PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : e46 m3 aldım..

HulusiToker
15-07-2016, 21:07
Arkadaşlar merhaba e46 m3 aldım biraz problemleri var komple yatak falan sıfırlanıcak motor içi komple yenilenecek. Daha sonra aracı günlük kullanmayı düşünüyorum ustam bir sıkıntı olmaz günlük kullan dedi. Arkadaşlar manyakmısın olum günlük kullanılır mı diyor. Siz ne dersiniz bakımlarını falan hep zamanında yapıp düzgün kullanıcam aracı sürekli performanslı değil ayda 2000 km yaparım ortalama ne düşünüyorsunuz?

Yarbay
15-07-2016, 21:24
Ankara yollarinda vede ayda 2000km yani yilda ort kis kullanmadan bile 18bin. Ustelik aracta yeniden toplama arac motor vs. Tek sormak istedigim sey neden? Bu araziye ferrari kullanmaktan farksiz benim icin. E46 m3 asla ama asla gundelik arac degil hayir oyle diyende ya atiyor omrunde binmememis yada sadce muhalefet olmak pesinde

bordeaux
15-07-2016, 21:28
hayırlı olsun. zaten aklınızdaydı sanırım. aşkta mantık olmaz. hepimiz araba tutkunuyuz. varsın 3-5 kuruş tuzlu olsun hayalleriniz gerçekleşsin. smg mi manuel mi? fotolarını paylaşırsanız sevinirim.

XSi
15-07-2016, 21:29
Gündelik olarak kullanımda nasıl dezavantajı var?

Chn53
16-07-2016, 10:55
Yakıt sıkıntı cıkarmıyorsa gayette binilir çünkü neden binilmesin

powERS
16-07-2016, 11:50
Neden kullanılmasın ki para çokomel. Porsche ler ferrolar gunluk kullanılıyor m3 ün nesi eksik

Gokmen Erbas
16-07-2016, 11:55
m serisi gunluk ayak isleri icin fazla masrafli konforsuz olur. yapilabilir ama sacma olur yani gereksiz. ufoyu kis gunu isinmak icin degil de yaz gunu aydinlanmak icin kullanma kafasi bu.

arda35
16-07-2016, 13:14
Aynen şehir içi insanı yorar. M paketli 3 serileri bile yeterince konforsuz şehir içinde.

rebeloghy
16-07-2016, 13:29
e46 m3 sahibi olsam yanımda benimle yürüsün isterim sanırım binmeye kıyamam şehir içinde ara sokak dolaşmaya :) :D

kesici
16-07-2016, 14:01
Aynen şehir içi insanı yorar. M paketli 3 serileri bile yeterince konforsuz şehir içinde.

Kusura bakmayında neresi konforsuz ? Ne kadar lüks yaşayan bir toplum oldukta M3 gibi bir araç, hadi onu geçtim 3 serisi BMW konforsuz oluyor. Halk olarak komple burjuva oldukta benim mi haberim yok. Yakıt masrafı dokunmuyorsa, Bağcılar, Esenyurt gibi köstebek yuvası yerlerde gezilmiyorsa gayette binilebilir.

shkodra
16-07-2016, 14:09
BMW deki tek sevdigim kasa E46 Coupe . Gule gule iyi gunlerde kullan . Canin nasil ve nerde kullanmak istiyorsa oyle kullan.. Kimseyi dinlemede , keyfini cikar ..

yiGT
16-07-2016, 14:16
Yollar, trafik ve tüketim konuları hiç uygun olmasa da önemli olanın siz nasıl mutluysanız öyle hareket etmeniz olduğunu düşünüyorum. Güzel günlerde kullanın...

KingoAtmo
16-07-2016, 14:40
Masrafı seni üzmeyecekse istediğin yerde kullanırsın kardeşim, keyfine bak :)
Ben 7 yıl boyunca 106 gti aile arabası gibi kullandım, 5cm basık yaylı hali ile 4 kişi tatillere mi gitmedik,
5 yıl içi sökük drag spec saxo vts yi günlük araba olarak kullandım, keyif para senin :)

canozgur106
16-07-2016, 15:02
İmkan varsa tuvalete bile gidilir insanlar ne arabaları kullanıyor gündelik olarak..Konforsuzluğu nerden geliyor ona çok şaşırdım konuşuşan araba Bmw

painkller
16-07-2016, 15:10
eğer o arabayla markete giderken, işten çıkarken, oraya buraya giderken yüzünüzde tebessüm oluşuyorsa istediği kadar masraflı olsun buna değer.

Sezgin
16-07-2016, 15:12
Kusura bakmayında neresi konforsuz ? Ne kadar lüks yaşayan bir toplum oldukta M3 gibi bir araç, hadi onu geçtim 3 serisi BMW konforsuz oluyor. Halk olarak komple burjuva oldukta benim mi haberim yok. Yakıt masrafı dokunmuyorsa, Bağcılar, Esenyurt gibi köstebek yuvası yerlerde gezilmiyorsa gayette binilebilir.

Belkide e21 falan icin konforsuz demistir arkadas :D ki onuda ben kullanmadim ama soyledigi 90-92-93 f30 falansa cok komik tespit :D

kadireren
16-07-2016, 15:48
E46 m3 parasına alınan diğer araçlara göre konforsuz olabilir ama o güçte araba içinde biraz konforsuz olmasının sorun olcağını sanmam millet dip basık ies , gti , vts ve şahin ile geziyo m3 ün en konforsuz hali bile günlük kullanıma engel değildir imkan varsa kullanılır

blumenberg
16-07-2016, 16:46
ben vette'ye ilk 5 ay falan gündelik bindim, son 2 aydır ufek tefek işler için c segment aracım var onu kullanıyorum, yorucu gelmeye başladı, arabayı ısıt, çukurlara dikkat et vs :)

fthdrn
16-07-2016, 17:30
SkYhawk bu konu hakkında söylemek istediğin birşey var mı ?

fthdrn
16-07-2016, 17:30
SkYHAWK olcaktı niye olmadı ki

jeffy
16-07-2016, 17:42

o yazıdan m3 konforsuz sonucunu çıkarmak yerine o paralara günlük binilebilecek araçlar içerisinde sportif yapısı gereği konforsuz kalıyor sonucu çıkarmak daha mantıklı gibi geldi bana

Yarbay
16-07-2016, 17:59
Bazi yorumlardan yazanlarin yuzde 95i birakin m3 sahibi olmayi hayatlarinda e46 m3e yolcu olarak bile binmemis acik ve net ama aynen cem yilmazin dedigi gibi her halti bilen bir memleketiz. Beyler burda yaylari tatli sert degil adeta kaya olan yerr yakin lastik tabani traktor kadar buyuk yanaklari ince adeta pist aracindan soz ediyoruz. Burda bahsi gecen arac o derece yol sartlarinda zorlaniyorki sasesi catliyor ve kronik hastaliklari arasinda bu sorun oyle 1000 de 1 olan durumda degil siz bu aracin sifirini gec 15yillik toplanmisini gunluk kullancaksiniz ustelik turkiyede ankara. Mumkunmu mumkun mantiklimi orasi tartisilir parasi olan gerci burda ne sacmaliklar yaparken goruyorum bu artik normal sayilir degisik bir ulkeyiz

Network
16-07-2016, 18:01
Konfor olarak biraz yorucu, ekonomik olarak biraz ağır olabilir ama özenle kullanıldıktan sonra çok keyifli olacaktır...

kesici
16-07-2016, 18:10
Bazi yorumlardan yazanlarin yuzde 95i birakin m3 sahibi olmayi hayatlarinda e46 m3e yolcu olarak bile binmemis acik ve net ama aynen cem yilmazin dedigi gibi her halti bilen bir memleketiz. Beyler burda yaylari tatli sert degil adeta kaya olan yerr yakin lastik tabani traktor kadar buyuk yanaklari ince adeta pist aracindan soz ediyoruz. Burda bahsi gecen arac o derece yol sartlarinda zorlaniyorki sasesi catliyor ve kronik hastaliklari arasinda bu sorun oyle 1000 de 1 olan durumda degil siz bu aracin sifirini gec 15yillik toplanmisini gunluk kullancaksiniz ustelik turkiyede ankara. Mumkunmu mumkun mantiklimi orasi tartisilir parasi olan gerci burda ne sacmaliklar yaparken goruyorum bu artik normal sayilir degisik bir ulkeyiz

Dayı bende 44 yaşında olsam senden daha fazla motorlu şeye binmiş olurdum, insanları böyle küçük görmenin alemi yok.
fthdrn kardeş sende tag yapmayı öğrenirmisin, yapmasını bilirsen herşeyi yapabilirsin.

Yogi
16-07-2016, 18:21
hayirli olsun arabaniz, artik e46 m3 denince aklima bu konu geliyo

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/215691-bir-ikas-produksiyonu-phoenix-yellow-e46-m3.html

KingoAtmo
16-07-2016, 18:28
Yarbay pardon reis gelmiş bize laf düşmez en iyisini doğrusunu güzelini o bilir

fthdrn
16-07-2016, 18:35
Dayı bende 44 yaşında olsam senden daha fazla motorlu şeye binmiş olurdum, insanları böyle küçük görmenin alemi yok.
fthdrn kardeş sende tag yapmayı öğrenirmisin, yapmasını bilirsen herşeyi yapabilirsin.
kesici öğretir misin yapamadım :(

kesici
16-07-2016, 18:39
kesici öğretir misin yapamadım :(

Skyhawk34

Skyhawk34

Bende yapamadım

kesici
16-07-2016, 18:40
Yapmışım yav :D

Emre-Dylan
16-07-2016, 18:41
Aylık gelirim 15bin üstüyse binerim :)

fthdrn
16-07-2016, 18:46
Skyhawk34

Skyhawk34

Bende yapamadım
34de varmış ben ondan yapamadım. Adam esenyurtta oturuyor İstanbul plaka kodu ile kullanıcı ismi almış şaka gibi :D

HulusiToker
16-07-2016, 18:54
Bakalım neler olucak kışın 2 ay kullanmam zaten. Yazın da aylık 1000km yi bulmaz. Günlek kullansam sıkıntı yaşamam herhalde yavvv

redbull35
16-07-2016, 19:51
Bmw kullanıp sıkıntı yaşamayan varmıdır ki ?

