PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk şöförlerinin kafayı iyice yemesi hk.

IbizaFR150
03-08-2016, 11:22
Haftaiçi kısa mesafe kullansam da özellikle son zamanlarda istisnasız hergün bir olay yaşıyorum. Artık sabrımın sonundayım ve kesin birşeyler olacak, hissediyorum.

İstanbul başta olmak üzere,uzun yol vs farketmeden birkaç olaydan kısaca bahsedeyim.

-tatilden dönerken 2 şeritli yolda,sağımda ve önümde araç varken ve 100-110 civarı bir hızla giderken tamponuma yapışıp korna ve selektör yapan beyaz range rover'lı o.ç'nun camına şişeyi patlatmaktan son anda nişanlım mani oldu.

-cts günü park halinden sola sinyalimi verip,yola çıkarken,20-30metre arkamda olan o.ç taksicinin, 20metre sonra ışık ve kavşak varken selektör ve kornayla şeride çıkmama engel olmaya çalışıp tampona yapışması...

-Pazar günü zincirlikuyu'da e-5 bağlanırken,gayet efendice orta şeritten sağa sinyalimi verip şerit değiştirirken, sağımdan araca 5cm mesafede gazlayarak,makasla geçen taksici... Tam dönüşün içinden geçip,e-5'e de çıkmayıp,en sola atladı o.ç

-pzt günü, 2 şeritli bir virajda herkes 30 civarı bir hızla giderken arkadan 70-80 le gelmeye kastıran golflü bir piç de tampona 2-3 cm mesafede seyredip 2-3 araba önümde durdu,o sırada ben sağdan sokağa girdiğim için o da yırttı.

-salı günü iş çıkış saatlerinde tam evin önüne yaklaşırken (gidiş geliş yol,sapda solda site girişleri,park yerleri vs) önümde 4-5 arabalık bir grup,en önde apartman komşum kadın, yavaşlayıp sinyalini vermiş sağa tek hamle ile park edecek, ama arkadındaki o.ç sanki kadın otobanda kazık fren yapmışçasına kornalar vs (millet evinin önünde park edecekken bunlarından izin alcak çünkü, 30la gitmesi gereken yerde 60-70 vs allah ne verdiyse gitmek istiyor)

Ülkede gergin günler yaşamamız bunlara bahane olamaz, normal zamanlarda da biliyoruz bu tip p...lerin hallerini.

Napayım? Araba mı kullanmayalım? Mal gibi hepsini görmezden mi gelelim? Arabada sopa,bıçak vs herşey var,birgün sokucam birinin bi yerine zor tutuyorum kendimi. Uzun yazı ve küfürler için kusura bakmayın, bunu yazıp tartışabileceğim en uygun yerin burası olduğunu düşünüyorum. Ne tavsiye edersiniz? Şimdi şu kameram gelsin hepsini çekicem zaten.

Mehmetmert
03-08-2016, 11:26
Benim tek tavsiyem arabadaki o sopa,bicak ...vs ne varsa arabadan almaniz.Ne kadar haklida olsaniz biri ceker vurur kim vurduya gidersiniz benden soylemesi

stlegal
03-08-2016, 11:37
hangisini dövücen piskoloğa gitmen menfatine ilaçsız çıkmıyorum tavsiye ederim bu ülkedeki ****** çocukları dövmeyle bitmez

XoR
03-08-2016, 11:47
Arkadan yapışanları zerre kadar skime takmıyorum debelenip duruyorlar geçebilmek için çok keyifli oluyor :) özellikle taksiciler delirmiş vaziyette ara sokak vs 50-60 yapıştırıp gitmeye çalışıyor. Sokak çoluk çocuk bebeğini gezdiren anne dolu ama umurlarında değil. Bağlıyorum 20 km'ye götünü yırtıyor tamponda aynadan izliyorum :)

Ben artık Gamsız spec kullanıyorum arabayı yoksa sinir hastası olup herkese saldırmam gerekir.

ulasoztas1
03-08-2016, 11:49
trafikte aşırı kavgacı bir yapım vardı farklı sebeplerden psikologa gidiyorum ve inan çok sinirleneceğim bir şey olmazsa sakin kalabiliyorum ama bazen öyle tiplere denk geliyorsun ki gerçekten eline ne geçse saldırasın geliyor ama bizi o insanlardan ayıracak nokta kendimize hakim olmamız.
Ülkede herkes gergin, yeni bir dönem değil yıllardır gerginiz son olaylardan sonra ise herkes tez canlı, asabi ve bencil davranışlarda bulunuyor. haklı ya da haksız olalım kendimizden ve sevdiklerimizden sorumluyuz. Nişanlını, sevdiklerini aklına getirip olası kötü senaryoları kafan silmek en güzeli.

rahmitanir
03-08-2016, 11:50
Hocam öncelikle tespitlerinde çok haklısın. Ama bu konuda yapılması gereken şey kesinlikle şiddet ile karşılık vermek değil. Çünkü hem haksız konuma düşersin, hem de karşıdakinin gerçek bi psikopat çıkma riski ile karşı karşıya kalabilirsin.

Yapılacak 2 tane şey var:

biri ön, diğeri arka cama 2 adet araç içi kamera yerleştirip, toplanan verilerle bu şerefsizleri bıkmadan, usanmadan polise ihbar etmek.
Yaş ve diğer koşullar uyduğu anda direk fahri trafik müfettişliğine başvurmak

omrasm01
03-08-2016, 11:56
Beyefendilerin yarısı gizli psikopat hiç bir muhtelif sürücünün bundan haberi, kendilerini bir cacık zannediyorlar bir afralar tafralar falan . Ha biz ailemizi düşünüyoruz akılı oluyoruz ölümden korkusu olan yoktur diye düşünüyorum varsa da yaşamasın zaten; Sadete gelecek olursak bir gün biri benden zarar görmemesi için dua ediyorum gamsız ama tedbirli bir şekilde hayatıma devam ediyorum ;)

Shadow_Dancer
03-08-2016, 11:56
Rabbim çocuktan sonra bana bir sakinlik , bir mülayimlik verdi. En ufak olayda nerde olduguna bakmaksızın arabadan inen adam gitti yerine pamuk gibi biri geldi. Le havle çekiyorum, tövbe istihar ediyorum yoluma gidiyorum. Çok sevdigim bir arkadaşım var, 4 tane minibüsçüyü tanınmayacak hale getirip hastanelik etti, birinin davası hala devam ediyor. Yıllardır dövüş sporlarıyla ilgilenen biri kendisi, onun da çocugu olunca vazgeçti bu işlerden.

clioGT
03-08-2016, 11:57
beni şu emniyetten gidip, yolun daraldığı yerde one geçmeye çalışan, eds yi görüp normal şeride girmeye çalışanlar filan hasta edecek sonunda. az kaldı.

Birkan61
03-08-2016, 12:01
en güzeli denildiği gibi acilen çocuk yapmak :D

şaka bir yana takmamaya çalışıyorum artık, arabam çizik sürtme dolu iken benle inatlaşana sağdan soldan tekeri tam tur açıp tamponuna kapısına vs vuruyodum ya sürtüyodum tamponla vs:)

şimdi komple boyattım uzak duruyorum herkesten :D

XoR
03-08-2016, 12:01
beni şu emniyetten gidip, yolun daraldığı yerde one geçmeye çalışan, eds yi görüp normal şeride girmeye çalışanlar filan hasta edecek sonunda. az kaldı.

Emnniyetten geleni görünce geçemeyeceği şekilde kayıyorum emniyete doğru :) gelsin götü yerse vursun :D dün Beşiktaş köprü bağlantı yolunda bariyere sürttürdüm taksiyi bu şekilde inanılmaz keyifliydi :D

ertantamer
03-08-2016, 12:12
Yaşadığım yerde olan bi olay.
Cubuk’ta silahlı kavga: 1 olu, 1 yaralı - Ankara Başkent Haberleri (http://www.sabah.com.tr/ankara-baskent/2016/08/01/cubukta-silahli-kavga-1-olu-1-yarali)

turkerrr
03-08-2016, 12:16
Sadece trafikte değil genel olarak milletin psikolojisi bozuldu, yozlaşmanın cahilliğin sonucu bunlar ve gitgide sayıları artıyor böyle barzoların.

Tunacan
03-08-2016, 12:22
Benim de dikkatimi çeken, yanımdan geçerken bir yakın geçme merakı var millette. Şeridinde duramıyorlar, illa üstüme üstüme geliyorlar.
Kimseye bulaşmaya gelmez, hiçkimsede saygı, mertlik kalmamış. Ortaklık şerefsiz kaynıyor.

Berkan
03-08-2016, 12:23
arkadan darlayanlara sis lambası güzel çare tavsiye ederim götünden gelme heyecanıyla bir anda yakınca frene bastın sanıp arabanın kafası yere yapısınca suratlarındaki o korku gayet keyifli oluyor. özellikle yeni yetme altındakini uçak sanan a-cla-c dizeller leon golf polo şirokko türevleri şirket fluence clio ve 301, c-elyyese takımının alayı

emniyetten kıran yavsakların yanında diğer ters taraftan en soldan sapagın ucuna kadar gelip sapagın agzında darlayanlara ayarım benim hizamdaysa itinayla aleni sekilde önüne kırıyorum acımamda keyfi bilir yerse gelsin vursun. taksicilere zaten söylenecek birşey yok burdaki bordo taksileri görün sarılar melek kalır.

individual
03-08-2016, 12:30
Olabildiğince trafiğe çıkmamaya gayret ediyorum.Çıkarsamda yol durumuna bakıyorum ona göre hareket ediyorum.

İnsanı sinir hastası yapıyor bu istanbul trafiği.

mert_can 41
03-08-2016, 12:38
Artık izmit trafiği bile çekilmiyor dur kalktan dolayı değil kural tanımayanlar dan dolayı git gel yoldan gidiyorum adam karşıdan beni göre göre şeridime dalıp sağımdaki yere dalıyor tamgaz bisiklet kendini araba sanır solundan geçicekken üzerime gelir kafayı yedim artık bende. Özellikle otopark kurallarını bilmeyenler. Geçen bir yere parkettim baktım engeli yokuşu aldım arabayı yokuşun yanına parketim rahat inip çıkabilsin diye engeli veya bebek arabalılar bir geldim adam engeli yokuşunun oraya parketmiş mesafede kalmamış kapıyı yaslayarak arabaya iniyor çıldırıyorum.

SekoLive
03-08-2016, 12:42
arkanda sevdiklerin bekleyenin varsa araçtaki tüm cihazları at, onlarda insana farkında olmadan sinirlenme gücü verdiği oluyor.

sonrasında görmezden gelmeye çalış.

yolda birisini dövsen diğerlerine adaletsizlik olur bu olanları döverekten bitiremezsin

bide bu anlattıkların genel anlamda saygısızlık haksızlık sırf yolda trafikde yok banka sırasından tutun akbil sırasına kadar böyle dangalakca fırsat kollayanlar kural bilmez bir tayfa mevcut genç yaşlı ayırmaksızın...

trafiğin boş olduğu saatlerde çıkmanda senı bı nebze rahatlatır ama bunların hepsi sende bitiyor sen kendine rahatlatacak bişey yapmazsan diğer yaptıkların anlık rahatlama verir sonrasında huzursuz olabilirsin.

levent
03-08-2016, 12:43
Valla en güzeli sakin kalmak/kalmaya çalışmak bir şekilde. Diğer türlü denildiği gibi bu ülkede ne böyle iti biter ne uğursuzu. Bunlar içinde kendi ailemizi üzdüğümüze değmez herhangi bir şekilde. Küfür vs de içten içe edilmeli diye düşünüyorum, keza kimin ne olduğu belli değil çakal dolu trafikte. Emniyet şeridi, sapak ayrımında sola girmeye çalışanlar vs için ise XoR yöntemi bi nebze iyidir özellikle araca pek acımıyorsan.

Kameralar ile kayıt alıp EGM ye mail atıyorsunuz bence de gerekeni yapıyorlar, az da olsa bikaç seferden sonra düşünme yetilerine kavuşmaya başlarlar bu tipler.

Ayrıca benim de dikkatimi çeken milletin şeridi ortalama özürlü oluşu, g.tüm kadar Edirne'de bile, geçen hafta ailem burdaydı 2 şeritli flaş radar olan yolda 65 e bağladık gidiyoruz soldaki dayı üstüme üstüme geliyordu, azıcık önüne geçip soktum şeridine :D

Yigit-Y
03-08-2016, 12:44
Eğer istanbul trafiğinde iseniz karşı taraf haklı veya haksız abicim özür dilerim kusuruma bakma deyip geçin

Yoksa ceza evine girme tabuta girme gibi ihale alabilirsiniz

Boşver oç anasının nikahına gitsin :)

KÖROĞLU
03-08-2016, 12:47
Tahammülsüz, yobaz, kural / kanun tanımayan / bilinçsiz. Seyrettiği yolu babasının malı sanan, senin de o yolda eşit haklara sahip olduğundan bir haber olan bireylerin yaşadığı toplumda bu ve benzeri olaylar her zaman oldu ve olacak.

