PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Palio rolanti problemi

TKaanBey
11-08-2016, 22:48
Merhabalar 1.6 99 model fiat palionun rolanti problemi hakkında bilgi sahibi olan bu sıkıntıyı aşmış kimse aramızda varmıdır :) rolantide dalgalanma boşa aldıgımızda stop etme çok nadir kerkinme gibi sıkıntılar vermekte rolanti motoru ve boğaz kelebegi değişti neler önerebilirsiniz teşekkürler.

Satanael
11-08-2016, 23:19
2 sene 1.6 16v paliolardan kullanmıstım dediğiniz sorun malesef kronik arızasıdır palioların ve sac bas yolduran cinsten bi sıkıntı.

Aracı cihaza bagladıgınızda herhangi bir arıza vermiyorsa ve rolanti motoru ve gaz kelebegi komple değişti ise kelebek potansiyo metresinden cıkan sase kablosu yetersiz kaldıgı taktirdede aynı rolanti dalgalanmasını yapıyor bu araclar aradaki sase kablosunu biraz daha kalını ile değiştirilmesini öneririm öncelikle saglam bi motor elektrik tesisatından anlayan usta üstesinden gelecektir. daha sonrasında eger ısı müşünürünüzü değiştirmediyseniz onuda değiştirmenizi tavsiye ederim 1.6 larınki sarı olması lazım cok pahalı bi parca değildir fakat arızlandıgı taktirde salak sacması arızalar verebiliyor.

şimdiden gecmiş olsun 1.6 16 v paliolar motor olarak cok harikadırlar ama su kelebek sorunları cidden cok üzebiliyor bazen...

TKaanBey
11-08-2016, 23:23
Çok teşekkür ediyorum bilginizi paylaştıgınız için.

dnr1
15-08-2016, 16:06
Lpg ayari bozuksa yapar..bozuk sensor varsa yapar..manifold veya benzin oringlerinden hava aliyorsa yapar..acik filitre varsa yapar.isin ozunu anlaticam ona gore yorum yap..beyin sensorlerden gelen verileri dogru sayaraktan rolantide yakmasi gereken oranda yakit gonderir..rolantide sikinti varsa hava yakit oraninda sikinti vardir..sirasi ile ecuya reset attir bir kacgun benzinde bin sikinti yoksa lpg ayari..yaptir..sikinti devam ederse bozuk lambda sensoru veya maf , map sensoru olabilir..en son olmadi senteye bile baktir derim..

selcuktunluk
17-08-2016, 12:39
Kronik hastalik 1.6 16v lerde ben bi tofas fiat yedek parcacisi olarak sattigim gaz kelebeginin sattigim rölanti motorunun sattigim map sensörunun hatti hesabi yoktur :) bu arabalarin bas belasi bir durumudur