KOSEREN
16-07-2016, 20:18
Ne alaka nerden vardınız bu sonuca?

redbull35
16-07-2016, 20:37
80k de ilk sahibinden aldığım 1 sene kullanıp sanayiden çıkmayınca

KOSEREN
16-07-2016, 21:17
Alacağınız arabayı iyi seçerseniz yanlış sonuçlara varmamış olursunuz

redbull35
16-07-2016, 21:40
Dediğim gibi ilk sahibinden 80.000 km de hatasız araçtı daha nasıl seçici olalım

omer_yildir
16-07-2016, 22:11
Borusanda çalıştığım dönemde 4 tane arka travers ve taban sacının yırtılarak diferansiyeli boşa çıkan e46 m3 gördüm. Komple taban sacı da değiştirdik. Kaporta deneyimime göre belirteyim, güce göre şase zayıf. Hayvan gibi m3 e özel salıncaklar taşıyıcılar var ama zorlayınca sac aksam sıkıntılı, ön kulelerde de sık sık şişmeler görüyorduk.

arda35
16-07-2016, 22:14
Konforsuz derken neden masaj yapmıyor diye hayıflanmıyoruz. Şehir içi için oldukça sert bir araç. Genellikle düzgün yollarda kullanılacaksa elbette sorun olmaz. Ama yeri gelecek ara sokaktan geçeceksiniz, bir sürü çukura gireceksiniz. Trafikte dakikalarca hareketsiz bekleyeceksiniz vs... Hem kullanana hem de araca yazık.

Seven7
16-07-2016, 22:27
Hayırlı olsun aracınız öncelikle.
Konfor, rahatlık tamamen göreceli bir kavram. O yüzden kullanın 1-2 hafta gündelik olarak. Zaten kendiniz karar verirsiniz. Sizin için problem teşkil etmiyorsa kullanımı yakıtı vs. kimin ne dediğinin bir önemi yok.

Bmw çok yorar, eşek niyetine Linea falan alın şehiriçi için, çok daha konforlu(!) olur.

16EC813
16-07-2016, 23:14

Kardeşim sen niye hep böle kesicide dolaşıyon mazallah bi gün yatak Sarcan :)

Hayırlı olsun aracınız canınız Nasıl istiyorsa öle binin kazasız belasız

Emre-Dylan
17-07-2016, 00:13
Borusanda çalıştığım dönemde 4 tane arka travers ve taban sacının yırtılarak diferansiyeli boşa çıkan e46 m3 gördüm. Komple taban sacı da değiştirdik. Kaporta deneyimime göre belirteyim, güce göre şase zayıf. Hayvan gibi m3 e özel salıncaklar taşıyıcılar var ama zorlayınca sac aksam sıkıntılı, ön kulelerde de sık sık şişmeler görüyorduk.

Abi bir şey sorabilir miyim? e46 m3'ün kaporta yırtılması meşhur çoğu m3 bunun gazabına uğramış, ama böyle bir sorun bildiğim kadarıyla daha eski model e36 m3 de yokken aynı güçte olmalarına rağmen e46 m3'te böyle bir sorun nasıl oluyor anlamıyorum? Yani kaporta şase tasarımını yaparken böyle bir hataya nasıl düşmüşler gerçekten çok tuhaf.

AşkınS.
17-07-2016, 00:29
Valla basligi görünce iyi halt ettin dedim kusura bakma konu sahibi arkadas :) severim,cok güzeldir ama derdi de guzellgiiyle yarışır:) Allah yardimcin olsun gule gule bin..

AdemAr
17-07-2016, 01:32
Abi bir şey sorabilir miyim? e46 m3'ün kaporta yırtılması meşhur çoğu m3 bunun gazabına uğramış, ama böyle bir sorun bildiğim kadarıyla daha eski model e36 m3 de yokken aynı güçte olmalarına rağmen e46 m3'te böyle bir sorun nasıl oluyor anlamıyorum? Yani kaporta şase tasarımını yaparken böyle bir hataya nasıl düşmüşler gerçekten çok tuhaf.

e36 larda da oluyor arka amortisör kulelerinde şasi yırtılması. E46 kadar sık oluyormudur ona bişi diyemicem

Turboğuz54
17-07-2016, 01:49
Bmw kullanıp sıkıntı yaşamayan varmıdır ki ?

Var ben yaşamadım oldumu yağ su devam afrikaya bile giderdi tek marş ne cok boş yorum yapan adam var ya araba bu sorunuda olur zevkide

AliDogukan
17-07-2016, 03:17
Ya bu konfor meselesi çok teferruatlı.

Şahsım adına konuşuyorum bir araba kabine ses almıyorsa benim için çok konforludur hani sert süspansiyonlu olmasını geçtim isterse süspansiyon hiç olmasın.Sessizlik=konfor.

Bir başkası gelecek o da benim için aracın içinde ne kadar az sallanıyorsam benim için o araç o kadar konforludur diyecek.

Bir başkası gelecek benim için koltuk çok önemli dötüm rahat etmeli baldır desteği yanal desteği tam teşekküllü olmalı ısıtmalı soğutmalı olmalı diyecek.

Bir başkası gelecek ben aracın içinde eğleniyorsam kendimi iyi hissediyorsam multimedyası ses sistemi iyiyse konforludur beni rahat ettiriyor diyecek.

Bir başkası gelecek otomatik vites,adaptif hız sabitleyici,şerit takip asistanı,park asistanı,yağmur sensörü,far sensörü gibi donanımları olsun olabildiğince sürüşe az müdahale edeyim bu benim için konfordur diyecek.

Velhasıl kelam bir başkası hiç bitmez.Kimisi şo şekil sever kimisi bu şekil sever herkesin hayatına kimse garışamaz.

M3 ünüz hayırlı olsun.

kesici
17-07-2016, 07:41
Kardeşim sen niye hep böle kesicide dolaşıyon mazallah bi gün yatak Sarcan :)

Hayırlı olsun aracınız canınız Nasıl istiyorsa öle binin kazasız belasız
16EC813 Zaten abi yönetim arada bir segman atıyor bana :D

onursumer
17-07-2016, 09:33
ortalama 2000km için ne konforu ne yakıtı rahatsız eder bence rahatlıkla binilir

ghibli06
17-07-2016, 10:59
park asistance, şerit takip sistemi e ledli kapı kolu olmadığı için şehir içi günlük konforsuz olur, kullanılmaz...

kesici
17-07-2016, 11:02
park asistance, şerit takip sistemi e ledli kapı kolu olmadığı için şehir içi günlük konforsuz olur, kullanılmaz...

Ahahah :D Ben birşeyi merak ediyorum;

Bu BMW'lerdeki ışık paketi mevzusu sadece kapı kolundaki ışıklardan mı ibaret ?

ghibli06
17-07-2016, 11:03
Ahahah :D Ben birşeyi merak ediyorum;

Bu BMW'lerdeki ışık paketi mevzusu sadece kapı kolundaki ışıklardan mı ibaret ?

hangi kasa?

Chn53
17-07-2016, 11:52

36 m3 ile 46 m3 aynı güçlerde değil

e36 larda da oluyor arka amortisör kulelerinde şasi yırtılması. E46 kadar sık oluyormudur ona bişi diyemicem

36 ya nazaran 46 da daha çok oluyor

Emre-Dylan
17-07-2016, 12:01
36 m3 ile 46 m3 aynı güçlerde değil

36 ya nazaran 46 da daha çok oluyor

Soruma yanıt verseydin daha makbul olurdu, arada 20bg kadar fark var bende farkındayım onun.

kesici
17-07-2016, 12:09
hangi kasa?

Özellikle 2009-2011 3 kasalarda çok revaçtaydı bu donanım, halen varmı 3 kasalarda?

ghibli06
17-07-2016, 12:26
Özellikle 2009-2011 3 kasalarda çok revaçtaydı bu donanım, halen varmı 3 kasalarda?

lci lerde kapı kolu ledi, kapı eşik aydınlatması, iç pakette ayak altı ve trim aydınlatma ile ambians aydınlatma mevcut, yeni kasalarda yani F30 larda her şey standart geliyor...

arda35
17-07-2016, 12:57
AliDogukan kastettiğimiz, göreceli bir sürüş konforu değil. M donanımlı bir e46'yı bir ay boyunca büyükşehirde günlük kullan, demek istediğimizi daha iyi anlayacaksın.

I-HANN
17-07-2016, 13:15
hayırlı olsun

ilk m3 ümke 83.000 km
ikincisi ile 21.000 km yol yaptım
daha sonradında kısa kısa km ler ile değiştim

arac kac km de ? motoru sıfırlar konuyu kapatırsın fakat aracda sadece motor yokki

zaman zaman sensör defransıyel aks elektronık aksam gibi sorunlar cıkartıcak
bunlarıda göz önünde bulundur tuzu büberi say bin ;)

gündelik kullanım lafına uyuz oluyorum bu araç yok yağmurda bınılmezmız yok kışın cıkarılmazmış yok gündelik binilmezmiz niyeymiş o pardon ? ben 83.000 km bakkala gıderken dahı kullandım yakıtı şehir içinde 9-11 litre idi sehırler arası 8 lere düşüyordu , konfora gelince spor arabada konfor beklemek neyin kafasıki nesi konforlu değilmiş ?
gündelik kullanılmaz konforlu değil diyenlerin kaçtanesi orjinal m3 alıp gündelik kullanmışki böyle bir kanıya varmışlar , sağda solda 10 larca kaza yapmış herseyi idareten toplanmış yapılmış m3 lerden ne performans bekle ne yol tutus nefe konfor , bu zamana kadar standart olarak e46 m3 kadar kontrollü bir araç daha kullanmadım .

CGR328
17-07-2016, 16:04
günlükte gazla istiyosan tatile git istersen drift yap ama tek şart , ustanı iyi belirle usta faktörü ///M makinelerde çok önemli

Yarbay
17-07-2016, 16:45
Ayda topu topu 2000km yapiyorsan konforda yakitda yormazmi pardon ayda daha kac km yapacaktiki? Sehir icinde 9lt yakan e46 m3? Arkadas herhalde cinnahdan sadece inip omuzuna alip oyle geri cikiyordu. En ama en komigi kisin kullanilan e46 m3 yorumu abi daha fazla dayanamayacagim uyuz otesi uyuz oldum gereksiz muhabet e46 m3 hemde gundelik ustelik toplama motorlu ve 15 yasinda ustelik ayda 2000km ile ankarada. Ne diyim he arkadas.

HulusiToker
17-07-2016, 16:53
Ayda topu topu 2000km yapiyorsan konforda yakitda yormazmi pardon ayda daha kac km yapacaktiki? Sehir icinde 9lt yakan e46 m3? Arkadas herhalde cinnahdan sadece inip omuzuna alip oyle geri cikiyordu. En ama en komigi kisin kullanilan e46 m3 yorumu abi daha fazla dayanamayacagim uyuz otesi uyuz oldum gereksiz muhabet e46 m3 hemde gundelik ustelik toplama motorlu ve 15 yasinda ustelik ayda 2000km ile ankarada. Ne diyim he arkadas.

