PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza Sonrası Eksik Belge Tamamlama

Bad-Fast
13-06-2016, 00:28
Geçen Ufak bir kaza geçirdim , kırmızı ışıkta dururken bir vatandaş gelip arkadan çarptı ve tamponda ufak bir çatlak ve hafif göçük oldu , neyse adam suçunu kabul etti tutanak tutuldu , imza atıldı , fotolar çekildi , ruhsat fotokopisini aldım ben tamirciye verdim kaydını açmış ,aracım yapıldı , zaten %100 kusurlu olduğu da tutanakta yazıyor , exper beni arıyor adamın bir ruhsatı eksik adamı arayıp tamamlayın , vatandaş da hiç ilgili değil kaç defa aradım bende o ruhsat kağıdı yok diyor , ( satış sonrası noterden verilen ruhsat kağıdı , noter satış kağıdı da yok diyor ) , şimdi hiç ulaşamıyorum , sormak istediğim bu tür dosya işleriyle benim mi yoksa sigorta şirketi veya experin mi ilgilenmesi lazım , exper bana sen yapacaksın diyip aradan çıktı , ilk defa da başıma geldiği için uğraşıyorum adamla , ne yapmam gerekir tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.

AliGizda
13-06-2016, 07:19
Sigortası varsa adamın adres bilgilerine ulaşıp kapısında adamı bekleyebilirsiniz, insanlarıda anlamak mümkün değil hem arkadan çarpıp suçunu üstleniyorsun hemde sonrasında ilgilenmiyorsun. Sigortacı arkadaşlar adres bilgileriyle alakalı yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Oznsrl
13-06-2016, 07:45
olan olmuş araç yapılmış bile en başta fark etmesi gereken şeyi en son mu fark etmiş. abi bence sen hiç bişey yapma eksik evrakla işlem yapan o kendisi uğraşsın

Sadık Özyer
13-06-2016, 09:48
Noter satisi yok sigortasi varmis cok sukur.

turkerrr
13-06-2016, 10:15
çarpan kişi aracını kaskodan yaptırdı ise sigortacın karşı tarafın eksperinden o evrağı alabilir.

Seven7
13-06-2016, 11:32
olan olmuş araç yapılmış bile en başta fark etmesi gereken şeyi en son mu fark etmiş. abi bence sen hiç bişey yapma eksik evrakla işlem yapan o kendisi uğraşsın

Bu şekilde mağdur olan exper değil usta olur büyük ihtimal.

Skyhawk34
13-06-2016, 11:35
bu işlerle sizin uğraşmanız bana saçma geldi experde görev verir gibi size yüklemiş

Bad-Fast
13-06-2016, 19:42
Adamın üstüne araç da satış belgesi yok diyor , usta da tanıdık mağdur etmek istemiyorum , exper bulamıyor mu farklı şekilde adamın kapısına dayansam ne fayda yok diyor belgesi

arifba
13-06-2016, 20:26
Valla çok kazam olmadı iki kez bana çarptılar. İkisinde de tutanaklar fotokopileri verdim yetkili servise çektim. Ondan sonra hiç bir şeyle ilgilenmedim. Sanki exper size iş çıkarmış gibi.

Oznsrl
14-06-2016, 06:10
Bu şekilde mağdur olan exper değil usta olur büyük ihtimal.

exper sonuçta onay vermiş aracı yap diye yoksa usta başlamaz arabaya. işleyişi bilmiyorum ama illaki vardır bunun bi belgesi bişeyi usta parasını alır hertürlü almış bile olabilir olay ne zaman gerçekleşti bilmiyoruz :)

evrendogu
14-06-2016, 07:05
tamamen sigorta şirketinin ihmali, eksper halletmeli.

tylan
14-06-2016, 07:09
Exper size iş çıkarmış uğraşmayın kendi yapması zorunlu. Tekrar aradığında ben arabamı yaptırdım sen uğraş şımdı de kapa

Bad-Fast
14-06-2016, 11:46
Adam tlf.lara çıkmıyor , durumu expere anlattım ben ilgilenmek zorunda değilim dedim , paranızı alamazsınız diyor falan , o zaman şikayetçi olucam sizdende sigortadanda dedim olabilirsiniz diye rahat şekilde söylüyor bakalım sonucu nolcak bu işin.

Bad-Fast
15-06-2016, 23:20
Axa sigorta da tanidigi olan var mi acaba