düşünsün derim. Hukuken şikayetçi olabilirsin ama onunda pek bi faydası olmaz bence, bu ülkede katillere vatan hainlerine ceza vermiyorlar kaldı ki cezayı geçtim olaya müdahale bile etmezler diye düşünüyorum.

Kardeşim o sert şekilde uyarmayı biraz önce benim kapıma geldiğinde gösterdim.Bu saatten sonra Allah ya ona ya bana verir.Sende haklısın güzel kardeşim o kadar şerefsizler cezasız kalırken hukuk benim böyle bi sorunuma nasıl derman olacak ki

TaGo
09-06-2016, 21:44
Sırf bu olay yüzünden ben kendi evimden taşındım. Kiraya verdim. Asla bir çözümü yok. Bimere şikayetten tutta, dövmek dahil izolasyon tüm yolları denedim. Üzgünüm ama taşınacaksın. Piskolojik destek alma seviyesine gelmeden elini çabuk tut

barisy
09-06-2016, 21:45
5 6 yaşlarında bir kız bir erkek

Benim de 2 oğlum var. 1 ve 3 yaşında. Büyük olan tam felaket. Alt komşu emekli albay. Bir kaç kez ben söyledim kusura bakma çocuk biraz zıpır koşturuyor , evin içinde arabayla geziyor gürültü yapıyor diye. Adam , ben çocukların sesini duymazsam rahatsız olurum falan dedi :) gerçi evde ses yalıtımı iyi ama yine de bizim üst katın torunu gelince koşturması da duyuluyor yani.

Yarın öbür gün sizin de inşallah çocuklarınız olduğunda biraz daha net anlaşılır durum. Çocuğu zaptetmek zordur. Gerçi biz saat 10 dedin mi uyku moduna geçirdiğimizden geç saatlere kadar gürültüye müsade etmiyoruz. 5-6 yaşındaki çocuk Nasıl kontrol edilir onun tecrübesine henüz ulaşmadım ama kafanıza çok takmayın veya durum hassasiyet oluşturdu ise ve kirada iseniz hiç stres yapmayın geçin başka Eve kökten çözün işi.

Çocuk olmasalar iş daha kolay olurdu hukuken. Benim daha önce oturduğum evimin üst katına da abuk kiracılar gelmişti. Sabaha kadar gitar müzik eğlence falan. Bir iki derken haftanın 5 günü alem moduna geçtiler. Bir kaç kez güvenlik vasıtası ile tutanak tutturdum. Sonra baktım laftan anlamıyorlar, mülk sahibini arayıp kendisini mahkemeye vereceğimi söyledim. O da şaşırdı ama nihayetinde kiracısından müteselsilen sorumlu kendisi. İlk anda kuru blöf gibi algıladı herhalde. 3 gün sonra avukatım arayıp onun avukatının bilgilerini isteyince apar topar kiracılara yol vermişti.

Eren G.
09-06-2016, 21:48
Daha once de boyle bir konu vardi ona da yazmistim hatta horozlu bir arkadas vardi konusunda ona da yazmistim orada da basvurulacak yerleri vs belirttim. Belediyeden zabita cagirmalar bilmem neler vs yapmadigim sey kalmadi. En sonunda evi kiraya verdik rahatladik. Ve de kendime inanilmaz guzel bir icat buldum 3M sunger kulak tipasi. Artik uyurken ders calisirken vs takiyorum dunyadan kopuyorum resmen. Bizim OKUZ milletimiz ne guzel laftan anliyor ne sozden. Ceza kestirsen iki gun sonra yine yapiyor ve gercekten cok ugrasiyorsun. Ya dovuceksin bir guzel kesicek sesini ya da sineye cekiceksin kendince cozum ariycaksin. Ben problem yasadigimiz kadinin kocasinin agzini burnunu yamultacaktim az kalsin elimden zor kurtuldu kari ertesi gun yine ses yapmaya devam etti. Yuzsuzune denk gelirsen inadina yapiyor sehire adapte olamamis hayvanoglu hayvanlar.

c@n
09-06-2016, 21:54
Sırf bu olay yüzünden ben kendi evimden taşındım. Kiraya verdim. Asla bir çözümü yok. Bimere şikayetten tutta, dövmek dahil izolasyon tüm yolları denedim. Üzgünüm ama taşınacaksın. Piskolojik destek alma seviyesine gelmeden elini çabuk tut

Teşekkür ederim yorumun için.Bakalım daha ne kadar dayanabilecez

c@n
09-06-2016, 21:58
Daha once de boyle bir konu vardi ona da yazmistim hatta horozlu bir arkadas vardi konusunda ona da yazmistim orada da basvurulacak yerleri vs belirttim. Belediyeden zabita cagirmalar bilmem neler vs yapmadigim sey kalmadi. En sonunda evi kiraya verdik rahatladik. Ve de kendime inanilmaz guzel bir icat buldum 3M sunger kulak tipasi. Artik uyurken ders calisirken vs takiyorum dunyadan kopuyorum resmen. Bizim OKUZ milletimiz ne guzel laftan anliyor ne sozden. Ceza kestirsen iki gun sonra yine yapiyor ve gercekten cok ugrasiyorsun. Ya dovuceksin bir guzel kesicek sesini ya da sineye cekiceksin kendince cozum ariycaksin. Ben problem yasadigimiz kadinin kocasinin agzini burnunu yamultacaktim az kalsin elimden zor kurtuldu kari ertesi gun yine ses yapmaya devam etti. Yuzsuzune denk gelirsen inadina yapiyor sehire adapte olamamis hayvanoglu hayvanlar.

Teşekkür ederim yorumun için.Bina da 2 3 daire leri var bunların.Zamanında gecekondu sahibi olup daire sahibi olmuşlar.Asla hor görme yapmıyorum.Bu işin tek çözümü evi değiştirmek ozamn.

c@n
09-06-2016, 22:02
Benim de 2 oğlum var. 1 ve 3 yaşında. Büyük olan tam felaket. Alt komşu emekli albay. Bir kaç kez ben söyledim kusura bakma çocuk biraz zıpır koşturuyor , evin içinde arabayla geziyor gürültü yapıyor diye. Adam , ben çocukların sesini duymazsam rahatsız olurum falan dedi :) gerçi evde ses yalıtımı iyi ama yine de bizim üst katın torunu gelince koşturması da duyuluyor yani.

Yarın öbür gün sizin de inşallah çocuklarınız olduğunda biraz daha net anlaşılır durum. Çocuğu zaptetmek zordur. Gerçi biz saat 10 dedin mi uyku moduna geçirdiğimizden geç saatlere kadar gürültüye müsade etmiyoruz. 5-6 yaşındaki çocuk Nasıl kontrol edilir onun tecrübesine henüz ulaşmadım ama kafanıza çok takmayın veya durum hassasiyet oluşturdu ise ve kirada iseniz hiç stres yapmayın geçin başka Eve kökten çözün işi.

Çocuk olmasalar iş daha kolay olurdu hukuken. Benim daha önce oturduğum evimin üst katına da abuk kiracılar gelmişti. Sabaha kadar gitar müzik eğlence falan. Bir iki derken haftanın 5 günü alem moduna geçtiler. Bir kaç kez güvenlik vasıtası ile tutanak tutturdum. Sonra baktım laftan anlamıyorlar, mülk sahibini arayıp kendisini mahkemeye vereceğimi söyledim. O da şaşırdı ama nihayetinde kiracısından müteselsilen sorumlu kendisi. İlk anda kuru blöf gibi algıladı herhalde. 3 gün sonra avukatım arayıp onun avukatının bilgilerini isteyince apar topar kiracılara yol vermişti.

Empati yapıyorum olaylar devam ettilçe.Tabiki çocuktur ses yapar.Ama bu çocukların sesi bizimde özel hayatımızı rahatsız edecek boyuta ulaşmamalı kanaatindeyim.Tabiki babaları olacak şahısın evime gelip kabadayılık yapması çileden çıkaran son davranış oldu.

ckrc
09-06-2016, 22:14
Garibanlıktan gelen orta sınıfsın değil mi abi sen? Daha açık bir değiş ile; Ailenin sana sağladığı imkanlardan daha iyisine kavuştun değil mi?
Gerçekten derdim tartışma yaratmak yada ortalığı karıştırmak değil ama belli bir gelir seviyesine sonradan ulaşan insanların böyle incik, boncuk şeylere takılmalarını anlamıyorum.

Ben İNGİLİZCE inşaat mühendisliği, kardeşim İNGİLİZCE makine mühendisliği okuyoruz. Yani okuduğum,yazdığım şeyler anadilim olan Türkçe değil. Aynı zamanda yarı zamanlı çalışıyoruz.3 senedir üst katımızda oturanlar değişse de sürekli çocuklu aile yaşıyor. Gerçekten "ders çalışamayacak" ,"evde oturamayacak", "üst katı yumruklayacak" boyuta taşınmadı o sesler. Senin ki artık takıntı olmuş. Uyardın ve seni dikkate almadıkları için sinirde var tabi işin içinde.
Ben hep villalarda büyüdüğüm için, ilk apartman maceram metropol ile tanışınca oldu. Yaş 14-15'de olsa da alışkanlıklardan kolay vazgeçilemiyor. Alt komşuya çok fazla ses yaptığımızı hatırlıyorum.
Çocuklara da hak verin, rahatça oyun oynayabilecekleri, koşabilecekleri hiç bir yer kalmadı büyük şehirlerde, böyle yerler olsa bile aileler güvenip bırakamıyorlar, her türden insan mevcut, her türlü rezillik yaşanabiliyor memleketimizde.

Empati yapalım komşunuz gibi düşünelim; Siz iyi niyetli veya kötü niyetli olarak çocuklara dur, otur, kalk desende dinletemezsin, koşacak o çocuk, oynayacak. Bir kere komşunuz geldi rahatsız olduğunu söyledi, kibarca tamam dediniz, özür dilediniz çocukları kısıtladınız ama ne mümkün, yine ses yapıldı, tekrar komşunuz geldi yine kibarca dikkatlı olacağınızı belirttiniz, çocuklara ses geçiremeyip, bağırmaya yada eline IPAD verip asosyal etmeye gönlünüz elvermedi çocuklar yine ses yaptı bu sefer alt komşunuz tekrar geldi uyardı sizi. En sonunda uyarıları taciz boyutuna geldi, bilinçli, mantıklı ve isteyerek formasyon alan, belki çocuklarımıza öğretmen olacak insanlar, çocuk sesine tahammül edemeden sizi taciz etmeye başladı. (Taciz illa cinsel değildir, karşı tarafı rahatsız etmek için yapılacak her eylem tacizdir.) duvarlarınıza vurmaya, müziğin sesini açmaya başladı. Komşunuz gerçekten sabırlı insanmış, saygı duydum.

hanz10
09-06-2016, 22:16
Geçmiş olsun, sen ne kadar da kendini üzsende yıpratsanda, yapıcak hiç bir şey yok çocuk bu sen ne kadar uyarsan da dinlicek mi sanki seni? Ya görmezden gelicen ya da evi taşıcan kimse çocuğunu uyarıcağını sanmıyorum. 5-6 yaşında ki çocugu nasıl zapt edebilirsin ki.

bordeaux
09-06-2016, 22:23
merhabalar, sorunun çözümü taşınmak gibi görünüyor. umarım yukarıdakiler taşınır :)

aynı şeyi yaşamak istemezdim. kötü olduğunu tahmin edebiliyorum. naçizane bir öneri en az ses hangi odada ise orada vakit geçirilmeli.

c@n
09-06-2016, 22:26
Garibanlıktan gelen orta sınıfsın değil mi abi sen? Daha açık bir değiş ile; Ailenin sana sağladığı imkanlardan daha iyisine kavuştun değil mi?
Gerçekten derdim tartışma yaratmak yada ortalığı karıştırmak değil ama belli bir gelir seviyesine sonradan ulaşan insanların böyle incik, boncuk şeylere takılmalarını anlamıyorum.

Ben İNGİLİZCE inşaat mühendisliği, kardeşim İNGİLİZCE makine mühendisliği okuyoruz. Yani okuduğum,yazdığım şeyler anadilim olan Türkçe değil. Aynı zamanda yarı zamanlı çalışıyoruz.3 senedir üst katımızda oturanlar değişse de sürekli çocuklu aile yaşıyor. Gerçekten "ders çalışamayacak" ,"evde oturamayacak", "üst katı yumruklayacak" boyuta taşınmadı o sesler. Senin ki artık takıntı olmuş. Uyardın ve seni dikkate almadıkları için sinirde var tabi işin içinde.
Ben hep villalarda büyüdüğüm için, ilk apartman maceram metropol ile tanışınca oldu. Yaş 14-15'de olsa da alışkanlıklardan kolay vazgeçilemiyor. Alt komşuya çok fazla ses yaptığımızı hatırlıyorum.
Çocuklara da hak verin, rahatça oyun oynayabilecekleri, koşabilecekleri hiç bir yer kalmadı büyük şehirlerde, böyle yerler olsa bile aileler güvenip bırakamıyorlar, her türden insan mevcut, her türlü rezillik yaşanabiliyor memleketimizde.

Empati yapalım komşunuz gibi düşünelim; Siz iyi niyetli veya kötü niyetli olarak çocuklara dur, otur, kalk desende dinletemezsin, koşacak o çocuk, oynayacak. Bir kere komşunuz geldi rahatsız olduğunu söyledi, kibarca tamam dediniz, özür dilediniz çocukları kısıtladınız ama ne mümkün, yine ses yapıldı, tekrar komşunuz geldi yine kibarca dikkatlı olacağınızı belirttiniz, çocuklara ses geçiremeyip, bağırmaya yada eline IPAD verip asosyal etmeye gönlünüz elvermedi çocuklar yine ses yaptı bu sefer alt komşunuz tekrar geldi uyardı sizi. En sonunda uyarıları taciz boyutuna geldi, bilinçli, mantıklı ve isteyerek formasyon alan, belki çocuklarımıza öğretmen olacak insanlar, çocuk sesine tahammül edemeden sizi taciz etmeye başladı. (Taciz illa cinsel değildir, karşı tarafı rahatsız etmek için yapılacak her eylem tacizdir.) duvarlarınıza vurmaya, müziğin sesini açmaya başladı. Komşunuz gerçekten sabırlı insanmış, saygı duydum.

Değerli kardeşim garibanlık dan gelmedim.Hep orta sınıftım.Her cümlemde asla aşşağılamadığımı belirttim. Ailem de aslına bakarsan mevcut durumlar yüzünden çok da yardımcı olamadılar maalesef.Konunun bu yerlere gelmesi beni açıkca çok şaşırttı.Senin incik boncuk şeyler dediklerin yüzünden bu forumda bile kaç insan taşınmış kaç insanın psikolojisi bozulmuş.

Kariyerini tebrik ve takdir ediyorum.Sizin komşunuzun sizi bu raddeye getirmemesi şansınız olmuş.Şunu atlamışsın medeni bir şekilde( taciz kelimesi çok çirkin olmuş) 3 defa uyardım.Çocukların ses yapmalarından ziyade adamın benim kapıma dayanıp kabadayılık yapması.Yani sen elini vicdanına koyarak suçlu senmisin diyosun?

Eworen
09-06-2016, 22:35
Saat 10-11 e kadar olan cocuk sesi insani ses sinifina girebilir rahatlikla
Evet rahatsiz edici olabilir ama dayanilmaz ses sinifina girmesi imkansiz bence
Beterin beteri var demisler gece 3 te 4 te 5 te ust katinizda 5-10 kisinin son ses sarhos sekilde parti yapmasi hicbir guvenligi sikayeti iplememesi polisin gelmemesi cinayet islemeye meyilli olmak gibi durumlarda var unutmayin..

ckrc
09-06-2016, 22:37
Değerli kardeşim garibanlık dan gelmedim.Hep orta sınıftım.Her cümlemde asla aşşağılamadığımı belirttim. Ailem de aslına bakarsan mevcut durumlar yüzünden çok da yardımcı olamadılar maalesef.Konunun bu yerlere gelmesi beni açıkca çok şaşırttı.Senin incik boncuk şeyler dediklerin yüzünden bu forumda bile kaç insan taşınmış kaç insanın psikolojisi bozulmuş.

Kariyerini tebrik ve takdir ediyorum.Sizin komşunuzun sizi bu raddeye getirmemesi şansınız olmuş.Şunu atlamışsın medeni bir şekilde( taciz kelimesi çok çirkin olmuş) 3 defa uyardım.Çocukların ses yapmalarından ziyade adamın benim kapıma dayanıp kabadayılık yapması.Yani sen elini vicdanına koyarak suçlu senmisin diyosun?

Kariyerim falan yok ortada abi, üst komşu müzik açsa, ses yapsa, her akşam evde parti yapsa sonuna kadar haklısın.
Çocuğu ses yapıyor diye adamın kapısına 3 defa çıkarsan ve üzerine adamı bilinçli şekilde taciz edersen, kapına gelip bağırıp çağırması çok normal,sonuna kadar normal.
Bu adam iyi niyetli biri olmasa ilk seferde "sanane benim evim diyebilirdi" belli ki adam da ne çocuklarına laf geçirebiliyor orada ne seni mutlu edebiliyor birde üzerine takır takır evine vuran bir adam var adamda da huzur kalmamış, çıldırdı aşağıya indi.

Komşularımla neler yaşadığımı aylar önce burada paylaştım; linkten okuyabilirsin ama çocuğun yaptığı ses ile bilinçli yapılan ses arasında fark var bence.

Komşularımla yaşadığım olayları burada anlattım, benimde öyle mükemmel komşularım yok ama empati yapabiliyorum.
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/214841-toki-konut-alimi-hakkinda-bilgi-paylasimi.html#post8074549

levent_s
09-06-2016, 22:47
Kardeşim büyük geçmiş olsun gerçekten çok zor bir durum insanın başının belaya girmemesi içten bile değil. Çocuktur yapar dayanın diyen arkadaşlara kesinlikle katılmıyorum herkesin özgürlüğü başka insanların rahatsız olma sınırı kadardır senin çocuğunun yaptığı gürültü başka insanın evinin huzurunu bozuyorsa bunun hoş görülmesi beklenemez ayrıca çocuğuna laf geçiremiyorsa taşınması gereken siz değilsiniz çocuğuna laf geçiremeyendir onun gidip müstakil bir evde ya da zemin katta oturması gerekir. Arkadaşla son bir kez medeni şekilde konuşmayı deneyin olmuyorsa bir avukata danışıp hukuki olarak ne yapılabilir onu öğrenin, eşiniz eşiyle konuşmayı denesin hiçbiri olmazsa apartman dışında sessiz sakin biryerde dövün diyesim geliyor ama yinede başınızı belaya sokmaya değmez elinizden geldiğince sağ duyulu olmaya çalışmakta fayda var.

c@n
09-06-2016, 22:47
Kariyerim falan yok ortada abi, üst komşu müzik açsa, ses yapsa, her akşam evde parti yapsa sonuna kadar haklısın.
Çocuğu ses yapıyor diye adamın kapısına 3 defa çıkarsan ve üzerine adamı bilinçli şekilde taciz edersen, kapına gelip bağırıp çağırması çok normal,sonuna kadar normal.
Bu adam iyi niyetli biri olmasa ilk seferde "sanane benim evim diyebilirdi" belli ki adam da ne çocuklarına laf geçirebiliyor orada ne seni mutlu edebiliyor birde üzerine takır takır evine vuran bir adam var adamda da huzur kalmamış, çıldırdı aşağıya indi.

Komşularımla neler yaşadığımı aylar önce burada paylaştım; linkten okuyabilirsin ama çocuğun yaptığı ses ile bilinçli yapılan ses arasında fark var bence.

Komşularımla yaşadığım olayları burada anlattım, benimde öyle mükemmel komşularım yok ama empati yapabiliyorum.
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/214841-toki-konut-alimi-hakkinda-bilgi-paylasimi.html#post8074549

Peki kardeşim sende haklısın tabiki.Değerli yorumlarını paylaştığın için teşekkür ederim.Biraz daha empati yapmayı deneyeceğim

MBuğra
09-06-2016, 22:49
Valla zamaninda biz de cocuk olduk, annemizin babamizin bazen bakisiyla, bazen bagirmasiyla bi sekilde nasil davranmamiz gerektigini ogrendik.

Ha mevzu bahis cocugun herhangi bir ozru mevcut olsaydi, kimseye bisey demek dusmezdi. Bizim 2 kat altimizda oturan ailenin zihinsel engelli cocugu var ve cocuk surekli bagiriyor. Ozellikle geceleri ses bize kadar geliyor. Ama diyebilecek herhangi bir sey yok, eminim aile de boyle bir seyi istemezdi.

özcan07
09-06-2016, 22:49
Kardeşim uyma şeytana çocuk işi gerçekten zor çocuk dur falan dinlemiyor maalesef varsa imkanın evi taşı en temizi ve son katta oturmak her zaman en temizi

CLIORS
09-06-2016, 22:50
Yeni evliymişsin, çocuğun olunca sen de anlarsın. O yaşta çocuklara dur demen çok zor, çok takarsan kafaya taşın derim.

c@n
09-06-2016, 22:51
Kardeşim büyük geçmiş olsun gerçekten çok zor bir durum insanın başının belaya girmemesi içten bile değil. Çocuktur yapar dayanın diyen arkadaşlara kesinlikle katılmıyorum herkesin özgürlüğü başka insanların rahatsız olma sınırı kadardır senin çocuğunun yaptığı gürültü başka insanın evinin huzurunu bozuyorsa bunun hoş görülmesi beklenemez ayrıca çocuğuna laf geçiremiyorsa taşınması gereken siz değilsiniz çocuğuna laf geçiremeyendir onun gidip müstakil bir evde ya da zemin katta oturması gerekir. Arkadaşla son bir kez medeni şekilde konuşmayı deneyin olmuyorsa bir avukata danışıp hukuki olarak ne yapılabilir onu öğrenin, eşiniz eşiyle konuşmayı denesin hiçbiri olmazsa apartman dışında sessiz sakin biryerde dövün diyesim geliyor ama yinede başınızı belaya sokmaya değmez elinizden geldiğince sağ duyulu olmaya çalışmakta fayda var.