Bireysel olarak ilk rahatlama bunu kabullenmek ile başlıyor.

2. si trafikte yaşayacağın 3 farklı durumdan bahsedelim.

1. Durdun kavga ettin iki tarafta da ağır bir şey yok. Polis geldi karakola gittin en az 3-4 saat orada kalacaksın.

İfade alacaksın, karşındaki ile pis pis bakışıp psikolojini bozacaksın. O esnada yapman gereken bir şey varsa yapamayacaksın.

1. Durumu yaşadım çok can sıkıcı, ne zaman araçtan inmeye niyetlensen önce kızım sonra da bu durum aklıma geliyor.

2. İndin karşındaki çekti vurdu seni. Taksirle adam yaralamak yada benzeri bir suçtan ceza alır max 2 yıl.

Oldu sakat kaldın ömür boyu eksik yaşayacaksın. Allah korusun öldün. Geride gözü yaşlı insanlar kalacak. Ailen karşı tarafa belki zarar verecek kan davası olacak.

3. İndin elindeki sopayla vurdun adama beyin kanaması geçirdi öldü.

İçeri gireceksin sabıkan olacak birkaç yıl sonra çıktığında adli sicilden ötürü iş bulamayacaksın. Nişanlın belki sana sırt çevirecek ayrılıp gidecek.

Sürekli bir gün biri gelir de öldürdüğüm adamın kanı için bana bir şey yapar mı diyeceksin.

3. Maddenin tek istisnası benim gözümde trafikteki bir şuursunuz evladımın canına kast etmesi.
Hümanist sayılırım ama böyle bir şeye sebep olan insanın nefes almasına müsaade etmem.

O yüzden trafikte birkaç defa kavga etmiş, pişman olmuş, yapmamak için sürekli kendini frenleyen birisi olarak hiç gerek yok.

Süper bir hayat var dışarıda keyfine bak, kendi kendine aşamıyorsan psikolojik destek al. Ve o yazdığın şeyleri aracından uzaklaştır.

Day Walker
03-08-2016, 12:51
Artık takmıyorum kimseyi sıfatına bile bakmıyorum kimsenin, geçen biri önüme kırdı takmadım bile umursama sende bak kendi işine.

Ama haberlerde gördüğüm yolda silahla vurulmuş kamyon şöförlerine veya taksicilere hiç üzülmüyorum bilhakis haketmiş oluyorlar.

MK8800
03-08-2016, 12:51
Sol şeridi 50 60 la kapatıp , dikiz aynalarından bir haber olanlar harici pek takılmıyorum gerek yok

B-Devi
03-08-2016, 13:00
Artık izmit trafiği bile çekilmiyor dur kalktan dolayı değil kural tanımayanlar dan dolayı git gel yoldan gidiyorum adam karşıdan beni göre göre şeridime dalıp sağımdaki yere dalıyor tamgaz bisiklet kendini araba sanır solundan geçicekken üzerime gelir kafayı yedim artık bende. Özellikle otopark kurallarını bilmeyenler. Geçen bir yere parkettim baktım engeli yokuşu aldım arabayı yokuşun yanına parketim rahat inip çıkabilsin diye engeli veya bebek arabalılar bir geldim adam engeli yokuşunun oraya parketmiş mesafede kalmamış kapıyı yaslayarak arabaya iniyor çıldırıyorum.

Valla haklısın Kardeşim. Biz İstanbul'da bile 41 plakayı görünce usulca yavaşlayıp en uzak şeride kaçar olduk :D

kesici
03-08-2016, 13:01
Birde şu 15 Temmuz muhabbetine taksiciler bayrak bağlamışlar bagajdan tampon altına kadar.

Ulan ilkokul mezunu değilsin ama kendini akıllı sanıyorsun, sanki o bayrağı EDS'lerden kaçmak için bağladığını bilmiyoruz.

Ha birde E-5'te arka sis açıp gezenler var, bunu da NFS gençliği yapıyor 'kapışmaya hazırım' manasında. Arkalarına geçip selektör yapıyorum makasa başlıyorlar start vermişim sanki amk.

IbizaFR150
03-08-2016, 13:02
Valla üstüste aralıksız 5 gün bi olay yaşayınca benim de şirazem kaydı, sizlerle paylaşıp rahatliyim dedim. Teşekkürler,yorum ve destekler için. Şimdi daha iyi anlıyorum trafikte niye bu kadar jeep,suv vs var, biz kibrit kutusu kadar ibizayla dikkate alınmıyoruz heralde. Volvo tır almak lazım etraftakilerin dikkat etmesi için.

individual
03-08-2016, 13:08
Valla üstüste aralıksız 5 gün bi olay yaşayınca benim de şirazem kaydı, sizlerle paylaşıp rahatliyim dedim. Teşekkürler,yorum ve destekler için. Şimdi daha iyi anlıyorum trafikte niye bu kadar jeep,suv vs var, biz kibrit kutusu kadar ibizayla dikkate alınmıyoruz heralde. Volvo tır almak lazım etraftakilerin dikkat etmesi için.

Bundan 3-4 sene önce bir arkadaşım tespit yapmış gözlemlemişti.

Arkadaşımın leon'u benim ibizam yada cooper'la ne zaman trafiğe çıksak başımıza bir olay geliyordu.Sıkıştırma sinyal'siz dönme kavga gürültü.Ama ne zaman benim ikinci arabam kartal ile trafiğe çıksak başımıza hiç bir olay gelmiyordu :)

Arkadaşım şey diyordu kesin bunlar belalı tipler çaça arabayla geziyor bırak yol ver gitsin iner pıçaklarlar bizi diye düşünüyorlardır herhalde demişti.

B-Devi
03-08-2016, 13:10
Sol şeridi 50 60 la kapatıp , dikiz aynalarından bir haber olanlar harici pek takılmıyorum gerek yok

Bir de Işıklara 10 metre kala sarı yanınca frene asılanlar ve dur kalk trafikte önündeki hareket etse bile mal mal bekleyip Önüne fazladan birkaç araç sıkıştıran ameleler var :D

kesici
03-08-2016, 13:19
Bir tilt olduğum nokta da yeşil ışık yanar yanmaz kornaya basanlar. Özellikle yandığı salisede kornaya basan olursa aracı istop ettiriyorum sonra sarı ve kırmızı skalasını yakalayıp geçiyorum ki o arkada kalsın geçemesin.

painkller
03-08-2016, 13:23
ben kendimle kavga ediyorum, böyle adamlara göz yumduğumda. Yeri geliyor efendi olanın başımın üstünde yeri var gelsin geçsin,gitsin. Ama öncelikle şu altındakini at çambazı gibi kullanıp bi anda yanımda biten motorlu kuryeler, ulan vursam acıyorum iş peşindeler. Kimiside gayet akıllı adam gibi kullanıyor, zaten aynamda gördüğüm an yaklaşıp ol veriyorum ben ama ulan bisiklet geçmez sen motorla araya giriyorsun bide bağırdığında dönüp mal mal bakarak uzuyorlar. Ah yetişebilsem.

Şu yaya geçidinden veya yan arabadan geçerken arabayı kesen lavuklara kılım bende, ulan dallama bir kültür vardır arabada aile,bayan,çocuk varsa o arabaya göz ucuyla bile bakmassın. Araba ilgini çekebilir,merak edebilirsin. Kafa selamı verip sorarsın olur biter.
Ya da yaya yolunda zırt önüne atlar bitanesi arabanın içini süze süze yarım saatte geçen tipler, ulan at hırsızı adam sana yol veriyor işte efendi gibi geç evet sürücünün orda durması gerekiyor medeniyettir bu ama senin yanından zavallı teyzem amcam hızlı adımlarla geçerken bunları alıp arabayla karşıya geçirmek gerekiyor.

birde şu şirketlerin verdiği arabalar, kiralık buzdolapları. gördüğümde mümkünse takip mesafemi 2 katına çıkartıyorum. Çünkü altındaki buz dolabını 1 saat sonra geri veriyorlar. Ben ise bu parçaların arası niye ayarsız tampon niye kastı diye günlerimi harcıyorum.

Ama bundan gayrı düşünmüyorum, acımıyorumda geldi vurdumu kardeşim. İsterse altında donu olmasın ararım polisi tutar tutanağı bırakırım dükkana sigorta/kasko uğraşsın, sinir harbine deymez.

Bir ara benim arabaya vurup kaçıyorlardı, her ay muhtelif yerlerden. Sonradan bağırıp çağırınca mahallenin yerden bitmelerine onlarda kesildi.

Tampon dibinde seyredenler içinde arkada çeki demirini sökmüyorum. radyatörünü söker alırım siyah spreyle boyarım demiri olur biter.

Son olarak şu uzun kısa farın farkını anlayamayan insanlara, veya uzun farın nerelerde kullanılacağını, en azından arka sisin nerelerde kullanılıcağı gibi konuları ayrıntılı olarak gerekirse arabalarındaki ampülleri kırmak suretiyle anlatmak gerekiyor galiba. Gece körlüğü oluşucak yakında dangolar yüzünden. Sırf bunlar için, arka reflektörlere projektör takıcam.

dasemert
03-08-2016, 13:31
Trafikte kaç milyon araç var şikayet etsen her gün aynısı yine yeniden yaşanacak,en iyisi denildiği gibi kabullenmek çünkü sonucu her açıdan sizin açınızdan olumsuz oluyor.Zamanında şirketten birisi arkasına yapışan arabaya ani fren yapmıştı sonuç çarptı arkadaki haksız ama adam ucuz kurtulmuştu.Yani gerek yok içinden küfür edip geçeceksin kaybedecek bir şeyi olmayan insan cok Allah göstermesin.

imprezaWRC
03-08-2016, 13:34
Arkadan yapışanları zerre kadar skime takmıyorum debelenip duruyorlar geçebilmek için çok keyifli oluyor :) özellikle taksiciler delirmiş vaziyette ara sokak vs 50-60 yapıştırıp gitmeye çalışıyor. Sokak çoluk çocuk bebeğini gezdiren anne dolu ama umurlarında değil. Bağlıyorum 20 km'ye götünü yırtıyor tamponda aynadan izliyorum :)

Ben artık Gamsız spec kullanıyorum arabayı yoksa sinir hastası olup herkese saldırmam gerekir.

Benim ilacım böyle birşey :D
http://www.topguncustomz.com/G2Gallery/albums/8-11-10/IMG_5635.jpg

XoR
03-08-2016, 13:37
imprezaWRC

Mükemmel seçim :D

Hanımın arabası 500'le çıktığımda sıkıştırma vs durumları söz konusu oluyor. Superb varken kimse elleşmiyor

imprezaWRC
03-08-2016, 13:38
XoR bak bu da olur :)
http://image.trucktrend.com/f/100783940+re0+ar0+st0/2014-ram-2500-heavy-duty-high-clearance-fender-flares.jpg

Veya ARB tamponlu Land Cruiser'da kabulumdür.

