PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : C ve D segmenti en iyi yol tutuşa sahip araç

M3CSL
12-08-2016, 09:36
C segmenti rakipler yol tutuşu çok övülen yeni astra k, golf/a3, 1 serisi, focus 3.5,
D segmenti F30 Bmw AMG paket c serisi, yeni passat,

Tecrübe edenler yorumlar, yalnız keskin viraja girdim esp yandı şöyle kaydım gibi yorumlar olmazsa sevinirim, yani lastik tutunmasından ziyade, genel aracın dengesi stabilitesi daha önemli.

Astra denemedim, focusada eskisinden dahada iyi diyorlar, bilmediğim için yorum yapamıyorum ama a3 e gidiyor oyum.
d segmentindede handlingde c serisi, oturaklılıkta passat olabilir. C serisi spor araç kıvamında sertliğe sahip olduğu için ordan avantajlı birazda.

DOHC
12-08-2016, 09:40
Dergi testlerinde slalom hızı, şerit değiştirme hızı testleri, giriş-çıkış hızları vb değerler oluyor. Bunlar baz alınırsa daha iyi olur sanki. Sonuçta gerçek test bunlar.....

serkanokan
12-08-2016, 09:54
Focus 2.5 ve 3 arasında direksiyon hissiyatı ve yol tutuş anlamında belirgin bir fark var. Gözlemlediğim kadarıyla focus 3 ve 3.5 büyük ölçüde aynı hatta bir fark göremedim ben.
Güncel çıkan modelleri henüz kullanma fırsatım olmadı ancak focusun yol tutuş anlamında fazlasıyla keyifli ve yeterli olduğunu düşünüyorum.

levent
12-08-2016, 10:09
C segmentinde oyum A3 e gider, A3 ü hemen hemen 1000 km kadar kullandım istanbul'dan alıp Alanya'ya gittim, yüksek hız stabilitesi ve sürücüye verdiği güven ile baya baya önünde bence listedeki diğerlerine göre.

Golf arkadaşlarımda var, Astra K ve Focus'u test etmişliğim var. Astra da başarılı fakat hissiyat olarak daha bi marshmallow kıvamında diyebilirim şasenin verdiği feedback konusunda. Focus ise eğlendirmede bir numara çıkar liftoff yapıldığında aşırı kontrollü geliyor ürkütmeden zevk veren cinsten :)

D segmenti için ise Passat'ı baya övüyorlar fakat adı geçenler içinde Variable Sport Steering opsiyonlu F30 bana göre W205 C den iyi ancak yeni A4 ü de denemek lazım :)

levent
12-08-2016, 10:10
Bu arada Insignia da fena değil aslında fakat daha detaylı kullanmış olanlar varsa yorumlarını merak ediyorum onun da.

Yeni, hafif kasası ile o da rekabete dahil olabilir gelecek yıl içinde.

Y.Emre
12-08-2016, 10:14
C segmenti rakipler yol tutuşu çok övülen yeni astra k, golf/a3, 1 serisi, focus 3.5,
D segmenti F30 Bmw AMG paket c serisi, yeni passat,

Tecrübe edenler yorumlar, yalnız keskin viraja girdim esp yandı şöyle kaydım gibi yorumlar olmazsa sevinirim, yani lastik tutunmasından ziyade, genel aracın dengesi stabilitesi daha önemli.

Astra denemedim, focusada eskisinden dahada iyi diyorlar, bilmediğim için yorum yapamıyorum ama a3 e gidiyor oyum.
d segmentindede handlingde c serisi, oturaklılıkta passat olabilir. C serisi spor araç kıvamında sertliğe sahip olduğu için ordan avantajlı birazda.

D segmentini yanlış tanımlamışsınız yalnız. f30 3 serisi premium c yine mercedes c serisi premium c.

D segmenti passat,mondeo,accord,5serisi,e serisi,superb vs diye gidiyor

oguz
12-08-2016, 10:17
C segmentte guila ve a3 derdim, Passat ta yoltutuş ve stabilitede gayet iyi ancak sert bir araç, d sınıfta oyum yeni a4 e giderdi.. çok az kullandım bence başarılı..

levent
12-08-2016, 10:21
D segmentini yanlış tanımlamışsınız yalnız. f30 3 serisi premium c yine mercedes c serisi premium c.