Kesinlik le her dediğine noktası virgülüne kadar katılıyorum.Sabahtan akşama kadar gümbür gümbür gelen seslere sadece artık dayanamadığımdan o sinirle tavana 2 kere vurdum.Sağolsun yine ben suçlu oldum.

c@n
09-06-2016, 22:53
Yeni evliymişsin, çocuğun olunca sen de anlarsın. O yaşta çocuklara dur demen çok zor, çok takarsan kafaya taşın derim.

Allah inşallah nasip eder.Aileyide anlayabiliyorum ama çocukları da uyardığını zannetmiyorum.Birde anlatamadığım nokta artık son çıldırma benim o seslere karşı tavana vurup adamın evime gelmesi.

marikan
09-06-2016, 22:53
Çocuğum yokken çocuğuna sahip çıkamayan ailelere bence kızardım. Çocuk olunca iş değişiyormuş malesef.
Laftan anlaması mümkün değil. Gürültü yapmaması için çocuğu sürekli kontrol altına alman lazım bu da mümkün değil. Sürekli çocukla oyun oynarsan ancak kontrol altına alabilirsin o da tam değil bir miktar.
Ancak ailenin bu konuda duyarlı olması lazım. En azından aşağı komşuya inip niye vuruyorsun dememesi lazım. Mahçup olması lazım bence.
Sonuç olarak çözümü yok gibi.

EM-RE
09-06-2016, 23:00
Ben çoğu gün ustumdekı sesi çocuklar yapsa inan sesimi çıkarmayacağım diyorum.
Ben artık sabahları alarm kurmuyorum üst katımdakı hayvansı bayan arkadaş benden yarım saat önce işe gittiğinden zaten benide uyandırıyor gerisini sen duşun.

levent_s
09-06-2016, 23:03
Allah inşallah nasip eder.Aileyide anlayabiliyorum ama çocukları da uyardığını zannetmiyorum.Birde anlatamadığım nokta artık son çıldırma benim o seslere karşı tavana vurup adamın evime gelmesi.

Olayın özeti aslında burada onların yaptığı her türlü sese sizin tahammül etmeniz beklenirken sizin tavana uyarı amaçlı vurmanız bile adamı çileden çıkarıyor insan önce kendi yaptığına bakar. Allah yardımcınız olsun..

c@n
09-06-2016, 23:09
Olayın özeti aslında burada onların yaptığı her türlü sese sizin tahammül etmeniz beklenirken sizin tavana uyarı amaçlı vurmanız bile adamı çileden çıkarıyor insan önce kendi yaptığına bakar. Allah yardımcınız olsun..

Teşekkür ederim anlayışın için.tam da sorun bu maalesef.Allah yardımcımız olsun.inşallah iki taraf içinde sonu kötü olmadan olay kapanır.

ioz
09-06-2016, 23:21
"Çocuktur, ses yapar" vb gibi söylemler çok saçma. 5-6 yaşında bir çocuğa gerekli davranışların kazandırılması gerekir. Tabii ki 30 yaşında bir insan olgunluğu değil kastettiğim ama en azından 5-6 yaşındaki bir çocuğun anne/babasının sözünü dinlemesi gerekir. Herkesin evladı kıymetlidir ama biz de çocuk olduk. Dışardan laf-söz getirecek bir davranışta bulunduysak annemiz veya babamız bize bu tür şeylerin yanlışlığını bir şekilde öğretti. Öğretmenim ve 12-14 yaş grubundan öğrencim var. Bazen anne babaları çocuklarının o kadar yanlış, o kadar saçma hareketlerinin arkasında duruyor ve savunuyor ki şaşar kalırsınız. Çocuğa sahip çıkmak davranışlarını görmezden gelmek değildir. Hep söylerim ödül nasıl bir pekiştireç ise ceza da öyledir. Ağzını burnunu kırsın değil ama en azından yanlışlarının sonucuna katlanmayı kazandırsınlar çocuklarına. Eşinizin hazırlandığı bir sınav, sizin de sabah erkenden uyanıp gideceğiniz bir işiniz var. Kimse kimsenin nazını çekmek zorunda değil. Bir de gelip "Ne vuruyosun" tarzında zeytinyağı gibi üste çıkmak ne mal olduklarının göstergesi.

msk_bmw
09-06-2016, 23:23
Benim anne babanın nefesi kuvvetlidir, alt komşudan çok çektik bir ara. (Aracımızın cam tavanını bira şişesi kırmaya kadar) Komşu zulmü için okunan bir dua varmış ( internette bulabilirsiniz ) 2-3 hafta kadar gece gündüz okudular, 20. gün falandı, inanamadım alt katın perdesiz penceresinde "sahibinden satılık" yazısını görünce :D

Eray
09-06-2016, 23:24
Üst komşunuzun üstünde başka bir daire var mı bilmiyorum. Eğer varsa onunla irtibata geçip rica edip birkaç akşam o evde aynı muameleyi uygulayın mümkünse çoluklu çocuklu olsun. Üst komşunuz şikayete gelirse çocuktur olur böyle şeyler diyin biraz empati yapın neler yaşadığımı anlayın diyin. Belki kendileri de yaşayınca anlarlar durumu saygı gösterirler...

c@n
09-06-2016, 23:26
"Çocuktur, ses yapar" vb gibi söylemler çok saçma. 5-6 yaşında bir çocuğa gerekli davranışların kazandırılması gerekir. Tabii ki 30 yaşında bir insan olgunluğu değil kastettiğim ama en azından 5-6 yaşındaki bir çocuğun anne/babasının sözünü dinlemesi gerekir. Herkesin evladı kıymetlidir ama biz de çocuk olduk. Dışardan laf-söz getirecek bir davranışta bulunduysak annemiz veya babamız bize bu tür şeylerin yanlışlığını bir şekilde öğretti. Öğretmenim ve 12-14 yaş grubundan öğrencim var. Bazen anne babaları çocuklarının o kadar yanlış, o kadar saçma hareketlerinin arkasında duruyor ve savunuyor ki şaşar kalırsınız. Çocuğa sahip çıkmak davranışlarını görmezden gelmek değildir. Hep söylerim ödül nasıl bir pekiştireç ise ceza da öyledir. Ağzını burnunu kırsın değil ama en azından yanlışlarının sonucuna katlanmayı kazandırsınlar çocuklarına. Eşinizin hazırlandığı bir sınav, sizin de sabah erkenden uyanıp gideceğiniz bir işiniz var. Kimse kimsenin nazını çekmek zorunda değil. Bir de gelip "Ne vuruyosun" tarzında zeytinyağı gibi üste çıkmak ne mal olduklarının göstergesi.

Ağzınıza sağlık teşekkür ederim yorumun için

RafetAraç
09-06-2016, 23:30

:)))))))))))))))))))

RafetAraç
09-06-2016, 23:31
en ilginç yorumlardan biriydi :)))))))))

aykutsafakyaman
09-06-2016, 23:52
Cocuktur yapar lafını bi bizim babamiz bize soylemedi :) . Babam alt kattakilere rahatsiz vermeyelim laf gelmesin diye evde kosturmazdi bizi bi yere hizli gideceksek parmak ucunda giderdik . Bu konuda saka yapmiyorum :)
Sizin konu sikintili bi durum. Buyuk insan olsa onlarin uyuduğu saatte acin muzik setini veya baslayin matkapla bi yerleri delmeye derdim. Ama soz konusu cocuk olunca bisey diyemiyorum. Allah yardimciniz olsun.

ErkanCanS
10-06-2016, 00:03
en ilginç yorumlardan biriydi :)))))))))

İlginc oldugu kadar sacma bir yorum. o ses cocuk sesi degil bam bam kut kut diye cikan bir ses. Civil civil coluk cocuk sesi degil yani.Ustumde 2 ogrenci oturuyor , sabah 7 ve gece 1 de duzenli olarak ip atliyorlar. Ses ayni ses. Kaldi ki herhangi bir okulda ders islenen bir dersligin ust katinda yarim saat hoplayin ziplayin , o asagidaki formasyon almis veya direk egitim fakultesi mezunu olan ogretmen " noluyor lan burda " diye gelmez mi ?

Bir kisi ogretmen diye evinde yataginda uyuyacakken , baskasinin zaptedemedigi cocugunun sesinden rahatsiz olamaz mi ? İnsaat okumus birinin ust katinda sabah aksam hilti , matkap calistiralim nolcak ya insaatci zaten bu diyelim .

phantom
10-06-2016, 00:13
ben sana akıllı uslu bir çözüm sunayım; ses izolasyonu.

senin durumunda ortak duvar tavan (yani yukarının zemini). çocuklar koşarken aynı zamanda bağırıyorlardır vs. diye tahmin ederim, bu sesleri de duyuyorsunuzdur. rahatsız olduğunuz ana yerin salon olduğunu düşünüyorum.

alçaltılmış tavan uygulaması ile salonun tavanı 150-300mm aşağıya iner. bu mesafe içinde yukarıdan gelecek frekansları ciddi şekilde kesecek çeşitli materyaller kullanılır. laminant parke üzerinde yürüme sesi, veya hoplama-zıplama sonucu çıkabilecek bas sesler için farklı malzemeler kullanılıyor. sesler tamamen kesilmeyebilir, ancak seviyesi düşer, sizleri rahatlatır.

uygulama tavana olacağı için kartonpiyer ve avizelerin sökülüp takılması gerekir, önemli bir olay değil. boyanacak yüzey alçıpan seçilir, bu nedenle istediğiniz gibi dekorasyon yapabilirsiniz.

yürüme sesinin kesilmesi için benzer uygulama, komşunun şap ile yer döşemesi arasına izolasyon yaptırmasıdır, ancak profil itibariyle anlayıp kabul edeceklerini zannetmem.

bu tip izolasyon uygulamaları oldukça iyi sonuçlar veriyor. yapıştırırım styropor köpüğü/döşerim taşyününü şeklinde değil de, akustik izolasyon firmasının önerisi doğrultusunda bir çalışma yapmak en doğrusu olur.

çok pahalı bir işlem değil. metrekare cinsinden birim fiyat teklifi alabilirsiniz. web'de araştırırsanız firmaların siteleri çıkacaktır.

TR'de maalesef ses izolasyonu diye bir şey bilinmiyor, inşaat firmalarının umrunda bile değil. sonra derdini bizler çekiyoruz.

bayramoglu
10-06-2016, 00:16
biraz saykoluk iyidir böyle durumlarda

AşkınS.
10-06-2016, 00:17
Apartman hayati gercekten kötü. Ayni durumu biz de yaşıyoruz ama çocuklar kostugu için acikcasi birsey diyemiyoruz. Sabah 6 da baslayip gece 12 ye kadar sürüyor.baba evinde de durum aynı,üst katta sabaha kadar ps3 oynaniyor pes muhtemelen..taraftarlarin bütün davul ritmlerini ezberledim artık

Sadık Özyer
10-06-2016, 00:26
Siz beni çağırın 1 hafta tatile çıkın ben yeteri kadar ses açarım egzozlu arabayla gezerim. Onun dışında çocuk yani napacaksınız evcil hayvan alın buda hayvan napabilirsiniz ki yaa diyin.

mert_can 41
10-06-2016, 00:27
Bizde üst komşudan bıkıp evi sattık çatı dubleksini taşındık üste kimse gelmesin diye bur dada alt komşu ile kanlı bıçaklıyız bizim evi alıcakmış alamamış boya yapılırken içinde eşyamız varken eve girip gezmiş boyacı ile 2 saat konuşmuş gece 11 oldumu üste konuşma sesine duvara vuruyor 3 çocuğu var çocuklarının kavga seslerinden bıkmış durumdayız sabah başlıyolar akşam işten gelince devam ediyolar birde beyimiz yetmiyomuş gibi ters ters bakıyor binada gördümü ama gelip konuşmaya cesaret edemedi enson vurduğunda da uyarımızı bağrarak yaptık..

11 de gürültü yapıyorum hukuken bir şey yapamazsın diye bir olay yok bu arada herkes yasayı kendine göre yontuyor :D :D

wolrath
10-06-2016, 00:50
cocugu olmayanların yorumunu okumadım bıle (zaten yorumlardan cok net anlasılıyor :))
cıkarılan ses cocuk bıle olsa saat 11 sonrası kabul edılemez.ama 11e kadar ben de cıkarırırm, kımseye de laf etmem.
cocuk dısında cıkarılan sesler, ebeveyn kaynaklı dogal ya da makıne sesı kabul edılemez kanımca. hele 11den sonra. he ozel gun olur vs olur ben haber verırım onceden ya da bana haber edıldıyse karısmam.
kardesım senın durumun zor.yarın bır gun hayırlısıysa cocuk sahıbı olursun hele kı 2 tane.o vakıt lan 11den once uyur mu bunlar,saat zaten 9da eve geldım ne zaman oynayacagım bunlarla vs dıye asagıdan vuran komsuna saydırırsın :)
allah hayırlı komsu versın gercekten.onemlı olan anlayıs meselesı.bızım suan asagı komsuda 1.5 yasında var.gecenın 3unde bıle aglıyor bazen.ama o kadar alcak gonullulerkı garajda egzoz sesı cok cıkıyormu sıze dedıgımde kendı cocugunu soyluyor.bu tıp ınsan varken karsında hıcbısey batmıyor.

Eyüp
10-06-2016, 01:17
İstanbuldaki evimizde aynı sorun vardı , tek fark çocuğun lisede okuyor olmasıydı.. Babası ile bir kere birbirimize girdik , ses soluk kesildi..

Çok acıdır ki insanlık her zaman işe yaramıyor.. :(

Sinan58
10-06-2016, 01:32
1 yıl içerisinde aynı sorun 3 kez başıma geldi.

Geçen yıl yeni taşındım eve, ben 4. katta oturuyorum ama 11. katta oturan o kadar cani insanlar varki tüm apartmanı bıktırdılar.

En sonunda apartmanca imza toplandı ve onları gönderdik.

Bu sefer üst komşu çıktı, onlara misafir geliyor çoluk çocuk, hoplama zıplama, müzik sesi yüzünden uyuyamıyorum.

Bağırmasalar rahatsız olmayacağım tabikide ama gecenin ikisinde bağırarak sohbet etmek nedir.

Tam üst komşunun misafir dönemi bitti derken(Ezberledim Artık) bu sefer tadilat işleri başladı.

Adam akşam 10"da matkap benzeri aletleri çalıştırıyor, uyarılarada kulak asmıyor pezevenk.

En sonunda evde artık kimsenin huzuru kalmadı, akşamları duvara değnekle vurmaya başladım yoksa susmuyorlar.

Tam bunlar bitti 2. kattaki komşunun kocasıyla sorunları başladı gecenin 2"sinde bağırmalarmı dersiniz, sabahın 5"inde yatağımdan zıplayarak uyanmammı dersiniz yok olmuyor.

Son birkaç haftadır ses soluk yok rahatım, apartman geneli bir uyarı yaptık.

İşiniz zor gerçekten, Allah yardım etsin.

Berat
10-06-2016, 01:32
Arkadaşın biri kendisinin ve kardeşinin okuduğu bölümü ve yarı zamanlı çalışıyor olmasını belirtmesi,üst komşunun çıkardığı sesten daha saçma değilmi?

fkocak
10-06-2016, 03:02
Elden bisey gelmiyorsa psikolojik olarak kendinizi bu duruma alıştırmaya çalışın derim. Laftan anlayacak insan var tavana silahla ateş de etseniz anlamayacak insan var. Ben bebekken ust komşumuz emekleme sesimden dert yanarmis alt da değil ust komşu. 5-6 yaşına gelmiş çocuk da bi zahmet geç saatte gürültü yapmamasını ögrensin/öğretilsin. Evde odamin zemini ahşap (parke değil) kapının hemen iç tarafında bi yere basınca gicirdiyor. Sırf aşağıya ses gitmesin diye her odaya girişimde büyük bi adım atarak oraya basmam. Kardeşim bazen topuklarına basa basa yürür her seferinde uyaririm. Kapi falan kapatırken küt diye çarpmak yerine kolu indirir kapıyı tam kapatır kolu yavaşça bırakırım. Bu hassasiyetle yaşamak için de çocukken annem babam kızıp dovmedi.
Allah kolaylık versin. Takıntı haline gelirse komsunuzun kapı gicirtisindan bile rahatsız olursunuz. Kendinizi bu koşullara alıştırmaya normal karşılamaya çalışmayı deneyin derim

220T
10-06-2016, 06:21
Son kat daireler dezavantajlı derler ama komşudan ağzı yananlar için bulunmaz nimettir.

ckrc
10-06-2016, 06:35
Arkadaşın biri kendisinin ve kardeşinin okuduğu bölümü ve yarı zamanlı çalışıyor olmasını belirtmesi,üst komşunun çıkardığı sesten daha saçma değilmi?

Ders çalıştığımı ve eve yalnızca akşamları uğradığımı belirtmek içindi, cümlenin devamını okursan zaten "ders çalışamayacak", "okuduğunu anlayamacak" raddeye hiç gelmediğimi belirttim.
Lafı cımbızla çekip yorum yapıyorsunuz.

Aranel Ciryatan
10-06-2016, 06:47
Konudan ayrı olacak biraz ama. Abi çocuk dediğin biraz dövülecek. Aileler artık çocukları hiç dövmüyor. Babası 2 çaksın suratlarına bak bakalım koşturuyorlarmı.

Artık çocuklarda ne anne nede baba korkusu var.

rain man
10-06-2016, 07:01
İçimizde ne psikopatlar varmış :)

VW6R
10-06-2016, 07:08
Aynı bela bende de var. Yeni evliyim sakin oluyum diye bir sure duymazdan geldim sonra sabir kalmadı sabahın 6sinda kapısına dayandim kocası evde olmadığından utanarak durumu anlattım ve mahcup bir sekilde eve indim. Ertesi sabah yine aynı ( sabah 5 de başlıyoruz gürültü çekmeye ) bildiğim bütün kufurleri avaz avaz bağırdım yukarı gelirsem.... diye. Cok sukur 2 aydır çıt yok.

mmustu
10-06-2016, 07:23
bu işin sorumlusu aslında onlar değil amk mütahitleri.. daire duvarları ikindirik yutong malzemeden yapılmaya başladı başlayalı öksürsen diğer taraftan duyulur oldu.

yakın zamanda seyrantepedeki evimden bu yüzden taşındım yan komşum ki çocuksuz bir çift akşam saatlerinde bildiğiniz salonda konuşmalarını duyar olduk öyleyse onlarda bizimkini duyuyordur :) arkadaşlar birazda genç kanlarıda kaynıyor evin her köşesinde seviştiklerini söylemiyorum bile :haha:

kardeşim sizde evlisiniz 2 gün sonra çocuğunuz olur bu iş gerçekten zor ama bu gerçekten ailenin değil maalesef binaların suçu :)

CRX
10-06-2016, 07:28
çocuklar ses yapıyorsa yine iyi ben artık benim üst kattakilerin ailecek yürümeyip evde yuvarlandıklarını düşünüyorum. Allah sabır versin.

c@n
10-06-2016, 07:40
Teşekkür ederim yorumlarınız için.Bakalım bu akşam ne maceralar yaşayacağız.

Berkan
10-06-2016, 07:45
valla benimde yeğenim 4 yaşına girdi bahçede kıçı yerinde durmaz, evin içinde araba manyagı verin eline onları oturur salonun ortasına kendi capında oynar içine lego adamları falan sokmaya çalısıyor :D tepinmiyorda etmiyoruda 9-10 dedimide esnemeye başlıyor ve perte çıkıyor, çok nadir ayda yılda bir uykusu falan kaçarsa 11 lere kalıyor. Allah sabır versin

Erk@n
10-06-2016, 08:00
Açıkcası genelde empati kurman söylenmiş ama bence çocuklu ailelerde empati kurmaları gerekiyor. Biz çocukken gürültü yaptığımızda azarlanır, bazende dövülürdük. Artık ailelerimiz bunu uygun görmüyor. Haklılar ancak çocuklar insan. Konuşarak çoğu şeyin çözümü olacaktır. Önemli olan onlara anlatabilmek. İş hayatından veya özel hayatımızdan bir kısmını onlara ayırmak çoğu şeye çare oluyor. Örnek isterseniz "dadı" programını seyredebilirsiniz. Ama çocuk bu deyip bırakırsak şu an çevrenizdeki gençlerin davranışlarına, yaklaşım tarzlarına ve yaşam tarzlarına bakarak nasıl bir toplum yetiştirdiğimizi daha net görürüz. Apartman veya bu tarz meskenlerde yaşayanlar ilk önce o apartman ile aile olmayı bilmeli bence. Utanabilmeli, saygı duyabilmeli ve yardımlaşabilmeli. Bu zamanda artık karşı komşumuzu bile tanıyamaz hale geldik. Herkes kendince haklı. Ne zaman herkes birbirinin yerine empatiler kurabilecek o zaman insan olmayı, toplum olmayı becerebileceğimizi düşünüyorum. Bu ülke için mümkün mü "kesinlikle hayır". O zaman bırak kendini kastırmayı eğer kiracı isen al tasını tarağını git bence. Yoksa hergün aynı çileyi çekip duracaksın. Unutmamalıdır ki kişinin karakterinin temeli 0 ila 5 yaşında atılıyormuş. Biz çocuklarımızı temelde nasıl yetiştirirsek, ilerde karakteri o şekilde olacak.

(Belirtmek isterimki yukarıda yazdıklarım tamamen kendi görüşümdür. Herkesin düşüncesine saygım vardır. Yanlış düşüncelerim olabilir, istina olabilecek şartlar için geçerli değildir.)

NakkaSss
10-06-2016, 08:01
Ses yapan komşuya kesin çözüm. Bizzat denendi, çözüme ulaşıldı. Tam sesin, güpürtünün başladığı anda oturuyorsun başına iki drum solo atıyorsun hem stres atmış oluyorsun hemde komşunun sesi kesmiş oluyorsun.

http://www.drummagazine.com/images/gear/031811-Tama2.jpg

Yarbay
10-06-2016, 08:04
kardeşim allah sabır yürek versin, yalnız aman diyim bak aman adamın kapısına çıkıp küfretme,dövme gibi birşeye yeltenme.

bunu hukuki yönü olduğu için değil memleket artık pisko dolu olduğu için söylüyorum.

sana üst duvara vurduğun için suçluyken güçlü olan adi yarın kapısına çıkıp tehdit ettiğin yada küfretiğin an seni bıçaklayabilir,vurabilir çok ama çok dikkatli ol aman diyim çocuk olma olgun ol bak evlenmissinde.

aynı birebir kelimesi kelimesine ,saatine kadar birebir dert bende var ilk 2 sene çok çektim kavgalarda ettim adam harbi bela çıktı benim eve silahla indi fln allah koruda ne bana ne ona birşey olmadı. özetle dikkatli ol be kardeşim memleket cowboy dolu maalesef :(

burakgunay
10-06-2016, 08:06
abi Allah yardımcınız olsun ben de ses konusunda takıntılı bi insanım yurtta kalırken çok kapıştım milletle.

