PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdışından Coilover Getirtmek Yardım..

aliosmanizm
13-06-2016, 02:36
Merhaba, leon mk3 fr aracıma jom blueline direk ingiltereden coilover almayı düşünüyorum ne gibi sıkıntılarla karşılaşırım? 2013 te böyle bir konu açılmış fakat 3 yıl geçtiğinden yeni konu açma gereği duydum yönetmelikte değişim illa ki olmuştur yardımlarınızı bekliyorum..
ürün: 209
kargo:50 euro
gümrük vergisi %20 'si alınacak52 euro
totalda bana [311 euro yani 1025 tl ye gelecek burada nakit 1300 - kredi kartı ile 1450 fiyat çekiyorlar..
Başka bir sorun sıkıntı ile karşılaşırmıyım ?

ruudvan
13-06-2016, 02:48
yurtdısından alacağın ile buradakilerin markası modeli aynı ise buradan al.başın ağrımaz.
gümrük şans işi.

Mehmet Gazihan
13-06-2016, 02:57
Hesabın aşağı yukarı doğru, adına iste şirket v.s. adı geçmesin, fatura tam olsun, düşük göstermesinler, aynı tutarı ödediğini belgeleyebil. Kapına kadar gelir

aliosmanizm
13-06-2016, 03:05
yurtdısından alacağın ile buradakilerin markası modeli aynı ise buradan al.başın ağrımaz.
gümrük şans işi.
Aynı marka burada 1450 tl bana 1025 e gelecek.. Az bi fark olsa burdan alayımda gerek yok :)

Hesabın aşağı yukarı doğru, adına iste şirket v.s. adı geçmesin, fatura tam olsun, düşük göstermesinler, aynı tutarı ödediğini belgeleyebil. Kapına kadar gelir
Tamamdır ağırlık olarak sıkıntı olmaz diye düşünüyorum kapıma kadar gelirsede yemede yanında yat modeli olur :)

ruudvan
13-06-2016, 03:39
avrupadan gelirse %18 vergi ödersin.ayrıca ödeme yapacağın bankanın yurtdışı kuru gibi ince bir farkta oluyor bilgine.
yurtdışından aldığın mala nasıl taksit yapıcaksın mecbur nakit alınacak.
burda nakit 1300 bence daha mantıklı beklemeye gerek yok .

aliosmanizm
13-06-2016, 03:51
avrupadan gelirse %18 vergi ödersin.ayrıca ödeme yapacağın bankanın yurtdışı kuru gibi ince bir farkta oluyor bilgine.
yurtdışından aldığın mala nasıl taksit yapıcaksın mecbur nakit alınacak.
burda nakit 1300 bence daha mantıklı beklemeye gerek yok .

209 euroyu kredi kartımdan geçireceğim sonra taksitli alışverişe yönlendirip taksite bağladımmı tamamdır. 150 liralık uçak biletlerine taksit yapalım diyorlar buna mı demiyecekler :)

ruudvan
13-06-2016, 04:01
209 euroyu kredi kartımdan geçireceğim sonra taksitli alışverişe yönlendirip taksite bağladımmı tamamdır. 150 liralık uçak biletlerine taksit yapalım diyorlar buna mı demiyecekler :)
derlerde vade farkı koyuyor ama aklında olsun.

aliosmanizm
13-06-2016, 04:03
Yinede koysun olmadı direk nakit vereceğim kartada pek giresim yok bakalımda hesaplarımdan başka birşeyler cıkarsa o zaman sıkıntı :)

Seven7
13-06-2016, 04:12
Kart konusunda bence iyi araştırma yapın sonradan başınız ağrımasın.

