PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yağmur yağdı araba bozuldu

Ahmetfikri
22-11-2008, 23:32
selamlar
biraz önce yağışlı havada arabayı çalıştırdım hiç bir sorun yok hareket ettim 300m sonra durdum kalkarken gaz yemedi stop etti soğuktandır dedim çalıştırdım devam ettim 500m sonra yine aynı sorun oldu bu sefer devirlenmesinde bi anormallik vardı boğuk gibiydi ve hava filtresini patlattı (filtrede borularlarda bişey yok sadece klipsler açılmış) azimle yine devam ettim ama etmedi stop etti ve çalışmadı

eweeet noolmuştur sizce ustamı aradım uyuyormuş yarın bakarız dedi ama merak ediyorum

orhan_guney
22-11-2008, 23:43
Turbo varmı aracındaa

senna
22-11-2008, 23:44
su alma ihtimali varmı? elektronik bir problem olabilir sudan dolayı belki eğer su teması varsa elektronik elemanlarda aklıma ilk gelen bunlar klipslerin açılması patlamadan dolayı derken eğer emme ye ateş vs verdiyse olabilr dicemde sağlam ayarsızlık gerekir çoğu zaman bunun için boğulmaya benzer birşeyler var fakat detaylı bir inceleme yapmak lazım

Ahmetfikri
22-11-2008, 23:44
yok bildiğin standart

gökan
22-11-2008, 23:45
bıraz evvel bana oldu aynısı dızel bı arac kllanıyodum cok suya gırdım cıktım yollar berbat araba 1. 2 .vıtes basıyorum gıtmıyor

Dragger
22-11-2008, 23:46
Su birikintisinden falan hızlı gectin mi?

Ahmetfikri
22-11-2008, 23:48
ayrıca araç lpgli ama sıralı sistem olduğu için ilk çalışmada benzinde çalışıyor

semih abi: arabayı ilk hareket ettirdiğim yerde tampon biraz altına kadar su vardı kanalizasyon tıkanmış ondan yerini değiştiriyordum ki...

bu arada daha 2-3 saat önce gerektiğinde senden teknik yardım isterim demiştim ama bunu kastetmemiştim kötü bi başlangıç oldu :)

ibrahim
23-11-2008, 00:00
geçmiş olsun yağmur spec gazabına uaratmış seni bişi olmaz dert etme yarında düzelir

senna
23-11-2008, 00:01
bunlar olurken benzinden lpgye geçmişmiydi yoksa hala benzindemiydi ?

motor içine su gitmişmi yani bellimi baktığında anlaşılırda belki gece olduğndan görmek zor olur ama belki bakmışsındır

Ahmetfikri
23-11-2008, 00:12
motor alttaraflarını falan ıslaktı bi kavşakta baya büyük bir su birikintisine girdim

yarın ola hayrola diyelim o zaman

Strt
23-11-2008, 00:27
Patlatma var ise problem büyük ihtimal ateşlemedendir.
Distribütör veya bobın ıslanmıs olabılır.
Benzınlı araçta stop edebılır motor ancak dizel suya gırse bıle çalısmaya devam eder.Motorun ıcıne su gırerse piston kolu yamulur pıston kırılabılır.

OnurS
23-11-2008, 01:56
Ben eski arabamda su birikintisi görünce olabildiimce hızlanıodum su fışkırtmak için küçükkene hiç bişi olmadı=)Hatta e5de ozamanlar (metrobüs,yanyol,ehliyet hiçbişi yok) fena su birikirdi bazı noktalarda oralardada abanıyodum=)Şanslıymışım bayaa=)

Ahmetfikri
23-11-2008, 14:42
araba çalıştı ilk çalıştığında aksırdı tıksırdı ama şuan bi sorun gözükmüyor

akşam dünyam karardı eğer motor açılacak bi sorun olsaydı projectcar başlığına d16turbo konusu geliyodu :D

yardımda bulunun herkeze teşekür ederim

M3CSL
24-11-2008, 00:33
hadı bklım sevındım ya:)

DaRkNeSs-
25-11-2008, 19:06
bende tırısıyorum bu yağmur işinden
benim de araba standart yüksekliğinde ama sanki her an içeri su gircekmiş gibi hissediyorum :D oturma pozisyonu sağolsun yerle bir gibiyim :D
bende bi iki su birikintisindne geçtim aslında birikinti denmez bildiğin göl..
motor alt elemanları komple ıslandı hatta baktığımda hava filtresi hafif nemliydi. performansta bi sıkıntım yok ama pazar günü park ettim otoparka hala orda duruyo..
bakalım çalışçakmı :D:D

Absinthé
25-11-2008, 19:43
Ben eski arabamda su birikintisi görünce olabildiimce hızlanıodum su fışkırtmak için küçükkene hiç bişi olmadı=)Hatta e5de ozamanlar (metrobüs,yanyol,ehliyet hiçbişi yok) fena su birikirdi bazı noktalarda oralardada abanıyodum=)Şanslıymışım bayaa=)

Ben hala bazen yapıorum ahahaha suda yanlama ve su yastıgı gibisi var mı =))

ayhanbalta
13-12-2008, 23:37
acık hava fıltrenden varsa tabi su gırmıs olabılırmı basıma geldı de...benzer arıza cıkardı komple ındırıldı motor artık acık hava fıltresı kullanmıyorum suya engel olunmuyor...

Ahmetfikri
14-12-2008, 00:17
yok filtrem orjinal o olaydan sonra kendiliğinden düzeldi