Toplama olması daha iyi değil mi? Değişmesi gereken tüm parçalırı değiştiricem, yatak vs... alt takımı komple sıfırlayacağım. Kışın sürmeyeceğim zaten onu söylemiştim yazında ayda 1000km yi ya bulur ya bulmaz

Yarbay
17-07-2016, 17:10
Toplama olması daha iyi değil mi? Değişmesi gereken tüm parçalırı değiştiricem, yatak vs... alt takımı komple sıfırlayacağım. Kışın sürmeyeceğim zaten onu söylemiştim yazında ayda 1000km yi ya bulur ya bulmaz
Abicim herhalde toplama olmasi daha iyi degil hic toplama orininal sifir gibi olurmu. Km ile ilgili surda birkac sayfa gez sen ayda 2000km yapip kisin 2 ay kullanmayacagini yazdin buda yilda 20000km yapar oyle az bir km sayilmazki bu stanfart gundelik kullanilan hususi araclarla halk kac km yapiyorki? Bana sorarsan 150bindeki m3 ile 200bindeko arac arasinda cok cok fark var 95bindekine bakacakken 160bindeki donup bakmam bile. Burda sunu anlatmaya calisiyorum herkes konfor konfor konfor demis ama asil kullanilmamasina sebeb olacak durumlardan biride deger kaybi yilda 20bin ile 2 sene binsen harcayacain lastik bakim fren yedek parca uzerine birde ciddi deger kaybi ile yazik olmazmi hem sana hem araca? Sahsen bu araca bende sahip oldum tamam cok uzun sure degil ama oldum vede toronto kanadada surdum orda bile henuz yeni olmasinabragmen bana gundelik arac icin cok uygun degil dedirtmisti. Ben yerinde olsam tatlo bir 2inci arac alir bunu garaj arabasi yapar haftasonu kullanirdim. Inan bana gundelik bindikten sonra araca olan heyecaninda azalir. Gundelikteb ote haftasonu araci yaparsan senelerce araca karsi heyecanini korursun bana sorarsan sende emin degilsinki boyle bir konu acmissin degilmi? Emin olsan sormazdin ozetle ve madem sormussun kullanmis biri olarak benim yorumum hafta sonu araci yap kardesim sonucta burda insanlar cikar uzerine yorum yapmiyor. Yinede sen bilirsin kardesim sonucta arac senin para senin her turlu hayirlo ugurlu olsun ama

Fatih
17-07-2016, 17:22

Katılıyorum.
Yılda 20 bin kmnin üzerinde olur. Bu kmleri yapan adamlar gidip dizel alıyor.
M3 için bence yıllık yüksek km olur.

Emre İlbi
17-07-2016, 21:43
şehir içi 9 litre yakan M3? nasıl bir şehir içiymiş maşallah :D

cabrio, coupe, E36, E46, E92, bir çok M3 tecrübem var,

ben daha şehir içi 14-15 litrenin altına düşeni görmedim,

Kayseri şehir içinden bahsediyorum, bir İstanbul, Ankara trafiği yok tabikide,

Şehir içinde E46 M3 en iyi ihtimalle 17-18 litre ortalamalarda gezer, çünkü sakin kullanmak mümkün değil,

M3'e biniyorum, sağdan 50-60 km hızla gidiyorum diyen birine daha rastlamadım,

zaten öyle bir beklenti varsa mercedes S class falan alınmalı,

yarbay abinin dedikleri doğru, M3 yürütmek öyle kolay bir iş değil,

günümüz şartlarını düşünecek olursak, araçların km ve yaşlarını göz önünde bulundurursak,

benzin fiyatlarıda *****, maddi olarak külfetli olacaktır,

kıymayın kendinize, bu yaşta M3'ten soğumayın, günlük için dizel az yakan bir araç alın,

M3 keyif arabanız olsun, alın 100 liralık benzin, stres atın

kelalper
18-07-2016, 07:25
Günlük f355 de kullanırsın vosvosta kullanırsın. Önemli olan arabanın masraflarını karşılarken offf pofff dememek. Yok kardeşim istediği kadar bakım masrafı çıkarsın diosan al bin keyfine bak. Ama ufacık parçası bile 1000 lira dedikleri zaman noooluoz amk diyeceksen o zaman binme. Yılda ortalama 20 bin km az buz km değil m3 için.

HaKo
18-07-2016, 08:09
e46 m3 e de konforsuz denmiş ya :) sanki herkes maybachla geziyor mübarek. Kullanılır gayette günlük maddi gücün yetiyorsa kullanılır. kalkıp burda ferrari f50 muamelesi yapmaya gerek yok m3e.

dragon07
18-07-2016, 08:30
şimdi bu Yarbay cahil cahile cahil diyor cahilde cahile cahil diyor hiç akıllı yok mu ,,,, e46 m3 günlük kullanımda rahat edebileceginiz en rahat spor otomobillerin başında gelir.

şimdi bu cahile şunu söylemek istiyorum typera evoya subaruya hiç binmişmi ? rahatlıktan kastınız nedir spor otomobillerde rahatlık arayanlara tutuluyorum açıkcası .

iyiki almıssın kardesim bakımlarını yaptır günlük bin.

Otto_Skorzeny
18-07-2016, 09:06
Araba allaha sukur m3 honda falan olsa yanmistik :D. Neyse bulandirmiyim istediginiz gibi binin bence keyif icin aliyorsunuz hayirli ugurlu olsun

Yarbay
18-07-2016, 09:20
yeminle bundan sonra şirket yönetimine diyecem bir e46 m3 alsın, gelen godoman müşterilerimizi uzun yolculuklarına KONFORLU LİMUZİN aratmayan E46 m3 alacam.

Mutlu Değerli
18-07-2016, 09:54
BMWye konforsuz diyen Rolls Royce'a biniyor olmalı :)

THe_ONe
18-07-2016, 11:01
Mevcut hafta sonları kullandığım e46 m3 üm var 1 ay önce aldım alır almaz yürüyen kısmına 2500 tl gibi bir masraf ettim ufak tefek edeceğim masrafları var

ilk aldığımda 5 gün kadar aralıksız kullandım konfor olarak normal binek araca göre sert hele trafikte dur kalkta kıyamıyorsunuz zaten yavaş 50 60 km hızla gitmek mümkün değil hele egsoz sistemi var ise 60 yaşındaki amca bile haz alır. günlük kullanımda gördüğüm kadarı ile yakıt çok fazla ve buna bağlı olarak yürütme maliyetide artacaktır

o yüzden hafta sonları veya canım sıkıldığında 100 tl lık benzın koyuyorum benzını tuketıp garaja geri koyuyorum seninde bu şekilde kullanmanı tavsiye ederim

ghibli06
18-07-2016, 11:18
millet BMW sini 'spor' hale getirebilmek için yay değiştirir, amortisör sertleştirir, kule gergisi takar, M3 kalın viraj çubuğu takar, short shift getirtir, 19 'spor jant' takar vs vs, gelmişiz burada 'M3 konforlu mu konforsuz mu?!' tartışması yapıyoruz, hem konfordan ödün vermeyim, kasisten geçerken altı değmesin, çukura girince sarsılmayım, virajda rahatsız etmesin, içeri gram ses girmesin ama araba da spor araba olsun denilecek kaç tane araba var?

Yarbay
18-07-2016, 11:33
burda konu biraz aranızda dağılmış kafalar karışmış sanırsam?

adam E46 m3 ile çakal ,apachi riderlara kıyasla, type r ile kıyasla, yok 106 gti ile kıyasla daha konforlumu diye sormamışki?

burda adam günlük kullanıma uygunmu demiş, özelte yukarıda bahsedilen araçlarla kıyaslamak saçmadan öte adeta komik.
herhalde e46 m3 stock halde özellikle helezonlu 106 gtidan, yada yere 2cm alçaltılmış type rdan konforludur.

yanlız şunu sormak lazım kendine bu m3ü 106gtiya kıyasla konforlu yapsada sonucunda gerçek anlamda konforlu yaparmı? yani yere yapıştırılmış 106 gti 10 birim kaya ise e46m3 6 birim kaya olunca konforlumu oldu?

burda sertliğinden,sıkılığından dolayı şasesi yırtılan araçtan söz ediyoruz arkadaşlar, yok BMW konforlu olmazmıymış filan gerçekten gülünecek yorumlar.

isterseniz bir google amcada iki saniyede bir E46 M3 ride quality, stiff ride, rough ride, harsh ride, vs vs diyin bir bakın bakim ne yorumlar çıkıyor gerçekten sahip olanlar neler demiş.

kaç kişi komple süspansiyonu elden geçirip yumuşatabilmeyi arayışına girmiş artık siz Ankara sokaklarında sürmekten bahsediyorsunuz hemde ayda 2000km :)

106 gti ile kasisten değil rampadan yine zıplarım içim el verir sorun değil derim hepsi kaç kuruş, bin bakim sadece fren balatası ve diskleri 3000tl olan aracada at kendini sokaklara görim seni anlatığın kadar umursamaz şekilde binebilecekmisin .

ghibli06
18-07-2016, 11:39
burda konu biraz aranızda dağılmış kafalar karışmış sanırsam?

adam E46 m3 ile çakal ,apachi riderlara kıyasla, type r ile kıyasla, yok 106 gti ile kıyasla daha konforlumu diye sormamışki?

burda adam günlük kullanıma uygunmu demiş, özelte yukarıda bahsedilen araçlarla kıyaslamak saçmadan öte adeta komik.
herhalde e46 m3 stock halde özellikle helezonlu 106 gtidan, yada yere 2cm alçaltılmış type rdan konforludur.

yanlız şunu sormak lazım kendine bu m3ü 106gtiya kıyasla konforlu yapsada sonucunda gerçek anlamda konforlu yaparmı? yani yere yapıştırılmış 106 gti 10 birim kaya ise e46m3 6 birim kaya olunca konforlumu oldu?

burda sertliğinden,sıkılığından dolayı şasesi yırtılan araçtan söz ediyoruz arkadaşlar, yok BMW konforlu olmazmıymış filan gerçekten gülünecek yorumlar.

isterseniz bir google amcada iki saniyede bir E46 M3 ride quality, stiff ride, rough ride, harsh ride, vs vs diyin bir bakın bakim ne yorumlar çıkıyor gerçekten sahip olanlar neler demiş.

kaç kişi komple süspansiyonu elden geçirip yumuşatabilmeyi arayışına girmiş artık siz Ankara sokaklarında sürmekten bahsediyorsunuz hemde ayda 2000km :)

106 gti ile kasisten değil rampadan yine zıplarım içim el verir sorun değil derim hepsi kaç kuruş, bin bakim sadece fren balatası ve diskleri 3000tl olan aracada at kendini sokaklara görim seni anlatığın kadar umursamaz şekilde binebilecekmisin .

ben de günlük bindim, bakımını yaptırdım devam ettim e46M3'ü... sonuçta e46 M3, 996, F355 dönemin spor araçları.. bu tarz bir araç satın alan nasıl bir konfor beklentisinde olabilir? cevap yazanlar 'ooo e46M3 aşırı konforludur, kedini 7 serisinde hissedersin, virajı S kasa gibi alır ama gaza basınca da Bugatti gibi gider' mi diyorlar? ama günlük kullanılmayacak kadar konforsuz ne demek? bu araç pist için hazırlanmış yerde 0,8 mm yükseklikte, kuru düzen direksiyonlu, ısıtmadan frenleri tutmayan, kanatsız arkası stabil olmayan bir araç mı nedir yani?

