PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik Atlama Sorunu

ermanozzy
27-07-2016, 10:27
Arkadaslar Mart 2016`da aldigim ve yaklasik 4000 km kullandigim yeni lastiklerimde 100 - 110 kmh ile seyrederken arabain kontrolunu saglamakta zorluk cekiyorum. Bazen de araba ziplama yapiyor. Rot ve balans lastik takildiginda yapilmisti. Bu olaydan sonra tekrar balans ayari yapmak icin baska bir lastikciye gittigimde lastik tabaninda atlama oldugu ve balans tutmayacagini soyledi. Atlama olayinin cozumu nedir? Basina gelen var midir? Lastikleri intertten aldigim icin fabrikaya kontrol ettirmek uzere gondermem de ne yazik ki mumkun degil :(

Bugraaa
27-07-2016, 10:32
Atlama yapan lastiğin cözümü yoktur. Lastiğin içinde bulunan teller kırılmış olabilir. Çukura sert düştüyseniz yada düsük havalı lastik ile uzun yol giderseniz bu sorunlar olabilir. Atlama yapan lastik düzgün balans tutmaz bu yüzden lastiğe birazcık daha balans tutması için atlama yapan yeri jantın üzerinde döndürüp hafif yada ağır olan tarafına denk getirmeye çalışırlar. Turk işi bir çözümdür. Sağlıklı değildir.

Berkan
27-07-2016, 10:40
internetten alman ne fark edecek garantisi varsa her sekilde gönderirsin. cogunun yolladıgı fatura garanti belgesi yerine geçiyor hatta

ahk
27-07-2016, 11:42
lastiğin bayisine git firmadan eksper istesinler eğer gelen kişi fabrikasyon derse lastiğini değiştirirler.

R.I.P
27-07-2016, 21:43
markanın direk distribütorüne ulaşıp şikayet bildirimi yapın

slowmotion
27-07-2016, 22:39
Lastigin marka modeli ve üretim tarihi nedir?

ermanozzy
28-07-2016, 09:39
Atlama yapan lastiğin cözümü yoktur. Lastiğin içinde bulunan teller kırılmış olabilir. Çukura sert düştüyseniz yada düsük havalı lastik ile uzun yol giderseniz bu sorunlar olabilir. Atlama yapan lastik düzgün balans tutmaz bu yüzden lastiğe birazcık daha balans tutması için atlama yapan yeri jantın üzerinde döndürüp hafif yada ağır olan tarafına denk getirmeye çalışırlar. Turk işi bir çözümdür. Sağlıklı değildir.

Aslinda sert cukura dusme ya da dusuk hava ile yol gitme durumu pek olmadi. Ozellikle dikkat ediyorum bunlara. Tahminimce lastigin kendisi ile ilgili bir durum var.

Lastikler Antalya`da bir dukkandan gonderildi. SImdi lastigi Antalya1ya gonderip beklerken arabanin uzerinde baska lastik olmasi gerecek :(

Lastikler Falken Ziex ZE914 215/50/17

Falken in distributor firmasini arastirip onlara goturup cozum konusunda direk onlarla gorusmek en dogrusu olacak. Faturasi da elimde zaten. Bu lastikler fiyat performas anlaminda gayet basarili oldugu icin almistim ama cok kisa zamanda sikinti cikarmasi kotu oldu.