PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Calibra Turbo 4x4 veya Alfa 155 Q4 Turbo 4x4 Hangisi

shkodra
12-07-2016, 13:05
Arkadaşlar merhaba
Calibra Turbo 4x4 veya Alfa 155 Q4 Turbo 4x4 sizce hangisini tercih etmeliyim.
Yardım ve yorumlarınız şimdiden için teşekkür ederim.

Hedefim her zamanki gibi pist' te süre çıkarabilecek klasik kült efsane bir araç sahibi olabilmek..

http://i65.tinypic.com/25tyl55.jpg
http://i66.tinypic.com/4grf2c.jpg

ufuksaracci
12-07-2016, 13:31
Gönül Calibra mantık Alfa diyor. Calibra hep sevdim bir ara çok niyetlenmiştim ama bulması zor .

Emre-Dylan
12-07-2016, 13:32
Konuyu büyük bir merakla takip ediyorum.

Burak Mehmet
12-07-2016, 13:35
abi hangisi en düzgün durumdaysa onu tercih et bence... zaten seçeneklerin çok kısıtlı..

shkodra
12-07-2016, 13:48
Benim de gönlüm Alfa 155 Q4 diyor temizini bulsam hiç durmam alırım . Benim için Alfa 155 Q4 Efsane Klasik Kült bir araç gönlümde Maserati ile aynı yerde.. Her türlü uğraşa değer..

Calibra ' nın temizini buluyorum motor mekanik tam benlik fakat şekli hoşuma gitmiyor çok itici geliyor..

KÖROĞLU
12-07-2016, 14:02
Tr de bulunacak kalibra ya da 155'i görsel olarak bu hale getirmek için en az satın alma bedeli kadar masraf yapmak lazım.

Mekaniğini hiç söylemiyorum. Ayrıca ben olsam sırf şu konudan dolayı bile q4'e yönelirdim. Paylaşımcı bir abi gibi duruyor zira.

Adam aşmış bence, sorsak tampon cıvatası kaç tork ile sıkılır diye, direkt cevap verir zannımca.

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/157607-alfaromeo-155-q4-genel-tanitim.html

AliGizda
12-07-2016, 14:18
Her ne kadar Calibra çok hoşuma gitsede 155' in kasasına aşığım :) Ben düşünmeden 155 alırdım.

altima
12-07-2016, 14:22
Alfa Q4 ler hakkında maxiguess hakan bey bilgi sahibidir.

direk ona danışsanız daha sağlıklı olur düşüncesindeyim.

seçeneklerden Q4 e yönelmeniz pist açısından daha iyi olur gibi. seçenek bol ve pistte daha önceleri yarışlara katılmış bir araç

lnd_samet
12-07-2016, 14:26
bence ikiside pistt e zorlamaya gelmeyecek kadar nazlı araçlar. kasalar yorgun zaten.

220T
12-07-2016, 14:51
Paradan yana sıkıntı yoksa her türlü Alfa.

BahadırALTUN
12-07-2016, 15:34
....

Hedefim her zamanki gibi pist' te süre çıkarabilecek klasik
Alfa alın bence de. Ancak araçları alıp yapıp satiyorsunuz. Daha önceki araçların pist dereceleri yada varsa video linklerini paylasirsaniz izlemek isterim.

sinanbaysal
12-07-2016, 15:37
bence c20let calıbra alın parcası bulunur ozellıkle bulgar tarafında zıfılı parcası var. ayrıca bana gore tipi alfaya gore cok daha yeni duruyor. ılansız bıldıgım temız bı calıbra var ıstersenız sıyah renk

ahmetbaha-drs
12-07-2016, 15:37
4x4'ü sorunsuz çalışan bir Calibra Turbo bulursanız bence alın, hala gayet güzel görünümde bir araç.