SULTANOGLU
03-08-2016, 13:40
bende aynen böyle bişey düşünüyorum. ezicen geçicen :D

yada smartla çıkıcan miss

XoR
03-08-2016, 13:41
Sadede gelirsek trafikte kimseyle muhattap olmayın arkadaşlar bakın yolunuza. Hangi arabadan ne çıkacağı belli olmuyor varsın arkandan bak top ibne cevap vermedi ıhı ıhı üstüne kırdım yolunu aldım desinler :)

imprezaWRC
03-08-2016, 13:41
imprezaWRC

Mükemmel seçim :D

Hanımın arabası 500'le çıktığımda sıkıştırma vs durumları söz konusu oluyor. Superb varken kimse elleşmiyor

Öyle yüksek bir makina ile birşeyde olmaz ama kaşınan olursa da hiç araçtan inmeden megafondan konuşursun : "ne var birader birşey mi oldu" dersin herif seni göremediğinden karşısına ne çıkacak onu da kestiremez ve içe doğru ıkınır sen yol verene kadar da kuzu kuzu bekler :D :D

P.S: 500'e arb tampon taktırt :D :D

Aero
03-08-2016, 13:47
Bundan bir kaç ay önce küçük kızımın ilacı bittiği için gece 00:30 nöbetçi eczaneye gitmiştim. Bornova'da oturanlar bilir, Mustafa Kemal Caddesinden ege üniversitesi kavşağına giden yoldayım. 2 şeritli yolda park edenlerden dolayı neredeyse tek şeritten çok az daha fazla genişlik var. Bir tane beyaz bmw sanırım yeni almışlar. Flash patlatarak geliyor. Dibime kadar geldi ama yol boş abartısız 20-25 selektör yaptı. Bir yandan kornaya basıyor bir yandan ani gaz fren yapıyor. Yer olsa çekilip geçmesine müsaade edeceğim. İster istemez tüm sinirleriniz geriliyor. Altı üstü 500-600 metre. Işıklara yaklaştığımızda sağa yanaştım ve bu barzo apaçileri gördüm. Bunlar yanımdan geçerken aracın arkadan fotoğrafını da çektim. Harf grubunda tek harfi beyaza boyamışlardı. Kameralar tespit etmesin diye sanırım. Tesadüfen ışıklarda polis ekibi vardı. Bu barzolar polisin arkasında durdu. Bende polisin yanında. İndim elimde ilaçlarla. Bu kısa yolda beni ciddi şekilde selektörle taciz ettiklerini. Kızımın hasta olduğunu ve eczaneden evime gittiğimi. Bir de bu tiplerin insanlara saygısızlığını söyledim. O sırada ekiptekiler aşağı indi. Arkamızda dolduğu için kaçacak yerleri kalmadı. Şikayetçimisiniz dedi memur. Değilim ama insanlara saygısızlık yapmamaları ve adam gibi araba sürmeleri için uyarırsanız sevinirim dedim. Ayrıca plakayı da beyaza boyamışlar sanırım bir sıkıntı olabilir dedim.Tamam siz gidin dedi memur. Araca yöneldiler. Ertesi günde emniyet birimlerinde tanıdıklarım vasıtasıyla aracın fotoğrafını, olayın oluş yeri ve saatini bildirerek ihbarda bulundum. Bana bu araca ceza yazıldığını söylediler ve teşekkür ettim. Dinsizin hakkından imansız gelir. Gerekli şekilde video ve fotoğraf kaydı ile elinizde kanıt olursa gerekli işlemleri yapmak kolay oluyor. Diyaloğa bile girmenize gerek kalmıyor. İşim gereği ruhsatlı silahımla dolaşıyorum. Çekip vurmak veya gövde gösterisi yapmak kolay. Ama iki kızınız olduğunda durum çok farklı.

imprezaWRC
03-08-2016, 13:54
Bundan bir kaç ay önce küçük kızımın ilacı bittiği için gece 00:30 nöbetçi eczaneye gitmiştim. Bornova'da oturanlar bilir, Mustafa Kemal Caddesinden ege üniversitesi kavşağına giden yoldayım. 2 şeritli yolda park edenlerden dolayı neredeyse tek şeritten çok az daha fazla genişlik var. Bir tane beyaz bmw sanırım yeni almışlar. Flash patlatarak geliyor. Dibime kadar geldi ama yol boş abartısız 20-25 selektör yaptı. Bir yandan kornaya basıyor bir yandan ani gaz fren yapıyor. Yer olsa çekilip geçmesine müsaade edeceğim. İster istemez tüm sinirleriniz geriliyor. Altı üstü 500-600 metre. Işıklara yaklaştığımızda sağa yanaştım ve bu barzo apaçileri gördüm. Bunlar yanımdan geçerken aracın arkadan fotoğrafını da çektim. Harf grubunda tek harfi beyaza boyamışlardı. Kameralar tespit etmesin diye sanırım. Tesadüfen ışıklarda polis ekibi vardı. Bu barzolar polisin arkasında durdu. Bende polisin yanında. İndim elimde ilaçlarla. Bu kısa yolda beni ciddi şekilde selektörle taciz ettiklerini. Kızımın hasta olduğunu ve eczaneden evime gittiğimi. Bir de bu tiplerin insanlara saygısızlığını söyledim. O sırada ekiptekiler aşağı indi. Arkamızda dolduğu için kaçacak yerleri kalmadı. Şikayetçimisiniz dedi memur. Değilim ama insanlara saygısızlık yapmamaları ve adam gibi araba sürmeleri için uyarırsanız sevinirim dedim. Ayrıca plakayı da beyaza boyamışlar sanırım bir sıkıntı olabilir dedim.Tamam siz gidin dedi memur. Araca yöneldiler. Ertesi günde emniyet birimlerinde tanıdıklarım vasıtasıyla aracın fotoğrafını, olayın oluş yeri ve saatini bildirerek ihbarda bulundum. Bana bu araca ceza yazıldığını söylediler ve teşekkür ettim. Dinsizin hakkından imansız gelir. Gerekli şekilde video ve fotoğraf kaydı ile elinizde kanıt olursa gerekli işlemleri yapmak kolay oluyor. Diyaloğa bile girmenize gerek kalmıyor. İşim gereği ruhsatlı silahımla dolaşıyorum. Çekip vurmak veya gövde gösterisi yapmak kolay. Ama iki kızınız olduğunda durum çok farklı.

Allah bağışlasın, sağlıkla ve analı-babalı büyüsünler. (Neeey 2 kız mı? Ben bir tane erkekle zor baş ediyorum, sabır diliyorum :D :D )

Berkan
03-08-2016, 13:59
imprezaWRC abi Bar35 görmesin seni kesin çözüm hemen bi actros aldırır en sarı damperlisinden eds mds yok hız sınırının koy g.tüne üstüne kıranda cıtır cerez olur zaten :D

CemBerk
03-08-2016, 14:00
Şehiriçinde daracık yollarda tamponuma kadar yanaşıp sürekli selektör çakanlara, ilk arka sisi yakıyorum baktım akıllanmıyorsa tam hızlandığında sol ayakla frene dokunuyorum neye uğradığını şaşırıyor.

Anti
03-08-2016, 14:02

Aynen dediğin gibi yaptım ve huzura erdim. Aldım bi Amarok taktım BFGoodrich'leri. Şimdi ne selektör atan kaldı ne de önüme arkama makaslayan, taksiler dolmuşlar bile yoluma çıkmıyor paşa paşa geçmemi bekliyolar :) Ki zaten selektör atsa bile görmüyosun görsen de ciddiye almıyosun.

K0213
03-08-2016, 14:13
Yeri geldikçe diyorum toplum piskolojisi bozuldu!!
kimseye uymamak lazım diyeceğim ama mümkün değil. Bu yüzden ben bazı önlemler aldım :)

Kesinlikle araç içi dikiz aynamı direk gösterir halde tutmuyorum, göz almaması için karartma yapan bir buton varya onu kapatıyorum ki, arkamda olan bitenden bir nebze uzak kalayım.
Biraz yüksek seste müzik dinliyorum ve mümkün mertebe camlarımı aralamıyorum yazın klima kışın kalorifer eşliğinde seyrediyorum trafikte ki magandaların korna seslerini duymayayım. (cabrio arabamın koca yaz boyunca 3 kere üstünü açtım bu nedenle)
son olarakta(pek tasvip etmesemde) pokemon go'ya sardım, dikkatimi ona veriyorum ve etrafında olan olaylara pek odaklanmadan hattaaklıma bile gelmeden eve veya işime varmış oluyorum. :)

S.Özcan
03-08-2016, 14:20
Aynen dediğin gibi yaptım ve huzura erdim. Aldım bi Amarok taktım BFGoodrich'leri. Şimdi ne selektör atan kaldı ne de önüme arkama makaslayan, taksiler dolmuşlar bile yoluma çıkmıyor paşa paşa geçmemi bekliyolar :) Ki zaten selektör atsa bile görmüyosun görsen de ciddiye almıyosun.
aklıma bu video geldi,

Kadın Şofor adeta olumle oyun oynadı - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Y0hH9Tly4vw)

öncesinde ne oldu bilmiyorum ama teyze amarokla midibüsü baya baya sıkıştırıyor :)

2jz
03-08-2016, 14:24
aklıma bu video geldi,

Kadın Şofor adeta olumle oyun oynadı - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Y0hH9Tly4vw)

öncesinde ne oldu bilmiyorum ama teyze amarokla midibüsü baya baya sıkıştırıyor :)

Ankaradaki beyaz özel otobüsler. Kadını kesin sıkıştırmış önüne kırmış başka bir şey yapmıştır.

Şehit kızı bu otobüse ücretsiz bindiği için dövülerek atılmıştı. Eylem yapmıştı bu hayvanlar ücretsiz yolcu taşımak istemiyoruz diye.

Teyze iyi yapmış keşke vursaymış şöförü.

imprezaWRC
03-08-2016, 14:30
imprezaWRC abi Bar35 görmesin seni kesin çözüm hemen bi actros aldırır en sarı damperlisinden eds mds yok hız sınırının koy g.tüne üstüne kıranda cıtır cerez olur zaten :D

Kanayan yarama parmak bastın :D Bar35 'te gelir pansuman yapar parmağıma. Gelir o gelir, çoktan görmüştür :D :D Az sonra sataşır bana :D :D

gökberk
03-08-2016, 14:33
Ciddi anlamda çekiniyorlar.
Çare :

https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12573768_10206855130210094_546527866777862020_n.jp g?oh=51257f6bb862fff97d41e6964cdc6647&oe=585946B5

Aero
03-08-2016, 14:38
Allah bağışlasın, sağlıkla ve analı-babalı büyüsünler. (Neeey 2 kız mı? Ben bir tane erkekle zor baş ediyorum, sabır diliyorum :D :D )

Amin cümlemizinkini Allah bağışlasın. 3 yaşında 1,5 yaşında iki kızım var :)

Mutu
03-08-2016, 15:01
bugün minibüs yolundaki minibüscülerin korna olayına taktım kafayı allah var arabalarını düzgün kullanıyorlar(düzgün derken diğer sürücüleri riske atmıyorlar) ama çok gereksiz ve fazla fazla korna basıyorlar. Ses gürültüsü çok fazla.

MBuğra
03-08-2016, 15:12
Istanbul'da araban ne kadar buyukse o kadar az sikistiriliyorsun. Bunu bizzat yasadim. Kardesimin i10'uyla trafige ciktigimda, en az 3 olay atlatiyorum.

Yine de Istanbul bir nebze iyi, cunku kendi kurallarimiz var. Aramizda Konya'li uyeler varsa alinmasin ama ben Konya kadar kasap surucunun toplandigi baska bi yer daha gormedim. Sanirsin butun sehirde ayagi gaz pedalina yetene ehliyet vermisler.

imprezaWRC
03-08-2016, 15:14
bugün minibüs yolundaki minibüscülerin korna olayına taktım kafayı allah var arabalarını düzgün kullanıyorlar(düzgün derken diğer sürücüleri riske atmıyorlar) ama çok gereksiz ve fazla fazla korna basıyorlar. Ses gürültüsü çok fazla.

Ooo onlar çok düzgün kullanırlar, hiç öyle birbirlerinin üzerinden yolcu kapmaya çalışmazlar, yolcuları hep en müsait yerlerde indirirler, yolcuları indirirken veya bindirirken kesinlikle en sağa yanaşırlar hiç öyle başkası geçemesin diye minibüsün kafası şeritte tutmazlık yapmazlar, çok efendi sürücülerdir çok.

Korna olayına gelirsek; şimdilerde onun suyu çıktı zaten, akşamları özellikle 23:00'den sonra bazı sürücüler kornaları düşman ve terörist savar olarak kullanıyorlar, sanırım bir nevi tanksavar, uçaksavar, anti terör etkisi var. Ben kornaya basanların oturduğu yerleri öğrendim bir gece ansızın bende mahallerinden gemi, tren...vs kornası ile geçeceğim hemde öyle nazik basmayacağım, mahallenin girişinden çıkışına kadar elim kornada olacak. Dingil herifler, herkes turp gibi, herkes onlarla aynı yaşta ya sağır edene kadar kornaya basıyorlar. (Hiç hastası, yaşlısı, çoluğu çoçuğu yeni doğum yapanı...vs'yi sallayan yok, o yeterki o saatte kornaya bassın milleti rahatsız etsin.)

Korna genel olarak Minibüs-dolmuş-özel halk otobüsü ve bilimum taksi şoförlerinin bir nevi yaşam cihazı, basmazlarsa her an nefessiz kalıp ölebilirler. Bir keresinde sabahın köründe ortada kimsecikler yokken trafik ışıklarında yanıma bir dolmuş geldi, herif gökyüzüne bakarak periyodik olarak kornaya basmıştı, dolmuşta sürücüden başka kimsede yoktu, niyeti neydi çözememiştim. Belki uzaylılar ile mesajlaştı, belki binanın birinde 10.katta gördüğü bir pijamalının biraz sorna giyinip dışarı çıkacağını hissetti...vs dedim ya çözememiştim.

imprezaWRC
03-08-2016, 15:25
Birde gecenin vakti, Şahin, Bmw (olabielcek en eski kasa 3 serisi), Kangoo, Transit Connect, Linea ...vs ile el freni çeken, bulduğu heryerde lastik sesi dinlettiren, her boşlukta drift yapmayı kendinde hak gören bir tayfa var ki zaten 3km öteden rahatsız olduklarını anlayabiliyorsunuz. Gündüz yaktıkları sis farları, yatık ve aranan tarzdaki kullanımları ile herifler kendilerini gündüz bile belli edebiliyor.
Tam o dengesiz hareketleri yaparken ya indirip dövmek lazım, ya yola aşırı yapışkan bir madde süreceksin ki oldukları yerde kalsınlar veya uzun menzilli fırlatma zımbırtısı koyacaksın tam geçerken basacaksın düğmeye ohooooo elveda İstanbul, anam gittiğin yerden kart at bize...

