PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafikte nefret ettiğiniz durumlar.Başınıza gelenler vs...

Yiğit G.
06-08-2016, 12:52
Geçen gün araba kullanırken düşündüm... Trafikte neler beni delirtiyor... Dedim şöyle bir konu açayım hem içimi dökerim hemde bakayım başkalarıda aynı dertlerden muzdarip mi... Küfür ettiren direksiyon yumruklatan durumlar.. Arabada iken 50 tane aklıma gelmişti şimdi 1-2 tane var aklıma geldikçe yazarım..

1-Mesela bir ana caddeye çıkıcam bekliyorum... Ama soldan da araba geliyor uzaktan... Bekliyorum geçsin öyle çıkayım.. Abi adam geliyor geliyor meger sağa benim yola girecekmiş... Sinyal vermediği için öküz gibi bekliyorum..

http://1.bp.blogspot.com/-AnGFs6bAlHQ/TnizCkogKCI/AAAAAAAADzc/aLRWQREvJEQ/s1600/drive.jpg

2-Sağda boşluk varken inatla yol ortasında yolcu alan minübüsler..

3-Dikkat çeken bir araçla gezerken , gaza gelip dipgaz aracıma bilerek sıfır yakınından geçen apaçiler..

4-Yeni yıkatmış olmama ragmen ışıklarda ön camı silen camı leş gibi yapıp bırakan cocuklar.( o yüzden çikolata taşıyorum yaklaşırsa biri çikolata veriyorum silme diye..)

5-Yeni yıkatmış oldugun araçla giderken su birikintisinden geçmek... Hele siyahsa aracın b*ku yedin... Yan kapılar leş gibi çamur izi oluyor...

6-Yeni yıkatmış oldugun araçla trafikte yol alırken öndeki araçın sileceklerini çalıştırması ve suyunun ayarsız olması.. Bütün su taneleri aracına yapışıyor..

7-Mesela sola dönüş var diyelim ana yolda , sola dogru yanaşıp ışıklarda sırada bekliyorsun..O sırada bir araç gelip (genelde taksi oluyor) bütün sıranın önüne geçmesi...

8-Kendi şeridimde giderken motorsikletlinin benim şeridimde yanımda yol alması.. Bu yüzden geçen gün çukurdan kaçamadım neyseki birşey olmadı...

9-Işık yanar yanmaz "ZAAAAAAAAAAT" diye korna çalan şahıslar...

mehmet6r
06-08-2016, 13:14
Yazdıklarının hepsine imzamı attım abi. Ek olarak;
Yaya geçidinde yayaya yol veriyorum arkadaki dangalakların kornaya tecavüz etmeleri beni benden alıyor.

arda35
06-08-2016, 13:19
- Basık araçla bir karışlık yükseltiden geçemediği için yarım saat bekleten apaçiler. Sağa geçip bekleyeceksin, yol boşken yine geçersin aheste aheste. Ferrari kullanmıyorsun nihayetinde.

- Sıkışık trafikte son ses müzik açan barzolar. Millet dinlemek zorunda sanki.

- Ortada bir aksiyon yokken trafik kurallarını hiçe sayan polis araçları.

- Bisiklet ve motosiklet sürücülerinin canına kast eden hapçılar

En nefret ettiğimi sona sakladım: Ufacık arabayı kocaman şeride sığdıramayan mallar. Birkaç tanesinin aklını almışlığım var. Ben astigmata rağmen aracımı şeritte tutuyorsam herkes tutabilir. Bariyerden korkar sağa yanaşır, yanından büyük araç geçer benim şeride yanaşır. İllallah geldi böyle beceriksizlerden.

skaratas2
06-08-2016, 13:19
yolun ortasında bekleyerek yan yana iki aracın camından muhabbet edip (tanıdık gören, adres tarifi yapan, halk otobüslerinin bozuk para alışverişi v.s.) seni zorla bekleten veya illa sol şeride iten vatandaşlar...favorim.

AliDogukan
06-08-2016, 13:26
-Trafiğin akışına uymayıp yavaş gidene selektör yapınca bir anda basmaya başlaması hatta makasa başlaması

-Merkezi yerlerde çift şerit yolda sağa parkedip arkadan araba geliyor mu diye bakmadan öküz gibi kapı açılması.Kaçacak yer hiç yok.Geçenlerde oldu yine birisi kapısını sonuna kadar açıverdi kazık frenle zor durdum.Mal adam kapısını kapatabilsin diye biraz geri gitmek zorunda kaldım,santimetreler kalmıştı kapıyı biçmeme.Hiç özür dilemedi kusura bakma bile demedi.

AliDogukan
06-08-2016, 13:27
-Tek gidiş tek geliş yollarda sollamaya çıkınca solladığım arabanın gaz kesmecesi,aksine hızlanması.Eşek kadar arabayı yatırıveriyorum üstüne,mis.

cagataayk
06-08-2016, 13:30
Motorla giderken sinyal vermeden sağa sola önüme atlamasalar çok tatlı şöförler aslında.

enes_srb
06-08-2016, 13:35
solda trafik akiyo bende saga sapmak icin 60-70 metre bekliyorum akillinin biri akan trafikten gelip bizim
dakikalarca bekledigimiz yolu cok akilli oldugu icin beklemeden geciyor bende kendime kiziyorum acaba neden bu kadar akilli degilim diye

Kadyr
06-08-2016, 13:38
1,2,3,7,8 en sevdiklerim

Aero
06-08-2016, 13:44
Xenon farların flash etkisine kapılan masum köylüler. Adamlar sırf selektör yapmak için trafikte dolanıyorlar.

220T
06-08-2016, 14:08
Ruhlar aleminin yansıması gibi yanan farlar;dönecek mi duracak mı bir türlü karar veremeyenler;dönüş yapmadan önce,hiç gerek olmadığı halde,çeyrek tur ters açı yapanlar...

KÖROĞLU
06-08-2016, 14:14
Benim tek favorim, yaya geçidinde yol verdiğim insanların "geç geç" yapması. Bu mallıklarına kızıyorum.

Bir de yine aynı durumda arkamdaki lavukların dat dat korna yapması. Ulan o geçitteki anan da olur karın da olur.

Vitesi avuçladın diye tüm yollar senin değil.

baskan
06-08-2016, 14:17
En çok sağa/sola dönüşlerde lambada bekliyorsun önünde 5 arkanda 10 araba var, süper beyin diğer şeritten lap sıranın değil lambanında önüne geçip duruyor.

kesici
06-08-2016, 14:19
Xenon farların flash etkisine kapılan masum köylüler. Adamlar sırf selektör yapmak için trafikte dolanıyorlar.

1.2 aracına xenon yapmış arkama yapışıp farlarını kapatıp selektör yapıyor üst üste, pederin l30 oluyor bazen 3.0 motor, usulca sağ şeride geçip bekliyorum geçmesini, ama geçemiyor 1-2 dakika sonra gene geliyor arkama çat çat xenon selektörü, salakmıdır nedir gaza geliyorlar galiba.

Birde arka sis açanlar var deli oluyorum gece gözlerimi alıyor.

Aero
06-08-2016, 14:32
1.2 aracına xenon yapmış arkama yapışıp farlarını kapatıp selektör yapıyor üst üste, pederin l30 oluyor bazen 3.0 motor, usulca sağ şeride geçip bekliyorum geçmesini, ama geçemiyor 1-2 dakika sonra gene geliyor arkama çat çat xenon selektörü, salakmıdır nedir gaza geliyorlar galiba.

Birde arka sis açanlar var deli oluyorum gece gözlerimi alıyor.

İşin içinde ticari araçlarda var denk geldim. Görüşünü arttırmak için yaptıranlara eyvallah. Ama %99'u sırf xenonu patlatayım şekil olsun derdinde.

ProdriveSTI
06-08-2016, 14:38
Sinir olduklarım ;

-Yeşil yansa bile hala kırmızıda bekliyor gibi beklemeye,
-Taksi,dolmuş vb. gibi araçların yol benim edasıyla rahatça davranmalarına,
-Trafik kilit olduğunda sürekli korna basılmasına (sanki ilerliyor trafik).

Başıma gelen en garip olayda,kırmızıda beklerken travestinin gelip birliktelik teklif etmesi aushfuahfuah :hehe:

eldorado
06-08-2016, 14:42
Otobüs ve dolmuşcuların camdan ellerini çıkarıp yola bianda firlaması yol bianda o eli çıkarınca onun oluyor o el hareketini anlamışsınızdır tutup kırasım geliyor vallahi

mert5
06-08-2016, 14:55
1- sis fari
2-Sol seritte otobanda 100 le gidip selektör+korna ikilisine yol vermeyen vag grubu ve 320d

powERS
06-08-2016, 14:56
Otobüs ve dolmuşcuların camdan ellerini çıkarıp yola bianda firlaması yol bianda o eli çıkarınca onun oluyor o el hareketini anlamışsınızdır tutup kırasım geliyor vallahi

E 1dk dedi sen niye beklemiyosun ki,

painkller
06-08-2016, 14:59
Sinir olduklarım ;

-Yeşil yansa bile hala kırmızıda bekliyor gibi beklemeye,
-Taksi,dolmuş vb. gibi araçların yol benim edasıyla rahatça davranmalarına,
-Trafik kilit olduğunda sürekli korna basılmasına (sanki ilerliyor trafik).

Başıma gelen en garip olayda,kırmızıda beklerken travestinin gelip birliktelik teklif etmesi aushfuahfuah :hehe:

abi son dediğinle nickin kasapça okununca :O :D

levent
06-08-2016, 15:04

Çekiyor kendine n'apsın :D

Bende gece yolculuklarında duble veya otobanda öne geçtiğim halde hala oralar boşmuş gibi uzunlarını kısmayanlara fena ayar oluyorum.

fthdrn
06-08-2016, 15:15

berat kendisinin sarı megane1 coupe si olduğu için transların böyle ilgisini çekmesi normal.

ProdriveSTI
06-08-2016, 15:20
berat kendisinin sarı megane1 coupe si olduğu için transların böyle ilgisini çekmesi normal.

O eskidendi lan :D Şırfıntı tro geldi bu gece benle birlikte olmak ister misin dedi nasıl kaçtım ordan ama asfhuasf

gokhankenar
06-08-2016, 15:57
-Mesela sola dönüş var diyelim ana yolda , sola dogru yanaşıp ışıklarda sırada bekliyorsun..O sırada bir araç gelip (genelde taksi oluyor) bütün sıranın önüne geçmesi...

- Vatandaş geliyor kırmızı ışığında gayet güzel duruyor. 1 dakikaya yakın kırmızıda bekliyor. Sonra bir bakıyorum daha yeşilin yanmasını beklemeden sarı bile yanmadan geçiyor gidiyor. Lan madem beklemeyip kırmızıda geçeceksin neden duruyorsun

fthdrn
06-08-2016, 16:05
O eskidendi lan :D Şırfıntı tro geldi bu gece benle birlikte olmak ister misin dedi nasıl kaçtım ordan ama asfhuasf

Özelde konustugumuzda hic oyle demiyorsun ama .s.s.s hersey yalanmiydi :(

meLaNchoLic
06-08-2016, 16:08

adın çıktı dokuza inmez sekize aga :D sen gönüllerin prodravestisisin :D

Er34
06-08-2016, 17:45
Telefonla konuşurken bütün beynini telefona verenler var. Bir de kornaya basınca atar yapıyorlar. Tam zıplatmalık.

turbo&quattro
06-08-2016, 17:56
imprezaWRC den iyi malzeme cikar konuya :D

Orcun_Simsek
06-08-2016, 18:16
Saymakla bitmez aslında :)

- Kırmızıda beklerken daha sarı yanar yanmaz kornaya asılanlar.

- Sıkışık trafikte yada birine yol verdiğinde kornaya asılanlar.

- Dönüşte sen sıranı paşa paşa beklersin adam boş şeritten kaptırıp gelir önüne girmeye çalışır. ( Buna kesinlikle taviz göstermiyorum. Gerekirse öndeki arabanın tamponuna yaslıyorum yinede o lavuğu sokmuyorum araya. Gerçi sonra gidip öndekinin önüne giriyor )

- Dönüş için ışıkta (sırada) bekleyen aracın sanki düz gidecekmiş gibi akan şerite geçerek dönüş yönündeki araçların önüne geçmesi ve akan şeriti kitlemesi. ( Ankarada olanlar belki bilir protokol yolunda eski frukonun orda sola dönüş var. Sola dönüş kırmızı yanar direk gidiş yeşil. Adam 30 araba geriden sağ tarafa sanki düz gidecekmiş gibi geçer en önlere yaklaşınca tekrar sola sinyal verip bekler. Haliyle 2.şerit yeşilde kalır. Sülalesine sövüyorum )

- 3-4 şeritli yolda en sol şeride geçer 30'la gider. Millet arkasında kuyruk olur. Selektör ve kornalara aldırış etmez. Sonra bende onun önüne geçer hızımı 10'a kadar düşürürüm. Baktım selektör yapıyor yada kaçmaya çalışıyor hemen kolumu camdan çıkarıp sağa geçmesi için işaret yapar ve sağa geçene kadar devam ederim. o sağa geçtikten sonra yoluma devam ederim.

- otobanda en sağ şeritte 70-80 km hız ile giderken ve sol tarafın boş olmasına rağmen birinin gelip iyice arkadan yapışması.

- Otobanda trafik yoğunken sollamaya çıkarsın sağında arka arkaya sıralanmış 10 araba olur herif gelir arkana yapışıp arka arkaya selektör atar. Gerizekalının kafası basmıyor o kıç kıça sıralanmış 10 arabayı geçmeden sağ şeride kayamacağıma. Bu arada hız (120-130)

- Tali yoldan ana yola giriş yapanın en sağ şeride değilde direk 2. şeride dalması.

Bu liste böyle uzar gider :) Zaten şu sinyalsiz dönüş yapanları vs. saymaya bile gerek yok.

Birkan61
06-08-2016, 19:55
Sağ müsait olduğu hald sağa geçmeyen, sellektör yaptığımda aynadan görüp ibneliğine ayağını gazdan çekip sağ şeritte bi araca yanaşınca onu geçemeyeceğim triplerine girmelerine ayar oluyorum

Önce o araya giremeyeceğimi düşünüp seyir halinde arka tampondan bi dokunduruyorum, üzerine o araya o amk spor gazetesi aracımı sokuyorum aynasına vura vura..

Ondan sonra önüne geçiyorum bana yaptığının aynısını ben ona yapıyorum bana bol bol sellektör yapıyor..

Sonra en sağa geçip fren yapıp ben onun arkasına geçip evime kadar gideceğim güzergahta aynı yoldaysak sellektörleri açık bırakıp yılan misali gittiği yere götünde far uzunlar açık gidiyorum kör olsun ibne

yazarken sinirlendim!

Kadyr
06-08-2016, 20:00
- Tali yoldan ana yola giriş yapanın en sağ şeride değilde direk 2. şeride dalması.

vito olduğu zaman o tip atlayanları şıkıştırıyorum anasını sattığımın ipnesi yol ver tabelası var ana yolu kitliyor. istanbulda çoğu trafik bundan dolayı oluyor nizami yola bağlansalar bağlantı yollarında bukadar trafik şıkışmaz

Cgungor
06-08-2016, 20:20
e5 de şerit ortalayanları tek geçerim. selektör atarsın çekilmez korna çalarsın duymaz....

dragon07
06-08-2016, 20:25
sol şeritten ilerlerken 100km hızla önümde trafik oluyor ve araçlar seyrediyor geçemiyorum normal olarak,

arkadan gelen gelirken bana sellektör atıyor ya işte ben o zaman sinirden geberiyorum lan zaten önümdeki yol verse ben geçicem sen görmüyomusun önümde araç var ?