ghibli06
12-07-2016, 15:41
hocam sen banlanmadan yazayım;

calibra ve 155Q4 birbirinden çok farklı arabalar, her ne kadar ikisi de 2,0 turbo ve 4x4 olsa da, calibra zamanının ötesinde bir tasarıma binbir sorunlarla dolu aktarma sistemiyle, o yıllarda çok da başarılı sayılmayacak 2,0 turbo bir motor koydu, ben 4x4 ünde problem yaşadım ki daha 5-6 yaşındaydı o zaman araba... 155Q4 ise çok isteyip de sahip olamadığım bir araç, bu saatten sora da 2. bir İtlayan'la uğraşamam, hangisini alırsan vakit-nakit ikilemen bol olması lazım Metin Bey...

bilaloztkr
12-07-2016, 15:44
yanlış bilmiyorsam calibra döneminin en düşük cd değerine sahip.uzun bir sürede rekor olarak kalmıştı galiba,cla çıkana kadar sanırım.temiz calibra bulursanız kaçırmayın bence,c20let önü açık bir motor ayrıca,parçası felan kolay bulunur.

KÖROĞLU
12-07-2016, 15:46
hocam sen banlanmadan yazayım;

calibra ve 155Q4 birbirinden çok farklı arabalar, her ne kadar ikisi de 2,0 turbo ve 4x4 olsa da, calibra zamanının ötesinde bir tasarıma binbir sorunlarla dolu aktarma sistemiyle, o yıllarda çok da başarılı sayılmayacak 2,0 turbo bir motor koydu, ben 4x4 ünde problem yaşadım ki daha 5-6 yaşındaydı o zaman araba... 155Q4 ise çok isteyip de sahip olamadığım bir araç, bu saatten sora da 2. bir İtlayan'la uğraşamam, hangisini alırsan vakit-nakit ikilemen bol olması lazım Metin Bey...

Abi giriş cümlene sesli güldüm cidden.

Audi vardı en son ona ne oldu ? Renk falan şahaneydi. Pist derecesi ya da videosu var mı ?

Daha kolay yürütülecek daha hafif parçası bol bir araç daha makul olur bence. Maddi ve manevi daha az yorar sizi.

onurc
12-07-2016, 16:13
şu an sahip olduğunuz audide 4 çeker ve turbo.onu yükleyin.yüz olarak hepsinden güzel bence.calibra ve alfa bence fantazi olur o arabadan sonra.gerek yok diyorum ben ekşına.

Durango
12-07-2016, 16:32
Kesinlikle Onurc'ye katılıyorum. Ben olsam A4 ile yoluma devam ederdim. Sorunsuz 4 çeker, after market parçası bol, bu araçlarda uzamanlaşmış bir ton usta mevcut.

shkodra
12-07-2016, 17:54
Bu seferki yasak süresi uzun oldu .. Bende bunu fırsat bilip Tibet'te gittim. Huzurlu ve sağlıklı yaşam eğitimi aldım..

Artık ne kadar dayanabilirsem..Gittiği yere kadar..

mikelazi
12-07-2016, 18:07
tabiki alfaromeo Q4

jeffy
12-07-2016, 18:38
bence Alfayı tercih edin. Proje başlayıp eli ayağı toplandımı daha kolay satılır.

darkmoon
12-07-2016, 18:52
burda bence öncelikli söz sahibi alfa ve varsa maserati kullanıcıları olmalı Maxi nickli üyemizde alfa 155 vardı yanlış hatırlamıyorsam ghibli06 dada maserati var eski nesil o yüzden onların bence yorumları daha değerli olucaktır fikrindeyim..

ghibli06 bu arada galiba sizin araba maslak 2.kısımdaki maserati servisinde dimi aynı renk 06 plaka bir tane maserati vardı içerde..

kendi yorumum ise calibra yaşınıza çok genç işi gelir düşüncesindeyim her ne kadar kendide yaşı olsada aracın tasarımı genç işi bence.. 4x2 lerinde çok fazla sorun olmasada 4x4 lerinden uzak durulması gerektiğini genel olarak eski bir opelci olarak opel forumlarında okumuşdum zamanında..

