PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E36 3.20i - 3.20ci arasındaki Anlaşmazlık 🤔

SpeedOfSound
26-06-2016, 15:53
Merhabalar. E36 3.20i ayrıyetten bide bu kasada 3.20ci olduğunu iddia eden arkadaşlarımız var. Bildiğim kadarıyla E46 kaslarda çıktı ci terimi (coupe - injection). işin garip tarafı sahibinden'deki ilanlara baktığımda e36 3.20i coupe araçlar ile burada sözü geçen e36 3.20ci araçlar arasında fiyat farkı bile var,bunlar aynı araçlar değilmiydi :confused: bu karmaşadan sonra sözü size bırakıyorum 😅

SerkanKurt
26-06-2016, 16:04
E36 320i Coupe
E46 320CI

ghibli06
26-06-2016, 16:07
ci terimi sadece e46 ya mahsus, e90 dan itibaren kasa kodu (e92-e93), F30 lardan itibaren de model numarası (3 sedan, 4 cabrio-coupe) değişir hale geldi... e46 coupeler ilk çıktığında çoğumuz aşık olduk ben dahil, şimdiye kadar yapılmış en güzel coupe araçlardan biriydi, e36 coupesi olan arkadaşlar hemen arkaya Cİ leri yapıştırmaya başladı, yeni kasadan dokunuşlar adettendi... sonra da bu şekilde kaldı gitti...

arda35
26-06-2016, 16:13
Bu araçların 320ci kategorisinde sergilenmesinde bir mahsur yok, daha anlaşılıyor oluyor arama yaparken. Ama fazla fiyat ayaklarını geçecekler, yok öyle bir dünya.

SpeedOfSound
26-06-2016, 16:22
ci terimi sadece e46 ya mahsus, e90 dan itibaren kasa kodu (e92-e93), F30 lardan itibaren de model numarası (3 sedan, 4 cabrio-coupe) değişir hale geldi... e46 coupeler ilk çıktığında çoğumuz aşık olduk ben dahil, şimdiye kadar yapılmış en güzel coupe araçlardan biriydi, e36 coupesi olan arkadaşlar hemen arkaya Cİ leri yapıştırmaya başladı, yeni kasadan dokunuşlar adettendi... sonra da bu şekilde kaldı gitti...

Kısa ve öz güzel açıklamışsınız elinize sağlık.. E36 Aracını (ci) 170bg olduğunu iddia edenler için hayal kırıklığı olucak ��

SpeedOfSound
26-06-2016, 16:27
Bu araçların 320ci kategorisinde sergilenmesinde bir mahsur yok, daha anlaşılıyor oluyor arama yaparken. Ama fazla fiyat ayaklarını geçecekler, yok öyle bir dünya.

Herşeyin yanlış anlaşılabildiği bir ülkede bence hepsi kendi yerinde yayınlansın gereksiz hurafelerin çıkmaması adına :)

msk_bmw
26-06-2016, 18:59
Yanlış verilen bilgilerin çoğu sahibinden sitesinin özensiz hazırlanmış "teknik özellikler" kısmını referans alan araç sahiplerinden kaynaklanıyor. 2001 320i ya da ci lerini 170 hp sanan E46 sahipleri 150 hp olduğunu bilenlerden daha az. Bilenlerin bile çoğu işine öyle geldiği için beygir gücüyle hiç alakası olmayan çift vanos sistemi olduğu için 170 hp demeyi tercih ediyor. Kaldı ki E46 da tek vonoslu 6 silindir motor zaten yok. İşin birde şu tarafı var; bizim ülkede bir kaç yıl öncesine kadar araçların modeli üretim yılına göre değil, yakın olduğu yıla göre belirleniyordu. 1999 yılının 7. ayında üretilmiş araçlar 2000 model olarak geçiyor ruhsatta. Konuya hakim olmayanlar için çok muğlak bilgiler var. Bmw alacak olanlara tavsiyem almak istediğiniz aracın şase numarası isteyip, bmw'yi bilen birinden fabrika çıkış özelliklerini sorgulamasını ve araçla karşılaştırmasını isteyin. Böylece hem araçta olupta çalınmış aksesuarları, hemde sonradan takılmış yarım yamalak donanımları (M paket) ayırt edebilirsiniz. Sonradan M yapılmasının ne zararı var diye soran olursa diye yazıyorum, %90 ihtimalle orijinal tampona göre esnemesi az yan sanayi tamponlar ve marşpiyeller, M pakete özgü antrasit tavan, M ayak dayama ve en önemlisi spor amortisör - yaylardan mahrum çakma bir M paket araç aldığınızı bilmek, yanılıpta o araca orijinal M paket parası ödemekten iyidir.