Birkan61
06-08-2016, 20:28
sol şeritten ilerlerken 100km hızla önümde trafik oluyor ve araçlar seyrediyor geçemiyorum normal olarak,

arkadan gelen gelirken bana sellektör atıyor ya işte ben o zaman sinirden geberiyorum lan zaten önümdeki yol verse ben geçicem sen görmüyomusun önümde araç var ?

baba senin arkandakinin niyeti bilmemde :D şayet önümdeki yapmıyor heralde arkadan az daha sola yanaşıp benim sellektörüde görsün o önde babasının yolu giden gibi arkadaş, bende yapıyorum bahsettiğin olayı

ek olarak önüm dolu sağım dolu iken arkamdaki yol istiyorsa benden ona bende gıcık oluyorum ayrı mevzu ters şeridemi atlayak a.k

Seven7
06-08-2016, 20:32
1) Emniyet şeridini kullananlar.
2) Sol şeridi kullanan otobüs ve kamyonlar.
3) Otobanda 4 tarafında da yakınlarında araba olmamasına rağmen vahiy gelmişçesine frene basanlar.
4) Sollamaya çıkıldığında hem ön tarafın hem sağ şeridin dolu olmasına rağmen selektör atanlar.
5) e5'te her sapakta üçüncü şeride kaynak yapmaya çalışanlar.
6) Arka sis açık gezenler.
7) Kaza olduğunda karşı şeritte bile olsa izlemek için yolu yavaşlatanlar.

Ve daha niceleri.

emrese
06-08-2016, 20:36
-Otobanda orta şeritte 80 90 la gidenlere fena uyuz oluyorum geç kardeşim sağda nasıl gidiyorsan git
-dönüşlerde sinyal vermeyen öküzlere ayar oluyorum sinyal kolunu söküp ona takacan
-tek gidiş yerlerde genellikle şehir içinde trafiği alt üst edecek şekilde park edenlere

gökberk
06-08-2016, 20:54

Sen de senin önündekine, senin önündeki de kendi önündekine selektör yapsa diye... ?

http://c11.incisozluk.com.tr/res/incisozluk/11000/4/95524_odce9.jpg

S.Özeren
07-08-2016, 03:46
Istanbul da say say bitmez ama benim için 2 3 kere kavga ettiğim en sinirlendigim olay şudur ,

Yaya veya arabayla olayım farketmez böyle gaz kesmeden sanki üzerine cikicak gibı gelen babasi belli olmayan hayvanatlara çok sinirleniyorum

TolgaUs
07-08-2016, 09:28
Işıklarda beklerken en öndeki aracın ışığı görmeyecek şekilde durması. Acayip delleniyorum yeşil yanıyor ama görmüyor hur çocuğu. Ne varsa o beyaz çizgide ille o çizgiyi geçecek abi içi rahat etmiyor.

oytun200sx
07-08-2016, 10:52
1-Normal şeritte gidenleri aptal yerine koyup,emniyet şeridinden yardırıp polis yada yolun daraldığını görünce şeride girmeye çalışanlar
2-Boş yolda hiç bişi yokken frene basanlar.
3-50 liralık çakarı arabaya takıp,yol ver diye ısrarla tampona yapışanlar

dragon07
07-08-2016, 10:58
Sen de senin önündekine, senin önündeki de kendi önündekine selektör yapsa diye... ?

http://c11.incisozluk.com.tr/res/incisozluk/11000/4/95524_odce9.jpg

valla sellektör atmak benim aklıma gelmemişti :)

Onurkk06
07-08-2016, 12:05
Tek şeritli yolda aheste aheste dolmuş süren şeref yoksunları bunların hakkaten trafikten kaldırılması gerekiyor İstanbul trafiğinin berbat olma sebeplerinden birisi de bunlar birde cep telefonuyla giderken oynayanlar arkasında araba mı beklio aldırış etmeyenler

coolvtec
07-08-2016, 12:51
hepsinin ortak özellikleri aynı;
-bencil
-saygısız
-çakal geçinen tipler

Ertekin
07-08-2016, 14:01
Burda trafikte şuna buna sinir olanların çoğu başkalarını sinir edecek davranışlarda da bulunuyordur.

35AB
07-08-2016, 14:51
1-Şehir içinde yolların bozuk çukurlu tümsekli olmasına rağmen sürekli tamponuma yapışan taksiciler,şirket arabaları ve bilimum alt takım nedir önemsemeyen tipler.

2-Diğer şehirlerde nasıl bilmiyorum ama İzmir dolmuşlarında dakika sistemi var.Hattı belli dakikada tamamlamak zorundalar hatta belli checkpoint noktalarına da belli sürede gelmek zorundalar.Eğer dakikası bolsa 1.vites 10 la gider.Dakikası kritikse 30 la gidilcek yolda 70 le gitmek ister bi de sende öyle gitmediğin için sana kızar.

3-Araçların 60-70 gibi aktığı yollarda karşıma çıkan çukurlar.Diğer şehirlerde bu durumla çok karşılaşmadım ama İzmirde bolca görmek mümkün.Fren yapsan kaza yapıcaksın arkadaki gömecek tampona.Yapmasan arabamız zaten basık altı sürtüyor.

4- Buluttan nem kapan bayan şoförler ve ayna kontrolü,şerit nedir bilmeyen eski kasa Mercedes süren dedelerimiz.

5-Dur kalk trafikte kendini akıllı zannedip ters şeride dalıp hem kendini hem karşıdan geleni tehlikeye atan tipler.

6-Önemli bir siyasi kişiliğin trafiğe çıkacak olması.Nasıl bir güvenlik önlemiyse bütün güzergahına trafik polisi koyup,500 metre eskort konvoyuyla geziyorlar.Ayrıca onun geçeceği yoldaki bütün ışıkları yeşile çeviriyorlar.O konvoy geçene kadar yola girecek herkes bekliyor gitmesini.

McKrop
07-08-2016, 15:04
Yan yoldan ana yola baglanacaksin, sol taraftan araba geliyor. Adamin umrunda degil ana yolda sag seritten tek basina geliyor. Sol serit bombos. Beni gordugun zaman sol serite yanas bende anayolun sag seridinden yola baglanayim. Birde yine ayni durumda yola baglanacakken ana yoldan gelen aracin aheste aheste gelmesi var. Yahu gordun beni yola baglanicam bas azcik su gaza bende yola cikabileyim vs vs :)

hndcrx
07-08-2016, 15:04
yakıp takip yapıp tampona kadar girenlere sinir oluyorum.
Adam gibi yol iste zaten veririm veya gördüğümde.
bi gün 3-5 bin tl ye bi araba alıp bağajı beton dolduracam
tamponuma giren olursa dip fren yapacam.

OmerRS
07-08-2016, 15:35
Sürekli şeridinin dışında seyredenlere ve tam iş çıkışı vakitlerde şehir içindeki yollara giren Kamyon ve Otobüslere kızıyorum çok. Adamlar Aştiden çıkıp Konya yoluna gitmek için Malazgirt bulvarını kullanıyor mesela, Halbuki o trafiği birbirine katmak yerine çevreyolundan devam etse biz de rahat ederiz.

kesici
07-08-2016, 15:36
ALTUR.

10krktr

imprezaWRC
07-08-2016, 18:29
imprezaWRC den iyi malzeme cikar konuya :D

Çok var, genel olarak burada yazılanlardan farksız şeyler ama artık bünyem bu memleketin öküzlüklerine katlanamaz hale geldi. Özellikle de gecenin bir vakti kornaya basanlar için çok değişik işkenceler yapmak lazım.

c20let
07-08-2016, 18:34
Anayola bağlanacağız karşı şeride geçmeden sağa dönerek. Yolca bu şekilde bağlananlar için ek şerit açılmış hiç durmadan direkt olarak o şeride geçip trafiği aksatmamak hedeflenmiş. Peki bizim annesine küfür ettirmeyi seven milletimiz ne yapıyor. Önce orada duruyor bi sağına soluna bakıyor sonra aheste şekilde yola bağlanıyor. Sonuç km'lerce kuyruk.

Not: Şerit olsa da belki korkup bakıyordur Türkiye burası ne olacağı belli olmaz. Neyse ben yine de temiz sövüyorum.

imprezaWRC
07-08-2016, 18:50
Eskiden, sol şeride yapışıp kalmış ama bir türlü gitmeyen ağır vasıta (özellikle hafriyat kamyonu), otobüs (özellikle özel halk otobüsü ve tabiki sol şeridin vaz geçilmezi Metro turizm), minibüs (özellikle Altur), dolmuş şoförlerini sağ şeride geçmeleri için taciz ederdim artık onların bu gezegenden olmadıklarını ve hatta sağır olduklarını (dilini bilmediğin turiste derdini bağırarak anlatırsın ya o hesap) dolayısıyla camı açıp bağırmanın bir çözüm olmadığını anladım.

Eski bir amerikan pick up alıp gamsız şekilde kullanmak lazım. Aslında otomobili gözden çıkardığını karşı tarafa hissettirirsen çingene bile korkup yol veriyor. Geçen gün içerenköy carrefour'un önünde otobana bağlanırken baktım akıllının biri ben sol şeritte ilerlerken bariyer ile benim aramdan girmeye niyetlendi; aklınca ben ürküp yol verecektim ama evdeki hesap çarşıya uymadı, benim çekilmeyeceğimi anlayınca son anda direksiyonu kırıp e-5'ten göztepe istikametine devam etti, bu arada bu hikayede kimseye birşey olmadı, sadece uyanığın biri hedefine ulaşamadı :D

Fakat dün akşam site içinde yürürken denyonun biri hiç olmaması gereken bir sürat ile az kaldı üstümüzden geçecekti; yanımda oğlum da olduğundan birşey olacağından korktum o an elimde çekirdek vardı camına birşey fırlatamadım (içimde kaldı). Eşime söyledim, bundan sonra akşam yürüyüşlerinde elimize çekirdek değilde birkça tane taş ve sopa alalım, üstümüzden geçmeye kalkışanı indirir döveriz sonra soluğu karakolda alırız, hikaye uzar gider.

P.S: Cinnete bağlayacağım az kaldı.

mert_can 41
07-08-2016, 19:28
Uzun yolda şeridinde duramayanlar birde aynanın ne olduğunu bilmeyenler var lak diye atlıyolar bu gün iki araba bir golfe giriyorduk uzun yolda 80 le lak diye önümüze atladı.

İkincisi ise şu makas atmaya çalışanlar atanlara lafım yok fren sıktırmadan veya kendine alan açma zorunluluğu bırakmayanlar geçen bir arkadaş sol çamurluğumu alıyordu kornaya basıncada ne basıyon diye diklendi kendileri...

Son olarakta motorculara gıcığım yolu kapayıp dönmeye çalışıyorum iki dk durup dönüşümü tamamlamamı beklemeden lak diye dalıyolar vuruncada motorları farkedin oluyor.

Son olarak gece 3 te yerleşim alanınn tam ortasında sıfır çizen egzoz bağırtan mallar..

KoramiraL
07-08-2016, 20:36
Dün akşam hedefime ulaştım sonunda Darbe olayından sonra gezen şahsına munasır bir arkadaş evde rahatsız olup yüzünün sol kısmına tansiyon yüzünden felç inen babam var adamı iki kez uyardım 3 üncüsünde affetmeyeceğimi söylemiştim dün akşamda aynısı olunca arkadaş kaçamadı çok zevkli dakkalar yaşadılar sokaktaki bir kaç esnaf abide katılınca 24 yıldır aynı sokakta oturunca harika oldu sinir stress kalmadı :)

220T
07-08-2016, 23:08
Bugün kafenin önünde,ana caddede,bir e30 geldi,akan trafiğin içinde sıfır çizdi gitti.Değişik!

AB01
07-08-2016, 23:27
-Yakıtı sonuna kadar açtırıp soba gibi giden dizeller. Araçların bir suçu yok kullanıcılara sesleniyorum, trafikte bir aracın önüne geçip arkayı dumanı boğunca ne sempatik ne kaslı ne de akıl dolu görünüyorsunuz.
-Farkında olmadan ön silecek suyu ile arkadaki aracı yıkayan amcalara da saygılar.

Ekrem_06
08-08-2016, 02:33
- Sol şeritte 50 ile gidip cep telefonuna bakanlar!
-Orta şeritte bir sağa bir sola yalpalayanlar!
-Sağ şeritte çateng diye duranlar
-Tamponu değdirene kadar yaklaşanlar
-Kırmızı yandığı halde arkadan gelip geçmeye çalışanlar

Bu aralar en çok cep telefonu kullananlar dikkatimi çekiyor. Ya arkadaşım zaten düzgün araba kullanamıyorsun bide elinde telefon sanki holdingler müdürü .........
Son olarak çok üzerine sürdüğüm, "çek sağa al bunu al al al"durumu oldu. Şu an ikinci aracım Tofaş, zevkle biniyorum inanın ama bulaşan yok :D şans işte şaka bir yana hakikaten çocukluğumdan beri olan araba hayranlığımdan soğutuyor bu trafikteki başı boş şöforler

BerkanB
08-08-2016, 03:42
Uzun zamandır araç kullanıyorsunuz. Belki Türkiye trafiğine alışmışsınız. Size normal geliyor olabilir. Benim daha 3 aylık ehliyetim var bana acaip sinir geliyor.

Yaya geçidinde yol verdiğim (çoğunlukla kapalı ablalar) elinde telefon kaplumbağa hızıyla geçmesi.

Acemiyim kalkışlarda vs biraz yavaş davranıyor olabilirim. Aracın stop etmesi falan değil etrafımı iyi gözlemlemek için. Arkamdan gelip selektör + korna + camdan recep ivedik gibi atlayıpta anama bacıma söven sürücüler hepinizin ABV.

E5 tarzı akıcı trafiği olan yolda ilerlerken sapağa giricem sağa yanaşıyorum son anda denyonun biri gelip te son hız sol şeritten kapatıp sapağa dalması. (Ulan kasap birinci sapak olmadı sonraki sapaktan ters yöne bağlan tekrar gireceğin sapaktan gir) Birde acemiyim diye heycan yapıyorum aha vurduk diye fren yapıyorum. Çok sinir bozucu.

Ara sokaklarda tam sokağın sonuna doğru iyice yavaşlıyorum neredeyse 5-10 km arasında. Döneceğim yönden bir tane mamut yırtık dondan zıplar gidi gelip durdurunca ve kornaya basınca. Varyağ seni kamyoncu konaklama tesisinde çıplak bırakırım adam ol iki dakika bekle.

Yokuş yukarıya çıkıyorum aheste aheste hızım 30 km. Aşşağıya inen ve sinyal vermeden soldaki sokağa dalan densizler hepinizin topuğuna bir kurşun.

Ya artık bu konu hakkında yorum yapmak istemiyorum. 3 aydır trafikte karşılaştığım anormal davranışlar. Yemin ediyorum insanı arabadan soğutuyorlar yav.

Raindrops
08-08-2016, 04:04
- Sol şeritte 50 ile gidip cep telefonuna bakanlar!
-Orta şeritte bir sağa bir sola yalpalayanlar!
-Sağ şeritte çateng diye duranlar
-Tamponu değdirene kadar yaklaşanlar
-Kırmızı yandığı halde arkadan gelip geçmeye çalışanlar

Bu aralar en çok cep telefonu kullananlar dikkatimi çekiyor. Ya arkadaşım zaten düzgün araba kullanamıyorsun bide elinde telefon sanki holdingler müdürü .........
Son olarak çok üzerine sürdüğüm, "çek sağa al bunu al al al"durumu oldu. Şu an ikinci aracım Tofaş, zevkle biniyorum inanın ama bulaşan yok :D şans işte şaka bir yana hakikaten çocukluğumdan beri olan araba hayranlığımdan soğutuyor bu trafikteki başı boş şöforler

1 haftadır şahine biniyorum, gerçekten kimse bulaşmıyor :)

KoramiraL
08-08-2016, 05:19
Uzun zamandır araç kullanıyorsunuz. Belki Türkiye trafiğine alışmışsınız. Size normal geliyor olabilir. Benim daha 3 aylık ehliyetim var bana acaip sinir geliyor.

Yaya geçidinde yol verdiğim (çoğunlukla kapalı ablalar) elinde telefon kaplumbağa hızıyla geçmesi.

