PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ies şanzıman karmaşası

meganes
08-07-2016, 08:24
bilindiği üzere ies'in şanzımanı aşırı uzun,ne zamandır kısaltmaya niyetim var bunun içinde bayağı final drive arayışım oldu,maalesef türkiyede bulamadım,yurtdışı fiyatlarıda 650-700$ civarında,yurtdışı düşünmüyorum malzemesi gümrüğü işçiliği vs bir ton para tutacak,ayrıca ies'e okadar yatırım yapılırmı orasıda tartışılır,;) en sonunda crx 3-4-5 karar kıldım yanlız bu seferde karşıma olurmu olmazmı,sağlıklı yürümez şanzıman kırar dağıtır zorlamaya gelmez gibi şeyler söylenildi(birkaç yer ile görüştüm) aracımda şuanda üst ölçü piston,filtre,header,eksoz var dahada ileri gitmeyi şimdilik düşünmüyorum,aracımın yürürüde maşallah güzel,yardım istiyorum çünkü bu şanzımanı s40) kim nerde nasıl yapar fikir ve bilgi istiyorum :)

İzzet Göçmen
08-07-2016, 08:49
Cogu Yüklü araclarda Crx kullanılıyor 3-4 degil ama 5 te olcak Yoksa 5 De duvar oluyor denildi,Ben kullananlardan sikayet duymadım ama tabi bir ustanın süper olur dedigi işleme ötekisi akıl mantık isi degil diyebiliyor + Hafif volan da düşünün derim Crx le

meganes
09-07-2016, 18:04
günceldir,radar şerif ustaya sorduğumda sağlıklı olmaz dedi,istanbul içinde crx ve benim s40 şanzımanı hibrit yapacak yer dükkan garaj öneriniz varmıdır??

umuttuner
13-07-2016, 11:02
crx 3-4-5 taktık 2 ay kadar önce , şöyle anlatayım 5. viteste bile km nin yürüdüğünü sizi koltuğa yasladığını hissedebiliyorsunuz.
ben tavsiye ederim , 3. vites zaten uzadıkça uzuyor :) diğer kullanan arkadaşlar da yazacaktır, önemli olan şanzımanı bulabilmek, euro civic şanzumanını piyasada crx şanzuman diye dolaştıranlar var , dikkatli olun derim

bymurat___61
16-07-2016, 20:59
Benımde boyle bır projem var? 3 4 5 ın malıyetı nedır ? işlem yapmadan sanzuman kasıntılı calışmadan crx 3 4 5 uygulanabılıyor mu ?

Fabrıkalr versıyon versıyon guncellemelere gıdıyorlar. Butun crx 3 4 5 ler s40 sanzumana oluyor mu ?