Aklıma gelen en güzel ve en net çözümü söylüyorum, hani insanın kendi evinde bunu yapması fikri biraz aciziyet gibi gelebilir ama gece 2de sinirden ağlamaktan iyidir.

Bauhaus ya da koçtaş gibi yerlerde kulaklıklar var izolasyon için sadece, büyük olanlardan vs değil hani fabrikalarda vs olur ya işçiler mühendisler takar küçük genelde turuncu ya da sarı olur kulak içine oturur bildiğin köpük sünger gibi bişey.

turbo&quattro
10-06-2016, 08:16
Bu konularda sanirim karsilikli iyi niyet cok onemli. Ist daki dairemizin oldugu apartmanda herkes ev sahibi ve tum cocuklar asagi yukari ayni yas grubundayiz ( 25 senedir ayni apartman ) . Ilk tasindigimizda cocuktuk ama bizlerden daha kucukleride vardi. Ust komsumuzun o zamanlar 3-4 yasinda olan cocuklari vardi gece gunduz ses yapan, misket oynayan... Bir kere bile sikayete gitmedik her aksam sinir harbi yasasakta. Ben cocuktur yapacak tabi mantigina daha yakinim .

Burada yasadigim dairenin ust katinda gecen yaz hergun tadilat vardi sabah 8 de basliyorlardi. Ben ortamalama sabah 3 e kadar calisip 4 gibi yataga girdigim icin 2-3 gun uykusuzluktan sonra sorun olmaya basladi. Ev sahibinden rica ettim durumumu anlattim ertesi gun ses tamamen kesildi oglen vakitlerine kadar.

Iki or ek ve karsilikli iyi niyet. Umarim sorunsuzca cozersiniz.

aposport
10-06-2016, 08:19
Arsaları, tarlaları parsel parsel dagıttılar, gecekondulara kentsel dönüşüm yaptılar, sonuç: hayatında apartman dairesinde oturmamış tiplemeler apartmanlarda, sitelerde oturmaya başladı.

Hem de tek daire de değil. maşallah 3 er 5 er daireleri oldu bir anda.

Sesi gürültüyü geçtim, balkondan aşağı halı, sofra bezi çırptılar, sigara izmariti attılar balkonu tutuşturdular, yetmedi kapalı garajda çocuklarına oyun oynattılar.

Bir miktar dövüyorsun olmuyor, sövüyorsun anlamıyor, küfür ediyorsun onuda anlamıyor alışmışın evladı.

Size tek tavisyem, site ya da apartman güvenliğiniz yoksa, karakoldan iyi niyetli mümkünse tanıdık bir polis bulmaya çalışın. Onu akşam evinize davet edin. Sesleri dinletin. Beraber üst kata çıkın, adamı polis nezdinde uyarıp, tutanağı tutturun. Daha sonra avukatla ev sahibine çökün ve bu kiracıyı çıkarttırın. Bu karaktersiz ev sahibi ise en kötü mahkeme yoluyla taşınma masraflarınızı kurtarmaya çalışın. Şu ara en ucuz ev 5 milyardan aşağı taşınmıyor.

Allah sabır versin.

kelalper
Hanımla alın elinize iki süpürge uçlarına sünger yapıştırın. onlar başlamadan tavana vurmadan tıkırdatarak evin içinde bir öne bir arkaya gidip gelin. Kapıya gelirsede hayırdır rahatsız mı oldun yaa kusura bakma ama 11 den önce bi s.k yapamazsın diyip vur kapıyı suratına. Öyle başa böyle tarak

altima
Daha önceden forumda bir arkadaş daha yaşamıştı.

evin çeşitli yerlerine ses ölçer yerleştirmiş ve bunları kamera ile çekmişti ((3-5 gün arka arkaya))

daha sonra polise gitmişti bu kanıtlarla; polis şikayet war deyincede sesin kesildiğini sölemişti.

aklıma kalan buydu. isterseniz deneyebilirsiniz.

VETTE
10-06-2016, 08:21
Allah sabır versin.
Bizim üst katta da bildiğin yaratık yaşıyordu.
gece saat 12:00 adam çocuklara sessiz olun yapmayın diyeceği yerde onlarla birlikte koşuşturuyordu.
sanki ev yıkılacak zannediyoruz adamın ses de maşallahı var harada gürede paso büyük harf bir arkadaş
evde izlediği maçta hakem ve rakip takımla ilgili tüm duygu ve düşüncelerine ailecek şahit oluyoruz vs...
evi satılığa çıkardı evde satılmıyor da 2 yıldır rahat gibiyiz ama haftada bir yandaki komşunun torunları geliyor onlarda sanki komşuya değil bize geliyor
Apartman yalıtımı süper olduğu için kibrit çöpü kırılsa duyuluyor.

wolkanku
10-06-2016, 08:30
evinizin alt katı boş ise, rahatsız edeceğiniz başka bir komşunuz yok ise yapacağınız iş çok basit,

mümkünse onların evde olmadığı saatlerde biraz uyuyun, şekerleme yapın dinlenin..onların gece yatıp seslerin kesildiği saatte , ev işlerinizi yapın. eğer hafta içi çalışıyorsanız bunu mecburen hafta sonu yapabilirsiniz.

süpürgeyle ev temizliği olur, çekiçle duvara çivi çakma olur, matkapla duvar delme (bu biraz ekstrem olabilir) olur.
hiç bir şey yapamıyorsanız, televizyonunuzu normal seviyesinden fazla seste açın, çamaşır makinenizi gece 12'den sonra çalıştırın. eğer kapınıza gelirlerse de, biz gündüz çalışıyoruz mecburen her işimiz geç saate kalıyor, olacak o kadar diyip tebessüm edin :)

ben bu kadar öküz komşum olsa, ne yapar eder kullanmadığım bir telefonumu ya da eski ios/androidli telefonumu ses sistemine bağlayıp, auto timer koyardım, tatile giderken de sistemi açık bırakıp, gece 00:00-03:00 saatleri arasında müzik çalacak şekilde ayarlardım.
insanlar artık nezaketten anlamıyor malesef.

Yarbay
10-06-2016, 08:36
aslında sorunu tam yazacakken VETTE arkadaşımız yazmış oldu.

arkadaşlar sorun her allahın kulunu apartman yapma hakkı tanıdı devlet, olacak iş değil adana'da baklavacı bile apartman dikiyor ya sonra dönüp eee senelerdir baklavalarıda kat kat yapmadıkmı diyor :)

kardeşim apartmanlarda ses izolasyonu namına gram birşey yok, bireketlerin içi boş,dökülen malzemeler fos ses resmen üstdeki osursa duyuluyor.

Evo34
10-06-2016, 08:40
Allah sabır versin.

Can, Allah sabır versin.
Ertekin'in yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Yarın bir gün sizin de çocuklarınız olduğunda bu durumun normal ve önüne geçilemez olduğunu göreceksiniz...

Yine de ısrarla çözüm istiyorsanız, ya siz taşınacaksınız, yada üst kat.
Yalnız üst katın taşınması sonrasında daha kalabalık bir ailenin gelmeyeceğini bilemezsiniz.

Nameless34
10-06-2016, 08:42
Henüz çocuk sahibi değilim ama bol bol yeğen var ve bebekliklerinden beri iç içeydik, gördüğüm ve yorum yapabileceğim tek birşey var;

çocuk dediğin, koşmak,oynamak ve bol bol keşfetmek ister, ama bizim aileler ne yapıyor aman çocuğuma bişi olmasın aman hasta olmasın diye doğru düzgün ne dışarı çıkarıyor ne de gerçekten ilgisini çekebilecek birşeyler veriyor çocuğun eline, ondan sonra bu çocuk çok yaramaz diyorlar, ulan asıl yaramaz sensin, ne verdin bu çocuğa temiz kıyafetler yiyecek ve sıcak bir ev dışında? hiçbir şey. Bide çocuğa alan oluşturmayıp evde bağırma zıplama dedikçe çocuk iyice kafayı yiyor saçmalıyor çünkü o koşmaya zıplamaya,düşmeye ve keşfetmeye programlanmış, sen onu 25-30 yaşındaki adam gibi eve tıkıp kendi başına ilgilenecek şeyler bulmasını bekliyorsan hata sende.

Konuyu açan arkadaşa Allah sabır versin, eğer maddi imkan varsa ses yalıtımı en etkin çözüm, çünkü laftan anlayacak adam 1 kerede anlar.

drago
10-06-2016, 08:59
Valla çocuk olduğu için bir şey diyebilmek zor.

Emin olun sesten anne baba da rahatsız oluyordur.

Çocukların sürekli oynadığı bir yer varsa o odanın altında oturmayın tavsiyem. Misal salonda mı oturuyorlar, siz bir odayı oturma odası yapın, mümkün mertebe salonlarından uzak olsun.

mikelazi
10-06-2016, 09:01
benzer durum bendede var.saat 22-22.30 a kadar istediklerini yapsın, isterse top oynasın kasmam..ama uyku saatinde sonra ses kesilmeyince çıldırıyordum.
1-gece 2 de kapısına gittim sayıyı hatırlamıyorum
2-alttan vilada sopasıyla vuruyordum.ses dahada artıyordu
3-gece 2 de apartmanı ayaga kaldırdım.
4-seni polise zabıtaya şikayet ederim dedim.(1-2hafta farketti)
5-çok bilmiş bir tipti birkere sinirimden evine daldım.haneye tecavüzden polise giderim dedi.tırstım :) zaten hiç evden çıkmıyorlar.
4-mal sahibini aradım.(kesin çözüm)

aklıma geldikçe halan tepem atıyor.bizdeki mevzu çocuk mevzusu degildi.su açıp kapama bulaşık yıkama ,elde çamaşır yıkama.wc temizligi gibi saçma sapan şeyler.

ne diyim çok geçmiş olsun.

GKS
10-06-2016, 09:01
yeni binaysa genellikle yalıtımlar hep zayıf iki daire arasını alçıpanla ayıranlar bile denk geldi inşaat firmaları daha fazla kazanma peşinde olduğundan malzemenin en ucuzunu kalitesizini kullandığından dolayı durum böyle geçen bi arkadaşın evine gittik üst kat ve alt kattakilerin normal konuşmaları bile evin içinde duyuluyordu artık nasıl bina yaptılarsa bana göre ilk depremde gidicek bu tarz yeni yapılar

orhansah
10-06-2016, 09:21
En üst katta yaşamak gibisi yok :))

Empati demişsiniz ama ne empatisi ya? Kendi evimde rahat ve huzurlu uyuyamayacağım. Neden efendim, çocuklarının uyku saatini bile oturtmayı becerememiş 2 tane bilinçsiz ebeveyn yüzünden öyle mi? Suç çocukta değil anne babasında ve seve seve buna önlem almak zorunda. Çocukları bilinçli büyütsünler yeter. O bilinç ilerde de lazım olacak.

ACTPK
10-06-2016, 09:22
Aynı dertten komşum olan öğrencileri dava ettim. Bizim sıkıntı daha büyüktü yanlız keşke çocuk olsa. Apartman görevlisi ile 2-3 kere haber gönderdim olmadı. Kapılarına yönetici ve kapıcıyı alarak 1 kere gittim suratıma kapattılar kapıyı. Sabaha karşı 5e doğru yine ses yapmaya başlayınca karakola gidip şikayetçi oldum. Aynı kişilerden şikayetçi başka bir komşumuda gazladım o da şikayet etti. (sonra geri çekti şikayeti gerçi) Dava açılınca uzlaşmaya çağırdılar önce, uzlaşmayı kabul ettim, uzlaştırmacıya bunlar yüzünüzden taşınıcam bu apartmandan diyip taşınma parası olarak 2.000TL istedim. 21'ine kadar yatırmazlarsa haklarında icra takibi başlayacak + uzlaşamama durumu ortaya çıkacağından gerekli cezai işlem uygulanacak. Taşınacakmıyım? Muhtemelen hayır. Kendileri taşınacak muhtemelen.

GKHNGS
10-06-2016, 09:35
Konudan ayrı olacak biraz ama. Abi çocuk dediğin biraz dövülecek. Aileler artık çocukları hiç dövmüyor. Babası 2 çaksın suratlarına bak bakalım koşturuyorlarmı.

Artık çocuklarda ne anne nede baba korkusu var.

Net...

Şimdi aman cocugumuzun pıskolojısı bozulmasın ulan bız dayagın hasını yedık bir şey oldumu :)

S.Özcan
10-06-2016, 09:51
sizdeki yine iyiymiş, gecenin bir yarısı dayanamayıp yukarı çıktım, kusura bakmayın çocuk paten sürüyo dediler,
1 ay geçti yine aynı sesleri duymaya başladım, sabrettim baktım kesilecek gibi değil çıktım yine, bu seferde scooter almışlar çocuk evin içinde scooter sürüyor.
ilkinde normal şekilde uyardığım için "beni dinlemiyor, siz kızar mısınız dedi" çocuğa öyle bir fırça attım ki daha sesi çıkmıyor :)

biz küçükken annem - babam terlik giydirmezdi aşağıda oturan komşumuz rahatsız olur diye. saat 21.00'da uykun olsun olmasın yatacaksın başka seçeneğimiz yoktu. not: annemden babamdan hiç dayak yemedim.

Yarbay
10-06-2016, 10:24
olay birazda güncel hayat şartlarıylada alakalı sanırsam.

biz çocukken sokaktan gelmezdik, türkiyede çocuklar misket, saklanbaç, daha ufaklar parklar bahçeler vs, gerçi ben kanadada park kum bahçesindeydim o ayrı ama diyeceğim şu biz veletken enerjimizi harcayabilecek ortam buluyorduk eve geldiğimizde getirildiğimizde ztn uyumaya hazır ve sürekli ev yemeği.

şimdiki çocukların ağızından çikolata eksik olmuyor (kriz nedeni,cafein vs/ genelde yurtduşında çok büyük hata olarak görülür,dikkat bozukluğuna sebebe birebir)
anneler çalışıyor, çalışmayanları kuaförden , alışveriş mağazasından eksik kalmıyor , çocuk evde büyükannesi yada bakıcısıyla sonra akşam bir canavar var evde :)

asmisinsan
10-06-2016, 10:45
bizim üst katta insan degil başka bişe yaşıyor hepsi kilolu ailecek bide koşturuyorlar evin içinde ilk zamanlar bende garipsedim ama alıştım artık bi tek gelen misafirler alışamadı:D (tanesi 130 kilo civarı 4 le çarp)

c@n
10-06-2016, 10:55
kardeşim allah sabır yürek versin, yalnız aman diyim bak aman adamın kapısına çıkıp küfretme,dövme gibi birşeye yeltenme.

bunu hukuki yönü olduğu için değil memleket artık pisko dolu olduğu için söylüyorum.

sana üst duvara vurduğun için suçluyken güçlü olan adi yarın kapısına çıkıp tehdit ettiğin yada küfretiğin an seni bıçaklayabilir,vurabilir çok ama çok dikkatli ol aman diyim çocuk olma olgun ol bak evlenmissinde.

aynı birebir kelimesi kelimesine ,saatine kadar birebir dert bende var ilk 2 sene çok çektim kavgalarda ettim adam harbi bela çıktı benim eve silahla indi fln allah koruda ne bana ne ona birşey olmadı. özetle dikkatli ol be kardeşim memleket cowboy dolu maalesef :(

Çok haklısın abi heryer it kopuk dolu.Bakalım bu akşam eve gittiğimde dünden bilenmiş bir adam kapıma tekrar gelecek mi bende merak la bekliyor olacağım

c@n
10-06-2016, 10:58
Hanımla alın elinize iki süpürge uçlarına sünger yapıştırın. onlar başlamadan tavana vurmadan tıkırdatarak evin içinde bir öne bir arkaya gidip gelin. Kapıya gelirsede hayırdır rahatsız mı oldun yaa kusura bakma ama 11 den önce bi s.k yapamazsın diyip vur kapıyı suratına. Öyle başa böyle tarak

Alper abi zaten durum restleşmeye gitti.Ben evimde rahat huzurlu oturmak isterken nelerle uğraştırıyolar.

c@n
10-06-2016, 11:04
evinizin alt katı boş ise, rahatsız edeceğiniz başka bir komşunuz yok ise yapacağınız iş çok basit,

mümkünse onların evde olmadığı saatlerde biraz uyuyun, şekerleme yapın dinlenin..onların gece yatıp seslerin kesildiği saatte , ev işlerinizi yapın. eğer hafta içi çalışıyorsanız bunu mecburen hafta sonu yapabilirsiniz.

süpürgeyle ev temizliği olur, çekiçle duvara çivi çakma olur, matkapla duvar delme (bu biraz ekstrem olabilir) olur.
hiç bir şey yapamıyorsanız, televizyonunuzu normal seviyesinden fazla seste açın, çamaşır makinenizi gece 12'den sonra çalıştırın. eğer kapınıza gelirlerse de, biz gündüz çalışıyoruz mecburen her işimiz geç saate kalıyor, olacak o kadar diyip tebessüm edin :)

ben bu kadar öküz komşum olsa, ne yapar eder kullanmadığım bir telefonumu ya da eski ios/androidli telefonumu ses sistemine bağlayıp, auto timer koyardım, tatile giderken de sistemi açık bırakıp, gece 00:00-03:00 saatleri arasında müzik çalacak şekilde ayarlardım.
insanlar artık nezaketten anlamıyor malesef.

Ses sistemi var tvde bağlı.Yalnız üst katımda onlar olduğu için sesin üste gideceğini düşünmüyorum.Ayrıca ben onları rahatsız ediyim diye yan komşumun da bi günahı olmadan oda nemalanacak bu rahatsızlıklardan.İşin aslı her iki ucu .ok gibi

Kadyr
10-06-2016, 11:06
Gecmis olsun. Mal insanlrimiz oldugu icin durum skintili yarbay da yazmis hukuku gectik sen evde yokken esin ile dalasmasini bile istemeyiz. Skintili bir durum. Bende ekimde evlenecegim icin bayramdan sonra ev bakicam hep ara kat bakiyorum sicak oluyor diye ama dengesiz komsu cikar ise durum vahim yada komsu secicez yada en ust kat en guzeli

c@n
10-06-2016, 11:12
Gecmis olsun. Mal insanlrimiz oldugu icin durum skintili yarbay da yazmis hukuku gectik sen evde yokken esin ile dalasmasini bile istemeyiz. Skintili bir durum. Bende ekimde evlenecegim icin bayramdan sonra ev bakicam hep ara kat bakiyorum sicak oluyor diye ama dengesiz komsu cikar ise durum vahim yada komsu secicez yada en ust kat en guzeli

Hayırlı olsun şimdiden.İmkanlarınız dahilinde ya en üst kat tercih edin ya da mustakil.İnsanlara laf anlatmak o kadar zor ki seni dinlemeden kendi bildiklerini karşı tarafa da empoze etmek istiyor.

FeVıDun
10-06-2016, 11:24
Ankara dikmen de otururken bizimde ustumuzde boyle sorun vardi fakat bizimki cocuk degil bildigin kazik kadar adamlar saz calip halay cekip alem yapiyorlardi uyarilara ragmen kesilmedi bizde sizin gibi altdan vurduk. Kapiya geldiler ekmek bicaklari ni cekip baba ogul ustlerine gidince komsular ayirdi polisler geldi daha sonra kuzu gibi oldular... Misafirleri geldiginde kucuk kizlarini yollayip abi bu aksam misafirimiz var gurultu gelirse ozur dilerizbdiyorlardi.

Gunes G.
10-06-2016, 11:29
Kavga dovusle hicbirsey cozulmez, milleti suca tesvik eden arkadaslar yaptiginiz da suctur bilin istedim.

Dostum senin de yapabilecegin iki sey var, ya tasinirsin ya da adam gibi izolasyon yaptirirsin. Istenen frekanslarda ciddi azaltmalar yapabilen, bu isi profesyonel olarak yapabilecek birileri mutlaka vardir memlekette, acikcasi arastirmadim o yuzden nokta atisi isim veremiyorum, bu konuda google'dan destek alabilirsin. Ben sadece yol gosterebilirim, gerisi senin pasa gonlunun bilecegi is...

mycars
10-06-2016, 11:44
Ögrenciyim zemin katta oturuyorum 2 sende 4. Evim bu ev sahipleri okadar terbiyesiz ve pişkinki anlatamam şuan ki oturdugum yerde kapıyı biraz hizli kapatsam yada rüzgardan çarpsa hemen uyarıyorlar sesiniz çıktı diye en son oturdugum evin kapısının önune park ettigim arabamı çekmem gerektigini kendi arabasını koyacagını üstünüde kapatacagını söyledi bu arada 3 park yeri daha var bu benim kapımın önü müstakil ev oldugu için kan beynime sıçradı en son kavga ettigimi hatırlıyorum sonra konu kapandı ama artık bilerekmi yapıyolar napıyolar yattıgım odanın üstünde ve salonun tam ortasında özellikle vize zamanları zıplıyolarmı artık bişeylemi vuruyolar bilmiyorum taciz leri başladı enson cekerim emaneti s... Adaleti diye üste çıkacam az kaldı çok sinir bozucu olmaya başladı anlıyabiliyorum sizi kafa beyin kalmıyor

FeVıDun
10-06-2016, 11:45
Gunes bey ( abi ) ben suca vs tesvik etmiyorum. Kavga edinde demiyorum yanlis anlasilmasin lutfen. Bizimki ap ayri bir olaydi. Bunlar babadan kalma binada butun akrabalar bir aradaydi surekli kiracilari olmus. Bunlarda mal sahibi kiracilar ses cikaramamis. Bizde evi satin aldik. Neyse adamlar iki haftada bir alem yapip darbuka saz calip cosuyorlar halay cekiyorlar gibi zaten eski bina yalitim sifir. Bizde kavga gurultu olsun istemezdik ama bir sene boyunca uyarilar polise sikayet fayda etmeyince en son gece 3 e kadar devam edince insan ister istemez bu sekilde ani ofke ile kalkiyor. Konuyu acan kisinin sorunu cocuk o cok farkli bir olay durdan sustan anlamaz elini ayaginida bagliyamazsin sonucda. Ama ailesi biraz daha dikkatli olabilir. Allah yardimcisi olsun diyebilecegim baska bir sey yok Saygilar.