Acemiyim kalkışlarda vs biraz yavaş davranıyor olabilirim. Aracın stop etmesi falan değil etrafımı iyi gözlemlemek için. Arkamdan gelip selektör + korna + camdan recep ivedik gibi atlayıpta anama bacıma söven sürücüler hepinizin ABV.

E5 tarzı akıcı trafiği olan yolda ilerlerken sapağa giricem sağa yanaşıyorum son anda denyonun biri gelip te son hız sol şeritten kapatıp sapağa dalması. (Ulan kasap birinci sapak olmadı sonraki sapaktan ters yöne bağlan tekrar gireceğin sapaktan gir) Birde acemiyim diye heycan yapıyorum aha vurduk diye fren yapıyorum. Çok sinir bozucu.

Ara sokaklarda tam sokağın sonuna doğru iyice yavaşlıyorum neredeyse 5-10 km arasında. Döneceğim yönden bir tane mamut yırtık dondan zıplar gidi gelip durdurunca ve kornaya basınca. Varyağ seni kamyoncu konaklama tesisinde çıplak bırakırım adam ol iki dakika bekle.

Yokuş yukarıya çıkıyorum aheste aheste hızım 30 km. Aşşağıya inen ve sinyal vermeden soldaki sokağa dalan densizler hepinizin topuğuna bir kurşun.

Ya artık bu konu hakkında yorum yapmak istemiyorum. 3 aydır trafikte karşılaştığım anormal davranışlar. Yemin ediyorum insanı arabadan soğutuyorlar yav.

Daha görüp göreceğin o kadar çok şey var ki soğuk kanlı olmanda oldukça fayda var kendini arkanda sellektör korna yapanlara aniden önüne çıkanlara sapaklara dalanlara her daim hazırda tutman ileride reflekslerine etkisi olur iyi yani bu kötü yanı kavga kaçınılmaz son olur :)

AliGizda
08-08-2016, 08:43
Bütün dertlerimi arkadaşlar yazmış zaten bir tane daha ekliyeyim;
- Farları ayarsız olan taksiler, ve Ducato vb ve Pick Up' ların farlarının direkt aynama vurmasından nefret ediyorum, arabanın içi polis baskını yemiş kaçak yeri gibi oluyo.
- 50 liralık zenonlu arabacıııı tayfasına kıl oluyorum.

Dün Bursa' daydım İstanbul yine iyi yola kafanı çıkarttınmı yol veriyor insanlar ya da sana hiç zeval vermeden sollayıp geçiyolar profosyonel olmuşlar yani yol vermeme hususunda, Bursa bu konuda çok eksik yol vermiyor vermediği gibi kafayı çıkarttınmı kaza ile karşı karşıya kalıyorsun.

anıl turan
08-08-2016, 10:37
nefret ettiklerimin başlıcaları

1- acik havada arka sis farini acip gezen ezik tipler (boyle tiplerin gunluk hayatta farkedilmeyen silik tipler oldugunu, anca arka sis farlarini yaktıklarında kendilerine farkedilebilirlik kattıklarını düşünüyorum)
2- donerken hic sinyal vermeyen veya sinyali tam donerken veren tipler (boyleleri icin sinyal "dönecegim" degil "dönüyorum" anlamını taşır)
3- sıkışık trafikte sapaktaktan girmek için beklerken dışarıdan kaynak yapıp bekleyenlerin onüne geçen tipler
4- arabalarına 30 liralık siren-cakar vs takıp aslında adam olmayan ama emniyet şeridine girince adam oldugunu sanan tipler

ertantamer
08-08-2016, 11:33
Sol şeritten orta şeride geçerken frene basarak geçen, ve tam olarak sol şeridi boş bırakmayıp beni bariyer arasına sıkıştıran arkadaşlara ayar oluyorum.

leventrc
08-08-2016, 12:15
Trafiğin içindeki şerefsiz sürüsü saymakla bitmez.

Bu saydıklarınızın hepsine katılıyorum.

Ne mi yapıyorum? Muhattap olmuyorum. Olabildiğince diyalogdan uzak duruyorum.

Sevdiklerimiz, bir hayatımız, bir hedefimiz var. Trafikteki bir şerefsiz yüzünden hayatımı karartmamaya çalışıyorum.

Bunları ayıklamaya kalksan bitmez. Sayıları belirsiz it sürüleri...

Özellikle büyük şehirlerdeki bize Allah sabır versin...

Saygılarımla...

RSX
08-08-2016, 12:21

Ankarada meşhur o hareket :)

imprezaWRC
08-08-2016, 12:54
Trafiğin içindeki şerefsiz sürüsü saymakla bitmez.

Bu saydıklarınızın hepsine katılıyorum.

Ne mi yapıyorum? Muhattap olmuyorum. Olabildiğince diyalogdan uzak duruyorum.

Sevdiklerimiz, bir hayatımız, bir hedefimiz var. Trafikteki bir şerefsiz yüzünden hayatımı karartmamaya çalışıyorum.

Bunları ayıklamaya kalksan bitmez. Sayıları belirsiz it sürüleri...

Özellikle büyük şehirlerdeki bize Allah sabır versin...

Saygılarımla...

Muhtemelen Polis'de bizim gibi düşünüyor ki hiçbiri trafikten eksilmiyor.

Gry
08-08-2016, 12:59
sol şeride geçip 60 ile giden zihniyet , sol şeridin kullanım hakkında kendisinde saklı kaldığına inanıyor sanırım :D

bi bitemediniz aliminyum.

Berkan
08-08-2016, 14:10
babasının tarslası gibi yolu tıkayanların hastasyım

fotoyla örneklendiriyim. ilk resimdeki yesil yanı ve arka kapakları acık kamyon, yanaştıgı yerde açmak yerine resimdeki gibi dikine durup açtıgından dolayı mesafeyi kestiremeyip hem sag caprazındaki calıstıgım sirketin kapısına (insanların durdugu yerdeki yamulmuş kısım) geri geri yaslıyor hemde 4 yol agzının içine s.cıyor normalde gayet normal akan yerde 10 araba paşamızın keyfini bekliyor.

1-

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/Mobile%20Uploads/20160808_144351.jpg

2-

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/Mobile%20Uploads/20160808_144357.jpg

3-

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/Mobile%20Uploads/20160808_144359.jpg

AliGizda
08-08-2016, 14:28
Aklım geldi ekliyeyim;
- Kocaman kamyonetlerle, servis minibüsleriyle sol şeritte giden ve selektör yapınca yol vermeyen görüş mesafeni kapayan ahmaklara çok kılım.
- HGS kuyruğuna OGS kısmından gidip gidip bir anda HGS' ye kaynak yapanlar.
- Arabasında HGS olmasına rağmen sol şeridi dibine kadar kullanıp son anda sağa kıranlara acayip sinir oluyorum.

Jön Türk
08-08-2016, 19:08
Telefon kulağında avel gibi sağa sola bakarak trafiği yavaşlatanların hepsinin ...

Yiğit G.
08-08-2016, 19:45
3 yukardaki mesajı görünce aklıma geldi... Nasıl unuttum en başa eklemedim hayret...

1- Ev taşımacılarının kamyonları yolun üstüne parketmesi.. Ve yolu tamamen kapamaları... Genelde ara sokakda başıma geliyor.. Geçen öyle evime gidicem yorgunum bide ölmüşüm aa bi baktım herif yolun ortasına koymuş koca kamyonu gidiş kapalı... Durdum indim dedim hayırdır ? Artist artist yer yok valla arkadan dolan dedi..... dedim ben emniyettenim kesiyorum cezayı plakana haberin olsun... 1 haftaya gelir adresine ceza.. Hemen aman abi yapma ekmek parası vs vs dedi ev sahibi herlade bir adam geldi ya kusura bakma kardeş ve yer yoktu dedi , yahu dedim 1 gün önceden evden 2 tane sandalye su bidonu vs koyucaksın yolun kenarına lütfen park etmeyin taşıyıcı kamyon gelecek yazacaksın olucak biticek.İpe ipe çektirdim kamyonu yol verdirdim...

2- Çimento kamyonlarının inşaatlara çimento getirdiğinde yolu kapaması... Aynen yukarıdaki gibi kafalarına göre yolu kapıyorlar... Bazen özellikle göztepe erenköy suadiye vs buralarda caddeye dogru giderken ara sokaklarda , o sokak kapalı burdan git bu sokak kapalı şurdan git deli oluyorsun...

Şehir şehir değil sirk...

KoramiraL
08-08-2016, 20:44
3 yukardaki mesajı görünce aklıma geldi... Nasıl unuttum en başa eklemedim hayret...

1- Ev taşımacılarının kamyonları yolun üstüne parketmesi.. Ve yolu tamamen kapamaları... Genelde ara sokakda başıma geliyor.. Geçen öyle evime gidicem yorgunum bide ölmüşüm aa bi baktım herif yolun ortasına koymuş koca kamyonu gidiş kapalı... Durdum indim dedim hayırdır ? Artist artist yer yok valla arkadan dolan dedi..... dedim ben emniyettenim kesiyorum cezayı plakana haberin olsun... 1 haftaya gelir adresine ceza.. Hemen aman abi yapma ekmek parası vs vs dedi ev sahibi herlade bir adam geldi ya kusura bakma kardeş ve yer yoktu dedi , yahu dedim 1 gün önceden evden 2 tane sandalye su bidonu vs koyucaksın yolun kenarına lütfen park etmeyin taşıyıcı kamyon gelecek yazacaksın olucak biticek.İpe ipe çektirdim kamyonu yol verdirdim...

2- Çimento kamyonlarının inşaatlara çimento getirdiğinde yolu kapaması... Aynen yukarıdaki gibi kafalarına göre yolu kapıyorlar... Bazen özellikle göztepe erenköy suadiye vs buralarda caddeye dogru giderken ara sokaklarda , o sokak kapalı burdan git bu sokak kapalı şurdan git deli oluyorsun...

Bunu okuyunca bağdat caddesi civarındaki inşaatlar aklıma geldi 3 sokakta peşpeşe beton dökülür mü ne tersi kalıyor ne düzü haklısınız valla sirk bile bunlardan iyi

Evrenoz
08-08-2016, 20:46
Stop lambalarını yanıp sönen hale getirenlere ağır sövüyorum
Stop lambalarına çakar koyan hayvanlara ise kafam girsin
Kentsel dönüşüm kapsamında yolun içine eden sarı kamyonlar, tırlar, vinçler ise ağır sövüyorum

dahan
08-08-2016, 20:51
şu bina garajının önüne parkedip gidenlere ne demeli acaba ,,arkadaş aracı bırakıyon bari tel numaranı bırakta arayalım,,gecende bırakmış dairenin bütün zillerine basıp adamı aradım,,dünde aynısını yaptılar adam getirmiş koymuş gitmiş arabasını,, hayır çizecem boydan boya yapamıyom arabaya acıyom ,,,ben bunlar gibi bırakıp gidemem haa adamlarda nasıl bir rahatlık var anlamadım ben boş yere bıraksamda önüne numaramı bırakırım hep,,,

dahan
08-08-2016, 20:59
şu youtubede kafasına camera montalayanlar varya,, hatta orda bi denyo var arabaların hatalarını çekip araç sahipleriyle tartışıyo bu motorcular madem okadar düzgünler neden kırmızı ışıkta arabaların arasından zorla gecerek öne gitmeye çalışıyo onu anlamıyom gecen bitanesi iileryiycek öne dogru gecemiyo arabaya az geri gitte geciyim diyo adam geri gitti yol verdi bana deseydi yol vermezdim mesela,,,

twin
08-08-2016, 22:11
Edirne İstanbul arasında otobanın bitip yolun 2 şeride düştüğü kısımda tırların birbirlerini sollamaya çalışması...

osmanaydo
08-08-2016, 22:33
Lamba yeşile döner dönmez arkadan korna çalanlardan nefret edenlere gıcık kapıyorum. :)
Arabanızın içinde oturup uzaklara dalmak hoşunuza gidiyosa şehrin manzaralı yerlerine buyrun.

ErkanCanS
08-08-2016, 23:08
şu youtubede kafasına camera montalayanlar varya,, hatta orda bi denyo var arabaların hatalarını çekip araç sahipleriyle tartışıyo bu motorcular madem okadar düzgünler neden kırmızı ışıkta arabaların arasından zorla gecerek öne gitmeye çalışıyo onu anlamıyom gecen bitanesi iileryiycek öne dogru gecemiyo arabaya az geri gitte geciyim diyo adam geri gitti yol verdi bana deseydi yol vermezdim mesela,,,

Trafikte bir suru dengesiz motosiklet kullanan var. Ozellikle kurye ve elektrikli plakasiz motorBİSİKLETLER . Yuzdelersek tehlikeliler daha fazladir. Ama bahsettiginiz konu motor kullananlar icin bir zorunluluk. Guvenli surus egitimlerinde bile isiklarda one gecin araclarin arasinda kalmayin diyorlar. Malesef ulkemizde trafik isiklarinda kaos oluyor ve motosikletler seriti ortalamayip , otomobil lastigini baz alarak kullanildigi icin kor noktada kaliyor. Bundan dolayi ezilmemek icin one gecmeleri gerekir.

Motorum yok , motor ehliyetim yok . Merakim var :)

Aktaş61
18-08-2016, 21:02
ortada kaldırım olan iki gidiş iki gelişli yolda tersten gitmek nedir anlamıyorum?

her akşam yaşadığım mevzu. istanbulda yaşayanların çoğu bilir zeytinburnu sahildeki mcdonaldsın arkasındaki yolu kartingin olduğu cadde.
haftaiçi her akşam 19.:00 civarı bakırköy istikametinden zeytinburnuna doğru gelip BP nin yanındaki alt geçitten içeri girmeye çalışıyorum ama iki şeritlik yolda karşıdan gelenler özür dileyeceği yerde birde dikleniyorlar çoğunada geçiyorum önüne çekilmiyorum. tıkalı olan yolda gidecek yeri yokken sola dönmeye çalışmama rağmen yol vermekten aciz olan insanlar. sola döndüğüm yerde yine tersten gelen hayvanlar. keza yine bilenler bilir devamında ilerlediğim yol tek yön olmasına rağmen tersten gelen araçlar yüzünden caddede ilerleyememek güzel geçen gününüzü bile bi anda berbat edebiliyor.

beyaz masaya şikayet ediyorum tek yön olan kısımın girişlerine kapan koysanızda yolumuz işgal edilmese diye. kapan koymak kurallara aykırı diyorlar. e çıkışında kapan var ama diyorum o nasıl olucak diye. onu bilmiyoruz diyerek geçiştiriyorlar. sonumuz hayrolsun.

dragon07
18-08-2016, 22:07
yazan oldu mu bilmiyorum ama birde,

sola dönmeyeceksen solda ne işin var ne kendi dönüyor ne de bir başkasını döndürüyor tahammül edemiyorum bunada :)

mikelazi
19-08-2016, 11:59
yan aynalarını kullanmayalara,otobanda önü bomboş olsada durup dururken frene dokunanlara,trafikte whatsapp,oyun,mesanger,twitter,instagram kullananlara uyuz oluyorum

serkan_2120
19-08-2016, 12:13
Otobanda sol şeridi işgal edenlere, selektör yapınca da el kol hareketi yapanlara uyuz oluyorum. Ama daha beteri var, orta şeridi ihlal edenler. 90 km hızla orta şeritte gidenler. Millet sağından solundan vızır vızır geçiyor ama umrunda değil....

arda35
19-08-2016, 12:55
Otobanda sol şeridi işgal edenlere, selektör yapınca da el kol hareketi yapanlara uyuz oluyorum. Ama daha beteri var, orta şeridi ihlal edenler. 90 km hızla orta şeritte gidenler. Millet sağından solundan vızır vızır geçiyor ama umrunda değil....

Orta şerit seyir şerididir. Birileri 100'le gidecek diye kimse yol vermek zorunda değil. Sollamak çok mu zor?

Birkan61
19-08-2016, 13:06
Orta şerit seyir şerididir. Birileri 100'le gidecek diye kimse yol vermek zorunda değil. Sollamak çok mu zor?

