PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzman s3,BS typer,Mehzent FK2 typer,Erdi s3 gtx3071,Sinans Cupra k04 hybrid

Cem.B
27-06-2016, 00:01
Evet sonunda videolari kesip bicebildim gelen herkese masallah tekrardan

@mehzent, typer gercekten ucuyor tebrikler kankacim
@sinans,cuprada gayet guzel gidiyor tebrkler diger konudada rahatsiz oldugum sey cok gectik uctuk kactik gibi soylemler olmasin diyeydi neyse zaten videodada belli debriyajin durumu ama gectiniz tebrik ederim tekrardan
@erdi,erdi zaten ucuyor muhabbete gelmisti iyide oldu gorusmus olduk :)
@bs typer,knkimle biz birbirime rakibiz biz birbirimize yeteriz :)

https://youtu.be/K_OK3Ch7SPk

https://youtu.be/OgQxCFDPxlc

Sinans cupra videolari ;Birinci videoda 13 ve 18. Saniyeler arasi devir saatine dikkat debriyajin durumu belli

https://youtu.be/xfUfxn0exmw

https://youtu.be/65Y-XuhCa2o

https://youtu.be/JOcrb85VBak

Bs typer,s3,erdi s3 gtx3071 low boost (tahminen erdi ustune cikmayim diye temkinli geliyor :) )

https://youtu.be/JhiXfyyqNtA

Son videoda sinanlarin koydugu videoda benle mehzentin bonus goruntuleri :) low boostta unutmusum 1.6 bar basiyor 2.2 bar ile basinc farkini anlatan guzel bir eser

https://youtu.be/G_1GRrQJz4I

TYPERHAKAN
27-06-2016, 00:14
Cem arabana maşaallah kardeşim

Cem.B
27-06-2016, 00:24
Cem arabana maşaallah kardeşim

Tesekkurler Hakan abi :)

ümitech
27-06-2016, 00:26
fk2 type-r feci geliyor Allah bu saatten sonraki rakiplerine sabır versin ben stock engine 30R hallerini ciddi merak ediyorum,
zr cupra enfes olmuş low boost (tahmini 1,4-1,5 bar) stock engine 30R cupralara rahatca bilenir maşallah binlerce defa, 100-200 bandını ne koşuyor ciddi merak ettim???
s3 2+ bence yürümesi gerektiği kadar yürüyor belki bikaç boyu daha var,
hepinizin ayagına saglık kesenize bereket.

ümitech
27-06-2016, 00:28
fk2 cooler yazılım egsoz mu kullanıyor?

Cem.B
27-06-2016, 00:34
fk2 cooler yazılım egsoz mu kullanıyor?

Tesekkurler umit once bnm arac icin yorumuna yazayim videolari dikkatli izleyince cupra ile 3.denemedede asili kaliyor 4.viteste biraz debriyaj ne kadar etkiliyor bilmiyorum Sachs Performance aldim ama takmak kismet olmadi daha 1-2 degisiklik yapicam debriyajla beraber

Mehmetin araca gelince methanol ve yakitta var (torco) sanirim zaten gecen haftaya gore 2-3 boy hizlanmis mehmet yakit ayarlyla zaten typerlar arasindada hizli duydugum kadariyla blki diger typerlar bize yakindir performans olarak

orcunnn
27-06-2016, 00:37
simdi benım anlamadıgım honda gecınce ucuyor masallah onla kafa burun gıden cupra gecınce 3 boy ıvır zıvır bu art nıyet olmuyormu
mehmetle sınan denk gıttıler dıyorum ben yanlısım varsa duzeltın
ee sen dıger konuda 3 boy falan dıyorsun hangı 3 boy adamlar barız gıdıyor sen bırakıyorsun haksızmıyım oyle ıse soyle 2 sındede emekler mevcut
bırıne masallah bırıne yok ben cozemedım bu ısı
bır vıdeoda baskı kacırmıs evet bellı ama dıgerlerınde yok bırınde tunele gırmek ıstemıssın ama ara yıne acıla acıla gıdıyor sabıt kaldıgında zaten cupra bırakmıs