TigeR
10-06-2016, 12:14
Ev kiraysa direk taşının hiç strese gerek yok onun dışında polise şikayet edebilirsiniz. Bizim öğrenci evinde arkadaş yarım saat yüksek ses müzik dinledi tak kapıya polis geldi sonra zaten bi daha öyle bir şey olmadı ama bozulmuştuk insan en azından uyarır direk polis göndermek ne diye :D

hndcrx
10-06-2016, 13:25
Annemler babamlar anlatırlar önceden saygı varmış şimdi her geçen gün saygı ve anlayış kavramları eksi yönde ilerliyor.
Komşu rahatsız eder rica edersin,uyarırsın ama sanki haklıymış gibi terbiyesizlik yapıp bir de üste çıkar.
Garajının önüne çeker gider geldiğinde de 5 dakikalık işim vardı bekleyemedin mi der.
Komşu teybin sesini açar ne var müzik de mi dinleyemeyecez der.
Gürültü olur çocuk var ne yapalım der.

Sürekli bir haklı olma çabası.

Empati özürlü bir milletiz maalesef,yalnız bu konu için değil her konuda.

dragon
10-06-2016, 14:08
5 katlı bir binanın en üst katında oturuyoruz. 13 yıldır aynı dairedeyiz. 10 ve 5 yaşında ki kızlarımızı bu evde büyüttük. Bence evin izolasyonu da kötü. Şakayla karışık bir iki şikayet haricinde hiç sorun yaşamadık komşularımızla. Komşular dediğim de ev sahibi ve çocukları! Tek kiracı biziz. Her şey ailede biter. Çocuklara çok fazla zaman ayırmak gerekiyor. Enerjileri inanılmaz fazla oluyor. Saygıyı da bizden öğreniyorlar. 2 çocuğuma da el kaldırmış bir insan değilim ( bazen eşim popolarına şaplak atıyormuş ) Sesimi yükseltmem bile birkaç kere olmuştur. Çoğu durumda bakışımdan bile gerekli mesajı alırlar. Çocuktur,laf anlamaz,anlatamazsınız söylemine karşıyım. Çocuğuza gerekli eğitimi veremezseniz ( tıbbi bir rahatsızlığı yoksa ) tepenize de çıkar! Bir Tv kanalında SÜPER DADI diye bir program vardı. Akıl almaz çocuklar gördüm o programda ve 1 haftada nasıl bir hale geldiklerini de ;)

Sizin sorununuza gelince; Ev sahibi değilseniz, ya bu duruma alışın yada evinizi değiştirin.Ev sahipleri genelde, ev sahibi değil de memleketin sahibi havalarında oluyorlar. İstisnalar kaideleri bozmaz tabii.

Evrenoz
10-06-2016, 14:42
Evladına,

Özgürlüğünün sınırı başkalarının özgürlüğünün sınırına temas ettiği noktada biter

Felsefesini öğretmemekten yaşanıyor bugün gördüğümüz toplumsal yozlaşma. Çocuğum henüz yok lâkin ben de, kardeşim de çocuk olduk. Ailemin verdiği terbiye çocuk yaştan itibaren bu şekildeydi ve biz de buna göre yetiştik. Dolayısıyla böyle medeniyetsiz davranışlarda bulunmadık.

Üst kattaki ailenin reisi belli ki anasından, babasından böyle bir terbiye almamış. Almadığı terbiyeyi çocuğuna da veremiyor haliyle..

Allah sabır versin

cookies
10-06-2016, 14:58
Çocuktur gürültü çıkarır.. da her çocuk niye çıkartmıyor? Terbiyesizliğin adı olmuş 'hiperaktivite' ailede ne görürsen 7'de de 70te de onu götürürsün yanında..
Bende bilyesi bozuk bi bosch hilti var denerim dersen göndereyim bakalım 3 gün sabredebiliyor mu?:o

MatraX_07
10-06-2016, 15:11
o tarz medeniyet görmemiş insanlarla uğraşamazsın bence evini değiştir
Allah korusun basını belaya sokmaya gerek yok

AliDogukan
10-06-2016, 15:19
Ya abi kırsalda oturan adam apartmanda yaşama şartlarına kolay uyum sağlayamıyor işte ne gerek var lafı kıvırıp çevirip duyar kasmaya ?

Grimlord
10-06-2016, 16:30
Ozellikle evin duvarlari bizimki gibi inceyse en ufak bir tik sesi bile acaip rahatsiz edici oluyor.
Ust komsuyla ayni problemi yasadik, cocuk 6 yasindaydi, bir de golden kopekleri vardi. Inanin o golden ailesinden daha anlayisliydi :)
Kac kere kavga ettik anlatamam, gece vakti ziplamalar, parke uzerinde bilye- bozuk para yuvarlamalar. Her yukari ciktigimizda da '' ee cocuk iste napalim''
Bi kere bu afacani asansorde yakaladim, dedim neden boyle yapiyorsun bak herkesi rahatsiz ediyorsun, bana verdigi cevabi burada yazamam, ayip olur.
Biz de cocuk oldukta bkunu cikardigimizi hatirlamiyorum. Hakikaten 10-15 sene icinde her kavram degisti ulkede. Cocukta cocuk gibi degil artik.

SOMEONESPECIAL
10-06-2016, 17:19
Valla uzun zamandır foruma yazmıyodum. Aaa bi baktım ki benim uzmanlık alanımın konusu.

Bakındım benim konumu ama bulamadım.

Öncelikle yapılması gerekeni yapmışnız. Şimdi komşularınızı bir akşam davet edip mümkünse iki üç farklı komşu,
gürültüye şahit olmaları ve sizinle karakola gidip şikayetçi olmaları. Bu çok önemli. Ya da semt karakolundan bi ekip çağıracaksınız.
Üst kata çıkıp ihtarda bulunacak. Yine evde sizden ve ailenizden başka şahidiniz olması lazım çünkü memur hane içine girmiyor.

Bu şekayetten sonra cumhuriyet savcılığına gidip suç duyurusunda bulunuyorsunuz. Savcı kayda değer görmeyip dava açmayabilir.
Buna itiraz edip dava açılmasını sağlayabilirsiniz. Benim öyle oldu nitekim. Bu üreç sancılı. Davanın sonuçlanması 3 celse yapıldı sanırım.
1 sene 3 ay.

Sonuç: Üst kattaki ana kızı mahkum ettirdim. Adambaşı 66 TL ceza kesildi ve siktirolup gittiler evlerini satıp. Bana maliyeti. Evde aile huzuru
bitmesin diye antidepresan kullandım 3 sene. Sedef hastası oldum her yerimde yaralar bereler... 3 sene evin içerisinde kulak tıkaçlarıyla
yaşadım. Evdekiler ile iletişim sıfır.

Satıldı üst kat daire yeni alan kiraya verecek. Çok mu iyi birisi gelecek ? Hiç sanmam. İnşallah bu süreci bi daha yaşamam.
Tabi bu kısa vadeli çözüm.

Kesin çözüm... Tek katlı tek gözlü önünde bi avuç bahçesi olsun, gecekondu olsun ama müstakil olsun ve mümkünse İstanbul'da olmasın

Cimmeria
10-06-2016, 17:24
Vallahi buna benzer dert bende yan komşu kaynaklı var, 60 yaşlarında bir teyze ve kızı kalıyorlar, teyzenin kulaklar biraz az duyuyor, geceleri televizyonu öyle bir açıyor ki bizim daire 4. katta, sokaktan geçen adam kafasını kaldırıp yukarı bakıyor nereden ses geliyor diye :)

Bir sefer uyardım teyzecim bak uyuyamıyoruz falan diye aa sesi çok mu açık benim kulaklar az işitiyor oğlum kusura bakma dedi ama seste bir azalma yok :) ben de gece yatarken hafif müzik açıyorum yatak odamda ne yapayım :)

arifba
10-06-2016, 17:33
Bende film gibi bi olay yaşamıştım.
Alt katımızda bildiğin mafya kalıyordu. yanında korumalar özel vip arabalar eskortlar falan :) yaşıtım bi oğlu var. Beraber büyüdük. Annesi her zaman çağırırdı beni yemeğe falan. Sonra ne olduysa kadın kafayı kırdı. Herkese garip davranmalar.Evden hiç çıkmamalar vs vs.
Bir gün bi uyandık bizim kapıya yazı asmış. Benim ve ailemin başına gelecek her şeyden siz sorumlusunuz diye. Annemde kadına sormaya gitmiş. O sırada bi bağırışma duydum. Bi baktım yaşıtım olan anneme bağırıyor. Ben bunu aldığım gibi üstüne çıktım tabi herkes ayırmaya çalıyor bırakmıyorum baya ezdim yani.
Bu hemen babasının adamlarını aramış ortalık bir karıştı sormayın :)
En son mafya abimiz geldi. Noldu arif anlat dedi. Anlattım. Hak verdi bizden bi hafta süre istedi.10 yıllık komşumuz Bir hafta içinde taşındılar.

basgan
10-06-2016, 17:59
arkadaş kibarca meramını anlatmış. arkadaş kendi yönüyle haklı çünkü ben de gece gündüz fark etmeyen işte çalışıyorum o yüzden en azından gece huzur arıyor insan. komşu yönünden ise; ben de 3 çocuk sahibiyim ve çocuklarıma hayır kelimesini öğretmeye çalıştım. saat 9 da çocuk gelişimi için yatması tavsiye edilir. bu en geç 10 olabiliyor. ha buna rağmen çocuk uyumuyorsa her seferinde ses yaptığında ikaz ederim. istisna olursa da her gördüğümde alt komşunun gönlünü almaya çalışıyorum. sonuçta bunlar kişisel gayret ve karşılıklı anlayış (gerçi artık kalmadı).
yeni nesil eğitim anlayışı çocuğa asla ama asla hayır diyememek. tabi bunun sonucu her istediğini alan çocuk büyüyünce de her istediğini almak istiyor almayınca da ortalığı yıkıp yakıyor, kendisini istemeyen kızı kaçırıyor vs. tam karakolluk bir aday oluyor. siz çocuğa hayır demeyi öğretmezseniz ilerde gururu kırıla kırıla öğrenir. terbiyeyi başkası vermesin diyorsanız siz terbiye edin.
kimseyi kırdımsa affola..

osmanaydo
10-06-2016, 18:04
Çocuğum yokken ben de üsttekilere çok giydiriyodum.
Şimdi, alt komşumu her gördüğümde helalleşiyorum.

İzzet Göçmen
10-06-2016, 18:12
Kusura bakmayında madem apartman yasantısına alıskın degilsiniz,Siz tasınabilirsiniz Cocuk dısında ses cıkıyorsa haklsınız ama onu dısında malesef ne kadar kavga ederseniz edin dövseniz bile suclusunuz.

Padisah zamanında cocuga söz geciremessiniz sizmi geciriceksiniz

sMh
10-06-2016, 18:25
Belediyeye beyaz masaya şikayet edebiliyorsunuz

Network
10-06-2016, 19:46
Ben doğduğumdan beri apartmanda yaşıyorum. Çocuktuk tabi ilk zamanlar deliriyorduk başka dairelerde başka çocuklar da vardı yaşıtım kız erkek ama kimse kapıları kırmadı şu çocukların ipini sıkı bağlayın diye demekki delirmenin de çocuk olmanın da bir sınırı var, deli dana gibi koşturtmuyorlardı demekki sonra apartman merdivenlerinde kağıt oynamaktan müzik dinlemelere kadar her şeyi yaptık ama yine deliren olmadı. Tek yaşarım, hala daha müzik de dinlerim gerekirse sabahlar eğlenirim de ama bunu komşunun duymayacağı şekilde ya da en az etkileneceği zamanda ve nizami olmayacak şekilde yaparım. Bir problem olmadan yıllarımızı geçiririz.

Özellikle burası aile apartmanı denilen yerlerde maalesef çok daha büyük kronik rahatsızlıklar oluyor. Bazı insanlar apartmanda yaşamayı kabul etmezler. İster villadan gelsin isterse dağın başından, nereden geldiyse oranın şartlarını sürdürmek isterler. Dolayısıyla hadi deyince değişmezler.

Şahsen 1,5 sene kadar sabrettim, çocuğa, darbukasına, anası olacak ******nun halı silkelemesine, babası olacak pezevengin balkondan sigara külü dökmesine... sabır sabır sabır ikaz ikaz ikaz...
Yönetici yapma der kadın rahat edemiyorum halı silkemem lazım der, 11 den sonra kapıya giderim oğlan darbuka öğreniyor der... apartman yaşantısı bu konsepte uygun değil maalesef... ne oldu sonunda o gavat ve karısı olacak ****** piçleriyle birlikte siktirolup gittiler, bizde efendiliğimizi bozmadık öyle mi? yanarım yanarım o çamaşırları halıları yakmadığıma o herife dalmadığıma yanarım...

Bunun ileri versiyonunu da gördüm maalesef, apartmanda sigara içen gençler, yangın merdiveninde toplanıp müzik dinleyen sigara içen gençler ve buna ses çıkarmayan ailelerdir... gecenin 11'inde kapıyı açtığınızda karşınızda karanlıkta sigara içen birisini görseniz sevinmezsiniz herhalde ama aile için normal. çocuk evde içemiyor diyor anası.. Tabi öncekilerden tecrübeli olduğumuz için sabır eşiği çok düşük hemen tansiyon yükseliyor buna karşılık olaylar kalıcı olarak kesiliyor... şehrin ortasında kimin aklına gelir böyle manyaklıklar ama oluyor işte...

Ya lafı geçen bir komşu, yönetici, polis birisi gidip olayı kesecek ya da siz gidip şiddet uygulayacaksınız. Çünkü kronik hale gelen bu durumlar hem hanenizin huzurunu bozacaktır hem de genel olarak yaşantınıza zarar verecektir. Güzelce ikazın son demleri bence bundan sonrası 30 - 32 açık ağızlı anahtar ya da ingiliz anahtarına bakar yapacak bir şey yok... ya idari bir yaptırım olmalı ya da şiddet görmelidirler. Hangisi kolayınıza geliyorsa...

cdaydin
10-06-2016, 20:45
Ben kendi evimde bile kafa dinleyemeyeceksem o apartmanı yakarım.Birde sesi çıkartan senmişsin gibi kapına gelmiş.Keşke sizin kadar sabır sahibi olabilsem..

Ssamet
10-06-2016, 21:24
Çocuktur ses yapar ama medeniyet sınırları dahilinde. Hepimiz bu durumu yaşicaz çocuk , torun , yeğen vs. Bizde yıllarca üst katta karı-koca kavgası çocuk gürültüsü dinledik en sonunda duruldular. Evi falan değişmeyi düşünmeyin hemen. Anlaşılır elbet eğer insansa :)

RafetAraç
10-06-2016, 23:15
bizim üst katta insan degil başka bişe yaşıyor hepsi kilolu ailecek bide koşturuyorlar evin içinde ilk zamanlar bende garipsedim ama alıştım artık bi tek gelen misafirler alışamadı:D (tanesi 130 kilo civarı 4 le çarp)

abi dikkat edin enkaz altında kalmayın :))))

YellowCanaries
11-06-2016, 00:33
Çocuğum yokken ben de üsttekilere çok giydiriyodum.
Şimdi, alt komşumu her gördüğümde helalleşiyorum.

Aynen bende bu durumdayım.

1,5 yaşında kızım var ne durdan anlıyor ne yapma etmeden.Diş çıkarıyor gece aglamalar bagırmalar.Gündüz bazen agresif bazen çok sakin üst komşumda gürültü yaptıgı için hiç anlamıyoruz bile ama alt komşuma her seferinde özür diliyorum kusura bakma diyorum.

iztuzu
11-06-2016, 00:37
Komşularla ilgili ilginç hikayelerden biri de bende var. 1.5 sene önce oturduğumuz sitenin başka bir bloğuna taşındık. Üst-alt ve yanımızda yaşlılar oturuyordu ama hepsi de yılda birkaç gün kalıyorlardı. Sırasıyla üç ev de satıldı. Alt komşumuz (tek kelime konuşmadık) ve yan komşumuz yaşlı teyze hoş insanlar.

Gelelim asıl olaya yani üst komşuya: Yeni evli çift ama ikinci evlilikleri karı kocanın. Ana avratlı küfürleşmeler, bağırışlı - ölüm tehditliuzun kavgalar,kadının adamı kovması ve adamın ağlamasını her hafta bir kez duymazsak garipsiyoruz. Eve misafir gelmişti, onlar şaşırmış, korkmuştu duydukları seslerden. Birkaç aylık bebekleri var. Bebek doğdu doğalı: Bebek ağlayınca çocuğa " ne ağlıyorsun, yeter artık, seni düverim, yeter yeter yeter, suss ..." şeklinde bağırmalarla bebeği azarlayan anne var. Birkaç aylık bebek ağlayacak, bundan normal ne var. Çocuğu uyuturken " uuuuu uuuu uuuuu, eeee eeee eeee" şeklinde kurt uluması karışımlı yüksek tonda uyutmalar ki bebek bir iki dakikada uyudu uyudu, uyumazsa yine çocuğa bağırıyorlar. Gecenin bir vakti çocuk uyanınca azarlamalar, ninni söylemeler; tabi siz çocuğun ağlamasına değil anasının bağırışlarına ve ninnisine uyanıyorsunuz ister istemez...

Mutfak camında sürekli bir şey çırpıyorlar. Sürekli snapchat'e atıyorum, neler gelmiyor ki: yarım marul mu dersin, dilim halinde patates kızarması, ıslak mendil, fındık kabukları, ekmek kırıntıları... Tuvaletlerini de atarlarsa şaşırmayacağım, o dereceye geldik. Bir gün çöpleri toplayıp kapısının önüne, ayakkabısının içine koyacağım. Zaten kapılarının önünü evin içine katmışlar, balkonu mutfağa dahil edersin ya bunlar kapı önünü eve dahil etmişler gibi... Adam atletle çıkıp sigara içiyor, geçen aylarda küllük düşürmüş, birinin arabasının üstüne.

Araba demişken: Yıllardır yaşadığımız siteye arabaların park ettiği merdiven dibi vardı. Bunlar geldikten sonra öyle bir bırakıyorlardı ki merdivenleri kapatırcasına, slalom yaparak apartmandan çıkıp/apartmana giriyorsun. En sonunda site yönetimi oraya saksı koyarak adamın park etmesini engelledi. Bir gün bayanla asansörde karşılaştık, ayakkabının topuğuna basmış kahveci abiler gibi, kış vakti çorapsız ayakla, midem kalktı, ilk durakta inecektim asansörden. Zaten onların kapı açılınca veya zemin katta gelirlerse ben asansörü kullanmıyorum.

SinanAdalı
11-06-2016, 01:07
Dostum allah kolaylık versin. Çocuk işin içinde olunca insan bir duraksıyor. Ama şöyle bi durumda var tamam çocuktur anlamayabilir ama anne-baba terbiyesi diye bişeyde var. Sen çocuğa ne verirsen onu alır bence. İlk başta sevgi-saygı ikilisini öğreteceksinki cocuga ilerde bi gün gerçekten bişey söylendiğinde anlasın. Anladığım kadarıyla sen kısasa-kısas cevap vermişsin. Ama adamında kabadayılık yapması biraz artizce ben olsam kuvvetle muhtemel dalardım. Yorumlarda cocuktur yapar eder denmiş ama o olay öyle olmuyor malesef. Belki soran bile olur kaç tane çocuk yetiştirdin diye... İşin çok zor.

Sinan58
11-06-2016, 01:20
Kardeşim senin uyuma özgürlüğün elinden alındığı zaman onları da özgürlükleri biter.

Bu durumu yaşamayan bilemez, gecenin 4"ünde yatağından zıplayarak kalkmak adamı katil yapar.

Daha dün gece saat 12 civarında telefonumu şarja takarken şarz aletimi laminantın üzerine düşürdüm.

Doğal olarak biraz ses çıktı ama inan yerin dibine girdim.

Aşağıdaki insanları rahatsız ettimmi acaba diye içim içimi kemirdi.

Biraz empati kurmayı bilmeli insan, siz uyarmaya devam edin olmazsa taşının.

Çünkü bugün kaba kuvvet kullanıp dövdüğünüz adam bunu yediremeyip yarın size silah çeker.

jointofjah
11-06-2016, 01:29
Bak abicim bizim üst komşumuzun çocugu 3 yaşında bağırıyor çağırıyor ve heralde dünyanın en berbat ses yalıtımına sahip binada oturuyoruz. Üst komşuya bugüne kadar ne annem ne babam ne ben tek laf demedik bazen rahatsızlığımız had safhalara çıksada çocuktur olur dedik enerjisini atmak zorunda çünkü üstüne üslük komşumuzun misafirleri oluyor sık sık sesleri olduğu gibi bizde inan sene içersinde vizelerim finallarime felan sesten artık hazırlanamaz oldum dua ediyordum Allahım ses bitsin artık diye. Durumunuz zor anlıyorum. Şimdi geleyim alt komşumuza alt komşumuz sizin gibi bir çift daha yeni çocukları oldu ama iyi oku abi bizim binamızın belli kuralları vardır saat sabah 10 dan önce ve akşam 10 dan sonra bulaşık makinesi elektrikli süpürge yada müzik felan yasaktır. Biz bunlara harfiyen uydugumuz halde saat 11 de çalışan elektrikli süpürge yüzünden alt komşumuz eliyle Yada sopayla felan güm güm duvara vuruyordu bir gün gitmedik ayıp değil mi diye çünkü bu yapılmaz bunu yapan insanlada konuşulmaz kavga edilir yani demek istediğim neyi konuşucaksın adam demek anlaşamıyor vuruyor artık duvara istesende konuşulmaz. Bak abi şimdi çocukları oldu gece nasıl ağlıyor gündüz nasıl ağlıyor bu kulaklara sor sen. Ha diyceksin ki çocuktur ağlar bak gör 3 sene sonra nasıl koşucak ses yapıcak. Ama o gün geldiğindede biz sabretmesini biliriz. Malesef apartman hayatı bu şekilde ve insan bazen çok sinirlenebiliyor ders çalışamıyor bunalıyor. Ama abi sana diyeceğim şey eğer durum böyleyse vurmanın söylemenin manası yok ya bi kütüphane bulun ya sessiz bir zamanı yakayalın. Ve dua et abi bol bol inan işe yarıyor. Teşekkürler iyi forumlar

osmanaydo
11-06-2016, 09:37
Aynen bende bu durumdayım.