Sağ şeridi müsait ise, sağ şeritten araç orta şeritten geçebiliyor ise orta şeritteki araçta bi sıkıntı yok mudur sizce?

Yeri geliyor zor oluyor ayrıca yoğunluktan evet. Oorta şeritteki yüzünden herkes sollamaya çıkınca solda tıkanıyor, orta ve sol şeridi kullanmak varken ortadaki yol vermek zorunda değil öyle mi :)

Avrupada trafik kullanan insanları hiç gördünüz mü bilmiyorum orta şeritteki adam aynadan bizi gördüğü an sağ sinyalini verip yol veriyor orta şeritte

Adamlar bomboş yolda bizimkiler gibi 160km ile giderken en soldan değilde yol boş iken en sağ ya da orta şeridi tercih ediyor

elma
19-08-2016, 14:29

1432423 tane şerit olsa dahi yol boşsa en sağ şeritten gidilir.

alp1903
19-08-2016, 14:33
-Arka ve Ön Sis farı
-Camdan atılan çöpler ve sigara izmariti

arda35
19-08-2016, 15:10
1432423 tane şerit olsa dahi yol boşsa en sağ şeritten gidilir.

''Yol boşsa''
Otobanda sağda genelde ağır vasıtalar seyrediyor. Haliyle 90-100'le giden biri için en güvenlisi orta şerittir. Trafiğin akışını yavaşlatmadığı sürece (mesela 70'le gitmek gibi) kimseye karışamazsınız ortada gittiği için. Yakarsın sinyalini, yol müsait olunca sollar devam edersin. Aradaki 10 km/h'lik bir hız farkı kimseye zaman kaybettirmez. Çok müzdarip olan varsa kolay ivmelenen bir araç edinmesini tavsiye edebilirim.

poseidon
19-08-2016, 15:13
İstanbul'dan izmite 120 km hız sınırı olan yolda yakıt ekonomisi yapayım orta şeritte 100' e sabitleyeyim diyorum. 5-10 km de bir dingilin biri gelip sellektör korna taciz ediyor.
Lan zaten hız sınırı 120 onu veya üstünü da en solda yapsan orta şerit için 90-100 çok makul hızlar ve solumda şerit oldukça kimse için gaza daha fazla basmam. Kuralsa kural.
Solla s.trr git nereye gidiyorsan. Yok illa 200 km basmak zorundayım.

İkincisi de full cinnet trafikte emniyet şeridine giren ya da yol birleşim çizgisi bitmeden 1 şeridi 4 şerit haline getiren ve kendini akıllı zanneden diğer dingillerin önüme kırmasına uyuz oluyorum hatta uyuzluktan öte önüme girmeye çalışanın üstüne kırıyorum.
Vurduğum ve üzür diletip gönderdiğim olmuştur bu sebepten.

serkan_2120
19-08-2016, 15:13
''Yol boşsa''
Otobanda sağda genelde ağır vasıtalar seyrediyor. Haliyle 90-100'le giden biri için en güvenlisi orta şerittir. Trafiğin akışını yavaşlatmadığı sürece (mesela 70'le gitmek gibi) kimseye karışamazsınız ortada gittiği için. Yakarsın sinyalini, yol müsait olunca sollar devam edersin. Aradaki 10 km/h'lik bir hız farkı kimseye zaman kaybettirmez. Çok müzdarip olan varsa kolay ivmelenen bir araç edinmesini tavsiye edebilirim.

Benim de bahsettiğim durum yolun boş olduğu durumlarda, en azından sağ şeridin boş olduğu durumlarda. Belirtmek için "millet sağından solundan vızır vızır geçiyor" dedim, sağ şerit boşsa orta şeritte otobanda 90-100 km hızla gitmenin manası yok. Sağda daha yavaş bir araç varsa elbette adam onu sollar ve istediği süratte sollar, ona bir şey diyemeyiz. Ama sağ şerit boşken ortadan gitmek yolu işgal etmektir bence.

CenkB
19-08-2016, 15:36
ortada kaldırım olan iki gidiş iki gelişli yolda tersten gitmek nedir anlamıyorum?

her akşam yaşadığım mevzu. istanbulda yaşayanların çoğu bilir zeytinburnu sahildeki mcdonaldsın arkasındaki yolu kartingin olduğu cadde.
haftaiçi her akşam 19.:00 civarı bakırköy istikametinden zeytinburnuna doğru gelip BP nin yanındaki alt geçitten içeri girmeye çalışıyorum ama iki şeritlik yolda karşıdan gelenler özür dileyeceği yerde birde dikleniyorlar çoğunada geçiyorum önüne çekilmiyorum. tıkalı olan yolda gidecek yeri yokken sola dönmeye çalışmama rağmen yol vermekten aciz olan insanlar. sola döndüğüm yerde yine tersten gelen hayvanlar. keza yine bilenler bilir devamında ilerlediğim yol tek yön olmasına rağmen tersten gelen araçlar yüzünden caddede ilerleyememek güzel geçen gününüzü bile bi anda berbat edebiliyor.

beyaz masaya şikayet ediyorum tek yön olan kısımın girişlerine kapan koysanızda yolumuz işgal edilmese diye. kapan koymak kurallara aykırı diyorlar. e çıkışında kapan var ama diyorum o nasıl olucak diye. onu bilmiyoruz diyerek geçiştiriyorlar. sonumuz hayrolsun.

Bende genelde o saatlerde zeytinburnundan bakırköye gidiyorum kartingin olduğu yoldan kafeye vs. Aynı şekilde herkes tek sıra olarak beklerken soldan yardıra yardıra geliyor bazı dingiller. Karşıdan araba geldiği zaman kesinlikle yol vermiyorum, bir önümdeki araçla aramı sıfıra indirip sinir oluşunu izliyorum. Çok kişiyi geri geri gönderdim o yolda.

CenkB
19-08-2016, 15:51

Hocam 1. maddeki biraz zor oluyor. Ben Aöf bürosunda çalışıyorum. Senelik olarak 20-30 sefer kamyon gelir. Büro şehir içinde ara sokakta. Mecburen yolu kapatıyorsun. Yolu kapatacağımız için kamyonu gece saat 22.00'dan sonra alıyoruz onda bir problem yok fakat gel gelelim yer tutma işine.
Kamyonun büronun önüne girmesi için sokağı biraz geçip geri geri gelmesi gerekiyor. T(sola yatmış halde) şeklinde bir yol düşünün. Sol çaprazdaki ve gireceği sokağın başındaki yerlere park edilmemesi için palet ve paletin üzerine yazı koyuyoruz ve bunu genelde akşam 19-20.00'dan sonra yapıyoruz ki kaldırmasınlar. Ama kontrol etmeyince ya paleti kaldırıp park ediyorlar ya da çalıyorlar paleti. :)
Veya aynı şekilde yolu kapatıyoruz kamyon geldiği zaman sokağın başına palet koyuyoruz. Özellikle kışın palet 1 saat kalmıyor koyduğumuz yerde. :)

Yiğit G.
19-08-2016, 16:00
Hocam 1. maddeki biraz zor oluyor. Ben Aöf bürosunda çalışıyorum. Senelik olarak 20-30 sefer kamyon gelir. Büro şehir içinde ara sokakta. Mecburen yolu kapatıyorsun. Yolu kapatacağımız için kamyonu gece saat 22.00'dan sonra alıyoruz onda bir problem yok fakat gel gelelim yer tutma işine.
Kamyonun büronun önüne girmesi için sokağı biraz geçip geri geri gelmesi gerekiyor. T(sola yatmış halde) şeklinde bir yol düşünün. Sol çaprazdaki ve gireceği sokağın başındaki yerlere park edilmemesi için palet ve paletin üzerine yazı koyuyoruz ve bunu genelde akşam 19-20.00'dan sonra yapıyoruz ki kaldırmasınlar. Ama kontrol etmeyince ya paleti kaldırıp park ediyorlar ya da çalıyorlar paleti. :)
Veya aynı şekilde yolu kapatıyoruz kamyon geldiği zaman sokağın başına palet koyuyoruz. Özellikle kışın palet 1 saat kalmıyor koyduğumuz yerde. :)

paletle olacak iş değil ki şundan alıcan 2 tane istediğin yere koy çalmazlarda bunu

http://www.ileritrafik.com/resim/urun/541_B.jpg

CenkB
19-08-2016, 16:21
paletle olacak iş değil ki şundan alıcan 2 tane istediğin yere koy çalmazlarda bunu

http://www.ileritrafik.com/resim/urun/541_B.jpg

Bu da mantıklı fakat bundan 3-4 tane lazım. Bir de kurum devlet kurumu, merkezimiz Eskişehir olunca bu işler uzuyor. :) Bir de muhtemelen gereksiz göreceklerdir. Bilmiyorum ciddi anlamda yöneticimle konuşabilirim bunu çünkü çok problem yaşıyorum bu konuda.
Yalnızca büro Aksaray'da. Gece 22.00'dan sabah 6-7.00'a kadar çalışıyoruz yeri geliyor. Onu sabaha kadar tutmazlar orada kör noktaya koyuyoruz çalarlar. :) :)

bordeaux
19-08-2016, 21:37

1 gün önceden yer işgal etmek de saçma değil mi? misal sizin araba koyduğunuz yere adam yarın taşınıcam kamyon gelecek diye şişe koyuyor. gidip başka yer arayacaksınız. kabul edecek misiniz bunu?

Yiğit G.
19-08-2016, 22:22
1 gün önceden yer işgal etmek de saçma değil mi? misal sizin araba koyduğunuz yere adam yarın taşınıcam kamyon gelecek diye şişe koyuyor. gidip başka yer arayacaksınız. kabul edecek misiniz bunu?

Heralade insansam , edepliysem , anlayışlıysam tabiki kabul edicem.Ne var bunda komşun rica etmiş git 1 gecelik nereye koyarsan koy.

imprezaWRC
19-08-2016, 22:22
Sokağın başına herif geliyor koca kamyonu veya kapalı kasa minibüsü, kamyoneti koyuyor sonra sen yola çıkarken mirketler gibi kafanı uzatıp bakıyorsun, havayı kokluyorsun, seslere kulak kesiliyorsun o ara yol temiz herhalde diyerek bildiğin körleme yola çıkmaya çalışıyorsun o esnada zır delinin biri şehir içinde hız denemesi yaptığından burnunun ucundan geçiyor sen son anda frene asılıyorsun, kafandan akan terleri siliyorsun, paçaları silkeliyorsun ki hepsi paspasa gitsin, sonra koku sıkıyorsun ki sidik kokusu ağır basmasın, ***** sıcak var, sıkıntı olur.

Bugün ofisten biraz erken çıktım; ara sokaktan çıkarken bir anda karşıma ekskavatör çıktı, herif sanki herşey normalmiş gibi birde kepçeyi kaldırıp tavandan silme geçirdi ve bende refleks olarak sağ koltuğa doğru uzandım, sonra yokladım kendimi ben eksiksiz hayattayım, baktım tavanda yerinde, olayın şokundan kornaya da basamadım. Tepki olsun diye tek diyebildiğim birader ne yapıyorsun kendindemisin demek oldu, bana mal mal baktı, uğraşmaya değmez diyerek bastım gittim.

Sırf sürücüler dengesiz değil, yayalarda da dengesiz olanlar var. Balıkesir dolaylarında ışıklarda duruyorum, baktım 16-17 yaşlarında kızın biri şu yeni çıkan hooverboard mu nedir onunla karşıdan karşıya geçmeye kalkıştı ama başaramadı, yolun ortasında kaldı, aksi gibi diğer yöne henüz kırmızı yanmamıştı, vızır vızır kamyonlar geçiyordu bir an aklım çıktı bu ergen birazdan dengesini kaybeder yola doğru düşer, frene basana kadar kamyonun biride bunun üzerinden geçer diye kötü senaryolar yazmaya başladım o esnada benim olduğum yöne yeşil yandı ben yürüdüm gittim ama sonra bu ergen karşıya geçebildi mi bilmiyorum, haberlere çıkmadığına göre geçmiştir herhalde. Ne gerek var o dengesiz aletin tepesinde karşıdan karşıya geçmeye çalışıyorsun.

Birgün olsun aksiyon bitmiyor memlekette. Ya hergün gittiğin yolu biçerler, doğrarlar ama işaret koymaya da gerek duymazlar sende son anda fark edersin ama iş işten geçmiş olur o esnada amortisörlerden güm diye ses gelir öyle devam edersin ve küfürü imal etmez sizin yapacağınızı işin ben ta... dersin.

Asfalt çalışması yapıyorlar; görünürde iş bitti sanıyorsun ama bir bakıyorsun bir yeri eksik bırakmışlar ve haliyle kot farkı olmuş ama frene basmak artık beş para etmeyeceğinden yine o meşhur güm sesi eşliğinde düşerek geçiyorsun.

Gündüz tam işe gidiş saatinde, akşamda tam işten çıkıp eve gidiş saatinde pek muhterem iş bilen şahsiyetler anayolda ya bariyer değişimi yapıyorlardır, ya korkulukları boyuyorlardır, ya yama yapıyorlardır, ya da üst geçitin tek tarafına durduk yere birden fazla saksı takıyorlardır (statik yük artsın, üst geçitin tek tarafında durduk yere hesapta olmayan yük bindirsinler) sonra kilometrelerce kuyruk oluşuyor. Hazretler hiç istiflerini bozmazlar.

Elin memleketinde sen uyurken koca caddedeyi kazarlar, boru döşerler sabah kalkarsın birgün önce ne oldu farkı anlamazsın. Ama sende nasıl, beton mikseri işini bitirir giderkende "Ahmet was here" tadında imzasını bırakır asfalta betonu döke saça gider, niye çünkü biz Ahmet'i çok sevdik, onu hep analım hep küfür edip kulaklarını çınlatalım diye bunu yapar. Ahmet senin ben ta...

Sanırım adetten olsa gerek, 5-10 sene bozuk yolu ellemezler sonra bir anda vahiy gelir asfalt yenileme yaparlar ama sen yine mutlu olamazsın çünkü kalın kaşlı ve kalın sesli Maholar gelir ve asfaltın bir yerine levha koyar, çövreye verdüğümüz rahatsuzluktan dolayı özür dilerük yazısıdır o, ulan hayrola ne rahatsızlığı dersin ve o yeni gelin asfaltın anasını ağlatırlar, bahanesi de çeşitlidir ama genel olarak alt yapı çalışması diyorlar. Birader sana kimse demiyor mu, asfaltı daha yeni döktük. Veya kimse birşeyi planlamıyor mu, koca koca boruların tamda o asfalt döküldükten sonra mı değiştirilmesi gerekiyor ne bu bir nevi adet mi?

Alper_
19-08-2016, 22:29
Arka sisleri yakanlar..gösterişli olduğunu mu düşünüyorlar artık neyin kafası ile yakılıyorsa..

Yiğit G.
19-08-2016, 22:30
Yukarda mesajı ilk satırı okuyunca aklıma geldi... Mesela yuvarlaktan sola dönecem... Ama ışık yok sağdan gelenlerin boşluğunu kollarken benden büyük bir aracın gelip sağıma ve bende daha ileri girmesine ve benim görüş açımı tamamen kapamasına deli oluyorum... Yolu göremiyorum böylece o ne zaman haraket ederse bende onla çıkmak zorunda kalıyorum ki ona biri çarpsa benide götürecek.

Daha önce yazdım mı hatırlamıyorum , yaya geçitinde yayaya yol verince sagımdan geçenlerin durmamasına çok sövüyorum.O yüzden turkiyede yayaya yol vermekte çok tehlikeli sol şeritteyseniz.. Sagdan geçen öküzler durmuyor çünkü yaya vurabilirler.Yaya da görmüyor o yüzden sağ taraftaysanız durmak mantıklı.

imprezaWRC
19-08-2016, 22:45
Yukarda mesajı ilk satırı okuyunca aklıma geldi... Mesela yuvarlaktan sola dönecem... Ama ışık yok sağdan gelenlerin boşluğunu kollarken benden büyük bir aracın gelip sağıma ve bende daha ileri girmesine ve benim görüş açımı tamamen kapamasına deli oluyorum... Yolu göremiyorum böylece o ne zaman haraket ederse bende onla çıkmak zorunda kalıyorum ki ona biri çarpsa benide götürecek.