Cem.B
27-06-2016, 00:45
simdi benım anlamadıgım honda gecınce ucuyor masallah onla kafa burun gıden cupra gecınce 3 boy ıvır zıvır bu art nıyet olmuyormu
mehmetle sınan denk gıttıler dıyorum ben yanlısım varsa duzeltın
ee sen dıger konuda 3 boy falan dıyorsun hangı 3 boy adamlar barız gıdıyor sen bırakıyorsun haksızmıyım oyle ıse soyle 2 sındede emekler mevcut
bırıne masallah bırıne yok ben cozemedım bu ısı
bır vıdeoda baskı kacırmıs evet bellı ama dıgerlerınde yok bırınde tunele gırmek ıstemıssın ama ara yıne acıla acıla gıdıyor sabıt kaldıgında zaten cupra bırakmıs

Orcun birisi yillardir arkadasim (mehzent) digeri sinan hayatimda 2.kez gordum duygusal mutlu edici seylermi yazmam lzm ? Samimi olmadigim birine tebrikler yaziyorum.Bu arada o gordugun fRklar 3 boy falan max mehmet zaten 4 boy falan gectim kanka dedi benim icin,hepsini gectim ben birakmiyorum kusura bakmada 230,240 la risk alamam araba gorursem birakirim riski pistte aliyoruz
Herseyden ote sen ilk videoyu izledinmi debriyajin kacirmasi vs ? Yani samimiyet vs kafaya takmamak sikintida olsa arabada sucmu karsiligi boylemi olmasi lzm ? Daha onceki denemedede ben gecmistim bozuk denmisti ben foruma video vs atmamistim

Cem.B
27-06-2016, 00:47
Sikintida olsa denemek sucmu yazcaktim "denemek" yazmayi unutmusum

Dedigim gibi tebrikler gecti her turlu ama durumuda goz ardi etmeyelim tek anlatmaya calistigim bu

orcunnn
27-06-2016, 00:53
Orcun birisi yillardir arkadasim (mehzent) digeri sinan hayatimda 2.kez gordum duygusal mutlu edici seylermi yazmam lzm ? Samimi olmadigim birine tebrikler yaziyorum.Bu arada o gordugun fRklar 3 boy falan max mehmet zaten 4 boy falan gectim kanka dedi benim icin,hepsini gectim ben birakmiyorum kusura bakmada 230,240 la risk alamam araba gorursem birakirim riski pistte aliyoruz
Herseyden ote sen ilk videoyu izledinmi debriyajin kacirmasi vs ? Yani samimiyet vs kafaya takmamak sikintida olsa arabada sucmu karsiligi boylemi olmasi lzm ? Daha onceki denemedede ben gecmistim bozuk denmisti ben foruma video vs atmamistim
evet kacırma gozukuyor onu soyledım zaten bende fakat senın burdakı tabırın honda cok hızlı cupra ıle denemede baskı kacmıs yoksa sonuc farklı olurdu gıbı olmus cupranın basarısını golgeleme olmus kımse rısk al dıyemez bende almam sonuc olarak dusuk hızlardakı denemeler boy kavramı olarak cok gecerlılık almaz adamlar barız guclu ve acıla acıla gıdıyor o gordugun boylar 3 boy falan degıl kım dedıyse gonlunu almıs senın onuda soylıyım baskı degıs tekrar denersınız sorun olmaz cupra senın ıcınde bı asama olur bence k04 gore ben daha hızlı cıkacagını sanmıyorum suanda ve bıraz daha yolu var

Cem.B
27-06-2016, 00:58
Sikinti yok orcun eskisi gibi olsa yrn takardim debriyaji ama artik eski heyecan yok ileride denk gelirse denenir tabiki ama soyle soyleyim farklar bmm araba icinden gordugum sonucta en net ben goruyorum gecildigim icin biliyorsun gopro yaniltiyor birAz.Arabadada 1.5 yil once yapilan ayar var uzerinede upgrade hicbisey yapilmadi ben yine memnunum tabi orasi ayri
Neyde zaten tartismakta istemiyorum gereksiz zaten sen olayi anladiysan sikinti yok masallah cuprayada ileride birgun denk gelirsek o gun yine konusuruz insallah

orcunnn
27-06-2016, 01:01
Sikinti yok orcun eskisi gibi olsa yrn takardim debriyaji ama artik eski heyecan yok ileride denk gelirse denenir tabiki ama soyle soyleyim farklar bmm araba icinden gordugum sonucta en net ben goruyorum gecildigim icin biliyorsun gopro yaniltiyor birAz.Arabadada 1.5 yil once yapilan ayar var uzerinede upgrade hicbisey yapilmadi ben yine memnunum tabi orasi ayri
Neyde zaten tartismakta istemiyorum gereksiz zaten sen olayi anladiysan sikinti yok masallah cuprayada ileride birgun denk gelirsek o gun yine konusuruz insallah

tabıkı sorun yok sende benı anlayabıldıysen kı masallah aracın cok cok guzel uzerındekılerle daha ne olsun hayırlı geceler

