PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Duşakabin işinden anlayan?

Maxi
21-07-2016, 10:44
selamlar, duşakabinlerden anlayan o işin içinde olan kimse varmı
bir duşakabin alma durumum var, fakat hem kalitelerinden emin olamadım
hemde, internette satılık olan marka-model lerin yön leri bana gerekenden ters
yani verdikleri örnek resimdeki gibi montaj edilmeyecek bendeki
acaba gelecek olan kit, her şekilde monte edilebilir yapıdamıdır?

Diyadin
21-07-2016, 10:51
Abi selam kolay gelsin,

Bu işi sipariş üzerine yapan esnaflarla yapman faydalı olur.

Koçtaş vs yapı marketler internet üzerinden yapılan alışverişler iade hatalı montaj konularında mağdur ediyor prosedür vs.

Yakınlarında bu işi yapan bir esnaf ile güzelce pazarlık edip birebir kontok kurarak yapmak daha stressiz ucuz ve kısa sürede oluyor :)

Not: Banyo tadilatını dün bitirmiş biri olarak yazıyorum :D

Yiğit G.
21-07-2016, 10:54
selam tr deki en büyük firmalardan birinin sahibiydik.Sana tavsiyem ucuz çin işi alma başın ağrır.. Ha şöyle ki ev kira ise , ev muthaite gidecekse , yazlıksa , vs o zaman al çin işi sorun değil ama uzun süre kullanılacak kendi evine alıyorsan vitra vs iyi markalardan asla şaşma.

KÖROĞLU
21-07-2016, 10:58
selamlar, duşakabinlerden anlayan o işin içinde olan kimse varmı
bir duşakabin alma durumum var, fakat hem kalitelerinden emin olamadım
hemde, internette satılık olan marka-model lerin yön leri bana gerekenden ters
yani verdikleri örnek resimdeki gibi montaj edilmeyecek bendeki
acaba gelecek olan kit, her şekilde monte edilebilir yapıdamıdır?

Zamanında tekzen'den jakuzi falan içeren bir ürün almıştım. Montajını prof. birisi yaptı.

Yaklaşık 8 sene oldu sorunsuz kullanıyoruz. L şeklinde köşe duvara monte olduğu için tadilat gerekmedi.

Markası BADYA tuzla da fabrikası var. (Camlarım kırıldı 2 si, ararken öğrendim.)

Ölçüler uyuyor ise bu markayı öneririm. Piyasa da yapanlar var ama plastik kapaklı olanlara çok daha fazla para istiyorlar.

Yer'in durumuna göre hareket et bence. Yapı marketlerde güzel modeller var. Montaj işi de o kadar zor değil.

Yiğit G.
21-07-2016, 11:00
Zamanında tekzen'den jakuzi falan içeren bir ürün almıştım. Montajını prof. birisi yaptı.

Yaklaşık 8 sene oldu sorunsuz kullanıyoruz. L şeklinde köşe duvara monte olduğu için tadilat gerekmedi.

Markası BADYA tuzla da fabrikası var. (Camlarım kırıldı 2 si, ararken öğrendim.)

Ölçüler uyuyor ise bu markayı öneririm. Piyasa da yapanlar var ama plastik kapaklı olanlara çok daha fazla para istiyorlar.

Yer'in durumuna göre hareket et bence. Yapı marketlerde güzel modeller var. Montaj işi de o kadar zor değil.

Bizim firma işte :) Ama ne yazikki firmayı kapattık bu kış.. Artık yok yani bu marka..

HUSNU
21-07-2016, 11:01
İstanbul un hangi semtindesiniz bilmiyorum ama Evdema.com dan size en yakın şube ile irtibat kurabilirseniz arkadaşlar yardımcı olur. Hatta benim ismimi de verin. Fiyat konusunda da birşeyler yaparlar. 3-4 tane farklı markanın ürünleri mevcut. Montajı ile beraber fiyat bilgisini verirler. Değerlendirirsiniz.