1,5 yaşında kızım var ne durdan anlıyor ne yapma etmeden.Diş çıkarıyor gece aglamalar bagırmalar.Gündüz bazen agresif bazen çok sakin üst komşumda gürültü yaptıgı için hiç anlamıyoruz bile ama alt komşuma her seferinde özür diliyorum kusura bakma diyorum.

Allah bağışlasın. Tek çocuk galiba. İkinci olduktan sonra kayış kopuyo. :)

SkY
11-06-2016, 09:46
üst komşu sorunları herkeste var sanırım..bende yaşıyorum aynı gürültü sorunlarından..şimdilik 3-4 kere kapıya gidip uyardım,bakalım bir sonraki davranışımı bende kestiremiyorum ama bir patlama yaşamam olasıdır..

Aero
11-06-2016, 10:59
Babam hep derdi, beni baba olunca anlarsın diye. Aynen baba olunca anlaşılıyor bazen. O yüzden çocuklarla ilgili durumları hiç ama hiç yadırgamayın, yadırgadığınız şeyler kendi çocuğunuzda olduğunda psikolojinizin şu an ki durumdan kat kat daha kötü olacağını söyleyebilirim. Şu an kızımla 3 yaş sendromlarını atlatmaya çalışıyoruz. O yüzden asla çocukları yadırgamayın :)

LnchCntrl
11-06-2016, 11:06
yazmayım dedim duramadım

bizim hiç psikolojimiz yoktu arkadaş, gıkımızı çıkaramazdık.

1. katta otururduk ben çocukken aşağısı bos dükkanlardı . evde koşmam yasaktı

öyle bi delikanlıysan laftan çıkaydın hadi

bizler gayet sağlıklıyız bii boook olmadı.

bebenize sahip çıkın. bunu beceremiyorsanız hakkına girdiğiniz komsunuza artislik yapmayın.

KMR2-GT
11-06-2016, 11:14
yazmayım dedim duramadım

bizim hiç psikolojimiz yoktu arkadaş, gıkımızı çıkaramazdık.

1. katta otururduk ben çocukken aşağısı bos dükkanlardı . evde koşmam yasaktı

öyle bi delikanlıysan laftan çıkaydın hadi

bizler gayet sağlıklıyız bii boook olmadı.

bebenize sahip çıkın. bunu beceremiyorsanız hakkına girdiğiniz komsunuza artislik yapmayın.

komşunun tavrına bişi demiyorum ama bebenize sahip çıkın demen yanlış olmuş.çok klişe ama gerçekten çocuğun olunca anlıyorsun bazı şeyleri.sendromları bitmiyor arkadaş.laf dinlemiyorlar.folik asit denen boku içiyor kadınlar çocuklar sapııtık doğuyor.

bizim çocukluğumuzla şuankı nesili hiç kıyaslama hiç alakası yok.

rain man
11-06-2016, 14:50
Komşulukta ses olur, gürültü eksik olmaz. Hiç bir meseleyi kaba kuvvet veya bağırarak da çözemezsiniz. Karşınızdaki insan dünyanın en saçma insanı olsa bile en kötü muhattap olmadan bu işi çözmeli en fazla da yargıya taşımalısınız. Çocuğum yok, öğrenciyken sessiz takılmamıza rağmen finallerden sonraki ilk aksam arada toplanırdık. Aylarca ders çalışıp ses yapmıyor olmamıza rağmen saat 10'da aşağı inen ve sessiz konuşun diyen amcaya da vakitsiz ve yanlış gelmiş olsa da yanlış yapmadık tavrımızı bozmadık.

Çocuğa terbiye doğru anne baba tarafından doğru şekilde verilir orada hemfikiriz. Ama etrafta doğru düzgün parkın kalmadığı, çocukların sabah okulda veya bakıcı ile sıkıştırılıp sizleri tek gördüğü yerde oynamak istemelerini garipsemek de ancak bizim insanlarımıza yakışır.

Anlayışlı olmakta her zaman fayda var. Bugün senin "sana yanlış yaptığı için" şiddet uyguladığın adam yarın sana bir şey yapmaz da bunla övünürsen yarın karına çocuğuna babana annene bunlar olduğunda yanlış yapmışlar diyebilir misin? Ya da gücün yetmediğinde neyi seçersin söyle bana?

Bence bu konu kilitlensin. Aramızdaki mini canileri görmesek bilmesek en azından yokmuş gibi davranırız. Ah vah etmeyiz.

Dragger
11-06-2016, 16:12
Malesefki böyle dangalaklara çözüm yok.

Ataköyde otururken üstümüze bir kiracı geldi, çocuğu geceyarısı elektro gitar çalıyordu. Kapıya kaç kez çıktım çözüm olmadı.

Öyle beynim dönmüşki adam benim 2 katım ona rağmen yakasına yapıştım ama yine çözüm olmadı, inadına yapmaya devam ettiler.

Başka yere taşındım, evi de en üst kattan aldım o kadar huzurluyumki anlatamam, böyle bir rahatlık yok.

Taşının, mümkünse en üst kat olsun.

AliDogukan
11-06-2016, 16:57
Ben çocuklar için bulduğum çözümü anlatayım.

Geçen yıl alt kata yeni bir aile taşındı.Bir de 4-5 yaşlarında çocukları var.Yalnız anne baba o kadar iyiler ki dost canlısı sıcakkanlı insanlar.Ama 4-5 yaşındaki çocuk alt katta olmasına rağmen nasıl başarıyor bilmiyorum rahatsız ediyor zannediyorum gollum gibi bir sağa bir sola bir yukarı bir aşağı zıplıyor.Çocuğun her zıplamasında bam,güm ses geliyor.Utandığımdan ben gidip uyaramıyorum da,annesi babası çok iyiler çünkü.Dedim bu böyle olmaz ben buna bi çözüm bulacağım.

***** forumda bulunmamızın bir ortak noktası da arabalar.Bu çocuk beni çok kez araba yıkarken,cilalarken filan görmüştü,baya dikkatli dikkatli incelemişti.Kafamda hemen bir ışık yandı.Baba x çocuk y olsun.Bir pazar günü arabayı yıkadıktan sonra gittim babasına x abi y nerde biraz gezdireyim dedim.Çocuk çok sevindi tabii.Çikolatalar dondurmalar şuydu buydu müzikti derken çocukla aram on numara oldu.

Bunu birkaç kez yaptıktan sonra ciddi görünerek bak y cim.Sen evde çok atlayıp zıplıyorsun,kendine zarar vereceksin,hem de çok ses çıkıyor.Evde bi yerden bi yere atlama zıplama ben seni ne zaman istersen gezdiririm dedim.O gün bugündür evden çıt ses çıkmıyor.Evde bulduğum markası bile yazmayan Android tableti ona verdim internet şifremi de verdim.Bir nevi çocuğa rüşvet verdim.Aylık 10-20 liraya sesten kurtuldum.

Sadece tek bir sorun ortaya çıktı.Çocuk biraz hiperaktif.Apartmanın girişinde gördüğü zaman Ali abiiii diye bağırarak koşuyor ta.aklarıma yumruk atıyor,acıtıyor da fırlama.Eğer sorun büyük hayvan değil de çocuksa böyle bir çözüm de üyelerin işini görebilir.

weST.27
11-06-2016, 19:09
Seni çok iyi anlıyorum abi , imkanın varsa kesinlike taşınmalısın yoksa allah korusun takıntı haline geliyor ve nereye gidersen git en ufaksesi takmaya başlıyorsun, imkan varsa kaç kurtul o evden, ben ne ilaçlar kullandım neler ettim olmadı şerefsizin evladı alt komşu yüzünden gün boyu müzik dinlerdi evde bass vardı güm güm güm, tehdit ettim olmadı, bağırdım olmadı, silah sıktım balkondan sonra girdim evine silahla ( kurusıkı ) ondan sonra bi miktar duruldu 1 ay kadar sonra tekrar başladı,

keşke 2-3 uyarmadan sonra taşınıp gitseydim salak gibi kaldım durur durur diye, sonra bi baktım ki bende takıntı hastalığı gibi olmuş bu , üniversite bitti eve geldim bu sefer üst komşu tayin olmuş yerine allahın hanzosu dağlı bi aile gelmiş, güm güm güm güm , sürekli gacır gucur her dakika bişeyler çekme vs, bunları takmaya başladım, zor bi durum allah yardımcın olsun seni gayet anlıyorum, bazen bütün odağım acaba ses gelcekmi moduna giriyor, baktım olmuyor gittim hastaneye psikyatriye ilaç falan kullandım , bi nebze azaldı ama bence bi psikolog şart , çünkü annem babam hiç duymuyor bile o sesleri, olur diyorlar duysalarda ne bi sinir var ne stres, fakat ben terliyorum sinirleniyorum allah korusun katil bile olabilirim o an :D

diyeceğim o ki, imkan varsa taşının, taşınırsanız da komşuluk ilişkilerinizi iyi tutun üstle altla , samimi olursanız o ses koymaz size , umursamazsınız,

2. alternatif imkan yok dersenizde , manolya diye ankarada ünlü bi psikolog varmış oraya bi görünün size yardımcı olacaktır, aman takıntı haline getirmeyin size diyeceğim o , zor atlatırsınız

TigeR
11-06-2016, 19:59

Geçen yıl alt kata yeni bir aile taşındı.Bir de 4-5 yaşlarında çocukları var.Yalnız anne baba o kadar iyiler ki dost canlısı sıcakkanlı insanlar.Ama 4-5 yaşındaki çocuk alt katta olmasına rağmen nasıl başarıyor bilmiyorum rahatsız ediyor zannediyorum gollum gibi bir sağa bir sola bir yukarı bir aşağı zıplıyor.Çocuğun her zıplamasında bam,güm ses geliyor.Utandığımdan ben gidip uyaramıyorum da,annesi babası çok iyiler çünkü.Dedim bu böyle olmaz ben buna bi çözüm bulacağım.

***** forumda bulunmamızın bir ortak noktası da arabalar.Bu çocuk beni çok kez araba yıkarken,cilalarken filan görmüştü,baya dikkatli dikkatli incelemişti.Kafamda hemen bir ışık yandı.Baba x çocuk y olsun.Bir pazar günü arabayı yıkadıktan sonra gittim babasına x abi y nerde biraz gezdireyim dedim.Çocuk çok sevindi tabii.Çikolatalar dondurmalar şuydu buydu müzikti derken çocukla aram on numara oldu.

Bunu birkaç kez yaptıktan sonra ciddi görünerek bak y cim.Sen evde çok atlayıp zıplıyorsun,kendine zarar vereceksin,hem de çok ses çıkıyor.Evde bi yerden bi yere atlama zıplama ben seni ne zaman istersen gezdiririm dedim.O gün bugündür evden çıt ses çıkmıyor.Evde bulduğum markası bile yazmayan Android tableti ona verdim internet şifremi de verdim.Bir nevi çocuğa rüşvet verdim.Aylık 10-20 liraya sesten kurtuldum.

Sadece tek bir sorun ortaya çıktı.Çocuk biraz hiperaktif.Apartmanın girişinde gördüğü zaman Ali abiiii diye bağırarak koşuyor ta.aklarıma yumruk atıyor,acıtıyor da fırlama.Eğer sorun büyük hayvan değil de çocuksa böyle bir çözüm de üyelerin işini görebilir.

Sonunda kahkaha attım resmen ya:hahaha::hahaha::hahaha: Ama güzel bir taktik bulmuşsun helal olsun da tableti alıp o kadar uğraltıktan sonra devam etse adama koyar be:D

DOHC
11-06-2016, 20:52
Valla biz bu konuda şanslıyız. 5 yaşında oğlum var, üst katta 3 yaşında bir çocuk, alt katta 6 ve 8 yaşlarında 2 çocuk var. Halimizden anlıyoruz :).

AliDogukan
11-06-2016, 21:44
Sonunda kahkaha attım resmen ya:hahaha::hahaha::hahaha: Ama güzel bir taktik bulmuşsun helal olsun da tableti alıp o kadar uğraltıktan sonra devam etse adama koyar be:D

Çocukları tavlamak lazım :D Tablet zaten ucuz yollu bir aletti ve atıl durumdaydı.Hiç mi hiç sıkıntı değil,feda olsun ona.Bugün iftardan önce yolladıkları içli köfte her şeye değerdi :D

Örneğin çocuk benim arabaya değer verdiğimi biliyor.Hani bir şeyler ısmarlıyorum gezdiriyorum filan ya,beni de seviyor.Geçen gün balkondan baktım diğer arkadaşlarına burda oynamayalım Ali abimin arabası çizilmesin diyor:D

Gko
11-06-2016, 22:03
8 sayfa olmuş herkes üst kattakine sallamışta, cidden evde çocuk olunca anlıyo insan halden. Sizin evde çocuk olmadığı için delirmeniz normal. Empati yapın sadece; çocugunuza söz geçiremiyosunuz madursunuz alt kattanda siz ses yaptıgınız için taciz yiyosunuz, naparsınız ?

@AliDogukan nickli üye çok güzel çözüm bulmuş mesela. Çocuğun dilinden anlar şekilde yaklaşmış olaya. Hem komşusuyla arasını bozmamış hemde bi ufaklığı sevindirmiş olmuş, tebrik ederim

Sinan58
11-06-2016, 23:21

Adam efsane yemin ediyorum :D

MiaMi
12-06-2016, 00:11
Madem herkes yazmış bende eski evde başıma geleni anlatayım ve şunu ekleyeyim eski büyük binalarda nedense tık ses gelmiyor. Yeni binaların yapısı her sesi dağıtıyor etrafa.

Üst kata yeni evli bir çift taşındı geleni gideni eksik olmuyordu şarkılar playstation partileri vs.vs. bi gece saat 1 gibi dayanamadım fırladım yukarı, Babam gitme desede nevrim döndü çıktım yukarı açtı bi dalkürek dedim birader ben alt katta oturuyorum ve ne ses çıkartırsanız duyuluyor haberin olsun. Arkadaş akıllıymış kestiler seslerini ne demek istediğimi iyi anladı. Sorun çözüldü.

Şimdi aynı evde kardeşim oturuyor üst kattakiler yine aynı birde çocuk eklenmiş beni gördümü halen şekli değişiyor. Gel gelelim bizimkilerdede çocuk var ses arada kaynıyor 22:00 gibi çıt yok.

Son olarak yeni ev aldım üst kat alt kat boş sağım solum boş biri rusyada yaşıyor diğeri kabin memuru yani kimse yok huzurun cennetindeyim.

Kadyr
12-06-2016, 00:14
Yeni binalarda yalitim var diyolar ama sadece isi icin sanirim. Her yer alcipan midir nedir yere bisi dusse ses yayiliyor direkt

Sinan58
12-06-2016, 02:55
Üst komşu yarım saat önce dolap çekiyordu galiba, üst duvar delinecek sandım.

Hayırlı Ramazan Ayı diye bişey demiyorum.

Alt komşu olmasa gecenin 3"ünü dinlemem açarım müzik sistemini, gece gece nerden aklınıza geldi sürukleyerek dolap taşımak...

Sinan58
16-11-2016, 00:22
Benimde üstte var bir komsu, kendisini kaç defa uyardim ama gram degismedi.

Gecenin 1-2"sinde elektrikli süpürge çalistiriyor, yetmiyor gecenin 12"sinde tepiniyorlar üst katta.

Oda yetmiyor bagirisiyorlar, nasil bir insan bunlar anlamiyorum arkadas.

Kadinin kocasina daha önce söyledim, tamam özür dileriz birdaha yapmayiz demek yerine "yok hayir biz ses yapmiyoruz" diyor.

11. kattaki komsuyu apartmanda ortak imza toplayip geçen sene göndermislerdi, onlarda artik 11. kattan 1. kattaki adami rahatsiz ediyorlardi, o derece yani.

Umarim bunuda ben gönderirim.

Çikip uyaracagim simdi ama kocasini 3-4 haftadir görmüyorum, bu sefer ben yanlis anlasilacagim.

Nasil bir illetler görmeniz lazim, ben alt komsu rahatsiz olmasin diye saat 9"dan sonra televizyonumun sesini bile asiri derecede kisayim yukaridakide elektrikli süpürge çalistirsin.

Mutu
16-11-2016, 00:45
Saatten ötürü olsa gerek üst komşu kizi diye girdim konuya. :D

Geyik için açılan konu sandım emenike. =)

Kullanıcı
16-11-2016, 00:53
Saatten ötürü olsa gerek üst komşu kizi diye girdim konuya. :D

Geyik için açılan konu sandım emenike. =)

Yanlız değilsin:D

McKrop
16-11-2016, 00:54
Sadece tek bir sorun ortaya çıktı.Çocuk biraz hiperaktif.Apartmanın girişinde gördüğü zaman Ali abiiii diye bağırarak koşuyor ta.aklarıma yumruk atıyor,acıtıyor da fırlama.

Kurtarın beni asddalfkşis :hehe::hehe:

mert_can 41
16-11-2016, 01:01
Yeni binalar cidden sıkıntı en son katil edecekler eski evimiz 3 katlı evin 2 inci kattıydı üst kattakinin gürültüsünden kafayı yiyorduk artık öyleydiki uyku uyuyamıyorduk uykudan uyanıyorduk. Enson sattık bu sefer ses olmasın dedik 3 katlı binanın 3 üncü kattını aldık bu seferde alt kattaki kafayı yediriyor. Her gün bir fasıl çocuklarının bağrışını çekiyoruz yetmiyor nasıl bir gürültüleri varsa bizim üstümüzde gibi ses çıkarıyor. Yine kesmiyor bizden ses olsun anında duvara vurmaya başlıyor. Geçen kış arabama bile zarar verdirtmeye çalışıyordu çocuğuna taa ki yazın babamla ikimizi havuzda görene kadar sanırım bizi bir arada görmemiş hiç arkadaş azıcık iri olduğumuz için ufak bir pısma oldu. Arabamdan uzak duruyorlar eskisi kadar sesleri yok duvara vurmada kesildi bilmeden etkilemişiz auhahahah :D ilginç bir çözüm oldu ama anlamadık :D

AEAlmas
16-11-2016, 01:04
Dis gösterme vakti gelmiş

MetalliHead
16-11-2016, 01:19
Yan tarafımdaki dairede muhabbet kuşu ,üstümde de köpek var illalah ettim . Gece köpek havlar sabah kuş ciyaklar . En sonunda delirtecekler

Talih.b16
16-11-2016, 01:59

bu nasıl bir yazı garibanmış, sonra biraz para bulmuş falan,
villada büyümüşsen bizene laaan.
bu nasıl bi tarzdır, sen ingilizce uzay mühendisli okusan ne olur ..
lafa bak yaaa kimsede bişi yazmamış helal olsun techturkey

cXe
16-11-2016, 08:10
Askere gidene kadar dublex mustakil bir evde oturuyorduk ve yalitima ozellikle dikkat ettigimiz icin cok kuvvetli olan ses sistemimi sonuna kadar actigimda bile kimse uyarida dahi bulunmadi. Kisacasi evde asiri ozgur yasiyorduk. Ben askerde kardesimde universitede oldugu icin ev anne babama buyuk geldi. babam evi aparta cevirip oda kiralamaya baslamis ve apartman dairesine tasinmislar.

Askerden gelince yeni evde 1 sene kadar kaldim. Alt komsumuz ogrenci eviydi ve tabiri caizse kadin erkek kimin girip ciktigi belli degildi. Surekli muzik sesi geliyordu ve ben kpss ye hazirlanmama ragmen durumu idare ediyordum cunku psikolojilerini biliyorum onlarin yasadigi donemden bende gectim ama babam her seferinde tartismaya gidiyordu. Babam eve donunce ses kisilmis oluyor ama en fazla 2 gun sonra ayni durum devam ediyordu. Aslinda babami rahatsiz edecek bir durum oldugunu dusunmuyorum, sayet rahatsiz olsam ben olurum. Babam 1 kere susun der ve o insanlar bir sekilde ses yapmaya devam ederse bu durum artik kompleks haline gelir...

Bence sizin hataniz insanlarin karsina cozum yerine sorunla cikmak. Varsa bir cozumunuz karsinizdakine sunarsiniz, ama sadece benim sorunum var halledin demekle bu isler cozulmuyor.

Aliburakb
16-11-2016, 09:08
öncelikle geçmiş olsun kötü bir olay ses vb durumlar. ama cocuk olduğu için pekte yapılabilecek şey yok sanırım taşınmak en mantıklısı(ilk 2 sayfayı okudum devamını okumadım ona göre yorum yapıyorum). bizim alt komşumuzla da böyle bir sorun yaşamıştık ama çocuk yüzünden değil kendisi yüzünden gece gündüz küfür eder akşam sabah dinlemez gecenin 4 ünde 5 inde basbasbağırırdı küfürün biri binpara. bir kaç kere ben uyardım bir kaç kere babam uyarmış bir kaç kere annem uyarmış. anneme biraz ters konuşmuş annemde bunu bize söylememişti tatsızlık olmasın diye hatta kız kardeşim üniye hazırlanıyordu o ara sabahın 5 inde adamın sesinden korkup uyandığını bilirdim o derece küfür eder bağırırdı. daha sonrasında iş kavga ile bitti adamı güzelce bi dövdük olay bayağı büyüdü hatta. bir ay sonrada taşındı gitti öyle kurtulduk. ama sizin durum farklı çocuk yani dövülmezde o yavrular.

