PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bodrum Yazlık Tavsiyeleri

ayku82
09-08-2016, 13:21
Selamlar öncelikle,

Bodrumdan bütçe dahilinde sezon kapandıktan sonra yazlık bakma niyetim var. Ama açıkçası nasıl yaparım pek bir fikrim yok. Bodrum merkezde değil daha çok çevre yerlerde (Gündoğan - Turgutreis - Akyarlar - Yalıkavak vs gibi) bir bölgede 0-5 yaş arasında maksimum , site içi , havuzu güvenliği olan, peyzajı yapılmış , otopark sıkıntısı olmayanm, deniz manzarası olursa memnun olacağım 200.000 - 500.000 TL civarında bir bütçe aralığında bir yer bakınıyorum. Yaz - kış oturulacağından belli standartları sağlayan profesyonel site tarzı bir yer bakınıyorum. Bu tarz site olarak bakabileceğim tavsiyeleriniz varsa çok memnun olurum.

Muhtemelen Ekim ayından sonra sezon kapandıktan sonra haftasonları fırsat buldukça gidip gezerek alım yapmak istiyorum. Sahibinden de çok fazla site - emlakçı - ev satan kişi var epey bir zaman alıcak eleme yapmak ama heralde gönlüme yapan bir yer bulurum diye düşünüyorum.

Sizde kendinizce tavsiye ve kriterlerinizi , dikkat etmem gereken hususları yazarsanız çok memnun olurum, teşekkürler.

ahmetbaha-drs
09-08-2016, 13:30
Araba kiralayıp dolasın tek cozum bu,biz 2 ay civarı sürekli olarak gidip geldik aradık internetten baktıgımız evlerin cogu cok alakasız seyler cıktı. İyi sitelerin hepsi pahalı bu fiyata sanmıyorum denk gelecegini artık, Hekimköy güzel bir siteydi en azından plajı var bakılabilir.

vtechno
09-08-2016, 13:35
Şuan Merkezden uzak nispeten daha makul tek yer akyarlar. denizide güzel ve bakir. Akyarlarda site içinde arsamız var bizde değerlencek diye satamadık bir türlü.

mert_can 41
09-08-2016, 15:49
Aynı özellikler aynı yerlerde bizde yazlık aramaktayız 2 hafta içinde gezip bakıcaz karar verip kasım ayında allah nasip ederse alıcaz bizde.

Tunacan
09-08-2016, 16:01
Milas - Kıyıkışlacık taraflarına bakabilirsiniz.

johnie
09-08-2016, 16:13
Gündoğan - Onurkent de satılık yer var isterseniz.
Sessiz sakin bir yer, şehire ve Gündoğan merkeze biraz uzak mail adresi yollarsan eğer wetransfer ile bir kaç tane fotoğraf gönderebilirim.

Kutluhan
09-08-2016, 16:26
eylül de bende gidicem bakmaya bilgi paylaşımı yapabiliriz. arsa vs. alıp üzerine müstakil bir villa yapmakta var benim kafamda.

rdmmm
09-08-2016, 16:45
havaalanınada Bodrum merkezede eşit uzaklıkta Bogaziçi mevkisine bakabilirsiniz flamingo country club, lakeside, turquase gibi siteler var içlerinde golf sahası, özel yada ortak havuzlar,aquapark vb gibi olanaklar var. Geneli yabancıların evleri olduğundan çoğu yere göre daha huzurlu bir ortam var.

Keeper
09-08-2016, 17:16
Arsa ve ev arayanlara yardimci olabilirim, pm atarsaniz telefonu verebilirim bodrum için.