Serhat Y.
27-06-2016, 01:08
goproda cekimleri yanıltıyor yıllardır diyoruz ama herkes tecrube edecek öyle anlayacak, geçmek geçmektir bariz bellide zaten videolarda kimin geçtiği boylara takılmaya gerek yok. tebrikler geçen araçlara cupraya sinana. benide çok almak istedi yanına sinan ama gerek yoktu denemeye sonuç belli. mehmetin araçla ilk iki denemlerinde arkalarındaydım, çekişmeli oluyor ama 200 üstü fk2 çıkıyordu benim gördüğüm mehmet önde bitirdi denemeleri, yani biyere kadar kafa burun evet ama sonra çıkıyor fk2. yol olsa top speede çıkılsa 270-280 gibi nasıl olur acaba ben onu merak ettim :)

mami_makinen
27-06-2016, 01:11
Denemeler kaç km oldu senin kadrana göre 100 gibi görünüyo

orcunnn
27-06-2016, 01:13
goproda cekimleri yanıltıyor yıllardır diyoruz ama herkes tecrube edecek öyle anlayacak, geçmek geçmektir bariz bellide zaten videolarda kimin geçtiği boylara takılmaya gerek yok. tebrikler geçen araçlara cupraya sinana. benide çok almak istedi yanına sinan ama gerek yoktu denemeye sonuç belli. mehmetin araçla ilk iki denemlerinde arkalarındaydım, çekişmeli oluyor ama 200 üstü fk2 çıkıyordu benim gördüğüm mehmet önde bitirdi denemeleri, yani biyere kadar kafa burun evet ama sonra çıkıyor fk2. yol olsa top speede çıkılsa 270-280 gibi nasıl olur acaba ben onu merak ettim :)

Arac ici videolar vardi zaten ben o gunde dedim typer bi tik daha hizli gibi bazen cupra yakaliyor bazen typer one geciyor ben 260 270 kadar basilmis en son denemede aralarin vitesten vs 1 boy dan fazla fark olmaz denk arabalar

ümitech
27-06-2016, 01:16
debriyaj kaçırıyorsun fark ettim , hatta o anda hangi aracla gazlıyorsun bilemiyorum debriyaj kaçırdıgın anda rakibin öne atlıyor bunları gördüm
sachs cok farkedecek altlardan rahatlıkla basabileceksin , örn 4 viteste 2-2,5 k kmden redline kadar rahatlıkla gazlayabileceksin,
net görememekle beraber cupranın deparını çok begendim fark 250+ kmlerde ciddi olacak gibi gördüm yanlışta görmüş olabilirim fakat 2+ spec tfsi aracın ne kadar deparlanacıgını bildiğim için bana hybrid turbo olmasından dolayı farklı geldi yine söylüyorum maşallah
senin arabanında maşallahı var çiçek gibi güzel yürüyen bir araba zaten yavaş olsa ogün orada yer alıyor olmazdı yanlış anlaşılmak istemem
tekrardan kesenize bereket

GökhanK
27-06-2016, 01:24
BS ile aradaki farkı merak ettim ? Aynadan görünecek kadar geri düşmüyor diye gördüm aydınlatırsanız sevinirim bı arada güzel denemeler olmuş gaz basan ayağınıza sağlık

Levent Y.
27-06-2016, 01:46
Tum araclara tebrikler net denemeler olmus. Cupranin sesini baya begendim boost cut sız cok guzel olmus. Uzman abi debriyaj dısında videolardan gordugum kadarıyla brake boost yapmıyosun, yapsan bu haliyle bile ciddi hızlanırsın:) Ayrıca depo ici pompa enjektor ve rail valve takarsan 2.5 bar da duz 8.0 sec civarina inebilirsin ... Mehmet her zaman ki gibi hondanın hakkını vermiş. Videoyu izleyince aklıma bizim s2000 ile olan denememiz geldi, revo stage 2+ ın tam anlamıyla hakkı bence odur. Erdi sen buralara fazlasın :D Tekrardan herkese tebrikler...