Bu arada, madem böyle bir işe girişiyorsunuz taksitle alacaksınız neden jom? Biraz daha üzerine ekleyip daha kaliteli bir şey düşünürdüm yerinizde olsam, fazladan bir iki ay ödersiniz en fazla.

aliosmanizm
13-06-2016, 04:20
Şuan gerek nakit gerek kart açısından 1200 civarlarındayım.. Biraz daha beklersem kw yada st alırım ama böylede gezmek istemiyorum bi an önce basıp tadında gezeyim. Jomdan cok memnun kullananlar var o paraya bedava diyorlar kw yada st aynı paralara geliyor bi fark yok malesef... Taksitli alışverişide araştırdım 59 tl gibi bir faiz koysada önemli değil :)

brs852
13-06-2016, 07:05
Taksitli nakit avans çekin direk nakit alın daha karlı olur daha az uğraşırsınız.

melihyilmaz
13-06-2016, 07:50
yurt dışı alışverişlerinizde taksitlendirme yapalımmı diye sormuyor. ama karta göre kimileri yapabiliyor. Eğer aliexpressten yapıyorsan bugun dolar 2.93 ama karta 3.01 veya 3.02 gibi yansır. Bazı sitelerde dahada fazla. Bunları aklında bulundur.

Coil i alırsın hiç bir sorunu yoktur. 5 ay sonra coilde sıkıntı cıkar hiç bir sekilde muhattap bulamazssın. Burda ki adamla direk nakit anlas 50-100lira daha kırpsan bence burası daha mantıklı

rain man
13-06-2016, 07:51
Jom ve kw'nin aynı kalitede olduğuna emin misiniz? Hesap ettiğiniz tutarlara gelir de ben yerinizde olsam kw almaya çalışırdım. Belki variant 1 o paradır bilemiyorum.

aliosmanizm
13-06-2016, 12:29
Taksitli nakit avans çekin direk nakit alın daha karlı olur daha az uğraşırsınız.
nakit alacağım en temizi o :)

yurt dışı alışverişlerinizde taksitlendirme yapalımmı diye sormuyor. ama karta göre kimileri yapabiliyor. Eğer aliexpressten yapıyorsan bugun dolar 2.93 ama karta 3.01 veya 3.02 gibi yansır. Bazı sitelerde dahada fazla. Bunları aklında bulundur.

Coil i alırsın hiç bir sorunu yoktur. 5 ay sonra coilde sıkıntı cıkar hiç bir sekilde muhattap bulamazssın. Burda ki adamla direk nakit anlas 50-100lira daha kırpsan bence burası daha mantıklı hayır direk jomcoilovers.co.uk kendı sitesinden alacağım.. burada ki 1300 tl den 1 tl daha dusmuyor srk shop.. diğer yerler 1500 1600 2000 tl bile diyen var..

Jom ve kw'nin aynı kalitede olduğuna emin misiniz? Hesap ettiğiniz tutarlara gelir de ben yerinizde olsam kw almaya çalışırdım. Belki variant 1 o paradır bilemiyorum. jom ile kw aynı kalite demedım. Burada ki fiyatı kw nin yurtdışında ki fiyatı ile aynı. v1 2000 tl geliş fiyatından alınabilir. jom 3 leonda 2 e36 e46da denedım gercekten konforu bozulmamıs keyifli bir sürüş sağlıyor.. o paralara jom bedava kanımca..

dorukky
13-06-2016, 12:33
kargosu çok iyi tutuyomuş 50 dolar ben 150 200 arası odemıstım hep.Hiç bi sıkıntı olmaz en az 3 4 tane aldım coil bi sıkıntı cıkmadı.

aliosmanizm
13-06-2016, 12:41
kargosu çok iyi tutuyomuş 50 dolar ben 150 200 arası odemıstım hep.Hiç bi sıkıntı olmaz en az 3 4 tane aldım coil bi sıkıntı cıkmadı. siz nereden almıştınız?

yoshimura
13-06-2016, 12:50
2015'in başında linkteki coiloveri Ebaydan aldım, 2-3 hafta sürede kapıma kadar geldi. Ürünün vergisini ödeyip teslim aldım. Faturayı olduğu gibi göstersinler hile yapmasınlar yeterki. Sorun yaşamazsın.