Maxi
21-07-2016, 11:07
kiradayım, fakat kiracıyım diye kalitesiz mal kullanmam
bugün 300 liradan 3 bin liraya kadar duşakabin olduğunu görüyorum
benim mantığım hep en ucuzu değilde en işe yarayan, düzgün olandan yanadır.
yani buna orta halli diyorlar heralde

Yiğit G.
21-07-2016, 11:08
evimde pelican makası var çok memnunum bir fiyat al istersen

http://www.pelicankuvet.com/

KÖROĞLU
21-07-2016, 11:12
Bizim firma işte :) Ama ne yazikki firmayı kapattık bu kış.. Artık yok yani bu marka..

Hadi ya :S üzüldüm açıkçası. Bizim camlar da gitti desene :S Cam bulma şansın ne sence ?

Maxi
21-07-2016, 11:19
şöyle birşey fark ettim
tekne üzeri ve küvet üzeri diye 2 ana duşakabin yapısı var
benim banyoda zaten düzgün bir küvet var şu an
onun üzerine duşakabin yaptırmam daha mantıklı olmazmı sizce?

HUSNU
21-07-2016, 11:28
şöyle birşey fark ettim

Tekne üzeri dediği kabinlerin duş teknesi üzerine olanlardır. Küvet dediği ise küvetlere uygundur. ikisinin arasında sadece yükseklik farkı vardır. Siz küvet üzerine olanlardan alacaksınız.
Bu arada genelde kabin firmaları ilk önce ölçü almaya gelirler. Ona göre ürün getirirler. Tabiki çok uygun ürün satan yerler genelde standart olan ürünü montaj yapmaya çalışırlar.
Siz kirada olduğunuz için bence profilleri beyaz olan ve cam olmayan desenli bir kabin tercih etmeniz bence en uygunu ve sağlıklısı olur.

EREN34
21-07-2016, 11:43
Tüm metal aksam alm. olmasına
Camın en az 4mm ve temperli olmasına dikkat etmek yeterli denebilir.

Malz. kadar montajda çok önemli. Bir defada adam akıllı montaj yapılırsa yıllarca sorunsuz kullanılabilir.

Yiğit G.
21-07-2016, 11:47
Hadi ya :S üzüldüm açıkçası. Bizim camlar da gitti desene :S Cam bulma şansın ne sence ?

Genelde cam ölçüleri standarta yakındır.Enine boyuna ölçüsünü alıp piyasaya bakıcaksın kesin bulursun tabi özel yapım kabin değilse veya çok orjinal bir ölçü değilse.. 90x90 80x80 120x85 vs bunlar genelde standarttır.Hiç bulamassan mesaj at bana yaptırırız camı.

Yiğit G.
21-07-2016, 11:49
şöyle birşey fark ettim

en mantıklısı o.. Sürmeli yaptır.. 2 sabit 2 hareketli 2 sabit 1 hareketli gibi.. Normal kapı gibi açılan yaptırma. köşelerinden ölçüsünü al küvetin bide tavan ölç profil gelecek yerde petek falan olmasın , telefonda ölçünü söyle sana fiyat verirler.

Dragger
21-07-2016, 12:13
Benim de sürgülü kapısı yerinden çıktı, komple herşeyiyle yenileyeyim dedim ama fiyatlar felaket yüksek.

Hüppe marka benim orjinali, 2000 civarı fiyat veriyor ufacık yere. Vitra baktım o da 3000 falan çıkıyor şaka gibi.

Yiğit G.
21-07-2016, 12:29
Benim de sürgülü kapısı yerinden çıktı, komple herşeyiyle yenileyeyim dedim ama fiyatlar felaket yüksek.

Hüppe marka benim orjinali, 2000 civarı fiyat veriyor ufacık yere. Vitra baktım o da 3000 falan çıkıyor şaka gibi.

hüppe vitra vs öyle ama ömürlük onlar.. normal piyasa markalarından da 800-1500 arası bir fiyat alırsın tahminimce..Veya yaptır kapısını tekerlerini değiştir vs öyle kullanmaya devam et

yilmazcatalbas
21-07-2016, 12:33
İşyerimizde kabin satıyoruz kısaca tavsiyede bulunmak gerekirse, tekne yada küvet varsa üzerine yaptırırsan daha ekonomik olur. Komple alüminyum gövde, 5mm temperli cam ve cam rayları çift tekerli olursa daha uzun süre sorunsuz kullanabilirsin.
Dragger Hüppe kabinler garantili ve garantisi bitmiş bile olsa cüzi rakamlara teknik destek vermeye devam ediyorlar bilgin olsun belki işine yarar.

