PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AraÇlari kaldirim Üzerİne engellİ geÇİŞlerİne ve yolun ortasina Çeken vale ve İnsanla

kaptan
19-06-2016, 03:11
Arkadaşlar ankarada yaşıyorum ve başlıkta belirttiğim gibi park eden kişileri mekanları gerçekten kınıyorum ve gerekli yerlere şikayet ediyorum lütfen sizlerde bu duyarlılığı gösterin kimse venim için neden insanları şikayet ediosun demesin unutmayın HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ biraz vicdan ve saygı olsun bu konuda sabitleştirilirse sevinirim çünkü buradaki herkez gerçekten bilgili saygılı olduğunu düşünüyorum. İnsanlarda nasıl bi akıl varsa anlayamadım mekan açan herkez kapıda şov amaçlı araçları yarısı kaldırımda yarısı yolda çapraz çekme modası başladı lütfen görüğünüz yerleri 155 yada ankara için alo 153 nolu mavi masaya şikayet edin lütfen tekrar unutmayalım HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ .

2jz
19-06-2016, 04:10
Ankarada sağlıklı normal bir insanda kaldırımda yürüyemiyorki. Park eden araba olmasa kaldırımda kornaya basan kuryeler, paket servisçiler var. Engellilere yaşlılara çocuklarıyla yolda yürümeye çalışan anne babalara hepsine acıyorum.

Valeler ayrı bir dünyada yaşıyorlar zaten onları geçtim. Devlet kendiside yapıyor bunu. Mesela bahçeli 3. Caddeye gidin sgk'nın önünde hiç yola inmeden yürüyebilecek misiniz? Dikine boylu boyunca park etmiş 10 tane araba. Değnekçi kim? Sgk'nın kapısındaki güvenlik görevlisi. Muhitteki valelerin ve paketçilerin hepsi tuzluçayırlı. Bir olayda 5 dakikada 50 kişi toplanıyorlar.

iztuzu
19-06-2016, 09:32
Kendi dükkanının önüne sandalye vs. atıp milletin park etmesini engelleyen esnaf olmasa park derdi bir nebze daha azalacaktır.

kaptan
19-06-2016, 10:41
Kendi dükkanının önüne sandalye vs. atıp milletin park etmesini engelleyen esnaf olmasa park derdi bir nebze daha azalacaktır.

Sorun park derdi değil sorun ENGELLİ VE YAYA YOLUNUN İŞGAL EDİLMESİ

Er34
19-06-2016, 11:34
Engelli Rampas (http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/275333/engelli-rampasina-park-edersen-ne-olur)

Burada dursun belki etkisi olur.

levent_s
19-06-2016, 12:38
Maalesef engelli rampalarına ya da kaldırımlara park eden hatta engelli araç park yerine engelsiz olduğu halde aracını park eden birçok öküz var denk gelirse sözlü olarak uyarıyordum her seferinde başımın belaya girme riskini göze alarak bundan sonra telefonla da şikayet edeceğim.

iztuzu
19-06-2016, 12:42
Sorun park derdi değil sorun ENGELLİ VE YAYA YOLUNUN İŞGAL EDİLMESİ

Büyük karakterlerle yazmanıza gerek yok, okuduğumuzu biz de sizin gibi anlayabiliyoruz. Engelli ve yaya yolunun araçlarla işgal edilmesi (sizin dediğiniz gibi), yola arabayı çapraz park edip park edecek araç sayısının kısıtlanması ve yolun daraltılması ne kadar yanlışsa; devletin yoluna sandalye, trafik konisi vb. şeyleri koyup parkı engellemek de yanlıştır.