Ahmetfikri
03-08-2016, 15:58
bir manisalı olarak çok ciddi söylüyorum manisadan geçerken yada bulunduğunuz yerlerde 45 plakalı araç görürseniz pek yanaşmayın :)

RSBurak
03-08-2016, 16:12
ben sakaryada deliriyorum ufacık şehirde saçma sapan şekilde bir trafik düzeni var. Örneğin tali yoldan gelen bir araç boş olması imkansız anayola o kadar hızlı çıkıyor ki sizi fren yapmaya mecbur bırakıyor ya çıkarsa diye.Bir diğer örnek ileride ışık var kırmızı yanıyor yaya geçidinde yaşlı başlı insanlar bekliyor kimse yol vermiyor az önce yaşadım bunu bende sinirlenip durdum yaya geçidinde.illa böyle mi terbiye etmek lazım kafa basmıyormu ilerde duracağını bile bile öküz gibi gitmenin mantığı nedir ? impreza varken çok çekinirdim bunlardan şimdi kaportası pek hoş olmayan forester var hiç umrumda değil gelsin sürtsün diyorum haklıysam durmuyorum kendi bilir :D

Aero
03-08-2016, 16:12
bir manisalı olarak çok ciddi söylüyorum manisadan geçerken yada bulunduğunuz yerlerde 45 plakalı araç görürseniz pek yanaşmayın :)

İzmir'de görürsem mutlaka arama mesafe koyuyorum. Böyle bir kitle görmedim hayatımda. Eşim bile tedirgin, sağdan 45 plaka geliyor dikkat der.

gabxer
03-08-2016, 16:23
Doğma büyüme Ankaralıyım İstanbul'a gittiğimde dua ediyorum ne saygılı şöförler var diye. Ankara'da çok nadir düzgün selektör atınca çekilen kişi gördüm. Burada selektör hızlan ve geçmeme asla izin verme namusun pahasına şeridini koru anlamına geliyor maalesef. Hele dönüşlerde ışık yanıyor diye kendinize güvenmeyin frensiz ezerler adamı yani.

STP
03-08-2016, 16:27
Istanbulda yada herhangi bir ilde ne olay gelirse basima 41 plakalilardan geliyo ilginc sekilde...

İzzet Göçmen
03-08-2016, 16:32

Araba basık olunca ses eden olmuyor 2 egsoz yapınca olay duruluyor :)

Bu itler yüzünden arac degiştirdim ben aa bu buna binio diyip sıkıstırmalar hor görmeler falan bursadan gelırken önümüze kıran bmw deki söfürü indirip 3 kişi direk mezara sevk edicektik,Ben acıdım adama niye dövdük diye bu kadar olan oldu bide kaputun üstünde sürükledim,Sonuc gidip sıkayetci olmus bide,Hem erkeklik yapıon hemde sıkayet edion aahh ülkem ah

by.gkn
03-08-2016, 17:22
Deşmeyin yarayı lütfen. On dakika sonra işten çıkıp o kaosa gireceğim. Her akşam aynı çile, her sabah aynı dert ama diğer şehirleri görünce İstanbul'un şöförleri yurtdışındaki şöförler gibi geliyor :D Küçük şehirler daha berbat resmen.

Ssamet
03-08-2016, 17:39
Yaklaşık bir ay önce sattığımız ve full orijinal olan yani dikkat çekmeyen şahinle banada kimse bulaşmıyodu ama ne hikmetse bunda selektör , kapışma vs gırla gidiyor. Arabayla bence epey alakalı bir durum :)

AşkınS.
03-08-2016, 17:49
Suan zonguldak almis basini gidiyor yollar ters düz :) belediye de yola ev yapmaya izin veriyor artik. Normalde 2 araba rahat gececek yere ev yaptılar yoldan 1 araba zor geçiyor.. Nitekim eve cikarken hergun kavga edenleri görüyorum.. Bu arada sabirliyim cok şükür,ankarada otobus sürenlere ayar olmama ragmen bi kez bile küfür etmedim.anlik sinirlerinize dikkat edin,memlekette herkes psikopat..

Mr.K
03-08-2016, 17:55
valla bisürü olay yaşıyorum hersabah herakşam
takılcak bi durum yok

arkadan darlayanlar için sıkışık trafikte , alıyorum 2ye alttan dip oturup veriyorum kara dumanı uzaklaşıyo zaten hemen :hehe: :hehe:
abuk subuk sellektör atanlar içinde çözüm basit vitesi küçültip oturuyorum gaza sinirle ani,geçebiliyosa sağımdan geçsin solumdan geçsin umrum olmaz.

V baglantı yollarında kimi zaman agzına kırdıgımda oluyo insanların yol verdiğimde oluyo,değmiyo çünkü hiçbişey için bazen umursamıyorum bile.

80milyon ülke
80 milyon mentalite
hangi biriyle uğraşcaksın ki.. yapcak bişe yok..

dipnot (16 plaka görünce uzaklaşıyorum bende )

dahan
03-08-2016, 18:08
gecende bu darbe karşıtları samsunyolunda konvoy yapıp 4 şeridide kapamış,tabi bende işe gidiyorum aralarından zar zor makas atarak sol ilk ikiye girdim önümdeki gavat bi çekilse gidecem sadece o kaldı,camdanda ne nekadar garı varsa çıkartmış,, selektör yapıyom çekil diye hiç oralı olmuyo halen yol vermiyo oan çok sinirlendim ama,ulan gerizekalılar yapıyon konvoyu iki şeritte yap,,senin tüm şeridi işgal etme hakkını nerden buluyon,,birde ogün işe gec kalmıştım,,,,artı buu taksicilere çok dikkat edin şimdi onlara bişe diycemde neyse boşver

turbo&quattro
03-08-2016, 18:21
Surekli Tr ye geliyorum sirf bu tarz olaylardan dolayi araba kullanmiyorum. Gidcegim yer 3-4 km ye kadarsa yuruyorum fazlasiysa eger taksi yada herhangibir toplu tasima araci. Trafigi bitmez, barzosu bitmez, bin bir tane sorun.

vtiaras
03-08-2016, 18:30
En sağlıklısı kimseye bulasmamaniz daha geçen gün is yerinden arkadaş kavga etti sebep ise şu ara sokakta adam arkadaşıyla sohbet ediyor bizim arkadaş 5 dakika bekliyor ardından kornaya basıyor gitsin artık diye adam arabadan çıkıyor ve arkadaşa anani kızını karını ..... sovuyor bizim arkadasta arabadan iniyor adam beyzbol sopasini çıkarırken bizim arkadaş tekme atıyor ve şansa sopa önüne düşüyor adam arabaya kaçıyor hala küfür ediyor bizim arkadasta yan camini sopayla patlatiyor elinden esnaf kurtarıyor şimdi karakolluk oldular ve adam tehdit edip duruyor bela geldimmi kaçar yok ama selektor atıyor diye adam dovulmez artı bende çok selektor kullanıyorum yeri geliyor tamponda yapıyorum boş trafikte sol seritte 70 lede gidilmez yol istendinmi verilir yol istemekte selektorle olur

Kadyr
03-08-2016, 18:39
genel olarak hepimiz aynı düşüncedeyiz peki kim bu şikayet ettiklerimiz diye düşünmüyorum değil.:) şaka bi yana bu arabasında silah vs taşıyıp artislik yapanlar olmasa her şeye yürürsün de adam silah bıçak çıkarıyor al başına bela.gamsız olmak lazım. bende yapamıyorum illa ders vericem i...bneye diye debeleniyorum. emniyet şeridinden önüme kırmaya çalışanlara ve soldan öne girmeye çalışanlara yol vermemeye çalışıyorum. onun dışında en solda yavaş gidenelre söverim korna sello herşeyi yaparım.ama bulaşmamak en iyisi.

34btr1907
03-08-2016, 18:57
http://lh3.ggpht.com/cQPfFIWU1b47nelNnzGtp__HjyBH53ohNRU4BKBXtauxEXX8bO c3_aOS-QvqtUToIw=w300

sticker olarak ön camın bir köşesine,arka camın bir köşesine tamamdır.

barakuda26
03-08-2016, 19:05
Kısa mesafe mecbur kalmadıkça araba kullanmamak gerek, kullanırken de Allah'a havale etmek gerek. Yoksa sinyal vermeyen, yolu ortalayıp giden, sağsan soldan arkadan sıkıştıran taksiciden vs vsvs daha biçok şeyden kurtuluş yok, insanın insana saygısı yok daha ötesi de yok.

onn_dear
03-08-2016, 19:10
Sende onlara mi sellektor yapacan
Sende onlarin onune mi kirican
Sende onlarin tamponuna mi yapisacan
Napacan satcan mi arabani :)

Saka bir yana ayni sekilde kimsede saygi kalmamis, insanlar barut ficisi gibi direksiyon basina geciyorlar ayni durumu yasayan bir cok kisi mevcuttur.

GC8 GT
03-08-2016, 19:29
bende şikayetçiyim bu durumdan
KORNA ÇILGINLIĞINDAN ŞİKAYETÇİYİM.
özellikle taksiler, taksi dolmuşlar ve büyük dolmuşlar belki 10 korna gücünde havalı kornalara hayvan gibi abanıyorlar
TAKSİLER aceleleri olunca her zaman hızlı gidip, spam yaparlar, ama işlerine gelmeyince yavaş giden onlar olurlar..

Trafikte s plakalı SERVİSLER, kamyonlar, şirket arbaları KAYBETCEK HİÇBİŞEYLERİ YOKMUŞ gibi kullanıyorlar

ARTIK BEN IŞIKLARDA EN ÖN SIRADA BEKLEDİGİMDE BOYNUM DİKELTİP, LAMBALARA BAKMIYORUM.
NASIL OLSA SARI YANDIGI ANDA ARKADAN BİRİ UYARI VERİYOR.

GC8 GT
03-08-2016, 19:31
insanlar kornayı oyuncak bellemiş. pederin dükkanın oraya akşam saatleri gitmiyorum artık. ufacık bi 4 yol da, habire korna sesleri, dat dat dat.
ben sadece Bir yayayı uyarmam gerektiginde tek sefer rahatsızlık vermeden basarım
ama eline alışkanlık yapmış olanlar abanıyorda abanıyor.
NE KADAR ACELEN VAR Kİ SANKİ ÖLDÜN MÜ, HERKES Mİ SANKİ ÇOK ULTRA ÖNEMLİ Bİ YERE yetişmeye calısıyor

metinalan
03-08-2016, 19:35
Fren yerine kornaya basmak kimisine daha kolay geliyor sanki

Grimlord
03-08-2016, 19:44
http://unisci24.com/data_images/wlls/28/268001-kenworth.jpg

Amerika'da bunlara kimse bulasamiyor. Bize de sart. Hatta forum olarak para toplayalim, alalim dorsesiyle beraber. Sabah herkesi ise birakalim, isyerine gelen atlasin dorseden. ( Mad max style)
Hangi birine laf anlatacaksin? Ezip gececen :p

serci
03-08-2016, 20:12
Arabanız biraz değişik ise cok sataşan oluyor ben bunu anladım.
Günlük kullandığım clio rsi aracım var hergün tem yolunu kullanıyorum.Yakıtı makul kullanmak için genelde sağ seritten gidiyorum 80-90 km ne yazıkkı aksam dönüşte yol bos ise 3 serıt varken tampon yapan onume gecıp sis yakıp frene basan cok oluyor.Hiç oralı olmuyorum trafıkte sakin kalmak en iyisi.
Sen sopa cekersın adam silah ceker kim vurduya gidersin düşüncesi ile kimseye sataşmıyorum akıllı uslu devam ediyorum

Alpii
03-08-2016, 20:19
Abi bu barzolara yapılabilecek bişey yok. Onun için minimum düzeyde sinirlenmeye gayret et ve Sabır çek :)

Buda o tipteki arabalardan çıkan tipler;
https://vine.co/v/eKTQePXLzw2

Mert Safa
03-08-2016, 20:24
İstanbul trafiğinde silahda taşısanız tek söz;

Mermi biter, öküz bitmez.