D segmenti passat,mondeo,accord,5serisi,e serisi,superb vs diye gidiyor

Doğru tanımlamış.

E sınıfı : 5 class, E class, Pejo 607, Volvo S80, Honda Legend, Toyota Camry

D sınıfı : Passat Mondeo Accord Avensis C class 3 class Superb S60 Insignia

D-segment - Wikipedia, the free encyclopedia (https://en.wikipedia.org/wiki/D-segment)

Executive car - Wikipedia, the free encyclopedia (https://en.wikipedia.org/wiki/Executive_car) & E-segment - Wikipedia, the free encyclopedia (https://en.wikipedia.org/wiki/E-segment)

aRSLaN
12-08-2016, 11:26
C segmentinde ne a3, ne focus. giu rakipsiz derim.

rain man
12-08-2016, 11:28
C sınıfı için hepsine binmiş birisi olarak oyumu giulietta'dan yana kullanıyorum ben.

h.savas
12-08-2016, 11:41
C segmentinde giu kullanmadığım için birşey diyemem ama oyum 8p a3 ten yana , gerçekten yol tutuşuna hastayım...

Mehmetmert
12-08-2016, 12:21
Ben bir golf7 kullanicisi olarak hayli memnumki 8p Audi A3 benim aracimdanda iyi yol tutuyor C sinifinda kesinlikle oyum Audi A3e,eski sirket arabalarimiz focus2.5/3 idi ama limitler ciddi az hele focus3 bence 2 ye gore birtik daha kotu oldu konforu artirmak adina.Neyse oyum A3e...

D sinifinda ise kesin yorum yapabilecegim araba b8,sirket araci su anda onu kullaniyorum uzun zamandir.Uzerinde Contiecocontact5(215/55/17) gibi guzel lastik olmamasina ragmen ben basarili buldum ama on tarafi Golf7 kadar dirayetli degil lakin boyutlarini ve konfor amacli uretildigini dusununce yapabildikleri gaytet tatminkar hatta bazen sasirtiyor bile.Passat b6 gibi suzulup gitmiyor konfor biraz geride ama tutunus cok basarili ona gore.

F30 falanda kullandim ama cokta bekledigim gibi degildi,beni en cok sasirtan w205 mercedes oldu.2 gun hem sag koltuk,hem sol koltuk arabadan inmedik resmen.Araba c200d AMG idi(Contisportcontac5ssr)Oncelikle arabanin direksiyonuna sport+ modunda bayildim oyle bir sertlesiyorki harika otesi iletisim su ana kadar boylesini surmemistim hic :) Bu sertlikte sizi yoran bir sertlik degil kesinlikle.Espyi kapatamadik dyno moduna falan sokmayi denesekte 2016 larda odaminkaldirildi bilmiyorum.Sport+da tatli tatli veriyor zaten arkasi istendiginde.245/45/18 ContiSportcontact5 li amg paket CW205 ile Comfortline Passat Contiecocontact5li 215/55/17 lastikli passati karsilastirmak ne kadar adio bilmemde benim oyim Yeni C W205 e D sinifinda da...

Dragger
12-08-2016, 12:41
Giulietta gereksiz sert, yani stock hali benim 8p A3'ün 50mm eibach yaylı ve 18 jant 40 yanaklı halinden bile sert...Pistte de 170hp versiyonunu kullanmıştım o zaman da çok beğenmemiştim. Virajlı yollarda keyif veriyor tabiki ama öyle süper bir yol tutuş yok.

Focus hep abartılır yol tutuş konusunda, hem şirket aracı olarak hem pistte kullandım onu da hiç öyle albenisi yok bana göre.

Astra da kısa bir mesafe de olsa kullandım pek ruh yok. Golf de orta ayar o yüzden oyum 8p A3. 225 lastik 18 jant üstüne 50mm alçaldı mı off diyorum :)

F30 da orta ayarda, çok sportiflik beklediğim bir arabaydı ama öyle gelmedi kullandığımda, W205 çok daha agresif oluyor spor modda. Ah bi de adam gibi motor koysalar, tadından yenmezdi o zaman.