Serhat Y.
27-06-2016, 02:12
https://www.youtube.com/watch?v=ojSw7PPveVs

Serhat Y.
27-06-2016, 02:13
link

_muhaRRem
27-06-2016, 02:27
Çok eğlenceli olmuş gerişi boş , bütün araçlara maşallah

GökhanK
27-06-2016, 02:40
Ne gidiyo be maşallah demekten başka bişey gelmedi aklıma kemalcan turboB ye geçtiğinden buyana gırtlak K sesine hasret kaldık.serhat abi eline,emeğine sağlık.

Cem.B
27-06-2016, 09:03
debriyaj kaçırıyorsun fark ettim , hatta o anda hangi aracla gazlıyorsun bilemiyorum debriyaj kaçırdıgın anda rakibin öne atlıyor bunları gördüm
sachs cok farkedecek altlardan rahatlıkla basabileceksin , örn 4 viteste 2-2,5 k kmden redline kadar rahatlıkla gazlayabileceksin,
net görememekle beraber cupranın deparını çok begendim fark 250+ kmlerde ciddi olacak gibi gördüm yanlışta görmüş olabilirim fakat 2+ spec tfsi aracın ne kadar deparlanacıgını bildiğim için bana hybrid turbo olmasından dolayı farklı geldi yine söylüyorum maşallah
senin arabanında maşallahı var çiçek gibi güzel yürüyen bir araba zaten yavaş olsa ogün orada yer alıyor olmazdı yanlış anlaşılmak istemem
tekrardan kesenize bereket

Ümit yanlış anlayacak birşey yok öylesine sakin konuşuyoruz :) Benim dikkatimi çeken mesela Mehmetle basıncı kısıkta unuttuğum deneme var onda 250 yapıyorum çok rahat,ama basınç açıkken uzunda çeviremiyorum deviri yada belki bana öyle geliyordur bilmiyorum debriyaj değişince görücez bakalım fark olacakmı

Tum araclara tebrikler net denemeler olmus. Cupranin sesini baya begendim boost cut sız cok guzel olmus. Uzman abi debriyaj dısında videolardan gordugum kadarıyla brake boost yapmıyosun, yapsan bu haliyle bile ciddi hızlanırsın:) Ayrıca depo ici pompa enjektor ve rail valve takarsan 2.5 bar da duz 8.0 sec civarina inebilirsin ... Mehmet her zaman ki gibi hondanın hakkını vermiş. Videoyu izleyince aklıma bizim s2000 ile olan denememiz geldi, revo stage 2+ ın tam anlamıyla hakkı bence odur. Erdi sen buralara fazlasın :D Tekrardan herkese tebrikler...

Leventcim dezavantajlarım şöyle bana sorarsan typer ztn çok hızlı vites atıyor ama cuprada çok hızlı atıyor no shift lift mi nedir patır kutur atıyor ben atıp bekliyorum basınç gelecek diye :) Sanırım emme manfioltuna flap iptalinide takmam lazım.Daha sonrası debriyajıda değişirken Baycu abiyi sıkıştırcam biraz bakalım ufak tefek neler yapabiliriz ama Revodan memnunum Revo ile devam etmek istiyorum sanki :)

sinansimbil
27-06-2016, 09:08
cem masallah tekrar ayagina saglik tesekkurler deneme icin.

sinansimbil
27-06-2016, 09:09
bizim linkleride konu basina eklersen seviniirim mehmet konu acicam dedi diye ben acmadim bunun altinda toplansin bari hepsi

Cem.B
27-06-2016, 09:10
cem masallah tekrar ayagina saglik tesekkurler deneme icin.