Keeper
09-08-2016, 17:17
İnşaat konusunda da yardimci olabiliriz, edit olmadi iki mesaj oldu malesef.

ahmetbaha-drs
09-08-2016, 17:47
Tam olarak düzlükte olan evlere bakmayın, Yalıkavak'takilerin büyük çoğunlugu gibi denize paraşütle insen inilecek uzaklıktaki evlerede bakmayın internettekilere aldanıp :D

onursumer
09-08-2016, 18:32
uzun suredir istiyorum her sene gittiğimde gezip ev bakıyorum en son kadıkalesinde kiraladım villa , tam anlamıyla nereden alıcağıma karar vermesemde , turgutreis tarafı içime çok siniyor

tavsiyeleri takipteyim :D

turbo&quattro
09-08-2016, 18:46
uzun suredir istiyorum her sene gittiğimde gezip ev bakıyorum en son kadıkalesinde kiraladım villa , tam anlamıyla nereden alıcağıma karar vermesemde , turgutreis tarafı içime çok siniyor

Buradaki tek Turk arkadasim Bodrum Turgutreisli . Annesi hala orada yasiyor sagolsun her gittigimde cok guzel agirliyorlar . Kendiside Turgutreiste ev bakiyor benimde aklima girdi bende bakiyorum Ist da 1+0 kumes alacagima orada yasanilabilir bir ev . O da oradan ev bakiyorsa ki yerlisi gibi birsey bildigi cok seyler vardir heralde :)

turbo&quattro
09-08-2016, 18:47

Buradaki tek Turk arkadasim Bodrum Turgutreisli . Annesi hala orada yasiyor sagolsun her gittigimde cok guzel agirliyorlar . Kendiside Turgutreiste ev bakiyor benimde aklima girdi bende bakiyorum Ist da 1+0 kumes alacagima orada yasanilabilir bir ev . O da oradan ev bakiyorsa ki yerlisi gibi birsey bildigi cok seyler vardir heralde :)

XSi
09-08-2016, 18:48
En iyi yazlık kiralık yazliktir.

onursumer
09-08-2016, 18:49

bodrumda merkeze nekadar uzak okadar iyi bence :D turgutreis o konuda çok iyi , heryere zaten ulaşımda kolay banada çok mantıklı geliyor ve çok rahat ediyorum orada

berkaym
09-08-2016, 19:40
Havalanı ve bodrum ortasında olan boğaziçi köyü ve adabükü civarına bakılabilir. Fiyat olarak aradığınız aralığa daha uygun ve şehirleşme olmadığı için daha serin ve sakin. Sitelerin çoğundada 12 ay boyunca kalan insanlar var ek olarakta gelişen bir yer olduğu için zararınız minimum olur muhtemelen kar bile edersiniz

997TT
09-08-2016, 20:38
85 yilindan beri Bodrum'da olan biri olarak bir kac tavsiye vereyim;
Kesinlikle alt yapisi ve mustemilati tam olsun.(elktrik-Jenerator-su tanki-kanalizasyon-24 saat teknik servis vs vs)
Yonetimi profesyonel olmali.
Komsularin pfrofiline dikkat et.
Havasini cok iyi arastir. Bodrum civariyla benim evim arasinda bazen 8-10 derece bile fark ediyor.(Turgitreis/Akyarlar Kemer mevkii)
Plaji mustakil olmali.
Evlerin bahceleri ve konumlari cok onemli.(ic ice-yakinlik-bakimsizlik)
Denizi tassiz ve girilebilir olmali.(asiri dalga-kalabalik-yer sikintisi gibi)
Bunlar temel taslar,gerisi sana kalmis zaten...

ayku82
10-08-2016, 10:16
Kesinlikle alt yapisi ve mustemilati tam olsun.(elktrik-Jenerator-su tanki-kanalizasyon-24 saat teknik servis vs vs)
Havasini cok iyi arastir. Bodrum civariyla benim evim arasinda bazen 8-10 derece bile fark ediyor.(Turgitreis/Akyarlar Kemer mevkii)
Plaji mustakil olmali.

