PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden herkeste Honda tutkunluğu var?

atilla_88
08-07-2016, 15:55
Mazda'da çok iyi araba yükleme desen çoğu araba gibi mazdayada yapılır sizce insanlarda neden honda tutkunluğu var?

SifirinciMurat
08-07-2016, 15:57
doksanlı yılların sonunda milletimin tanışıp da aklını yitirdiği vtec yüzünden

painkller
08-07-2016, 16:00
bu tip mesajları görünce aklıma facebook üzerinden anneye babaya selam yollayan amcalar geliyor.

Her araba para olduktan sonra yüklenir.Önemli olan paranın miktarı.

Talih.b16
08-07-2016, 16:04
Mazda'da çok iyi araba yükleme desen çoğu araba gibi mazdayada yapılır sizce insanlarda neden honda tutkunluğu var?

honda fanatiği olarak yazıyım:9
artık işten anlayan kesimde o fanatiklik bitti, mesela bende.
o yeşil pembe arabaları görünce soğuyorum:) kullanan kesim belli.
mantık aracıdır sorunsuzdur honda, mazdanın aftermarket parçası yok, yapılmış örneği az.
yoksa misubishi, mazda , toyota hondadan farkı yoktur.çok özel arabalar değil

Sinan58
08-07-2016, 16:09
Ben açıklayayım;

Konuyu en iyi "kült ve safkan" kelimesi açıklıyor.

Bende dahil "Japon ne yaparsa alırım" diyen insanlar "kült ve safkan" bir kitle.

Bu bir yaşam stilidir benim için, telefonumdan tutunda bilgisayarıma kadar Japon"dan "kesinlikle ve kesinlikle" şaşmam.

Bu arabadada böyledir, Japon olacak. Bu benim için yaşamımın en önemli kuralıdır. Ne zaman birşeyin arkasında "Japon Üretimi" yazısını görsem mutlu oldum, mutlu oluyorum ve sonsuza kadar mutlu olacağım.

Dediğim gibi benim için herhangi bişey "Japon Üretimi" olduğu sürece markası farketmez.

Dediğim gibi bu konuyu "kült ve safkan" sözcükleri çok iyi karşılıyor.

Adam deli gibi sevip savunduğuna göre arabasını çok seviyor ve çok zevk alıyor.

Bunun başka açıklaması yok çünkü.

Bırakın herkes istediği arabaya binsin. :D

Olay tamamen zevk meselesi ve son olarak "herkesin hayatına kimse karışamaz". :D

AliDogukan
08-07-2016, 16:19
Hadi gel de şunu sevme :D

https://www.youtube.com/watch?v=Hrq-vsE9nzw

Ben performanstan ziyade ses ve dayanıklılık için seviyorum.Devir üfürük devri ama k20 yi atmosferik olarak yağ filtre değişimi ile çok uzun süre sıkıntısız kullanmak mümkün olunca sevmek kaçınılmaz oluyor benim nezdimde.

atilla_88
08-07-2016, 16:19
Ben açıklayayım;

Bende dahil "Japon ne yaparsa alırım" diyen insanlar "kült ve safkan" bir kitle.

Bu bir yaşam stilidir benim için, telefonumdan tutunda bilgisayarıma kadar Japon"dan "kesinlikle ve kesinlikle" şaşmam.

Bu arabadada böyledir, Japon olacak. Bu benim için yaşamımın en önemli kuralıdır. Ne zaman birşeyin arkasında "Japon Üretimi" yazısını görsem mutlu oldum, mutlu oluyorum ve sonsuza kadar mutlu olacağım.

Dediğim gibi benim için herhangi bişey "Japon Üretimi" olduğu sürece markası farketmez.

Olay tamamen zevk meselesi ve son olarak "herkesin hayatına kimse karışamaz". :D

Şimdi şuda var kimi hondacıdır kimi toyotacı kimi mitsubishici ben mazdayı örnek verdim ama subarucuyum yalnız bugün impreza olsa alsam çevredeki insanlar honda almadın kazık yedin damgası vuruyorlar anlatabildim mi insanımızda bu var şevk kırmaya çalışıyor

0M42
08-07-2016, 16:20
Kasıtlımı açıyorsunuz bu konuları anlamıyorum ki

Talih.b16
08-07-2016, 16:24
Şimdi şuda var kimi hondacıdır kimi toyotacı kimi mitsubishici ben mazdayı örnek verdim ama subarucuyum yalnız bugün impreza olsa alsam çevredeki insanlar honda almadın kazık yedin damgası vuruyorlar anlatabildim mi insanımızda bu var şevk kırmaya çalışıyor

allah aşkına hondanın alınacak yanımı kalmış,
2000 model ies 30 35 civarı şaka gibi.
vti lar 40 gibi rakamlar,
vtec 2 yi hiç söylemiyorum zaten, nerdeyse sıfır dream modeli parası

kesici
08-07-2016, 16:26
Bizim millet sorunsuz arabaya hasta olur, 4 sene evvel bir arkadaşım ile ben aynı zamanda ben Dynamic paket 3K stilo aldım, o da gitti 1.4 is Civic aldı aynı paraya. Gel zaman git zaman benim sanayide abilerim kardeşlerim oldu doğal olarak ve görüştüğümüz zamanlar gene sanayiye gitmişsin aracın çok sorun yaratıyor sana o kadar alma dedik dinlemedin vs. vs.

Ama ortada şöyle bir durum var, tamam benim aracım arıza çıkartıyor ama benim arıza çıkartan parçalarım, donanımım senin aracında zaten yok, dijital klimam bozuldu bu sende zaten yok, Skywindow bozuldu yaptırmadım cam tavanlı aracım oldu, sende sunroof bile yok, hız sabitleyicim bozuldu o da sende yok vs. vs. bu liste uzar gider.

Civicler sıkıntısız araba diye tutuldu eyvallah ama araba da sıkıntı çıkartıcak bir parça yok ki zaten neyi tartışıyoruz. Arabada konfor namına bir tek donanım bile yok.

coolvtec
08-07-2016, 16:27
Bir fanatik olarak ben yazayım;

1) Yüksek devir çevirmesi
2) Yere yakın oturuş
3) Çok sağlam mekanik işçilik
4) Dolayısı ile minumum sorun
5) B, K serisi motorların oluşu
6) Modifiye parça bolluğu
7) Bu özelliklere göre ulaşılabilir fiyat
8) Dönemine göre güzel tasarım. (90 lı yıllar)
10) Önceliklerimin yukarıdakiler oluşu, aksi taktirde dönüp bakmam :)

(-) Ama maalesef özellikle tasarım bana göre mıçmış vaziyete artık,
(-) turbo motorlar ile yüksek devir olayı bitti
(+) yeni araçlarla yol tutuş ve fren çok daha iyi hale geldi.
(-) şu an sıfır satılan araçlardan herhangi birini alır mısın deseler almam, özellikle gittikçe çirkinleşen tasarımdam dolayı.

kesici
08-07-2016, 16:28

Ne şevkinden bahsediyorsun kardeşim sen araç alınca kendi altına, milletemi soruyorsun arabam nasıl diye ?

Evo34
08-07-2016, 16:30
"Yol tutuş" konusu pek de önemsenmediği için.

atilla_88
08-07-2016, 16:36
Ne şevkinden bahsediyorsun kardeşim sen araç alınca kendi altına, milletemi soruyorsun arabam nasıl diye ?

Kimseye sormak değil impreza almadın keşke onu alsaydın rahat satamazsın 10 bin zararın var kazık yedin gibi karşıdakinin canını sıkıyorlar bundan bahsediyorum.

onur_si
08-07-2016, 16:37
ben şahsen hondacıyım ama mitsubishi yi de severim benim için öncelik motor şanzuman sorunsuz olacak ikide bir elektronik sensör vs sorun çıkarmayacak o yüzden japon 1. tercih. ama 0 araç alsam alman da olur farketmez çünkü garanti durumu var
2. elde herzaman japon iyidir. özellikle K serisi motorların teknolojisi bugün çoğu motorda yok.
bence K serisi hondanın mühendislik harikası o yüzden kendilerine saygım çok :)

997TT
Ben uni de okurken cok matah degıldı,yanı 90-2000 arası,ne olduysa 2000 li yıllardan sonra,ozellıkle eskı mıdellerın ulasılabılır olmasıyla talep arttı. Yoksa cok da alıcısı yoktu yada fıyatı olması gereken yerlede ıdı...
Mesela, astra gsi yada gti lar daha revacta ıdı 90'lı yıllarda....

R.S.C
her bi aklınıza gelen şeye konu açmazsanız olmaz dimi ,

Talih.b16
08-07-2016, 16:40
Bizim millet sorunsuz arabaya hasta olur, 4 sene evvel bir arkadaşım ile ben aynı zamanda ben Dynamic paket 3K stilo aldım, o da gitti 1.4 is Civic aldı aynı paraya. Gel zaman git zaman benim sanayide abilerim kardeşlerim oldu doğal olarak ve görüştüğümüz zamanlar gene sanayiye gitmişsin aracın çok sorun yaratıyor sana o kadar alma dedik dinlemedin vs. vs.

Ama ortada şöyle bir durum var, tamam benim aracım arıza çıkartıyor ama benim arıza çıkartan parçalarım, donanımım senin aracında zaten yok, dijital klimam bozuldu bu sende zaten yok, Skywindow bozuldu yaptırmadım cam tavanlı aracım oldu, sende sunroof bile yok, hız sabitleyicim bozuldu o da sende yok vs. vs. bu liste uzar gider.

Civicler sıkıntısız araba diye tutuldu eyvallah ama araba da sıkıntı çıkartıcak bir parça yok ki zaten neyi tartışıyoruz. Arabada konfor namına bir tek donanım bile yok.

vallaha sağlamlık olunca iş değişir, sen donanım diyosunda bozulacaksa o donanımı ne yapayım ben?
tavanı sağlam stilo mu var, hepsi bozuk.
az önce fiyat olarak *** attığım çok civic im oldu, ön takım rot rotil bile değişmedim şimdiye kadar.

Sinan58
08-07-2016, 16:42

Yapma reis, bu lafın önü çok açık.

O zaman kimse kimsenin arabasına iyi-kötü yorum yapmayacak anlamına kadar çıkıyor bu lafın ucu.

İnsanlar beğenilmeyi, saygı görmeyi her zaman ister, bu insanın doğasında vardır. Bende, sende dahil.

2 gün tek çamurlukların başka bir renk dolaşsan adın çıkar, çünkü insanlar cahil.

Yani bu lafın önü çok açık, birazda insanın doğasına aykırı.

fthdrn
08-07-2016, 16:43
Çünkü honda hayat onda

Sinan58
08-07-2016, 16:44
Kimseye sormak değil impreza almadın keşke onu alsaydın rahat satamazsın 10 bin zararın var kazık yedin gibi karşıdakinin canını sıkıyorlar bundan bahsediyorum.

Kimsenin sözünü kafaya takmayacaksın abi, cevap basit "sanane".

:D

Talih.b16
08-07-2016, 16:44
Ben uni de okurken cok matah degıldı,yanı 90-2000 arası,ne olduysa 2000 li yıllardan sonra,ozellıkle eskı mıdellerın ulasılabılır olmasıyla talep arttı. Yoksa cok da alıcısı yoktu yada fıyatı olması gereken yerlede ıdı...
Mesela, astra gsi yada gti lar daha revacta ıdı 90'lı yıllarda....

benim gençlik zamanlarımda astra gsi vectra gt corsa gsi ve şahinden başka araba yoktu.
ne honda ne başka birşey,hee mazda 323 lerde vardı, modifiyeli hondayı bırak honda hiç görmezdik:)

kesici
08-07-2016, 16:46

İmpreze Wrx Sti için konusuyorsan zaten özellikle Wrx'ler gayet ucuz, o yüzden ucuza alıp gene ucuza bırakabilirsin sıkıntı olmaz. Sti'larıda iyiki 2.5 ve çok yakıyor da onlarıda Evo-Rx8-S2000-TypeR gibi 2 katı fiyata çekemiyorlar. En azından ulaşılabilir düzeyde ve bu saydıklarımdan daha gideri olan bir Japon :)

kesici
08-07-2016, 16:49
vallaha sağlamlık olunca iş değişir, sen donanım diyosunda bozulacaksa o donanımı ne yapayım ben?
tavanı sağlam stilo mu var, hepsi bozuk.
az önce fiyat olarak *** attığım çok civic im oldu, ön takım rot rotil bile değişmedim şimdiye kadar.