Daha önce yazdım mı hatırlamıyorum , yaya geçitinde yayaya yol verince sagımdan geçenlerin durmamasına çok sövüyorum.O yüzden turkiyede yayaya yol vermekte çok tehlikeli sol şeritteyseniz.. Sagdan geçen öküzler durmuyor çünkü yaya vurabilirler.Yaya da görmüyor o yüzden sağ taraftaysanız durmak mantıklı.

İmes kavşağında geçenlerde o dediğin başıma geldi. Ben kavşakta ortadayım, İmes içine gireceğim, dallama geldi koca kamyon ile sağımda durdu, ben sağdan kim geliyor kim gidiyor göremiyorum adam açtı camı hadi yürü diyor. Bende açtım camı, durmasaydın orada, görüşümü kapamasaydın sen söylemeden ben zaten yürür giderdim dedim. Sırf ibnelik olsun diye bende yol tamamen temiz olduğunda kıpırdamadım haliyle o da orada kaldı. O hareket etti, yolu kesti bende onun önünü kesip imesin içine girdim. Arkamdan kornaya basıyordu, kudurdu tabi ama umarım bir daha öyle bir sığırlık yapmaz.

imprezaWRC
19-08-2016, 22:48
Arka sisleri yakanlar..gösterişli olduğunu mu düşünüyorlar artık neyin kafası ile yakılıyorsa..

Onlar arkadan gelenlerin katarkt olduğunu düşünüp yoğun kırmızı ışık ile göz ameliyatı yapıyorlar. Şahsen benim öyle durumda gözlerim ve başım ağrımaya başlıyor o yüzden bende biraz mesafe bırakıp önümden cehennem olup gidene kadar uzunları dayıyorum.

mimarsertac
19-08-2016, 23:21
Onlar arkadan gelenlerin katarkt olduğunu düşünüp yoğun kırmızı ışık ile göz ameliyatı yapıyorlar. Şahsen benim öyle durumda gözlerim ve başım ağrımaya başlıyor o yüzden bende biraz mesafe bırakıp önümden cehennem olup gidene kadar uzunları dayıyorum.

Önlerine geçip bende sis açıyorum ne *** yediğini anlasın diye yinede adam kapatmıyor öyle devam ediyor. Bunlarda nasıl göz varsa rahatsızda olmuyorlar.

emre.ates
19-08-2016, 23:36
-Yok yere şu kornaya tecavüz eden minibüscüler ve sürücülere ayar oluyorum kornaya basınca bütün yollar önüne acılcağını falan mı sanıyorlar anlamış değilim.
-Aksam iş çıkışı trafiğe takılmak ,arkada beliren ışık demeti ve süpriz servis minibüsü sis far ,uzunlar var eşliğinde gözlerimi tecavüz ederken tek seritli yolda kafayı yemek, servis minibüsleri denk gelmezse beton mikserleri denk gelir ,en sonunda farklı bir işe girerek servisle gidip geliyorum işe kaç yıldır trafikte eziyet cekmişim
günlük araç kullanmak zorunda kalan insanlara Allah yardım etsin iş stresi ,trafik stresi ,yorgunluk yıpratıyor insanı
Not : Sürekli kullanmak zorunda kaldığım yol Ayazağa cendere caddesi

fthdrn
19-08-2016, 23:50
Biz ne yapalım işimiz istanbul trafiği ile cebelleşmek. Bu yazdıklarınızı her gün rutin olarak yaşıyoruz. Annem her allahin gunu beni sabah yolcularken söz vermemi istiyor şeytana uyup birinin kafasını gözünü açmamam için. Vallahi kornanın kablosunu çıkarttım biraz rahatladım. Çünkü karşıdakine küfür ederken küfür sırasında kornaya da abanıyorsunuz ve bi süre sonra baş ağrıtıyor. Şimdi sadece küfür ediyorum.

Sti_Ozan
20-08-2016, 00:00
Birgün olsun aksiyon bitmiyor memlekette. Ya hergün gittiğin yolu biçerler, doğrarlar ama işaret koymaya da gerek duymazlar sende son anda fark edersin ama iş işten geçmiş olur o esnada amortisörlerden güm diye ses gelir öyle devam edersin ve küfürü imal etmez sizin yapacağınızı işin ben ta... dersin.

Asfalt çalışması yapıyorlar; görünürde iş bitti sanıyorsun ama bir bakıyorsun bir yeri eksik bırakmışlar ve haliyle kot farkı olmuş ama frene basmak artık beş para etmeyeceğinden yine o meşhur güm sesi eşliğinde düşerek geçiyorsun.

Gecen gun sirf bu yazdigin olay yuzunden babam kaza yapti abi,bu dilovasi tarafina giderken yan yolda yol calismasi yapmislar. Ne isaret birakmislar ne bisey,karsidanda gunes vurmus gozlerde gormuyo kot farkini. Bir yandanda yanyola giricem diye acele ediyosun,babam yan yola girer girmez araba sag tarafa yatiyo. Allahtan sabah trafik varda hizlari yavas,ya hizli olsalar nolucakti? Adam o anki sokla biseyde anlamiyo,trafik polisi yarin gel ifadeni imzala diyo. Kendi kafasina gore biseyler yazmis,hakkimizi bile savundurmuyolar canina yandimin memleketinde.

KoramiraL
20-08-2016, 02:19
Gecen gun sirf bu yazdigin olay yuzunden babam kaza yapti abi,bu dilovasi tarafina giderken yan yolda yol calismasi yapmislar. Ne isaret birakmislar ne bisey,karsidanda gunes vurmus gozlerde gormuyo kot farkini. Bir yandanda yanyola giricem diye acele ediyosun,babam yan yola girer girmez araba sag tarafa yatiyo. Allahtan sabah trafik varda hizlari yavas,ya hizli olsalar nolucakti? Adam o anki sokla biseyde anlamiyo,trafik polisi yarin gel ifadeni imzala diyo. Kendi kafasina gore biseyler yazmis,hakkimizi bile savundurmuyolar canina yandimin memleketinde.

O yol kenarında işlerden dolayı neler neler oluyor çok geçmiş olsun şu anda G.o.paşa temde asfalt çalışması yapıyorlar viyadüğe kadar gayet iyi viyadükte bir den duruyor trafik sebeb kot farkı orada henüz kaza olmadı ama olmayacak değil.

Sti_Ozan
20-08-2016, 05:55
O yol kenarında işlerden dolayı neler neler oluyor çok geçmiş olsun şu anda G.o.paşa temde asfalt çalışması yapıyorlar viyadüğe kadar gayet iyi viyadükte bir den duruyor trafik sebeb kot farkı orada henüz kaza olmadı ama olmayacak değil.

Sagolasin abi,insallah bu gorevini yarim yamalak yapanlardan dolayi kimsenin cani yanmaz.

KoramiraL
20-08-2016, 06:07
Sagolasin abi,insallah bu gorevini yarim yamalak yapanlardan dolayi kimsenin cani yanmaz.

2 Yıl boyunca trafikteydim sürekli olarak en son haber yüzünden birazda benden kaynaklı istemediğim bir durum oldu cezasını aldım 1 yıldır görevim farklı şu anda bile trafiğe çıktığımda milleti izliyorum trafikte herkes herkesin üstünde yada artık ben sakın gidiyorum diye bana öyle geliyor çözemedim ama yol çalışmaları gene bir nebze trafikte olanlara bakınca millet ne hak tanıyor ne hukuk haliçten inerken orta köprüye girmek için milletin önüne kıran mı şerit bittiği için mecburen sağa geçmek gerek yol veren yok ambulans yaklaşırken kimse hazırlık yapmıyor yapana küfür ediliyor sonra o ambulansın peşine girmek için kavga çıkıyor sormak lazım biz nereye doğru gidiyoruz...

Sti_Ozan
20-08-2016, 11:27
2 Yıl boyunca trafikteydim sürekli olarak en son haber yüzünden birazda benden kaynaklı istemediğim bir durum oldu cezasını aldım 1 yıldır görevim farklı şu anda bile trafiğe çıktığımda milleti izliyorum trafikte herkes herkesin üstünde yada artık ben sakın gidiyorum diye bana öyle geliyor çözemedim ama yol çalışmaları gene bir nebze trafikte olanlara bakınca millet ne hak tanıyor ne hukuk haliçten inerken orta köprüye girmek için milletin önüne kıran mı şerit bittiği için mecburen sağa geçmek gerek yol veren yok ambulans yaklaşırken kimse hazırlık yapmıyor yapana küfür ediliyor sonra o ambulansın peşine girmek için kavga çıkıyor sormak lazım biz nereye doğru gidiyoruz...

Tabakhaneye dogru gidiyoruz abi,ortam gergin. Millet ortamdanda gergin.

marikan
20-08-2016, 11:37
Sinyalsizlere tahammülüm yok. Arkadan kornayı dayarım. Bir arka sisi yananlara uzun dayarım. Arkamdan uzunla geleni önüme alıp uzun dayarım. :)

bordeaux
20-08-2016, 21:35
Heralade insansam , edepliysem , anlayışlıysam tabiki kabul edicem.Ne var bunda komşun rica etmiş git 1 gecelik nereye koyarsan koy.

anlayışlıysanız geri gidip bir arka sokaktan da geçebilirsiniz diye düşünüyorum.

Yiğit G.
21-08-2016, 18:36
anlayışlıysanız geri gidip bir arka sokaktan da geçebilirsiniz diye düşünüyorum.

hyr geçemem yok öyle bir dünya.Birinde rica ile istenirse isteneni yaparım diğerinde hakkı olmayan bir şekilde yolu kapatırsa o zaman söverim şikayet ederim vs neyse artık.Onlarca arabanın geçtiği bir yolu kapatamassın.İnsanlar dakika ile ölüyor ya ambulans gelse ? Ya itfaiye gelse ? Diyelim annen baban hastalandı ölmek üzere ambulansı arıyorsun tam sizin sokaga girecek yol kapalı kamyon parketmiş.. geri geri geliyor sokakdan arka sokaklardan dolaşıp size geldiğinde çok geç oluyor.Ne diceksin o zaman ? Anlaşıylıyım ben olsun mu diceksin ?

bordeaux
21-08-2016, 19:29
hyr geçemem yok öyle bir dünya.Birinde rica ile istenirse isteneni yaparım diğerinde hakkı olmayan bir şekilde yolu kapatırsa o zaman söverim şikayet ederim vs neyse artık.Onlarca arabanın geçtiği bir yolu kapatamassın.İnsanlar dakika ile ölüyor ya ambulans gelse ? Ya itfaiye gelse ? Diyelim annen baban hastalandı ölmek üzere ambulansı arıyorsun tam sizin sokaga girecek yol kapalı kamyon parketmiş.. geri geri geliyor sokakdan arka sokaklardan dolaşıp size geldiğinde çok geç oluyor.Ne diceksin o zaman ? Anlaşıylıyım ben olsun mu diceksin ?

polis taklidi yaparak insanları tehdit ediyorsunuz. sonra da hak yememekten bahsediyosunuz. adamın yaptığı yanlış eyvallah da sizin yaptığınız doğru mu? yanlışı yanlışla çözmeye çalışmak. herşeyi bir kenara atalım; adam rica etti sizin gibi anlayışlı birisi denk gelmedi, çekmiyorum kardeşim arabamı dedi. park kavgası edip 3. sayfa haberlerine mi düşmeli illa adam :) yoksa adam evine mi taşınmasın?
yoksa siz kamyonu görünce geri geri mi gideceksiniz?

Frid
21-08-2016, 19:43
geçen hafta iki kere aynı araca denk geldim. cebeciden eski edirne asfaltına çıkınca aynı saatte aynı bölgede ana yola muz kabuğu atıyorlar.

arka sis müptelaları, sol şeridi kiralayanlar.

KoramiraL
21-08-2016, 19:55
Burası Türkiye burada her şey mümkün ama hakkınızı arayana kadar hakkınız olan bir şeyi söylediğinizde dakikasında haksız oluyorsunuz daha ne denebilir ki adamlar sokağı kapatmış beton döküyor birisi taşınır kapatır tekstil firması vardır mal yükler yada indirir yolu kapatır düğün salonu vardır kapalı garajın önüne gelir park eder adamı çağırırsın adam abi başka yere çekseydin sonra çekerdin çağırıyorsun beni der hakikaten anlam veremiyorum nefesi nere ile alıyorlar. yada alınan nefese vücüd nasıl bir işlem yapıyor bu hale geliyor.

ÜSTÜNERC
21-08-2016, 20:27
Bu arka sis yakan tipler millete iş atıyor galiba,gazlamaya müsaitim alayınıza isyan bi şekiller falan,ya bunun amacı yoğun yağmurda,göz gözü görmeyen şekilde sağanak yağmurlarda ve yoğun sis durumunda açılıp kullanılması.Bide merceksiz fara xenon takıp far sis onları açıp insanların aynaya bakamamasını sağlayan sürücüler var.Kısacası eğitim şart diyorum bunun tek sebebinin eğitimsizlik ve cahillikten kaynaklandığını söylemek istiyorum,akıllı bir insana bunu gereksiz yere açma dersin kural bu dersin anlar fakat bu babadan oğula nesil arabacıyım modunda takılan apaçiler yüzünden gelinen nokta bu.

ALPER-VNS
22-08-2016, 00:32
Gözünüzü seviyim yavaş giden bi defolsun sağ şeridine.. Makastan nefret eden insanım bana makas attırıyolar..

KoramiraL
22-08-2016, 00:42
Gözünüzü seviyim yavaş giden bi defolsun sağ şeridine.. Makastan nefret eden insanım bana makas attırıyolar..

Zıvanadan çıkan bir arkadaş daha :D

Suleyman
22-08-2016, 08:09

Bu dediğinizi dün uzun yoldan geldiğimde yaşadım, selektör atmayı da sevmiyorum ama dibinden ayrılmama rağmen ve bir kez selektör atmama rağmen hiçbir şey yokmuş gibi o şeritte devam etmeleri cidden sinir bozucu, sonuç ***** araçlar şeritten çekilmedi, geçmek isteyenler sağından geçmek zorunda kaldı.

Kadyr
22-08-2016, 09:00
aynı şekilde dün pendik sahilinde denk geldi bir tane doblolu lavuk soldan yavaş gidiyor sağdan geçiyor millet. korna sello çekilmedi bende vitoyu üzerine yatırarak geçtim önüne frene asıldı ama aynaya baktım hala gene aynı devam ediyordu. tam ****** çocuğuydu demekki. bazıları çekiliyorda bu çekilmedi. sonra trafik oluyor....

McKrop
22-08-2016, 09:05
Birde bazi sehir plakali araclar var simdi ornek verip milleti galeyana getirmek istemiyorum ama o sehirlerin arac soforleri ehliyetini tekrar almali ve ya trafikten men edilmeli. Gozunu seveyim istanbul soforlerinin yinede...

by.gkn
22-08-2016, 09:43
Cuma akşam memlekete gidip dün akşam döndüm. Sağdan 130 giderken solda millet 80 le gidiyordu. O sol şeritte gereksiz yere durduğunuz her milimetre bir taraflarınıza girsin. Solda kalıp selektörle milleti atarak gideyim dedim iki üç arabadan sonra darlandım geçtim en sağa hem huzur içinde hem de o sol şerit kazmalarından daha hızlı gittim.

painkller
22-08-2016, 10:07
Su sol seride bir aciklik getirmek istiyorum. Burda genel olarak yollar 2 serit. Ozellikle yalova civarlarinda seyredenler yalova girisindeki butun sehirler arasi yollarin sag seritleri engebeli, yamali, ve doblonun bile altini surtebilecegi tumsekCIKler, olukCUKlarla dolu.
bu yollardada hiz siniri 70 ve 80 olarak belirlendigi icin, 80le sol seritte seyretmek gerekiyor bizim gibi araclarina deger veren insanlar icin. Bazen gerekse 4lumu yakip bu sol seritte seyretme durumunda kaliyorum.