HaKo
18-07-2016, 11:46
çok pardon da e ne olacaktı başka ? M serisi bir araçtan bahsediyoruz. Tabii ki sert olacak. Günlük başka hangi spor araba kullanılır çok merak ediyorum hangisi e46m3 den çok daha konforlu o yılların otomobillerine bakalım ?

Yarbay
18-07-2016, 11:47
ben de günlük bindim, bakımını yaptırdım devam ettim e46M3'ü... sonuçta e46 M3, 996, F355 dönemin spor araçları.. bu tarz bir araç satın alan nasıl bir konfor beklentisinde olabilir? cevap yazanlar 'ooo e46M3 aşırı konforludur, kedini 7 serisinde hissedersin, virajı S kasa gibi alır ama gaza basınca da Bugatti gibi gider' mi diyorlar? ama günlük kullanılmayacak kadar konforsuz ne demek? bu araç pist için hazırlanmış yerde 0,8 mm yükseklikte, kuru düzen direksiyonlu, ısıtmadan frenleri tutmayan, kanatsız arkası stabil olmayan bir araç mı nedir yani?

kardeşim dediğin gibi bu durum göreceli, bana sorarsan yıl 2001 olsa, alan kişi sıfır olarak alıyor olsa, parası gani gani olsa vede zaten genç bir arkadaşımız olup bir önceki aracı ciddi modifiyeli 306 gti olsa bu duurmda onda inip binmek bana sorarsan mantıklı olurdu.

yanlız zaten belli başlı problemleri olan aracı alıp 15 sene yaşlandır, 150binkmye getir, motor indir o motoru rektifiye et vede yıl 2016 da ayda 2000km yap kulağa çok ama çok mantıklı gelmiyor.

ayrıca bu aracı alanın konfor beklentisinin olmaması gerektiğini söylüyorsunuzki tamamen katılıyorum peki bu söylediğiniz bu aracı konforlu yapıyormu çünkü yazıların %90ı e46 m3 neredeyse pamuk kadar konforlu olarak aktarılmışta?

ghibli06
18-07-2016, 11:53
kardeşim dediğin gibi bu durum göreceli, bana sorarsan yıl 2001 olsa, alan kişi sıfır olarak alıyor olsa, parası gani gani olsa vede zaten genç bir arkadaşımız olup bir önceki aracı ciddi modifiyeli 306 gti olsa bu duurmda onda inip binmek bana sorarsan mantıklı olurdu.

yanlız zaten belli başlı problemleri olan aracı alıp 15 sene yaşlandır, 150binkmye getir, motor indir o motoru rektifiye et vede yıl 2016 da ayda 2000km yap kulağa çok ama çok mantıklı gelmiyor.

ayrıca bu aracı alanın konfor beklentisinin olmaması gerektiğini söylüyorsunuzki tamamen katılıyorum peki bu söylediğiniz bu aracı konforlu yapıyormu çünkü yazıların %90ı e46 m3 neredeyse pamuk kadar konforlu olarak aktarılmışta?

hocam konfor beklentiniz olmasın bu araç çok konforludur diyen kim bilemiyorum ben değilim... ancak bu aracın arka kulelerinde yırtılmalar olabildiğini 2003 de görmeye başladık zaten bunun konforla ne alakası var? SMG I ve kısmen II ler sıkıntılıydı ama oun da konumuzla alakası yok, motoru 100 binde patlarmış onu da geçelim... konumu konfor ve günlük binmek, bu konuda beklenti nedir ve e46M3 ün yapamadığı nedir onu açıklar mısınız? işletim gideri fazlaymış çok yakarmış, bakı bunlar hala konforla alakalı şeyler değil...

dahan
18-07-2016, 11:57
sport arabada rahatlık ne arar arkadaş,,,sport arabanın süspansiyonu sert olur,,m3 sertmi neymi bilmiyom ,,,rover 220 mesala çok serrt ankaranın meşhur yolalarında takır tukur ,, m3 ve ona benzer araçların suçu yok,ülkede benzin çok pahalı sorun bu yani,,,m3 e para altın çoksa günlük binilir ,no problem,, m3 kullanan arkadaşların arac hakkında tecrübeleri dikkate alınmalı

Yarbay
18-07-2016, 12:35
hocam konfor beklentiniz olmasın bu araç çok konforludur diyen kim bilemiyorum ben değilim... ancak bu aracın arka kulelerinde yırtılmalar olabildiğini 2003 de görmeye başladık zaten bunun konforla ne alakası var? SMG I ve kısmen II ler sıkıntılıydı ama oun da konumuzla alakası yok, motoru 100 binde patlarmış onu da geçelim... konumu konfor ve günlük binmek, bu konuda beklenti nedir ve e46M3 ün yapamadığı nedir onu açıklar mısınız? işletim gideri fazlaymış çok yakarmış, bakı bunlar hala konforla alakalı şeyler değil...

arkadaş inan yoruldum heee haklısın deyip geççem yanlış anlama.

ghibli06
18-07-2016, 12:54
arkadaş inan yoruldum heee haklısın deyip geççem yanlış anlama.

hocam bir yorum yapıyorsun bizler yaşça büyükler tecrübeliler yorum yapınca insanlar da doğal olarak detay bekliyor, polemiğe girmek yerine bildiğimiz kullandığımız kadarıyla olumlu-olumsuz taraflarını yorumlasak yeterli, elbette ki her yorumun bir subjektif tarafı vardır, bak ben 20 senelik BMW ciyim, çoğu arkadaş da fikirlerime güvenir, benle de 'heee haklısın' tarzı tartışmana gerek yok bak ben de yılında bu araçlara sahip olmuş kullanmış adamım, körü körüne yorum yapmam...

uniquel
18-07-2016, 12:55
Valla tamamen maddi güce bakar binmek. gunlük de kullanabilirsiniz ama aylık 2000km yolunuzun cogunlugu trafikte dur kalk ile gececekse, arasokaklara girecekseniz, iş yerinizde ve evinizde özel otoparkınız yoksa, sürekli kısa mesafe bin-in yapa yapa kullanacaksanız; bence yazık etmeyin E46 M3'e. Gelmiş geçmiş en güzel spor araclardan birisi heleki 15 yaşından sonra bu şekilde yorulmamalı.

Ayrıca M donanımlı tüm bmw lerin bence genel sorunu sehirici kullanımdaki aşırı sertligi. ayda 500km yapan adamı yormaz belki ama günlük km'niz 100lere yaklaştıgında veya astıgında gercekten yorucu hale geliyor.
Ki güncel kasa bmwler m paket dahi olsa m süspansiyon iptali ile geliyor tr ye.

E36 3.20Coupe orj m aracım vardı. Şehirici gündelik kullanım bi süre sonra eziyet hale geliyor, resmen aracı yordugunuzu hissediyorsunuz iciniz parcalanıyor. Asfalt yamasından gecerken bile icim ciz ediyordu. Yok işte terli terli binmeyeyim aman direksiyon aşınır vites topuzu aşınır. Aman işte kapıyı kapatırken camdan tutma. aman kapıyı yavas ac kapat. Yagmur yagıyor aman camı acma doşeme kabarmasın.. Yok abi gündelik kullanımca cekilcek eziyet degil. Keyif resmen eziyet haline geliyor.

Bu arada yakıt konusunda sehirici 11lt cok iyimis. Ben kıçı kırık 320 ile sehirici 11,5-12lt ortlamayla geziyordum, m3 ile 11lt sehirici muazzam rakam.

Sırf bu yukarda saydıgım türden sebeplerden ve gündelik kullanımda yakıtın beni yorması sebebiyle cok sevidigim aracımı sattım. benim de ayda 2500km yi buluyordu ve aylık 1200lira yakıt parası vermek gercekten bir süre sonra koymaya baslamıştı.

Özetle, bence günlük kullanımda mantıklı degil diyorum fakat ben de tam 3 sene bindim ve 75bin km yol yaptım :D
Para senin, keyif senin. Alır binersin, baktın bunalıyorsun satarsın yada sehirici kullanmalık ufak bi arac alırsın.
Ben satmayı tercih ettim. Dizel otomatik arac aldım. Hem süspansiyon olarak e36dan daha konforlu, hem sehirici 5lt mazot yakıyor, hem de sehirici kullanırken acııyorum. Cunkü biliyorum ki parcası bozulsa zebille bulabilirim; +15 yaş araclar gibi temiz parça bulacagım sıkıntısı endişesi yok artık..

kıvancr
18-07-2016, 12:55
Senede 6.000- 8.000 km kullanıyrm , ıkıncı aracım olmasına ragmen hemen hemen hergun z4 3.5i kullanıyorum.
Aracın cıkardıgı masrafları gozardı edecegım, yakıtını problem etmeyecegım dersen kullanılabılır. Yınede herkes gıbı tavsıyem hafta sonu kullanabılmenız.
Z4 e marşa basıp benzın koyup kullanıyorum. Sadece yakıtı dıger araclardan fazla bunuda verdıgı buyuk keyfe oduyorum. e46 m3 ıcın aynı seyler gecerlı olacagını pek dusunmuyorum.

kıvancr
18-07-2016, 12:58
Sozlemeden gecemıcem 12 13 lıtrelerı m3 ıle ancak sehır dısında 120 150 km arası sabıt suratlerde gorebılırsın. Karışıkta, kullanıma baglı olarak 16- 19 lıtre arası yakar.

EM-RE
18-07-2016, 13:18
Ben yazıp çıkıyım 2009 da 2004 modeline 2 sene bindim.
2 senede 25.000 KM yaptım.smg sinden uzak dur illaki masraf çıkarır çıkarmaz ise sanslısın beni 10 kagıt etmişti.
Yagına suyuna çok dikkat edicen vanos sıkıntı çıkartmazsa yine sanslısın benimki çıkarmadı ama aynı yıllardaki 2 arkadaşım vanostan sıkıntı yaşadı.
şehir içi sakinde 14 lt lerde gezersin şehir dışı 9 lara kadar iniyor.Sabah çalıştırdınmı mutlaka ısınması gerekiyor.5 ile 10 dakika arası hava koşullarına göre yoksa oda sıkıntı bunu günlük kullanımda ne kadar sağlıklı yapabilirsiniz bilemem.Sertlik işi göreceli bende d2 coilover vardı memnundum çok rahatsız etmiyordu genel anlamda sahibi olduğum en güzel arabaydı.Ama araba ilgi ve para istiyor alt takımı filan pahalı

levent
18-07-2016, 13:39
Sozlemeden gecemıcem 12 13 lıtrelerı m3 ıle ancak sehır dısında 120 150 km arası sabıt suratlerde gorebılırsın. Karışıkta, kullanıma baglı olarak 16- 19 lıtre arası yakar.