Abi çok normal değil mi Skywindowun bozulması ? Cabrio bir araçtan bile daha çok aksan var o donanımda. Sen hastalanınca ilaç almazsan sonun ne olacak, Skywindow temiz tutulmazsa, bakımı yapılmazsa doğal olarak bozulur, motora yağ eklemezsen gider mi motor ? Hararet yapınca lanet olası motor neden hararet yaptımı diyoruz tabiki bozulacak Skywindow 10 yaşını geçti Stilolar.

M3CSL
08-07-2016, 16:56
Çoğunluğa uyma, statü kazanma,sürü psikolojisi, bizde millet ne alırsa insanlar onu alır. göz onüne rx8 koy o yaygınlaşır, moda diye ünlülere, 3-5 kişiye farklı tarz kıyafet giydiriyorlar herkes onu giymeye başlıyor..örnekler çoğalabilir..

Talih.b16
08-07-2016, 17:00
bakım konusunda haklısın, 10 yaşında stilo civic ek kasada 20 yaşında, hala canavar gibi.
200k da ies sattım, ön takımı orjinaldi, en hareketli parçadır ön takım, tavan belkide en az kullanılan.
bak birde kendin yazmışsın yağ eklemessen demişsin:) vti dışında hiç bir hondam yağ makmadı şuan crv var kaputu açmam.
her kasa civic kullandım, jazz, crv maşallah yağ yakma gibi sorunu olmuyor allaha şükür, donanım yok ama sorunda yok, ac srs abs cam ayna otomatik:)
he saati dijital ama:)

kesici
08-07-2016, 17:01
Yapma reis, bu lafın önü çok açık.

O zaman kimse kimsenin arabasına iyi-kötü yorum yapmayacak anlamına kadar çıkıyor bu lafın ucu.

İnsanlar beğenilmeyi, saygı görmeyi her zaman ister, bu insanın doğasında vardır. Bende, sende dahil.

2 gün tek çamurlukların başka bir renk dolaşsan adın çıkar, çünkü insanlar cahil.

Yani bu lafın önü çok açık, birazda insanın doğasına aykırı.

Güzel kardeşim ben gidip altıma WRX STI çeksem hangi büyüğüm ne güzel araba almışsın der ? Babam sopayla kovalar beni, yani demek istediğim milletin çenesi yüzünden zevklerimizden vazgeçmemeliyiz, sen biraz farklı algıladın yazdıklarımı :)

kesici
08-07-2016, 17:04
bakım konusunda haklısın, 10 yaşında stilo civic ek kasada 20 yaşında, hala canavar gibi.
200k da ies sattım, ön takımı orjinaldi, en hareketli parçadır ön takım, tavan belkide en az kullanılan.
bak birde kendin yazmışsın yağ eklemessen demişsin:) vti dışında hiç bir hondam yağ makmadı şuan crv var kaputu açmam.
her kasa civic kullandım, jazz, crv maşallah yağ yakma gibi sorunu olmuyor allaha şükür, donanım yok ama sorunda yok, ac srs abs cam ayna otomatik:)
he saati dijital ama:)

Abi valla bu arabacılık taraftarlık gibi bişey. Stilo kullandım yağ da yakıyordu kaç kere de hararet yaptırdım ama gene vazgeçemedim yalan yok. O V6 gibi kükreyen motor sesi, cabrio havası, donanımı beni de vazgeçirememişti yalan yok ama şu da var 20 yaşındaki araba donanımı aynı ve 300K kilometrede olmasına rağmen sıfır araçlar ile aynı paralara satılabiliyr ben de buna ayar oluyorum.

AdemAr
08-07-2016, 17:09
Japon yaparsa mükemmel yapar diyorsunuz da 2000 yılında airbagsiz abs siz kısaca güvenlik paketsiz araba mı yapılır ?

Talih.b16
08-07-2016, 17:12
Abi valla bu arabacılık taraftarlık gibi bişey. Stilo kullandım yağ da yakıyordu kaç kere de hararet yaptırdım ama gene vazgeçemedim yalan yok. O V6 gibi kükreyen motor sesi, cabrio havası, donanımı beni de vazgeçirememişti yalan yok ama şu da var 20 yaşındaki araba donanımı aynı ve 300K kilometrede olmasına rağmen sıfır araçlar ile aynı paralara satılabiliyr ben de buna ayar oluyorum.

emin ol ben senden daha fazla ayar oluyorum:)
adam geçen abi ies aldım çok düzgün iyi rakama buldum dedi, dedim kaça aldın 2 parça boyalı 32 ye dedi, felç geçiriyordum spor gazetesi:)

Sinan58
08-07-2016, 17:18
Güzel kardeşim ben gidip altıma WRX STI çeksem hangi büyüğüm ne güzel araba almışsın der ? Babam sopayla kovalar beni, yani demek istediğim milletin çenesi yüzünden zevklerimizden vazgeçmemeliyiz, sen biraz farklı algıladın yazdıklarımı :)
Reis bende bunu anlamadım, Subaru İmpreza WRX STİ aldın diye niye kovalasın adam? :D
Sevinir, Subaru İmpreza WRX STİ"nin tipi çok fena.
Yani saygıdeğer babanızın sizi kovalaması için ortada bir sebep yokki. :)
Gerçi Mitsubishi Lancer Evolution ilanlarına bakarken akrabalar yarışa gireceksin heralde tarzı yorumlar yapmışlardı.

Aynen haklısın abi, millet kafayı yemiş.
Yahu adam sanane millet istediği arabayı alır, adam adam anlamıyor işte bunu.
Adam sırf böyle insanlar yüzünden istediği arabaya binemiyor.
Bencede zevkinizden asla vazgeçmeyin, birilerinin sizin zevklerinize karışma hakkı yok.

turbo&quattro
08-07-2016, 17:24
Japon yaparsa mükemmel yapar diyorsunuz da 2000 yılında airbagsiz abs siz kısaca güvenlik paketsiz araba mı yapılır ?

2000 model civic ies ler guvenlik paketli !

AdemAr
08-07-2016, 17:25
2000 model civic ies ler guvenlik paketli !

Sizi mi kırıcam 99 olsun :))

kesici
08-07-2016, 17:29
Reis bende bunu anlamadım, Subaru İmpreza WRX STİ aldın diye niye kovalasın adam? :D
Sevinir, Subaru İmpreza WRX STİ"nin tipi çok fena.
Yani saygıdeğer babanızın sizi kovalaması için ortada bir sebep yokki. :)
Gerçi Mitsubishi Lancer Evolution ilanlarına bakarken akrabalar yarışa gireceksin heralde tarzı yorumlar yapmışlardı.

Aynen haklısın abi, millet kafayı yemiş.
Yahu adam sanane millet istediği arabayı alır, adam adam anlamıyor işte bunu.
Adam sırf böyle insanlar yüzünden istediği arabaya binemiyor.
Bencede zevkinizden asla vazgeçmeyin, birilerinin sizin zevklerinize karışma hakkı yok.

Eski kafa bizim jenerasyonun babaları kardeşim, ben arabama egzoz taktım diye polis arkadaşına arabamı bağlattı sen neyden bahsediyorsun :D

Sinan58
08-07-2016, 17:41
Eski kafa bizim jenerasyonun babaları kardeşim, ben arabama egzoz taktım diye polis arkadaşına arabamı bağlattı sen neyden bahsediyorsun :D

Ahahaha efsaneymiş amcam yeminle :D

Kadyr
08-07-2016, 18:11
Herkes tutkun oldugu icin

ENGean
08-07-2016, 18:33
Sorunsuzluk olabilir tutulma sebebi. Adamın konforla fazla işi yoktur.sorun cıkarmasın işimi görsün modunda olabilşr.
Sayısını hatırlamadgm kadar hondam oldu.hıc buyuk sıkıntılarla karsılasmadım mesela.
3 defa VW polo aldım highline. Alırken temiz düzgün olamasına dikkat ettik.
Zırt pırt herseye arıza ışığı yakıolardı.
O ışık yandıkca canım sıkılıyodu mesela.

dahan
08-07-2016, 19:01
sanki herkes hondaya biniyo,, ankarada heryer bmw tofaş peugeot wosvagen mercedes ,, mesela her modelden sıfır ekonomik aile arabalarıda çok ,,,ne hondası honda nerde,herkes kim arkadaş kendi adına konuş

Gry
08-07-2016, 19:07
paul walker ve vın diesel yüzünden hep :D

Safran
08-07-2016, 19:09
Bence vtec teknolojisi hondayı buralara taşıdı yoksa şuan mazda'dan bir farkı kalmazdı.Sağlamlıkta mazda hondayla her türlü yarışır ama işte 5500'den sonra boşalma olayı var
https://www.youtube.com/watch?v=D5JIH2x4aBI

opamp
08-07-2016, 19:12
Hep yakuza lobisinin işleri bunlar..

mert5
08-07-2016, 19:46
Ben açıklayayım;

+1

Ayrıca vagdan iyidir. Ruhsuz kotu vag . Alman da alman diyolar hemde Volkswagen gerçek alman alamayan içindir, gercek alman dedigimde iscilik ve ' malzeme ' kalitesidir ve hâlâ saf surus zevkini verebilen markalar yine Japon dur...

Ome_RS
08-07-2016, 19:56
eskiden düşük fiyat ucuz parça sorunsuz olması güçlü olması modifiye parça bolluğu ve tasarımı güzel olması idi.
şimdi ise belli kesim için sadece özenti.

pirasa
08-07-2016, 20:01
abicim açık ve net yazıyorum. parası olmayan adam gidiyor sorun çıkartmayan teneke kutuyu alıyor. parası olan adam gidip zaten honda almıyor. bak lüks sınıfa honda ancak nal topluyor. o şaheser k motor accordda da vardı döneminin passatı kaç tane sattı, o accord kaç tane sattı ? biraz daha parası olan yürüyor ileriye bmw mercedes zaten ne tutarsa. kimse çok teknolojik diye volvo almıyor

Fatih
08-07-2016, 20:06
Eskidikçe sorunsuzluğun önemli olması en büyük sebep.
Avrupa araçlar yaşlandıkça zırt pırt sensör arızası veriyor.
Hondalar hala yüksek devir çeviriyor.
Elektronik aksamlarıda sorunsuz.

Tipi şeklide güzel. İçi geniş sürüşü keyifli. Aftermarket parçası çok yaygın.
Daha ne olsun. Tabi bu yazdıklarım yukarıda yazılan gibi İes 32 bin eder anlamına gelmiyor. O da ne yapmış arkadaş ortalık 23-24-25 bine ies dolu.

Ayrıca sadece ies, vti, vtec2 değil her aracın piyasası yükseldi.
Adamalar 2000 model poloya clio ya corsaya 20li rakamlar yazıyorlar.
Bırak ek kasada 25 etsin.

