PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yazılımdan sonra ......

nightkids_han
24-11-2008, 10:57
arkadaşlar 1 yerde okudum da diyorlar ki :
chipten sonra mesela : kutu içi filtre , kat. iptali vb... işlemler yaptırdıysanız bunları yazılıma tekrardan gidip işletin yoksa güç artırımı olmayacaktır , bu doğrumudur?

2. sorumda . dizelde egzos sistemi ile ilgili ne işlemler bize yazılımdan sonra + rahatlama getirecektir sizce , kat.iptali düz boru mu yoksa orta kalmalı mı son susturucu olarak ne kullanılmalı ?

levent
24-11-2008, 12:40
kat iptali düz boru rahatlama getirir kutu içi filtreyle desteklenirse daha da iyi olur bildiğim kadarıyla.

Cihan
24-11-2008, 13:30
en doğrusu yazılım sona bırakılmalıdır. tüm mekanik göz ardı edilmeden ona göre yazılım yapılmalıdır.

egzoz olarak . kat iptali + kalın düz boru ve ses kesme amaçlı sadece orta susturucu öneririm.

Oz`
24-11-2008, 13:33
uzaktan atılan haritalarla nekadar güzel bir verim alınır bilemiyorum

Oz`
24-11-2008, 13:40
arkadaşlar 1 yerde okudum da diyorlar ki :
chipten sonra mesela : kutu içi filtre , kat. iptali vb... işlemler yaptırdıysanız bunları yazılıma tekrardan gidip işletin yoksa güç artırımı olmayacaktır , bu doğrumudur?

2. sorumda . dizelde egzos sistemi ile ilgili ne işlemler bize yazılımdan sonra + rahatlama getirecektir sizce , kat.iptali düz boru mu yoksa orta kalmalı mı son susturucu olarak ne kullanılmalı ?

güç artışı olucaktır fakat daha çok olabilir u nutmaki nekadar havaokadar beygir 1 de şöyle birşey varsoktuğun hava kadarda patlatıp çıkarman lazım :) ondan dolayı filitre takıyorsun egsozttta takarsan iyi olur peki hepsini taktın okey hava giriyor hava çıkıyor ama onu zamınındqa patlatman gerekiyor ve bunun yanında yeterince mazot :) basit bir anlatım tabiki bu inşalllah yardımcı olabilmişimdir

Dragger
24-11-2008, 14:16
Ben ilk önce yazılımı yaptırmıstım.

Kutuici filtre, kat iptali ve egsoz icin yazılımda ne fark olabilirki?

Bana pek mantıklı gelmiyor.

Kutuici filtre nefes almasını saglıyor, kat iptali ve egsoz da rahatlatıyor cıkısı...

Oz`
24-11-2008, 19:37
yazılımın düzgün olmadığı için
köfteci gibi geziyor olabilirmisin ?

TorqueTuning
24-11-2008, 19:53

ilahi özgün! :D

nightkids_han
24-11-2008, 23:25
ama abicim eller mahkum
disardan yollanan yazilimla ne kdr werim alinir diosunda mecburen bu isi bilen yerler war weya biz ole sanioruz artik bilemiorum arabama chip yaptirmak istiorum diosun yapiolar , herkes oturup yazilim yapacak diilya zaten mumkun diil bole bisey, yani demek istedigini anlamadim ne yapmaliyiz? dizel olarak, hangi yazilimi tawsiye ediosunweya nereyi onu solersen oraya gideimm
+ olarak tekrar soruyorum dediim gbi yazilima isleniormmu sonradan tkilan parcalar kat. iptali gbi uygulamalar . . bole 1 sey warmi yoksa uydurmami ?

stlegal
25-11-2008, 08:33
öncesinde wideband egt knockı dinlemeden yapılan maplerden sonra sen sonrasında filitre egsoz yapsanda uzaktan gelen maple hiç bir şey olmaz hyiç kimse düşünmesin adamlar test ler yapıyo ona göre map yapıyo avusturyada yada amerikadaki değerlerle burdaki arabada dünyalar fark eder ne zaman birileri chip yapmadan wideband egt takar karşı taraf log alın gönderin ben ona göre yapıcam der o zaman inanırım..gerisi KOCAMAN YALAN..

Dragger
25-11-2008, 09:08

Ulan köfteci diyecegine bi el at da düzelsin :D

Upsolute yaptırdık iste biliosun, hp yüksek cıksın diye dumanlı oldu :D

VTEC®
25-11-2008, 09:57
Puntonun kafası dumanlı :D

connectfun
29-11-2008, 21:27
Puntonun kafası dumanlı :D

hheheheh:D:D:D

GürkanE87
29-11-2008, 22:42
çipten çipe deişyor Benim kullandııgm chipte giren ve çıkan havayı ölçüp ona göre hesaplıyor .

nightkids_han
01-12-2008, 09:33
ne marka kullanıorsunuz acaba ?

Mehmet Gazihan
01-12-2008, 18:25
duman yarış kazandırır..

Cihan
01-12-2008, 18:50
Dumansız güç güç değildir :D