Ulkemizde sol serit muptelalarinin disinda, benim dedigim gibi sol seridi kullananlarda var.

Zaten muptelalara artik sellektor bile atmiyorum, sagi bossa sagindan degilse bosaldigi anda firliyorum. Trafikte beyinsiz insandan cok bisey yok.

imprezaWRC
22-08-2016, 10:10
Milletin dibine girmekte istemiyorum ama mesafe varken 2-3 kere abartmadan ve uzun aralıklar ile sellektör atıyorum, herif tınlamıyor. Belki otomobilde bebek vardır, çocuk vardır, hasta vardır diyorum taciz etmekte istemiyorum bakıyorum ki sonra otomobilde 4 sap, hepsi birbiriyle sohbet halinde, güzel bir salon ortamı yaratılmış. Direksiyondaki unutmuş trafikte olduğunu o zaman artık biraz daha yaklaşıp 1-2 kere daha sellektör yapıyorum olmazsa artık güvenli pay varsa kimseyi rahatsız etmeden sağından geçip gidiyorum.

imprezaWRC
22-08-2016, 10:18
Aklıma geldi, hepimiz insanız ve neticede bazen hatalar yapabiliyoruz ama sonunda özür dilemeyi de bilmek lazım. Geçen gün Bostancı köprüsü ile Carrefour arasında yeni yapılan yan yola girmek zorunda kaldım ama baktım yanyol değil anayol akıyor arada bir tane yırtık bırakmışlar. Baktım sol ayandan gelen giden yok, kör nokta aynasından da baktım kimse yok, sinyal verip yanyoldan e-5'e geçtim. Birşey dürttü ve e-5'e geçer geçmez dikiz aynasından baktım ve bir otomobilin önüne geçtiğimi gördüm. Yahu iyide bu ne ara türedi nereden çıktı bu otomobil, kimse yoktu, aynadan yanlış mı gördüm, eksik mi baktım ne oldu derken muhtemelen bir kaza ucuz atlatılmış diyerek hemen 4'lüleri yakıp elimlede pardon işareti yaptım adamda sağolsun olur öyle arada der gibi özürü kabul eder bir baş işareti yaptı.

Ama herkes malesef böyle değil, ucuz atlatılan birşeyde genel olarak taraflar özür dilemiyor, karşı taraf korna veya sellektör ile tepki verirse de ayılık yapan şoför hemen ne var ne oldu diye el kol hareketlerine başlıyor. Küçücük bir özür herşeyi tatlıya bağlayacak kimse gerilmeyecek ama yok işte...

P.S: Subaru'nun aynalar geniş ve güzel gösteriyor ama döz konusu Duster olunca kör nokta çok oluyor. Olayın olduğu zaman Duster kullanıyordum. Duster'a kör nokta aynalarından da takmıştım ama halen düşünüyorum o otomobil neden aynalarda gözükmedi o kadar eğilip bükülüp baktım o otomobil yoktu ortada ne ara türedi.

Gry
22-08-2016, 13:24
Aklıma geldi, hepimiz insanız ve neticede bazen hatalar yapabiliyoruz ama sonunda özür dilemeyi de bilmek lazım. Geçen gün Bostancı köprüsü ile Carrefour arasında yeni yapılan yan yola girmek zorunda kaldım ama baktım yanyol değil anayol akıyor arada bir tane yırtık bırakmışlar. Baktım sol ayandan gelen giden yok, kör nokta aynasından da baktım kimse yok, sinyal verip yanyoldan e-5'e geçtim. Birşey dürttü ve e-5'e geçer geçmez dikiz aynasından baktım ve bir otomobilin önüne geçtiğimi gördüm. Yahu iyide bu ne ara türedi nereden çıktı bu otomobil, kimse yoktu, aynadan yanlış mı gördüm, eksik mi baktım ne oldu derken muhtemelen bir kaza ucuz atlatılmış diyerek hemen 4'lüleri yakıp elimlede pardon işareti yaptım adamda sağolsun olur öyle arada der gibi özürü kabul eder bir baş işareti yaptı.

Ama herkes malesef böyle değil, ucuz atlatılan birşeyde genel olarak taraflar özür dilemiyor, karşı taraf korna veya sellektör ile tepki verirse de ayılık yapan şoför hemen ne var ne oldu diye el kol hareketlerine başlıyor. Küçücük bir özür herşeyi tatlıya bağlayacak kimse gerilmeyecek ama yok işte...

P.S: Subaru'nun aynalar geniş ve güzel gösteriyor ama döz konusu Duster olunca kör nokta çok oluyor. Olayın olduğu zaman Duster kullanıyordum. Duster'a kör nokta aynalarından da takmıştım ama halen düşünüyorum o otomobil neden aynalarda gözükmedi o kadar eğilip bükülüp baktım o otomobil yoktu ortada ne ara türedi.

Sana katılıyorum abi , hepimiz hata yapabiliyoruz önemli olan insan gibi özür dilemek gönül almak , bu erdemliğe sahip olduğumuzda trafiğin insan üzerinde yaratmış olduğu negatif siniri stresi minimuma indirmiş olucağımız kesin.

Yarbay
22-08-2016, 13:54
ya benimde en nefret ettiğim olaylardan biride araç temizliğine engel olan bir çok unsur olması, ben temizlik hastasıyım aracımda her daim temiz olmalı parlamalı.

1) yok dükkan önündeki tozu bastırsın diye adamlar yola su atar

2) yok basket sahalarından,belediye parklarından su yola akar

3) yok önündeki araç tertemiz olan aracını kendi camlarından çok etrafa püskürten silecek suyu ile pok eder

4) yok tarlalar anıtlar yakılır kaçan böcekler otobanda 120le bile gitsem patır patır tampona, kaputa ,cama yapışır

kanadada yazın arabamı 1 kere ciddi temizlerdim 2-3 hafta gittiği olurdu burda adanada 1 yıkıyrum 2 saat içinde toz,pislik 3üncü gün sanki yıkamamışım gibi

Orhan
22-08-2016, 15:29
İşim gereği hergün Ankara-Kalecik arası gidip geliyuorum.
Ülker kavşağından sonra eğer Aselsan servislerine yakalanırsam beni kanser ediyorlar yolun sağ şeridi bozuk bu arkadaşlar sol şeridi bi kapatıyorlar 40-50 tane servis sağğda da bi kamyon varsa o yol insana zindan oluyor.
Selektör vs boşuna çekilmezler kamyonda yürümez esirsin aselsana kadar.
Şu ayarsız fıskıyelere bi gicık olan bi ben değilmişim sevindim :)
Salak saçma refüj sulamaları kozmetikten çok can tehlikesi içeriyor aman dikkat

imprezaWRC
22-08-2016, 16:01
ya benimde en nefret ettiğim olaylardan biride araç temizliğine engel olan bir çok unsur olması, ben temizlik hastasıyım aracımda her daim temiz olmalı parlamalı.

1) yok dükkan önündeki tozu bastırsın diye adamlar yola su atar

2) yok basket sahalarından,belediye parklarından su yola akar

3) yok önündeki araç tertemiz olan aracını kendi camlarından çok etrafa püskürten silecek suyu ile pok eder

4) yok tarlalar anıtlar yakılır kaçan böcekler otobanda 120le bile gitsem patır patır tampona, kaputa ,cama yapışır

kanadada yazın arabamı 1 kere ciddi temizlerdim 2-3 hafta gittiği olurdu burda adanada 1 yıkıyrum 2 saat içinde toz,pislik 3üncü gün sanki yıkamamışım gibi

Oo sen o zaman İstanbul'a hiç gelme, burada günü geçtim 1 saat temiz durmaz. Hatta temizliği geçtim, heryerde bokuyla püsürüyle yola çıkan kamyonlar var; herifler kasanın üzerini kapatmıyor ve temizlemiyor haliyle sen istediğin hızda git kamyonun kasasından uçuşan toz, toprak ve taşlar otomobilin boyasına bildiğin zımpara yapıyor.

AliGizda
25-08-2016, 10:38
Dün akşam 17:10 sularında başıma gelen olayı şöyle özetleyeyim.
İş çıkışı nişanlımla Marmara Park' a gitmek üzere yola çıktık, BasınExpress yolundan E-5 bağlanırken malumunuz trafik vardı. Ben E-5 istikametinde dur kalk trafikteyken tam yan yol ayrımını ayıran sapağa geldiğimde üçüncü şeritten (yanyol tarafından) bir araç önüme girme girişiminde bulununca yol vermedim, bu zat-ı muhterem sağ arka dodikten başlayıp arka tamponuma kadar sürttü. Aracıma bakmak için indiğimde kendiside kendi aracına bakmak için indi, sinirliydim ve kendisine neden yolu aldığım halde hala geldiğini sorduğumda ona neden yol vermediğimi sordu bende yolu aldığımı ve yol hakkınında bende olduğunu belirttim. Sonrasında bin arabana beni sinir etme lafıma 'l*n' kelimesi ile karşılık verip emir verme bana gibi bir laf söyledi. Sonra aracıma binmek üzereyken 's*ktir git' gibi bir kelime ile karşılaştım ve bende kendisine aynı kelimeyi ilettim. Olay bundan sonra başlıyor; bu 40-45 yaşlarında olduğunu düşündüğüm bu yaşına kadar eğitim alsada fayda etmemiş, kötü laf kullanmıycam bu insan evladı arabasından aldığı çakı benzeri bıçak ile üzerime yürüdü. Allah' tan o sırada şirketin servisi beni yolda görünce 4 arkadaşım inip bizi ayırdı. Bu sırada o insan evladı c*n görmüşe döndü. Polise şikayet ettiğimde bir şey yapamayacaklarını durumu Sefaköy ilçe emniyet müdürlüğüne iletmemi söylediler. Dün bir kez daha bu ülkede şansa yaşadığımızı anladım.

Aracın plakası 34 UB 5593. Gümüş Gri renkli bir Citroen C4 Sedan.

SULTANOGLU
25-08-2016, 10:46
İş çıkışı nişanlımla Marmara Park' a gitmek üzere yola çıktık, BasınExpress yolundan E-5 bağlanırken malumunuz trafik vardı. Ben E-5 istikametinde dur kalk trafikteyken tam yan yol ayrımını ayıran sapağa geldiğimde üçüncü şeritten (yanyol tarafından) bir araç önüme girme girişiminde bulununca yol vermedim, bu zat-ı muhterem sağ arka dodikten başlayıp arka tamponuma kadar sürttü. Aracıma bakmak için indiğimde kendiside kendi aracına bakmak için indi, sinirliydim ve kendisine neden yolu aldığım halde hala geldiğini sorduğumda ona neden yol vermediğimi sordu bende yolu aldığımı ve yol hakkınında bende olduğunu belirttim. Sonrasında bin arabana beni sinir etme lafıma 'l*n' kelimesi ile karşılık verip emir verme bana gibi bir laf söyledi. Sonra aracıma binmek üzereyken 's*ktir git' gibi bir kelime ile karşılaştım ve bende kendisine aynı kelimeyi ilettim. Olay bundan sonra başlıyor; bu 40-45 yaşlarında olduğunu düşündüğüm bu yaşına kadar eğitim alsada fayda etmemiş, kötü laf kullanmıycam bu insan evladı arabasından aldığı çakı benzeri bıçak ile üzerime yürüdü. Allah' tan o sırada şirketin servisi beni yolda görünce 4 arkadaşım inip bizi ayırdı. Bu sırada o insan evladı c*n görmüşe döndü. Polise şikayet ettiğimde bir şey yapamayacaklarını durumu Sefaköy ilçe emniyet müdürlüğüne iletmemi söylediler. Dün bir kez daha bu ülkede şansa yaşadığımızı anladım.

büyük geçmiş olsun.

Büyük geçmiş olsun. şikayetçi olsan bir dert olmasan bir dert.

Dün bunun benzeri de benim kız arkadaşıma olmuş.

normal yolunda giderken ara yoldan aniden ana yola bir araba atlıyor önüne, ardından Kız arkadaşımda kornaya basıyor ve ne yapıyorsun diye soruyor. Ardından zatı muhterem yanında kızımı sevgilisimi ne bulunmasına rağmen kız arkadaşımı işaret ederek bak bak nasıl sinir ettim diye elle işeret ederek. bir türlü kız arkadaşıma yol vermiyor. o gitmeye çalıştıkça bu i.bne de gaza basıyor yol vermiyor dur kal dur kalk bir türlü yol vermiyor. tabi bu esnada kız arkadaşım polisi arıyor adamda camı açarak ara ara gelsinler kimi arıyorsun diye dahada üstüne gidiyor. ve artık yanındaki sevilisimidir nedir onun ısrarıyla gidiyor. araç beyaz mercedes plakasıda var. 34 z .... gerek varmıydı lan yavşak milletin sinirini bozmaya haksızsan haksızsın.

Kadyr
25-08-2016, 10:47
Birde bazi sehir plakali araclar var simdi ornek verip milleti galeyana getirmek istemiyorum ama o sehirlerin arac soforleri ehliyetini tekrar almali ve ya trafikten men edilmeli. Gozunu seveyim istanbul soforlerinin yinede...
Bunlar genelde kucuk sehirlerdeki soforlerde oluyor benim memleketimde oyle. Adamlar trafiksiz yere alisiyor rahat rahat takiliyor biraz trafik gorunce sapitiyolar zaten ne sinyal var ne bisi.

Gecmis olsun aligizda tutanak tutulmadimi araba hasar aldi?

Eray
25-08-2016, 10:48

Elinde keskin bir metal parçası yada bir haydara güvenip gladyatör olanlar bu şehrin belası resmen. Keşke 4 arkadaşında gelmişken güzel bir ders verseydiniz

AliGizda
25-08-2016, 12:17
büyük geçmiş olsun.

Büyük geçmiş olsun. şikayetçi olsan bir dert olmasan bir dert.

Dün bunun benzeri de benim kız arkadaşıma olmuş.

normal yolunda giderken ara yoldan aniden ana yola bir araba atlıyor önüne, ardından Kız arkadaşımda kornaya basıyor ve ne yapıyorsun diye soruyor. Ardından zatı muhterem yanında kızımı sevgilisimi ne bulunmasına rağmen kız arkadaşımı işaret ederek bak bak nasıl sinir ettim diye elle işeret ederek. bir türlü kız arkadaşıma yol vermiyor. o gitmeye çalıştıkça bu i.bne de gaza basıyor yol vermiyor dur kal dur kalk bir türlü yol vermiyor. tabi bu esnada kız arkadaşım polisi arıyor adamda camı açarak ara ara gelsinler kimi arıyorsun diye dahada üstüne gidiyor. ve artık yanındaki sevilisimidir nedir onun ısrarıyla gidiyor. araç beyaz mercedes plakasıda var. 34 z .... gerek varmıydı lan yavşak milletin sinirini bozmaya haksızsan haksızsın.

Çok sağol abi, insanın sabırını sınıyorlar bazen, böyle yavşaklardan şikayetçi olcaksın, ehliyetinden ceza puanı düşülcek ceza puanı dolanın ehliyetine el koycaksın bak bakalım bir daha öyle bir şey yapabiliyormu. Sizede büyük geçmiş olsun.
Bulsan o adamı cinayet sebebi abi. Bizim insan evladının yanındaki adamda öyle mulayim bir adamdı, özür diliyo vs vs bu gitmiş arabadan bıçak alıp bıçak çekiyor. Bir de bana diyo ki ben baban yaşındayım bana sesini yükseltme :)

Polisin dediği ben o kadar arabanın arasından o arabayı nasıl buluyim :) Git emniyete şikayetçi ol, olsanda yaralama yok bişey olmuycak. Şikayet geldiği an adamı durdurup bıçağı arasalar bu ne geziyo kardeşim aracında gel buraya hakkında ihbar var desen alsan nezarete bak bakalım bir daha o bıçağı arabasına koyuyo mu.