Redfish16V
08-07-2016, 20:25
Sürü psikolojisi başka bişey değil.. Zamanında astra gsilar calibralar v.b torkluyla çatır çutur yürüyen araçların reklamı çok iyi yapılsaydı bugün vti teknolojisi eminim zirvede olmazdı.Aftermarket bol olunca bide 2000 sonrası kitlede honda yav felan diye akım başlatınca herkeste bir honda aşkı kabardı.İyi hoş güzel motorları vardır k20 h22 v.b ama bu kadar zirve olacak biçimde olmadı benim gözümde.Çok şükür vti almaktan vazgeçip t sport almışım diyorum :D her şey 5500 değil dolu alternatif aynı haz ve fazlasını verecek araç var :)

Focus4171
08-07-2016, 20:30
Honda güncel modellerde çokta başarılı değil. Şuan satış oranı ve tutulma oranı olarak rakiplerinin çok gerisinde. Yani dediğiniz durum sadece eski modellerde vardır. Onlarında büyük çoğunluğu gençler arasına sadece bir heves olmasından kaynaklı. Belli bir yaşa, doyuma ulaşmış kişiler için pek birşey ifade edeceğini düşünmüyorum bu araçların. En azından benim için öyle diyebilirim.

fatihcakin
08-07-2016, 20:45
Bugün vtec2 gördüm aynaları kapalı dolaşıyordu, yeni bir akım mı çıktı, haberimiz yok :(

RottingChrist
08-07-2016, 21:06
herkesin honda tutkunu olduğunu da kim söyledi. ben dahil çevremde honda nın bir çok modeline binmiş insan var. kimse honda dan başka araba binmem demiyor. kese ve zevkine göre hareket ediyor insanlar. ha adam tutkundur illa da honda diyordur bırakın keyifle binsin kime zararı var. yok zamanında o marka nın şu modeli şöyle reklam edilseydi bilmem ne olurdu. koskoca markalar pazarlamayı bizden öğrenecek sanki.

Yiğit G.
08-07-2016, 21:34
Bir şeyin çok tutulması "iyi" olduğu anlamına gelmez ne yazik ki :) O zaman turkiyede gelmiş geçmiş en iyi arabalar şahin doğan vs... Yaşadığın ülkenin durumu gelir düzeyi bunu çok etkiler... Şimdi spor araç almak için atıyorum 100 bin - 200 bin vs ayırsan honda alır mısın ? Vti alırmısın... Dönüp bakmassın bile.Tek araç var s2000 oda ***** ne ayağa düştü güzelim arabanın... Ha birde yeni Type R çıktı 5 tane ya sattı ya satmadı... Vti zamanında güzeldi ..

Sinan58
08-07-2016, 21:35
Yukarıda çok güzel bir konuya değinmişler.

Adamın beygirden-torktan haberi yok,

Kredi çekip 140 Bin TL"ye passat, 100 Bin TL"ye jetta alıyo.

Adama niye passat-jetta aldın diyosun, yüzüne bakıp "passat-jetta" ne gidiyo yaw diyo.

Ama bilmiyoki arabası max 150 BG, yolda 20 Bin TL"lik arabanın eline vereceğini bilmiyo.

Gidip millete özenip dünyanın kredisini çekip bmw 3,16 alıyor, tabi beygir-tork diye bişeyden haberi olmadığı için arabasını uçan-kaçan bişey zannediyor.

Sonra otobana çıkınca boyunun ölçüsünü alıyorlar tabiki.

Bugün passat-jetta-316-c180 alanların "çok büyük bir kısmı" arabasının uçtuğunu zannediyor.

Komşusu kredi çekip alıyor, adamada 2 dakikada bir arabasını övüyor.

Adamda özenip alıyor ne yapsın. Daha sonra "mutlu son", otobanda tokatlıyorlar :D

Türk milleti olarak şu özenti denen illet bir peşimizi bırakmadı arkadaş :D

STP
08-07-2016, 21:46
abicim açık ve net yazıyorum. parası olmayan adam gidiyor sorun çıkartmayan teneke kutuyu alıyor. parası olan adam gidip zaten honda almıyor. bak lüks sınıfa honda ancak nal topluyor. o şaheser k motor accordda da vardı döneminin passatı kaç tane sattı, o accord kaç tane sattı ? biraz daha parası olan yürüyor ileriye bmw mercedes zaten ne tutarsa. kimse çok teknolojik diye volvo almıyor

Guldum :)
luks sinif demisken
Honda Legend 3.5 2007 Model 57.500 TL Galeriden sat (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2007-honda-legend-3.5-v6-295-hp-4x4-quatro-f1-otomatik-ful-plusfull-293677570/detay)

pirasa
08-07-2016, 21:56

Adama niye passat-jetta aldın diyosun, yüzüne bakıp "passat-jetta" ne gidiyo yaw diyo.

Ama bilmiyoki arabası max 150 BG, yolda 20 Bin TL"lik arabanın eline vereceğini bilmiyo.

Gidip millete özenip dünyanın kredisini çekip bmw 3,16 alıyor, tabi beygir-tork diye bişeyden haberi olmadığı için arabasını uçan-kaçan bişey zannediyor.

Bugün passat-jetta-316-c180 alanların "çok büyük bir kısmı" arabasının uçtuğunu zannediyor.

Adamda özenip alıyor ne yapsın. Daha sonra "mutlu son", otobanda tokatlıyorlar :D

kardeşim yaşın küçük şuan evet süspansiyonsuz araba sana çok tatlı gelir. gidiyor mu ? köpek gibi gidiyor baba, asfalta yapışıyor virajlarda pedalı tabana koyuyorum ray gibi dönüyor namussuz. gibi söylemler seni etkiliyor olabilir. fakat 30 yaşından sonra 1000km yol gidip inip halısaha oynayabileceği araba istiyor insan. istemiyor motorun devir sesi gelsin. istemiyor yol sesi gelsin. istemiyor virajdan atlayarak geçeyim. istiyor hız sabitleyicisiyle, püfür püfür klimasıyla, mayın tarlası gibi yolda 1 tane tümsek hissetirmeyen süspansiyonuyla, ses sisteminden gelen müzik harici ses olmayan ortamıyla yol yapmak. bak sana hondanın bu forumdaki imajını gösteriyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=Zs6IK8rrpfo

hacim az. devir desen köpek gibi. hız aero dinami dillere destan. güvenlik=muska. konfor ? oda nesi :confused:

Yiğit G.
08-07-2016, 21:57

Sence adam jetta passat alırken başkalarının "eline vermek" için mi alıyor ? Sizin için trafik ve otomobil sadece "başkalarının eline vermek" midir ? Çok yanlış bir yaklaşım.Sen 20 binlik arabayla kaza yaptıgında köpek boku gibi etrafa saçılırken o adam hayatta kalıyor.. Çocugu hayatta kalıyor.En basit olarak güvenlikten bahsettim 50 tane daha üstünlüğünden bahsederim o 20 binlik arabadan... Ha ben 100 bin verip asla pasat vs almam ama düşünceniz çok yanlış ve saçma.

PiscocuK
08-07-2016, 22:04
Onceki aldigim hondalari typer haric sorunsuZlugu sebebiyle tercih etmistim hep. Misal yuksek modelli kia hyundai fiat alana kadar gidip dusuk model honda aliyordum. Benim gozumde bakimli bir hondanin tek artisi sorunsuzlugu baska tek bir arti ozelligi yok ne guvenlik ne fren ne yol tutus yok. Neye gore yok bana gore yok bir baskasina gore cok iyi yol tutabilir

STP
08-07-2016, 22:06
K24 accord gidiyorda :) duruyorda :) yolda tutuyor :) (hayvan gibi siiiyaptigimdan biliyorum :) donanimda var :) tekrar alirmiyim ? Neden olmasin :)

pirasa
08-07-2016, 22:06
Guldum :)
luks sinif demisken
Honda Legend 3.5 2007 Model 57.500 TL Galeriden sat (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2007-honda-legend-3.5-v6-295-hp-4x4-quatro-f1-otomatik-ful-plusfull-293677570/detay)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-emsalsiz-2007-cikisli-ozel-1903-plaka-prins-lpg-315607047/detay

hee bu sınıfın pazarı bizde her zaman bmw mercedestedir. o legend nüfus müdürlüğünde el değiştirir o hacimle.

STP
08-07-2016, 22:14
Hastayim senin gibi arabacilara

Sinan58
08-07-2016, 22:14
kardeşim yaşın küçük şuan evet süspansiyonsuz araba sana çok tatlı gelir. gidiyor mu ? köpek gibi gidiyor baba, asfalta yapışıyor virajlarda pedalı tabana koyuyorum ray gibi dönüyor namussuz. gibi söylemler seni etkiliyor olabilir. fakat 30 yaşından sonra 1000km yol gidip inip halısaha oynayabileceği araba istiyor insan. istemiyor motorun devir sesi gelsin. istemiyor yol sesi gelsin. istemiyor virajdan atlayarak geçeyim. istiyor hız sabitleyicisiyle, püfür püfür klimasıyla, mayın tarlası gibi yolda 1 tane tümsek hissetirmeyen süspansiyonuyla, ses sisteminden gelen müzik harici ses olmayan ortamıyla yol yapmak. bak sana hondanın bu forumdaki imajını gösteriyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=Zs6IK8rrpfo

hacim az. devir desen köpek gibi. hız aero dinami dillere destan. güvenlik=muska. konfor ? oda nesi :confused:
Yukarıda ben özentiliğe vurgu yapmaya çalıştım abi, beygir-tork kavramlarını bilmeyen insanların ona buna ahkam kesmesinin üzerine baskı yapmaya çalıştım.

Yoksa normal kullanım için adam gidip Civic Typer almak yerine Honda Civic alıyor zaten :)

Beygir-torku bilmemesi ayıp değil tabiki, özentilikle sağa sola uçuyoz kaçıyoz havası.

Yoksa isteyen istediğini alır banane :)

PiscocuK
08-07-2016, 22:16
K24 accord gidiyorda :) duruyorda :) yolda tutuyor :) (hayvan gibi siiiyaptigimdan biliyorum :) donanimda var :) tekrar alirmiyim ? Neden olmasin :)

Onu unutmusum en memnun oldugum araclarimdan biriydi. Logosu H yerine yildiz yada baska bisi olsa x3 olurdu fiyati o donanima gore. Bak bende ozledim simdi accordumu :)

PiscocuK
08-07-2016, 22:17
Yukarıda ben özentiliğe vurgu yapmaya çalıştım abi, beygir-tork kavramlarını bilmeyen insanların ona buna ahkam kesmesinin üzerine baskı yapmaya çalıştım.

Yoksa normal kullanım için adam gidip Civic Typer almak yerine Honda Civic alıyor zaten :)

Beygir-torku bilmemesi ayıp değil tabiki, özentilikle sağa sola uçuyoz kaçıyoz havası.

Yoksa isteyen istediğini alır banane :)

Honda tork fakiri bir arabadir kardesim hafif rampaya gelince sinanay yavrum sinanay

Simdi seco atlicak uzerime :)

Sinan58
08-07-2016, 22:21
Sence adam jetta passat alırken başkalarının "eline vermek" için mi alıyor ? Sizin için trafik ve otomobil sadece "başkalarının eline vermek" midir ? Çok yanlış bir yaklaşım.Sen 20 binlik arabayla kaza yaptıgında köpek boku gibi etrafa saçılırken o adam hayatta kalıyor.. Çocugu hayatta kalıyor.En basit olarak güvenlikten bahsettim 50 tane daha üstünlüğünden bahsederim o 20 binlik arabadan... Ha ben 100 bin verip asla pasat vs almam ama düşünceniz çok yanlış ve saçma.

Ben kimsenin eline vermek için jetta-passat alıyor demedim zaten, özentiliğe vurgu yaptım.en

Çevremde çok insan var jetta-passat benzeri arabaların 70-80K"lık arabaların geçebileceğine inanmayan.

Ben 20K"lık araba geçiyor derken adamın altındaki arabayı piyasanın en hızlısını zannetmesinden bahsettim.

Yoksa güvenlik standartları zaten belli, 2000 model bir arabanın 2016 model bir arabayla güvenlik yönünden karşılaştırılması imkansız.

Güvenlik olarak 50 değil, 100 tane sayarım ben. Olayı ya ben anlatamadım yada sen anlamadın abi.

Abi keşke laflarına biraz daha dikkat etsen...

pirasa
08-07-2016, 22:22
bende bu forumun hondacılarına hastayım :Bravoo:

Ome_RS
08-07-2016, 22:24
el çükünü görmeyen kendininkini keser sapı zannedermiş.
Hondacıların birçoğunda da bu algı mevcut.