E46 yı bilmem de 286 lık M3 1.4-1.6 dizellerin 6lt, capture 1.2tce (m3 ün sahibinin diğer aracı) 7.5 lt yaktığı koşulda 17-18 lt civarı yakıyor şehir içerisinde.

İmkan varsa binilir, bana göre sert değil M3 o kadar da rahatsız etmiyor..

Gunes G.
18-07-2016, 13:56
Konfor odakli konusulacaksa, motordan yakittan yirtilan kulelerden bahsetmeyelim. Surus deneyiminden bahsedelim, aracin icindeki oyuncaklardan bahsedelim, amortisorunden bahsedelim. Gecelim cok yakiyormus vs.

Alttaki araclar icin surus kalitesi ile ilgili diyebileceklerim bunlar, puanlarini da verdim, siz de kendi listenizi farkli araclarla yapip puan verirseniz konu ileriler, yok agiz dalasina girecekseniz konu diger milyonlarca konu gibi amacsiz sidik yaristirmaya doner.

E46 M3
Genel konfor 7/10
+ Indash yol bilgisayari
+ Otomatik koltuklar
+ Sunroof
+ Yuksek aerodinamik yapi (Cami acik bir m3 ile 120km/h ile seyahat ederken, asagidaki diger araclarla 80km/h da oldugundan daha gurultusuz bir seyahat yapmak mumkun)
- Tek kapi

Ep3 Type R
Genel konfor 4/10
+ Rahat vites konumu
- Olmayan teyp
- Yol bilgisayari
- Tek kapi

Evo 8
Genel konfor 4/10
+ Dort kapi
- Yol bilgisayari
- Asiri sert suspansiyon sistemi (dandik suspansiyon olunca boyle oluyor, konu derin esasen)
- Manuel klima

Evo 9 (gsr)
Genel konfor 6/10
+ Dort kapi
+ Duzeltilmis Bilstein suspansiyon sistemi
+ Otomatik klima
- yol bilgisayari
- cevirmeli koltuk ayari

Konfor odakli diyeceklerim budur. Konforlu mu konforsuz mu diye tartisacaginiza 10 uzerinden rakamlarla konusun, hayattaki hicbirsey siyah ve beyazdan ibaret degil, gri var, grinin tonlari var....

KÖROĞLU
18-07-2016, 14:06
Başlığı görünce hep şu cümle geliyor aklıma "hayırlı olsun da ben ne yapayım" :D

Konu sahibi motoru sıfırlayacağım demiş. Motor yapan adam rahat durmaz diğer aksama da el atar bence.

Adam yakıtla ilgili bir kıstas koymadığı için problem yok diye düşünüyorum.

SS hariç her araba kullanılır bence günlük. Bazısı sert araba sever bazısı yaylı yatak kıvamında sever.

Diğer faktörleri önemsiz diye düşünürsek (yakıt - sertlik - bakım maliyeti) bence kullanılır. Sen mutlu olacak mısın önemli olan o.

İmkan olsa ben çatır çatır kullanırım. Bir mala para veriyorsam bana hizmet edecek, ben ona değil :)

HulusiToker
18-07-2016, 21:31
Ben yanlış anlatmışım kendimi araca sandık motor getirdim onun içinde direk motoru açıp günlendirilmiş yatak vs. olucak arabada o yüzden motor olarak sıkıntı yaşamam herhalde alt takımda komple sıfırlandı arabada manuel

Emre-Dylan
18-07-2016, 21:40
Ben yanlış anlatmışım kendimi araca sandık motor getirdim onun içinde direk motoru açıp günlendirilmiş yatak vs. olucak arabada o yüzden motor olarak sıkıntı yaşamam herhalde alt takımda komple sıfırlandı arabada manuel

Abi en iyisi 2 hafta kadar kullan ona göre duruma bakarsın yada forumda m3 kullanmış ve kullanan kişilerin yorumlarını dinle.

TarikS
18-07-2016, 22:14

Konudaki sorunun cevabı tamamen arabaya nasıl yaklaştığınızla alakalı. Bende E46 330 Cabrio kullanıyorum, eğer Amerikalılar gibi olabilirsem "koy bi tarafına" diyerek gayet günlük biniliyor. He kol kaslarım gelişti orası ayrı bir eziyet konusu ama olsun.

Ama otomobiline aşık bir Türk gibi kullanırsanız içiniz acıyor, gideceğiniz her yere geç kalıyor, yeşil olan trafik ışığı görünce "nasıl olsa yetişemem" deyip bırakmayı öğreniyorsunuz bozuk yollar yüzünden. :D

Arasını bulursanız ne ala, ben şu an ortasını buldum gibi, öyle her şeye takılmıyorum sürte sürte geçiyorum egzozum patladı falan ama olsun kafam rahat :D Çok şeyapmamak lazım böyle arabalarda yoksa hakikaten günlük kullanmak eziyet.

blumenberg
18-07-2016, 23:42
http://i1239.photobucket.com/albums/ff516/blumenberg/13494781_1038855569494980_4238764290501323867_n_zp sirascmyb.jpg (http://s1239.photobucket.com/user/blumenberg/media/13494781_1038855569494980_4238764290501323867_n_zp sirascmyb.jpg.html)

Otto_Skorzeny
18-07-2016, 23:44
http://i1239.photobucket.com/albums/ff516/blumenberg/13494781_1038855569494980_4238764290501323867_n_zp sirascmyb.jpg (http://s1239.photobucket.com/user/blumenberg/media/13494781_1038855569494980_4238764290501323867_n_zp sirascmyb.jpg.html)

Haydaaaaaaa bundan sonra sürmesse ayıp zaten :D

cagataayk
19-07-2016, 19:39
Son posttan sonra çıkıp hunharca sokaklarda gazladım kilometre yükselttim :D :D

I-HANN
23-07-2016, 19:50
Sen görmedin diye aracın sehır ıcınde 9-11 yakmıycagı anlamına gelmez ;) getir e46 m3 stock beraber bursada yada istanbulda gezelim bakalım kaç litre yakıyor :) sakin kullanmak neden mümkün değil ? M6 ile bursa iskenderun gidip geliyordum 120 yi geçmeden gayetde mumkun sizin için mümkün olmıyan sey olabilir bundan aracı sorumlu tutamazsınız

shkodra
23-07-2016, 20:40
Benimde aklıma başlığı görünce "hayırlı olsun da ben ne yapayım" demek geliyor tesadüfün iğne deliği..

Çalışıp kazanmışım sonra sevdiğim bir şey almışım , kullanmamak ayıp olur E46 M3 bu hatta hakaret olur..

Ben genelde aldığım arabalara gözüm gibi bakarım yemem yedirir içmem içirir , tık demeden parça değiştirir km gelmeden pit stop bakım yaparım..
Fakaatt sokağa veya piste çıkıncada aynısını ondan beklerim , artık allah ne verdiyse basarım da kullanırım da...

Sonuç bunlar boş muhabbet , tekrar ediyorum kullan kullanabildiğin kadar keyfini çıkar...

Emre İlbi
23-07-2016, 20:59
Sen görmedin diye aracın sehır ıcınde 9-11 yakmıycagı anlamına gelmez ;) getir e46 m3 stock beraber bursada yada istanbulda gezelim bakalım kaç litre yakıyor :) sakin kullanmak neden mümkün değil ? M6 ile bursa iskenderun gidip geliyordum 120 yi geçmeden gayetde mumkun sizin için mümkün olmıyan sey olabilir bundan aracı sorumlu tutamazsınız

Merhaba, şehir içinden mi bahsediyorsunuz, şehir dışından mı?

öncelikle bu konuya netlik kazandıralım, benim önceki yorumum tamamiyle şehir içiyle alakalıydı,

pek tabiki şehirler arası 120km hız ile gitmek doğaldır, 60 ile yada 200 ile gitmedim hiç bir zaman,

uzun yolda en fazla 140-150 civarlarını görmüşlüğüm var, bunun yanı sıra bazı noktaları 80-90 ile geçmişliğim vardır,

bu bağlamda 9 litre değeriniz şehir dışı içinse, elbetteki mümkündür,

ancak ben şehir içi halen mümkün olmadığını savunuyorum,

öyle ki; Teknolojik Bmw M3 F80 fabrika verisi şehir içi 12 litre,

link : BMW M3 Sedan : Teknik Veriler (http://www.bmw.com.tr/tr/all-models/m-series/m3-sedan/2014/technical-data.html#tab-0)

kullanıcılarından duyduğum kadarıyla; ideal kullanımda M4 şehir içi 12 litre yakıyormuş,

fabrika verisinin 11.1 litre olduğunuda belirtmek isterim, F80 M3 sahibi tanıdığım yok,

bu sebeple değer veremem, lakin 12-13 litrelerde olabileceğini tahmin etmekteyim,

sizin 9 litreyi mümkün kabul edersek,

göründüğü kadarıyla Bmw firması yakıt tüketimi olarak geriye gitmiş, hemde bayağı gerilemiş olur,

özetle E46 için 9'da desek, 11'de desek, tecrübelerime dayanarak bu değerleri mümkün göremiyorum,

sizin şehir içi anlayışınız; 300 km şehirler arası git-gel, 110-120 km ortalama hız ile,

daha sonra 30 km şehir içi git, hepsinin ortalaması al, şeklindeyse bir şey diyemem,

ancak benim şehir içi anlayışım; tamamen şehir içi trafiğinde aracın seyir halinde olmasıdır,

saygılar

Tayfun.O
23-07-2016, 22:49
e46 m3 alan adama yakıt ve vergileri koymaz heral de alırken düşünmüştür diyip kullanılabilir. Ama ayda 2000 km çok abi . Çok çabuk yıpranır

fthdrn
23-07-2016, 23:33
e46 m3 alan adama yakıt ve vergileri koymaz heral de alırken düşünmüştür diyip kullanılabilir. Ama ayda 2000 km çok abi . Çok çabuk yıpranır

Ne insanlar var tayfun.. Zar zor E46 m3 alip sadece aydan aya manitasiyla fenerbahceye gosteris yapmaya inen birini taniyorum. Bende 106 ile km de 1 liraya yakip rolling kovalardım arabadan oyle zevk aliyordum.

I-HANN
24-07-2016, 00:18
Merhaba, şehir içinden mi bahsediyorsunuz, şehir dışından mı?

