PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jantın başına gelenler ve kaplama

astrakeş
09-08-2016, 22:26
Selamun aleyküm abiler aranıza yeni katıldım yaşım 20, aracım astra j 2015 1.6 115lik benzinli, yay,jant,body kit,led felan yapılı aracım 2 gün önce başımdan geçen şeyi anlatayım jantlarım OPC jant replika tabiki çin malı, geçen gün jantımın üstünde simsiyah lekeler gördüm biraz pimpirikliyimdir hemen suyla felan geçirmeye çalıştım yok, bi avm ye gidip jant temizleyici alayım dedim turtle wax'ın temizleyicisini aldım oda çıkarmadı, en son geçen hafta boya koruma yaptırdıgım bekbars otoya götürdüm adam görür görmez ilaçlamı yıkattın aracı dedi evet dedim, o günden bir gün once aracı yıkatacaktım mecburıyetten farklı bi petrolde yıkattım değişik bir ilaç sıkıyor adam köpük yerine herneyse adamın dediğine göre jantlar çok sıcakken direk ilaç basılınca jantın boyasınında dandik olmasından dolayı jantı yakmış dedi tiner felan hiçbişey çıkarmıyor direk yanmış jantlar yarın foto çeker koyarım, mecbur jant boyanacak ama benim aklıma plasti dip geldi daha önce aynayı panjuru kendim kaplamıştım bi arkadaşın corsasının tavınında kapladım, kısmetse cuma günü jantları kaplıyacağım, ama çok ikilemde kaldım aracım kırmızı acaba mat gold + ayna ve panjuruda gunmetale çevirsem veya direk jantlar + ayna panjur gunmetal olsa diye düşünüyorum. Bikaç araç buldum atayım fotosunu[/B]

http://i763.photobucket.com/albums/xx273/focusn70/33729446089234728332310.jpg

http://i185.photobucket.com/albums/x188/TarikS/Delikli%20Nane/IMGP0429.jpg

Aracımın bi fotosu, jantlar burda temiz eski fotoğraf

http://i.hizliresim.com/gXlAv3.jpg

MK8800
09-08-2016, 22:29
Bence bütün aksesuarları söküp kaliteli bir jant + yay ile çok daha güzel olur

astrakeş
09-08-2016, 22:35
Bence bütün aksesuarları söküp kaliteli bir jant + yay ile çok daha güzel olur

Hocam yayın nesi var vogtland yaylar

İzzet Göçmen
09-08-2016, 23:07
Opc yerine Barcelona jant nasıl durur acaba ?

.::EmrE::.
09-08-2016, 23:11
Arkadaşlar adam jantını almış takmış,siz beğenmediniz diye de değiştireceğini düşünmüyorum. Öneri yerine çözüm odaklı birşeyler yazsak daha faydalı olur kanımca...

Neyse. Plastidip bence olmaz janta, teknik olarak bir bilgim yok ama mantıken çok ısınacaktır, taş vs. gelecek o plastidip de zamanla atacaktır diye düşünüyorum.

McKrop
09-08-2016, 23:14
Neden arabanin efendi durusunu bozmak istiyosun ki? Boyle guzel iste hatta arkadasin dedigi gibi her seyi sök kaliteli bir jant iyi bir lastik sakin sakin kullan :icon_tup:

Eray
09-08-2016, 23:14
Arkadaşlar adam jantını almış takmış,siz beğenmediniz diye de değiştireceğini düşünmüyorum. Öneri yerine çözüm odaklı birşeyler yazsak daha faydalı olur kanımca...

Neyse. Plastidip bence olmaz janta, teknik olarak bir bilgim yok ama mantıken çok ısınacaktır, taş vs. gelecek o plastidip de zamanla atacaktır diye düşünüyorum.

benimde jantlarımda boya atmaları ve kaldırım çizikleri var gunmetal yapmayı düşünüyorum plasti dip olarak ama sizin söylediğiniz etmenler kafamı kurcalıyor. Örnekleri var yapılmış olarak ama uzun vadede nasıl olur bilmiyorum. Parlatıcı spreyi de çıkmış matda kalmıyor artık ama hala emin olamıyorum. Fırumda plasti dip satıcısı vardı aslında o görüp bilgilendirse bizi fena olmaz...