Bencede Alfa gerek tarzı gerek duruşu gerekse yaşınıza daha çok gidiceğini düşündüğüm için alınır kanısındayım..

Maxi
12-07-2016, 19:30
herşeyden önemlisi her iki aracında temizini ve saçma sapan kurcalanmamışını bulmak mesele
yoksa hiçbirşey yapılamaz
bizim ülkede sağlam araba kalmıyorki, ne marka olursa olsun, araba 10 sene sonra leş...

calibra hakkında fazla bilgim yok, muhtemelen daha fazla ve daha ucuza modifiye parçası bulabilirsiniz
4 çeker sisteminin daha gelişkin olduğunu biliyorum, elektro mekanik bir yapısı olması lazım
sigortasını falan çıkarınca önden çeker oluyordu falan gibi şeyler hatırlıyorum.

Alfa Q4 e direk lancia delta integrale olarak bakın, alfaromeo değil o
tabi kasa farklı olduğundan daha ağır
geçmişte neler yapmış-yapılmış hepimiz biliyoruz.
fakat o tip başarıların altında yatan çoook ciddi paralar ve ekipler var
yani, alayım 1 interooler, 1 chip birde turboyu taktımmı aya kadar uçarım mantığı fos çıkar.
@shkodra, bunun gayet farkındadır zaten.

Q4 ile profesyonel anlamda ciddi ve temiz bir modifiye yapılırsa 300hp çok rahat alınır
400hp ve üzeri için daha fazla para lazım ama yapılır ve birçok örneği var
bu işler paraya bakar
piston,piston kolları,çelik conta,çelik krankından,manifolduna, turbosuna, exantriğine kadar herşey var
istersen sıralı şanzıman bile var, ön differansiyele kilit bile var (arka zaten kilitli)

birde beyni 250hp üzeri için mutlaka değişmek lazım hannn ta ta ta ta ta :D

shkodra
12-07-2016, 19:41
Bul bir tane temizinden , yapayim nir efsane .
Binip surdugumde eger istedigim hissi verir ise ne ugruna olur ise olsun bu maceraya girecem..

emi-R
12-07-2016, 20:14
Benim tercihim q4 olurdu.Bu aracın zamanında DTM de neler yaptığını bizden daha iyi bilirsiniz.Bir de GTA veya DTM body yapıldı mı ölümsüzlük iksirini içersiniz:)

ghibli06
12-07-2016, 20:16
burda bence öncelikli söz sahibi alfa ve varsa maserati kullanıcıları olmalı Maxi nickli üyemizde alfa 155 vardı yanlış hatırlamıyorsam ghibli06 dada maserati var eski nesil o yüzden onların bence yorumları daha değerli olucaktır fikrindeyim..

ghibli06 bu arada galiba sizin araba maslak 2.kısımdaki maserati servisinde dimi aynı renk 06 plaka bir tane maserati vardı içerde..

kendi yorumum ise calibra yaşınıza çok genç işi gelir düşüncesindeyim her ne kadar kendide yaşı olsada aracın tasarımı genç işi bence.. 4x2 lerinde çok fazla sorun olmasada 4x4 lerinden uzak durulması gerektiğini genel olarak eski bir opelci olarak opel forumlarında okumuşdum zamanında..

Bencede Alfa gerek tarzı gerek duruşu gerekse yaşınıza daha çok gidiceğini düşündüğüm için alınır kanısındayım..

benimkisi en son 2009 da Maslağı gördü :)

sportwagon
12-07-2016, 21:14
Bul bir tane temizinden , yapayim nir efsane .
Binip surdugumde eger istedigim hissi verir ise ne ugruna olur ise olsun bu maceraya girecem..