GC8 GT
03-08-2016, 20:28
3-5 tane kıçı kırık balkan ülkesi ile bazı avrasya memleketleri gezdiğimde, Trafikte büyük bir saygı olgu sunun oldugunu gözlemledim.
muhtemel'en tüm avrupada oturmuş bir olgu dur
arabalar, yayalara karşı müthiş saygılı.
yol kenarında bekleyen insanlara bile, arabalar durup yol veriyor,
yola adımını attıgın anda trafik duruyor.
korna sesi de yok.
Orada araba kullanırkende, bir o kadar uyum saglamaya çalıştım.
orda kısa süreli bu kibarlık gözlemim, kendi şehrimde kullandıgım konsepete yansıdı
her yayaya durup yol verir oldum.
AMA OLANA BAK..
BEBEK arabalı bayana durup, gecmesine yol verdik diye
ARKAMIZDAN SIRA SIRA KORNA YER OLDUK.
KORNANIZ BATSIN BEA

GKS
03-08-2016, 20:40
3-5 tane kıçı kırık balkan ülkesi ile bazı avrasya memleketleri gezdiğimde, Trafikte büyük bir saygı olgu sunun oldugunu gözlemledim.
muhtemel'en tüm avrupada oturmuş bir olgu dur
arabalar, yayalara karşı müthiş saygılı.
yol kenarında bekleyen insanlara bile, arabalar durup yol veriyor,
yola adımını attıgın anda trafik duruyor.
korna sesi de yok.
Orada araba kullanırkende, bir o kadar uyum saglamaya çalıştım.
orda kısa süreli bu kibarlık gözlemim, kendi şehrimde kullandıgım konsepete yansıdı
her yayaya durup yol verir oldum.
AMA OLANA BAK..
BEBEK arabalı bayana durup, gecmesine yol verdik diye
ARKAMIZDAN SIRA SIRA KORNA YER OLDUK.
KORNANIZ BATSIN BEA

bizdeki insan kalitesi ve trafik kültürü cok yüksek olduğundan hep bunlar

Kadyr
03-08-2016, 21:06
bu arada küçük yerlerde trafik kurallarına hiç uyulmuyor. rahata alışmışlar aynı dangozlar büyük şehire gelincede trafiğin içine ediyorlar tabi.

rain man
03-08-2016, 21:20

147 göreceli olarak küçük bi araba. Adıyamanda bi ilçede kullanıyorum ve neredeyse her gün merkezden yaklaşık toplamda 150km 'ye yakın yol yapıyorum git gel. Ve sürekli bir tır sevkiyatı var birşeyler gidip geliyor ancak yolun yarısı tek şerit. Hem de öyle bi tek şerit değil yer yer aynı anda iki araç geçse sağda solda boşluk kalmıyor uçurum ve banket dışında.

Ne kadar büyük araç varsa üzerime sürüyor bir çok kez, şeridinde gitse rahat rahat geçicem ama bi tekeri benim şeritte. Mecburen bi tarafı dışarı atıyorum ki geçeyim diye. Bir gün bundan dolayı spin atıcam diye korkuyorum çünkü kontra verecek toparlayacak fırsat bile olmayabilir.

Adamın kaybedecek bir şeyi yok ki diyorum. Mecburen ben çekicem kendimi. O transit kafadan girse beni ikiye ayırır tır kamyon akordeon haline getirir. Altındaki araç ya şirketin ya kiralık ya da emanet. En iyi ihtimalle sürtse kabadayılıkla kurtarır, vursa geçse taş çatlasa bi iki yıl yatar.

Keyif alicam diye kullandığım arabadan uzaklaşır oldum. Uzun bir zamandır açıp açıp en sağlam arabalara bakarım. Xc serisine kafayı taktım o yüzden. Bir sonraki aracım o kadar sağlam olsun ki en azından görünce bi çekinsin sıkıştırmasınlar istiyorum.

snrk
03-08-2016, 21:50
Ben araba sürmeyi bilgisayar oyunuymuş gibi düşünüyorum, trafikteki araçların da yapay zeka tarafından kontrol edildiğini farzediyorum.
Bazı araçlar kötü programlandığı için saçma hareketler yapıyorlar. Bazıları oyunu zorlaştırmak için bilerek yapıyor. Oyunun amacı engellere takılmadan hedefe ulaşmak.
Hayatımda şimdiye kadar trafikte zerre kadar stres olmadım bilakis stres atıyorum :) Tavsiye ederim çok gerçekçi bir oyun :)

KoramiraL
03-08-2016, 22:06
Ulaştırma sektöründe olunca her gün hepsini görüyorum emniyet giden polisi bir dert trafikte dengesiz olanı daha ayrı bir dert sabah 08:20 civarı polis aracı otogar köprüsüne yaklaşıyorum emniyet şeridi yok nerdeyse yol genişlememiş arkamda sürekli siren sesi aracın içinde tek geçerken küfür etmesi daha ayrı bir olay peşinden ambulans geliyorsa hele üstüne kıran tonla sürücü artık sabah evden sakin çıkan ben küfür ede ede firmaya gidiyorum arada ettiğim kavgaları saymıyorum bile

twin
03-08-2016, 22:10
trakya civarında da 39 plakalılardan uzak durmakta fayda var :D

blumenberg
03-08-2016, 23:18
bizim ülkede sağ şerit sol şeritten daha hızlı akmadığında birşeyler düzelebilir ancak, genel olarak(dengesizler hariç) kimsenin orta şeritte veya sol şeritte kasten öndeki araca yanaşağını sanmıyorum. Kısaca kimse kurallara doğru düzgün uymuyor aslında (istisnalar hariç)

Bazen çukurlardan dolayı sağ şeride geçiyorum, gerekirse 10-20 ye de düşebiliyorum, o halde taciz alıyorum arkadaki araçtan, insanların genel olarak saygısı yok trafikte.

turbo&quattro
03-08-2016, 23:29
Su an is cikis saati ve yasadigim yerin en islek caddesi burasi ve km lerce paket . Yaklasik 10dk yurudum ise gelmek icin bir tane korna sesi duymadim. Direkt bu konu aklima geldi yazayim deidm :D

http://i1287.photobucket.com/albums/a623/joel656565/2F8FA289-502B-45ED-9BBF-272E68EA7D06_zpsu61andf7.jpg (http://s1287.photobucket.com/user/joel656565/media/2F8FA289-502B-45ED-9BBF-272E68EA7D06_zpsu61andf7.jpg.html)

aslanneron
03-08-2016, 23:41
Tüm gün fiorino ile trafikteyim inşaatlara falan gidip gelmek için merkez kımıldıcak hal yok kimseninde kimseye yol verdigi yok çok ayrı bi sinir harbi yaşıyorum resmen sakin bir insan olan ben çileden çıktım artık. ama bmc levend le trafige çıkınca sinir stres hiç bir şey kalmıyo sanki tüm yol benim :D :D havaların şu sıcagı geçsin kamyoneti kimseye vermicem gerekirse gerekirse sabah akşam servis çekicem ama trafikde kimsenin bulaşmasıyla ugraşmıcam adamlar yaklaşmaya bile korkuyor araç büyük olunca :D

FK.Sub
04-08-2016, 00:24
Ben artık trafiktekileri bir kenara bıraktım gerçekten sinirlenmiyorumda kaldırıma park edenlerden bıktım yemin ederim bıktım çizmiyim adamın çalışıp kazandığı para diye düşünürdüm bundan 2 sene önceleri ama artık bokunu çıkarmış durumdalar çizerim acımam babamın aracı olsun yine çizerim bıktım ya...

McKrop
04-08-2016, 01:30
İnsanlar sokaklarda millet arabalarına Türk bayrağını asmış sadece dolanıyor. Olayın amacına sözüm yok yanlış anlaşılmasın. Arabası değil her hangi bir araca bayrak bağlayıp trafikte küçük gruplar oluşturup deyim yerindeyse terör estiyorlar. Tekrar yanlış anlaşılmasın olayın siyasi yönüne yorum yapmıyorum. Bir düşünceyle böyle bir etkinlik yapmak istiyorsan efendi efendi yap kurallara uygun bir şekilde. Biz millet olarak sevinmesini, kutlama yapmasını bilmiyoruz zaten. Zamanında aynı bu hale benzer düğün konvoyları olurdu yüzlerce araba. O zamanlardada bu tip sorunlar olurdu. Konvoyların yarısıda illa bir kaza olurdu. Ayrıca insanımız sabırsız. Bir kasisten geçerken bile insanlar bekleyemiyor, tahammül edemiyor. Benim bir kasisten geçiş sürem 3-5 saniye, kendisinin süresi min. 1sn. Yani bekleme yapacağı süre ortalama 3 saniye fakat mümkün değil. Eğitimsizlik falan gibi toplumsal mesaj vermiyim ama düpedüz cahillik diz boyu. Okumazsın, diploman olmaz ama kafan var arkadaş zihnin var geliştir kendini zor değil. Her türlü bilgi elinin altında yetiştir kendini. Ayrıca her zaman söylemişimdir; ehliyet sınavından çok IQ testi yapılmalı ciddi boyutta çok düşük puan alanlar ehliyet almasın. Böyle bir ihtimal söz konusu değil ama daha yapıcı öneriler sunulabilir.

KoramiraL
04-08-2016, 01:40
ben sakaryada deliriyorum ufacık şehirde saçma sapan şekilde bir trafik düzeni var. Örneğin tali yoldan gelen bir araç boş olması imkansız anayola o kadar hızlı çıkıyor ki sizi fren yapmaya mecbur bırakıyor ya çıkarsa diye.Bir diğer örnek ileride ışık var kırmızı yanıyor yaya geçidinde yaşlı başlı insanlar bekliyor kimse yol vermiyor az önce yaşadım bunu bende sinirlenip durdum yaya geçidinde.illa böyle mi terbiye etmek lazım kafa basmıyormu ilerde duracağını bile bile öküz gibi gitmenin mantığı nedir ? impreza varken çok çekinirdim bunlardan şimdi kaportası pek hoş olmayan forester var hiç umrumda değil gelsin sürtsün diyorum haklıysam durmuyorum kendi bilir :D

Sakaryalıyım 34 plaka ile geldiğimde üstüme üstüme kırıyorlar bende aynı şekilde cevap veriyorum valla zaman zaman oranın trafiğine anlam veremiyorum çözemedim zaten yaptıkları kavşaklar vs. bi tuaf bi döner kavşağa 6 yol veriyorlar :D

::ZaFeR::
04-08-2016, 06:19
Sakaryalıyım 34 plaka ile geldiğimde üstüme üstüme kırıyorlar bende aynı şekilde cevap veriyorum valla zaman zaman oranın trafiğine anlam veremiyorum çözemedim zaten yaptıkları kavşaklar vs. bi tuaf bi döner kavşağa 6 yol veriyorlar :D

Aynı durum bende de mevcut.34 plakayım diye millet yabancı zannediyor ama yemezler :) O kavşaklar sözde akıllı ama aklı başında kullanan yok.Sözde kavşak içindekine yol verin diyor ama millet yol kapmaca oynuyor kavşaklara gelirken.

TarikS
04-08-2016, 07:04
Aynı durum bende de mevcut.34 plakayım diye millet yabancı zannediyor ama yemezler :) O kavşaklar sözde akıllı ama aklı başında kullanan yok.Sözde kavşak içindekine yol verin diyor ama millet yol kapmaca oynuyor kavşaklara gelirken.

Valla ben de Adapazarı'na gelince rahat ediyorum genel olarak millet öküz ama kavşaklarda gerizekalıya anlatır gibi her yere yazmışlar içeridekine yol ver diye, ve veriyorlar çoğunlukla. O açıdan çok tuttum ben belediyeyi :D veya her kim düzenlediyse artık

TR'de kafa rahatlığının çözümü trafikteki en zararlı adam olmak valla, sen korkacağına onlar korksun :D Beyaz focus şirket aracıma ön cam dahil film yapıp plakalıkları sökmüştüm, burada hep beraber sövdüğümüz o kasap gibi giden şirket araçlarından daha kasaptım ama kafam hep rahattı :D Mini'yle çıkınca TEM'de açık trafik olunca yine ben zulüm oluyordum herkese ama yoğun trafikte tabii herkesten uzak durmaya çalışmak yorucu.

KÖROĞLU
04-08-2016, 08:11
:) Ne kadar sakarya dan dert yanan varmış. Biri de ben. Yeni cami den sağa dönüş yolunda sürekli ışık yanıp söner. Yaya geçidinde yol verdim diye korna yedim.

Millet kavşak düzenine yeni alışmaya başladı, 1 sene önce bu kavşaklar ilk yapılmaya başlandığında çatır çutur kafa sokuyorlardı şimdi ehilleştiler.

