PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Paypalın yarattığı boşluğu Bitcoin doldurabilir mi ?

rdmmm
10-06-2016, 04:00
Paypalın çıkışından sonra internette Türkiye'de bitcoine ilginin arttığı hakkında haberler dolaşıyor. Bu konuyla ilgili Bitwala isimli bir Alman firmasının Türkçe olarak bir yazı paylaştığını gördüm hatta Türk kullanıcılardan hiç bir transfer ücreti almayacaklarını söylüyorlar. Yaraya merhem olurmu acaba :soru:

"Paypal artık Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu.

Bugünden, yani 6 Haziran 2016 Pazartesin’den itibaren Türk kullanıcıları PayPal hizmetlerinden yararlanamayacak. Şirketin geçen hafta yaptığı açıklamaya göre, PayPal Türkiye’n çekilme gerekçesi olarak BDDK‘ya yaptıkları lisans başvurusunun reddedilmesini gösterdi. Bu durum yüzbinlerce kullanıcı etkilediği gibi, mağdur olanlar alışveriş yapmak ve para alıp gönderebilcekleri alternatif online ödeme yöntemleri arayışı içine girdiler.

Ben bundan etkilendim. Ne yapabilirim?

Paypal’ın Türkiye’de yasaklanmasına bir çözüm, tabii ki, Bitcoin! Bitcoin kullanmak için devletten izin istemeniz gerekmez. Yapmanız gereken Bitcoin cüzdanı yüklemek ve dünyanın herhangi bir yerinden ödeme almak için hazırsınız. Bitcoin almak ve göndermek için (örneğin Türkiye için özel Bitcoin borsasını kullanabilir) ve dünyanın herhangi bir yerine ödeme gönderebilirisiniz.
Eğer ödeme göndereceğiniz kişi henüz Bitcoin kullanmıyorsa, size yardımcı olmak için buradayız! Yapmanız gereken tek şey kayıt olmak ve banka hesabına ödeme göndermek için Bitcoin kullanmak. Ayrıca Bitwala Bitcoin Banka Kartı ile tüm Bitcoin’larınızı VISA kartları geçerli olan herhangi bir yerde ödeme yapmak için kullanabilir, ve ATM’den para çekebilirsiniz.
Tüm bu işlemleri kolaylaştırmak adına, Bitcoin transferleri Türk kullanıcılarına özel tamamen ÜCRETSİZDİR!
Tek yapmanız gereken Bitwala üye olmak ve transfer yaparken lokum kodunu kullanmak."

Türk kullanıcılar için ücretsiz banka transferi ve Bitcoin bankamatik kartları - Bitwala (http://about.bitwa.la/turk-kullanicilar-icin-ucretsiz-banka-transferi-ve-bitcoin-bankamatik-kartlari/)

MCN21
10-06-2016, 06:48
Bence dunyada paypalin yerini tutabilecek bir sistem yok. Herkesin guvenerek kullandigi ve bu kadar yaygin olan bir sistem daha yok malesef...

fthdrn
10-06-2016, 06:50
Bunu en iyi skyhawk cevaplar. Görürse hemen yazar..

Sezgin
10-06-2016, 07:42
bit coin olayı çoğu zaman illegal işler için kullanılan bir platform değil mi ? yada en azından birçok standart internet kullanıcısı benim gibi biliyordur. mesela ödemeyi nasıl yapıyoruz ? kendi kredi kartımızdan sanıyorum yine, o halde kesinlikle ben güvenmem bit coin sistemine.

ahmet3425
10-06-2016, 09:26
Etsy.com da online magazamiz var, 2015 yilinda 100 k $ satis yapilmis o site uzerinden kucuk capli bir firmayiz, buna ragmen ulkeye bu yolla ihracat yaparak soktugumuz doviz miktari ortada.

Etsy dedigimiz site paypal disinda alternatif odeme yontemlerini kabul etmiyor :( resmen caresiz durumdayiz. Siparisler gelmeye devam ediyor ama biz suan iptal ediyoruz odeme havada kaldigi icin.

Son care abd de banka ve paypal hesabi acacagiz gibi gozukuyor.

