PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 TFSI Egsoz Onerisi

Rs6
25-06-2016, 21:08
A3 Cabrio aracimin biraz sessizligi sevimsiz boyutlara ulasti. Cok ilginc bir sessizlige sahip araba; altinci viteste sabit giderken gaza tamamiyle yuklenince bile kabine elektrikli araba tarzi bi ses ulasiyor ve hatta ilk calistirmadan sonra esyalarini yerlestirdikten sonra 3-4 defa daha mars basmaya calismisligim bile oldu. :confused:

Cok asiri derece yuksek ses istemiyorum. Ilk calismada hos bi' toklugu olsa benim icin yeterli. Hatta sansim varsa da; vites atislarindaki "FART !" sesi cikmasa bile daha iyi olur (sanirim s-tronic'ten dolayi).

Birde aracin yakitin da olumsuz etkilecegini biliyorum ama performansa herhangi bir olumsuz etkisi olur mu onu merak ediyorum. Yazilim harici baska bi' islem ile cozebilir miyim onu ?

Ancak kisa dogru, arkaya S3 diffisoru ile S3 gibi egsozlari dort cikisa cevirecegim. Egsoz secimimde hangi faktorleri bu mod. icin goz onunde bulundurmaliyim ?

Dragger
25-06-2016, 21:23
Ben orta susturucuyu söktüm, gerisi tamamen orjinal gayet güzel bir sesi var.

İlk çalışmada baya tok, gürül gürül sonrasında gazlarken hafif bir ses var. Çatırdama patırdama da ara sıra yapıyor her vites attığında yok.

Rs6
25-06-2016, 21:56
Ben orta susturucuyu söktüm, gerisi tamamen orjinal gayet güzel bir sesi var.

İlk çalışmada baya tok, gürül gürül sonrasında gazlarken hafif bir ses var. Çatırdama patırdama da ara sıra yapıyor her vites attığında yok.

Herhangi bir videosu var mi acaba ?

Dragger
25-06-2016, 22:09
Maalesef yok, cold start gürültülü sonrasında hiç rahatsız etmeyecek bir ses işte tarif etmek gerekirse.

Rs6
25-06-2016, 22:32
Maalesef yok, cold start gürültülü sonrasında hiç rahatsız etmeyecek bir ses işte tarif etmek gerekirse.

Youtube'dan bir kac A1/3 ve scirocco uzerinde izleme sansim oldu. Acikcasi hosuma gitti.
Maliyetleri nedir bi de hava filtresi gibi destek eklemeler yapmali miyim ?

SGTI
26-06-2016, 03:40
60 70 tl ye eli yuzu duzgun her usta yapar o isi.1.4 tsida orta iptali cok keyiflidir.Daha fazla ses icin downpipe yapabilirsiniz ancak onun icin yazilimda yapmaniz gerekir.Sadece filtre pek bir verim saglamaz

berkaym
26-06-2016, 10:21
Arkaya s3 difizör yapılıcaksa 4 çıkış yaparken son susturucuyu söküp yaptırın. çok aşırı bir seste olmuyo çok fazla dsg fartta olmuyor. Hafif tatlı bi homurtu yapıyor sadece

yasindemir
26-06-2016, 10:59
Kesinlikle milltek cat back non resonated ;)

Mehmetmert
26-06-2016, 11:16
Sirayla gidebilirsiniz bence...
-Once orta susturucuyu sokturun maliyeti 50 lira ancadir.Performansda dusus yakitta bir artis saglamaz
-Hala az gelirse son susturucu sokulecek mecburen.Birazcik performansda dusus yapar back pressure dustugu icin.Bunlar icin yazilim yapmaniza falan gerek yok ariza yakmaz
-Dsg fart sesini engellemek cok zor,zaten su anda bile arabaniz fart ediyor falat kabine gelmiyor.Gece sessizlikte bir arkadasiniza verin gazlasin,sizde disaridan dinleyin pirt pirt ses yapiyor,arkadasimin aracinda oyle yani komple orjinal olmasina ragmen
-Ben olsam sadece ortayi sokerim,gezerim yeterli :)

Rs6
26-06-2016, 12:21
Acikcasi downpipe'a sicak bakmiyorum simdilik, babamin ilk seneden ariza isigini yanik gormesini istemiyorum :)
Yazilim ve downpipe tarzi modlari sonra yapmayi dusunuyorum.

Birde orta susturucunun maliyetini duyduktan sonra baska bi egsoz alip takmak daha soguk bir fikir olarak gozukmeye basladi. :D

Ustu acikken, yuksek devirde kullandigim zamanlarda ufak fart seslerini duymuslugum var ama sonlari sokup onlari buyutmek istemiyorum. En guzeli ortalsri sokeyim ben :)

Ancak izledigim video yorumlarinda bu islemi yapip videoki sesin yarisi kadar bir sonuc elde edenler olmus. Izmir'de boyle bir sikinti yasatmayacak, kaliteli yapan neresi var ? Birde hazir egsoz kismina baslamisken difisor ile S3 cikislarini da yaptirayim diyorum ayni yerde yaptirabilirsem benim icin daha guzel olur.