PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön tampon ızgaraları hakkında

rain man
12-07-2016, 09:03
Herkese merhabalar.Bellayı bi tık daha hızlandırırken nefesi güçlü ve uzun olsun diye düşündüğümüzden stok ıntercooler ve intake'den kurtulduk ancak bi sorun var. Ic boruları tampon içinde sisler ve ızgaralara sürtme yaptığından iptal ettik ve hafif traşladık ama bu şekilde kalsın da istemiyorum.

http://i.hizliresim.com/EJL1zg.jpg

Haftaya cumartesi düğünüm var .o tarihe kadar halledebilirsem güzel olacak. bir iki günde istanbulda özellikle Avrupa yakasında boş kalan yerlere petek yapabilecek güvenilir bi tamponcuya yönlendirecek var mı?

rain man
13-07-2016, 20:14
Şimdilik dikkat çekmemesi adına krom boruları mat siyaha boyadım. Intercooler çerçevespginı de. Intercooler yüzeyine mat siyah boyama yapsam herhangi bi zararı olur mu işlevselliğine?

rain man
15-07-2016, 12:12
Krom boruları ve ıntercooler çerçevesini mat siyaha boyadım. Intercooler'un yüzeyine de sıksam bi sorun olur mu? Soğutma işlemine zarar verir mi?

rain man
16-07-2016, 12:12
Yok mu fikri olan? Intercooler ısıya dayanıklı sprey ile boyanır mi?

ZX-636R
17-07-2016, 10:58
Yok mu fikri olan? Intercooler ısıya dayanıklı sprey ile boyanır mi?

Bununla ilgili bir video vardı YouTube da
Siyah i.c nin ısıyı biraz daha tuttuğuna yönelik.

Boyamada sorun yok iat a da çok fazla etkisi olacağını düşünmüyorum. 3-5 derece çok önemli değil

rain man
17-07-2016, 11:26
Yani soğutmayı mi engeller? Eğer aleyhte bir durum varsa sıkıntı yok böyle kalsın. En azından boruları boyayınca bi tık iyi oldu görüntü.

Chn53
17-07-2016, 11:45
İntercoolerin peteklerin arası boyanmaz , yani isterseniz boyanır tabiki ama işlevselligi azalır

rain man
17-07-2016, 11:51
O zaman hiç gerek yok. Teşekkür ettim.