Abi ben sana alfista olarak ışığı göstereyim ; Bostancı carium zeki abide güzel bir q4 var ,kapısını çalabilirsin :)

Ama şu da aklının bir köşesinde olsun eski model alfalara artık kendi ustaları dahi burun kıvırıyor, servisine sokmak istemiyor gördüğüm kadarı ile sen kendi söküğünü dikiyorsun ama q4 te bu ne kadar işler tartışılır..... Kolay yürütülecek araçlar değiller , olsaydı ben çoktan almıştım.

shkodra
12-07-2016, 22:06
Bostancı Sanayide rot balans ayarına gelmişti 155 Q4 kırmızı renkteydi Zeki Ustadaki araç bu mu ??..

TaGo
12-07-2016, 22:14
C20let motor modifiyeye çok açık. Yol tutuşta ciddi iyi sayılır. Calibra daha hafif dahaaerodinamik

İbrahim Erdem
12-07-2016, 22:39
Şahsi görüşüm hiçbiri.Hele pist için ise sanmıyorum.

hondafit
12-07-2016, 23:04
parça yönünden calibra

dragstar
12-07-2016, 23:52
hiç şuphesiz alfa

coolvtec
13-07-2016, 00:16
1) Audi A4
2) Alfa 155 (gençliğimde hsataydım.)
3) Calibra (gençliğimdde buna da hastaydım.. Ama bir tanıdığım daha garanti kapsamındayken 4x4 sismtemindeki problemden dolayı fabrika ile mahkemelik olmuştu.)

ufuksaracci
13-07-2016, 00:19
İzmir Güzelyalı'da bir tane var Q4, arada görüyorum sahibi kimse çok iyi bakmış. Tertemiz ve diri duruyor. Büyük ihtimal satmaz herhalde, otomobiline o kadar iyi bakan kolay kolay kopamaz.

ozyt1000
13-07-2016, 07:23
Eskiden Alfa hastasıydım. önce 33 sonra 155 ten sonra 1 yıl kadar Q4 kullandım. Bostancı carium Onur ile beraber iyice bakarak almıştık. Kasa vs temizdi. Ama motordaki sıkıntılar bitmedi, sonunda sakin sakin giderken yatak sardık. Motoru topladık ama hep elektrik sistemi ve beyinle ilgili sorunlar çıkmıştı. O dönemler cem isimli arkadaşta da hem siyah hem kırmızı Q4 vardı. Siyah zeytinoğlu'nun eski aracıydı ve muazzam temizlikteydi. Bulabilirseniz onu alın derim.

Özetle Q4 almak için aracın temiz olması yetmez motor mekanik geçmişini de bilmeniz gerekir. Aksi takdirde sağlam sinirler ve ciddi bütçe gerektiren bir proje olur.

ozyt1000
13-07-2016, 07:25
Benim eski araçta buydu ilana çıkmış.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-sahibinden-alfa-romeo-155-q4-4x4-orjinal-extra-li-317029439/detay

shkodra
13-07-2016, 09:38
Yardımlarınız ve yorumlarınız için sağolun. Çok teşekkür ederim..

TaGo
13-07-2016, 09:44
Bu arada bu q4 ün üzerindeki aksesuar heralde bir 6-7 bin yapar. Yani alınası bir araç

Zero
13-07-2016, 11:08
Eskiden Alfa hastasıydım. önce 33 sonra 155 ten sonra 1 yıl kadar Q4 kullandım. Bostancı carium Onur ile beraber iyice bakarak almıştık. Kasa vs temizdi. Ama motordaki sıkıntılar bitmedi, sonunda sakin sakin giderken yatak sardık. Motoru topladık ama hep elektrik sistemi ve beyinle ilgili sorunlar çıkmıştı. O dönemler cem isimli arkadaşta da hem siyah hem kırmızı Q4 vardı. Siyah zeytinoğlu'nun eski aracıydı ve muazzam temizlikteydi. Bulabilirseniz onu alın derim.