M3CSL
12-08-2016, 12:42
C segmentinde oyum A3 e gider, A3 ü hemen hemen 1000 km kadar kullandım istanbul'dan alıp Alanya'ya gittim, yüksek hız stabilitesi ve sürücüye verdiği güven ile baya baya önünde bence listedeki diğerlerine göre.

Golf arkadaşlarımda var, Astra K ve Focus'u test etmişliğim var. Astra da başarılı fakat hissiyat olarak daha bi marshmallow kıvamında diyebilirim şasenin verdiği feedback konusunda. Focus ise eğlendirmede bir numara çıkar liftoff yapıldığında aşırı kontrollü geliyor ürkütmeden zevk veren cinsten :)

D segmenti için ise Passat'ı baya övüyorlar fakat adı geçenler içinde Variable Sport Steering opsiyonlu F30 bana göre W205 C den iyi ancak yeni A4 ü de denemek lazım :)

Geçen a3 ü biraz zorladım gerçi 16 jantlıydı, golfe göre en büyük fark arka süspansiyonun tok yapısı, golfün arkasının dengesinin bozulduğu yerlerde a3 tepki vermiyor. Direksiyon hissiyatıda daha iyi ancak ön taraf 18le yay faktörü girince golf daha iyi oluyor.

Focus eğlenceli ancak güven hissi ortalama bence focustan golfe geçtiğim için aradak farkı net hissettim focusun zorlandığı yüksek hızda kısmen kötü zeminlerde golf banamısın demiyor, engelleri aşıyor yutuyor.)

Ben bir golf7 kullanicisi olarak hayli memnumki 8p Audi A3 benim aracimdanda iyi yol tutuyor C sinifinda kesinlikle oyum Audi A3e,eski sirket arabalarimiz focus2.5/3 idi ama limitler ciddi az hele focus3 bence 2 ye gore birtik daha kotu oldu konforu artirmak adina.Neyse oyum A3e...

D sinifinda ise kesin yorum yapabilecegim araba b8,sirket araci su anda onu kullaniyorum uzun zamandir.Uzerinde Contiecocontact5(215/55/17) gibi guzel lastik olmamasina ragmen ben basarili buldum ama on tarafi Golf7 kadar dirayetli degil lakin boyutlarini ve konfor amacli uretildigini dusununce yapabildikleri gaytet tatminkar hatta bazen sasirtiyor bile.Passat b6 gibi suzulup gitmiyor konfor biraz geride ama tutunus cok basarili ona gore.

F30 falanda kullandim ama cokta bekledigim gibi degildi,beni en cok sasirtan w205 mercedes oldu.2 gun hem sag koltuk,hem sol koltuk arabadan inmedik resmen.Araba c200d AMG idi(Contisportcontac5ssr)Oncelikle arabanin direksiyonuna sport+ modunda bayildim oyle bir sertlesiyorki harika otesi iletisim su ana kadar boylesini surmemistim hic :) Bu sertlikte sizi yoran bir sertlik degil kesinlikle.Espyi kapatamadik dyno moduna falan sokmayi denesekte 2016 larda odaminkaldirildi bilmiyorum.Sport+da tatli tatli veriyor zaten arkasi istendiginde.245/45/18 ContiSportcontact5 li amg paket CW205 ile Comfortline Passat Contiecocontact5li 215/55/17 lastikli passati karsilastirmak ne kadar adio bilmemde benim oyim Yeni C W205 e D sinifinda da...

205 konusunda katılıyorum çook beğendim bende, acaip şaşırtmıştı tepkileri mini gibiydi beni hatta yüzümde istemsiz gülümseme ile inmiştim, zevk faktörü+arka tarafı çok dengeli, BMW ler gibi arkadan kaymaya meyilli değil,
Passat yüksek hızda deneyemedim, ön taraf evet golf gibi değil diyorlar rüzgardan etkileniyormuş, ama genel şasi dengesi onunda güzel, e tabi yüksekte mersoya göre dediğin gibi 18 19 jantlı kısmen alçak passatla kıyaslanabilir. a4 hepsinden iyidir bana göre otoparktada doğal olarak beğendiler ama passatla kıyaslamadılar nedense:):)

Yarbay
12-08-2016, 13:13
eğer F30 ile yeni seri C serisinin AMG paket kıyaslıyorsak ben şöyle ifade ederdim:

1) F30 her daim daha konforlu, AMG paketli C'de özel havalı süspansiyon dahil en yumuşak ayarda bile özelliklede ince yanak lastikle biraz takur tukur olabiliyor

2) C AMG özelliklede Sport mod'da uzun süredir bindiğim en kendinden emin, stabil arabalardandı.