Gereksiz bir trafik oldu burada ama asıl sıkıntı minibüs şöförlerinde ve 4 lü yü yakıp her alanı park yeri ilan edenlerde.

se_RC_an
04-08-2016, 09:36
manisada dolu kendine sovrudrenlerden en basta servis soforleri buyuk arac kullaniyor diye kendilerini bi *** saniyolr aradan ciknca skistirmalar onune kirmalar ara sokakta denk gelipte ustune dogru gelmeler her gun biriyle kavga edip inatlasiyoz bi gun 1 sokagin basindan girdi servis bende tan sokagi bitirmek uzereyim 3 araba kalmis artik beklemeden daldi sonra cikiyo cekil yoldan diye cik geri geldigimi goruyon girmeseydin diyom cikamzmis buyuk aracmis cik ozamn kaldirima ben geceyim diyo bende kendin geç dedim kafa kafaya inatlastık bi 15 dk sonra kendi çıkrdı aracı kaldırıma geçtı
bi gun yine böyle 2 araç milimle yanyana gecer yan yana yolun genislemesıne 3 araç kala karşıdan tuscon daldı aynı yola bende sol aynayı bı dayadım boydan boya aynayla kırmızıya cızdim adam cıldırdı 0 almıs bide artıslenıyo gecmiyosa kaldırıma niye cıkmıyon diyo bende 3 sn bekleseydın ben zaten burdan cıkmıs olucaktum diyince kitlendi bakıyo mal mal ugrasmadım bastım gittm atık durup munakaşaya girmiyom basıyom gidiyom

johnie
04-08-2016, 10:27
salı perşembe sabah 05:00 de avrupa yakasında, sahilde bisiklete biniyorum.
Bu sabah, yolun yarısında güzel sağlam bir yağmura yakalandık.
Turu yarıda bırakıp, Emirgan' dan dönmek zorunda kaldık yağmurdan dolayı.
Bebek ile Hisar arasında park var, bilenler vardır orada ki durağa sığındık yağmur geçsin diye ve önümüzde de biraz su birikintisi vardı.
İnsanların bizi ve su birikintisini görerek hızı arttırmaları gerçekten içler acısı.
Yanımızda giden aracın suya girip bizi ıslatması mı... Saygınlıktan yoksun insanlara neden ehliyet veriyorlar anlamıyorum.

imprezaWRC
04-08-2016, 10:38
İnsanlar sokaklarda millet arabalarına Türk bayrağını asmış sadece dolanıyor. Olayın amacına sözüm yok yanlış anlaşılmasın. Arabası değil her hangi bir araca bayrak bağlayıp trafikte küçük gruplar oluşturup deyim yerindeyse terör estiyorlar. Tekrar yanlış anlaşılmasın olayın siyasi yönüne yorum yapmıyorum. Bir düşünceyle böyle bir etkinlik yapmak istiyorsan efendi efendi yap kurallara uygun bir şekilde. Biz millet olarak sevinmesini, kutlama yapmasını bilmiyoruz zaten. Zamanında aynı bu hale benzer düğün konvoyları olurdu yüzlerce araba. O zamanlardada bu tip sorunlar olurdu. Konvoyların yarısıda illa bir kaza olurdu. Ayrıca insanımız sabırsız. Bir kasisten geçerken bile insanlar bekleyemiyor, tahammül edemiyor. Benim bir kasisten geçiş sürem 3-5 saniye, kendisinin süresi min. 1sn. Yani bekleme yapacağı süre ortalama 3 saniye fakat mümkün değil. Eğitimsizlik falan gibi toplumsal mesaj vermiyim ama düpedüz cahillik diz boyu. Okumazsın, diploman olmaz ama kafan var arkadaş zihnin var geliştir kendini zor değil. Her türlü bilgi elinin altında yetiştir kendini. Ayrıca her zaman söylemişimdir; ehliyet sınavından çok IQ testi yapılmalı ciddi boyutta çok düşük puan alanlar ehliyet almasın. Böyle bir ihtimal söz konusu değil ama daha yapıcı öneriler sunulabilir.

Bir önceki sayfada aynı şeylere değindim. Tepki vermek istiyorsan bayrak asarsın, sabahtan akşama kadar elin kornada gezmenin nasıl bir getirisi var çözemedim. Zaten korna denilen illet heryerde kullanılıyor. Herif zile basmak yerine kornaya basıyor birgün cama çıktım efendim beni mi çağıryorsun dedim, yok abi sana değil işte xyz'ye çaldım, birader zil diye birşey var in otomobilden zile bas ya da telefon icat edilmiş ara ben geldim de olsun bitsin. Apartmanın önünde kornaya basıyor, o durumda o kornayı söküp o herife monte edesim geliyor.

Bu son olaydan sonra otomobiline bayrak takanlar var; bayrak takılmasına itirazım yok ama öyle bir yere bayrak takıyorlar ki arka plaka okunmuyor veya arka cam kapanıyor. Allah korusun arka plakası bayrak ile kapanmış araç bir olaya karışsa nasıl tarif edeceksin, memur bey araç beyaz Fluence'dı, arkasında bayrak vardı ama plaka kapalıydı, tamam şehirde 3 milyon fluence var biz hemen buluruz sen takma kafaya...

Ülke malesef Ali Baba'nın çiftliği kıvamında; canı isteyen eli kornada gezebiliyor, canı isteyen plaka kapatabiliyor, canı isteyen yol kapatıyor, canı isteyen konvoy yapabiliyor, canı isteyen yol vermedi diye adam kesebiliyor, canı isteyen caddede el freni ile dönebiliyor, canı isteyen lastik yakabiliyor, canı isteyen egzoz patlata patlata gidebiliyor...vs vs vs Bitmiyor ki, birini bitirsen diğeri devam ediyor.

Ama bunları kendinde hak gören dingil evde uyurken sen git herifi yataktan sıçratacak şekilde bunları yap, döner bıçağı ile aşağı iner seni beni ikiye böler. O hep mağdur, o hep haklı...

Çocuğunu sünnet ettirecek diye herif bütün gün mahallede davul zurna ve korna ile turluyor. Avrupa'da vaftiz töreni öncesi konvoy yapan, yol kapatıp halay çeken, davul, zurna çalan, yol ortasında halay çeken var mı? Neymiş bizim adetlerimiz, gelenek ve göreneklerimizde hatta kültürümüzde varmış, başlarım ben öyle kültüre de adetlere de.
Evliliği duyururlar, askere gideni duyururlar, sünneti duyururlar, çocuk bez kullanmayı bırakır duyururlar...vs hep kendince iyi şeyleri duyururlar. Hatta korna kesmez ise elinde silah sıka sıka mahalleyi turlayabilir. Çünkü o dingil, cahil olduğundan merminin birine saplanabileceğini bilmez, hesap etmez. Gecenin bir vakti seni rahatsız etmeyi kendinde hak görür. Ama sen aynısını yap gör bak neler oluyor. Senin o dingile kızma hakkın yok o herşeyi yapabilir.

Berkan
04-08-2016, 10:43
Her olayda olduğu gibi bayrağında suyunu çıkartmayı becerdik. Bazı şark kurnazlarının aleti oldu arkadan sallandır plakayı kapa yapıştır devam kamera nasılsa göremiyor :Deli:

imprezaWRC
04-08-2016, 10:59
Her olayda olduğu gibi bayrağında suyunu çıkartmayı becerdik. Bazı şark kurnazlarının aleti oldu arkadan sallandır plakayı kapa yapıştır devam kamera nasılsa göremiyor :Deli:

Özellikle plakayı kapatacak şekilde bayrak takanlar var. Laf edecek birileri ortalarda olmayınca gün onların günü oldu. Polis sağolsun kavşak içine ve her zamanki değişmeyen yerine oturmuş şemsiyenin altında oturmuş olanı biteni uzaktan izliyor. Bunlara birşey demezler, senin şeklin şemalin yerinde ve evrakların tamda olsa gelir seni çevirir senin vaktini tüketir birde kimliği bırakıp kaçarsın diye lütfen kontağı kapatın der. (Başımıza geldi de ondan yazıyorum; arkada çocuk yanımda eşim, görsünler diye tavan lambalarını da açmışız ama gözünü çıkardı bizi çevirdi, kimliklere bakarken de kontağı kapatın dedi. Ehliyet sende, kimlik sende, ruhsat sende ama ben basıp gideceğim, zır deliyim kendime aksiyon arıyorum. Benden önce farı yanmaz, yengeç yengeç giden Şahin'e kanka muamelesi yapar ses etmez ama ... neyse işte.)

Mağduru nasıl oynuyoruz role girebilmek için döküman varsa link verin. Moda ne, badem bıyık mı?, siyah takke mi?, şalvar mı? hangisi?

BARR
04-08-2016, 11:01
Ben artık ne sorguluyorum, ne de muhattap oluyorum. Kendi başlarını yesinler.

IbizaFR150
04-08-2016, 11:07
Millet benden beter doluymuş. 1 günde 6 sayfa mesaj oldu. Seyyar ekipler kurup,yoldaki tüm barzoları 10 araba 20 kişi sıkıştırıp, istanbul beyefendisi olana kadar dövmek tek çözüm.

KingoAtmo
04-08-2016, 11:08
Yorumları okumadım açıkcası emme, ülkede ruhsal olarak sağlıklı birey kalmadığı için bahsettiğiniz tahammülsüzlük, saygısızlık, nefret sadece trafikte değil insanların birlikte yaşadığı her ortamda belli oluyor, aklı salim hareket etmek gerekli

imprezaWRC
04-08-2016, 11:16
Millet benden beter doluymuş. 1 günde 6 sayfa mesaj oldu. Seyyar ekipler kurup,yoldaki tüm barzoları 10 araba 20 kişi sıkıştırıp, istanbul beyefendisi olana kadar dövmek tek çözüm.
Dövmek değil ceza bedellerini yükseltmek lazım. Yersiz yere kornaya basıp çevreye rahıtsızlık mı verdin hoop ver 5000 TL. Hafriyat kamyonunu şantiye çıkışı yıkamadın mı ver 10.000 TL. Kamyon ile en sol şeritten ralli stil mi gidiyorsun hoop ver 10.000 TL. Emniyet şeridinden kaynak mı yaptın al sana kaynak ver 5000 TL.

Gör bak nasıl beyefendi oluyorlar.

P.S : Yersiz yere kornaya basınca koltuktan dildo çıksın ve uygun yere saplansın bir ıh etsin bu da bir çözüm olabilir.

ahk
04-08-2016, 11:19
P.S : Yersiz yere kornaya basınca koltuktan dildo çıksın ve uygun yere saplansın bir ıh etsin bu da bir çözüm olabilir.

bide hoşlarına giderse al başına belayı :)

Berkan
04-08-2016, 11:35
Ertekin abi gibi yapıp bir miktar dövmek şartta hangi birini :D

imprezaWRC
04-08-2016, 11:59
Ertekin abi gibi yapıp bir miktar dövmek şartta hangi birini :D
Dövmek çözüm değil ki zaten karşına ne çıkacağı da belli değil. Derler ya el yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış. Tabi heriften silahta çıkabilir o zaman da durduk yere eşşek cennetine gidersin.

Teknolojiden faydalanmak lazım. Arog'daki gibi ışınlayacaksın, herif kamyonu ile beraber taş devrine gider orada yakıt yettiğince hafriyat taşır :D :D (ışınlanmayı da keşfedemediler gitti)
Ya da, MIB'daki gibi nötralize edici zımbırtı olacak, herifi indirip ışını patlatacaksın, sonra diyeceksin sen aslında çok beyefendisin ...vs , herif kamyona bindiği gibi İstanbul beyefendisi olacak ondan sonra günde 30 kere sefer yapacaksa tek sefer yapıp evin yolunu tutacak :D :D (o cihazdan halen üretmediler değil mi, ooof off)

rain man
04-08-2016, 12:19
Özellikle plakayı kapatacak şekilde bayrak takanlar var. Laf edecek birileri ortalarda olmayınca gün onların günü oldu. Polis sağolsun kavşak içine ve her zamanki değişmeyen yerine oturmuş şemsiyenin altında oturmuş olanı biteni uzaktan izliyor. Bunlara birşey demezler, senin şeklin şemalin yerinde ve evrakların tamda olsa gelir seni çevirir senin vaktini tüketir birde kimliği bırakıp kaçarsın diye lütfen kontağı kapatın der. (Başımıza geldi de ondan yazıyorum; arkada çocuk yanımda eşim, görsünler diye tavan lambalarını da açmışız ama gözünü çıkardı bizi çevirdi, kimliklere bakarken de kontağı kapatın dedi. Ehliyet sende, kimlik sende, ruhsat sende ama ben basıp gideceğim, zır deliyim kendime aksiyon arıyorum. Benden önce farı yanmaz, yengeç yengeç giden Şahin'e kanka muamelesi yapar ses etmez ama ... neyse işte.)

