PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merdivenaltı vs Kurumsal Kiralama...

ghibli06
08-07-2016, 13:42
arkadaşlar zaman zaman kiralık araç konuları açılıyor forumda... Bayramda son dakika hanım benim arabalarla gitmek istemediğini yolda kalacağımızı söyledi :) şom ağız bir kere açılırsa benim başıma gelir, o nedenle bir sürü yerle konuştum, minivn tarzı bir araç istedim, dizel olsun doblo connect vs araçlara baktım genelde fix fiyat 1000-1500 tl idi, senet imzalıyorsun bir de... o kadar geç kalmıştım ki, BMW ye de sığmayız diye ya kabul edecektim ya da tatilden vaz geçecektim... son dakika GARENTA yı aradım, internet sitesinden sorgulama yaptırdım connect müsait görünüyordu fiyat da 977 tl çıkıyordu, hemen rez. yaptım, paartesi almaya gittiğimde connectin anahtarının kaybolduğunu, görevli ile otoparka gidip istediğim aracı seçebileceğimi fark almayacaklarını, hatanın kendilerinde olduğunu özür dileyerek belirttiler... gittim daha 2 gün önce satın alınmış bir KIA sportage kiraladım... hem tatilim rezil olmadı hem de rahat bir seyehat geçirdim, Allah muhafaza böyle bir olay bu merdivenaltı kiralamacıda başıma gelse, tatil iptaldi, kimse de arkasında durmazdı...

kendime not: son dakikaya kalma, hanımın sözünü gözardı etme ve kurumsal çalış :)

geçmiş bayramınız kutlu olsun...

XoR
08-07-2016, 13:44
Sixt'ten Astra sınıfı için kiralama yaptım. Gittim teslim almaya Astra bitmiş CLA veya S60 var hangisini istersen dedi görevli :)

S60 kapattım gittim Bodruma :D

Kurumsal candır gerisi heyecandır :)

2jz
08-07-2016, 14:01
Dünyanın binbir türlü hali var. Hadi araba bulamamayı geçtim arıza veya kaza durumunda merdivenaltı işletmeler acımıyorlar.

Kurumsallarda 10000 km üstü araçta olmuyor kolay kolay. Kaza durumunda yeni araba kaza yaptığınız aracı çekmeye gelen çekiciyle geliyor. Diğer türlü uğraş dur.

MK8800
08-07-2016, 14:11
Corporent ve Garenta ustune tanimiyorum ikisinden de muthis derecede memnun kaldim

onursumer
08-07-2016, 14:18
bana pek lazım olmuyor fakat anneme ve babama gittikleri şehirde lazım olduğunda çoğu zaman budget den kiralıyorum ciddi ilgililer ve sorun ihtimali çok duşuk

en son bodrumda anneme mercedes a rezervasyonu yapmıştım kalmadığı için mini cooper vermişlerdi , zaten hiçbir zaman düşük araç gelme ihtimali olmuyor :D

ufuksaracci
08-07-2016, 14:53
Garentadan Rio kiralamıştım araç kaza yaptığı için aynı şekilde istediğim arabayı alabileceklerimi söylemişlerdi. Ben de fark ödemeden Mercedes serisi almıştım hemde 16 km'de

Kahn23
08-07-2016, 16:01
Garenta iyidir.. Ben de bankadayken anlaşmamız vardı kiralamak istediğim zaman oradan alıyordum. Bugüne kadar kiralayıp memnun kalmayan görmedim.
Daha dünya çapında bi marka alayım dersen Koray'ın aldığı Sixt daha iyidir.

Tunacan
08-07-2016, 16:08
Bodrum'da işini hakkıyla yapan otorento yu tavsiye ederim.
İhtiyacı olan varsa direk irtibat tel verebilirim.

Ome_RS
08-07-2016, 20:49
iş için 3 defa elazığa gittim. 3 seferde linea rezv. yapmama rağmen hiç line kullanmadım.
full astra full focus ve fiesta verdiler :) kurumsal candır

imprezaWRC
08-07-2016, 23:40
Genelde Budget ve Avis kullanıyorum, her ikisinde de birkaç kere kendi hataları nedeniyle upgrade olmuştu. Aklımda kalanlar, Linea yerine S60, Focus yerine Renegade vermeleri olmuştu, daha birkaç kere daha böyle vakalar olmuştu ama hiçbirinde mağdur etmemişlerdi.
Bilindik firmalar candır gerisi yalan.

Berkerr
09-07-2016, 10:09
Paris'e son gidişimde park sıkıntısı yaşamamak için Avis'ten en ufak boyutlu sınıfı seçmiştim. Gittiğimde araç kalmadığı için istediğim aracı alabileceğimi söylediler. Ben yine trafik ve park sıkıntısı çekmemek için 27km'de Captur kullanmıştım. :)

Kurumsallarda araç içinde paspasa çok nadir rastlıyorum muhtemelen çalınmaya vs önlem olarak arabadan alıyorlardır veya paspaslı almıyorlardır ama her binişimde bi yazık çekerim. :)

gökan
09-07-2016, 10:18
İzmirde nerden kiralayalım

Muharrem C.80
09-07-2016, 12:18
İşim gereği tüm Rent a car camiasının kalbinde konumlandığım için söylüyorum. Kurumsaldan sakın vazgeçmeyin ve en ufak bir fikir, bilgi, ilgi, ÜSLUP yada fiyat anlaşmazlığı yaşadığınız firmadan sakın ama sakın araç kiralamayın şahit olduğum mağduriyetin haddi hesabı yok.

ghibli06
09-07-2016, 18:28
akşam arabayı teslim ettim, 500 tl teminatı hemen hesaba geçtiler... o değil de hanım bu yeni KIA sportage ı çok beğendi :D

enes_srb
09-07-2016, 18:37
akşam arabayı teslim ettim, 500 tl teminatı hemen hesaba geçtiler... o değil de hanım bu yeni KIA sportage ı çok beğendi :D

Abi benim kuzenim aldi annem bindi gecenlerde simdi babama soylenip duruyo al Sportage diye :D

Ome_RS
09-07-2016, 19:16
yeni sportage çıktığından beridir benim de çok begendiğim bir araç oldu. Hanım da beğendiyse artık yakışır bi tane :)
bu kiralama sanırım sana tahmin ettiğinden daha pahalıya maal olacak :D :D