HG6161
12-08-2016, 13:39
Söz konusu c segmenti ise tartışmasız giuletta.. Golf, leon, focus, a3 gibi arabalarla kıyas dahi edilemez.

Rakiplerinden serttir lakin yol tutuş olarak ezici üstündür..

onur_S
12-08-2016, 13:42
Söz konusu c segmenti ise tartışmasız giuletta.. Golf, leon, focus, a3 gibi arabalarla kıyas dahi edilemez.

Rakiplerinden serttir lakin yol tutuş olarak ezici üstündür..

Ferrari gibi filan yol tutuyo o zaman ?

fthdrn
12-08-2016, 13:54
Ferrari yol mu tutuyor ?

tuFAN
12-08-2016, 14:30
M3CSL

hatırlıyorum imzanda çok uzun zaman " Focus the best handling car in its class" gibi birşey iddia ediyordun, vazmıgeçtin en iyisi olmadığınımı anladın ?

Mehmetmert
12-08-2016, 14:44
Ben alfa gui. Kullanmadim ama o kiloyla ben Alfanin birsey yapabilecegini sanmiyorum.Sert oldugundan yama falan yatmayip iyi tutuyormus hisside vermis olabilir bence.

tayf
12-08-2016, 14:44
2009 aguna 3 aracım var , başka d sınıfı kullanmadım ama laguna 3 ün yol tutuşu çok iyi sınıfında kesinlikle yabana atılacak bir araç olmadığını düşünüyorum

oyun laguna 3 e

HG6161
12-08-2016, 15:24
Ben alfa gui. Kullanmadim ama o kiloyla ben Alfanin birsey yapabilecegini sanmiyorum.Sert oldugundan yama falan yatmayip iyi tutuyormus hisside vermis olabilir bence.

O zaman kullanınca arabandan yol tutuş olarak ne kadar iyi olduğunu görmüş olursun :) bu arada kilo olarakta mk7 den kayda değer farkı yok kaldı ki öyle bile olsa ağır araba yol tutmaz manteliten pek mantıklı değil kardeşim..

cemoo89
12-08-2016, 15:31
daha önce hem uzun yol hem şehir içi i30, v40, accord gibi araçlar kullandım. abartı gibi gelebilir ancak benim tecrübelerime göre giunun yol tutuşundan bir hayli uzaklar.

Mehmetmert
12-08-2016, 15:36
O zaman kullanınca arabandan yol tutuş olarak ne kadar iyi olduğunu görmüş olursun :) bu arada kilo olarakta mk7 den kayda değer farkı yok kaldı ki öyle bile olsa ağır araba yol tutmaz manteliten pek mantıklı değil kardeşim..

Benim hafizamda nedense 1450-500kg gibi kalmista kilolari ayniymis :) Agir araba yol tutmaz mantalitesi de mantiksiz degil,ne kadar hafif ne kadar dengeli ne kadar guzel o kadar iyi :) Birinden biri eksik olursa herseyin icine eder tabiki tabii c sinifi icin konusuyorum,ust siniflarda daha agir olup daha iyi yol tutan elbette var ama para cokomel iliskisi :)

Ben otoparkin alfa gui ile piste cikislarinin videosunu hatirliyorum orda kotu demislerdi yol tutusuna hatta fiestayo bile gecememislerdi :D

cemoo89
12-08-2016, 15:57
Benim hafizamda nedense 1450-500kg gibi kalmista kilolari ayniymis :) Agir araba yol tutmaz mantalitesi de mantiksiz degil,ne kadar hafif ne kadar dengeli ne kadar guzel o kadar iyi :) Birinden biri eksik olursa herseyin icine eder tabiki tabii c sinifi icin konusuyorum,ust siniflarda daha agir olup daha iyi yol tutan elbette var ama para cokomel iliskisi :)

Ben otoparkin alfa gui ile piste cikislarinin videosunu hatirliyorum orda kotu demislerdi yol tutusuna hatta fiestayo bile gecememislerdi :D

yok artık:) evimizdeki iki aracın biri fiesta ne yazık ki. Elma ile armut değil elma ile elmanın kurdu bile değil bu kıyaslama.