Özetle Q4 almak için aracın temiz olması yetmez motor mekanik geçmişini de bilmeniz gerekir. Aksi takdirde sağlam sinirler ve ciddi bütçe gerektiren bir proje olur.

YZ plakalı araç Türkiye de gördüğüm en temiz bakılmış spor araçlardan biridir. 2004 senesinde çok kovaladık ama o zaman satmadılar her gördüğümde içim kıpır kıpır olur. Metin amca Q4 iyidir ama çok başın ağrıyabilir.

sinanbaysal
13-07-2016, 11:38
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-calibra-turbo-4x4-safir-siyah-212254881/detay
Araba yılan gıbı duruyor fakat fıyatı da ona gre ıstenmıs :)
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sorunsuz-bakimli-calibra-4x4-turbo-310515767/detay
Buda gayet ıyı fıyatı da uygun arac hakkında bır bılgım yok.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-acil-satilik-tr-nin-en-temiz-calibra-si-301594981/detay
bu aracların tıpının neresı hosunuza gıtmıyor anlamadım gercekten :) bence cok yakısıklı bır arac. Bu arabada A sından Z sıne kadar herseyı ıle sıfırlanıp toplanmıstı 2 sene once. Alınıp 4-5 lıra koyarak let e cevırılebılır. Yada astra gsı alıp turbolanabılır. Yada yada turbo astra gsı var bıldıgım beyaz oda alılabılır :)

individual
13-07-2016, 16:43
http://i.hizliresim.com/bbX6Ed.jpg (http://hizliresim.com/bbX6Ed)

Kim bilir bu araba nerde ?

Redfish16V
13-07-2016, 16:48
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-calibra-turbo-4x4-safir-siyah-212254881/detay
Araba yılan gıbı duruyor fakat fıyatı da ona gre ıstenmıs :)
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sorunsuz-bakimli-calibra-4x4-turbo-310515767/detay
Buda gayet ıyı fıyatı da uygun arac hakkında bır bılgım yok.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-acil-satilik-tr-nin-en-temiz-calibra-si-301594981/detay
bu aracların tıpının neresı hosunuza gıtmıyor anlamadım gercekten :) bence cok yakısıklı bır arac. Bu arabada A sından Z sıne kadar herseyı ıle sıfırlanıp toplanmıstı 2 sene once. Alınıp 4-5 lıra koyarak let e cevırılebılır. Yada astra gsı alıp turbolanabılır. Yada yada turbo astra gsı var bıldıgım beyaz oda alılabılır :)
Siyah bayadır ilanda ama ciddi diri araç.Beyazda sanırım lpg var ve kötü değil ama gözümde siyaha oranla gölgede kalıyor.34 t olan cengiz abinin eski aracı,ciddi temiz araçtı o da ama fiyatı fazla şişirmişler..

Bana göre her 2 araçta pist için düşüncem olmazdı.ikiside haftasonu binilecek kült otomobiller..

Yiğit G.
13-07-2016, 18:08
Tabiki Alfa Q4... Calibra ne kadar güzel olsa da bikere Q4 ün altı tamamen Lancia Delta Integrale dir... Ruhu efsane yani aracın...

darkmoon
13-07-2016, 18:57
Biri aracın dışına kabuğuna bakar tasarımını çok beğenir o şahane harika der.. Bir başkası aracın mühendisliğine alt yapısına geçmişine yürüyenine motoruna bakar o şahane der..

bakış farkı burda ortaya çıkıyor..

Alfa temelde lancia zaten.. arma alfa.. calibradada zamanın ötesinde bir teknoloji var dolusunda ama sıkıntısı çok..

birazda alıcak kişi yaşam tarzı bakış açısına göre karar vermeli.. eğer şekilci tasarıma önem veriyorsa zaten calibra der ama eğer arabadan anlıyorsa ve kabuğun altındakine önem veriyorsa alfa der..

shkodra
13-07-2016, 19:42
Gonlumun istedigini yapiyorum ve bir aksilik cikmaz ise basim derde giriyor , yani alfa 155 Q4 aliyorum. Kismet olursa tabiki. Hakkimda hayirlisi insallah.