Benimde kafamdan geçen kriterler bu doğrultuda , benzer özelliklere sahip bildiğiniz siteler varsa yazarsanız çok sevinirim.

blumenberg
10-08-2016, 12:34
ben olsam o parayı başka şekillerde değerlendirir, yılda 1 kere 3 ay gidilecekse yazlık kiralar daha karlı olurdum. Hem her sene aynı yere gitmemiş olur, gider gitmez de temizliği ile vs uğraşmazdım. Bir fikir

cookies
10-08-2016, 13:49
Kiralamak tabii ekonomik olarak mantıklı olsa da; yerleşik hayat seven, bahçesiyle uğraşmak isteyen bunları yaparken de uzun vadeli kazanç sağlayan bir durum.. Dikili ağaç..

onursumer
10-08-2016, 15:24
Plaji mustakil olmali.

site tavsiyesi alabilirmiyim ? ben daha çok aslında mustakil yakın komşuluktan uzak evlerden daha çok hoşlanıyorum mangal vs yakabiliceğim şekilde :D

ahmetbaha-drs
10-08-2016, 15:42
Plaji mustakil olmali.

Abi bu bahsettiginiz ozelliklere sahip sitelerin hepsi genelde yüksek fiyatlı olanlar yalnız. Bizde Yeşilyurtlular sitesindeyiz saydıgınız her şey mevcut ama fiyatlar eskiye göre anormal vaziyette uçuk şuanda, kiralık ev bile zor bulunuyor. Plajı olan bu özelliklere uyan siteler Modalılar,Yeşilyurtlular,50.Yıl Sitesi,Aktur v.b gibi genelde daha eski,oturmuş olanlar. Gündoğan'da da mevcut plajlı siteler ama plaja ya arabayla ya da servisle gitmeniz lazım çünkü sitenin içinde değil çoğu. +Hekimköy ve 50.yıl sitesi gene tercih edilebilir siteler.

997TT
10-08-2016, 16:04
3-4 siye var bunlara haiz.
Digerlerinde mutlaka bu saydiklarimdan 1 yada bir kaci eksik...
Ak-tur Ruyakent gibi siteler gayet iyidir. Komsular kalitelidir.

ayku82
10-08-2016, 16:10
Aktur'da bende vakti zamanında kalmıştım, güzel fakat biraz eskiydi. Myblue residence hakkında bilgisi olan var mıdır ?

KingoAtmo
10-08-2016, 17:28
0-5 yaş arası siteler yatırım amaçlı alınabilir, ancak oturmaya başladığınızda eksiği bitmez, (güvenlik, elektrik , su alt yapısı gibi) çevre düzenlemesi peyzajı sıkıntı olur çünkü ortalama bir ağaç 10 senede gölgesinde oturulacak hal alır...
Ak-tur ve rüyakent site olarak oturmuş (yönetim, çevre düzenlemesi gibi) benimde önereceğim nezih yerledir, ancak belirttiğiniz fiyat aralığında bulmanız mümkün değil bildiğim kadarıyla.
Benim sana tavsiyem benim 25 yıldır oturduğum Bank-Ev sitesi, bağla mevkiğindedir.
karaincir- camel beach arasındadır. plajı, havası, bir çok evde manzarası güzeldir. fiyat olarakta sanırım 300.000 - 2 milyon aralığında ev bulabilirsiniz.
Tavsiye ederim

powERS
11-08-2016, 09:40
belirtilen aralıkta istenilen özellikler biraz zor gibi. hele ki yeni yapı, fiyatlar balon mu ciddimi bilmiyorum ama 1+1 70m2 daireye bile 200den kapı açıyorlar artık Çeşmede bile umarım istediğiniz gibi birşey denk gelir.

Greentiger01
11-08-2016, 21:39
Bodrum da ev almaya niyeti olan içine sinen yeri bulur bulmaz alsın. Çok feci prim yapıyor, akyarlar turgutreis bölgesini önermiyorum! Yalıkavak Gündoğan Gümüşlük tavsiyemdir! 10 yıldır bodrum da emlak ve inşaat işi yapan biri olarak önerim bunlar.

KoramiraL
11-08-2016, 22:11
Geçen sene Yalıkavak'ta Cennetköy diye bir sitede kaldım gayette başarılı idi sessizlik konusunda özellikle kendisine ait plajı var taşlıktı fakat bu sene değişiklik yaptılarmı bilmiyorum tavsiye ederim