Mehmetmert
12-08-2016, 16:02
yok artık:) evimizdeki iki aracın biri fiesta ne yazık ki. Elma ile armut değil elma ile elmanın kurdu bile değil bu kıyaslama.

Videoyu izleyebilirsiniz

fthdrn
12-08-2016, 16:04
Otopark ne zaman ki işi ticarete(!) döktü, o zamandan beri yaptıkları eleştirilerin bence %50si taraflı.

cemoo89
12-08-2016, 16:08
Videoyu izleyebilirsiniz

kendim kullandığım için gerek görmüyorum, hele ki fiesta'yı böylesine uç şekilde öven bir incelemeyi dikkate bile alamam. eleştirim size değildi yanlış anlaşılma olmasın lütfen:)

Mehmetmert
12-08-2016, 16:15
kendim kullandığım için gerek görmüyorum, hele ki fiesta'yı böylesine uç şekilde öven bir incelemeyi dikkate bile alamam. eleştirim size değildi yanlış anlaşılma olmasın lütfen:)

Simdi baktimda fiestada pasaoglu stickeri var yazilimli ama kullananin cizgileri pert o halde bile iyi cizgiyle gecememisler.Fiestayo zaten biliyorum eglenceli ama mukemmel yol tutan bir arac degil kaldiki bu bir eski kasasi :)

O zamanlar ticarete dokmedikleri zamandi bu arada,neredeyse sifir km arac kiralayip piste gitmislerdi

onur_S
12-08-2016, 16:39
Fiestayi hafife almayin derim. Alfa audiden iyi yol tutuyodur ama o derece asiri bi fark olcagini sanmiyorum.

Jeandan-R
12-08-2016, 16:51
Ben onu felan bilmem de, mk7 golf tdi kadar yolda tutarsız davranan bir araba görmedim. Nasıl beğendiniz onu anlamadım.

Mehmetmert
12-08-2016, 17:03
Ben onu felan bilmem de, mk7 golf tdi kadar yolda tutarsız davranan bir araba görmedim. Nasıl beğendiniz onu anlamadım.

Mesela?Hangi koşulda hangi şartta? Önümü tutarsız kayıyor arkasızmı tutarsız kalıyor açarmısınız biraz?

enes_srb
12-08-2016, 17:08
Alfa cok ozel bi arac sadece videolardan izledigim kadariyla iyi oldugunu dusunuyorum , yeni 1 baya dengeli tatli , golf ise bence bu konuda yine sisirilmis bi ara arkadasimdan alip surucem meraktan yine cok anladigimdan degil ama yola yapissada o parayi vermem orasi ayri :D

murat-m
12-08-2016, 17:13
spor amortisörlü ambition a3 sedan kullanıyorum. dinamik süspansiyonlulardan çok daha sert ve kaba bir yapısı olmasına rağmen fena yol tutmuyo bence.

aRSLaN
12-08-2016, 17:22

1.4 tsi'da bağımsız mevcut, tdi ve 1.2'de mevcut değil. stabilite bakımından aralarında ciddi fark var. ondan kaynaklı beğeni olabilir.

levent
12-08-2016, 17:30
M3CSL

hatırlıyorum imzanda çok uzun zaman " Focus the best handling car in its class" gibi birşey iddia ediyordun, vazmıgeçtin en iyisi olmadığınımı anladın ?

Handling ile Gripping farklı şeyler yalnız. Başlıkta bahsi geçen durum gripping.

İkisinin farkını anlatacak olursak, 2 aracımız olsun.

120 km/h hızla girilen bir virajda oversteer (arkadan kayma) yaşadığımızı varsayalım, toplaması kolay olan yani telafi edebilen aracın handling i daha yüksektir; sizi eğlendirir.