Onamdar
09-08-2016, 23:35
Ben herhalde 3 sene kadar plasti diple kullandım jantları sadece 1 2 defa çizildiğinde rötuş yaptım o kadar sıcak soğuk çok etkilemiyor. Yıkamada da sıkıntı olmuyor ama tabi taş gelirse yada bi yere sürtülürse çiziyor ama rötuş olayı çok zor değil plasti dipde

Chn53
10-08-2016, 00:10
Jant için boya en temizi

astrakeş
10-08-2016, 00:19
Arkadaşlar plasti dip zaten en fazla jant kaplamada kullanılan bir ürün 80 derece sıcağa ve -30 derece soğuğa rahat dayanabiliyor, ve etraftan gelecek taş vs. lere karşı çok nadirde olsa çizilebilir ancak rütuşu 5dakkamı almaz yani hiçbir sıkıntı olmaz plasti dipte. Boyatana kadar kaplıyayım diyorum 50 lira maliyeti var bana 1200ml plasti dipin. Sıkıldıkça söker değişirim rengi. Burda sorum şuydu mat gold acaba abes kaçarmı bunu merak ediyorum

astrakeş
10-08-2016, 00:23
benimde jantlarımda boya atmaları ve kaldırım çizikleri var gunmetal yapmayı düşünüyorum plasti dip olarak ama sizin söylediğiniz etmenler kafamı kurcalıyor. Örnekleri var yapılmış olarak ama uzun vadede nasıl olur bilmiyorum. Parlatıcı spreyi de çıkmış matda kalmıyor artık ama hala emin olamıyorum. Fırumda plasti dip satıcısı vardı aslında o görüp bilgilendirse bizi fena olmaz...

hocam için rahat olsun sıcağa soğuğa dayanıyor hiçbir sıkıntı yok. Taş maş sekme ihtimali inan %1 veya 2 :D ondada rütuş 5 dakkanı almaz çok basit. Ancak jant ofseti fazlaysa kaldırıma felan sürttüğünde deforme olur ancak dediğim gibi rütuş çok basit. Bide yıkamadan sonra silme derdi yok eğer bezle girişirsen bozarsın

Chn53
10-08-2016, 01:18
Arkadaşlar plasti dip zaten en fazla jant kaplamada kullanılan bir ürün 80 derece sıcağa ve -30 derece soğuğa rahat dayanabiliyor, ve etraftan gelecek taş vs. lere karşı çok nadirde olsa çizilebilir ancak rütuşu 5dakkamı almaz yani hiçbir sıkıntı olmaz plasti dipte. Boyatana kadar kaplıyayım diyorum 50 lira maliyeti var bana 1200ml plasti dipin. Sıkıldıkça söker değişirim rengi. Burda sorum şuydu mat gold acaba abes kaçarmı bunu merak ediyorum

Teknikte herşey güzel fakat , söker yenilerim demek yazıldığı gibi kolay olmuyor :) tecrubeyle sabit

astrakeş
10-08-2016, 01:32
Teknikte herşey güzel fakat , söker yenilerim demek yazıldığı gibi kolay olmuyor :) tecrubeyle sabit

Hocam arkadaşın corsayı 1 hafta önce sökme durumu oldu 10 dakika sürmedi dedi kendi, eğer plasti dip orjinal performix marka olursa sökme kısmı çok basit. Üzerindeki yazan gibi 5 kat atarsanız biraz zahmetli oluyor ama biz bide tavan sürekli güneş alacak diye 8-9 kat atmıştık hem rengi tam oturdu hemde sökmesi dediğim gibi 10 dakika sürmemiş. Tecrübeye biraz daha farklı bakmak lazım

astrakeş
10-08-2016, 01:34
Ya ben ne soruyorum ne cevaplar geliyor biri jantı değiş diyor biri aksesuarı sök :D aksesuarı beğenmesem niye para verip yaptırayım hoşuma gidiyor demekki :D Benim sorum şu mat gold çok abes olurmu diye yani fotodaki fn2 gibi şık olmayacağı kesin :D gunmetal alıcam heralde :)

kadireren
10-08-2016, 01:57
Jant ufak olduğundan mat sarı bencede abes kaçar orjinale yakın gri tonları iyi olacak parlak olanını denemek lazım matta güzel olmayabilir gunmetal boğar gibi bu metalik görünüm vereni vardı hangi marka bilmiyorum facebookta denk gelmişti bi bakın derim

astrakeş
10-08-2016, 02:10
Jant ufak olduğundan mat sarı bencede abes kaçar orjinale yakın gri tonları iyi olacak parlak olanını denemek lazım matta güzel olmayabilir gunmetal boğar gibi bu metalik görünüm vereni vardı hangi marka bilmiyorum facebookta denk gelmişti bi bakın derim

hocam ilk konuyla ilgili yorum teşekkür ederim :) Galiba mat gunmetal yapıcam panjur ve aynalarıda siyahı söküp öyle yapabilirim

kadireren
10-08-2016, 02:20
hocam ilk konuyla ilgili yorum teşekkür ederim :) Galiba mat gunmetal yapıcam panjur ve aynalarıda siyahı söküp öyle yapabilirim

Rica ederim abi , aslında tavsiyede bulunan kişilerde kötü birşey söylemiyor ama herkes aracına 18-19 jant atıp 35-40 yanak lastik ile gezemiyor kişiden kişiye imkanlar ve tercihler değişebiliyor onun için ilk olarak soruya cevap verip altına tavsiyede bulunabilirler :)