Maxi
13-07-2016, 19:55
bugün zeki abiyi gördüm (mavi q4)
aradığını söyledi @shkodra
o arabayı satmıyor, satmaya niyeti olsaydı söylerdim zaten :)

atituti
13-07-2016, 19:59
herkesin bir gün mutlaka eski alfası olmalı ve tabi ceptede ekstra 20 30 bini hazır durmalı

shkodra
13-07-2016, 20:39
Zeki ustadaki Q4 yapilmis hazir. Bana keyif vermez . Geceler boyu uykusuz kalmaliyim . En az 2 usta 1 yedekparcaci ile kavga etmeliyim .

bilaloztkr
13-07-2016, 20:47
Biri aracın dışına kabuğuna bakar tasarımını çok beğenir o şahane harika der.. Bir başkası aracın mühendisliğine alt yapısına geçmişine yürüyenine motoruna bakar o şahane der..

bakış farkı burda ortaya çıkıyor..

Alfa temelde lancia zaten.. arma alfa.. calibradada zamanın ötesinde bir teknoloji var dolusunda ama sıkıntısı çok..

birazda alıcak kişi yaşam tarzı bakış açısına göre karar vermeli.. eğer şekilci tasarıma önem veriyorsa zaten calibra der ama eğer arabadan anlıyorsa ve kabuğun altındakine önem veriyorsa alfa der..

tasarım olarak alfa calibra'dan 10 gömlek üstün bence(kişiden kişiye değişir) o yüzden''ğer şekilci tasarıma önem veriyorsa zaten calibra der'' cümleniz yanlış.madem arabadan anlıyorsunuz ve biz anlamıyoruz;155'in kabuğunun altındaki nasıl calibradan iyi oluyor öğrenmek istiyorum

KÖROĞLU
13-07-2016, 21:02
Zeki ustadaki Q4 yapilmis hazir. Bana keyif vermez . Geceler boyu uykusuz kalmaliyim . En az 2 usta 1 yedekparcaci ile kavga etmeliyim .

On numara düşünce. İlerde bir gün emekliliği falan görürsek imkanlar da müsaade ederse böyle heveslerim olsun istiyorum.

Kesinlile yapılmışı almaktansa otur uğraş didin araştır emek ver ve kendin yap, kötü de olsa emek verdin mi sana güzel gelir.

Tasarım işi kişiye göre değiştiğinden o güzel bu güzel denmez ama mekanik olarak nedense bana alfa daha iyiymiş gibi geliyor.

shkodra
13-07-2016, 21:22
Aslinda biz buna halk dilinde "The itchy ass" turkce meali " oturgacin kasiniyor" denir.

overblack
13-07-2016, 22:42
bu arabaların ikiside adamın sinirlerini bozar. eğer illa bir 4*4 istiyorsan çok dolu bir gc8 ile uğraşması daha zevkli olur.hem bunların ikisinden de daha iyi yol tutar.sert arabadır.

shkodra
13-07-2016, 23:15
Subaru nedense sevemedigim bir kac aractan biridir.. E46 Coupe haric BMW de sevmem.. Bu tamami ile benim huysuzlugum yoksa her iki marka cok iyi..

initial-D
14-07-2016, 00:30
tasarımı,aktarma sistemi,italyan oluşu ile alfa derdim bende.

calibranın tasarımından oldum olası nefret etmişimdir.

