PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alfa Romeo 147 Q2 1.9 JTD hakkinda yardim..

leckoow
17-06-2016, 15:04
Merhaba herkese...

Siz degerli arkadaslarima bir konuda danismak istedim.
Aracim suan pasaoglu yazilimla 180 hp kadar bana guc vermekte onun disinda aracta herhangi bir oynama ve degisiklik yapilmadi.

-Yazilim custom2 yapilcak+kutu içi filitre+duz boru 60 lik
-Yazilim custom2 yapilcak+kutu içi filitre+intercooler 3 lt den 6,5 lt cikarilcak + duz boru 60 lik

Benim sorum su olucak ben intercooler olmadan da bunlari yapsam olurmu yada intercooler sartmi cunku turbo stok kalicak...

Konu hakkinda sizlerden yardim beklemekteyim...

Emre-Dylan
17-06-2016, 21:58
Merhaba herkese...

Siz degerli arkadaslarima bir konuda danismak istedim.
Aracim suan pasaoglu yazilimla 180 hp kadar bana guc vermekte onun disinda aracta herhangi bir oynama ve degisiklik yapilmadi.

-Yazilim custom2 yapilcak+kutu içi filitre+duz boru 60 lik
-Yazilim custom2 yapilcak+kutu içi filitre+intercooler 3 lt den 6,5 lt cikarilcak + duz boru 60 lik

Benim sorum su olucak ben intercooler olmadan da bunlari yapsam olurmu yada intercooler sartmi cunku turbo stok kalicak...

Konu hakkinda sizlerden yardim beklemekteyim...

Abi turbo standart bile kalsa soğutmada yeterli gelmeyebilir diye düşünüyorum. Bu konu hakkında pek bir fikrim yok ama gördüğüm kadarıyla bu setupları uygulayan abilerimiz kardeşlerimiz intercooler'ıda değiştiriyor. Tabi değiştirilmese ne gibi bir dezavantajı olur bende detaylı öğrenmek istiyorum konuyu takipteyim.

emre2blue
18-06-2016, 22:40
Merhaba

Ingilizceniz varsa project-147-jtdm16v-gtb (http://www.alfaowner.com/Forum/tuning-andamp-upgrades/294692-project-147-jtdm16v-gtb.html)
Aynı kişi ürettiği parçaları burdan satıyor. Performance parts for JTD engines! - JTD-performance.com (http://www.jtd-performance.com/en/)
Baskı Balata içinde yer önerebilirim. 380HP garanti veriyor. Birkere orjinal turbo ile sırına daha gelmemişsiniz. Ama Joel arkadaşın yaptığı ilk şey intercooleri değiştirmek. ve 60 lık boruya geçmeden önce downpipe yapmak idi. Ve kutu içi filtre kullanmıyorlar. Hep orjinalden devam. Sadece turboyu büyütüp MAF ve MAP'ı da büyüttüler. Çok güzel araba, ve potansiyelide çok iyi. Şimdiden hayırlısı olsun yapacağınız yükseltmeler.

PS: bu arada bende Q2 enjektörleri arıyorum, siz nederen buluyorsunuz. Bana telefon veya kişi bilgisi verebilir misiniz? Kullandığınız enjektörün kodu nedir mesela paylaşma imkanınız var mı? "The Ducati Corse injectors Bosch code 0445110341" Arıyorum.