Gunmetal biraz koyu olur gibi abi ama boya değil pahalıda değil denenebilir olmazsa üstüne farklı renk yapılır gunmetalde altta ürünün sağlam durmasına fayda sağlamış olur ürün satıcıları 3-4 kat uygulayın diyo gunmetel altta ilk iki katı sağlamış olur

astrakeş
10-08-2016, 02:30
Dostum jantları ilk aldığımda taktırmıştım inan şimdiki aklım olsa 18 alırdım ancak 1-2 aya aracı satıcam değiştirmeyle uğraşmanın manası yok ondan kaplıyıp kullanmayı düşünüyorum 1-2 ay sonra zaten satış var. Yarında bi araştırayım şu renkleri olmadı cuma günü başlarım. Yorumun için teşekkür ederim :)

turkerrr
10-08-2016, 08:22
gold bence çok kötü olur gun metal en iyi seçenek gibi duruyor.

Seven7
10-08-2016, 10:33
Geçmiş olsun öncelikle.
Bence Gold fazlasıyla apaçi işi duracaktır. En güzeli gunmetal işe jantı komple boyamak veya kaplamak.

astrakeş
10-08-2016, 15:25
Yorumlarınız için teşekkürler yarın akşam atarım fotoğrafları :)

Dragger
10-08-2016, 22:24
Gunmetal güzel olur da o jantlar o arabaya bir boy ufak kalmış sanki, eklerle iyice küçülmüş.

astrakeş
10-08-2016, 23:15
Gunmetal güzel olur da o jantlar o arabaya bir boy ufak kalmış sanki, eklerle iyice küçülmüş.

Aynen hocam ya alırken bi hata ettik 17 aldık, aracı 1-2 aya satıcam satma durumu olmasa değiştiricem hemen :(

astrakeş
10-08-2016, 23:16
Araca ilk taktığım janttı ozaman normaldi ancak yay ve body kit takıldıktan sonra ufak kaldı dediğin gibi

rain man
10-08-2016, 23:22
Gold abes kaçar. Gunmetal gri cuk olur, ama mat siyah da düşünülebilir. Kırmızıya yakışır. Ya da mat siyah artı Metalizer?

Yaklaşık bir buçuk ay önce konu açıp sordum. Güvence verildi yaklaşık 5bin km yaptım totalde. Ufak tefek sıyrıklar dışında birşey yok. O da çoğu yıkama sonrası oldu. Sağolsunlar fırça ile girişmişler... Adamlara gittim nasıl yaptınız dedim bir şey yapmadık su tuttuk yıkadık dedi sonra tekrar bırakıp başında durdum baktım fırçaya yöneliyor hem fırçaladım hem durdurdum...

Gayet güzel oluyor plastidip. Tavsiye ederim jant için.

astrakeş
10-08-2016, 23:30
Gold abes kaçar. Gunmetal gri cuk olur, ama mat siyah da düşünülebilir. Kırmızıya yakışır. Ya da mat siyah artı Metalizer?

Yaklaşık bir buçuk ay önce konu açıp sordum. Güvence verildi yaklaşık 5bin km yaptım totalde. Ufak tefek sıyrıklar dışında birşey yok. O da çoğu yıkama sonrası oldu. Sağolsunlar fırça ile girişmişler... Adamlara gittim nasıl yaptınız dedim bir şey yapmadık su tuttuk yıkadık dedi sonra tekrar bırakıp başında durdum baktım fırçaya yöneliyor hem fırçaladım hem durdurdum...

Gayet güzel oluyor plastidip. Tavsiye ederim jant için.

Hocam yorumun için teşekkür ederim. Jantlar 18 5 kollu olsaydı belki mat siyah yapabilirdim ancak böyle çok kollu jantlarda mat siyah olunca 5 metre uzaktan bakınca sadece bi karmaşa gözüküyor modeli görmek için dibine girmen gerekiyor o yüzden beğenmiyorum mat siyah :)

ghibli06
10-08-2016, 23:34
TaGo kankam bir el at gençlere :)

rain man
11-08-2016, 00:39
Hocam yorumun için teşekkür ederim. Jantlar 18 5 kollu olsaydı belki mat siyah yapabilirdim ancak böyle çok kollu jantlarda mat siyah olunca 5 metre uzaktan bakınca sadece bi karmaşa gözüküyor modeli görmek için dibine girmen gerekiyor o yüzden beğenmiyorum mat siyah :)

O zaman ilaç gun metal gri :)

TaGo
11-08-2016, 10:15
Herhangi bir koyu metalik gri renk ile güzel sonuç alırsınız.

plasti dip konusunda yardımcı olabilirim