HG6161
14-07-2016, 01:12
Alfa başkadır farklıdır özel hissettir.. temizi her zaman keyif verir

tool
14-07-2016, 11:40
A4 yurutmek daha kolay degil mi neden alfa?

https://www.youtube.com/watch?v=4L5skaIDEVo

hddsheriff
14-07-2016, 16:53
Kağıthane de satılık olan q4 E benim de aklım kayıyor ama cesaret edemiyorum.

shkodra
14-07-2016, 17:28
Kağıthane de satılık olan q4 E benim de aklım kayıyor ama cesaret edemiyorum.

Gerçekten başa bela Zeki Usta ile konuştum kendi mavi 155 Q4 arabası için harcadığı para 34.000 tl tutmuş , bu da sadece malzeme tutarı işçilik kendinden biliyorsunuz..

16EC813
14-07-2016, 17:38
Abi senin şu azmine hayranım ya seni tebrik ederim dediğine sonuna kadar katılıyorum ne olursa olsun insanın elinin emeğinin değmesi insanı çok mutlu ediyor ve o aracı kendine göre farklı kılıyor
Hayallerinin peşinde koşmaya devam :)

shkodra
14-07-2016, 18:28
Eyvallah çok teşekkür ederim..

hddsheriff
14-07-2016, 20:28
O 34 harcadıysa biz en az 50 harcarız sinir stres cabası

sportwagon
14-07-2016, 21:36
Gerçekten başa bela Zeki Usta ile konuştum kendi mavi 155 Q4 arabası için harcadığı para 34.000 tl tutmuş , bu da sadece malzeme tutarı işçilik kendinden biliyorsunuz..

Ah ha ha satmıyor demek yaşlı kurt:) q4 bulunur aslında son dönemde bit pazarına nur yağdı , iyi araçlar garajlara çekildi hafta sonu aracı oldu vs... ama 14000 lik q4 yemekle doymaz ,doysa da randıman vermez kanısındayım, yapılmış 75 turbo america vardı ilanlarda içi dış düzgün aradığınız ruha ilaç bir model olur

vectra-tuner
15-07-2016, 01:40
Bende Calibra var, aslında 4 çeker sistemi sanıldığı kadar sorunlu değil, ancak her altı 6 ayda bir yağını değiştirmek , lastik basınçlarını düzenli kontrol etmek gerekiyor.. Motor Astra gsi sfi 'nin turbolusu... Ancak Piyasadaki Calibraların yüzde 90'ı apaçilerin elinden geçmiş durumda ve temizini bulmak imkansız . Alfa hakkında bir bilgim yok ancak yılların verdiği tecrübe ile söyleyebileceğim tek şey alacağınız araba olabildiğince yüksek model az km ve kurcalanmamış olsun... Gider 20 bine alırsınız Calibra üstüne 30 bin harcarsınız ama birşeye benzemez yada diğer aracı.

VWci
15-07-2016, 07:50
Bende Calibra var, aslında 4 çeker sistemi sanıldığı kadar sorunlu değil, ancak her altı 6 ayda bir yağını değiştirmek , lastik basınçlarını düzenli kontrol etmek gerekiyor.. Motor Astra gsi sfi 'nin turbolusu... Ancak Piyasadaki Calibraların yüzde 90'ı apaçilerin elinden geçmiş durumda ve temizini bulmak imkansız . Alfa hakkında bir bilgim yok ancak yılların verdiği tecrübe ile söyleyebileceğim tek şey alacağınız araba olabildiğince yüksek model az km ve kurcalanmamış olsun... Gider 20 bine alırsınız Calibra üstüne 30 bin harcarsınız ama birşeye benzemez yada diğer aracı.

Calibra'daki 4 ceker sistemi HALDEX mi?

vectra-tuner
15-07-2016, 09:41
Calibra 4 çeker sistemi detaylı

http://www.cavalierturbo.com/downloads/richie/4wd_transfer_box.html

Kısaca , 30 kms süratten sonra Frene basınca araç 2 çekere geçiyor... Bunun dışında sürekli 4 çeker... Sigorta kutusundan 19 nolu sigortayı çıkartınca (bende on off switch var) Aracı 2 çeker kullanabiliyorsunuz.,

shkodra
23-07-2016, 23:40

Size ozel mesaj attim. Bakip donermisiniz..