Sinan58
08-07-2016, 22:25
Siz gidin doğuşta 20 sap bira için :D

KOSEREN
08-07-2016, 23:31
Sürü psikolojisi başka bişey değil.. Zamanında astra gsilar calibralar v.b torkluyla çatır çutur yürüyen araçların reklamı çok iyi yapılsaydı bugün vti teknolojisi eminim zirvede olmazdı.Aftermarket bol olunca bide 2000 sonrası kitlede honda yav felan diye akım başlatınca herkeste bir honda aşkı kabardı.İyi hoş güzel motorları vardır k20 h22 v.b ama bu kadar zirve olacak biçimde olmadı benim gözümde.Çok şükür vti almaktan vazgeçip t sport almışım diyorum :D her şey 5500 değil dolu alternatif aynı haz ve fazlasını verecek araç var :)

Otomatik şanzımanlarda sadece vites düşüren kick down a roketleme,turbo açma vs diyen bi millet,5500 den sonra sesi değişip az bişe daha yürüyen arabayı az bile çıkarmış bence göklere... :D

HondatugraL
08-07-2016, 23:45
Çoğu kişi kaliteli bulmasada ben işçiliklerini seviyorum ve kaliteli buluyorum çoğu parçalarını.
Basınca çevirdiği devir ve çıkan motor sesi her modelde mest edıyor benı
Ne yaparsan yap bozamadığın yada bozmakta bir hayli zorlanmakta çok önemli bir artı benim açımdan
Hadi diyelim zoru başarırım dedin bozdun milyon tane seçenekle bozduğun parçayı istemediğin kadar fiyat seçenekleriyle bulmak ap ayrı bi güzellik.
Bu aralar çok sıkıştım para lazım dediğinde yada ev almak iş kurmak ıstedıgınde temız bakılmıs bır Hondanın uygun fıyatla sahıbındende 2 gun bıle kalmaması çok oojdir.

Bunca artı varken bir insan neden Honda sevmesin. Bide şu apaçi kafasıyla Honda alanlar olmasa güzel olucak.

Talih.b16
08-07-2016, 23:52
Eskidikçe sorunsuzluğun önemli olması en büyük sebep.
Avrupa araçlar yaşlandıkça zırt pırt sensör arızası veriyor.
Hondalar hala yüksek devir çeviriyor.
Elektronik aksamlarıda sorunsuz.

Tipi şeklide güzel. İçi geniş sürüşü keyifli. Aftermarket parçası çok yaygın.
Daha ne olsun. Tabi bu yazdıklarım yukarıda yazılan gibi İes 32 bin eder anlamına gelmiyor. O da ne yapmış arkadaş ortalık 23-24-25 bine ies dolu.

Ayrıca sadece ies, vti, vtec2 değil her aracın piyasası yükseldi.
Adamalar 2000 model poloya clio ya corsaya 20li rakamlar yazıyorlar.
Bırak ek kasada 25 etsin.

Nerde var makyajlı kasa güvenlik paketli 2 parça boyalı veya boyasız ies 23 25 e☺
Sahibinden de hatasız olanlara veya 1 2 parça boyalı araçlara 30 veya üstü fiyatlar istiyorlar bi yaz bak.

!KO
08-07-2016, 23:56
bu forumda hondacılara o gozle bakanlar vth16 bı arastırsın forumun kurulusuna baksın :)

16EC813
09-07-2016, 00:03
Seviyorum böle konuları hep ilği odağıyız :)
Sen hiç 9200 devir döndün mü Paneramalı çocuk :)
Şaka bi yana tr de demiyorum dünyada en ucuz en hızlı modifiye edilen araç
Honda Hayat Onda

AdemAr
09-07-2016, 01:10
https://honda.com.tr/otomobil/civic-sedan/fiyat
BMW Fiyat Listesi (http://www.bmw.com.tr/tr/fastlane/fiyat-listesi.html)
https://binekarac.vw.com.tr/passat.aspx#fiyatlar

Fiyatlara bakın karar verin işte hangisi daha iyi sonucta dandik mal ucuz olur

İzzet Göçmen
09-07-2016, 01:43

Aha cok para verince en iyisi benim olucak kafasında biri daha geldi tamam sen git passatı 500 bine al bmw den mersedesten daha üstün ol bırakın su kafayı ya su ww 10 sene sonra o honda kadar degeri kalmıcak nedir bu hep degisiyor degişiyor sürekli arıza dogus un itelemesi baska acıklaması varmı

Sinan58
09-07-2016, 01:54

Güzel kafaymış :D

Yılların araba üreticisinin yüzlerce testten geçirerek ürettiği arabaya adam 2 dakikada dandik dedi :D

Herşeyi opsiyon yap, her şeye ek para iste, fiyatı katla daha sonrada her zaman pahalı olan iyi olsun.

Buradaki sıfır alındıktan sonra motor kıran f30"ları, zırt-pırt bozulan dsgleride keşke arada bir okusaydınız keşke.

Bizim millete iyilik yaramıyor, o beğenmediğin Honda"lara millet ne paralar harcıyor.

Son olarak Typer yurtdışında 34,500 euro, full dolu m3"ler, 3 serileri, cupralar, passatlar, ttler, hiçbiri 34,5 K euro değil. :D

Biraz önce Honda Civic"ler o kadar edermi diyen tayfa şimdi pahalı olan iyidir der oldu.

Sinan58
09-07-2016, 01:56
Yapmayın şöyle şeyler, e-ihaleden motoru bagajındaki hurda bmwye 170K verenleri ne çabuk unuttunuz.

Motoru bagajında bir hurda bmwye o paraları verenler varken neyin kavgası bu :)

Grimlord
09-07-2016, 02:59
Cunku cunku cunku cok cilgin modifik ediliyor, parcasi zibille bulunuyor, filtre koydun mu ( HEKASE) acaip BROOOPPP sesi cikariyor, hayat 2.vites 35km de baslar ondan

http://www.bosozokustyle.com/wp-content/gallery/bososocal-civic/bosozoku-meets-socal-meets-ratlook-pic1.jpg

onur_si
09-07-2016, 07:59
Onu unutmusum en memnun oldugum araclarimdan biriydi. Logosu H yerine yildiz yada baska bisi olsa x3 olurdu fiyati o donanima gore. Bak bende ozledim simdi accordumu :)

we love K24 :)

Focus4171
09-07-2016, 09:18

Bu fiyat politikaları zaten satışlara da yansıyor. Passat'ın tek başına satışı, toplam Honda modellerinin satışından daha fazla.

Geçen ay bir arkadaşımı ziyaret ettim Honda bayisinde ve 80.000 küsürlük bir Civic modeli vardı. Araca öyle iç, dış bir inceleyip baktım. Beklentimin çok çok altında vasat ötesi diyebileceğim bir işçilik ve malzeme kalitesi vardı. Arkadaşıma anlattım. Oda 2007'den beri aynı konsepti satıyoruz, kabul ediyoruz zaten bizde öyle olduğunu ama yenileneceğini bildirdi. Yani eskilerinde ***** olaylardan dolayı zaten gözüm hiçbir zaman olmadı, fakat yenilerinin de bu kadar zayıf üretileceğini düşünmemiştim. Böyle giderse Almanlar tek başına kalır bi 10 yıl sonra TR'de.

ahmetakbayir
09-07-2016, 09:40
1 haftadır civic mi jetta mı diye düşünürken bu konuya denk gelmem bu kararsızlık adamı deli ediyor. A dostlar siz söyleyin Civic mi jetta mı ??

fatihcakin
09-07-2016, 09:46
1 haftadır civic mi jetta mı diye düşünürken bu konuya denk gelmem bu kararsızlık adamı deli ediyor. A dostlar siz söyleyin Civic mi jetta mı ??

Hangi civic, hangi jetta ? , dizel, benzin en dolusu mu en boşu mu fiyat aralığınız nedir?

ahmetakbayir
09-07-2016, 09:53
Hangi civic, hangi jetta ? , dizel, benzin en dolusu mu en boşu mu fiyat aralığınız nedir?

1.6 Elegance Eco Otomatik Civic , 1.2 Tsı DSG Comfortline

coolvtec
09-07-2016, 09:59

kiralayın ikisini de birer gün, tepe tepe binin, cevap kendiliğinden gelecektir.

Fatih
09-07-2016, 13:05
Nerde var makyajlı kasa güvenlik paketli 2 parça boyalı veya boyasız ies 23 25 e☺
Sahibinden de hatasız olanlara veya 1 2 parça boyalı araçlara 30 veya üstü fiyatlar istiyorlar bi yaz bak.

Hocam boyasını yiyeyim ya değişenli olsun nolacak? Şase direklerde oynama olmasın yeter.
En genci 15 yaşında araçta hatasız aramak hata bence.
Mis gibi fırın boya yapılmış olsun ne güzel. Güneş yanıklarına tercih ederim.

Boyasız diye o yaşta araca 30lu rakamlar telaffuz etmek mantık dışı bence.
Sizin güzel hatrınıza 25 eder dedim artık.
Bilmediğim araç değil 14 senedir var bizde.

kesici
09-07-2016, 13:27
Hocam boyasını yiyeyim ya değişenli olsun nolacak? Şase direklerde oynama olmasın yeter.

Abi inanırmısın 99 Megane1'imiz vardı komple güneş yanığı arabayı boyattım parıl parıl parıldadı ama arayan ilk boya durumunu sordu. Abi diyorum böyle böyle yok diyor keşke boyasız olaydı. Bizim millet sıkıntılı bu boya mevzuunda.

mikelazi
09-07-2016, 14:28
96 da honda ef aldım.
klima yok
abs yok
merkezi yok
elektirikli cam yok
çift karbüratör,alçak oturma pozisyonu,yol tutuşu beni benden almıştı.
gene aynı km.lerde aynı temizlikte bulsam ne klima isterim,ne abs çok zevkliydi.aynı benzer zevkleri 99 senesinde ek de tatdım.
sunilik yok direk şöför odaklı ne görüyorsan o ef-eg-ek bir başkaydı :)

redbull35
09-07-2016, 14:49
Bugün düzgün bi Eg Sİ bulsam alır garaja koyarım.

Fatih
09-07-2016, 14:50
Abi inanırmısın 99 Megane1'imiz vardı komple güneş yanığı arabayı boyattım parıl parıl parıldadı ama arayan ilk boya durumunu sordu. Abi diyorum böyle böyle yok diyor keşke boyasız olaydı. Bizim millet sıkıntılı bu boya mevzuunda.
Boşver milleti. İllaki anlayan biri çıkar alır geçer. Millete yaranacam diye o şekilde gezilmez.
Boyatacan temiz temiz binecen.

Mutlu Değerli
09-07-2016, 15:02
Yine bir HONDA konusu ve yine millet birbirine girmiş :D

Hastalık.
Eskiden, küçüklükten gelen bi tutku. TV'de kaç tane arabalı film izlesen illa ki hepsinde en en kötü pert olanlarına denk geliyosun.

Yarış filmlerinde en önde onlar gidiyor. Japon otomobil programı Best Motoringin R34, Supra gibilerine karşı tuttuğu tek atmosferik marka. Yıllarca devir çevirip yorulmadan dahada üstüne koyarak gidebiliyolar. İlk kendi arabam HONDA oldu, 90hp boklu iS. Neler yapmadım onla... Kendimi geliştirdim, gezdim, nerde ne yapılır, 4tekerlekli bi araç ne zaman döt kopartır savurmaya başlar boş alanda hep bunları denedim. Islak zeminde kontralar denedim bakalım nasıl tepkiler verecek diye. Dağa bayıra tırmandım, yeri geldi 4x4 bile oldu :D :D :D

D14 ve D16 motorların ortalama 6-7lt benzin tükettiğinide varsayarsanız oha!!'lar eşliğinde ilginizi çekmeye başlar bu araçlar.