Ben teşekkür ederim Sinan 2017 de tekrar deneriz belki senede bir denk geliyoruz :)

orcunnn
27-06-2016, 09:13
levent sence suan bu arabalar sureklı kac gıder 100 200 varmı tahmın ?

johnie
27-06-2016, 09:22
bütün araçlara Maşallah..
sus type-r ' a ayrı bir Maşallah..
Araç zıpkın gibi, 3. vites den sonra tutmak mümkün değil kafa ata ata uzuyor..

mehzent
27-06-2016, 09:27
Paslanmıştık roll konusunda uzun aradan sonra benım ıcinde cok keyıflı oldu gelenlerın ayağına saglık Serhat başkan herzaman gonullerın lıderı vallahı cok isterim fk2 yı NA ya cevırmek :)

Yorum yapan herkesede tesekkurler Allh herkesın gonlune gore versın m3 bu kadar heycanlandırmıyordu ahahahah

Benım arac ıcı vıdeolarıda bı gelse hepsını toparlıyıp bı mesajda topluycam
Cem kanka sen değiştir baskını çoşkun yerıne gelıcek ben emınım
Cupra denemesı cok keyıflı oldu vıdeolardan ne kdar anlaşılıyo bılmıyorum ama cupra cıdden hızlı ellerınıze saglık

miniks
27-06-2016, 09:49
Tüm deneyen araçlara maşallah,tekerleri düz bassın inşallah.

GoPro çekimlerinin yanılttığı arkadşalar için ufak bir bilgi

Otoban çizgileri 6 metre iki şerit arası boşluk 9 metre olması lazım

sinansimbil
27-06-2016, 10:00
https://www.youtube.com/watch?v=9hq_Z9evkEM

https://www.youtube.com/watch?v=fHfOQbeZfls

cnatkr
27-06-2016, 10:17
Maşallah hepsine
Çok yorulduk ama deydi :) keyifli bi gece oldu.

orcunnn
27-06-2016, 10:18
Maşallah hepsine
Çok yorulduk ama deydi :) keyifli bi gece oldu.

sen basaydın ıyı olcaktı can kısmet olmadı

Kekuti*
27-06-2016, 10:22
Bahçivan aşçıya, aşcı söfore ilişkisi olmuş :)

Foruma hareket geldi yeminle :D

tremx
27-06-2016, 10:37
gazlayan araclara masallah tekrar, cupra dan cekilen videolara bakilirsa ben kafa burunluk bir durum goremedim, fk2 aca aca gidiyor ve kamera acisindan cikiyor.

Day Walker
27-06-2016, 10:38
Bahçivan aşçıya, aşcı söfore ilişkisi olmuş :)

Foruma hareket geldi yeminle :D

atarları giderleri özlemişiz :D

sinansimbil
27-06-2016, 10:54
gazlayan araclara masallah tekrar, cupra dan cekilen videolara bakilirsa ben kafa burunluk bir durum goremedim, fk2 aca aca gidiyor ve kamera acisindan cikiyor.

buda ayrı bir bakış açısı :) hangi kameradan çıkıyo bizmi görmüyoz acaba

orcunnn
27-06-2016, 10:56

bizde diyoz Mehmet nere gitti valla o gece :) :)

sinansimbil
27-06-2016, 10:59
honda fanatikliği böyle bişey olsa gerek adamın gözünü karartıyo göremiyon hiç bişeyi :) :) mehmet iniyo arabadan maşallah kafa burun sayılır diyo ama başkaları aça aça gitmiş diyo bu nasıl bi fanatiklik anlamıyorum hadi desen adam bi çamurluk önde yarım boy önde eyvallah da aça aça gitmiş ne demek yaw

Ogedov
27-06-2016, 11:31
honda fanatikliği böyle bişey olsa gerek adamın gözünü karartıyo göremiyon hiç bişeyi :) :) mehmet iniyo arabadan maşallah kafa burun sayılır diyo ama başkaları aça aça gitmiş diyo bu nasıl bi fanatiklik anlamıyorum hadi desen adam bi çamurluk önde yarım boy önde eyvallah da aça aça gitmiş ne demek yaw

Gopro sony vs farketmez fisheye lens olan kamera ile rolling çekiyorsan 10 cm bile geçilmeyeceksin :)

tremx
27-06-2016, 13:10

sizin koydugunz video da 10. saniyede ve 30. saniyede goremiyorum fk2 yi siz gorebiliyor musunuz?aca aca gidiyordan kastim boy olarak degil vites gecislerindeki one ziplamasaydi.fk2 kamera acisindan ciktiktan sonra gidisini biz goremiyorz arka camurlugunda yuruyorsunuz gibi duruyor..