öncelikle bu konuya netlik kazandıralım, benim önceki yorumum tamamiyle şehir içiyle alakalıydı,

pek tabiki şehirler arası 120km hız ile gitmek doğaldır, 60 ile yada 200 ile gitmedim hiç bir zaman,

uzun yolda en fazla 140-150 civarlarını görmüşlüğüm var, bunun yanı sıra bazı noktaları 80-90 ile geçmişliğim vardır,

bu bağlamda 9 litre değeriniz şehir dışı içinse, elbetteki mümkündür,

ancak ben şehir içi halen mümkün olmadığını savunuyorum,

öyle ki; Teknolojik Bmw M3 F80 fabrika verisi şehir içi 12 litre,

link : BMW M3 Sedan : Teknik Veriler (http://www.bmw.com.tr/tr/all-models/m-series/m3-sedan/2014/technical-data.html#tab-0)

kullanıcılarından duyduğum kadarıyla; ideal kullanımda M4 şehir içi 12 litre yakıyormuş,

fabrika verisinin 11.1 litre olduğunuda belirtmek isterim, F80 M3 sahibi tanıdığım yok,

bu sebeple değer veremem, lakin 12-13 litrelerde olabileceğini tahmin etmekteyim,

sizin 9 litreyi mümkün kabul edersek,

göründüğü kadarıyla Bmw firması yakıt tüketimi olarak geriye gitmiş, hemde bayağı gerilemiş olur,

özetle E46 için 9'da desek, 11'de desek, tecrübelerime dayanarak bu değerleri mümkün göremiyorum,

sizin şehir içi anlayışınız; 300 km şehirler arası git-gel, 110-120 km ortalama hız ile,

daha sonra 30 km şehir içi git, hepsinin ortalaması al, şeklindeyse bir şey diyemem,

ancak benim şehir içi anlayışım; tamamen şehir içi trafiğinde aracın seyir halinde olmasıdır,

saygılar

Şöyle izah ediyim size defalarca denemiş biri olarak . Ev ve şantiye 33 km ıdı her sabah gıdıp aksam donerdım 90-100 km de bir depoyu doldurdugumda 8-9-10-11 i hiç gecmedı bursa ( nilüfer-gürsü )

Sehirler arasında 100 e sabıtleyıp defalarca denedım rakkamları yazarken netten bakıp forumlardan okuyarak degıl bızzat kendım denıyerek yazdım ;)

Sen kalkıp ısıklarda yanyan kalkıyım yok kavsakda yanlıyım dersen bu rakkamlar tabıkı degısır onu hıc hesaplamadım bıle ,istanbul ankara arası benzın almak zorunda bıle kaldıgım olmustur , fakat gundelık kullanım denınce ben sakın memur modunda stock araba ıle dusundum , diğer turlu bakarsak altına 343 hp rwd ve harıka kontrollu bır arac ıle nekadar sakın kullanırsın tartısılır zaten alan kişi sakin kullanıcaksa neden m3 alsın :)

Teknık verılere bakarsan e60 530d için 5.5 litre yazar 4.4-4.8 i geçmedim ( 80.000 km oldu )

Teknık verıden zıyade kullanıcıya ve kullanım tarzına göre değişiklik gösterir , hersey tamamen senın sağ ayağına bağlı .

Saygılar.

Emre İlbi
24-07-2016, 00:43
Şöyle izah ediyim size defalarca denemiş biri olarak . Ev ve şantiye 33 km ıdı her sabah gıdıp aksam donerdım 90-100 km de bir depoyu doldurdugumda 8-9-10-11 i hiç gecmedı bursa ( nilüfer-gürsü )

Sehirler arasında 100 e sabıtleyıp defalarca denedım rakkamları yazarken netten bakıp forumlardan okuyarak degıl bızzat kendım denıyerek yazdım ;)

Sen kalkıp ısıklarda yanyan kalkıyım yok kavsakda yanlıyım dersen bu rakkamlar tabıkı degısır onu hıc hesaplamadım bıle ,istanbul ankara arası benzın almak zorunda bıle kaldıgım olmustur , fakat gundelık kullanım denınce ben sakın memur modunda stock araba ıle dusundum , diğer turlu bakarsak altına 343 hp rwd ve harıka kontrollu bır arac ıle nekadar sakın kullanırsın tartısılır zaten alan kişi sakin kullanıcaksa neden m3 alsın :)

Teknık verılere bakarsan e60 530d için 5.5 litre yazar 4.4-4.8 i geçmedim ( 80.000 km oldu )

Teknık verıden zıyade kullanıcıya ve kullanım tarzına göre değişiklik gösterir , hersey tamamen senın sağ ayağına bağlı .

Saygılar.

Elbetteki bende şahsi tecrübelerimi yazdım, sizin tabirinizle "netten bakıp forumlardan okuyarak " yazmadım,

sadece F80 M3 ile ilgili tecrübem olmadığı için, bizzat bmw sitesinden bakıp yazdım,

F80 M3'ü yazma sebebim, teknolojinin son noktası olan araç bile,

sizin şehir içi olduğunu iddia ettiğiniz değerlere yaklaşamıyor, buna dikkatinizi çekmek adına örnek verdim,

şimdide 8-9-10-11 yazdınız, 9 bile bana çok tuhaf gelmiştiki, 8'i hiç anlayamıyorum,

kusura bakmayın, benim tecrübelerim E46 M3'le değilmiş sanırım,

12 silindir 6000-7000cc araçlarla imiş galiba,

size 8-9 litreli sürüşler dilerim, iyi akşamlar

I-HANN
24-07-2016, 16:08
Elbetteki bende şahsi tecrübelerimi yazdım, sizin tabirinizle "netten bakıp forumlardan okuyarak " yazmadım,

sadece F80 M3 ile ilgili tecrübem olmadığı için, bizzat bmw sitesinden bakıp yazdım,

F80 M3'ü yazma sebebim, teknolojinin son noktası olan araç bile,

sizin şehir içi olduğunu iddia ettiğiniz değerlere yaklaşamıyor, buna dikkatinizi çekmek adına örnek verdim,

şimdide 8-9-10-11 yazdınız, 9 bile bana çok tuhaf gelmiştiki, 8'i hiç anlayamıyorum,

kusura bakmayın, benim tecrübelerim E46 M3'le değilmiş sanırım,

12 silindir 6000-7000cc araçlarla imiş galiba,

size 8-9 litreli sürüşler dilerim, iyi akşamlar

yazımı iyi okursan ? ben 83.000 km bakkala gıderken dahı kullandım yakıtı şehir içinde 9-11 litre idi sehırler arası 8 yazdım , akşam iş cıkışında yada gece gec geldıgımız de bos trafıkde 8 lere ınıyordu ki bunu defalarca denedım dedım 9-11 yazdım cunku her her zaman sabah köründe kalkıp gece yarısı donmuyordum , senin aracında sorun varsa ya sen aracına az yaktıramıyor san bu benim ve bmw nin sorunu değil, gaz pedalına nasıl davrancagını öğrenmeniz dileğiyle , iyi sürüşler.

Tayfun.O
25-07-2016, 00:58
Ne insanlar var tayfun.. Zar zor E46 m3 alip sadece aydan aya manitasiyla fenerbahceye gosteris yapmaya inen birini taniyorum. Bende 106 ile km de 1 liraya yakip rolling kovalardım arabadan oyle zevk aliyordum.

Kendi bileceği iş ayağını yorgana göre uzatmak lazım. m3 yattığı yerden günlük 20 tl yer ama :D

Mutlu Değerli
29-07-2016, 20:41
M3 olsa da 0 çizsek delice..

HulusiToker
29-07-2016, 21:17
Usta dan çıksa da dönsek :D

Emre-Dylan
29-07-2016, 21:20
Usta dan çıksa da dönsek :D

Abi sanada büyük geçmiş olsun, nazar mı desem kontrolsüz güç mü desem bilemedim :D :D
O değilde makinenin bir fotoğrafını paylaşsaydın şu konuda, başrolün adı var kendisi yok merak ediyoruz :)

HulusiToker
29-07-2016, 21:49
Abi sanada büyük geçmiş olsun, nazar mı desem kontrolsüz güç mü desem bilemedim :D :D
O değilde makinenin bir fotoğrafını paylaşsaydın şu konuda, başrolün adı var kendisi yok merak ediyoruz :)

Kaza onla değil kardeşim allah razı olsun. Kazayı 320i ile yaptım. Ustadan çıktığı gibi fotorafla boğucam konuyu

I-HANN
24-08-2016, 01:40
4.000 cc v8 12.8 yakarken
Düz 6 silindir 3200cc nin 11 litre yakmasına hayret edenler için BMW M3 E92 Test Sürüşü / Yakıt Tüketimi Ne Kadar ? - YouTube (https://youtu.be/Kzwbkd3NNc4)

Bu arada aracınız ne durumda ?

I-HANN
24-08-2016, 01:41
Düz 6 silindir 3200cc nin 11 litre yakmasına hayret edenler için BMW M3 E92 Test Sürüşü / Yakıt Tüketimi Ne Kadar ? - YouTube (https://youtu.be/Kzwbkd3NNc4)

ouzs
24-08-2016, 08:02
Yahu ilk postlarda yazan yorumlara istinaden yazıyorum. Konforsuz muş vs miş ferrariyle dağ tepe gezmek olurmuş ya, Daha 5-10 yıl öncesine kadar yayları kesik arabalarla geziliyordu dağ tepe bayır sokak arası, m3 lemi gezilmeyecek. Ankarada oturanlar bilir eymir gölünü. Bir tanıdığım var adam AUDİ R8 le bak audi a8 değil ''R8'' le göle bisiklet sürmeye gidiyor :D:D Başka araba alamaz mı bu adam!
Son paramla da olsa m3 ü alırım gayet stabil bir şekilde memur style kullanırım ve yayları kesik veya pressli arabadan da daha çok konfor alırım. Yakıtı da şehir içinde 9-10 lt yaktırırım..

Yarbay
24-08-2016, 08:45

kardeşim basit bir soru, % kaçımız video'da gösterdiğin gibi ŞEHİRİÇİ kullanımını sabit hızda 80le çevre yolundan ilerliyor ışığa yakalanmadan? bunun neresi şehiçi kullanımı inanın anlayamadım :)

hayır öbür yandan yok V8 böyle yakıyorsa V6dan çok çok daha az yakara getirmişsin lafınıda V8 4000c E92 ile 3250cc V6 E46 teknik değerlerine hiç baktınmı bu lafı ortaya atmadan?