Gripping ise yol tutuş yani kopma öncesi viraj dönebilme yeteneğidir, birisi 110 la dönebilirken 120 ile aynı virajı dönebilen aracın grip yeteneği daha kuvvetlidir.

Şöyle de örnek verelim;

MK3 Golf GTi olsun 97 model
97 model B5 A4 1.8T olsun diğer yanda da,

Bunlardan birisi diğerine göre çok daha yüksek limitlere sahipken diğeri limitlerde daha kolay kontrol edilebilir, hatayı tölare edebilir. Sizce hangisi gripping, hangisi handling de başarılı?

Cevabı vereyim,

Golf > A4 @ handling
A4 > Golf @ gripping

Sabırla okuyanlara teşekkür ederim.

tuFAN
12-08-2016, 18:02
Handling ile Gripping farklı şeyler yalnız. Başlıkta bahsi geçen durum gripping.

İkisinin farkını anlatacak olursak, 2 aracımız olsun.

120 km/h hızla girilen bir virajda oversteer (arkadan kayma) yaşadığımızı varsayalım, toplaması kolay olan yani telafi edebilen aracın handling i daha yüksektir; sizi eğlendirir.

Gripping ise yol tutuş yani kopma öncesi viraj dönebilme yeteneğidir, birisi 110 la dönebilirken 120 ile aynı virajı dönebilen aracın grip yeteneği daha kuvvetlidir.

Şöyle de örnek verelim;

MK3 Golf GTi olsun 97 model
97 model B5 A4 1.8T olsun diğer yanda da,

Bunlardan birisi diğerine göre çok daha yüksek limitlere sahipken diğeri limitlerde daha kolay kontrol edilebilir, hatayı tölare edebilir. Sizce hangisi gripping, hangisi handling de başarılı?

Cevabı vereyim,

Golf > A4 @ handling
A4 > Golf @ gripping

Sabırla okuyanlara teşekkür ederim.
bilmeyenler için faydalı olmuştur sağol levent de...
grippingi nereden çıkardın bak M3 CSL ne demiş ?

yani lastik tutunmasından ziyade, genel aracın dengesi stabilitesi daha önemli

hem best gripping car diye bir tabir mi var ?

best handling car diye bir tabir var

ona istinaden de ben neye göre best handling in its class yazdın diye sordum

rain man
12-08-2016, 18:41
Giu'yu sert deyip atmak talihsizlik olmuş. Özellikle 2014 sonrasını hele ki spor 2 paketli bir giu'yu test etmeden en iyisi bu diye bir kanıya varmak yanlılık olur.

Otopark.com kıstas olarak kullanacaksak işimiz yaş.

speed_emre
12-08-2016, 18:46
kendi aracımı övmek gibi olacak ama gerçektende çok farklı bir yol tutuşuna sahip insignia helede sport tuşlu olanı çok iyi tutuyor. Araç çok farklı karektere bürünüyor.

levent
12-08-2016, 18:48
kendi aracımı övmek gibi olacak ama gerçektende çok farklı bir yol tutuşuna sahip insignia helede sport tuşlu olanı çok iyi tutuyor. Araç çok farklı karektere bürünüyor.

Emre kıyas yapabileceğin bi araba var mı? Bundan iyi gibi, makyajlısı benim listemde var da daha doğrusu babam için. CC de olabilir 3 de makyajlı benzinli insignia da..

M3CSL
12-08-2016, 18:59
Tufan arkadas ince gormus:)
Oncelikle su an en iyi dedigimiz arac 5 yil sonra ortalara gelebilir teknoloji ilerliyor surekli.
Focusun ilk ciktigi zamanlar hatta mk2 ler 2005e dayanir simifinda referans oldugunu herkes kabul eder,ben onu yazdgmda 2012 gibiydi oyle hatirliyorum o donemde hatta hala handling konusunda tepeye oynar ama 160 180le girilecek bir virajda sizi yusuflatir giremezsiniz korkudan gibi gibi.. semi slik varken basik haliyle it gibi tutunurdu ama o hzialrda lastikler kayma noktasinda limit yapamazdiniz.
Golf a3 bu konuda cok rahat kullanici dostu hata tolere ediyor demek istedigim birazda bu. Yoksa 80le girilccek bir yerde focus daha bile iyidir ceviktir burda gecen cogu arac golf a3ten iyi olabilir ancak 120kmlerden itibaren nasil bmwlerin karakteri hizlandikca ortaya cikiyorsa buda benzer.. yada kisa saselerin alt hizlarda iyiyken 106 gibi 306 nin yuksek hizda daha iyi olmasi..
Otopark passat testindede benzer durumdan bahsedilir.

