PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : jazzımızın trafik kazası pert değeri

recky
24-06-2016, 22:38
3 hafta önce kırmızı ışıkta geçen araca önden dokunmak kaydıyla oluşan trafik kazamızda ailecek burnumuz kanamadan çok şükr atlattık
olan aracımıza oldu 33 binde olan eşimin aracı pert e çıktı
Ben yeşil yandı kalktım sonrası patlayan airbagler yeşil yanınca zıplayan atlayan insan değilimdir ama keşke biraz geç kalksaymışşım demekten alıkoyamıyorum kendimi.
Can sağlığı deyip avutuyoruz.

yaralanmalı olduğu için polis in tuttuğu raporda iki sürücününde yeşilde geçtiğini iddia ettiği için suçlu bulunamamıştır gibi bir bilgi vardır raporda.
Aracımızda kasko olduğu için ilgilenmedim lakin kasko aracımıza 49 bin tl teklif etti ve kabul ettim sonrasında karşıya bir dava açma durumu gibi bir konu söz konusuymuş bununla ilgili bilgisi olan tt üyesi varmı dır bilmiyorum, danışmak istedim.
Dava aracımın ilk kazası değer kaybı gibi için aksiyon olarak söylenebiliriz.
Işıklarda kameralar var bu incelenmedi bile sanıyorum incelenirse suçlu belli olucaki, ama yok ilgilenen anlayamadığım bu.

Resimleride paylaşmak istedim, Servisin fiyatları ve raporuda görmenizi isterim..23 bin servis fiyat çıkardı.

http://i.hizliresim.com/dbLPj4.jpg
http://i.hizliresim.com/AJOL20.jpg
http://i.hizliresim.com/0D01V8.jpg
http://i.hizliresim.com/4lpPmL.jpg
http://i.hizliresim.com/jnq8m9.jpg
http://i.hizliresim.com/2ZOrBL.jpg
http://i.hizliresim.com/B2Or3V.jpg

barakuda26
24-06-2016, 23:03
Araç perte ayrılmış zaten, şirketin verdiği rakamda bence iyi şuan aracın piyasasını bilemiyorum ama aynı aracı hemen hemen alabilirsiniz sanırım. Pert olduğu için değer kaybıyla işiniz olmuyo pert etmeselerdi o zaman dava açabilirdiniz. Bununla geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

Octane
25-06-2016, 01:02
Araç perte çıkmış siz 49 bini kabul ettiyseniz. Pert aracın da bütün değerini zaten aldığınızdan, aynı üstte yazan arkadaşın dediği gibi, herhangi bir değer kaybınız da olmayacaktır.

recky
25-06-2016, 02:00
Araç perte ayrılmış zaten, şirketin verdiği rakamda bence iyi şuan aracın piyasasını bilemiyorum ama aynı aracı hemen hemen alabilirsiniz sanırım. Pert olduğu için değer kaybıyla işiniz olmuyo pert etmeselerdi o zaman dava açabilirdiniz. Bununla geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

Ben bu kazaya sebebıyet verenin sigortasına dava acılıyor gibi bir seyler duymustum yanlış bilgi ozaman bu;
bu durumda herhangibir dava açılmıyor yani.
aracın ilk kazası değeri kaybetti diye açılan bir dava yok yani doğrumu anladım.
teşekkür ederim cevap için.

Araç perte çıkmış siz 49 bini kabul ettiyseniz. Pert aracın da bütün değerini zaten aldığınızdan, aynı üstte yazan arkadaşın dediği gibi, herhangi bir değer kaybınız da olmayacaktır.

Aynen kabul ettik Çarşamba günü ödücekler, aslında benim aracım km sinde lpg li araçlara 56 bin istiyorlar ve hemen satılıyor
almaya çalışıyorum aynısı ama alamıyorum farklı bir araç alıcağım eşime.
teşekkür ederim.

msk_bmw
25-06-2016, 02:16
Çok geçmiş olsun, iyi ki kaskonuz varmış. Araç içi kamera takmak lazım araçlarımıza aslında. Geçen ay kardeşimin aracına vurup kaçtılar, mahkeme savcılık uğraşıp duruyoruz. Kamera olunca işimiz daha çok daha kolaymış.

westalim
25-06-2016, 02:26
49 bini tek lokal boya hasarlıya satılanı da biliyorum aynı araç bende de var çünkü km'de düşükmüş.2 bin 3 bin belki bi zarar. yinede büyük geçmiş olsun. verilmiş sadakanız varmış...

burakgunay
25-06-2016, 09:35
Abi çok geçmiş olsun, benzer bir olay ben de 1 ay önce yaşadım.
Rayiç bedeli beğenmezsen eğer, sahibinden ya da arabam. Com gibi sitelerden senin arabana denk arabalar (km, lokasyon, boya durumu gibi) bulup ekran görüntüsü ile itiraz dilekçesi yazabiliyorsun.