TA TECHNIX Coilover Suspension Chassis Insulation + Spring Opel Corsa C 1.3-1.8 | eBay (http://www.ebay.co.uk/itm/TA-TECHNIX-Coilover-Suspension-Chassis-Insulation-Spring-Opel-Corsa-C-1-3-1-8-/252079387386?fits=Car+Make%3AOpel%7CModel%3ACorsa+ C&hash=item3ab11a32fa:g:RL8AAOSwpDdVE~nZ#shpCntId)

aliosmanizm
13-06-2016, 13:11
2015'in başında linkteki coiloveri Ebaydan aldım, 2-3 hafta sürede kapıma kadar geldi. Ürünün vergisini ödeyip teslim aldım. Faturayı olduğu gibi göstersinler hile yapmasınlar yeterki. Sorun yaşamazsın.

TA TECHNIX Coilover Suspension Chassis Insulation + Spring Opel Corsa C 1.3-1.8 | eBay (http://www.ebay.co.uk/itm/TA-TECHNIX-Coilover-Suspension-Chassis-Insulation-Spring-Opel-Corsa-C-1-3-1-8-/252079387386?fits=Car+Make%3AOpel%7CModel%3ACorsa+ C&hash=item3ab11a32fa:g:RL8AAOSwpDdVE~nZ#shpCntId)

cok iyi yapmışsınız.. vergiyi ürün fiyatından mı kestiler yoksa kargo dahil fiyatından mı ?

clioGT
13-06-2016, 13:18
pttyle mı gelecek yoksa dhl/fedex/tnt vs ile mi?

tek mühim olan konu bu bence:)

rain man
13-06-2016, 13:19
Yüzde 18 veya 20 artık her ne ise parçanın fatura fiyatından kesilir. Kargo dahil edilmez.

Konunuzu bölmek istemem ben de alfa romeo 147 için coilover baktım bir süre. Ama Ta technix veya ap gibi markaların coilover'larını hep itin bacağına sokmuşlar, fiyat olarak aldığım yayların parasına coil satıyorlar ama ne kalite... Yoksa ben jom kullanmadım sadece okuduklarımdan yola çıktım. Şu an benim için de variant 3 kw 1600 euro civarı. Çok para. 2bin küsüre şu işi halledebilsem hoş olacak.

aliosmanizm
13-06-2016, 13:20
pttyle mı gelecek yoksa dhl/fedex/tnt vs ile mi?

tek mühim olan konu bu bence:)
ptt ile alın kargo şirketlerinde gümrükte sıkıntılar olabiliyormuş diye okudum

aliosmanizm
13-06-2016, 13:23
Yüzde 18 veya 20 artık her ne ise parçanın fatura fiyatından kesilir. Kargo dahil edilmez.

Konunuzu bölmek istemem ben de alfa romeo 147 için coilover baktım bir süre. Ama Ta technix veya ap gibi markaların coilover'larını hep itin bacağına sokmuşlar, fiyat olarak aldığım yayların parasına coil satıyorlar ama ne kalite... Yoksa ben jom kullanmadım sadece okuduklarımdan yola çıktım. Şu an benim için de variant 3 kw 1600 euro civarı. Çok para. 2bin küsüre şu işi halledebilsem hoş olacak.

doğrudur tehcnix - ap vb markalara bakmadım kafamda kw - st - eibach - vogtland ve jom vardı. bahsettiğim gibi bir kaç aracta jomu denedım alanlar cok memnun ne yapıp edip al diyorlar. kw 1500 lere gelse v1 olabilir alırım fakat 2000 lere geliyor pek anlamı kalmıyor burdada aynı fiyat..

Cem.B
13-06-2016, 13:26
karayoluyla gelirse bitersin,dhl ile sorun olmuyor ama tnt ile yada yerel bir kargoyla gelirse ptt ile anlaşması olmayan jom coilovera kw v3 parası ödersin :)

aliosmanizm
13-06-2016, 13:47
karayoluyla gelirse bitersin,dhl ile sorun olmuyor ama tnt ile yada yerel bir kargoyla gelirse ptt ile anlaşması olmayan jom coilovera kw v3 parası ödersin :)
o ülkenin standart ( bizim ptt) kargosuna verince sorun olmadığını duydum. Sen hangısını onerırsın abi? ve kargo ücreti ürünü alırken ödeniyor, sonradan ekstra bır kargo ucretı cıkacağını sanmıyorum?