Millet EK ES FD FB biniyor. Baya bi ilgi var bu araçlara. Sorunsuzlar. Sahiplerine sorun, kaç kere sanayiye gittin ? ya da niçin gittin diye. Çok komik cevaplar verirler. Ben kaporta için gittim sanayiye :D

Ben 6ayda 10k km yaptım. Aldıgımda yağ su değiştirdim, sonra düzenli olarak her hafta suyunu tazeledim, yagınıda düzenli aralıklarla kontrol ettim. Hiç ama hiç bi sorun vermedi gezdim durdum. Klima açık şehir içi 20kr yakıyodu, az yüksek devirli kullanıodum öyle sakin sakin kullandıgımda da beni bile şaşırtmıştı, 10tl gazla 60km gitti. 20tl'ye 120-130u net görüyordu yapın hesabı.

Hararet yapmaz, salak saçma hortum patlatmaz kayış koparmaz eee daha ne ?

85binde bej iES var ilk sahibi nene. Niye satmıyon dedim cevaba bak: ''Aldığımdan beri 1kere sorun çıkarsa satardım. İşimi görüyor, çarşı pazara yazlığa gidiyorum. geniş konforlu arabalar bunlar''

Arkadaşımın babası 90lı yıllarca patronunun CRX'ini kullanmış bi kaç kere. Şimdi o arkadaşımda S2000 var amcada biliyor o tarz araçları. CRX'i anlatır anlatır durur. Bi yere park ettiğinde çok garip duran bi araba varsa o o'dur diyor. Kaptırıp gidiyodum 300sel'ler salak oluyodu otobanda arkamda diyo, anlatıyo hep.

Adamlar her kasada biraz daha hızlandı. Son Type-R ***** stock motorla 11sn'leri zorluyor. Az para harca (öyle extreme rakamlar değil) 7-8sn koşar oluyolar. M5lere bay bay. Devir turbo devri olunca onlarda ayıldı. Artık N/A motorları bitiriyolar. 1.5 130hp 1.6 200hp geliyo yavaş yavaş. Eee bunlara bi yazılım cooler....

Daha çooookkkk yıllarca HONDA HONDA diye çekiştirilecek bu marka. Adamlar yapmış, yapıyor, yapacaklarda.

Hayalim EP3, fazlası yok zaten... Boy yüzünden S2000e sığamıyoz mk direksiyon dönmüyo bacaklar yüzünden :D :D :D :D

Evrenoz
09-07-2016, 15:22

İnsanların araç seçimindeki tek kıstas, otobanda onun bunun eline vermek değildir.
Kişiyi tatmin edecek kadar gitmesinin yanı sıra, malzeme kalitesi, premium hissiyat, donanım, konfor, prestij gibi 10'larca kavram alıcının araç kararına etken olabilir.
Sen, 20 binlik araçla 100.000 binlik aracın eline verdim diye sevinirsin, 100.000'lik aracı olan senin bu sevincinden habersiz bir şekilde konforlu seyahat yaptığı için sevinir.
Passat jetta alan aracının uçtuğunu zannediyor da, Type-R alan zannetmiyor mu? Bir sır vereyim, hiçbiri uçmuyor :) Hepsinin "daha hızlısı" var.. Önemli olan sahibini tatmin etmesi, ettikten sonra 1 HP arap atı da uçtuğunu zannettirir adama..
Tork/beygir/hızlanma gibi kavramları 1. sıraya yerleştirerek araç almayanlar, alanlara kıyasla çok daha fazla..
19 yaşında bu kavramları 1. sıraya koyabilirsin ama 30'dan sonra insanın pek de umurunda olmuyor 100'e kaç saniyede çıktığın..

Fatih
09-07-2016, 15:50
İnsanların araç seçimindeki tek kıstas, otobanda onun bunun eline vermek değildir.
Kişiyi tatmin edecek kadar gitmesinin yanı sıra, malzeme kalitesi, premium hissiyat, donanım, konfor, prestij gibi 10'larca kavram alıcının araç kararına etken olabilir.
Sen, 20 binlik araçla 100.000 binlik aracın eline verdim diye sevinirsin, 100.000'lik aracı olan senin bu sevincinden habersiz bir şekilde konforlu seyahat yaptığı için sevinir.
Passat jetta alan aracının uçtuğunu zannediyor da, Type-R alan zannetmiyor mu? Bir sır vereyim, hiçbiri uçmuyor :) Hepsinin "daha hızlısı" var.. Önemli olan sahibini tatmin etmesi, ettikten sonra 1 HP arap atı da uçtuğunu zannettirir adama..
Tork/beygir/hızlanma gibi kavramları 1. sıraya yerleştirerek araç almayanlar, alanlara kıyasla çok daha fazla..
19 yaşında bu kavramları 1. sıraya koyabilirsin ama 30'dan sonra insanın pek de umurunda olmuyor 100'e kaç saniyede çıktığın..

Birde çoluk çocuğa karışınca Euroncap, İİHS gibi kuruluşlar 1.sırayı, ekonomik olması az yakmasıda 2.sırayı alıyor. :D

Evrenoz
09-07-2016, 15:56
Birde çoluk çocuğa karışınca Euroncap, İİHS gibi kuruluşlar 1.sırayı, ekonomik olması az yakmasıda 2.sırayı alıyor. :D

Aynen,

Önümüzdeki bir kaç ay içerisinde araç değişimi yapmayı planlıyorum mesela..

Güvenlik, Yakıt tasarrufu için dizel olması, puset ve bavul için büyük bagaj, konfor, hız sabitleme, otomatik vites

Sıralamamda ilk sıradaki kıstaslar.. 0'dan 100'e 9 sn'de çıkmayacakmış da 10.5 ta çıkacakmış, top speed 220 olmayacakmış da 190 olacakmış.. Zerre umrumda değil

Emrecan-R
09-07-2016, 16:04
Yine bir HONDA konusu ve yine millet birbirine girmiş :D

Hastalık.
Eskiden, küçüklükten gelen bi tutku. TV'de kaç tane arabalı film izlesen illa ki hepsinde en en kötü pert olanlarına denk geliyosun.

Yarış filmlerinde en önde onlar gidiyor. Japon otomobil programı Best Motoringin R34, Supra gibilerine karşı tuttuğu tek atmosferik marka. Yıllarca devir çevirip yorulmadan dahada üstüne koyarak gidebiliyolar. İlk kendi arabam HONDA oldu, 90hp boklu iS. Neler yapmadım onla... Kendimi geliştirdim, gezdim, nerde ne yapılır, 4tekerlekli bi araç ne zaman döt kopartır savurmaya başlar boş alanda hep bunları denedim. Islak zeminde kontralar denedim bakalım nasıl tepkiler verecek diye. Dağa bayıra tırmandım, yeri geldi 4x4 bile oldu :D :D :D

D14 ve D16 motorların ortalama 6-7lt benzin tükettiğinide varsayarsanız oha!!'lar eşliğinde ilginizi çekmeye başlar bu araçlar.

Millet EK ES FD FB biniyor. Baya bi ilgi var bu araçlara. Sorunsuzlar. Sahiplerine sorun, kaç kere sanayiye gittin ? ya da niçin gittin diye. Çok komik cevaplar verirler. Ben kaporta için gittim sanayiye :D

Ben 6ayda 10k km yaptım. Aldıgımda yağ su değiştirdim, sonra düzenli olarak her hafta suyunu tazeledim, yagınıda düzenli aralıklarla kontrol ettim. Hiç ama hiç bi sorun vermedi gezdim durdum. Klima açık şehir içi 20kr yakıyodu, az yüksek devirli kullanıodum öyle sakin sakin kullandıgımda da beni bile şaşırtmıştı, 10tl gazla 60km gitti. 20tl'ye 120-130u net görüyordu yapın hesabı.

Hararet yapmaz, salak saçma hortum patlatmaz kayış koparmaz eee daha ne ?

85binde bej iES var ilk sahibi nene. Niye satmıyon dedim cevaba bak: ''Aldığımdan beri 1kere sorun çıkarsa satardım. İşimi görüyor, çarşı pazara yazlığa gidiyorum. geniş konforlu arabalar bunlar''

Arkadaşımın babası 90lı yıllarca patronunun CRX'ini kullanmış bi kaç kere. Şimdi o arkadaşımda S2000 var amcada biliyor o tarz araçları. CRX'i anlatır anlatır durur. Bi yere park ettiğinde çok garip duran bi araba varsa o o'dur diyor. Kaptırıp gidiyodum 300sel'ler salak oluyodu otobanda arkamda diyo, anlatıyo hep.

Adamlar her kasada biraz daha hızlandı. Son Type-R ***** stock motorla 11sn'leri zorluyor. Az para harca (öyle extreme rakamlar değil) 7-8sn koşar oluyolar. M5lere bay bay. Devir turbo devri olunca onlarda ayıldı. Artık N/A motorları bitiriyolar. 1.5 130hp 1.6 200hp geliyo yavaş yavaş. Eee bunlara bi yazılım cooler....

Daha çooookkkk yıllarca HONDA HONDA diye çekiştirilecek bu marka. Adamlar yapmış, yapıyor, yapacaklarda.

Hayalim EP3, fazlası yok zaten... Boy yüzünden S2000e sığamıyoz mk direksiyon dönmüyo bacaklar yüzünden :D :D :D :D

Abi boy kaç?

HondatugraL
09-07-2016, 16:29
1.6 Elegance Eco Otomatik Civic , 1.2 Tsı DSG Comfortline

Çinde oto vw yasakken dsg yı ıteleyen dogustan oto vw alınmaz bence. Saatli bomba gibi bişey.

darkmoon
09-07-2016, 16:44

bu güzel bir cümle aynen katılıyorum amaçlar ve araçlar..

herkes aynı otobanda otoyolda gidince amacı aynı zannediyor .. basan herkes basıyor zannediyor herkes bir yarış içinde zannediyor .. konforlu keyifli gidende herkes o mantıkda sürüyor zannediyor..

zaten trafikdeki kaza ve kavgaların çoğunun nedenide bu fikir çatışması.. adam basmayınca o ona küfür ediyor korna çalıyor halbuki basmayan adama sorsan sabitlemiş cruise controlü 100km - 110 km yasaların belirlediği yasal limitlerde gidiyor diğerine sorsan
"abi bomboş yol adam basmıyor ya altındada 150 bin liralık araç bak ben bu 20 bin liralık araçla onu nasıl ezip geçicem şöför değilki adam o araba bende olucakdı kadran devirirdim" mantığı..

ufak bir anektot yıllar önce arkadaşımın kardeşiyle izmire gidiyoruz yasa tesislerine yaklaşdık çocuğa sağa çekde bir şeyler yiyelim dedim "abi bir sürü araç geçdim durursak hepsi bizi geçer" dedi .. ben şok ben bim ben migros ... :))

Ozan Özer
09-07-2016, 17:09
ulaşılabilir ve sorunsuz olması en büyük etkendir bence..ablamda 1.6 euro Civic vardı,otomatik olmasına rağmen gidişi ve sesi mest ederdi beni,Ve evet arabayı dan dun kullanmasına rağmen Bakım dışında masraf çıkardığını hatırlamıyorum.
Ama olayı Honda ile sınırlamamak Lazım.herkesin bir tepe markası vardır illaki.Ama babasından kalma birşeydir ama ilk aracı olmasının etkisidir.
7 sene w124 kasa 200e kullandım,Bakım dışında birşey yaptırdığımı hatırlamam.Focus 1 2.0'a geçtim,aynı şekilde rutin bakım ve değişecekler dışında masrafım olmadı.ki bir ara Arkadaşımın otomatik civic'i ile Silivri istanbul yapmıştım,yakıtını görünce Focus'u daha da çok sevmiştim.Alman Arabasının içinde büyüdüm,bu Yüzden ilk tercihim Alman'dır.
Şimdi e39 530ia kullanıyorum,bebek geldiği için bu araca geçtim.donanım olarak beklentim dahilinde herşey var,bastığımda da Hakkını veriyor..
Honda alır mıyım,almam..herkesin beklentisi farklı..

Emre-Dylan
09-07-2016, 17:29
Honda Eg diyince kulağıma direkt şu müzik geliyor. Deep enough for you dınınınnnnnn dınıınınınnnnn dıınnnıınnnn deep enough for youuu.