Bunlar genelde kucuk sehirlerdeki soforlerde oluyor benim memleketimde oyle. Adamlar trafiksiz yere alisiyor rahat rahat takiliyor biraz trafik gorunce sapitiyolar zaten ne sinyal var ne bisi.

Gecmis olsun aligizda tutanak tutulmadimi araba hasar aldi?

Arabada hasar yok hemşo Allah' a şükür. Hasar olsaydı iner inmez karşı tarafta hasar açardım bende :)

Elinde keskin bir metal parçası yada bir haydara güvenip gladyatör olanlar bu şehrin belası resmen. Keşke 4 arkadaşında gelmişken güzel bir ders verseydiniz

Sorma sorma, ders vermeye çok müsait bir ortam vardı inan ama dediğim gibi yaşını almış insan evladıydı. Arkadaşlara gerek yok Allah' a şükür hakkından gelirdim ama yanımda nişanlım vardı ve evlilik arefesindeyiz, sinirler zaten yıpranmış ona bir de böyle bir travma yaşatmak istemedim ama karşı taraf sayesinde ufak çaplı yaşatmış olduk.

emrekuzdere
25-08-2016, 12:21
Denizli'de hastanelere ulaşımı sağlayan üç şeritli otoyolun sünnet, düğün vb. konvoyları ile kapatılıp yavaş yavaş gidilmesi, hatta araçların durdurulup oyun falan oynanması. Bu davranışı yapanların ne anasını ne bacısını bırakıyoruz, öyle böyle küfür etmiyoruz. Bilgileri olsun. Hatta geçen gün makaslayarak konvoyun önüne geçip gelin arabasının önüne kırdım ama refuje çıkarttıramadım, içimde kaldı.

imprezaWRC
25-08-2016, 12:25
AliGizda ve SULTANOGLU , beyler ikinize de geçmiş olsun. Alacaksın bir tane off-road kitli pick-up bak bakalım neler oluyor.

SULTANOGLU
25-08-2016, 12:29
AliGizda ve SULTANOGLU , beyler ikinize de geçmiş olsun. Alacaksın bir tane off-road kitli pick-up bak bakalım neler oluyor.

abicim çok saol, valla aynen öyle ezicen geçicen. bırak kıvransın altında arabanın.

AliGizda
25-08-2016, 12:40

Çok teşekkür ederim abi. Haklısın abi, öyle bişey almak lazım.

Ben bugün bu zat-ı muhteremden şikayetçi olsam işlem yaparlarmı? Yaptırımı ne olur?

SULTANOGLU
25-08-2016, 12:43

Ben bugün bu zat-ı muhteremden şikayetçi olsam işlem yaparlarmı? Yaptırımı ne olur?

dün aynı şeyi bizde konuştuk. Sonra uğraşmaya değmeyeceğinden bıraktık. O an hırsına yeniliyorsun ve kendine yediremiyorsun bu haksızlığı. Boşver abi sende elbet birinde patlar o bıçağı götüne sokarlar adamın. sen ben normal adamız.

Kadyr
25-08-2016, 12:47
Hasar yoksa iyi hemserim gecmis olsun. Yaninda kiz varken elin kolun baglaniyor bide oda ayri dert

AliGizda
25-08-2016, 12:52
dün aynı şeyi bizde konuştuk. Sonra uğraşmaya değmeyeceğinden bıraktık. O an hırsına yeniliyorsun ve kendine yediremiyorsun bu haksızlığı. Boşver abi sende elbet birinde patlar o bıçağı götüne sokarlar adamın. sen ben normal adamız.

Ben sadece korksun, bir daha aynı artisliği yapamasın istiyorum. Benim yanımda nişanlım olmasaydı gerçekten çok farklı gerçekleşirdi herşey. Ama orada eğer iş arkadaşlarım denk gelmeselerdi belkide şu an bıçaklanmıştım. Bu kadar gözü kara, bu denli hastalık ruhlu bir herifin bizimle aynı trafikte barınmaması gerekiyor. İnşAllah beterine denk gelirde sokarlar abi, benim karşıma çıkarsa ona güzel bir ders vericem.

Hasar yoksa iyi hemserim gecmis olsun. Yaninda kiz varken elin kolun baglaniyor bide oda ayri dert

Allah razı olsun kardeşim. Vallahi çok ayrı dert. En güzeli arabada biber gazı taşımak, indin mi sıkıcan şerefsize sonra kıvransın dursun.

poseidon
25-08-2016, 12:59
Geçmiş olsun tekrar.
Arabada bir biber gazı bu gibi durumlar için lazım.
Önüne gelene sinek ilacı gibi sıkmayacaksın tabi ama karşı taraf kesici veya ateşli silah çıkartırsa en azından kendini korumak için gerekli.

dasemert
25-08-2016, 12:59
SULTANOGLU Gereksiz,şerefsiz insan çok abi aynı şey kendi karısı,annesi veya kız arkadaşının başına gelse tepkileri ne olur acaba öyle güler mi. AliGizda Aman öyle durumda bulaşmamak en iyisi hasar varsa da polis çağırmak en iyisi.Allah korusun boş anınıza denk gelir o 2 gün sonra yine trafikte olur ömür boyu siz çekersiniz.Daha öncede yazmıştım bıçaklı saldırıya uğradım yaralanmadım diye işlem yapılmadı karakolda da sinirinizin bozulduğuyla kalıyorsunuz.

rain man
25-08-2016, 13:05
Anlatmakla bitmez ama bu konuşulanlarla ilgili diyebilirim ki altındaki araba biraz küçükse (hatchback ve küçük sedanlar) karşındaki adam acımıyor yoluna çıkarken. Hele altında kaskolu minibüs, kamyonet veya şirket aracı varsa araçtan saymıyor seni. En azından burada böyle. Hatchback ve yere yakın bir araç, arabana biraz bakıyorsan dışardan da belli oluyor zaten adamın bilinçaltında o an lan bu lavuk kıyamaz zaten arabasına yoluna geçeyim deyip çelik tamponlu torosu veya plastik tamponlu minibüsü ile önüme kırıyor ya deli oluyorum.

1.5 yıllık faal şoförüm. Yaşadıklarım hepinizden daha az ama bak işte ben şu an yavaşlamasam şu bana yapıştıracak diye diye yol gidemiyorum sinirlenmeden. Siz nasıl hallediyorsunuz ben açıkçası anlayamıyorum.

O yüzden bir ara kasası en sağlam ucuz araçlardan birini alıp bunları tek tek taciz edicem.

Benim en ifrit olduğum şeyse yine bu konunun içinde atıyorum duble yol, sağ şeritte minibüs kamyon araç her ne ise bişey var, solda normal hız limitlerinde geçerken yanından o bi anda size doğru kaymaya başlıyor ya. O an anlatamam sinirimi. Bir iki defa kendimi kaybedip ben de onlar farketsin diye diplerine giriyorum o hızla yanlarından geçerken. Sonra bi anda şerit ortasına kayıyorlar ya. Dikizden de bakıyorum ellerinde telefon...

Ne kadar tecrübeli olursan ol, ben bluetooth kiti ile telefonda konuşurken bile dikkatimi kaybediyorum, yola çıkan insanı , aracı , hayvanı yolda iken görüp farkedebiliyorum siz nasıl kullanıyorsunuz.

Lütfen her kuralı geçin makas da atın umrumda değil ama araç başında telefonla konuşmayın,mesaj yazmayın ne olur. 1 saniyelik dikkatsizlik her şeye bedel olur eylemeyin.

imprezaWRC
25-08-2016, 13:39

Nasıl ilgilenirler nasıl peşine giderler anlatamam. Sen vakit harcayıp düzgün ifade verdiğin ile kalırsın ayrıca hehe diyerek dinleyerek ifadeni yazacaklarını düşünüdüğümden de aşırı devrik bir dil ile ifadeyi yazacaklardır.

Ben gecenin bir vakti arıyorum, gürültü yapıyorlar ilgilenirmisiniz diyorum, tamam ekip gönderiyorum diyorlar ama o ekip hiçbir zaman gelmiyor.

imprezaWRC
25-08-2016, 13:41
Geçmiş olsun tekrar.
Arabada bir biber gazı bu gibi durumlar için lazım.
Önüne gelene sinek ilacı gibi sıkmayacaksın tabi ama karşı taraf kesici veya ateşli silah çıkartırsa en azından kendini korumak için gerekli.

Biber gazını sıkarsın, adamın alerjisi vardır, astımı vardır, var oğlu vardır, sonra haklıyken haksız olursun herif biber gazından tahtalı köye gider. Sen karabiber ile inersin, herif çıkarır belindekini 1 tane sıkar bu seferde ev halkı sonsuza kadar seni bekler.

Slammed
25-08-2016, 13:43
uzunn yolda sol serıtte 80le gıdıp sellektor uzun kısa sıs kombınasyonlarıyla yaptıgım görsel şölenden sonra bıle yol vermeyenler.
60 la giden tırı 61le sollamaya çalışan diğer tır.
sol şeritteki otobüs kamyon Vs ağır taşıtlar.

poseidon
25-08-2016, 16:56
Biber gazını sıkarsın, adamın alerjisi vardır, astımı vardır, var oğlu vardır, sonra haklıyken haksız olursun herif biber gazından tahtalı köye gider. Sen karabiber ile inersin, herif çıkarır belindekini 1 tane sıkar bu seferde ev halkı sonsuza kadar seni bekler.

Orası öyle hele İstanbulda yaşıyorsan ama delikanlılık yapıp arabadan iniyorsan ve adamla burun buruna geliyorsan bunları göze almışsın demektir.
Olabilir göze de almış olabilirsin ama durum karşı tarafın bıçağı sıyırmasına kadar gidiyorsa o dakikadan sonra yapacak çok şeyin yok.
Ya akıllılık edip kaçacaksın ya da elinde ne varsa kullanacaksın. Biber gazı olur artık ne varsa...

Ömer Musaoğlu
25-08-2016, 19:41
Otoyolda boş yolda sol şeritte 90 ile gidenler.

Yiğit G.
23-09-2016, 21:44
Evet yazacaktım unuttum sanırım , ta ki tekrar başıma gelene kadar... Çok çok nefret ettiğim bir durum...

Arabayı yıkattım idealtepe meguars da 30 lira mı ne verdim hadi parasını s..r et neyse cillop gibi simsiyah aracımla sol şeritten gidiyorum.... Oda ne ! 10 metre önümde su birikintisi baya büyük ama araçlar geçe geçe çamurlaşmış... Ne suyu tahmin edin ? Evet ortadaki çimleri suluyorlar o su'da komple sahil yoluna 2-3 şeride yayılacak biçimde akıyor.. Zaten 70-80 le gidiyoruz önümdeki girer girmez beni komple yıkadı... Arabam leşşş oldu ... Nasıl sinirlendiğimi anltamam ne küfürler ettim , b*ka döndü araç...

Yahu hadi onu geçtim yıkatırım tekrardan düzelir ama ya ordan tam geçerken çocuk fırlasa yola ve şöför tam o noktada acı fren yapsa ??? Ya hızlı gelen bir araç kontrolunu kaybetse o suda ? Yahu dünyanın hangi ülkesinde devletin yolu ıslattığı görülmüştür acaba ? Şaka gibiyiz ya...

Alın bide burdan yakın buda esnaf yola sabunlu su atıyor

https://www.youtube.com/watch?v=C6ISTExhlFM

Yiğit G.
23-09-2016, 21:49

abi sana bıcakla aletle veya aracın içindeysen yumrukla gelen adamın gözüne boşaltıcaksın bunu , geberirse gebersin senin canından önemli mi ? Bende 2 tane var aracıma dışardan kafasını sokan olursa direk boşaltırım yüzüne.Şu konuda çekinme bizdeki biber gazlarının seviyesi düşük , polistekiler gibi değil.Kolay kolay hiçbirşey yapmaz sadece bir müddet gözlerini açamıyor ben kendi üstümde denedim jenix mi janix mi nedir ondan.Ya hiç olmaması daha iyi tabi kavga gürültü ama inan bu biber gazı hayat kurtarır silahtan bile etkili.

atituti
23-09-2016, 21:50
sol şeridi sollama harici kullananlardan nefret ediyorum

bayramoglu
23-09-2016, 22:15
sağda durup tam solundan geçerken gaza basanlar,
araba yarı beline kadar şeride girmiş haldeyken ısrarla öne burnunu sokanlar.

TheIllest
24-09-2016, 01:10
4 şeritli boş yolda sağdan usul usul giderken arkamdan tam gaz gelen insan müsveddesinin sol dikiz aynama sıfıra sıfır makas atması...

Dün akşam saat 9 gibi misafirlikte olan annemi ve babamı aldıktan sonra eve dönerken başıma geldi bu olay.
Şöyle ki: evimize varmadan önce ki son ışıklardayım. Artık eve ulaşmam için bi 3-4 km daha gidip yolun sağ tarafında kalan evimizin dönemeçine girmem gerekiyor.Ve ben 4 şeritli yolun en solundayım :( 40 saniyelik kırmızı ışık süresi boyunca sağ şerite sinyal verip yol isteyerekmi geçmeliyim yoksa hızlı kalkıp mı geçmeliyim ikilemi arasında kan ter dökerken ( Evet kan ter zira 2 yıldır trafikte aktif araba kullanmama rağmen yanımda peder bey varken kullanmamaya özen gösteriyorum kullanmak zorunda kaldığım durumlarda ise peder beyin bagajda eli kolu bağlı şekilde seyahat etmesini tercih ediyorum :D zira normal gündelik yaşantısında sakin ılımlı anlayışlı melek gibi olan o adam nedense arabaya binince içindeki canavarı ortaya çıkarıyor :D ) Işığın kırmızıdan sarıya dönüşünü görür görmez ani bir kararla hipodrumda önünden engeli kalkmış arap atı gibi herkesten önce sağ şerite doğru atıldım. 2. viteste 6 bin devire gelince sağ koltukta ki peder beyin arabanın anassı... diye mırıldanmalarını duydum :D ve önce 3 sonra 4 derken arkamdaki arabalardan yeterince uzaklaştım kanısıyla sağ şerite girip 5. viteste usul usul hafif tatlı frenleyerek kendimi evin dönemeçine girmeye hazırlarken bir anda sol tarafımdan tam gaz şekilde ciddi manada camı açıp yanağımdan makas alacak mesafede sıfıra sıfır geçen accenti görmemle elim kolum birbirine dolandı. Peder bey yan tarafımda en güzide küfürlerini dökerken ben vitesi küçültüp ileride bu denyoyu yakaladıktan sonra vites topuzuna oturtmaya yeltenecektim ki annemin gece gece itmi kopukmu boşverin demesini duyana kadar. Onu duyunca üstelemedim döndüm eve geldim.

Lakin geldim gelmesine ama sinirim hala geçmiş değil bu denyoya.4 şeritlik bomboş yolda yakın geçerek neyi kanıtlamaya çalışıyorsun lan. Bak sen beni geçtin ama ben senin yanından sıfıra sıfır geçtim seni götlere getirdim mi demeye çalışıyorsun. Önüme kaldırımdan biri atlasa aniden sola kırsam ben o yolda sen o hızla ne götüm refleksin varda kaçabileceksin acaba. Aptal cesaretinden başka birşey değil bu yapılan. Hani cahilin cesareti çok olur derler ya o hesap. Zira kendi canını düşünmediği gibi bizim canımızı da düşünmüyor bu şerefsiz 4 şeritlik yolda itliğine tam gaz dibimden geçiyor... Ah o akşam yanımda ailem olmayacaktı da ilerde seni yakalayıp kulaklarından asırlık iran halısı gibi fırlatacaktım. yerden yere vuracaktım

300E
24-09-2016, 11:35
Acele becele önüme geçip, geçtikten sonrada uyuz gidenler deli ediyor beni, yol verme desen oda yok, sağından solundan makas atıncada cidden çok pişman oluyorum, insanların hayatını tehlikeye attım diye korkuyorum.

c20let
24-09-2016, 11:51
Sol şeridi kapatmış 70-80 ile giden trafiğin seyrine hiç dikkat etmeyenlerin sağ aynasına sıfır geçip önüne kırıp ufak bi panik frenle telaşa sokmakta benim trafiğe verdiğim rahatsızlık oluyor genelde. :D

Ssamet
24-09-2016, 12:15
Şerit çizgilerini çocukların oynaması için çizilmiş zannedenlerden gıcık alıyorum. Sağından geçecek oluyorum sağa yanaşıyo , sola geçip selektör yapıyorum görmüyor.

cookies
24-09-2016, 13:23
-Yolun ortasında mal indirmeler bindirmeler.. Özellikle dar muhitlerde maalesef zorunlu gibi bir durum..
-1dk. kazanmak için diğer insanların hakkına giren, benzin istasyonu içinden kestirme giden hırbolar..
-Tersten gelip üstüne selektör yapanlar..

mehmetRS
24-09-2016, 21:40
Bu gün geri geri yanaşırken yanındaki arkadaşıyla kahkaha atarak sohbet eden ve az kalsın arkadaki çocuğu ezmek üzereyken farkettiğim kadın şoföre camı açıp var gücümle bağırarak bir miktar saydırdım. Hoş birşey değil " nefret ettiğim " durum kategorisinde anlatmış olayım.