şehir içinde 1lt değil 0.1lt daha az yakan bir araçtan söz ediyoruz :) gerçekten haklısınız ne diyim :)

sizin hesabınıza göre bile 12.8lt yakan E92 ise E46 12.4lt civarı yakması lazım hemde o şartlarda , burada bu konuda 8yada 9 lt gibi komik ve ütopik iddialar mevcut.

vede yanlış anlamayın ama burada bu değerlere hayır diyen insanların en azından bir çoğu eski M3 E46 sahibi farkındasınız değilmi? videolarla, saçma sapan değerlerle internet guruları ile değil hakikatlerle konuşanlar bunlar.

açıkçası gerçekten şehiriçi sayılacak standartlarda E46 m3 sürüyorsanız 15-16lt den aşağısını yakmasını beklemeniz tek kelime ile komik , azını yakıyorsa sizin aracın bir koruyucu meleği yada sizin inanılmaz bir marifetiniz yok tek fark sürdüğünüz şehiriçi diye tarif ettiğiniz yol az yakmaya çok musait yoldur okadar basit kardeşim :)

Yarbay
24-08-2016, 08:46
ha buda değerleri aynı yayın evinden kıyasa kıyas V8 ile o çok az yakan ekonomik hatta şehir içinde 1.6 golften astradan az yakan E46 M3 :)

BMW - M3 Coupe (E46) - 3.2i 24V (343 Hp) - Technical specifications, Fuel economy (consumption) (http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=9872)

503 Service Temporarily Unavailable (http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=9868)

Yarbay
24-08-2016, 08:49
Yahu ilk postlarda yazan yorumlara istinaden yazıyorum. Konforsuz muş vs miş ferrariyle dağ tepe gezmek olurmuş ya, Daha 5-10 yıl öncesine kadar yayları kesik arabalarla geziliyordu dağ tepe bayır sokak arası, m3 lemi gezilmeyecek. Ankarada oturanlar bilir eymir gölünü. Bir tanıdığım var adam AUDİ R8 le bak audi a8 değil ''R8'' le göle bisiklet sürmeye gidiyor :D:D Başka araba alamaz mı bu adam!
Son paramla da olsa m3 ü alırım gayet stabil bir şekilde memur style kullanırım ve yayları kesik veya pressli arabadan da daha çok konfor alırım. Yakıtı da şehir içinde 9-10 lt yaktırırım..

şehiriçi E46 m3 ile 9lt yakanklar klübüne birde R8 ile bisiklet sürmeye balık tutmaya gidenler katıldı bomba bir site olduk ya :)

ouzs
24-08-2016, 16:28
Her post a komiklikler yapmaya çalışarak cevap vermenizde enteresan.
Zannediyorum uzun zamandır bu dünyadan bi haber yaşıyorsunuz. Bunlar olabilen hadiseler vakalar. Kullanma stiliyle alakalı olarak yakıtı düşük seviyelerde tutmak zor değil. R8 sahibi adam kendi arabasıyla isterse tuvalete gider. Para yoksa bu tarz yorumların yapılması normal tabi. Güzelim arabayı üzmekten ve yormaktan öteye gitmeyen para çokomel ilişkileri bunlar, ama iş olur mu olmazmıya gelirse, olur.. Konfor nidaları içinde geçiyor konu ama bmw nin bu tarz modelleri zaten bir s class değil.

Yarbay
24-08-2016, 16:44
Her post a komiklikler yapmaya çalışarak cevap vermenizde enteresan.
Zannediyorum uzun zamandır bu dünyadan bi haber yaşıyorsunuz. Bunlar olabilen hadiseler vakalar. Kullanma stiliyle alakalı olarak yakıtı düşük seviyelerde tutmak zor değil. R8 sahibi adam kendi arabasıyla isterse tuvalete gider. Para yoksa bu tarz yorumların yapılması normal tabi. Güzelim arabayı üzmekten ve yormaktan öteye gitmeyen para çokomel ilişkileri bunlar, ama iş olur mu olmazmıya gelirse, olur.. Konfor nidaları içinde geçiyor konu ama bmw nin bu tarz modelleri zaten bir s class değil.

doğru olduğunuz notka R8 ile adamın parasına göre istediğini yapar olduğu, Sopa ile Lambo parçalayanda gördük, Range'i pembeye boyayanda ama burda biz olabilir ile olamazı tartışmıyoruz genel anlamda değerlendirme yapıyoruz ve kusura bakma ama dışarıdan bakan adam için M3 E46 evet bir bmw ve otomatikmen konforlu sanılıyor ama bilen tecrübeli adam için cevap öyle olmadığı olur kardeşim kusura bakma.

google amca'da e46 m3 rough ride,harsh ride,stiff ride de amerika gibi kaymak yollarda 17liklerle aşırı geldiğini yazan adam dolu siz burda Ankarada 15 yıllık olanı sürmekten bahsediyoruzsunuz gündelik.

neyse onu geçtim o göreceli bir olay sana konforlu gelen bana kaya gelebilir, sana rahat gelen bana Lada niva gelebilir olay dediğin gibi paraçokomel olayı şahindenmi geldi bu insan yoksa poposunun ilk gördüğü çocukluktaki babasının arabası Cadillacmıydı. bende sonrası .

yukarıda göreceliyi tartıştık ama göreceli olmayan birşey varsa matematik ve mekaniktir kardeşim kimse kusura bakmasın ama E46 m3 şehir içinde 9lt yakmaz yaksaydıda emin olun teknik değerlerinde 18tl yakıyor yazmazdı.

ha sürersin çevre yolunda saat 2:30da sabit hızda 80le 5dk akabinde 5dkda trafiksiz şehirde dolaşırsın yakarsın 10lt ama bu değer ne kadar geçerli ve doğru tartışılır.

şehiriçi değerleri adı üstünde şehiriçi prime time trafik şartları göz önünde bulundurularak elde edilen değerlerdir Ahmete göre Veliye göre doğruları yoktur.

varmı haberin bu standart nasıl ölçülürden? aracın soğuk halde çalıştırılarak 4km boyunca bir mesafede en yüksek hızın 50km/h olarak ortalama hızın 20km/h olacak şekildeki sürüş olacak bunun farkındasınız değilmi?

hatta bu bile şehiriçi değil adı Urban driving'dir ve çok çok daha yumuşak bir standart'tır ama emin olun bu test'de bile E46 m3 9 lt yakmaz kardeşim kime söylesende evet dediğin gibi komik olduğunu düşünür ve güler.

ouzs
24-08-2016, 17:40
Bilen kullanan Tecrübeli adamla muhattapsınız. :)

Oldu M3 le dolmuş Taxi gibi dolaşalım.
Ben işe hergün ankarada hoşdere caddesinden gölbaşına kadar 22 km geliş 22 km de dönüş olmak üzere 44 km yol yapıyorum. Ortalama yakıt değerim 12 lt. Sakin+ kullanıyorum ve ortalama hızım 77 km/s.. Bu km ve trafik şartlarında ben 10 lt yaktırırım.

Hadi ben ali veliyim benim yolumda trafik değil. Değerlerimde doğru değil. Konu sahibi arkadaşın hangi trafikte nasıl araba kullanacağını kestirip! Fabrikasyon yorumları buraya kopyalayabilmek de çok doğru bir analiz değil.

Uzun uzadıya kıtalar halinde yazmak istemiyorum.:)

Bildiğin e 46 m3 ü çatır çatır trafikte keyifle kullanabilir arkadaş. Taxicilik yapmayacaksa tabi :D

Yarbay
24-08-2016, 20:18
Bilen kullanan Tecrübeli adamla muhattapsınız. :)

Oldu M3 le dolmuş Taxi gibi dolaşalım.
Ben işe hergün ankarada hoşdere caddesinden gölbaşına kadar 22 km geliş 22 km de dönüş olmak üzere 44 km yol yapıyorum. Ortalama yakıt değerim 12 lt. Sakin+ kullanıyorum ve ortalama hızım 77 km/s.. Bu km ve trafik şartlarında ben 10 lt yaktırırım.

Hadi ben ali veliyim benim yolumda trafik değil. Değerlerimde doğru değil. Konu sahibi arkadaşın hangi trafikte nasıl araba kullanacağını kestirip! Fabrikasyon yorumları buraya kopyalayabilmek de çok doğru bir analiz değil.

Uzun uzadıya kıtalar halinde yazmak istemiyorum.:)

Bildiğin e 46 m3 ü çatır çatır trafikte keyifle kullanabilir arkadaş. Taxicilik yapmayacaksa tabi :D

:) kardesim m3 kullanicisi ile muhatabimda ben neyim alo? :) bahsetigin araca senin ehliyetin yokken sahiptim ustelik arac cok daha tazeyken yeniyken vede kanada sartlarinda oranin yakit kalitesi ile. Bana ne bize ne senin sacma sapan sartlardda ne kadar yaktigindan genele bak bu konudada dahol bircok gercek m3 e46 sahibi sehiricinde asla ama asla 9lt yakamayacagini 12 13den asagi yakmadigini hatta trafikte 16 18ler yaktigini yazmis artik okurlar burda sizimi bizimi ciddiye alir teknik degerlerini yazan bmwyimi kendileri bilir. 18lt yazili aracla 9lt yaktiran ecoschumiciler muhtemelen 4.6lt yazili 1.5 dcilarlada 2.3 yakiyordur artik.

blumenberg
24-08-2016, 22:55
m3'le 9 lt yakan adam varsa gitsin hondaya falan binsin :)

ouzs
24-08-2016, 23:32
:hiihi::hiihi:

Yarbay
25-08-2016, 07:40
m3'le 9 lt yakan adam varsa gitsin hondaya falan binsin :)

aynen :) sadece komik iddialar

eldorado
25-08-2016, 09:26
e46 bilmem ama e92 m3 ile arkadaşım dükkana günlük gelip gidiyor 15-20km var yok 9.6lt ortalaması var

dragon07
25-08-2016, 09:40
yarbay biraz cahildir genelde america'da ,monte carlo'da ve kanada'daki anılarını anlatmasıyla meşhurdur.

hondanın mercedesin bmw nin tüm serileri binmiş sürmüştür ama gel gör ki şuanda 1.5dci clio ile geziyordur herşeyi en iyi bilen odur başkalarının düşüncelerine önem vermez genelde kendi bildikleri en doğrusudur saygısızdır 44 yaşın vermiş olduğu ağırlık sadece kilo olarak vardır .

fakat bu konuyla ilgili olarakta bir tek doğru söylediği şey vardır ki ben ayhan abinin profesyonelliğine inanırım ama m3 gerçekleri konusucaksak şehir içi kalabalık saatlerde 1 lira yakar zaten m3 e binip 10lt yakmasını bekleyen binmesin o m3e satsın.

sonuç olarak m3'e günlük binilir kullanılır fakat 5lt 8lt 10lt real değerler değildir m3 1lira yakar.

Yarbay
25-08-2016, 10:57
yarbay biraz cahildir genelde america'da ,monte carlo'da ve kanada'daki anılarını anlatmasıyla meşhurdur.

hondanın mercedesin bmw nin tüm serileri binmiş sürmüştür ama gel gör ki şuanda 1.5dci clio ile geziyordur herşeyi en iyi bilen odur başkalarının düşüncelerine önem vermez genelde kendi bildikleri en doğrusudur saygısızdır 44 yaşın vermiş olduğu ağırlık sadece kilo olarak vardır .

fakat bu konuyla ilgili olarakta bir tek doğru söylediği şey vardır ki ben ayhan abinin profesyonelliğine inanırım ama m3 gerçekleri konusucaksak şehir içi kalabalık saatlerde 1 lira yakar zaten m3 e binip 10lt yakmasını bekleyen binmesin o m3e satsın.

sonuç olarak m3'e günlük binilir kullanılır fakat 5lt 8lt 10lt real değerler değildir m3 1lira yakar.