Tunacan
25-06-2016, 11:09
Geçmiş olsun.
Bende birşey sorayım, Perte çıkan aracın değeri için pazarlık olmuyor mu? Mesela exper arkadaşa 49bin teklif etmiş. Arkadaş 51 olsun diyemiyor mu? Teklif edilen rakam değişemezmiydi?

burakgunay
25-06-2016, 15:33
Bi üstteki yorumda yazdım, sigortacınizlq konuşup detay öğrenebilirsiniz. Bi dilekçe yazıp rayiç bedelinin araştırılmasını isteyebilirsiniz. Ama bu internette satılık olan araçlar baz alınıyor.

initial-D
25-06-2016, 19:45
Bi üstteki yorumda yazdım, sigortacınizlq konuşup detay öğrenebilirsiniz. Bi dilekçe yazıp rayiç bedelinin araştırılmasını isteyebilirsiniz. Ama bu internette satılık olan araçlar baz alınıyor.

parayı ödeyecek olan kasko şirketinin anlaşmalı olduğu en az 3 servisten aynı km, model,donanım ve kaza boya durumuna sahip aracın nekadar edeceği soruluyor.bu şekilde daha güçlü olur eliniz.

3 servisin verdiği fiyat 50-51/49-50/52-53 ise 51bin gibi bir fiyatta diretme şansınız var

recky
25-06-2016, 23:02
Çok geçmiş olsun, iyi ki kaskonuz varmış. Araç içi kamera takmak lazım araçlarımıza aslında. Geçen ay kardeşimin aracına vurup kaçtılar, mahkeme savcılık uğraşıp duruyoruz. Kamera olunca işimiz daha çok daha kolaymış.
Gelmiş geçmiş olsun çok şükr kasko var çoçuğumda eşimde bir şey yok gerisi öenmsiz artık.

49 bini tek lokal boya hasarlıya satılanı da biliyorum aynı araç bende de var çünkü km'de düşükmüş.2 bin 3 bin belki bi zarar. yinede büyük geçmiş olsun. verilmiş sadakanız varmış...
Çok tşk ederim aslında zarar 7-8 diye düşünüyorum lpg vardı 3m cam filmi vardı ciddi bir paraydı.
Allah korudu önemli olan biz iyiyiz giden gitti.

Abi çok geçmiş olsun, benzer bir olay ben de 1 ay önce yaşadım.
Rayiç bedeli beğenmezsen eğer, sahibinden ya da arabam. Com gibi sitelerden senin arabana denk arabalar (km, lokasyon, boya durumu gibi) bulup ekran görüntüsü ile itiraz dilekçesi yazabiliyorsun.
Saol paşam sanada geçmiş olsun. İtiraz etmek ile uğraşamk istemedim canımız yandı daha fazla depreştirmek istedik açıkcası.

Geçmiş olsun.
Bende birşey sorayım, Perte çıkan aracın değeri için pazarlık olmuyor mu? Mesela exper arkadaşa 49bin teklif etmiş. Arkadaş 51 olsun diyemiyor mu? Teklif edilen rakam değişemezmiydi?
Tşk ederim; Aslında itiraz edilip rakamı incelemeleri için dilekçe yazılıyormuş biz uğrasmak istedik.

Adamlar ilana bile koymuşlar 33900 kazalı halini. ilan no: 310546007

parayı ödeyecek olan kasko şirketinin anlaşmalı olduğu en az 3 servisten aynı km, model,donanım ve kaza boya durumuna sahip aracın nekadar edeceği soruluyor.bu şekilde daha güçlü olur eliniz.

3 servisin verdiği fiyat 50-51/49-50/52-53 ise 51bin gibi bir fiyatta diretme şansınız var

Anladım kabul ettik biz giden gitti dedik malesef olmasaydı iyidi canımıza gelmedi önemli olan bu.

kadireren
26-06-2016, 02:51
Geçmiş olsun abi sende ailende bişey yoksa gerisi önemli değil yerine konulur yakın zamanda memlekette trafik kazasında 5-6 yaşında kızını kaybeden sima olarak bildiğim kişi var cidden zor bi durum
Ben kurus oranını merak ettim gözümden kaçmadıysa tam sonuç hakkında bilgi yok kusur kaç çıktı size iki tarada yeşil kalktım olarak yazıldıktan sonra ?

Sezgin
26-06-2016, 09:55
Abi bi yanlis olmasin 56.000 tlnin uzerinde 2 ilan var. Onlarda hemen hemen bi 20-25 gun olmus bekleyen ilanlar.
Cok sikma canini, 49.000 iyi bi rakam olmus.

initial-D
26-06-2016, 10:00
Anladım kabul ettik biz giden gitti dedik malesef olmasaydı iyidi canımıza gelmedi önemli olan bu.

önemli olan o zaten,geçmiş olsun

tylan
26-06-2016, 10:45
Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. Bu arada kaskonun verdiği rakamı kabul etmezsek ne oluyor ? Araç tamir mi ediliyor ? Çünkü benim her iki aracımda da kasko değeri raiç bedel yazıyor yani o anki piyasası denekmiş exper kafasına göre piyasamı yapıcak Allah korusun bi kazaya karışsak

kelalper
26-06-2016, 12:36
Böyle bişey başıma gelse ben karşı tarafı perte çıkarırım daha tutanak tutulmadan. Geçmiş olsun.