Yigit-Y
16-11-2016, 09:43
Son iki evim sitede idi

Güvenliği arıyordum ses kesiliyordu

Şimdi apartmandayım

Yan komşum ve alt komşum eşleri ile kavga ediyor sürekli

Çocuk olsa bende çaresizim

Asla evli çiftin arasına girmem çekirdek kola yapıp dinleme ve ibret alma moduna geçiyoruz eşimle

Şükrediyor bizim ki

Eş kavgaları güzel ama çocuk sesleri varya allah yardımcınız olsun

Polisi arasanız onlar gelene kadar susar

Ama iki arkadaşınızı polis kıyafeti giydirip göz korkutma yapardım

Dayı bir daha şikayet gelirse sıkıntı olur derler filan

Belki düzelirdi

Dövmek başınıza bela getirir

Sonuçta sesi çıkaran çocuklar değişen birşey olmayacak

Kiracı iseler ev sahibine şikayet edin yada yönetim toplantısı yapın

Davalık olursa sanırım çocuklar ortaokula başlamış olur

Sesde biter o zamana kadar :)

KGüneyli
16-11-2016, 09:52
Dövün, Benim cocukluk arkadasım üst komşusunu dövdü, Şimdi eşleri kanka, bizim elemanda dövdüğü adamla aksamları e5 e makas atmaya cıkıyor :D haha

makif84
16-11-2016, 10:08
Bende 4 katlı bir binanın 3 ncü katında oturuyorum.Üstümde 2 yaşlarında çocuğu olan bir aile oturuyor.Bu arada benimde 4 buçuk yaşında bir kızım var.Altımda da yine 2 yaşında bir oğlu olan aile yaşıyor.İnanın çocuklar birbirine kurmuşçasına sırayla gürültü çıkartıyor.
Mesala üstümüzdeki bebek gece 11 den sonra fakat derecede doğduğundan beri ağlıyor.Tv ve çevresel sesler olmadığından gürültü daha çokmuş gibi geliyor,duymamak elde değil.Neyse bir şekilde sabah oluyor bu kez benim sıpam her sabah saat 7 de fiks aynı bunu giymiycem,yok kreşe gitmiycem,ağlamalar sızlamalar.Bir şekilde gönlünü yapıp susturup kreşe götürüyoruz. Akşam 7 buçuk 8 gibi eve dönmüş oluyoruz bu kezde aşağıdaki komşunun çocuğu bam güm duvarlara birşey vurmalar.İzlediği çizgi filmin sesini biz duyacak şekilde açarak izlemesi gibi sıralanıp gitmekte.
Şimdi ben çocuğuma uyarıda bulunuyorum çevremizdeki insanlar rahatsız olabilir bak gece yukardaki bebek ağladı senden sesten rahatsız olmuştun bu durum senin hoşuna gitti mi?cevap hayır gitmedi.Peki şuan aynı hareketleri herkes daha uyanmadan yaptığından rahatsız oluyorlar diyorum tamam diyor ama ertesi gün yine aynı.Çocuk bu arkadaşlar gerçekten dinlemiyor.Ben çıkıp yukarıdaki aileyi geceleyin çocuğunuz çok ağlıyor uyuyamıyoruz desem ne olcak?Hangi anne baba çocuğunun ağlamasını,gürültü yapmasını ister ki? Birde aynı gürültüyü onlarda sizin gibi duyuyorlar.İnanın Çocuk olduktan sonra bana hak vereceksiniz.Zor belki ama duymamaya çalışın.dikkatinizi farklı yönlere verin derim.

facia
16-11-2016, 10:09
Sizde bir çocuk yapın... onları nasıl durduramayacağınızı idrak edip belki şikayet etmekten vazgeçersiniz :)

K0213
16-11-2016, 10:21
İkeadaki sandalye deneme testi düzeneği gibi bir düzenek yap tavana ve işe giderken çalıştır, akşama kadar, tak tak tak tak tak vursun tavana, işten geldiğinde kapat.
Madem 11e kadar kanuni bir yaptırım yok kendide çeksin tüm gün.

Ne yaparsan yap kibar olma, kaba konuş, giderli konuş emin ol daha dikkatli olacaktır.

Berkerr
16-11-2016, 10:31
Evde çocuk yok, ben zaten akşamları eve geç giderim, evde sesi hiç sevmem. Eşim temizlik yaptığı günler haricinde ya annesine ya ablasına giderdi. Geçen sene yazın alt komşumuz tv kapalı yemek yerken bile alttan vurmaya başladı hiç kapısına gitmedim yaklaşık 1 ay binada yada otoparkta denk gelmeyi bekledim. Denk geldik tanıştık, çok sevmeme rağmen o güne kadar bina da kuş mu beslenirmiş, köpek mi beslenirmiş diyodum. Ertesi gün 1 yavru golden aldım, 1 çift te kanarya aldım o zaman aldığım 2 kanarya şuan 5 oldu.

Sağolsun o gün bugündür çıt yok. :)

rebelh
16-11-2016, 10:37
batıkenti bu yüzden seviyorum
tut bi müstakil ev oh mis
alt komşu yok üst komşu yok temiz
bende golden yan komşumda horoz-tavuk diğer yan komşumda 7-8 tane kedi var
kimse kimseden rahatsız olmuyor
bazen bizim çaki gece havlıyor ilk ben uyanıyorum bahçenin ışığını açıyorum yattığım yerden anında susuyor
apartman pişmanlıktır :D

Ck_Redd
16-11-2016, 11:47
Eğer bir aille 5-6 yasinda ki cocuklarını gece 12 llere kadar uyutmuyor ve uyutmadıgı gibi tepende tepinmelerine musade ediyor ise, senin rahasız oldugunu, baska insanları rahatsız etmeye hakları olmadıklarını cocuklarına anlatmıyor ise sen bu işe cozum bulamazsın kardeşim. Bizim memlekette cocuga birey gibi davranılmaz ve insan yetiştirildiginin farkına varılmaz, hep benci ve bencil, baskalarına saygı duymayan, her dediğini ağlaya sızlaya yaptıran evlatllar yetiştirildiği için de böyle büyüyüp buyuyup senin ust komsun gibi ahkam keserler, haksızken hakli gibi davranırlar.. gercegimiz bu.. Cocuk bu deyip gecmeyecek, aileye bakacaksınız. Cocukken haftasonları gec saatte merdivenden hızlı kosulmaması, apartmanda sessiz sakin olunması konusunda uyarılarak ve kurala uyulmadıgında fırca yiyerek buyuyen 2 erkek kardesten biri olarak 3,5 yasında kızıma bunu gayet net ogretebildigimi dusunuyorum ki cocuk doğru gelişimi için istisnalar haricinde en gec 22:00 de yatakta olur. olmalı..

slave
16-11-2016, 11:52
ses anında polisi çağırıp desibel ölçüyorlar sanırım haklı çıkarsanız işlem yapıp ceza kesiyorlar kavgayla dövüşle hiç bir şey çözülmez birde yeni evlisiniz tadınızı hiç kaçırmayın yasal olarak ta saat 11 gibi bir kaide var sanırım ama yine farketmiyor yapıyorlar . benim üst komşum her gece ama her gece koltuk çekti sağa sola çoçuklara oyun alanı açıyormuş pişkin ve ben her gün tavana vurmaktan tavan iz oldu hep sopa kırdım hatta vururken farketmedi yine ses yaptılar .

slave
16-11-2016, 11:54
bide dövün bilmemne aklını veren kendi yapsın siz onun yerine her defasında sakince terbiyeli tatlı dille uyarın sizi tahrik etse dahi sakin olun asla bağırmayın bir süre sonra diğer komşularda destek verir utanır belki yapmaz .

sedat s
16-11-2016, 14:37
dostum sakın dövme basına bı ton bela alırsın mahkemesı oydu buydu derken uzar gıder basına bela alırsın ama uyarırken bıraz sert bı dılle uyar ısın rengının degısebılıcegını anlasınlar. cocuktur durmaz falan dıyen arkadaslara kesın katılmıyorum. anne babada bıter iş. ben esnafım dukkana aılesıyle gelen bı suru cocuk var kımıısı gık demeden kenarda annesının babasının alısverıs yapmasını beklıo elını surmuyo hıc bıseye agzını acmıo kımıde ortalıgın afedersınız amına koyuyo. ve genelde ortalgıı dagıtan zarar verenlerın aılelerı ben tepkı gosterdıgımde hep aynı cevabı verıo " cocuktur yapar".

dragon
16-11-2016, 15:09
Şimdi bu DÖVÜN diyen arkadaşlarımız, şikayetçi olan arkadaşımızın DAYAK YEME ihtimalini hiç düşünmüyorlar mı?Konuyu açan arkadaşımız GÖKHAN SAKİ filan da biz mi bilmiyoruz :)

KOSEREN
16-11-2016, 15:22
Bizim türk milleti hiçbi boku adam gibi yapamadığı için çocuk yetiştirmeyide beceremiyor malesef.Bizde çocuk olduk,babamın bi bakışıyla ödümüz götümüze kaçardı.Ne oldu asosyal mi olduk,korkak mı olduk? Şimdikiler sanıyorki çocuk şımarmazsa ilerde tutuk olur içine kapanık olur falan filan.Alakası yok kardeşim sapla samanı ayırmak lazım..

Tunacan
16-11-2016, 15:49
Sizde bir çocuk yapın... onları nasıl durduramayacağınızı idrak edip belki şikayet etmekten vazgeçersiniz :)

Ben bu seçeneği gerçekleştirdim. Mutluyum :)

8.000rpm
16-11-2016, 21:05
Benim üstte ana kız var topuklu terlik ve ayakkabı müptelasılar
Ayrıca evlerinde kedi var ve hiç halı vs yok
Kız genç kız , cuma cumartesi gece geç de gelebiliyor
Anne zaten ne hikmetse boydan boya şlak şluk dolanmayı sever
Sabah erken kalkar anası
Gece geç yatar kızı

Biz de hanım ve 4 yaşındaki kızımla la havle çekeriz bol bol
Yukarıdaki de ev sahibi ben de
Kiracı vs değil kimse

Sonuç , yönetime şikayet edeceğim , aklıma başka birşey gelmiyor
Zira kapıya gidip de bu diyaloğa evin babası ile girmek de istemiyorum

Allah sabır versin benzer durumu yaşayan herkese

DenizKaan
16-11-2016, 21:16
batıkenti bu yüzden seviyorum
tut bi müstakil ev oh mis
alt komşu yok üst komşu yok temiz
bende golden yan komşumda horoz-tavuk diğer yan komşumda 7-8 tane kedi var
kimse kimseden rahatsız olmuyor
bazen bizim çaki gece havlıyor ilk ben uyanıyorum bahçenin ışığını açıyorum yattığım yerden anında susuyor
apartman pişmanlıktır :D

Bende batıkentdeyim. arka tarafdaki komşumuz horoz ve tavuk besliyordu. Her sabah 5:50'de başlıyıp 7 ye kadar ötmesinden bıkkınlık gemişti uykunun içine ediyodu,
tavuklar desen pis pis kokuyo cam açamıyoduk.
bende belediyeye şikayet ettim ertesi gün hiç biri kalmamıştı :D müstakil evinde sıkıntıları yok değil :D

free-hifi
16-11-2016, 21:26
Benimde üst komşu sıkıntım var akışına bıraktım ��

therev
16-11-2016, 21:35
bizdede benzer durum var. 6 sene once bi sitede en ust kata tasindik dedik kimseyle muhattap olmayalim bu seferde altimiza manyak komsu geldi. 2 cocugu var her sabah 6 30 da kalkiyolar evde kavga kiyamet dogal olarak uyaniyoruz bizde ama allahtan yatip tekrar uyuyan bi insanim dert etmiyorum. evde televizyonda oturma odasinda dogal olarak mac vs oldugu zaman oturma odasinda mac izliyoruz biraz gurultu oluyor ama macin bittigi saat belli sonra salona geciliyo ve ya ses kisiliyo 2 kere polis yolladi. site facebook grubuna benim icin yok sana haddini bildiririm ayagini denk al arabanda gurultulu(varex var) vs seyler yazmis adam 2 gun sonra asansorde karsilastik ve 18. katta oturuyorum uzun bir yolculuk bizi bekliyor. dedim rahatsiz oluyomussunuz telefon numarami veriyim rahatsiz olunca bi mesaj atin vs kisalim sesimizi bi basladi yan cizmeye yok efendim kendisi rahatsiz degilmis karisi rahatsizmis karisini uyarmis demis bunlar genc ses olur sorun degil vs. 2 gun once atar yapan adamdan eser yok. dedim senin kalibina tukureyim saldim herifi. zaten ayda yilda 1 evde oturup mac izliyorum onda da manyaklarla ugrasiyoruz. komsuluk bu bence 2 tarafta birbirini cekmeli surekli tekrarlanan bir durum degilse.

c@n
16-11-2016, 21:57
Logitech ev sinema sistemi aldım. Kolonları da tv ünitesinin en süne tavana bakacak şekilde yerleştirdim. Akşamları son ses tv izliyoruz. Dinsizin hakkından imansız gelirmiş atasözü ile devam. Başka seçenek kalmadı.

Sinan58
16-11-2016, 22:08
Uyaridan falan anlamayan bir komsuya sahipseniz isiniz zor, uyaridanda anlamiyor ne yapacagim bilmiyorum.

Alt komsumun köpegi var ama hayvancagizin agzi var dili yok, ayda bir geceleri havlar 5 saniyede susar.

Minicik köpek üst komsumdan akilli, en azindan dur deyince duruyor.

Bundan 1-2 hafta öncede asansör bozuldu, benim odanin yan tarafindan geçiyordu asansörün güzergahi.

Sans buya bozuk asansör gelip benim odanin duvara sürterek çikip inmeye basladi, tak tak tak gecenin üçünde amk asansörü diye söverek uyaniyordum.

Neyseki 3-4 gün önce hallettiler, sen tut sadece benim kattaki duvara sürterek çik.

Benim uykumu normalde kimse bölemez, o derece feci uyurum.

BU YIL ÜSTÜMDE ÇOK FECI BIR SANSSIZLIK VAR :D

mehmetRS
16-11-2016, 22:09
Oturduğum ev 6 yıldır bize ait. Altı yıldır alt komşumuzun çocukları var, onlar bizden önce buradaydı.
Biz geldiğimizde buraya çocuklar 3-4-6 yaşlarındaydı, şimdiki yaşlarını hesaplayabilirsiniz ve bizim o zaman yeni doğmuş bir bebeğimiz vardı.
Her akşam işten döndüğümde, alt kattan sesler geliyordu, ama öyle böyle değil, cocuklar birbirlerini gırtlaklıyorlar sanırsınız.
Bizimki bir zaman sonra emeklemeye yürümeye başladı, durmadı kudurmaya başladı.. oyuncakları fırlatmalar, duvara birşeylerle vurmalar vs, yani ne ararsanız var.
Ben o zaman o cocuklara ses çıkarmayışımın meyvesini şimdi topluyorum.
Kimse benim cocugumun sesine birşey demiyor.
Alt komşumuzun cocukları büyümelerine rağmen halen gürültü yapıyor, bize bazen eğlence bile oluyor, ben hastanede nöbette olduğum geceler, eşim bu sesler sayesinde evde yalnız başına kalabiliyor.
En azından etrafta bir hareket var, ıssızlık sessizlik belirtisi yok diye kendini avutuyor işte..
Çocuğunuz olacak inşallah, böyle babayiğit, kapı gibi evlatlar versin allah sizlere,
Gülümseyerek kuruyorum bu cümleyi inanın, kasıt, gıcıklık vs yok içinde ;
" 3-4 yaşından sonra görürüm sizi ;) "

Yigit-Y
16-11-2016, 22:13
O şikayet ettiğiniz komşular bu ülkede oy veriyor

Sonuç normal hamımaaaaa :):)

Sinan58
16-11-2016, 22:18
1,5 yil önce tasindim buraya;

-Asansör bozulunca sadece benim odanin duvarina sürtüyor.

-Apartmanda kavga eden benim katta kavga ediyor.

-Su anda apartmandaki tek ses yapan kisi benim üst katimda oturuyor.

-Birilerine misafirlige gelen her zaman yanlislikla benim zile basiyor, erken yattigim zamanlar sirf bu yüzden uyandigim günler oluyor.

NASIL BIR YERE GELDIM, MAHALLEDE ABDEST ALAN YOK HERALDE :D

Sinan58
01-04-2017, 01:16
Arkadaşlar üst komşu için geçerli gözümü buldum.

İlk olarak sözlü uyarı yapıldı.
Dinlemeyince apartman sorumlulukla iletişime geçtik.
Oda olmadı kendisini gecenin bi vakti uyardık.
Oda olmadı apartman sorunlarına dair ufak bir buluşma vardı oradaki ilgili mercilere durumu ilettik.

Onlarda bize olayın tekrar yaşanması durumunda polis çağırmamızı söyledi, aynı gün gündüz normal bir şekilde üstteki komşuyu olayın birdaha yaşanması durumunda polis çağıracağımızı ve kendilerinin zararlı çıkacağını söyledik.

Ogün bugündür yukarıdan tık duymadım.

wekoo
01-04-2017, 07:01
Cidden allah kokaylik versin zor bi durum kolay gozuksede su ata sozlerini kim soylediyse ellerini opmek lazim bosuna dememisler ew alma komsu al bence hir gür olmadan yine tatli bir dille uyarı yapmanız

free-hifi
01-04-2017, 07:31
Benimde üst komşu sıkıntım var akışına bıraktım ��

Konu hortlamis, eşi hamile ben krizden kurtuldum beyler darısı sizin başınıza :))

Anıl E.
08-12-2019, 15:19
Hortlatıyorum;

Üst kat komşumuz ile ilgili gürültü konusunda çok büyük sorunlarım var . Ben daire sahibiyim,üst katta ki kiracı. Sabah 7'den başlıyor gürültü geceye kadar devam ediyor,herkes çocukluk yaşadı biz de dahil ben böyle bir şey görmedim. Anlayış illa ki gösteriliyor çocuktur yapar diyoruz da bir yere kadar. Çocuk bu zaten uyarılmazsa,terbiye edilmezse neyin doğru ya da neyin yanlış olduğunu bilmez. İş aile de bitiyor.

Neyse birkaç aydır sabrediyoruz, duvara her türlü şekilde vurarak hatta bağırarak susturmaya çalışıyorum olmuyor.Bir kere telefon ederek uyardım,daha sonra daireye giderek uyardım.Bugünde apartman yönetimi ile irtibata geçerek onların uyarmasını,eğer devam ederse karakolluk olacağımızı belirttim. Bir anlık cinayetlerin neden işlendiğini gayet iyi anlıyorum; Allahtan evimde ya da belimde silah bulundurmuyorum verilmiş sadakam var.

Daha önce emsal bir karar çıkarılarak bu işten rahatlayan oldu mu ? Yarın karakola gideceğim. Türkiye'de yaşadığımızı düşünerekten hiçbir sonuç almayacağımızı düşünüyorum ama başımın da belaya girmesini istemiyorum.

Çok öfke doluyum.

sanctuary35
08-12-2019, 22:21
benide bir komşu delirtiyor sınırlı sayıda ve dar bir otoparkımız var eleman arabayı ayda bir çıkartıyor, defalarca kez uyardım arka tarafa koy diye ama inatla girmesi çıkması en kolay yere koyuyor birde arabasını kıskanıyormuşum triplerine girmezmi hepten çıldırıcam en son ama apartmanla ilgili bir iş yapılmaya kalktığında umrunda olmaz.

EnesAksu
09-12-2019, 06:55
İyi akşamlar arkadaşlar.Yıllardır aranızda genelde her konuyu takip eder ama çok yorum yapmam.Bu derdime eminim ki çözüm bulabilecek yegane insanlar sizlersiniz düşüncesindeyim.

1 yıllık taze evli bir çiftiz.Geçen kış sessiz sakin oturduğumuzdan üstümüzde komşumuzun olmadığını anlayamadık.Ta ki 1 ay öncesine kadar.Üst komşumuz olacak aile 2 çocuklu vakti zamanında arsası olup da apartman hayatına alışmaya çalışan kişiler[asla hor görme yoktur yanlış anlasılmasın] Akşam 7 gibi eve geldiğimde sürekli gece 12 ye kadar çocukların evin her yerinde koşup ses çıkartmasından çıldırmış durumdayız.Eşim formasyon aldığı için sınavlarına dahi çalışamıyor.

İlk uyarmam da gayet efendi bir şekilde gidip durumu anlattım.Özür dileyerek çocukları uyaracaklarını söylediler.Ertesi gün yine aynı.İkinci uyarmada yine çocuktur falan deyip kusura bakmayın diyerek tekrar bir özür.Üçüncü uyarmam da bu sefer yaşlı nineleri de beraber çocuktur olacak gürültü demeler. Sonra yine aynı sesler aynı gürültüler devam etmektedir.

Artık psikolojimiz o kadar bozuldu ki ses arıyoruz yine mi geldi yine mi başlıyoruz diye.Kendi kendimize çözüm üretmeye başladık evlerine çıkmadan nasıl yapabiliriz bunu diye.İlk önce ses sistemini açıp müzik dinledik olmadı.Daha sonra sandalyeye çıkarak tavana vurmaya başladım.

Biraz önce yine bu kabus akşamlarından biri sesler gelmeye başladı.Tavana elimi kırarcasına vurdum.Aradan 5 dakika geçmedi ki adam kapıya geldi.vay efendim niye vuruyorsun.Yok işte gece 11 den sonra ses yaparsam hukuki yönden bişey yaptırabilirsin.Yok efendim bunlar çocuk sen nasıl komşusun lafları.Yavuz hırsız ev sahibini sustururmuş misali.Ben kapısına her gittiğimde efendi bi şekilde giderken adamın bu yaptıkları beynimden vurdu.

Yardımlarınıza ihtiyacım var.En son birbirimize girmeden araya girilip evlere girdik.Nasıl bir yol izlemem gerek lütfen yardım edin.Kusura bakmayın biraz uzun oldu sinirden elim ayağım titriyor.Saygılar

Aynı kriz bende de var üst katımdaki evli çift hamile eşi var evde sabah akşam topuklu terlikle gezip duruyor. Alttaki desen ***** gece sesleri geçen gruba yazıp toplantı yapıp herkesin içinde söyleyince beyfendi gibi herhalde yüzleri kızarıp sesler azaldı.