clioGT
13-06-2016, 13:53
o ülkenin standart ( bizim ptt) kargosuna verince sorun olmadığını duydum. Sen hangısını onerırsın abi? ve kargo ücreti ürünü alırken ödeniyor, sonradan ekstra bır kargo ucretı cıkacağını sanmıyorum?

dhl ve türevilerle yollarlarsa güzel bi gümrük&vergi dosyası çıkartırlar

muhakkak yerel posta neyse onla yollatın

Sezgin
13-06-2016, 13:54
karşı tarafın ulusal postası yanı bize ptt'ye karşılık gelen kargosuyla gondermesını talep et ki burada malını ptt karşılasın. en kötü ihtimal paket postada kalır, ordan da bi şekilde alır çıkarsın.

DHL Ve TNT malı gumruge takmak ıcın elınden gelenı yapacaktır.PTT'de öyle bir sorun yok, olsada çözümü daha kolay. Bu arada amortisör süspansiyonlar vs. %18lik KDV diliminden değerlendiriliyor. Bireysel kullanıcı olarak, bunun dışında bir vergiye tabi değilsin.

dorukky
13-06-2016, 14:05
Ben sürekli dhl fedex ve ups ile alıyorum.Kargo geldiğinde mail atıyolar sukadar ödemesi var diye hesaplarına havale yapınca ertesı gun getırıyolar.Esktra bi vergi yada ucret almadılar sadece 1 hafta yada bellı bı sureyı gecerse depo parası ıstıyolar 125tl.Ben sureklı %18 vergısını verıp aldım.Bende tam tersı ptt den korkuyorum her kargo geldıgınde taaa bayrampasaya yada yenı yerı ıkıtellıye gıtmek gerektı

clioGT
13-06-2016, 14:11
Allah allah:) dhl ve kankitoşlarında takılmayan kargom hiç olmadı benim de:)
ptt den de sıfır sıkıntı:)

aliosmanizm
13-06-2016, 14:18
o zaman hesaplarıma göre 930 liralara geliyor :) yerel kargo mu yoksa dhl mi ? :)

hndcrx
13-06-2016, 15:30
konu dağılmasın da bilmediğimden soruyorum bu fiyatlar sadece önler için mi yoksa ön arka mı?

tahirunal
13-06-2016, 16:02
Yurtdışından sipariş konusu açılmışken sorayım, bu ay sonu ön tampon getirmeyi planlıyorum gümrükle alakalı bir sorun çıkartır mı boyutundan ötürü bilen var mı acaba?

S13 Kouki 180sx Type X Front Bumper Cover – Nissan Race Shop (http://nissanraceshop.com/product/s13-kouki-180sx-type-x-front-bumper-cover/)

yoshimura
13-06-2016, 16:08
cok iyi yapmışsınız.. vergiyi ürün fiyatından mı kestiler yoksa kargo dahil fiyatından mı ?

Vergi ürün fiyatından kesilir, kargo dahil edilmez. Şimdiye kadar yaptığım alışverişlerde durum bu şekildeydi.

aliosmanizm
13-06-2016, 17:07
konu dağılmasın da bilmediğimden soruyorum bu fiyatlar sadece önler için mi yoksa ön arka mı? komple kit halinde. (Ön ve arka)

Yurtdışından sipariş konusu açılmışken sorayım, bu ay sonu ön tampon getirmeyi planlıyorum gümrükle alakalı bir sorun çıkartır mı boyutundan ötürü bilen var mı acaba?

S13 Kouki 180sx Type X Front Bumper Cover – Nissan Race Shop (http://nissanraceshop.com/product/s13-kouki-180sx-type-x-front-bumper-cover/)
Pek bi sorun olcağını sanmam vergi harici :)

Vergi ürün fiyatından kesilir, kargo dahil edilmez. Şimdiye kadar yaptığım alışverişlerde durum bu şekildeydi.
Tamamdır teşekkür ederim :)