Yiğit G.
03-02-2017, 11:11
Dün akşam üstü arabayı yıkattım.Sonra arkadaşıma gittim yolda inşaatın sularından geçtim.Sonuç bu... 2 tarafta böyle. Gelde küfür etme birader.

http://i.hizliresim.com/ZMmBQG.jpg

GKS
03-02-2017, 12:33
harfiyat kamyonların yolun ortasına parketmeleri, kamyonu yolun ortasına parkedip yol kapatmaları, aşırı hız yapmaları, yolların deliş deşik kazılıp öylece bırakılması

emir91
03-02-2017, 12:39
Genelde cuma günleri ***** kişi köprüden geçicek diye yolları kapatmaları binlerce araba birikmesi ve trafikte kontak kapatmak

emir91
03-02-2017, 12:40
Genelde cuma günleri ***** kişi köprüden geçicek diye yolları kapatmaları binlerce araba birikmesi ve trafikte kontak kapatmak
edit geri gelsin m a l u m

denizhandinc
03-02-2017, 13:15
sol seritte agır gidenlerin gecesini gündüze ceviriyorum uled lerimle

CRX
03-02-2017, 13:24
makas atarak ilerleyen ağır abinin süreci devam ettirirken camını aralayarak yanan sigarasını atması, (hem makaslıyorum hem içiyorum çok rahatım imajı vermek)

Dodoo
03-02-2017, 13:33
Trafikteki malların genel mallıkları haricinde, en ayar olduğum durum;

Önü tıkalı olduğu halde yeşil ışık yanıyor diye yol ağzını kitleyen akılsız zekasız menfaatçi benciller. Gram beyinleri yok.

cdaydin
03-02-2017, 13:35
Milletin enteresan yerlerde fren pedalını gereksiz kullanması
Sellektor ü gurur meselesi yapması..

Daralıyorum sabri bunalıyorum...

mert_can 41
03-02-2017, 13:39
E5 te otobanda araba kullanır edasıyla teee 3 km öteden selektör atan tiplere gıcığım lan zaten trafik ilerde yavaşlıyor geçen yine böyle bir golflü arkadaşa her arabaya selektör atmasına gerek olmadığını acı şekilde gösterdim :D Birde öndeki araçtan yol alamayıp oda gitmiyor nasılsa diye sol şeritte kuyruk yapanlara kılım. Son kez kavşaklarda dışardan gelip veya trafikte içerde kalmanın artısına erişip yolun dışına atmaya çalışanlar dün sağ olsun biri arka çamurluğumu alıcaktı.

Yaa birde trafik değil ama sıra sıra park eden arabanın tamponunana yaslamak neyin fantazisidir oturduğum sitede 2 komşu var ikiside aldınca darlıyor anlamıyorum amaçlarını az kaldı araç kiralayıp hapis edecem arabalarını 1 hafta

Grimlord
03-02-2017, 13:42
34 plakalı fluencelerın, symbollerin ve focusların aşırı makas atma ve sıkıştırma tutkusu

mkerim
03-02-2017, 13:46
34 plakalı fluencelerın, symbollerin ve focusların aşırı makas atma ve sıkıştırma tutkusu

hepsinin ortak noktası : şirketlerin çalışanına verdikleri arabalar ve büyük ihtimalle kullananların ilk otomobilleri.

mikelazi
03-02-2017, 14:21
okadar çok şey yazılabilirki.

ama arka sis yakanlara iflit oluyorum

suhade
03-02-2017, 15:02
ofset çizgilerini hiçe sayarak, sapaklara kafadan girmeye çalışanlar beni deli ediyor.

darkmoon
03-02-2017, 15:19
ben çok rahatım valla arabaya özel evede çıkarmıyorum hiç ucuz çin malı bir tablet aldım 9 inçlik birde tableti şarj etsin diye powerbank aldım.. misgibi ...

telefonu modem yapıyorum tabletten on numara takılıyorum vakitte su gibi akıp geçiyor.. hatta bazen bu foruma bile yazıyorum .. :)) bagajda kettilım ve bez teflon termal buzdolabımda varda kullanmak nasip olmadı. onlarıda elbet kullanırız bir gün.. :))

Birkan61
03-02-2017, 15:24
az evvel basın ekspresse bağlanırken normal bir vatandaş olan ( yani başta öyleydi ) emniyet şeridinden geldi geçerken aynama çarptı, korna çaldığımda ise önümü kesip arabadan inen bir ayıya rastladım.

Ağzından salyalar fışkırtarak ne var lan ne var lan diye büyük abdestini yaptığı yeri yırtan delikanlı abimizi az gerisinden onu takip eden trafik polisi saygıyla selamladı

İlk olarak emniyet şeridinden cezasını yedi afiyetle :) ardından ise hem adama vuruyorsun birde önünü kesecek kadar ne içtin diyerekten adama alkolmetre çıkardı onu üfletti :D resmen içimin yağları eridi

Tartışma mevzusu uzamasın diyerekten polis abimiz beni gönderdi, görmeyecek muhtemelen ama kendisine çok teşekkür ediyorum ilgisine ve davranışlarına

lethaldoze
03-02-2017, 16:08
az evvel basın ekspresse bağlanırken normal bir vatandaş olan ( yani başta öyleydi ) emniyet şeridinden geldi geçerken aynama çarptı, korna çaldığımda ise önümü kesip arabadan inen bir ayıya rastladım.

Ağzından salyalar fışkırtarak ne var lan ne var lan diye büyük abdestini yaptığı yeri yırtan delikanlı abimizi az gerisinden onu takip eden trafik polisi saygıyla selamladı

İlk olarak emniyet şeridinden cezasını yedi afiyetle :) ardından ise hem adama vuruyorsun birde önünü kesecek kadar ne içtin diyerekten adama alkolmetre çıkardı onu üfletti :D resmen içimin yağları eridi

Tartışma mevzusu uzamasın diyerekten polis abimiz beni gönderdi, görmeyecek muhtemelen ama kendisine çok teşekkür ediyorum ilgisine ve davranışlarına

Kadir gecesi doğmuşsunuz yani başka birşey isteseniz ancak bu kadar olurmuş. Bende ilk sinirlendim sonra polis geldi yazınca içimin yağları benimde eridi. Harika denk gelmiş.

AşkınS.
03-02-2017, 19:53
Bende sanayiide dukkanin önünde araci cihaza baglamistim kapi açıktı.o sira bi jeep geldi sanayii mudavimlerinden tabi farketmedim. Baktim kafayi uzattı.dur kapiyi kapatayim dedim dinlemedi ayagim sıkışıyordu. Hesaba katmadigi şey cihaza bağladığım araç trafik polisiydi:D sonrasi ***** :D

İbrahim33
03-02-2017, 20:35

trafikte uzun saat geçirdikleri için sabırsız oluyor olabilirler. mesela bende her türlü angutluğa ve hataya tahammül edebiliyorum anlayışlıyım ama önümdeki sürmedi mi bende çılgına dönüyorum. yavaş gideceksen sağdan git arkadaşım değil mi ? adam ışıklarda birden ikiye çekene kadar ışık sönüyor nerdeyse (mübalağa)

darkmoon
03-02-2017, 21:10
zaten trafiği kişisel mevzuya çeviren insanlar bu hale getiriyor.. adam namus davası yapıyor trafiği çok kişisel alıyor herşeyi.. zannediyorki herkes herşeyi onun için yapıyor herkesle savaş halinde falan.. eğitimsizlik cehalet sinir stress hepsi 3 şerit üstünde birleşince çok doğal..

kavga çıkartanları saygısılık yapanlara özel bir saygızıslık cezası kesilse trafikde bir Allahın kulu bu kadar ciddiye almaz.. herkes amman der oturur bekler araba içinde kendine bir uğraş bulur.. bu kadar kafayı yolla yolladakilerle bozmaz..

onur_S
03-02-2017, 21:23
Otobuscu ve taksiciler.

Grimlord
03-02-2017, 22:09
trafikte uzun saat geçirdikleri için sabırsız oluyor olabilirler. mesela bende her türlü angutluğa ve hataya tahammül edebiliyorum anlayışlıyım ama önümdeki sürmedi mi bende çılgına dönüyorum. yavaş gideceksen sağdan git arkadaşım değil mi ? adam ışıklarda birden ikiye çekene kadar ışık sönüyor nerdeyse (mübalağa)

Dediğin gibi hayatları trafik içinde geçiyor, hak veriyorum kesinlikle. Ama gel gör ki Ankara'da özellikle Eskişehir ve İstanbul yolunda insanı çileden çıkarıyorlar. Takip mesafesi falan hak getire, yakıtı bakımı vs falan şirket veriyor diye çoğu b.kunu çıkarıyorlar maalesef.
Ankara'da çoğu yerde en akan şerit sağ ve orta şerit zaten, bizim milletimiz seviyor sol şeritte 30 ile gitmeyi :D

-ER-
03-02-2017, 22:30
gecenlerde başımdan geçeni anlatmak istedim bu başlıkta;

Akşam 6:25 civarı falan istanbul basınekspres den kuzeye doğru yol alıyorum Mahmutbey Gişelere gideceğim. Sağ şeritteyim sağımdan gelip geçenler selektör korna çalanlar,
İbneliğine darlıyorum bunları, keyif alıyorum zaten milletle uğraşmaktan ( Kendini akıllı zannedenlerle uğraşıyorum) Neyse bi süre sonra sinirlenmeye başladım bi Passat darlamaya kaltı falan üzerime kırdı.
Ben yermiyim lan yemedim tabi, azına kırdım bunun bu anladı ki korkum yok vurucam arabayı tıstı :D Girmedi neyse devam ediyorum bu sefer nasıl oldu anlamadım Mahmutbey sapağının orada 2.sıradan sanki dıştan girmeye çalışıyormuşum gibi yani 2. şerit olmuş zaten artık.
Giriyorum Önümde bi Accent Era var onun önüne bi MBenz Konsolos arabası darladı kafayı sokacak, Bende kendi kendime konuşuyorum verme yolu aslanım s.kerim konsolusunu falan, Neyse Era geçti beni darlıyor.
HEeehh tam yerine geldin Goççum dedim ve elimi sıvazladım. Bu sokuyorda sokuyor kafayı solu tam refüzün üçgenine kalacak yada beni darlayacak. Sağlı sağlı geliyor ben onun ön kapı hizasındayım ön tamponum.
Bu zorlamaya devam ediyor tabi milim milim ilerlediğimizden biraz uzun sürüyor, en sonunda önümüz açıldı bu sokacak oldu kafayı, Tabi erel durur mu ? DURMAZ durmadım (şuan anlatırken avucuma tükürmüş gibi yapıp elimi arkadan sanki 1. vitese sokar gibi sallıyorum) yapıştırdım bende Buna sağ ön kapıdan bi yerleştirirsin bu tabi farkında değil ta ki ben sola çevirim gitmeye devam edinceye o sağ geliyor ben sola itiyiorum. Ön kapıdan başladım arka çamurluğua kadar.
Bir takmışım buna geçtim yanına açtım camı alkışlıyorum bunu yüzümde piç bir gülümseme :D Neyse biraz önüm boş yola çapraz çektim indim arabadan afferin sana diyorum. Buda indi geldi benim tampona bakıyor bişey yok bişey yok falan diyor
Bende ne birşey yok öpücüklemi düzelecek okuyup üfleyincemi falan söyleniyorum gittim bi baktım MBenz'e dizineindirmişim arabanın sağı ezik ve kırmızı hahahahaah :D
Arabada konsolos var diyor s.kerim konsolosunu burası Türkiye falan bana mı konsolos falan atıyorum, Şöför tabi ekmeğinin peşinde onunda ekmeğini o konsolosunda ekmesini s.kerim. Adam gibi Kazansınlar. Neyse Mercedes'i öyle görünce neyse dedim tamam daha cırlamıyım i.nenin oğluna girdi zaten diyorumda nereye girecek konsolos ülkesine giydirecek olacak bitecek.
Benim tamponun boyası gitti zaten boyanacak mayısda diye çok s.klemiyorum. Neyse kuruldum buna yine arkamda a.ın evladı. çakarlar söndü kedi gibi geliyor.
sağımdan geçecek vermiyorum yolu kuruldum bi daha vururum yani o derece neyse dedim Erel s.et gitsin falan gişeleri geçtim falan yol açıldı. Altın şehir viadüğüne doğru ilerliyoruz. Bi baktım bit yavrsu açmış yine çakarları soldan milleti tamponluyor.
Ulan dedim EREL lucifer'e uy hadi bakalım 6 da 90 la gidiyorum çektim 3 e tam orta şeritte bir araba var bunu ağzına makas sıkıştıra sıkıştıra biraz geçtim ortada fren yaptım durdum.
Bir anda yine çakarlar söndü bekliyorum gelsin diye darlıcam, ama o az önceki haşin çakarlı yol isteyen şöför gitmiş bir anda şeridinde seyir edden bir emekli amca gelmişti.
Ben hazır gazımı almışken başladığım makas yarım kalmasın dedim bari yapıştırdım gittim.
İşte benimde trafikte 1 günüm böyle geçti :)

Sürçü lisan ettiysem canım sağolsun

İbrahim33
04-02-2017, 08:39
bende kendimi arıza zannederdim :rolleyes:

Kadyr
04-02-2017, 09:45
Boyle koltuklarda bir mekanizma olsa. Trafik kurallarina gore calissa uymayana alttan parmak atsa ittirse mekanizma kurallara uymayan kalmaz sadece i..neler disinda:D

aykutsafakyaman
04-02-2017, 10:13
Beni bu mersinde suriyeliler darliyor. Iki arabanin rahat gecebilcegi yol da oyle zaman oluyor yol vermek gerekiyor oyle rahatlar. Gecen gun annem yanimdayken bi tanesi denk geldi. Normalde annem yanimdayken de yapmam boyle seyler ama o gun milliyetci damarim mi tuttu noldu bilmiyorum. Evin oldugu sokaga dondum sokak gayet genis iki araba duzgun giderse sikintisiz geçebilir. Bu baktim yola ortalamis geliyor sonradan anladim ki baska biseyle ugrasiyomus. Lan yaklasiyoruz saga yanassa is bitecek yok yanaşmıyor plakaya baktim 33 sab bilmemne dedim gel aslan parcasi. Arabayi bende bi tik sola yanastirdim dedim vur da su tamponda yenilensin bende seni bi kalayliyim. Arabalar epey yanasinca karisi bisey dedi yandan bu saga yanasti bu sefer. Durdurdum arabayi suriyede de boyle mi araba kullaniyosun dedim abi gormedim diyor ulan bana bakiyosun nasil gormuyosun dedim. Kusura bakma falan dedi . Dedim cekil git surdan . O sirada annem laz sivesiyle de bana basladi :) Eve gelene kadar durmadi. En son *** alcagim sana araba dedi bitirdi :)