BARR
09-12-2019, 07:07
Hortlatıyorum;

Üst kat komşumuz ile ilgili gürültü konusunda çok büyük sorunlarım var . Ben daire sahibiyim,üst katta ki kiracı. Sabah 7'den başlıyor gürültü geceye kadar devam ediyor,herkes çocukluk yaşadı biz de dahil ben böyle bir şey görmedim. Anlayış illa ki gösteriliyor çocuktur yapar diyoruz da bir yere kadar. Çocuk bu zaten uyarılmazsa,terbiye edilmezse neyin doğru ya da neyin yanlış olduğunu bilmez. İş aile de bitiyor.

Neyse birkaç aydır sabrediyoruz, duvara her türlü şekilde vurarak hatta bağırarak susturmaya çalışıyorum olmuyor.Bir kere telefon ederek uyardım,daha sonra daireye giderek uyardım.Bugünde apartman yönetimi ile irtibata geçerek onların uyarmasını,eğer devam ederse karakolluk olacağımızı belirttim. Bir anlık cinayetlerin neden işlendiğini gayet iyi anlıyorum; Allahtan evimde ya da belimde silah bulundurmuyorum verilmiş sadakam var.

Daha önce emsal bir karar çıkarılarak bu işten rahatlayan oldu mu ? Yarın karakola gideceğim. Türkiye'de yaşadığımızı düşünerekten hiçbir sonuç almayacağımızı düşünüyorum ama başımın da belaya girmesini istemiyorum.

Çok öfke doluyum.

Dur birazdan "nolcek yaaa çocuk bu" cuılar gelir.

Ome_RS
09-12-2019, 07:33
Hortlatıyorum;

Çok öfke doluyum.

cocuk işi gerçekten çok sıkıntı. Aynı dertten dolayı (ben çok takılmam eşim çok takıntılıdır sese) ben en üst kat satın aldım huzura erdim. Alt komşumuz da çocuklu bir aile. Bizim sıpa aşırı hareketli olmasına rağmen 1 kere kapıyı çalmadı sağolsun.
evde topuklu altı veya altı sert terlikle dolaşanı çekip kenara niye olduğunu söylemeden döveceksin. Apartman hayatındaki en büyük saygısılıklardan bir tanesi bence.

darkred
09-12-2019, 07:44
Valla konuyu okurken küçükken oturduğumuz apartman dairesi geldi aklıma. Bende çocuktum ama üst kattaki çocuğun seslerine ayar oluyordum. Resmen avize sallanıyordu.

Bu konudan çok müzdarip olmuşum ki annem şuan en üst katta oturuyor, bende müstakil dubleks kafam o kadar rahat ki anlatamam.

Biraz nispet gibi oldu ama başkasının yaptığı gürültüye katlanamıyorum. İnşallah çözersiniz...

ES353
09-12-2019, 08:06
Dur birazdan "nolcek yaaa çocuk bu" cuılar gelir.

Onlar gelse yine iyi asıl, taşınman gerekçiler gelirse fena

ES353
09-12-2019, 08:11
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/234229-sorunlu_bir_komsu_hakkinda-4.html#post8604722

Bende bu konuya yazmıştım yaklaşık 2 ay önce. Ben ev sahiplerini arattım, ev sahipleride onları aramış. 2 gün sonra asansörde karşılaştık. Bizi şikayet etmişsiniz dedi sonra baya bi konuştuk sesleri kesildi. Geçenlerde yine 3 4 arka arkaya baya bozdular. Duvara vurdum bağırdım sesleri kesildi. Sonra dün sabah 10da, pazar sabahı yine başladı çocukları koşturmaya yine vurdum duvara bağırdım ses kesildi. Sanırım 2 3 haftada bir duvara vurup bunları update etmem gerekecek.

Anıl E.
09-12-2019, 08:12
Hepimiz çocukluk yaşadık,bizim çocukluğumuz farklı bir ırk'tan ya da soydan mı geliyordu ? Ben babamın korkusundan evde yüksek sesle konuşamazdım komşulara ses gider diye . Ezik mi yetiştik bu çekinmeden dolayı ? Özgüvenimiz mi azaldı ?

Şimdi ki millet değişik triplere girmiş, çocuk kendi kendini yetiştirecekmiş falan :) hiçbir çocuğa ceza verilmiyor,el kaldırmayı geçtim bağırmak bile yanlış görülüyor . Kim neyi,nasıl öğretti bilmiyorum ama öyle bir dünya yok başka kafalar yaşıyorlar.

Anıl E.
09-12-2019, 08:13
ES353 duvara vurmaktan,duvarın boyası dökülecek.

BARR
09-12-2019, 08:17
yok başka kafalar yaşıyorlar.

Vegan dünyalar.

ES353
09-12-2019, 08:20
ES353 duvara vurmaktan,duvarın boyası dökülecek.

Valla dediğin gibi, ben küçükken eve bir kere komşu geldiğini bilmem. Hadi diyelim küçüktük hatırlamıyoruz, kardeşim benden 9 yaş küçük. Onda da aynı şekilde kimse gelmedi. Yani bu yeni nesile kimse dokunmuyor. Geçen güm iş için bi eve gittim. Çocuk daha 4 5 yaşında falandır. Babasına gerizekalı dedi, dışarı çıkarmadığı için. Babası kibar bi şekilde cezalısın götürmicem falan diyor. Çocuk nasıl bağırıyor, nasıl zıplıyo ev yıkılacak sanki. Yere sırt üstü yatıp kafasını yere vuruyor. Kalktı duvardaki ışık yakma butonlarını falan söktü. Babası hala kibar bi şekilde çocuğu uyarıyor. Tamam dövsün demiyorum ama en azından bi hissettirsin babalığını. En son ne oldu çocuğun babanesi giydirdi çıkardılar çocuğu. E böyle ne olacak çocuk ben böyle davranırsam istediğimi yaptırırım diyip herşeyde böyle yapacak. Bence çok yanlış. Bunların gürültüsünüde biz çekiyoruz. Birde haklı gibi üste çıkmaya çalışıyorlar. Valla bu gidişle boyalar cidden dökülecek :)

rebelh
09-12-2019, 08:27
bizim bebeler çok yaramaz yaşıt akrabalar olarak bebeleri de hep denk getirdik bir buluştuğumuzda 4-5 bebe oluyor ortamda ortalığı yıkıyorlar
ama gel gör ki evler müstakil :)
sırf bu gürültü işi yüzünden bile apartmanda yaşayamam gibi geliyor artık çünkü bende takıntılıyım tık sesine uyanabiliyorum
allah sabır versin ama işin içinde çocuk olduğu için sabırdan başka bir çözüm görmüyorum ben

Anıl E.
09-12-2019, 08:29
bizim bebeler çok yaramaz yaşıt akrabalar olarak bebeleri de hep denk getirdik bir buluştuğumuzda 4-5 bebe oluyor ortamda ortalığı yıkıyorlar
ama gel gör ki evler müstakil :)
sırf bu gürültü işi yüzünden bile apartmanda yaşayamam gibi geliyor artık çünkü bende takıntılıyım tık sesine uyanabiliyorum
allah sabır versin ama işin içinde çocuk olduğu için sabırdan başka bir çözüm görmüyorum ben

Sabırlık bir durum yok,aile aileliğini bilecek :)

yukarıda arkadaşın dediği gibi bir çocuk babasına gerizekalı diyebiliyorsa ''sabır'' kelimesi anlamını yitirir. İş çocuk da değil aile de bitiyor.

rebelh
09-12-2019, 08:36
Sabırlık bir durum yok,aile aileliğini bilecek :)

yukarıda arkadaşın dediği gibi bir çocuk babasına gerizekalı diyebiliyorsa ''sabır'' kelimesi anlamını yitirir. İş çocuk da değil aile de bitiyor.

öyle tabi de adamın karakteri değişmez artık
birde üste çıkıp daha çok cana sıkar harbiden cinnete sebep olurlar
toplumda saygı ciddi anlamda kaybolmuş durumda yoka bir çocuğa "gürültü yaparsan başkalarını rahatsız edersin" i öğretmek çok zor değil en fazla 1-2 sefer ağlar
ama herkes benim dünyam kimene modunda kimseye saygı duymadan yaşıyor
o yüzden en iyisi kendin için sabır muhtemelen üst komşun dangalağın teki

fthdrn
09-12-2019, 08:52
O kemer o paltolondan kılıç çeker gibi çıkacak :D
Şimdi ki ebeveynlerin çoğunluğu çocuğun eline veriyor akilli telefonu aman bana bulaşmasın naparsa yapsın modunda. Çocuk şımarık olmuş yaramaz olmuş umrunda değil ki. Şu yaşıma geldim peder bulunduğum yere girdiği zaman toparlanıp oturma pozisyonuna geçiyorum. Banyo fayansları mı saymadık duvardaki geyikli tabloya bakıp tek ayak üstünde mi beklemedik. Baba dediğin biraz sert mizaçlı olmalı. Ne demek babaya gerizekalı diyecek çocuk :D ben babama gerizekalı dicem hee pasaportumun, en uzak iskandinav ülkesine ait vizem ve biletimin olması lazım :D

Aranel Ciryatan
09-12-2019, 09:08
Çocuk dediğin anadan sopayı yemeli babanın höt demesinden korkmalı.

Şimdi bir tutturulmuş aman çocuğun psikolojisi bozulmasın. Annem güdümlü terlik atıyordu kafama 2. kattan bahçede vuruyordu, bide terliği geri eve çıkarıyordum. ne oldu manyak mı olduk? Gayet akıllı uslu adam olduk :D

ghibli06
09-12-2019, 09:33
ben çocuğa kızmam ailesine kızarım, geçen gün uçakta 3-4 yaşında bir veled bütün uçağı birbirine kattı, koltuğundan firar etti diğer yolcuların sırtına kafasına basa basa koltuktan koltuğa geçti yakalayamadılar... anne babasının tepkisi genelde gülmek oldu, size göre sevimli gelebilir ama diğer yolculardan aynı anlayışı göremezseniz ne olacak???

Ormanci
09-12-2019, 10:01
İnsanlar yüzsüz ve öküz olmuş, sıkıntı bu.

Hadi çocuğunu terbiye etmiyorsun, kendin rahatsız olursun değil mi? O da yok.

Ya ben her şeyi geçtim, çocuk torbasından kutusundan oyuncakları yere döküyor caaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa takır tukur takır tukur diye, onda bile kızıyorum çocuğa, kızım şunu halıya dök, aşağıya ses gidiyor diye.

Sabahları alt katımızdaki elemanlarla karşılaşmaya başladık bi süredir, söyledim, ya dedim arada bizimki ağlıyor ediyor, oyuncak döküyor falan filan, kusura bakmayın dedim ses geliyorsa. Yok yaaaaav dedi ne sesi, biz bişey duymuyoruz, geç geliyoruz zaten, uyuyo oluyo heralde, o yüzden sıkıntı yok dedi.. Oh iyi dedim.

Üstümüzde bi öküz var, güya yaşlı başlı modern görünümlü bi çift. Adam ne arabasını park etmeyi becerir, ne Pazar günü, ne akşamı gecesidir... Baaaam, güüüüm, garç gurç sandalye bişeyler çekmeler, Pazar günü bişeyler çakmalar, evin içinde tadilat yapmalar vesaire...

Polisi arayıp şikayet edecektim kaç defa hanım engelledi birazdan biter boşver diye.

Öküzlere "insan" gibi davranmak hata. Uyarı vs ise sadece bir defa olacak, sonra ne yaparsanız yapın :)

Zamanında üniversitede iken bi yan komşu vardı, onun da böyle 6-7 yaşlarında bi manyak oğulları vardı, bir gün misafir gelmiş bunlara, baaaaaaaam, güüüüüüüüm, ev yıkılıyor ama, benim de finallerim var çalışmam gerekiyor..

Küfrü basıp kapıyı açtım tam kapıyı kırarcasına çalıp bağıracağım, annem geldi, dur dur diye, gitti kapıyı çaldı, kadın kapıyı açtı, içeriden hala sesler geliyor ama hiohhıaha, eeuuueheuhheheeeiiiiiiaaaaaaaaaaa diye... Annem kibar kibar konuşuyor, ay bilmemkim hanım kusura bakmayın, kapıya geldik böyle bilmemne ama işte bizimkinin sınavları var ders çalışamıyor çok ses geliyor cart curt...

Kadın ne dese beğenirsiniz, ay biz içeride oturuyoruz, duymuyoruz hiç... Sigorta attı... Yahu dedim ev yıkılıyor nasıl duymuyorsunuz, bizim koridor duvarından bize geçecekler birazdan diye sesimi yükselttim. İçerideki sohbet sesi de kesildi :D Ay hay allah tamam ben uyarırım kusura bakmayın dedi girdi içeri. Çocuklara bi fırça kayıldı, çocuklar azmaya devam etse de daha az ses geldi.

Akşama kapı çaldı, bi baktık karı-koca gelmişler, annem açtı yine kapıyı sen dur diye :D Ya çok özür dileriz, gündüz 5-6 çocuk bi araya geldi çok azdılar vs... Annem de ya tamam çocuk bunlar da gerçekten koridordan içeri geçeceklerdi, duvarlar yıkıldı resmen, bi de duymuyoruz deyince iyice şaşırdık dedi... Yine binbir özür falan filan, bi daha olmadı ama...

Da, illa böyle mi yapmak gerekiyor yani?

Yine daha önce oturduğumuz bir apartmanda da yönetici tipleme manyak gibi her sesi yapıp, bizim en ufak bir şey yapışımızda kapıya geliyorlardı. Anneme bi gün kızdım, niye bu salaklara kibar davranıyorsun, yaptıklarına baksana dedim. Zaten en son bi tablo için 3-4 defa maksimum bi çiviye vurmuş, kadın gelmiş hemen... Annemi gazlamak işe yaramış :D Eeeeaaaa ama bilmemne hanım siz de abartmıyor musunuz, siz evi baştan yaptınız ses etmedik, daha 3-4 tık tık yaptım geldiniz hemen demiş :)

Gelen cevap; "ama suç ve ceza mantığı ile bilmemne yapmamalısınız"... Şeytan diyor çak bi tane surata...

_opeth
09-12-2019, 10:01
vala bizim evde yeni dış dünya ile bağlantısı pek yok yani dışarının sesi pencere açmadığın sürece gelmez ama daireler arasında yalıtım olmadığından bütün sesler geliyor. Gece vakti çamaşır makinesi sesi genelde oluyor. En son yüksek sesli tv sesi geldi. apartmanın whatsapp grubu var hanım telefonu alıyor ordan yazıyor ses kesiliyor. :D

benim pek gürültüden yana sıkıntım yok uykum varsa hertürlü uyurum :)

ghibli06
09-12-2019, 10:07
vala bizim evde yeni dış dünya ile bağlantısı pek yok yani dışarının sesi pencere açmadığın sürece gelmez ama daireler arasında yalıtım olmadığından bütün sesler geliyor. Gece vakti çamaşır makinesi sesi genelde oluyor. En son yüksek sesli tv sesi geldi. apartmanın whatsapp grubu var hanım telefonu alıyor ordan yazıyor ses kesiliyor. :D

benim pek gürültüden yana sıkıntım yok uykum varsa hertürlü uyurum :)

Vedat hocam whatsap grubunu sen mi kurdun :)

_opeth
09-12-2019, 10:18
Vedat hocam whatsap grubunu sen mi kurdun :)

ahaha yok yönetici kurdu :D

mikelazi
09-12-2019, 10:25
2 aydır üst katım boş :))))))))))))

Yigit-Y
09-12-2019, 10:50
Çocuk patronun kim olduğunu bilecek bilmezse roller değişir

2 yaşında kızım var benimde geçen rot balansı kaçmıştı

Dedim kızım patron benim haaa dedim

Tamam baba dedi.

Ağaç yaşken eğilir.

Kızını dövmeyen dizini döver.

Ben dövme taraftarı değilim ama çocuk korkacak babadan

Yoksa don lastiğine çevirir 18 ine geldiğinde

Ben babamdan annemden gördüğüm şeylerle

Arada sırada tek attığım rakı dışında kötü alışkanlığım yok :)

Etrafımda her halta bulaşmış arkadaşım olmasına rağmen kendimi uzak tutmayı başardım

Bu aileden geliyor işte :)

AyrtonSenna
09-12-2019, 10:56
Misafiriliğe bir akşam gelirim istersen :D

AyrtonSenna
09-12-2019, 10:59
Misafiriliğe bir akşam gelirim istersen :D
ES353 İçin yazdım

ES353
09-12-2019, 11:02
Yazılanlara bakılırsa çözüm sadece tartışmak gibi gözüküyor. Benim merak ettiğim böyle bir sorunda hukuki olarak çözüm almış biri var mı? Kimse kavga dövüş yada bağırıp tartışmak istemez ama bir sorun yaşamadanda çözüm alan yok sanırım. Çocukla kanka olup çocuğa rüşvet veren arkadaş dışında :)

ES353
09-12-2019, 11:04
Onların üst katına misafirliğe gitmen gerek kanka, aşşadan yukarıya bişey yapamayız :D

Evde sinema sistemim var onu bile açamadım, alt kat rahatsız olmasın diye ki, alt komşu tek yaşayan genç erkek ve neredeyse evde hiç olmuyor.

ahmet3425
09-12-2019, 11:17
3 yasında ikizlerim var bir binanın 12. katında oturuyorum her katta 4 daire var. Özellikle son 6 aydır cocuklar extra hareketli kosuyorlar, hopluyorlar, zıplıyorlar, oyuncaklarla koltuklara vurup trampet calıyorlar :) hatta aksam ben isten eve donunce cogu zaman koşma aktivitelerini 3. muz beraber yapıyoruz :D

korkuyorum valla bi gun komsular şikakyete gelecek diye ama henuz gelen giden yok.

cocuk bu bunlar dogal aktiviteler. bitmek tukenmek bilmeyen bir enerjileri var haliyle yorulmaları da gerekiyor. ek olarak benim cocuklarım en gec saat 22 de yataklarına girmis olurlar o saatten sonra evde tv nin sesini bile 5-6 nın uzerine cıkarmayız kısık sesle konusuruz.

bu birazda ebeveyn ile alakalı, cocugun uyku duzenini bizim ayarlamamız gerekiyor. oyunlar hoplamalar zıplamalar illaki olacak ama bunun yanında disiplin de önemli cocuklar yatma saatini de kalkma saatinide bilmeli/ogretilmeli.

bu tarz durumlardan sıkıntı ceken arkadaslara allah sabır versin. en iyi cozum ses yalıtımı iyi yapılmış yeni bir eve taşınmak gibi gozukuyor malesef.

ES353
09-12-2019, 11:22
3 yasında ikizlerim var bir binanın 12. katında oturuyorum her katta 4 daire var. Özellikle son 6 aydır cocuklar extra hareketli kosuyorlar, hopluyorlar, zıplıyorlar, oyuncaklarla koltuklara vurup trampet calıyorlar :) hatta aksam ben isten eve donunce cogu zaman koşma aktivitelerini 3. muz beraber yapıyoruz :D

korkuyorum valla bi gun komsular şikakyete gelecek diye ama henuz gelen giden yok.

cocuk bu bunlar dogal aktiviteler. bitmek tukenmek bilmeyen bir enerjileri var haliyle yorulmaları da gerekiyor. ek olarak benim cocuklarım en gec saat 22 de yataklarına girmis olurlar o saatten sonra evde tv nin sesini bile 5-6 nın uzerine cıkarmayız kısık sesle konusuruz.

bu birazda ebeveyn ile alakalı, cocugun uyku duzenini bizim ayarlamamız gerekiyor. oyunlar hoplamalar zıplamalar illaki olacak ama bunun yanında disiplin de önemli cocuklar yatma saatini de kalkma saatinide bilmeli/ogretilmeli.

bu tarz durumlardan sıkıntı ceken arkadaslara allah sabır versin. en iyi cozum ses yalıtımı iyi yapılmış yeni bir eve taşınmak gibi gozukuyor malesef.

Son paragrafa kadar iyi güzeldi de son paragraf olmadı bence. Çünkü, ben arabamı satmışım, birikimimi koymuşum, dişimden tırnağımdan arttırmışım ev almışım, üst kattaki çocuğunu iyi eğitemedi diye, ilgilenmiyor diye ben severek, beğenerek aldığım evimden neden taşınayım? Kirada olsam bi nebze ama bu durumda kimse kusura bakmasın rahatsız eden insanın ya rahatsız etmemesi yada onun taşınması gerekir diye düşünüyorum.

MCN21
09-12-2019, 11:22
Cocuklar disarida oynayamadig icin hep boyle oluyor :D kucukken top pesinde kosmaktan eve gelince enerjimiz kalmazdin:)

ES353
09-12-2019, 11:28
Herşeyi geçtim karşı kaldırımda kocaman park var. Çocuklar için kaykaydır, salıncaktır herşeyde var. Çıkar oraua koşsun dursun ama yok illa tepemde koşacak :D

ahmet3425
09-12-2019, 11:34
Son paragrafa kadar iyi güzeldi de son paragraf olmadı bence. Çünkü, ben arabamı satmışım, birikimimi koymuşum, dişimden tırnağımdan arttırmışım ev almışım, üst kattaki çocuğunu iyi eğitemedi diye, ilgilenmiyor diye ben severek, beğenerek aldığım evimden neden taşınayım? Kirada olsam bi nebze ama bu durumda kimse kusura bakmasın rahatsız eden insanın ya rahatsız etmemesi yada onun taşınması gerekir diye düşünüyorum.

rahatsız edenler de aynı sekilde senin gibi dislerinden tırnaklarından arttırıp evlerini satın almış olabilirler. O yuzden sende haklısın tabiki birşey diyemem. ama son paragrafı ciddi manada uzulerek yazdım. aşşağı tukursen sakal, yukarı tukursen bıyık gel cık işin icinden.

GokhanRS
09-12-2019, 11:37
Cocuklar disarida oynayamadig icin hep boyle oluyor :D kucukken top pesinde kosmaktan eve gelince enerjimiz kalmazdin:)

bizim çocukluğumuzda ki gibi şimdi çocuklarını tüm gün sokağa sal bakalım neler gelir başlarına. Türkiye çok gelişti çok ilerledi ama hangi yönde emin değilim. Bizim velilerimizde veliydi ama şimdi ki gibi çocuğum kaçırılır mı tecavüze mi uğrar taciz edilir mi gibi korkuları yoktu çünkü tüm mahalleler birbirlerini tanırdı. Şimdi güvenlikli sitelerde bile korkuyor insanlar salmaya. 5 dakika dalgınlık yetiyor artık çocuğunun kaçırılması için.