BuğraTuna34
13-06-2016, 18:24
Biz 2 arkadaş İstanbul'dan elden 1300'e aldık taktık. SRK get ilan açamıyordu ordan almadım o yüzden. Sende 930'a getirtebiliyorsan çok iyi

aliosmanizm
13-06-2016, 18:41
Biz 2 arkadaş İstanbul'dan elden 1300'e aldık taktık. SRK get ilan açamıyordu ordan almadım o yüzden. Sende 930'a getirtebiliyorsan çok iyi nakit olunca 1300 en son bırakıyorlar onun harici karta 1450 açıyorlar gerek yok ben kartla 950 gibi rakamlara getirteceğim maillerine bakarsalar inşallah..

aliosmanizm
13-06-2016, 18:47
adamın yazdığına bak yurtdışından almak istiyorum dedim bunu gönderdiler dp tuningde 2000 tl :)
http://i.hizliresim.com/z43AYD.png

Draniela
13-06-2016, 19:26
ben de abarth ön tampon arka tampon bir de marşpiyel istiyorum :D kocaman tamponlar da gelmez ki anasını satayım :D

O iş için nöörücez peki ? :D

Seven7
13-06-2016, 19:33
adamın yazdığına bak yurtdışından almak istiyorum dedim bunu gönderdiler dp tuningde 2000 tl :)
[IMG]http://i.hizliresim.com/z43AYD.png

İşte adamlar bu yüzden güzel paralar bayılıp distribütörlük alıyorlar. eBay'da vs. deneyin şansınızı.

aliosmanizm
13-06-2016, 19:35
almanyaya arkadaşıma gönderip ordan bana gönder dıyeceğim yada bulgaristana 252 eurodan geliyor 150 euro gümrüğe verip getirteceğim kafaya taktım artık öylede böylede o coiller gelecek :)

B16
13-06-2016, 19:42
almanyaya arkadaşıma gönderip ordan bana gönder dıyeceğim yada bulgaristana 252 eurodan geliyor 150 euro gümrüğe verip getirteceğim kafaya taktım artık öylede böylede o coiller gelecek :)

Tareks çıkarsa bir sonra ki konun tanıdık gümrükçü arıyorum olacaktır.

aliosmanizm
13-06-2016, 20:59
Tareks nedir ? Ebaydan bulursam daha iyi olacak bakalım..

Sezgin
14-06-2016, 07:41
Tareks nedir ? Ebaydan bulursam daha iyi olacak bakalım..

TSE izin belgesi demek. Ama senin şahsına getireceğin bir ürün için böyle bir belge alma zorunluluğu yok denecek kadar az. Ama gümrük tarifesi gereği coilover süspansiyon sistemi TSE iznine tabii. Bu durumdan rahatsız olursan TSE'ye tabi olmadan malını çekmenin bir iki yolu vardır, bi gümrükçüye falan danışırsan söylerler.Kaldı ki böyle küçük bir parçada malın TSE ye tabi olursa malı gümrüğe terket daha iyi. Masrafı malın bedelini aşar çünkü.

Paket posta servisinden gidip alabilirsin sen malını her şekilde, yeter ki düzgün fatura kessinler. Çok ta korkulacak bir sipariş olmamalı senin için bu coiller.

B16
14-06-2016, 09:27
TSE izin belgesi demek. Ama senin şahsına getireceğin bir ürün için böyle bir belge alma zorunluluğu yok denecek kadar az. Ama gümrük tarifesi gereği coilover süspansiyon sistemi TSE iznine tabii. Bu durumdan rahatsız olursan TSE'ye tabi olmadan malını çekmenin bir iki yolu vardır, bi gümrükçüye falan danışırsan söylerler.Kaldı ki böyle küçük bir parçada malın TSE ye tabi olursa malı gümrüğe terket daha iyi. Masrafı malın bedelini aşar çünkü.

Paket posta servisinden gidip alabilirsin sen malını her şekilde, yeter ki düzgün fatura kessinler. Çok ta korkulacak bir sipariş olmamalı senin için bu coiller.

2 kere şahıs üzerine getirtmeyi denedim. İlkin de şahsi kullanım amaçlı olarak alabildim ama diğerin de ise tarekse takıldım. İthalatta yapıyoruz ve kendi gümrükçüme sorduğum da tareks olmadan alamayız demişti. Ben de malı geri çağırttırdım karşı tarafa öyle çözülmüştü.