KÖROĞLU
21-07-2016, 12:56
Genelde cam ölçüleri standarta yakındır.Enine boyuna ölçüsünü alıp piyasaya bakıcaksın kesin bulursun tabi özel yapım kabin değilse veya çok orjinal bir ölçü değilse.. 90x90 80x80 120x85 vs bunlar genelde standarttır.Hiç bulamassan mesaj at bana yaptırırız camı.

Destek için teşekkür ederim. Bir bakayım, olmazsa yazarım.

Son gözdem şu şekilde olan banyolar. Su direkt akıp gidiyor, silikondan attı, yok kirlendi, küflendi derdi yok. Ayrıca çok şık duruyor bence.

Ama rakamlar baya fazlaymış.

http://tr.aliexpress.com/item/Free-shipping-stainless-steel-SS304-frameless-glass-shower-enclosure-hardware/32376499152.html?spm=2114.49010308.4.120.9lEYHQ

Yiğit G.
21-07-2016, 13:05

Son gözdem şu şekilde olan banyolar. Su direkt akıp gidiyor, silikondan attı, yok kirlendi, küflendi derdi yok. Ayrıca çok şık duruyor bence.

http://tr.aliexpress.com/item/Free-shipping-stainless-steel-SS304-frameless-glass-shower-enclosure-hardware/32376499152.html?spm=2114.49010308.4.120.9lEYHQ

yalnız bu tarz ürünler yazlıklar için uygun yada mustakil evler.. Çünkü o su elbet bi şekilde sifondan kaçıracak kaçırdıgında ise alt komşun sana söyleyecektir :) Bu tarz ürünler herzaman risk.. Hele apartman eski ise.

CemBerk
21-07-2016, 13:06

Yine dikmeler ve raylar alüminyum yani yine silikon derdi var hiçbirinde direk cam olarak olmaz

Ayrıca kaliteli markalara 3 bin bayılmak yerine aynı kaliteyi yine 750-1000 tl civarına bulabilirsiniz. Sonuçta hepsi alüminyum iskelet ve camdan oluşuyor. Ne kadar kaliteli olsa da tekerleklerinin bir ömrü var, önemli olan montaj. İzmir'de olsaydınız yardımcı olabilirdim ama fikrim yakınınızda gördüğünüz PVC montaj yerlerine gidip fiyat sormak.

altugkocer
21-07-2016, 13:17
Konuyla çok alakası yok, konu sahibinin de affına sığınarak bir şey sormak istiyorum; bu termostatik banyo bataryalarından (su sıcaklığını sabit tutan) kullanan var mı, kullanışlı mı?

Örnek olarak http://www.hepsiburada.com/grohe-grohtherm-800-termostatik-banyo-bataryasi-1-2-34576000-p-HRGRH34576000

K0213
21-07-2016, 16:14
abi istersen kuzenim tamirat tadilat işleri yapıyor Kocamustafapaşa da yerleri, bir ara bilgi al, istersen hizmet verdikleri bölge içindeysen gelsinler bakıp fikir versinler, ölçü alıp fiyat versinler. Banyoya göre özel duşakabin yapıyorlar. Sinan 05322278313, Furkan yönlendirdi dersen bilgi almak için bile olsa yardımcı olacaktır.

XSi
21-07-2016, 17:23
Konuyla çok alakası yok, konu sahibinin de affına sığınarak bir şey sormak istiyorum; bu termostatik banyo bataryalarından (su sıcaklığını sabit tutan) kullanan var mı, kullanışlı mı?

Örnek olarak http://www.hepsiburada.com/grohe-grohtherm-800-termostatik-banyo-bataryasi-1-2-34576000-p-HRGRH34576000

Var ben kullanıyorum, müthiş bir icat :)

Ben oğlum için aldım..