CLIORS
27-06-2016, 14:07
Masallah araclara ve emeklere. Yeni nesil 2.0 turbolar ciddi tehlikeli olmaya basladilar. Tayyarin dikisleri sokulmeye baslamis anlasilan. S2000 den daha fazla prim yapar 2 seneye kalmaz yaziyorum buraya. Bu arada isinma patlama catlama sorunlari yok fk2 nin anlasilan gayet guzel yurumus arka arkaya.

miniks
27-06-2016, 15:54

Sinan tebrikler talnız mehmetle kafa kafaya değilsiniz yav mehmet çıktıktan sonra tekrar sen gelmen lazım ki kafa kafaya ol ama güzel deneme şişman azcık kurcalaması lazım

Uzmanla da benim gördüğüm bir çamurluk var yok hemen hemen kafa kafayasınız 😂

Oz`
27-06-2016, 17:49
hacım bişi dicem şimdi olmucak :) heee heee hahahaha
demiom bişi Cupranın böle yarışıcağını bilsem zaten daha çok açardım yahu :) daily kullansın die atttık programı insan dışı cıktı ayılar auhahuauhahu
sinan al gel hacim :) basit seyler bunlar Cupra patırdasın die yaptık patırtıyı kısarsam daha iyi gidicek sanırım huauhauhahua neysem hafta sonumu denionuz tekrar :)

kornaya insan gibi basmamışssısn mehmet hauhahahu ayu

mehzent
27-06-2016, 17:52
Tombulum naberrrrrrr aşkıtom asjdjsjjsjsjssjs :):):):

Cem.B
27-06-2016, 18:27
Sinan tebrikler talnız mehmetle kafa kafaya değilsiniz yav mehmet çıktıktan sonra tekrar sen gelmen lazım ki kafa kafaya ol ama güzel deneme şişman azcık kurcalaması lazım

Uzmanla da benim gördüğüm bir çamurluk var yok hemen hemen kafa kafayasınız ��

Knka gecmis senelere gore gozler kendine gelmis tebrikler hangi doktora gorundun soranlara tavsiye edelim :)

Oz`
27-06-2016, 19:13
Tombulum naberrrrrrr aşkıtom asjdjsjjsjsjssjs :):):):

gomeriim :=)))

miniks
27-06-2016, 23:51
Knka gecmis senelere gore gozler kendine gelmis tebrikler hangi doktora gorundun soranlara tavsiye edelim :)

Sizin doktora gittim ...

Cem.B
28-06-2016, 16:04
gomeriim :=)))

Kanka gecsene su mehzenti cok havalandi :))

mtcvtc
29-06-2016, 16:23
masallah tum araclara ama iclerinde serhatin k24 sesi ve gidisiyle en begendigim oldu allah zeval vermesin.

Oz`
30-06-2016, 10:48
Kanka gecsene su mehzenti cok havalandi :))

mehzentimi nie ki sen geç olm adamı heheheh

Cem.B
30-06-2016, 11:21

ben geçemedim kankacım :)

mehzent
30-06-2016, 11:22

ADAM ADAM ahahahha :)

-Ata-
30-06-2016, 12:24
son zamanlardaki en güzel deneme konusu olmuş renk gelmiş
fk2 bu kadar yorumu tartışmayı gider mi gitmez mi konuşmalarının cevabını verip çok güzel gitmiş maşallah
tüm araçlara nazar değmesin
not : bs nin sesi hala çok güzel n/a candır :D

Oz`
01-07-2016, 07:55
ADAM ADAM ahahahha :)

ben sana o typerı donuna kadar söktürürüm ama :D

mehzent
01-07-2016, 08:04
ben sana o typerı donuna kadar söktürürüm ama :D

Kankam oyle araba sokmek falan hıc haz aldığım işler değil :):):)

Day Walker
01-07-2016, 08:29

Sök kanka nolcak muştu toplatır sonra :hehe:

XoR
01-07-2016, 08:39

:D töbe de çarpılırsın. Yok be oğlum ne sökmesi bagaj yerinden çıkmış :hehe:

http://i53.tinypic.com/2gxfvww.jpg