Tareks çıkarsa maliyetleri de göz önünde bulundurulmalı. Şuan gümrükte 3 palet malım bekliyor. Bu aralar gümrükler işi sıkı tutuyormuş kaçakçılık olayları yüzünden.

aliosmanizm
14-06-2016, 14:43
tamamdır yorumlarınız ıcın tesekkür ederim..

XTuNeR
14-01-2021, 21:12
Yeni konu açılmasın diye hortlatıyorum.
Şimdi ben Almanya'dan coilover alıp uçakta yanımda getirsem sıkıntı yaşarmıyım.Uçakta taşıma veya giriş çıkışta gümrük vergi vs.

Low-Rider
14-01-2021, 21:17
Şimdi ben Almanya'dan coilover alıp uçakta yanımda getirsem sıkıntı yaşarmıyım.Uçakta taşıma veya giriş çıkışta gümrük vergi vs.

Doğukan Manço çektiği youtube videolarından birinde; Dubai'dan aldığı faturalı ürünleri havalimanına götürdüğünde uçağa almadıklarını, artık uçakta araç parçası taşınmaya izin verilmediğini söylemişti ama hangi havayolu firması vs detay yok. Mecbur kargo ile almış ürünleri.

EREN34
14-01-2021, 22:14

Satıcı Almanya’dan AB içine kargo yapıyorsapm atar mısın bana? Buradan yazmayayım

XTuNeR
14-01-2021, 22:20
Satıcı Almanya’dan AB içine kargo yapıyorsapm atar mısın bana? Buradan yazmayayım

Pm attım abi

Schumi
14-01-2021, 22:52
Doğukan Manço çektiği youtube videolarından birinde; Dubai'dan aldığı faturalı ürünleri havalimanına götürdüğünde uçağa almadıklarını, artık uçakta araç parçası taşınmaya izin verilmediğini söylemişti ama hangi havayolu firması vs detay yok. Mecbur kargo ile almış ürünleri.

Bence valiz içine karışmıyorlardır. Ama paketlenmiş ürün almıyor olabilirler valiz/bavul/çanta dışındaki.

EREN34
15-01-2021, 00:04
Bana da öyle geliyor. Tabi aldığı ürünün sıfır olduğunu varsayıyorum.

G_TT_I
23-01-2021, 22:49
Cok uzun zamandir gazli amortisorler valiz gitmeden geri gelip actirip cope attiriyorlar, 1 kerede ayni sekilde zippo cakmak valiz icinde kargoya giderken sorun oldu, icini cikarip atmak aklima gelmedi, ama amortisorde ucretli kargoya goturup birakmaya bile izin vermiyorlar. Pandemi suresinde londradan ucaga binerken arkadasima gonderdigim komple turboyu yagli parca diye biraktidilar, icinde yag filan yoktu sadece posette biraz nem gibi yag vardi.

Almanyada cogu firmada hazirda mal olmuyor. 2019da arabayla gittigimde almanya belcika hollanda hic biyerde stokta kw v3 bulamadim, almanya ici kargo, tax free olmasina ragmen, burdaki fiyatla kafa goz geldi. Kutu hayvan gibi tek kisi zor kaldiriyor, arabada yer kapladigina degmez ben donmeden burda hazirdi nerdeyse, ayni sekilde st xta'larda alip getirmeye degmez.

Kw/st uygunsa burdan tedarik etmen daha faydali olacaktir, daha ustu motorspor biseyse olur ama alti markana bulasmani zaten tavsiye etmem.

Bilstein bile bundan 10/20 sene onceki kalitesini kaybetti son 3 takim dusuk kalite geldi.
Istemeyerek b14 serisi aldim artik coil sinifina bile sokmam onlerde dert oldu 2 yil icerisinde buradaki dist hic alakadar olmadi, fabrika herhangi birsey yapamayacagini, arkalarin kodlarinin degistigini, tehlikeli durum oldugunu, yeni sifir set almami onerdiler.

Sadece iki on kitten daha pahali, garantiye girmemesi dert, eski kit icindeki arkalar hatali bulunmus recall yok.
Omur boyu garanti leke icin olabilir.