İzzet Göçmen
09-07-2016, 21:45
http://i.hizliresim.com/OMlNO0.jpg

Soichiro Honda Bu resimde ne demek istemistir :)

Japon - Honda bende farklı bi yeri var Zamanında Toyotanın bile iplemedigi savas zamanında birseyleri basarmak için azim edip bu zamanlara gelmiş bir üretici ne kadar kendisi ölmüş olsada ben gibi aa özellige cok önem vermeyen biri için sahsen bana hidrolik klima otomatık cam yetiyor,Önemli olan motor kullanım pozisyonu istedigim degerleri vermesidir,Aracın bana hizmet etmesi benim araca hizmet etmemem,Yok arıza yakttı yok cart yok curt sosyal agalarda görüyoruz bayramda arıza yapan yeni nesil araclar korumaya alıp kendini servise muhtac olmasını O kadar para verip bayramda bide beni rezil edicek servis pesinde kosucaksam o arabayı bi bidon benzinle yakarım ben..

mrtysn
09-07-2016, 23:29
Herkeste Honda tutkunlugu yok, Honda su an overrated.
Kaputu acsa neyin nerde oldugunu bilmeyen, abiii s2k deli yanliyo diyip tork fakiri oldugundan haberi bile olmayan, fanboylugun suyunu cikaran o kadar cok eleman var ki iyice suyu cikti isin, iyice irrite ettiler sempati duyan adami da.

AdemAr
09-07-2016, 23:54
Aha cok para verince en iyisi benim olucak kafasında biri daha geldi tamam sen git passatı 500 bine al bmw den mersedesten daha üstün ol bırakın su kafayı ya su ww 10 sene sonra o honda kadar degeri kalmıcak nedir bu hep degisiyor degişiyor sürekli arıza dogus un itelemesi baska acıklaması varmı

Güzel kafaymış :D

Yılların araba üreticisinin yüzlerce testten geçirerek ürettiği arabaya adam 2 dakikada dandik dedi :D

Herşeyi opsiyon yap, her şeye ek para iste, fiyatı katla daha sonrada her zaman pahalı olan iyi olsun.

Buradaki sıfır alındıktan sonra motor kıran f30"ları, zırt-pırt bozulan dsgleride keşke arada bir okusaydınız keşke.

Bizim millete iyilik yaramıyor, o beğenmediğin Honda"lara millet ne paralar harcıyor.

Son olarak Typer yurtdışında 34,500 euro, full dolu m3"ler, 3 serileri, cupralar, passatlar, ttler, hiçbiri 34,5 K euro değil. :D

Biraz önce Honda Civic"ler o kadar edermi diyen tayfa şimdi pahalı olan iyidir der oldu.

Zaten bmw ye mercedese o kadar parayı veren adamların hepsi keriz parayı sokakta buluyor ama honda alanlar mükemmel zeki adamlar. Ayrıca "kafa" lara bu kadar cok ilginiz olmasın kendi yaş grubunuzla yaptığınız tarzda muhabbetleri burada tanımadığınız insanlara yapmayın.

mhuratboz
10-07-2016, 00:09
Hondayı Hep Sevmişimdir.Ama Uzaktan

Yiğit G.
10-07-2016, 00:27
Abi keşke laflarına biraz daha dikkat etsen...

kusura bakma evet biraz kaçırmışım *** lafını :) Biz bize konuşuyoruz diye öyle dedim tekrardan kusura bakma.

HondatugraL
10-07-2016, 00:28
https://www.youtube.com/watch?v=GWQ7OYTtHss

Hadi bidaha dinleyelim. s2000 e rakip istedim :D

Dean's
10-07-2016, 03:02
Vallahi yıllarca sorunsuz ailecek ek civic kullandık çok memnunduk. Ben ehliyeti falan alınca satıp premium sınıf bir araç alma arayışına girdim. Bir an ikinci sahibinden tertemiz bir Audi a4 ü bulunca gaza gelip aldım. Almaz olaydım dedirtti bana tertemiz olmasına rağmen hiç sorunu sıkıntısı bitmedi aracın elektronik aksamı kanser gibiydi oradan oraya atladı şanzuman deseniz zaten sıkıntısı hiç bitmedi. Sanayiye uğramadan bir yere gidemiyordum. Sıkıntılarını saysam buradan köye yol olur desem yeridir. Zor bela adam edip sattım. Ve her seferinde keşke Honda mı satmasaydım dedirtti bana. Yani sorunsuzluk açısından bir numara olduğu kesindir motor ve şanzuman çok dayanıklı kaporta olarak emsallerine bakıldığında en azından plastik değil. İç aksam bazı bölümler hakikaten kötü kaya gibi ama her koşulda tatminkar seviyede bana göre en azından beni tatmin ediyordu. Zaten Audiyi satınca tekrar dönüş yaptım. Sorunsuz , güçlü , donanımlı , yakışıklı olduğu idüşündüğüm için Honda Accord ' u tercih ettim. Pişman değilim satmayı düşünmüyorum yıllarca kullanmayı düşünüyorum. İleride satarsam kesinlik ile yine tercihim Honda olurdu.

Ve tutulmasının diğer sebepleri ;

Düşük maliyet ile yüksek güç alınması
Sorunsuzluk
Parça bolluğu ve ucuzluğu
Bakım maliyetinin düşük olması
vs vs diye gider.

Kesinlikle Honda en iyisidir vs diye bir düşüncem yok ama bana göre bazı modelleri verildiği paranın hakkını veriyor düşüncesindeyim. Yazdıklarım marka kötülemek veyahutta yüceltmek gibi bir amaç gütmüyor yanlış anlaşılma olmasın lütfen. Sadece düşüncelerimi ve tecrübelerimi aktarmak istedim.

semavi
10-07-2016, 07:36
Maalesef bazı hondaci alfaci ve pejocular yüzünden bu tip markalara on yargım var... Sanki bunları alırsam potansiyel apachi muamelesi görecekmişim gibi gelir hep...

Burada Bir çok kişi arabasına aşık... Ve hakkını vererek ilgileniyor... Bir yaşam tarzı olarak. Bu gibi arkadaşlarımız lada bile kullansa benim için çok değerliler...

Ama o apachiler yok mu! Adamı soğutuyorlar... Mazdalardan bile soğumaya basladim su "dünyanın en sorunsuz arabasi' geyiginden dolayı... Adamın arabasına iti baglasan durmaz, sorunsuz diyor hala

Benzerini de volvoda yaşıyorum... Abi ölen yok bu arabada falan...

Bir yerden sonra bayıyor...

10.lincoln
10-07-2016, 11:07
Hadi gel de şunu sevme :D

https://www.youtube.com/watch?v=Hrq-vsE9nzw

Ben performanstan ziyade ses ve dayanıklılık için seviyorum.Devir üfürük devri ama k20 yi atmosferik olarak yağ filtre değişimi ile çok uzun süre sıkıntısız kullanmak mümkün olunca sevmek kaçınılmaz oluyor benim nezdimde.

Benim araba :)
Teşekkürler hiç gerek yoktu kardeşim :))

rahmitanir
10-07-2016, 11:42
2008 model arabayla piste girdikten sonra hiçbir şey olmamış gibi günlük kullanıma devam edebilmek güzel bir duygu, hem de defalarca.
Motor sesi, sürüş posizyonu, yol tutuşu, devirlenmesi gibi özellikleri arabayı olduğundan daha iyi gidiyormuş gibi hissettirmesi de büyük artı.
Lpg uyumu ile muadillerine göre çok daha az yakması da tr için avantaj.
Önden çekiş olmasına rağmen dengele şasisi ile yapabildikleriniz:

https://youtu.be/OPSmXG9Cezk
Bunların yanı sıra yol sesinin berbat şekilde alması, ucuz malzemesi falan çok büyük eksikleri. Fakat az da olsa spor hissiyatlı aile arabası sürmek isteyen adam için bunlar düşük öncelikli özellikler olduğundan, insanlar bunlara katlanabiliyor. Son 5 yıldır falan honda tr pazarına "arabaya bak be" dedirtecek bir ürünle gelmedi. Yeni type r ile üst segment müşteriyi şimdilik memnun etti ama asıl 10. nesil civic'i merakla bekliyoruz.

meganes
10-07-2016, 11:50
Bende hondaya karşı çok önyargılıydım taaki bir honda sahibi olana kadar ;) birşeylerle uğraşmayı seven haftasonunu arabasıyla geçirmek isteyen,el emeğine önem veren kişiyseniz gözünüz kapalı müdahale edebileceğiniz araç hondadır,her yerde pdf,video açıklama bilgi dosya ansiklopedi bütün herşeyi bulmak mümkün,ama ben aile babasıyım pikniğe giderim enişteyle mangal yakarım,arabamı mekanın önünne çektiğimde hep ilgi çekerim,bütün komşularım arabamla övünsün derseniz markalar belli :o

tremx
10-07-2016, 12:16
kıskanma favorilerini paylaş

dahan
10-07-2016, 12:31
Markalar Adet
1-Volkswagen 59.302
2-Renault 58.794
3-Ford 50.977
4-Fiat 46.388
5-Opel 24.058
6-Hyundai 23.530
7-Toyota 21.568
8-Dacia 20.475
9-Mercedes-Benz 18.392
10-Peugeot 15.431
bugünki haberlerden alıntı

meganes
10-07-2016, 12:33
Markalar Adet
1-Volkswagen 59.302
2-Renault 58.794
3-Ford 50.977
4-Fiat 46.388
5-Opel 24.058
6-Hyundai 23.530
7-Toyota 21.568
8-Dacia 20.475
9-Mercedes-Benz 18.392
10-Peugeot 15.431

fluence ve symbol olmasa reno o kadar aracı satamazki,marka tamamen,kiralama şirketlerine çalışıyo ;)

foreverkings
10-07-2016, 13:01
Sırf izmitli hondacı kardeşlerim yüzünden honda'ya karşı bir antipati durumu oluştu bende.
Yani bu araç biraz tırı vırı geliyor bana.
Şahsen ben honda'yı hiç sevmiyorum, aksine lpg'li araç sevmem ve hani büyük konuşmuyim binmem maddi durum el verdikçe.
Ama millet bir honda tutturmuş seviyor, ama şimdi stilo örnegi var bak o doğru.
Honda'da donanım denilen birşey yok ki.
Yıl oldu 2016 araçlarda artık son sınıf teknolojiler var, hama vtec vtec diye sızlanan adamlara ben birşey demiyorum.
3 fransız markası reno,pejo,citröen bana kalırsa honda'dan daha iyi markalar.
Bir dizel'ci olarak zaten japon'a yaklaşmam.

deeperblack
10-07-2016, 13:27
Benim araba :)
Teşekkürler hiç gerek yoktu kardeşim :))

Gerçekten çok güzel araba yapmışsınız. JUM typer ı hep takdir etmişimdir.

enes28
10-07-2016, 17:54
Markalar Adet
1-Volkswagen 59.302
2-Renault 58.794
3-Ford 50.977
4-Fiat 46.388
5-Opel 24.058
6-Hyundai 23.530
7-Toyota 21.568
8-Dacia 20.475
9-Mercedes-Benz 18.392
10-Peugeot 15.431

Demek herkeste Honda sevgisi yokmuş, gizliden gizliye aslında VW sevgisi varmışta başlık yanıltmış bizleri :D

SmT
10-07-2016, 18:30
Mekanik konusunda efsaneler yapsada gözümde,genel kullanıcı kitlesi yüzünden antipati oluşan marka..Panamera ve Vti yanyana dursun herkes Vti'a bakar diyen bir arkadaş vardı mesela :)

Yigit-Y
10-07-2016, 18:36
Bı sene sorgulama yılı sanırım techturkey de

Neden niçin niye

Honda neden fanatikliği var yok kardeşim şuan bir avuç s2000 ep3 vti kalmış

Pertler toplanmasaydı 3 veya 4 kez honda defterini belki de kapatmıştık bu ülkede :)

darkmoon
10-07-2016, 18:48
honda lego gibi ne yönde uğraşırsan o yönde iyi bir şeyler çıkıyor araçdan.. misal performans istersen o yönde konfor istersen mercedesle kafa tutucak bir hale gelebiliyor.. tabi para ve çokomel orantısında bu işler..

honda forumunda görmüşdüm belki o arkadaş bu forumada üyedir adam kabukdan başlamış izalasyona davlumbazlar tava taban kapı içleri motor iç kısmı .. hayalimdeki izalasyonu yapmış .. herhalde yolda giderken sivrisinek uçsa duyar aracın içinde..