Mağduru nasıl oynuyoruz role girebilmek için döküman varsa link verin. Moda ne, badem bıyık mı?, siyah takke mi?, şalvar mı? hangisi?

Dün birebir aynısı başıma geldi :) Önümden gazlayarak geçen şahin çevirme hizasında bile patara kütere iğrenç bir egzoz sesi ile geçerken (Tahminen muayenesi de yoktu), beni durdurdu. İçerde hanım ve bir arkadaşım var evraklar tam mı arabanın bi eksiği var mı (bunu sorarken de varsa söyleyin yoksa sorgulatınca sizin için sıkıntı olur falan diyor). Genelde kısa süreli duraklamalarda da kontağı kapatmam 1 dakikayı geçmez diye düşündüm arabadan çıktım yine de kontağı kapattırdı falan... Bazen takıyorlar..

turkerrr
04-08-2016, 12:22
Bence de en iyi çözüm cezalar kırmızı şık ihlali emniyet şeridi ihlali gibi cezaların kol gibi olması lazım zengin fakir herkese acı vermesi lazım.

imprezaWRC
04-08-2016, 12:33
Dün birebir aynısı başıma geldi :) Önümden gazlayarak geçen şahin çevirme hizasında bile patara kütere iğrenç bir egzoz sesi ile geçerken (Tahminen muayenesi de yoktu), beni durdurdu. İçerde hanım ve bir arkadaşım var evraklar tam mı arabanın bi eksiği var mı (bunu sorarken de varsa söyleyin yoksa sorgulatınca sizin için sıkıntı olur falan diyor). Genelde kısa süreli duraklamalarda da kontağı kapatmam 1 dakikayı geçmez diye düşündüm arabadan çıktım yine de kontağı kapattırdı falan... Bazen takıyorlar..

Şahini durdursa herif sabaha kadar ağlayacak bunları darlayacak. Ve tabi nereden tutsalar ellerinde kalacak diye bulaşmıyorlar sana bana bulaşıyorlar.

Berkerr
04-08-2016, 13:20
Ne yalan söyliyim babam, amcam bu zamana kadar ben trafik derdi anlattıkça bırak arabayı sana büyük bişey alalım dedikçe güler geçerdim. Hilux'a binmeye başladığımdan beri ne selektörü ne sataşanı kaldı. Özellikle ibiza tarzı (hem eşimde hem kardeşimde var) arabaları sanki millet biraz daha hor görüyor.

Önceki gün akşam küçükyalı istikametinden kartal istikametine giderken maltepe köprünün orda emniyet şeridinin nasıl daraldığını bilen bilir. Emniyet şeridinden sapıkça gelen connect 20 metre arkamdayken sağa kırdım gelip sıkışmasını bekledim. Açtı camı yok oraya yetişicem yok buraya yetişicem. Dedim bilader polis isen işin o sıkıştırdığın insanlara hizmet etmek, değilsen ayarı kaçırma adam akıllı yolunda git. Yaptığı hatayı anladı ki pardon beyfendi dedi emniyet şeridinden usulca devam etti.

Birey olarak değil millet olarak pişmemiz gereken çok konu var. Mesele sadece trafikte kalsa keşke... Akşamları sahilde bisiklete binmeyi deneyin bide... Bisiklet yolu sanki bisiklet için değil de çimde oturanların mangallarını koymaları için yapılmış...

Daha niceleri. :)

Ayrıca emniyet şeridi, kırmızı ışık ihlali, şerit ihlali (iki şeridi ortalayıp gidenler için) gibi cezalar bence arabayı sattıracak derecede olmalı.

Er34
04-08-2016, 13:36
Bir şey soracağım. Viyadük bağlantı yerlerinde akan trafikte neden frene basılıyor ? hızı düşürmeden o frene dokunmak bile trafik yapıyor. Neden 3km daha yavaş geçmeyi tercih ediyor insanlar ?

ErkanCanS
04-08-2016, 13:40
35 plakadan cekiniyorum , 45 plakadan kaciyorum. Ozellikle manisa beni takinti sahibi yapti. Her gordugum arabanin plakasina bakar oldum. Park halindeki 45 plakadan bile uzak duruyorum.

imprezaWRC
04-08-2016, 13:40
O emniyet şeridinden giden veya sıraya en baştan kaynak yapan bakıyorsun karşına asansör beklerken de çıkıyor. Herifin ruhu, karakteri öyle, sen asansör kapısından 4 adım ötede bekliyorsun ki içeridekiler rahat çıksın. O çakal da geliyor senin önüne geçiyor tabi orada anında lafı yiyor ve geri vitese takıp arkama geçiyor.
Yani sanma ki herif çakallıkları sadece trafikte yapıyor.

rain man
04-08-2016, 13:41
Bir şey soracağım. Viyadük bağlantı yerlerinde akan trafikte neden frene basılıyor ? hızı düşürmeden o frene dokunmak bile trafik yapıyor. Neden 3km daha yavaş geçmeyi tercih ediyor insanlar ?

Ya da en sol şeritte seyrederken durduk yere hafif fren yapıp lambaların ışığı yakıp arkadaki sürücüyü de durduk yere ikaz haline getirenler dimi...

Day Walker
04-08-2016, 13:47
Hafta sonları yazlığa Tekirdağa gidiyorum pazar günleri de dönüş için akşam üstü 5 gibi yola çıkıyorum.

Saçma sapan ışıkların 1,5 dk olmasını geçtim.

Silivri ceza evinin ordan teme bağlanınca daha silivride trafiğe yakalanıyorsunuz ve hadımköy gişelere kadar dur kalk geliyosunuz.

Sebebi sadece o o.ç. kamyoncuların 2 şeritli yolda vites küçültmemek için sol şeridi kullanması başka hiç bir sebebi yok.

Agent
04-08-2016, 13:51
En son alıcam bi Fargo Desoto yapıcam aslan gibi çelik barları, muayenesi sigortası kaskosu full. Yeni hobim olacak sokağa çıkıp davar gibi gidenlere dan dun giricem.

Ertekin
04-08-2016, 15:25
Ben sırf bu sebeplerle aile baskısıyla doktora gittim.
Bana 3 tane hap verdi.
Onları kullanıyorum ve resmen sanki içim açıldı. Çok daha umursamaz oldum. Sıkıntı olmasın diye ilaçların ismini yazmıycam ama bence çok bunalan bir doktora görünsün. Ben keşke 10 sene evvel gitseydim..

Benim son 2 yıldır en sinir olduğum tipler arabasına çok yüksek ses çıkartan egsoz takanlar ve müzik sistemi yapıp şehir içinde camları açıp ağır ağır gezen tipler. Çok ciddi manada sinir oluyorum.
5. Katta ve çok işlek bir cadde de oturuyorum. Her fırsatta evin arkasından fındık büyüklüğün de taşlar toplayıp balkona koyuyorum, gece 2 lere 3 lere kadar balkon da film izlerim tabletten. O sırada bu bahsettiğim şekil ses çıkaran araçlara fırlatıp taak diye ses gelince geri çekilip tabletimden film izlemeye devam ediyorum. O müziğin sesi kısılıp arabadan inip etrafa bakınması arabasına bakınması benim sinirlerimi rahatlatıyor. İyi bişey yapmıyorum belki ama benimki de etkiye tepki.
Ohhh.

painkller
04-08-2016, 17:14
Ertekin
Abi egzoz konusunda harfiyen katiliyorum ama muzik sistemi konusunda bazen ana caddelerde bende dozunu kaciriyorum. Veya arkama cistak cistak bi eleman yapistiginda ben onun muzigini dinleyecegime o benim kini dinlesin diye kokluyorum. Yada mahallede biri arabami cizdiyse, o hadise aklimdan ucana kadar mahallenin en dango elemani ben oluyorum.degisik bir yapi.

Ama saat 21 den sonra 10 11den once bu dediiklerim olmaz, ne ana caddede ne ara sokakta. Sadece uzun yolda acarim o saatlerde oda uykum gelmesin, canim sikilmasin diye.

Ama hakli bir konuya deginmissin, 5le gidip 4 cam acip ne dinledigi belli olmayan denyolara bende bileniyorum. Bilendigim icinde gotlerine girip, kisasa kisas suretiyle bastiriyorum.

jeffy
04-08-2016, 18:13
Son bir ayda İzmirde dolmuşçularla ettiğim kavgaları yazsam kitap önsözü olur..

Ama hakikatten bıktım artık bütün yolu babalarının malı gibi görmelerinden , Yol ortasında akan trafikte yanyana durup muhabbet etmelerinden , saçma sapan yerlerde sollamaya çıkıp karşıdan gelenle kafa kafaya kalınca üstüme kırmalarından , önü bomboşken 10 km hızla gidip sıkışık trafikte arkadan deli gibi korna basmalarından..

Onlar kafayı yemişmi bilmiyorum ama yakındır kafayı yedirmek üzereler bana..

300E
04-08-2016, 18:13
Eğer yeşil yanar yanmaz veya sarıda arkamdan kornaya basanlar olursa, çok yavaş kalkıyorum lambadan. :)

Caesar
04-08-2016, 18:31
Geçen cuma başıma geleni aynen yazıyorum. İzmirden aydın otomanına bağlanacam kırmızı ışıkta bekliyoruz sol şerit ilerliyor bir kango var sol şeritte uyuyor resmen araçlar hareket halinde.

Sağ şeritten sol şerite geçerken ben birden gaza bastı beni görünce aklı başına geldi. 35 plaka.

Neyse girdim sol şeride arkamdan deli gibi korna basıyor. Dikizden ne oldu ne var dedim sustu. Neyse tam aydın otobanına giriş ayrımı geldim soldan bir korna sesi saydırıyor pezevenk gözlerimin içine baka baka.

Çıldırdım artık takıldım peşine selektör yapıyorum onune geçmeye calışıyorum durmuyor. Bornova emniyete kadar kovaladım emniyete girdi arkasından bende girdin.

Kaçtı içeri polis aldı geldi yanına dedi beni takip ediyor taciz ediyor. Anlattım herşeyi polisin yanında da bağırdım çağırdım arabadan sövmek kolay şerefsiz burdan küfür etsene dedim. Polis neyse takmayın dedi. Devam ettim ah yolda duracaktı aman tanrım tüm sinirimi slirdim

gokhankenar
04-08-2016, 19:02
Eğer yeşil yanar yanmaz veya sarıda arkamdan kornaya basanlar olursa, çok yavaş kalkıyorum lambadan. :)

Sen yine yavaş kalkıyosun. Ben hiç kalkmıyorum beklesin şerefsiz :)

RSBurak
04-08-2016, 19:45
Geçen cuma başıma geleni aynen yazıyorum. İzmirden aydın otomanına bağlanacam kırmızı ışıkta bekliyoruz sol şerit ilerliyor bir kango var sol şeritte uyuyor resmen araçlar hareket halinde.

Sağ şeritten sol şerite geçerken ben birden gaza bastı beni görünce aklı başına geldi. 35 plaka.

Neyse girdim sol şeride arkamdan deli gibi korna basıyor. Dikizden ne oldu ne var dedim sustu. Neyse tam aydın otobanına giriş ayrımı geldim soldan bir korna sesi saydırıyor pezevenk gözlerimin içine baka baka.

Çıldırdım artık takıldım peşine selektör yapıyorum onune geçmeye calışıyorum durmuyor. Bornova emniyete kadar kovaladım emniyete girdi arkasından bende girdin.

Kaçtı içeri polis aldı geldi yanına dedi beni takip ediyor taciz ediyor. Anlattım herşeyi polisin yanında da bağırdım çağırdım arabadan sövmek kolay şerefsiz burdan küfür etsene dedim. Polis neyse takmayın dedi. Devam ettim ah yolda duracaktı aman tanrım tüm sinirimi slirdim

banada bursa çevreyolunda aynısını yapmıştı bi kango sağdan uyuz uyuz giderken tırı sollamaya orta şeride çıktı bende ortadaydım çıkma diye selektör yaktım sonra otobandan çıkarken yanıma geldi kornaya basıp küfür etti aynı adamdır inşallah. akıllanmıştır

GuNeS
04-08-2016, 19:54
Ben artık bu tarz hareketleri yapanları alkışlıyorum arabanın içinden.Bir şekilde tepki göstermem lazım desarj olmak için çareyi alkışlamada buldum.

Yigit-Y
04-08-2016, 20:02
taksimde 1 2 tanesini asacaksın bak bakalım sol şeride kafasını çıkarabilirmi ticariler :D

Evrenoz
04-08-2016, 20:14
Geçenlerde E5'ten Bostancı köprüsüne saptım, sahil yönüne..
O sapakta yaya geçidi vardır lakin bizim insanımızda yaya geçidine adım atmış yaya yol verme yoktur.
Baktım 2-3 kişi karşıya geçmeye çalışıyor, insan olayım da yol vereyim dedim. Ani fren yapmadan durdum, geçmelerini bekledim.
O sırada arkamda bir Mercedes yapıştı tamponuma, asıldı kornaya

Yayalar geçtikten sonra hafiften sola kaydım, sağıma gelmesine izin verdim..