Baba usudum, baba çok sıcak laflarını duydukca içim cız etti :)

Bunu takınca 45dk 1 saat banyo keyfi yapıyor koftehor :)

altugkocer
22-07-2016, 08:47
Var ben kullanıyorum, müthiş bir icat :)

Ben oğlum için aldım..

Baba usudum, baba çok sıcak laflarını duydukca içim cız etti :)

Bunu takınca 45dk 1 saat banyo keyfi yapıyor koftehor :)

Ben kendim için düşünüyorum :D ama çok çeşit var 200 e de var 2000 e de var.

Hangisinden alacağımı bilmiyorum

XSi
22-07-2016, 13:01
Ben kendim için düşünüyorum :D ama çok çeşit var 200 e de var 2000 e de var.

Hangisinden alacağımı bilmiyorum

Ben koctastan aldiydim, kendi ithalatı olan bi marka.b ulabildigimin en ucuzunu aldim

lnd_samet
22-07-2016, 13:07
izmir olsa bi ara gelip ölçüyü alayım haftaya istediğin modeli taktırayım dedim abide. istanbulda maalesef yönlendirmem. ama o kadar paralara yazık, 500-700 arası 5 mm lik camla kapatılır orası anladıgım kadarıyla

Batum
23-07-2016, 10:35

bu markanız piyasada alınabilicek hem kaliteli hem uygun ürünlerdendi gerçekten keşke kapanmasaydı, Hayırlısı olsun

birkaçgün önce koçtaşta gördüm 270 tl lik bir ürün var bu nasıldır? sanırım şu Hydrocabin Bora 815 Duş Teknesi Buzlu Cam Duş Kabini | Koctaş (http://www.koctas.com.tr/hydrocabin-bora-815-dus-teknesi-buzlu-cam-dus-kabini/6425-11265/?place=urun-liste)

Yiğit G.
23-07-2016, 19:38
bu markanız piyasada alınabilicek hem kaliteli hem uygun ürünlerdendi gerçekten keşke kapanmasaydı, Hayırlısı olsun

birkaçgün önce koçtaşta gördüm 270 tl lik bir ürün var bu nasıldır? sanırım şu Hydrocabin Bora 815 Duş Teknesi Buzlu Cam Duş Kabini | Koctaş (http://www.koctas.com.tr/hydrocabin-bora-815-dus-teknesi-buzlu-cam-dus-kabini/6425-11265/?place=urun-liste)

Evet ama yeni binalar bizi bitirdi.. Çünkü bizim asıl işimiz büyük kompakt sistemler ve jakuzilerdi.. Artık ne yazikki yeni yapılan binalarda 5 m2 banyolarda bunları koymak imkansız..Kimse almıyor artık büyük küvetleri.. Bizimkilerde sıkılmıştı artık batmadan kapatalım dediler.

imate
23-07-2016, 21:06
duşa kabinde garanti kapsamına dikkat etmenizde yarar olacaktır . Bizim yaptırdığımız duşa abinde kapak rayları garanti kapsamına girmediğini öğrendik ve mağduriyet yaşadık. Çabuk bozuluyor.

Yiğit G.
23-07-2016, 22:13
duşa kabinde garanti kapsamına dikkat etmenizde yarar olacaktır . Bizim yaptırdığımız duşa abinde kapak rayları garanti kapsamına girmediğini öğrendik ve mağduriyet yaşadık. Çabuk bozuluyor.

kapak tekerlekleri demek istediniz herlade ? Hiçbir firmada garantiye girmez.. Çünkü bizim şehir suyumuz ne yazikki çok kireçli ve o kireç o tekerlekleri bitiriyor zamanla.. Düzenli olarak vazelinlemek lazım

ayku82
24-07-2016, 14:42
Istanbul'da tavsiye edebileceginiz Anadolu Yakasinda var mi dusakabin isi yapan ? Benimde banyomda dus teknesi var ama zaman icerisinde zannedersem klorlu sudan oturu camlar berbat oldu. Denemedigim urun kalmadi, ayni zamanda metalleri de banyo icerisindeki nem ve buhardan oturu pas tutmaya baslad, tanidik usta varsa referans verirseniz sevinirim.