:) E46m3 sahibi olmuşluğum 1.5 dci clio 4 sürmemem gerektiği anlamınamı geliyor? hayır M3 sahibi oldum diye ataraktan iddiada bulunacaksam sence imzamda 1.5 dci clio 4 aracımdır mı derdim?

hayatı muhalefet,küfür, saygısızlık olan imzası ÇAKAL olan biri ile polemiğe girme niyetinde değilim heee haklısın çakal

Yarbay
25-08-2016, 11:00
e46 bilmem ama e92 m3 ile arkadaşım dükkana günlük gelip gidiyor 15-20km var yok 9.6lt ortalaması var

:)

90 sabitde ne yaktığını biliyormusunuz bu aracın? 90 sabitde en kral şartlarda, rakımlarda, optimum lastik basıncı, bakımı, ve en önemlisi yakıt kalitesi olan durumda 9.2lt yakan araçla adam türkiyede işe git gel 9.6lt yakıyor hemde türkiyede hemde e92 M3 ile :)

sanırsam ekip bunlar vede arkadaşlar toplanmış :) yeni rekortmenimiz geldi

blumenberg
25-08-2016, 11:46
Son posttan sonra çıkıp hunharca sokaklarda gazladım kilometre yükselttim :D :D

bu daha iyi oldu :)

http://i1239.photobucket.com/albums/ff516/blumenberg/FullSizeRender%203_zps4tpwn4jj.jpg (http://s1239.photobucket.com/user/blumenberg/media/FullSizeRender%203_zps4tpwn4jj.jpg.html)

kesici
25-08-2016, 12:19
Şu forumdaki kadar kendini beğenmiş, herşeyi ben bilirim edalarında takılan başka bir topluluk yok yahu. Ben 25 yaşındayım haklı olduğum durumlarda bile eyvallah der, bir iki espri yapar geçerim. Koca koca adamlar olmuşsunuz amerikalara gidip gelmişsiniz, işine M3 ile gidip gelecek kadar şanslı ve maddi yönden rahatsınız, gelmiş burada yok 10 lt yaktırırım, yok 20 lt'den aşşağı yakmaz, benim aracım trafikte arabanın üstünden geçer, ben Amerika da iken benzinim şu kadar kaliteli vs. vs... Çok boş muhabbet yapıyorsunuz ya, birbirinizin kalbini kırmaya ne kadar meraklısınız abiler, siz hiç mi sevgi yaşamadınız, ne bileyim dayak yiyerek mi büyüdünüz, gençliğinizde kız arkadaşlarınız mı sizi aldattı, dost kazığı mı yediniz defalarca da 2lt benzin için tantana yapıyorsunuz yahu. Bırakın bu işleri...

Yarbay
25-08-2016, 12:44
Şu forumdaki kadar kendini beğenmiş, herşeyi ben bilirim edalarında takılan başka bir topluluk yok yahu. Ben 25 yaşındayım haklı olduğum durumlarda bile eyvallah der, bir iki espri yapar geçerim. Koca koca adamlar olmuşsunuz amerikalara gidip gelmişsiniz, işine M3 ile gidip gelecek kadar şanslı ve maddi yönden rahatsınız, gelmiş burada yok 10 lt yaktırırım, yok 20 lt'den aşşağı yakmaz, benim aracım trafikte arabanın üstünden geçer, ben Amerika da iken benzinim şu kadar kaliteli vs. vs... Çok boş muhabbet yapıyorsunuz ya, birbirinizin kalbini kırmaya ne kadar meraklısınız abiler, siz hiç mi sevgi yaşamadınız, ne bileyim dayak yiyerek mi büyüdünüz, gençliğinizde kız arkadaşlarınız mı sizi aldattı, dost kazığı mı yediniz defalarca da 2lt benzin için tantana yapıyorsunuz yahu. Bırakın bu işleri...

aslında gerçekten doğru söylüyorsun gülüp geçeceksin, birşeyler öğrenmek için öğretenin büyük olması gerekmiyor sende bugün bana yol gösterdin sağol kardeşim.

sanki okuyanlar hiçmi kendi yorumlayamayacak bırak onlar karar versin dimi , neyse ben doğruları anlatmaya çalışmaktan pes ettim E46 M3 9mu yakar 6mı yaktırır elalem umrum değil.

emir91
25-08-2016, 12:59
200 komp sakin kullanım günlük 12 lt civarı yakıyor şehir içi m3 9 yakıyorsa helal olsun

_Emre_
25-08-2016, 18:44
E46 3.30ci ile 12 lt yakıyorum şehir içi :confused:

eldorado
26-08-2016, 00:13
:)

90 sabitde ne yaktığını biliyormusunuz bu aracın? 90 sabitde en kral şartlarda, rakımlarda, optimum lastik basıncı, bakımı, ve en önemlisi yakıt kalitesi olan durumda 9.2lt yakan araçla adam türkiyede işe git gel 9.6lt yakıyor hemde türkiyede hemde e92 M3 ile :)

sanırsam ekip bunlar vede arkadaşlar toplanmış :) yeni rekortmenimiz geldi

neyin polemiğidir bu anlamıyorum dayıcım? ben bişileri kanıtlamak zorunda mıyım sana hayır 15-20km yol gittiği mesafe belli ankara bilirseniz oran tarafından çayyolu dümdüz mermi gibi yol. adana yolları gibi tangır tungur değil malesef.En kral şartları kullanmadığını nereden biliyorsun neyi iddaa ediyorsun? herşeye polemik olmaya ne meraklı bi milletiz ben anlamadım.

ouzs
26-08-2016, 07:48
neyin polemiğidir bu anlamıyorum dayıcım? ben bişileri kanıtlamak zorunda mıyım sana hayır 15-20km yol gittiği mesafe belli ankara bilirseniz oran tarafından çayyolu dümdüz mermi gibi yol. adana yolları gibi tangır tungur değil malesef.En kral şartları kullanmadığını nereden biliyorsun neyi iddaa ediyorsun? herşeye polemik olmaya ne meraklı bi milletiz ben anlamadım.

:welcome:

Ama bu konudan kaçarak uzaklaş. Herkes kendi bildiğini gördüğünü tek gerçek zannediyor. Trafik şartları dedin mi istanbul taxi trafiği düşünülüyor direk. Sonrada güzelim arabalar sadece pistlerde kullanılır oluyor. Amaç aman arabam az yaksın değil 1 tl de yaksa binerim, ama ne gerek var 12-13 yaşındaki arabamı üzmeye. :hahaha: Ben onu üzmeyince o da beni üzmüyor vesselam.. Siz taxiciliğe devam edin. Biz iyiyiz böyle. :smokin:

Jön Türk
26-08-2016, 08:02
e46 325ci ile 14lt yakıyorum otomatik

Trance-R
26-08-2016, 08:27
Bir spor araç konusu daha, yakıt muhabbetine döndü. Hayırlı Cumalar.

Yarbay
26-08-2016, 08:40

abicim tatlı dil ile ifade edeyim,

ben açıkcası arkadaşının hazır hareket ediyorkenki yaktığı yakıtı yada ayda yılda bir elde ettiği yakıt değerini yazdığını yada yanlış anlama ama bir yanlış olduğunu düşünüyorum ve sebeble yazdım, yazma şeklin antipatik geldiğini okurken bile görebiliyorum ve kusura bakma derim cuma cuma üzmeyelim birbirimizi hepimiz kardeşiz.

şöyle söylim kardeşim bahsetiğin araba sabit 90da 9.2lt yakan bir araç , bu değer hazır ısınmış ivmelenmiş ve dümdüz yolda. oda bakımlı,rakım 0 ve avrupa yakıt kalitesinde.

şimdi kendine bir sor bu adam işe çıktığı yolda arabasınını 90 derecede ısınmışmı buldu? arabaya hazır 90da giderkenmi buldu? E92 m3 alıp 1200km elde etmeye çalışan Megane 2 sahibi memurlar gibimi sürüyor? muhalefet olmaya çalışmıyorum ama yazın karşıya nasıl geldiğini anlaman için belirtiyorum sadece bunları.

yani bu adam arabaya bindiğinde motor soğuk olsa 3km ve sonrada 4000cc v8 ile en dikkatli şekilde ivmelense bile akabindede herkese inat hiç ama hiç gram 5km yavaşlamadan,ışıkta durmadan sabit 90la bile gitse bu arkadaşın 9.6lt yakalaması çok ama çok zor hani en en iyi şartlarda bile bu sebebten bu tepki umarım kırmadan anlatabilmişimdir.

şöyle göstereyim yada sana adamlar forumda birçok E92 sahibi ve kralı 12.7lt değer elde etmiş onada millet tepki göstermiş nasıl elde ettin diye adam ben nine gibi sürdüğümde 14.7 elde ediyorum diyor siz türkiyede Ankara arkadaşım işe gitgel ile 9.6 ortalama elde ediyor diyorsunuz üstelik 15km gibi kısa mesafede.

Bmw m3 e92 fuel consumption (http://www.m3post.com/forums/showthread.php?t=544845)

ghibli06
26-08-2016, 08:50
şehir içinde korsan taksi işletmeyeceği göz önünde bulunursa, günde 40 km yapsa ayda 1200 km yapar, hadi 12-13 değil de 20 litre yaksa aradaki fark en fazla 400 lira eder ayda yılda da de ki 5.000 tl ... bu mu tartıştığımız konu? aracı komple bakıma soksak 10.000 km de zaten bundan fazla harcanacak, bu tarz araçlarda yakıt değil bakım gideri çok daha önemli...

Not: lanet olsun ki sallamıyorum, az buçuk vardır binmişliğimiz :)

HaKo
26-08-2016, 09:12
şehir içinde korsan taksi işletmeyeceği göz önünde bulunursa, günde 40 km yapsa ayda 1200 km yapar, hadi 12-13 değil de 20 litre yaksa aradaki fark en fazla 400 lira eder ayda yılda da de ki 5.000 tl ... bu mu tartıştığımız konu? aracı komple bakıma soksak 10.000 km de zaten bundan fazla harcanacak, bu tarz araçlarda yakıt değil bakım gideri çok daha önemli...

hiç bir zaman aldığım araba aman km yapmasın aman az yaksın diye kasmadım. O mu benim kölem ben mi onun :) Blumenbergin koyduğu caps herşeyi anlatıyor aslında :)

Yarbay
26-08-2016, 09:37

ya budur! ağzına sağlık mike!

kesici
26-08-2016, 12:00

Aynen abi, bu tür araçlarda yakıt önemli değil. Örnek vermek gerekirse 1.6 düz bir araç 15 Lt yakıyor ile eğer bu bana göre fazladır çünkü bir zevki yok. Ama altımda arkadan çeker 3000 cc bir araba varsa yaksın, çünkü eğlendiriyor seni.

eanday
26-08-2016, 23:13
Bencede gayet günlük kullanılır. Mesela iş çıkışı trafiğinde koca koca range roverlarla sıkışık trafikte kalmak günlük m3 kullanmaktan çok daha mantık dışı. Herkesin zevk ve para meselesi