SARP CARROL
23-08-2016, 21:22
ankaranin eski alfa camiasi iyi tanir,Orkun abinin eski arabasi bu,suanda istanbul yada adanada olmasi lazim
http://i.hizliresim.com/bbX6Ed.jpg (http://hizliresim.com/bbX6Ed)

Kim bilir bu araba nerde ?

mertt_66
11-09-2016, 20:09

Zekideki mavi q4 ben sattim zekiye ve motorunu kendim topladim zeki sadece komple boya yaptirdi.eee nasil oluuorda 50 bin küsür para harciyor demekki komple boyayi 30 bine yapiyorlar

sportwagon
11-09-2016, 20:58
Zekideki mavi q4 ben sattim zekiye ve motorunu kendim topladim zeki sadece komple boya yaptirdi.eee nasil oluuorda 50 bin küsür para harciyor demekki komple boyayi 30 bine yapiyorlar

lpg ve motor sistemi elden geçti ve dıştan boyanıp jantlar yenilendi diye biliyorum ,50 bin gibi bir rakam telaffuz etmemiştir diye tahmin ediyorum......bu arada yozgattaki q4 uzmanı arkadaş sizsiniz demek tebrik ediyorum , piyasadaki beğendiğim 4-5 q4 e eliniz değmiş bende alıcam inşallah düzgün bir q4 ama bit pazarına nur yağdı enteresan rakamlar isteniyor , varmı referansınızda sattığınız rakamlara yakın :) bir araç.

mertt_66
12-09-2016, 18:30
Yozgattaki q4 lerle ilgilenen iki kisiden biriyim.size siralayim.ankaradan aldim kaza yapip çöpe attim kirmizi q4 resimdeki.ispartadan siyah aldim motor ariza verdi istabula sattim.istanbuldan maviyi aldim kasasi hosuma gitmedi motor piston eritti ve komple motor yaptik zeki ustaya sattim.istanbuldan siyah aldim guzel bir aractir su anda yozgattin sorgun ilcesinde cavus ustaya sattim kendisi yegenimdir.veen son aracim ankaradan aldim siyah mukemmel bir arabadir bu gune kadar gordugum en orjinal Q4 dur.hala fabrika boyasi uzerinde .komple motor topladim bu hikayeyi alfa Romeo 155Q4 genel tanitim basligi altinda paylastim.su anda iki adet q4 var elimizde

mertt_66
12-09-2016, 18:34
Araca yeni motor topladik.bu araclarin yatak sarma yorgan yakma sorunu yok .önemli olan motoru saglam ve temiz toplamak.oncelikle aracin turbosu krank ve kollar std .biz pistonlari fiat croma forget piston kullandik cometic celik conta 40 mm lik kullandik.emme manifoldu lancia kappa kullandik enjektorler pistona daha yakin mesafede.ayrica devir daim su pompasinin kasnagini ölç tük 13 cm capinda biz hizli bir devir daim icin 11 cm kasnak kullandik.yag pompasini orjinal lancia turbo pompa kullandik.yag soutucuya destek amacli tempra yag su soutmali yag soutucu kullandik ve kucuk bir radyatorle destekledik.simdi aracimizdan daha dusuk turbo basincinda daha cok güç aliyoruz.yani 0.6 turbo basinciyla daha cok tork aliyoruz sebeb pistonlarin yanma odalarinin dar olmasi....

mertt_66
30-09-2016, 20:30
Maxi denen şahıs beni konu disina atti burdan kendisini kiniyorum.q4 hakkinda yaptigimiz calismalarimizi begenmedi yada yediremedi kendisine yaziklar olsun

atituti
30-09-2016, 20:35
konu dışına attı ne demek oluyor