Fatih
10-07-2016, 19:09
Bir honda konusu daha 7.sayfaya ulaştı.
Şimdi iesler 30 bin ediyor mu etmiyor mu?
Bu kadar konuştuk onuda bi açıklığa kavuştursaydık da aradan çıksaydı;)

FreeCaptiv3
10-07-2016, 19:15
Bir honda konusu daha 7.sayfaya ulaştı.
Şimdi iesler 30 bin ediyor mu etmiyor mu?
Bu kadar konuştuk onuda bi açıklığa kavuştursaydık da aradan çıksaydı;)

Konunun tartışılması ile İES fiyatlarının arasında nasıl bir korelasyon bulunabilir? Çok merak ettiğimden soruyorum. Ayrıca, yukarıdaki arkadaşlara katılıyorum. Honda'nın yapmış olduğu otomobiller, gerek performans gerek ise kozmetik yönden kurcalanmaya çok müsait otomobillerdir. Fakat ülkemizdeki kullanıcı! kitlesine baktığımızda, durum oldukça içler acısıdır. (Bu noktada, emek - para dengesini mantıklı kullanıp ortaya harika işler çıkartanları tenzih ediyorum.) Kendim Megane Coupe kullanıcısıyım. 2002 model. Daha alalı bir sene olmadı. Araba alacağım zaman birçok marka - modele baktım. Bütçem ve istek - ihtiyaçlarım dahilinde olan en mantıklı aracı seçtim. Ha, otobanda bir tane kıytırık İES bile! tabiri caizse elime verir mi? Rahatlıkla. Ama benim aradığım hız değil konfor idi.

Velhasıl kelam, demek istediğim, otomobillerin sorunsuzluğu ülkemizdeki tutulma oranı ile doğrudan ilişkilidir. Ama bırakın, isteyen istediği marka otomobile binsin yahu!

Saygı ve selametle.

İzzet Göçmen
10-07-2016, 20:37
Konunun tartışılması ile İES fiyatlarının arasında nasıl bir korelasyon bulunabilir? Çok merak ettiğimden soruyorum. Ayrıca, yukarıdaki arkadaşlara katılıyorum. Honda'nın yapmış olduğu otomobiller, gerek performans gerek ise kozmetik yönden kurcalanmaya çok müsait otomobillerdir. Fakat ülkemizdeki kullanıcı! kitlesine baktığımızda, durum oldukça içler acısıdır. (Bu noktada, emek - para dengesini mantıklı kullanıp ortaya harika işler çıkartanları tenzih ediyorum.) Kendim Megane Coupe kullanıcısıyım. 2002 model. Daha alalı bir sene olmadı. Araba alacağım zaman birçok marka - modele baktım. Bütçem ve istek - ihtiyaçlarım dahilinde olan en mantıklı aracı seçtim. Ha, otobanda bir tane kıytırık İES bile! tabiri caizse elime verir mi? Rahatlıkla. Ama benim aradığım hız değil konfor idi.

Velhasıl kelam, demek istediğim, otomobillerin sorunsuzluğu ülkemizdeki tutulma oranı ile doğrudan ilişkilidir. Ama bırakın, isteyen istediği marka otomobile binsin yahu!

Saygı ve selametle.

Kıytırık bi ies bile derken ? Konfor derken ? :D Kendi aracınızı cok mu konforlu sanıyorsunuz acaba lütfen elestiri yaparken biraz nazik olun her aracın kulvarı veya hastası farklıdır o zaman bende söyle bisey diyeyim yerle bir yapayım coilimi sizde yapın aynı yolda kim sekiyor kim konforlu gidiyor görelim o zaman,Böyle bisey bu saygı ve selametle

FreeCaptiv3
10-07-2016, 20:52
Kıytırık bi ies bile derken ? Konfor derken ? :D Kendi aracınızı cok mu konforlu sanıyorsunuz acaba lütfen elestiri yaparken biraz nazik olun her aracın kulvarı veya hastası farklıdır o zaman bende söyle bisey diyeyim yerle bir yapayım coilimi sizde yapın aynı yolda kim sekiyor kim konforlu gidiyor görelim o zaman,Böyle bisey bu saygı ve selametle

Kıytırık kelimesi, standart bir İES'i yer uçağı sananlar için idi. Üstünüze alınmanıza gerek yoktu. Ayrıca konfordan kastım sadece otomobilin yürüyen aksamı ile ilgili değil donanım seviyesi ile ilgilidir. Evet her otomobil tutkununun hastası olduğu bir marka vardır fakat Sezar'ın hakkı Sezar'a. Sahibi olduğum araçta STANDART olarak dört adet hava yastığı (iki ön + iki koltuklarda perde hava yastıkları) + ABS + Sunroof + CD Changer + Elektrikli arka kelebek camları + Yarı deri yarı kumaş koltuklar standart olarak sunulmuş. Piyasası belli. O fiyatlara alınabilecek en KONFORLU araçlardan biri zannımca.
Motor konusuna dediğim gibi diyecek bir şeyim yok. Otoban'da geçersin, ama konfor ve güvenlikte yanıma yaklaşamazsın o ayrı. Hem de yarı fiyatına!

Y.Emre
10-07-2016, 21:22
Kıytırık kelimesi, standart bir İES'i yer uçağı sananlar için idi. Üstünüze alınmanıza gerek yoktu. Ayrıca konfordan kastım sadece otomobilin yürüyen aksamı ile ilgili değil donanım seviyesi ile ilgilidir. Evet her otomobil tutkununun hastası olduğu bir marka vardır fakat Sezar'ın hakkı Sezar'a. Sahibi olduğum araçta STANDART olarak dört adet hava yastığı (iki ön + iki koltuklarda perde hava yastıkları) + ABS + Sunroof + CD Changer + Elektrikli arka kelebek camları + Yarı deri yarı kumaş koltuklar standart olarak sunulmuş. Piyasası belli. O fiyatlara alınabilecek en KONFORLU araçlardan biri zannımca.
Motor konusuna dediğim gibi diyecek bir şeyim yok. Otoban'da geçersin, ama konfor ve güvenlikte yanıma yaklaşamazsın o ayrı. Hem de yarı fiyatına!

Honda konusunda megane öveyimde biraz piyasası artsın der gibi olmuş bu :)

Turboğuz54
10-07-2016, 21:22

Bu kardeş cok yanlış anlamış yada japon akrabası var konu tork mork muhabbetine getirirsen honda tork fakiridir 20 binlik araba otobanda yer dersen 15 bine 106 alıp ng 106 kıvamında yaparsın hangi hondayla gecebilcen ???? Yani herkezin tuttuğu kendine beyler

Fatih
10-07-2016, 21:36

Saygı ve selametle.

Sorunsuzluk ile aracın tutulması doğru orantılı mıdır?
O zaman senin meg sorunlar yumağı oluyor yani söylediklerinden böyle bir anlam çıkıyor.

darkmoon
10-07-2016, 21:47
15 bin liralık arabayla bile 150 bin liralık aracın içinden geçersin bu bir kıstas değil bence..

Otto_Skorzeny
10-07-2016, 22:05
Bence 3 madde
Sorunsuz
2.eli seri
Vtec

İzzet Göçmen
10-07-2016, 22:41

Evet Standart olarak 2 Airbag+Bardaklık+Kol dayama var Cd changer olması neyi degişitiyor EK9 konsol + Double ekran var,AAA elektrikli aynamı :D Sanırım sende arabanın genele özelliklerini satarken yazanlardansın elektirikli ayna var arabada :D Aracımız sedan elektirikli kelebek camı olmasına gerek yok,Evet kadife dösememiz ve muazzam koltuklarımız var. Haa bu araba farlarımız motorlu,direksiyon ayarımız + 4 camımız otomatik. Son olarak Aracımız HB 3 kapı degill Megane parasına araba arıcak olsaydım 3 Kapı Güvenlik + Sanruflu hb alırdım.

Herkez siz gibi düsünseydi suanda honda degil neden megane coupe lerin cok tutkunu var diye sorarlardı fazla elestiri gizli hayranlıktır bunuda ilistireyim

Evrenoz
10-07-2016, 23:34
Fazla eleştiri neden gizli hayranlık?
Kim bunu "aksi imkansız" ve "her durumda geçerli" bir kural olarak koymuş?

Uydurulmuş cümleleri hayatın kuralı gibi lanse etmeyim gözünüzü seveyim.. Herkesin bol bol eleştirip de hayranlıkla uzaktan yakından alakası olmayan bin tane şey sayılır..

Burak Demirci
10-07-2016, 23:38
herşey bir kenara bir opel tigra birde megane coupe burda tırreklerın favori arabasıdır.yukardaki postlarda oyle anlattılarkı doğruysa konfordan ve spor arabadan tırreklerde anlıyor sanırım başka ilde aileyle kullananlar misafirliğe ızmıre gelip Alsancak taraflarına gece gezmeye çıkarlarsa dikkat etsinler aman zira heran herşey olabilir:hihih:

16EC813
10-07-2016, 23:50
Bu konu Çok su götürür
Kanatlı kanatsız atmo turbo hacimli hacimsiz tüm Alman İngiliz Fransız grubu araçlara gider :)
Honda civic 90 model Crx imle :)

rodya
11-07-2016, 00:13
trend meselesi. integralar bi ara acayip revaçtaydı. Sonra vergi indirimi ve 2000 motorlarıyla aynı yakıta sahip olduğu için 2.4 accoordlar gözde oldu.
Ancak kabul etmek lazım ki honda hiç bir konuda en iyi değil( hız,konfor,yol tutuş, güvenlik). en iyi noktayı bulmak için bişeyleri bişeylere oranlamak gerekiyor ( fiyat/ perf gibi ). ya da modifiyeye verdiği karşılık denilebilir ki bunun için de alt birbaşlık açmak gerekiyor Honda'yı öne çıkartmak için ; stok motora en fazla ne basılabilir ve/Veya x liralık moda kaç hp gibi.
Honda fiyat performans oranı çok iyi olduğu için bu kadar gözde oldu. Bu kadar gözde olduğu için fiyatlar bu noktaya geldi. Fiyatlar bu noktaya geldiği içinse fiyat/performans oranı eskisi gibi ezici değil.
Honda cidden çok iyi marka ancak kişilerin performans beklentileri farklı kalemlerde olabileceği için fiyat/performans oranını genellememek lazım.

darkmoon
11-07-2016, 00:27
honda nın benim beğendiğim bence ayarında tadında en güzel ürettiği coupe aracı prelude .. pazardaki çok coupeden daha kemikli oturaklı giden bir araçdı..
En güzel konforlu aracı amerikan kasa accord ne öncekiler ne sonrakiler o kasa gibi gemi gibi yayvan geniş değil..
En güzel iş görmelik aracı jazz bendede vardı on numara şehir içi aracı az yakmıyordu gene ama şehirde trafikde çok rahat bir arabaydı..

Türkiyede tutmasada gerçi türkiyede van sınıfı tutmuyor o ayrı honda shuttle da doğru ellerde tam vip aile tipi olucak araç biraz oynansa uğraşılsa..

rebeloghy
11-07-2016, 00:30
Bu konu Çok su götürür
Kanatlı kanatsız atmo turbo hacimli hacimsiz tüm Alman İngiliz Fransız grubu araçlara gider :)
Honda civic 90 model Crx imle :)

Gürsel amca testereyi çekti :) Gerisini avrupalılar düşünsün..