Bunun disinda alternatif sistemler var ise lutfen yazin bakalim ne olduguna...

darkmoon
10-06-2016, 12:06
sıkıntı abd de orda burda hesap açmak değil.. benim yabancı forumlarda okduğum anladığım yabancı bir kart tanımlasan bile türkiye hesapları yani türkiye bağlantılı menşeili hesaplar kapatılıcak yada atıl tutulucakmış..

sorun sadece kart olsa çok iyi o bir şekilde çözülür.. bir forumda bir kadın yazmış oda etsy den satış yapıyormuş yurtdışındaki bir yerli bankanın çalışanı ile görüşmüş onlarda paypal ödemesi açıkmış misal.. kadın ordan kart çıkartmaya çalışıcam falan diyordu.. bende kıbrıs örneğini verdim ordanda paypal açık olabilir neticede banka sistemi ortak aynı olsada kıbrıs ayrı bir ülke..

eğer mevzu sadece bir kart ise o çözülür her şekil..

Sinan58
11-06-2016, 03:34
bit coin olayı çoğu zaman illegal işler için kullanılan bir platform değil mi ? yada en azından birçok standart internet kullanıcısı benim gibi biliyordur. mesela ödemeyi nasıl yapıyoruz ? kendi kredi kartımızdan sanıyorum yine, o halde kesinlikle ben güvenmem bit coin sistemine.

Bende öyle biliyorum, bitcoin deepweb gibi dolandırıcılık üzerine kurulu sitelerde çok popüler.
Buda demek oluyorki o kadar güvenilir bir sistem değil.

cabrioleter
11-06-2016, 03:41
Etsy.com da online magazamiz var, 2015 yilinda 100 k $ satis yapilmis o site uzerinden kucuk capli bir firmayiz, buna ragmen ulkeye bu yolla ihracat yaparak soktugumuz doviz miktari ortada.

Etsy dedigimiz site paypal disinda alternatif odeme yontemlerini kabul etmiyor :( resmen caresiz durumdayiz. Siparisler gelmeye devam ediyor ama biz suan iptal ediyoruz odeme havada kaldigi icin.

Son care abd de banka ve paypal hesabi acacagiz gibi gozukuyor.

Bunun disinda alternatif sistemler var ise lutfen yazin bakalim ne olduguna...

etsy Türkiye için alternatif bir sistem üzerine çalıştıklarını söyledi eğer zamanınız yoksa bir firma 500 dolar karşılığında amerika üzerinden size banka hesabı açıp işlemlerinizi paypal üzerinden görmenizi sağlıyor..

bitcoin e güven olmaz giden paranın geri dönmesi imkansız, deli gibi oynayan kurlar bir anda zarara sokabilir, geçtiğimiz yıllarda en güvenilir bitcoin borsası bi gecede patlatıldı ve bitcoinin değeri oldukça aşağıya çekildi böyle bir durumda zarar etmeniz içten bile değil..

dachosen
11-06-2016, 03:50
1.5 sene önce 200tl civarlarında dolaşan bitcoin şuan 1705tl.

ahmet3425
11-06-2016, 18:55
etsy Türkiye için alternatif bir sistem üzerine çalıştıklarını söyledi eğer zamanınız yoksa bir firma 500 dolar karşılığında amerika üzerinden size banka hesabı açıp işlemlerinizi paypal üzerinden görmenizi sağlıyor..

bitcoin e güven olmaz giden paranın geri dönmesi imkansız, deli gibi oynayan kurlar bir anda zarara sokabilir, geçtiğimiz yıllarda en güvenilir bitcoin borsası bi gecede patlatıldı ve bitcoinin değeri oldukça aşağıya çekildi böyle bir durumda zarar etmeniz içten bile değil..

Evet o haber bizede geldi yaptigimiz her satistan etsy 1.4 $ komisyon aliyor onlarinda isine gelmedi bu paypal mevzusu. Ne zaman sonuclanir bilemiyoruz bize acil cozumler gerekli pionner diye birsry daha var onu deniyoruz simdi... Bu araci sirket olayi nedir tam olarak detay verebilir misiniz ?