Bembeyaz, sıfır bir Mercedes.. İçinde keko

babo babo ne duruyorsun
-Yaya geçidi var burada
ışık yoh ışıııhhhh
-Işık olmasa bile yaya geçidinde durulur, yayaya yol verilir
çarpiidim ama arkandan

baktım ne kadar laf anlatsam da o fındık beyni almayacak, uzatmadım...

Diyeceğim odur ki, böyle öküzler olduğu sürece bu ülkenin trafiği adam olmaz. Ülkedeki yozlaşmanın en somut göstergesi trafik..
Bu ayılar eğitimle de insan olmaz, dolayısıyla yapacak bir şey kalmadı artık..
Meydanı ayıya bırakıp ses çıkarmamaya çalışmaktan başka..

Evrenoz
04-08-2016, 20:24
Bir de Kadıköy - Pendik minibüs yolundaki minibüsçüler var.. Herifleri kontrol edebilen, zapt edebilen tek bir merci yok.
Yaptıkları hayvanlıkların hadde hesabı yok, işin kötüsü şikayet edilip sonuç alınacak bir yer de yok..

Octane
04-08-2016, 22:50
1) Aracın içinde birden çok kişi olunca tek başına araç kullanan herkese küfredenler veya arabadan inenler. Ben de arabadan inince kaçan tipleri var onlar baya komik. Bazıları iniyor, ben de iniyorum, bağırıyorlar ben de bağırıyorum, geri binip gidiyoruz en sevdiğim o.

2) Üstteki gibi araçtan inen, ama sonra binip gitmek ya da sözlü tartışmaya girmek yerine saldıranlar. Burada durum şu yalnız, eğer ki karşıdaki hırtoları dövebiliyorsanız tadında bırakmanız lazım. Yoksa benim geçen şubatta başıma gelen olay gibi, onlar saldırı/darptan siz ise adam öldürmeye teşebbüsten yargılanırsınız, hafifletici sebebiniz de nefsi müdafa olur. Hoş değil baya uğraştım ben. Böyle de soysuzlar işte, dayak yedikten sonra gidip acilde 'abi bizi öldürecekti abiiee benim çocuğum var' diye konuşuyorlar, giren size giriyor.

3) Sürekli sol şeritten gidenler. Ben suç işlerken( mesela 82 hız limiti olan yerde 150 ile giderken) bile soldan gitmiyorum, sadece sollama amaçlı kullanıp geri hemen ortaya geçiyorum, sürekli arkama bakarak. Çünkü adamın çok acil bir durumu vardır gözü dönmüştür, sorumsuzca davranıp benim gibi ne olursa olsun deyip 200le gidiyordur.

4) Motosiklet kullanan, ama hep motorcuları ve kendilerini melek sanan, yanlış davranan bir otomobil sürücüsüne hemen çok ağır şekilde küfreden ya da salça olan, kendi kaskı var diye hiç dayak yiyemeyeceğini düşünen kaskına gopro takmış hıyarlar. Böylelerinin kaskları çok koruyucu oluyor gerçekten, ama tşklarına tekmeyi bir koyuyorsun ne olduğunu anlayamıyorlar. Sadece kamera ile efendi gibi vlog yapanları tenzih ederim.

5) Eski model araçları küçük gören sonradan görmeler. Adam altındaki fluence şasili motorlu cla'yı örneğin 98 primeradan çok üstün görüyor. Bunlarla ilgili sayfalarca konuşulabilir. Boşverelim.

6) Arka ve ön camlarına kapkara film çektirmiş suv ve pickuplar. Arkasında giderken onun önünü görmenizin imkanı yok. Aynısı giydirilmiş panelvanlar için de geçerli.

7) Küfürlü konuşulunca erkeklik taslayıp 'bayan var ulan burada' gibi hıyarca konuştuktan sonra, araçtaki bayana fergieden milf money dinleten, nicki minaj dinleten davarlar.

8) 500m yol gidip u çekebilecekken inatla ters yönden gelen sığırlar.

9) Yaya üst geçidinin hemen altından yoldan karşıdan karşıya geçen yayalar.

10) Ara yoldan ana yola bakmadan çıkanlar.

Liste devam eder. Yazmaktan bıktım.

Düzelmez bu işler. Boşverin. Bakın Ertekin ilaç yazdırmış, kafa rahat. Çok siniriniz bozuluyorsa siz de gidin bir doktora.

Yigit-Y
04-08-2016, 23:03
Bir de Kadıköy - Pendik minibüs yolundaki minibüsçüler var.. Herifleri kontrol edebilen, zapt edebilen tek bir merci yok.
Yaptıkları hayvanlıkların hadde hesabı yok, işin kötüsü şikayet edilip sonuç alınacak bir yer de yok..

O minibüslerin alayının yok edilmesi gerek abi

Kanary mah. Ve bagcılar minibüs hattında çalışan her kimse allah tez zamanda ekmek teknelerini batırsın

Ben böyle karaktersizlik görmedim

Sıf bu serefsizler para kazanmasın diye taksiye biniyorum

O derece nefret ederim

BuğraTuna34
04-08-2016, 23:10
Peki şehirlerarsı tek gidiş- tek dönüş yolda veya e-5'te tem'de trafik durduğunda güvenlik şeridinden gidip, acı fren sesiyle duran ( o arada yol daralıyor geçemiyor) ve neden önüme çıkıyorsun edasıyla sellektör atıp korna basanlara ne demeli? Ulan ben duruyorum trafikte sen off-road gidiyorsun pezevenk

secomeco
04-08-2016, 23:17
Ara sokağı geçtim,E5'te yol kesip kavga eden var.Başıma geldi birgün,indik itiş kakış derken ayırdılar,yolumuza devam ettik.
Orta şeritten hız limitine uygun gitmek,ya da sokak arasında makul hızda gitmek suçtur,arkandan mutlaka tapa gaz gelen ve seni taciz eden "yürüsene kardeşim ne bekliyosuncu"birisi olur.
Herkes asabi,herkes barut gibi,herkesin acelesi var,herkes atarlı,tutarlı,giderli,gelirli.Herkes kendi dünyasında bir star.Kimsenin kimseye saygısı yok.Hoşgörü hiç yok.Etrafında başka yaşayan kimse yok.Kimse kimseyi anlaöaya çalışmıyor,empati hiç yok.
Geçende arabam orta şeritte 80-90km ile giderken birden gaz yememeye başladı.Arıza yaptı.Kenara çekene kadar yediğim kornanın haddi hesabı yok.
Birtanesi geçerken bi atarlandı "Araba arızalandı kenara geçmeye çalışıyorum" deyince pardon falan uzaklaştı.
Bence bir ülkenin psikolojisi ve toplumsal saygısı trafikte gün gibi ortada.Durum çok vahim.
Şahsen hiç takmıyorum,yol isteyene veriyorum,zorla önüme atlayana korna çalmıyorum.
Nasılsa bütün yollar benim olmadığı gibi kimsenin de değil.

jeffy
04-08-2016, 23:44
youtube da Türkiye Ekranı diye bir sayfa var sürekli Türkiye Araç içi kaza kayıtlarını yayınlıyor. İzlemenizi tavsiye ederim burda yazılan hercinsten mutlaka karşınıza çıkar..

berk53
05-08-2016, 01:09
Abi takma kafaya hepimizin sevenleri var değmez bir avuç görgüsüze. Sakin ve kalender olmakta fayda var.

2jz
05-08-2016, 01:42
8 aydır şehir içinde siyah renk, camları karaltılmış, öküz gibi anteni olan Land Cruiser vx100 kullanıyorum. Hayvani boyutları, yakıtı falan başta biraz sorun oluyordu. Eskiden üzerime kıran minibüsler taksiler şeritten kafasını bile çıkaramıyor artık. Onları geçtim halk otobüsleri bile saçma hareket yapamıyorlar. Trafik kurallarına uyan insanlara saygı gösteren biriydim. Artık hakettiğim saygıyıda buluyorum :)

ALPER-VNS
05-08-2016, 02:27
youtube da Türkiye Ekranı diye bir sayfa var sürekli Türkiye Araç içi kaza kayıtlarını yayınlıyor. İzlemenizi tavsiye ederim burda yazılan hercinsten mutlaka karşınıza çıkar..

ankara pavyon geceleri sarı tutku çıktı :D

ALPER-VNS
05-08-2016, 02:49
Fiat 500 le ne zaman çıksam kavga ettim. Şimdi siyah renk, zindan spec filmli C180 var kimse bişey demiyo valla.. Bizim toplum inanılmaz araba seçiyo..

dahan
05-08-2016, 04:38
dikkatimi çekti ankara trafikte , caddede olsun sokakta olsun korna kullanılmıyo çok sessiz,,bana göre dolmuşçular pek efendi kullanıyo,,bi taksiciler sıkıntı,hafta sonları araç sayısı çok artıyo ve bunların içinde çok acemiler var,,birde bu dolmuş taşımacılıgı bana çok itici geliyo dolmuşların tr genelinden kalkması lazım

Grimlord
05-08-2016, 06:06
dikkatimi çekti ankara trafikte , caddede olsun sokakta olsun korna kullanılmıyo çok sessiz,,bana göre dolmuşçular pek efendi kullanıyo,,bi taksiciler sıkıntı,hafta sonları araç sayısı çok artıyo ve bunların içinde çok acemiler var,,birde bu dolmuş taşımacılıgı bana çok itici geliyo dolmuşların tr genelinden kalkması lazım

Dolmuscularin efendi kullandigi Ankara benim dogup buyudugum yer olan Ankara ile ayni il degil sanirsam. Kac kere kaza tehlikesi atlattim, kac kere pesimden kovaladilar sayamadim

streetracer_nos
05-08-2016, 07:47
Dolmuscularin efendi kullandigi Ankara benim dogup buyudugum yer olan Ankara ile ayni il degil sanirsam. Kac kere kaza tehlikesi atlattim, kac kere pesimden kovaladilar sayamadim

Evet bu bizim Angaramıza hiç benzemiyor.Daha dün iş çıkışı ulus'ta dolmuscu önüme kırdı çok mutluydum sanruftan bıyrınız dedim adam da şaşırdı:D

kesici
05-08-2016, 14:23
Bugün arkadaşın 3 kasa cabriosunu alıp gezdim biraz araç 2011 kırmızı.

İtinasız her 4 yol ağzında sokak cadde çıkışlarında herkes yol verdi. Ben hiç birşey anlamadım bu işten. Önceden de yayalara yol verirdim kimse teşekkür etmezdi, yol verdiğim yaya bayanların selam verip gülümsemelerinden boyunları kırılacak nerdeyse... Çok hoşuma gitti bu araba :D

powERS
05-08-2016, 14:47
Yer Çeşme Ilıca yolu. ***** yaz geldi, Çeşmede popülasyon tavan trafik lambaları konvoy şeklinde. 3 şerit yol herkes lambalarda bekliyor milletteki tatil rahatlığı yüzünden yeşil yanında 5 6 araç ya geçiyor ya geçmiyor.. bekliyoruz öyle. sağ şeritte takılıyorum öyle aha ne göreyim emniyetten akıyolar en sevdiklerim, 3 araç geçti 3 üde 06 plaka baktım arkadan bitanesi daha geliyor ama mesafe var ortaladım şeridi geldi geldi frene asılıyo arkamda korna morna çalıyo.. baktım aynadan ne var diyorum bana eliyle kaçıl diyo... hee dedim hemen 5 6 dk tuttum öyle sonra zaten alaçatı kavşağı geldi o tarafa dönmek için hamle yaptı.

Bir kerede bu sefer aynı yoldan Çeşmeye doğru dönüyoruz, yol gene kilit emniyetten birtane focus sedan yada astra sedan tam hatırlamıyorum geliyor ama iyi geliyor bende ne b*k yiyeceğini kestiremediğimden ortalamadım hamle yapar gibi yaptım bu sefer mal yavaşlamadı bi lastik sesi geldi, kaldırıma sürttü yanındaki kızda oda sıçmıştır yani..

Lambalarda sarı yandığı anda kornaya asılanlar oluyor arkamda duruyorum kalkmıyorum kimisi hiç bidaha ses etmiyo kimisi bidaha basıyo bidaha basanlara ne var diyorum görmüyonmu yeşil yanıyo diyo sığır.. He görüyomda şimdi yandı yeşil sarıda ne basıyosun...

Pişman değilim.

Bu gibi insanlar yüzünden bizde kafayı sıyırıcaz..