PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bmw 520d E60 sorgusu ??

Heval
04-07-2016, 19:08
Öncelikle herkese şimdiden hayırlı bayramlar :)

Abilerim başlıkta belirttiğim gibi 520d almak istiyoruz ama aracın huyu suyu hakkında pek bilgim yok açıkcası..
Şuan sahip olduğumuz araç 2010 model Captiva ***** siteye koymuştum aracı başka bir üye beğenip mesaj attı şans bu ya onda da 2008 model M paket bi 520d varmış böyle olunca bi heyecanlandık :D
Km'si yüksek olduğundan önce bi geri çekildik falan ama sahibinin verdiği bilgilere göre de araç gayet bakımlıymış zaten fotoğraflara koyduğu belgeler ve tramer kaydından da biraz da olsa içimiz rahatlamadı değil temiz bir araç gibi görünüyor açıkçası..

Sizden rica ettiğim şey ise bilgisi olan deneyimi olan abilerim varsa bana bi yardımcı olabililerse çok sevinirim gerçekten eğer olumlu yorumlar olursa bayramdan sonra alışverişi yapmayı düşünüyoruz şimdiden herkese çok teşekkür ederim :)

Kendi aracımız : https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-chevrolet-sahibinden-tertemiz-full-7-kisilik-aile-araci-takas-olur-310257714/detay/

Takas teklif edilen araç : https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2008-model-e60-lci-makyajli-kasa-joystik_177hp_520-dizel-316493005/detay/

Mpower94
04-07-2016, 20:09
Tramer kaydında 2011 ağır hasar kaydı görünüyor görmediyseniz belirtmek istedim.

jeffy
04-07-2016, 20:29
bakımlı bir BMW için sorun olacak bir km değil 220 bin ama motora iyice baktırmak lazım..
Birde arkadaşın yazdığı gibi ağır hasar kaydı nedir ne değildir araştırmakta fayda var.

Heval
04-07-2016, 20:55
bakımlı bir BMW için sorun olacak bir km değil 220 bin ama motora iyice baktırmak lazım..
Birde arkadaşın yazdığı gibi ağır hasar kaydı nedir ne değildir araştırmakta fayda var.

Ağır hasar kaydını sordum satıcıya değişen tek parçanın sol ön çamurluk olduğunu söyledi önceki sahibinden dolayı olduğunu söyledi ve sigortadan para alınmak için yapılmış olacağını söyledi bu tarz bi durum ilerde biz satmak isterse sorun yaratır mı acaba ekstra bi şey çıkması mümkün müdür bilgilendirirseniz sevinirim.

Söylediğinize kesinlikle katılıyorum zaten ilerde iş ciddiye binerse sağlam bir servis arayışı işine giricem..

Heval
04-07-2016, 20:56
Tramer kaydında 2011 ağır hasar kaydı görünüyor görmediyseniz belirtmek istedim.

Gördüm de sahibi sigortayla ilgili olabileceğini söyledi ekspertiz de değişen tek parcanın sol ön çamurluk olduğu söyleniyor

Mpower94
04-07-2016, 21:51
Gördüm de sahibi sigortayla ilgili olabileceğini söyledi ekspertiz de değişen tek parcanın sol ön çamurluk olduğu söyleniyor

Ben sigortadan para almak için gibi sözlere inanmıyorum.İyi araştırın eksper raporuna ulaşabilirseniz sizin adınıza iyi olur sadece bir çamurluk değişimine kim ağır hasar yazar? Büyük ihtimal alttan da darbe almıştır göbeğe veya yüksek yere çıkmak gibi...

GÖKTÜRK
04-07-2016, 22:23
Çok gereksiz bi iş olur bence , aracınızı satıp üstüne para koyun alın böyle takas işleri sıkıntı. Zaten takas istenilen bmwde çokda iyi durumda değil

jeffy
04-07-2016, 23:26
Ağır hasar kaydını sordum satıcıya değişen tek parçanın sol ön çamurluk olduğunu söyledi önceki sahibinden dolayı olduğunu söyledi ve sigortadan para alınmak için yapılmış olacağını söyledi bu tarz bi durum ilerde biz satmak isterse sorun yaratır mı acaba ekstra bi şey çıkması mümkün müdür bilgilendirirseniz sevinirim.

Söylediğinize kesinlikle katılıyorum zaten ilerde iş ciddiye binerse sağlam bir servis arayışı işine giricem..

Piyasada ağır hasarlı yada pert kayıtlı arabaların çoğu sigorta şişirmesi sigortadan para almak için diye yazıyor zaten ilanlara pek inandırıcı gelmiyor bana açıkçası. Sigorta Experlerinin nasıl cins olduklarını az çok görüyorum sen para alcan diye kimse ağır hasar yazmıyor açıkçası.. kaportada hasar olmayabilir alttan almış olabilir hasarı şase uçlarına podyelere iyice baktırmak lazım..
Ekstra bişey çıkacağını sanmıyorum daha sonradan sadece satmak istediğinizde insanların sürekli sorgulaması canınızı sıkabilir.

Heval
05-07-2016, 00:00
Peki bu tarz detaylı incelemeyi neresi yapar borusanda yaptırabilir miyiz acaba ?

Heval
05-07-2016, 00:03
Söyledikleriniz gayet mantıklı aslında o şekilde hiç düşünmemiştim zaten araç sahibine bayram tatili dönüş yapacağımı söylediğim için araştırmak için daha zamanım var en iyisi derinlemesine araştırayım her şey açıklığa kavustuktan sonra karar vermek en mantıklısı aceleye gerek yok yani