ES353
09-12-2019, 11:39
rahatsız edenler de aynı sekilde senin gibi dislerinden tırnaklarından arttırıp evlerini satın almış olabilirler. O yuzden sende haklısın tabiki birşey diyemem. ama son paragrafı ciddi manada uzulerek yazdım. aşşağı tukursen sakal, yukarı tukursen bıyık gel cık işin icinden.

Evet haklısın, onlarda o şekilde ev almış olabilir. Benim üst katımdaki kiracı. Yanlış anlaşılmasın hiç bir art niyetle bunu söylemiyorum. Ama ev sahibi olsaydı o zamanda apartmanda oturma adabıyla oturması gerek. Ben nasıl ses sistemimi yüksek ses açmıyosam, sandalyelerin, masaların ayaklarının altına keçe takıyorsam, alt katı düşünüyosam herkesin düşünmesi gerek. Çocuk bu durmuyor diye bi bahane olamaz. Zaten ufak tefek seslere bişey dediğim yok ama bu ses dayanılacak gibi değil. Videosu bile var, düşünün yani videoda bile belli oluyor.

c@n
09-12-2019, 12:23
vakti zamanında açtığım bu konunun sahibi olarak; tek çözüm taşınmak.

zamanında çocuktur ses yaparcılar yüzünden bu sitede baya laflar yemiştim...

ES353
09-12-2019, 12:38
vakti zamanında açtığım bu konunun sahibi olarak; tek çözüm taşınmak.

zamanında çocuktur ses yaparcılar yüzünden bu sitede baya laflar yemiştim...

O arkadaşlar bence, çocuğu ses yapan kişiler olup kendilerini haklı çıkarmayan çalışmışlar :)

rebelh
09-12-2019, 12:45
"çocuktur ses yapar" konusunda 3 yaşında bir erkek çocuk babası olarak bişi söylemek istiyorum;
bzen gerçekten çıldırtacak derecede hareketli ve söz dinlemez oluyor çocuklar
ben çocuğa şiddetin her türlüsüne karşıyım sonuçta eğittiğimiz şey hayvan değil evladımız fakat bazen kafamı kapılara vurasım geliyor söz dinlemediği için hatta annesi temizlik yaparken o kadar darlıyor ki bizi "ben yapça ben yapçam" diye artık temizlik saatlerinde dışarı çıkartıyorum kışın migrosa falan götürüyorum yoksa cinnetlik oluyoruz
yani demem o ki 3 yaşında bir çocuk ailesinin de sözünü dinlemiyor bir çok zaman bu bir süreç hayatında ilk defa kendini ifade edebilmenin kendi tercihlerini uygulayabilmenin sınırlarını zorlamanın merakını yaşıyor çocuk evet biz de terlik yedik, ailemiz bize bağırdır belki bir çoğumuzu ebeveynleri döverek terbiye etti ama bizim ebeveynlerimiz bu gibi konularda bizden çok daha cahillerdi ve doğru bilgiye ulaşımları çok kısıtlıydı
ha şiddet öneren varsa kendi çocuğunu o şiddetle büyütebilir ama 3 yaşında bir çocuğa şiddet öneren birisinin psikolojik destek görmesi gerekiyordur ya da zır cahil yetişmiş boş bir adamdır ama kendini çok yeterli görüyordur.

https://www.youtube.com/watch?v=mFQZQ-Au_R0
bu noktaya gelinecek bir durum yok bu canilik başka bir şey değil

ES353
09-12-2019, 12:59
"çocuktur ses yapar" konusunda 3 yaşında bir erkek çocuk babası olarak bişi söylemek istiyorum;
bzen gerçekten çıldırtacak derecede hareketli ve söz dinlemez oluyor çocuklar
ben çocuğa şiddetin her türlüsüne karşıyım sonuçta eğittiğimiz şey hayvan değil evladımız fakat bazen kafamı kapılara vurasım geliyor söz dinlemediği için hatta annesi temizlik yaparken o kadar darlıyor ki bizi "ben yapça ben yapçam" diye artık temizlik saatlerinde dışarı çıkartıyorum kışın migrosa falan götürüyorum yoksa cinnetlik oluyoruz
yani demem o ki 3 yaşında bir çocuk ailesinin de sözünü dinlemiyor bir çok zaman bu bir süreç hayatında ilk defa kendini ifade edebilmenin kendi tercihlerini uygulayabilmenin sınırlarını zorlamanın merakını yaşıyor çocuk evet biz de terlik yedik, ailemiz bize bağırdır belki bir çoğumuzu ebeveynleri döverek terbiye etti ama bizim ebeveynlerimiz bu gibi konularda bizden çok daha cahillerdi ve doğru bilgiye ulaşımları çok kısıtlıydı
ha şiddet öneren varsa kendi çocuğunu o şiddetle büyütebilir ama 3 yaşında bir çocuğa şiddet öneren birisinin psikolojik destek görmesi gerekiyordur ya da zır cahil yetişmiş boş bir adamdır ama kendini çok yeterli görüyordur.

https://www.youtube.com/watch?v=mFQZQ-Au_R0
bu noktaya gelinecek bir durum yok bu canilik başka bir şey değil

İyi güzelde kimse dövün demiyorki. Bende şiddete karşıyım. Bu insan içinde hayvan içinde değişmez. Ayrıca o videoki çocuk otizimli. Ona burda kimsenin bişey diyeceğini sanmıyorum.

ghibli06
09-12-2019, 13:35
çocuktur yapar kesinlikle katılıyorum ayrıca çocuk büyütmek zordur, münferit olayları engellemek zordur bunlara da anlayış göstermek gerekir bunlara da varım... ama ebeveynler de gereğinden fazla rahat olduklarını kabul etsinler, 4-5 yaşında kreşe verilen , ellerine tablet tutuşturulup 'hadi çizgifilm izle' denilen, ağladığında kafamız şişmesin diye istedikleri yapılan çocukların da karakterlerini belirleyenin ebeveynlerin değil de yaşatılan o sanal ortam olduğunu farkına varsınlar...

ahmet3425
09-12-2019, 14:04
patronumun babası emekli buyukelçi, yıllarca ust duzey devlet gorevinin ardından gorev suresi bitti ve memlekete dondu. akabinde kafa dinleme amaçlı çanakkaleye yerlesti. son 2 yıldır canakkalede yaşıyor. kordonda manzaralı guzel bi apt da oturuyor. gecen yıl ust katına karı koca doktor bi aile tasınmıs ''kiracı''. ufak 4 yasında da bir cocukları var.

çocuk aşırı hiperaktifmiş ve bizimkinin hayatı yasanmaz hale gelmiş. artık dayamayıp en son ust komususyla konusmus demis ki yahu kardesim maddi durumunuz da iyi mustakil bir eve cıksananıza bahceli falan sonra salın bu cocugu bahcede kossun dursun :D

doktor aile en son ev bakıyormus dediğine gore , yani buradaki irony anlatmaya calısıyorum. üst duzey çalışma hayatı boyunca t.c devlet korumalı mustakil kösklerde yaşa, özel aşcın kahyan, kapıda flmalı, zırhlı 4-5 arac ve özel şöförlerin olsun.

sonra emekli ol kafamı dinleyeyim diye dusun. 4 yaşında bir ufaklık hayatı sana zindan etsin :D

malesef yapacak birsey yok bu ufaklıklar kralını tanımaz :D yanlış anlamayın kendisi anlatırken de cok gulmustum aklıma geldikce de hala gulerim :)

individual
09-12-2019, 14:14
ev alma komşu al boşuna dememişler.

apartmandaki gürültüden kaçıyorsun bahçeli dublex siteye taşınırsın bu seferde yandaki önündeki yada arkadaki parti verir son ses bağrışmalar falan.

çözümü yok bunun insanlar düşüncesiz.

hanımların yazlığı var site dublex.geçen sene 1 ay boyunca her hafta sonu eğlence yaptı site yönetimi.ilk denk geldim gece 00:00'da biter herhalde dedim bitmedi gece 03:00 devam.

yahu insanlar hafta sonu istanbul yoğunluğundan stresinden gürültüsünden kaçıp geliyor.bu eğlence davul zurna nedir ?

bunu onaylayan yönetimde sorun.

onun için her zaman derim loto'dan para çıksa ege kıyılarından ada alıcaksın çadırda kal ama tek yaşa en güzeli o.

EM-RE
09-12-2019, 14:16
ben hali hazırda kredisini ödediğim kendi evimi kiraya verip kiraya çıktım.Baş edemedim hee benimki çocuk sesi değildi çocuk sesi olsa sineye çekerdim bir şekilde sabaha karşı 3 te 4 te topuklu ayakkabı bile var hikayede,çocuk desen en geç 12 de yatar.

Yigit-Y
09-12-2019, 17:02
Ben size komik bir olay anlatayim

Alt komşumuz yaşlı bir teyze

Bende 16 yaşındayım odamda jbl sistem kurmuşum araba alırsam ilerde sistem hazır hesabı

Doğal olarak sesi çok açamıyorum filan

Bir gün annemler yokken açtım filan

Altdaki teyze geldi kapıyı çaldı filan

Çemkirdi bayağa haklı birşey diyemedim

Sonraki hafta pazarda geliyor teyzem torbalar dolu alt kapıda denk geldik

Bana bakıyor bende ona bakıyorum

Yardım isteyecek yüzü yok :)

Dedim teyzem sen benim müziği idare et bende denk geldikçe yükünü çıkarayım

Dedi tamam öyle olsun

Yani komşu komşunun külüne muhtaçtır lafını o zaman anlamıştım

Teyze ölmeden önce ben evden gittim annemlere yiğit ses açmıyor

Ne güzel evde ses oluyor alışmıştık dedi

Sonra öldü gitti mekanı cennet olsun kayserili teyze derdim ben ismi hala yoktur :)

Yiğit G.
09-12-2019, 17:13

yaz başında annemin evine taşındım, kendisi bu evde pek kalmıyor artık. Üst katımda çocuklu aile var, çok da iyi insanlar ama çocuk işte akşam 7 den sonra 12 ye kadar güm pat tak tuk yani sesi anlatamam. Yerler parke herhalde sürekli ağır ağır şeyleri yere atıyor, tak tuk taktuk diye koşuşturuyor ama gram rahatsız olmuyorum çocuk bu yapacak birşey yok bir kaç yıl sonra kesilir zaten. Belki de bende köpek olduğu için alışkınım. Ama çok büyütülecek bir olay görmüyorum bu sesleri eğer bilinçli yapılmıyorsa. Apartman yaşamı ne yazık ki böyle.

Oznsrl
09-12-2019, 17:32
Yaşamayan bilemez Allah kimseye böyle bir dert vermesin

Kısaca şöyle özetliyim cuma işten çıktınız eve geldiniz yemek yediniz dışarı çıktınız arkadaşlarınızla dışarda yediniz içtiniz kafanız nasıl güzel eve gelip şöyle hayvan gibi uyumayı planlıyorsunuz ama sabahın 7 sinden abartıyorsam (boyasız arabamın üstüne ağaç devrilsin) öğlen 1 2 ye kadar hiç durmadan koşan bir çocuk var psikoloji bozuyor şimdi biyüdü baya eskisi gibi değilde koşuyor yine 18 ine geldiğinde hala yaşıyor ve burda olursam kesin döverim :D

ES353
09-12-2019, 17:33
Allah aşkına şu çocuktur normal diyen arkadaşlar şu aşşadaki linki bi tıklayında kulaklıkla dinleyin sonra tekrar konuşalım. bu sesin sürekli geldiğini düşünün. hiç durmadan. sadece düşünün.

ust komşu.mp3 | Files.fm. (https://files.fm/u/r3kjnxwz)

AyrtonSenna
09-12-2019, 17:44
Allah aşkına şu çocuktur normal diyen arkadaşlar şu aşşadaki linki bi tıklayında kulaklıkla dinleyin sonra tekrar konuşalım. bu sesin sürekli geldiğini düşünün. hiç durmadan. sadece düşünün.

ust komşu.mp3 | Files.fm. (https://files.fm/u/r3kjnxwz)

https://pbs.twimg.com/media/BBczEjICUAAa3IL.jpg

KÖROĞLU
09-12-2019, 17:49
Sırf şu yüzden evi garaj üstü aradım buldum aldım. Bizimki zıplarsa millet rahatsız olmasın diye.

Umarım üst kattaki de benzer hassasiyette birisidir.

Ben bu ses yüzünden kapıyı tekmelediğimi biliyorum üst katın, açmadılar da işin enteresan kısmı ama sesleri de kesildi.

İnsanı insanlıktan çıkartıyorlar bazen.

ahmet3425
09-12-2019, 19:55
Mesela anlik paylasiyorum, hanim kedimiz icin lazer almisti efsane cuma indirimlerinden o gelmis. Suan evde savas var lazerle ben oynayacam hayir sen oynayacan diye, o onu cekip itiyor, oburu digerisi isirip aglatiyor. Kizim oglumu itti cocuk yere dus kafa ustu, bi ton agla. Suan ortaligi sakinlestirmeye calisiyoruz:D

Simdi bunlara yapma diyorsun dinlemiyorlar sert cikssn aglayip kusuyorlar o da kotu. Basit sadece.

ES353
09-12-2019, 20:11
Bende anlık paylaşıyım, yine başladılar bam güm oynamaya. Evde deprem oluyor sanki. Tvnin sesini yükselttim, biraz daha devam ederse yine duvarı yumruklıcam.

Kadyr
09-12-2019, 20:21
Siz db ölçümü yapın telefon ile kayıt altına alın. Bildiğim kadarıyla zabıta gelip ölçüm yapıp ceza kesiyor

Kadyr
09-12-2019, 20:24
Bu arada bende kiracı iken eski komşu yüzünden ev sahibi olan biriyim. Özellikle en üst kat olsun istedim. Üst kattakinin çocuğu yoktu ama ses farklıydı birde saçlar vardı tabi. İnsanın gerçekten psikolojisi bozuluyor takıntı oluyor. Bundan dolayı en üst kat ev aldım.

ES353
09-12-2019, 20:56
Siz db ölçümü yapın telefon ile kayıt altına alın. Bildiğim kadarıyla zabıta gelip ölçüm yapıp ceza kesiyor

229 postta ses kaydı var zaten. aslında o videoydu ben ses e çevirdim. o yeterli olur sanırım.

mert_can 41
09-12-2019, 21:28
Bu konuya en çok yazanlardan biri bendim kendi evimiz olmasına rağmen 2 sefer kendi evimizi sattık 6 senede şuan 3 evimizdeyiz ve problemli komşuların sadece yeri değişiyor :D Apartmanda yaşıyorsanız komşuya alışmanız gerekiyormuş onu anladık.

İlk evimiz arakattı oldukça memnunduk üst katımızdaki doktor ve öğretmen çift hayatımızı zindana çevirdi çocuklarına akülü arabamı almadı futbolmu oynatmadı bunlar yetmiyormuş gibi evi dubleks olmasına rağmen koşu bandını alt kata kurup kafamızın üzerinde koşu bandındamı koşmadı neler neler yaptı iki seferde evi su bastırdı artık katil olmamak için evimizi sattık. Bu sefer tecübeliydik artık gürültü istemiyorduk en üst kattan dubleks daire aldık sonuç alkolik ve psikolojik sorunları olan herkese kendini savcı olarak tanıtan ne olduğu belli olmayan birinin üst katına geldik adam evde gece 3 e kadar saz çalıp türkülerle sıra gecesi yapıyordu kavgaları ile bizim evi yıkıyordu ama alt katına gürültü yapıyor diye güvenlik yollayıp bizimde kapıya çıkıyordu sonra aynı sitede 2 sorunlu insanla daha karşılaşınca ordaki dairemizide sattık :D:D

Bu sefer daha nezih seçili ailelerin olduğu bir sitede ev aldık bu seferde sitenin kendi otoparkında bir yeri tapulu malı sanan bir ...... yüzünden 3 kere kavga ettim en son elimden sitenin güvenlikleri aldı kendisini bina bloklarımız karşılıklı onun evinin önü ne büyük tesadüf benimde evimin önü ama ben arabamı onun evinin önüne çekiyormuşum ortalayıp parkediyor arabasını arkasına veya önüne çekince çıkıyor gidiyor gelip kapıya güvenlik yollayıp arabayı ortalamışınız diyor kaç kere arabasının fotoğraflarını videolarını çektim ama son olaydan sonra çok korktu Allaha şükür ses çıkarmıyor ama bunun yanında birde psikolojik sorunları olan bir doktor çiftimiz var gece 4 de eve gelip bir şeyleri fırlatarak evde kavga çıkartıyor öldürücem seni diye bağrışlar kopuyor başka bir komşunun arabasına çarpmış komşuda nezaket ile kendisine söylemiş adamı site yönetimine şikayet etmiş üzerime yürüdü diye yani kısaca ne yaparsanız yapın sadece sorunlu komşularınızın cinsiyetleri yaşları,Meslekleri ve daireleri değişiyor :D

Oznsrl
09-12-2019, 21:37
Bende anlık paylaşıyım, yine başladılar bam güm oynamaya. Evde deprem oluyor sanki. Tvnin sesini yükselttim, biraz daha devam ederse yine duvarı yumruklıcam.

müsait yer varsa kum torbası güzel olur ben düşünmüştümde üşendiğimden almamıştım hem siniri alır hem yukarı güzel ses yapar :)

Dragger
10-12-2019, 00:23
Evi alırken en üst kat aldım, dünyadaki en güzel şey tavsiye ederim.

Gökhan Bilgin
10-12-2019, 00:27
Aynı sıkıntıları yaşadık üç sene kadar en sonunda evi satıp kurtulduk şu an en üst kat satın aldık büyük rahatlık , sattığımız kişiylede görüşürüz halen onlarda davalık olmuş db ölçüm vs oralara kadar gelmiş olay

DOHC
15-12-2019, 11:58
Komşusuna ‘uyuyamıyorum’ diye mesaj attı dehşeti yaşadı! - Son Dakika Haberler (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/komsusuna-uyuyamiyorum-diye-mesaj-atti-dehseti-yasadi-41397878?fbclid=IwAR21WuaWjMvjtqqxUwEaF5nu7Oz4RHp4 DAuOZg2uSDF7kajcgjZkYmcWA7s)

220T
15-12-2019, 12:32
Aynı sıkıntıları yaşadık üç sene kadar en sonunda evi satıp kurtulduk şu an en üst kat satın aldık büyük rahatlık , sattığımız kişiylede görüşürüz halen onlarda davalık olmuş db ölçüm vs oralara kadar gelmiş olay

Son kat ağzı yanıkların mekanı zaten. :D Sıkıntı yaşamamış olanlar soğuk olur,sıcak olur diye düşünür.Sen hepsine razısındır.Çünkü insanla uğraşmaktansa doğayla uğraşmak yeğdir.

coolvtec
15-12-2019, 19:07
Komşusuna ‘uyuyamıyorum’ diye mesaj attı dehşeti yaşadı! - Son Dakika Haberler (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/komsusuna-uyuyamiyorum-diye-mesaj-atti-dehseti-yasadi-41397878?fbclid=IwAR21WuaWjMvjtqqxUwEaF5nu7Oz4RHp4 DAuOZg2uSDF7kajcgjZkYmcWA7s)

Direk haneye tecavüz. Dingonun ahırı memleket. Cezalar ağırlaştırılmalı. Hapis + artı para cezaları koyacaksın. Bizim insanımız anca ondan anlar. Yapmadan önce bi düşünür belki.

KÖROĞLU
15-12-2019, 21:06
Direk haneye tecavüz. Dingonun ahırı memleket. Cezalar ağırlaştırılmalı. Hapis + artı para cezaları koyacaksın. Bizim insanımız anca ondan anlar. Yapmadan önce bi düşünür belki.

Adam mesajı da gösterdi tv de, biri benim kapıma o tekmeyi atsa muhtemelen kapıyı sopayla değil başka bir şeyle açar içeri alırım, sonra kim kimi yatırırsa.

Bu kekolar umarım en ağır cezayı alır da benzeri hareketi yapacak olanlara az biraz ders olur.

Sopayla yatırdığı sığıra da hiç acımadım iyi oldu.

Eworen
15-12-2019, 21:31
Bu babaya, 2 ite verilmesi gereken cezanin ustune +10 yil verilmesi gerekli
Boyle 2 tane o..... cocugu buyuttugu ve olaylara canak tuttugu icin.

ahmet3425
15-12-2019, 21:43
Adamin kapisini tekmeleyip 3 kisi adamin evinde adama saldirip ustune birde serbest birakilmislar. muz cumhuriyeti resmen!!!

Drive Fast
15-12-2019, 23:29
Delikanlı ya dövecek ya kapıyı tekmeledi üstünü çıkardı ama ilk temasta düştü yere üç kişi olmasalar paramparça ederdi evin sahibi, adamın karısının yanında evine üç kişi girip saldırmak nedir adamlık mı bu şerefsizlikten başka bir şey değil insanın gözü döner öldürür bile böylesini katil olur. Gerçekten artık bu ülkede silahtan ziyade savunma dersleri alınıp profesyönel eğitim almak lazım gelince indirecen böylesini

ruudvan
15-12-2019, 23:42
izlerken uyuz oldum. kavga edicen çözümde olmuyor yoksa herkese saldır.bu arada birader siizin üst katta sanırım fil besliyolar yoksa o seslerin açıklaması olamaz.

_opeth
16-12-2019, 07:12
cumartesi gecesi gece 3'e kadar alt komşunun sesiyle hanım uyuyamadı, gece çıkarlarken lafı oturttu, özürler birşeyler dün de kurabiye geldi apartman birden çağ atladı. Konuştuğu herşey direk bizim dairede. Lafım yine mütahite

ES353
16-12-2019, 07:42
Ben geçen tam bu üst kattan gelen gürültüler esnasında baktım müteahhit in araba otoparkta. Aradım dedim gel eve. Sağolsun geldi. Dedim dinle şimdi. Adam şok oldu. Yukardaki konuşma sesi direk yanında sanki. Bu nasıl olur, olmaması lazımda bilmem ne de. Dedim oluyor gördüğün gibi. Buna bi çare bul dedim. Ortağıyla konuşup haber verecekti. Tabiki bişey yapmayacaklar :) bu arada, attığım ses kaydını dinleyenler hak vermiştir umarım :)