Volkann
11-07-2016, 00:32
Bu kardeş cok yanlış anlamış yada japon akrabası var konu tork mork muhabbetine getirirsen honda tork fakiridir 20 binlik araba otobanda yer dersen 15 bine 106 alıp ng 106 kıvamında yaparsın hangi hondayla gecebilcen ???? Yani herkezin tuttuğu kendine beyler

Ne kadar 106 cı bir erkek

rebeloghy
11-07-2016, 00:35
Ek olarak Honda'yı sadece ülkemizde ele almak haksızlık olur ya da yüzeysel düşünmek olur bana kalırsa. Honda'yı Amerika gibi her çeşit aracın çeşit çeşit motoru olan yerde de, İngiltere'de de, dünyanın çeşit çeşit ülkesinde ciddi şekilde seveni, hayran kitlesi olan bir ikon olarak düşünmek gerekiyor.

Honda'sını seven adama 2005 model araba yol bilgisayarını bırak bir saat bile yok arabanda demeniz, gerçekten düşündüğünüz etkinin 100 de 1 ini yaratmıyor.. Aynı yılın 307 si kullanıcı için çok çeşitli yönlerden daha üstün bir araç olsa da piyasası saçma olmasa verdiği zevkin yanında koşa koşa tekrar honda alırdım..

Acayip bir sevgi abi Honda sevgisi sormayın fazla :) :D

Redfish16V
11-07-2016, 00:36
Kalıplaşmış sözleri ne çok seviyoruz be :D açıkca yazayım madem honda honda diyorlar ; 1.6 ies'e 1.6 ae101'i - 1.4'is'e ae101 hb'e tercih ederim.Ve bu örnekler çoğalır gider.Hondayada binmiş olarak yazdım bunu.İstediği kadar insanlar k20 24 v.b n/a örnek sıralasın dünya çapında bir o kadarda bmw audi toyota v.b dolu markanın ateş edecek n/a aracı var.Ve bu üstünlük maalesef honda'da değil benim gözümde..

Fatih
11-07-2016, 06:10

Saygı ve selametle.
Ayrıca ortalık Dsg patlatan, deli gibi yağ yakan serviste sandık motor koyulan VW ile dolu.
Nasıl oluyorda en çok satan VW oluyor. Hani doğru orantılıydı sorunsuzlukla.
Açıkla ve aydınlat bizi.

burakgunay
11-07-2016, 07:59
Daha önce çok konuşuldu bu konular. Benim gözümde iki marka var, biri Toyota biri Honda. ikisinin de kuşkusuz en güzel yanı tek marşta dünyayı gezdirecek güveni vermesi. Honda'nın TR de bu kadar tutulmasının sebebi Toyota nın spor modellerini çok fazla getirmemiş olması zamanında. Yoksa bu kadar ezici Honda ustunlugu olmazdı diye düşünüyorum. Elbette honda çok güzel, eski vti kullanıcısıyım, Allah nasip ederse Fn2 Type-R alıcam onumuzdeki süreçte ama şunu iyi biliyorum, bundan önceki aracım 2004 model Toyota Corolla idi. Kim binse boş der, begenmez donanımsız der pahalı der.
Abi öyle bişey yok, ben binince mutlu oluyordum, lokum gibi araba. Acayip stabil, hergün sesi aynı. Kafada soru işareti yok. Ha ama evet araba memur, çok heyecanı yok vs vs ( filtre sesi çok güzeldi namussuzun :) )
Hondanın acayip revaçta olması da biraz moda gibi açıkcası, videolar fotoğraflar çok etkiliyor kullanıcı kitlesini.. bi de ülkede araba kıtlığı var *****, rakibi pek yok.

İzzet Göçmen
11-07-2016, 08:42
Fazla eleştiri neden gizli hayranlık?
Kim bunu "aksi imkansız" ve "her durumda geçerli" bir kural olarak koymuş?

Uydurulmuş cümleleri hayatın kuralı gibi lanse etmeyim gözünüzü seveyim.. Herkesin bol bol eleştirip de hayranlıkla uzaktan yakından alakası olmayan bin tane şey sayılır..

Neden Simdi siz bi arac alıcaksınınız 3 araba arasından secim yapmanız lazım 2 si aynı fiyat biri daha pahalı pahalı olana bütce zar zor yetiyor 2 sini rahatlıkla alıyorsunuz ama gözünüz ötekinde illada o olucak ama kendinize bahaneler uyduruyorsunuz parca pahalı servisi yok içi deri döseme yakar bu be,Uydurulmus söz olarak görmüyorum ben bunu tabi herkezin algısı düsüncesi farklıdır.

Talih.b16
11-07-2016, 08:54

bende aynı şeyden bahsediyorum, bende yiğeyim 2010 model altında pek değişene boyaya bakmam.
ama böyle bir tayfa var orjinal olsun 30 35 olsun diyen. piyasayıda uçuruyorlar malesef.
bana sorsan bende sağlam diye fanatiğim en baba 26 vereyim:)
ilk postlarımı okuysaydın keşke.

Evrenoz
11-07-2016, 09:42
Neden Simdi siz bi arac alıcaksınınız 3 araba arasından secim yapmanız lazım 2 si aynı fiyat biri daha pahalı pahalı olana bütce zar zor yetiyor 2 sini rahatlıkla alıyorsunuz ama gözünüz ötekinde illada o olucak ama kendinize bahaneler uyduruyorsunuz parca pahalı servisi yok içi deri döseme yakar bu be,Uydurulmus söz olarak görmüyorum ben bunu tabi herkezin algısı düsüncesi farklıdır.

Yazdığımı anla, ondan sonra cevap ver..

Ben sana şu araba şöyledir, bu araba böyledir mi dedim? Araba hakkında tek kelime geçiyor mu benim yazdığım yorumda. Kullandığın sözün saçmalığı ve geçerli olmadığını bahsettim, o araba pahalıysa şöyle bu araba pahalıysa böyle diye cevap yazıyorsun. Önce ne dediğimi anla..

Yok öyle fazla eleştiri gizli hayranlıktır diye bir saçmalık. Kim uydurdu ise bu cümleyi, kıçından uydurmuş. Kıçtan uydurulmuş cümleleri de hayatın değişmez kuralı gibi lanse etmeyin şurda..

Fatih Terim'i eleştiren Fatih Terim hayranı mı?
İktidarı eleştiren, iktidar hayranı mı?
muhalefeti eleştiren, muhalefet hayranı mı?
trafik yoğunluğunu eleştiren, trafikte kalma hayranı mı?
benzin fiyatlarını eleştiren, fazla para ödeme hayranı mı?
savaşı eleştiren, savaş hayranı mı?
fransızı eleştiren, Fransız hayranı mı?
metrobüs kalabalıklığını eleştiren, metrobüste fortlanma hayranı mı?
Japonu eleştiren, japon hayranı mı?
Lada'yı eleştiren, lada hayranı mı?
ırkçılığı eleştiren, ırkçı mı?

Anlıyor musun şimdi ne dediğimi? Yok öyle "fazla eleştiri gizli hayranlıktır" diye bir saçmalık..

Trance-R
11-07-2016, 10:06
bu millet, sürü psikolojisi sebebiyle ve dikiş makinelerine olan hastalığı ile ünlü olduğu için; Honda daha çooook prim yapacak bu ülkede.

1.4 is, otm. ön camlar, hidrolik direksiyon, 96-2000 model araca halen 20 bin gibi uçuk bir rakam veriyorsa, tartışmanın anlamsız ve zaman kaybı olduğunu çıkartabiliriz.

güvenlik paketli araçlar ise, +5-10 bin TL ekstra yazıyorlar.

vtec II'ler olmuş, 35-40 :D ...

K0213
11-07-2016, 10:43
Fiat candır, zaten son zamanlarda ki trendini korursa, japonların tasarım facialarından sonra tercih edilen bir marka olmaya da başlayacaktır : ))

FreeCaptiv3
11-07-2016, 17:37
Ayrıca ortalık Dsg patlatan, deli gibi yağ yakan serviste sandık motor koyulan VW ile dolu.
Nasıl oluyorda en çok satan VW oluyor. Hani doğru orantılıydı sorunsuzlukla.
Açıkla ve aydınlat bizi.

Satış oranları tamlamasını, mesajım içerisinde nerede buldunuz acaba? Tutulma oranı derken, işte bu hayranlıktan, fanboyluktan bahsediyorum. Satış rakamları beni hiç mi hiç alakadar etmiyor. Honda'nın sorunsuz bir otomobil olduğunun sonuna kadar arkasındayım fakat bu kadar göklere çıkarılması beni rahatsız ediyor. 2000 yılında üretilen otomobilde Güvenlik Paket opsiyon olarak satılıyorsa ben zaten bir şey demiyorum.

Fatih
11-07-2016, 18:10
Satış oranları tamlamasını, mesajım içerisinde nerede buldunuz acaba? Tutulma oranı derken, işte bu hayranlıktan, fanboyluktan bahsediyorum. Satış rakamları beni hiç mi hiç alakadar etmiyor. Honda'nın sorunsuz bir otomobil olduğunun sonuna kadar arkasındayım fakat bu kadar göklere çıkarılması beni rahatsız ediyor. 2000 yılında üretilen otomobilde Güvenlik Paket opsiyon olarak satılıyorsa ben zaten bir şey demiyorum.
Satış oranı yazmana gerek var mı?
Tutulmayı neye göre değerlendiriyorsun?
Bir araç için tutulan diyebilmen için yüksek satış rakamlarına ulaşmış olması gerekir.
Piyasada dolaşmayan araba tutulan model olmaz.

FreeCaptiv3
11-07-2016, 19:26
Çek cımbızla kelimeyi, sonra saldır. Başlık honda tutkunluğu üzerine. Ben de neden bu kadar fazla sayıda insanın, bu markaya tutkun olduğunu yazdım sana. Ayrıca ekledim, sorunsuzluğu yüzünden bu kadar tutkunu var benim zannımca diye. Sen hala kalkmış konuyu DSG patlatan VW grubuna çekiyorsun. Kullanıcısı olduğum Renault'un da satış rakamları ortada, ama çoğu filo :D Onu ne yapacağız :D

Yiğit G.
11-07-2016, 21:04
:o

https://s3.amazonaws.com/static.carthrottle.com/workspace/uploads/memes/image-53ba8b53e335a.jpg

fatihcakin
11-07-2016, 21:13
Çek cımbızla kelimeyi, sonra saldır. Başlık honda tutkunluğu üzerine. Ben de neden bu kadar fazla sayıda insanın, bu markaya tutkun olduğunu yazdım sana. Ayrıca ekledim, sorunsuzluğu yüzünden bu kadar tutkunu var benim zannımca diye. Sen hala kalkmış konuyu DSG patlatan VW grubuna çekiyorsun. Kullanıcısı olduğum Renault'un da satış rakamları ortada, ama çoğu filo :D Onu ne yapacağız :D

Zaten filo kiralamalar arabadan anlamıyor o yüzden vag ve renault ağırlıklı otomobilleri kullanıyorlar...

:D

35AB
11-07-2016, 21:22
Benim en çok merak ettiğim bu Vti'ları 96-99 senelerinde kimler aldı kim bunların ilk sahipleri :D var mı acaba forumda sıfır vti alan bir abimiz.veya o zamanlarda aklı selim olup hondayı takip eden?

individual
12-07-2016, 08:48
Benim en çok merak ettiğim bu Vti'ları 96-99 senelerinde kimler aldı kim bunların ilk sahipleri :D var mı acaba forumda sıfır vti alan bir abimiz.veya o zamanlarda aklı selim olup hondayı takip eden?

Zamanında babamın mimar bir arkadaşı almıştı.Sıfır aldıkdan 1-2 ay sonra binmiştik tur atmıştık.O zaman işte japon arabaları sağlam olur az yakar diye gittim aldım.En full'u hangisiyse onu verin demiş bayiye bayide honda civic VTI sedan vermiş.O zamanlar diyordu manyakh gidiyor belli bir devirden sonra çıldırıyor falan diyordu.Hey gidi günler :(

Mutlu Değerli
15-07-2016, 11:09
Çıldırır... Sever oyle şeyleri :D