Dragger
12-08-2016, 19:02
Giu'yu sert deyip atmak talihsizlik olmuş. Özellikle 2014 sonrasını hele ki spor 2 paketli bir giu'yu test etmeden en iyisi bu diye bir kanıya varmak yanlılık olur.

Otopark.com kıstas olarak kullanacaksak işimiz yaş.

Ben sert demiştim, bu yorum banaysa eğer ben dizel en full versiyonunu şehiriçi şehirdışı yolda kullandım, 170hp olan benzinli versiyonunu da istanbulpark pistinde limitlerde kullandım. Bana göre öyle süper bir yol tutuşu yok. Sert olması fazla yatmaması o hissiyatı veriyor olabilir, beni etkilemiyor bu.

Ben sadece viraj mantığında da bakmıyorum olaya, yüksek hızlarda özellikle 200 civarı giu uçurtma gibi, A3 ise tam tersi yola yapışıyor.

Otopark konusunda katılıyorum sana, bu tarz programlar yorumcular araba test eden vatandaşlar hepsi boş beleş. 2 gün fazla test arabasını adamda bırakırsan o araba kraldır onlar için :)

rain man
12-08-2016, 19:23
Ben sert demiştim, bu yorum banaysa eğer ben dizel en full versiyonunu şehiriçi şehirdışı yolda kullandım, 170hp olan benzinli versiyonunu da istanbulpark pistinde limitlerde kullandım. Bana göre öyle süper bir yol tutuşu yok. Sert olması fazla yatmaması o hissiyatı veriyor olabilir, beni etkilemiyor bu.

Ben sadece viraj mantığında da bakmıyorum olaya, yüksek hızlarda özellikle 200 civarı giu uçurtma gibi, A3 ise tam tersi yola yapışıyor.

Otopark konusunda katılıyorum sana, bu tarz programlar yorumcular araba test eden vatandaşlar hepsi boş beleş. 2 gün fazla test arabasını adamda bırakırsan o araba kraldır onlar için :)

Sanki tek siz değildiniz bir iki yorum gördüm sert ama yol tutmuyor demek hoş olmadı dedim sadece. Ayrıca 2014'ten sonra bayağı güncelleme oldu. Ama şu 200 civarı rüzgardan etkilenme meselesine katılıyorum. Viraj performansında gayet keyifli ama yanal rüzgardan etkileniyor araç. Ki bundan şikayetçi olanlar da yok değil.

Ayrıca dediğiniz gibi otopark.com övmek ve beleşe araba kullanmak reklam yapmak için para alan adamlar. Benim için sözlerinden ziyade bu yönde türkçe çok sayıda tercih kalmayınca izlenme sebebi oluyor. Sonra aracı kullanınca nasıl beğenmiş veya beğenmemişler dediğim yerler de olduğu için objektifliklerine katılamayıp bu yorumu yaptım.

McKrop
12-08-2016, 20:02
Benim oyumda a3 sedan 8VS. Diğer a3 leri kullanmadım. Golf 6 evimizde bulunan bir araç uzun kmler kullandım. Golf 7yi yollarda, arkadaşlarda görüyorum, duyuyorum. Bmwnin yol tutuşuna yaklaşamaz a3ün yol tutuşu muazzam. Bende sline modeli vardı. Adaptif suspansiyonlu. Dynamic modunda tutuşu roller coaster vari :) golf 6yıda çok beğenirim. Şase dengesi olarak bakarsak megane 3 coupe aracımı söyleyebilirim. Megane RS şasesi ile birebir diye biliyorum. Ağırlık dengesi çok iyi fakat süspansiyonları rezalet. Zaten rs için direk öhlins kullanmışlar hiç uğraşmayıp :) sanırım handling olarak megane 3 diyebilirim.

D segmenti olarak bmw 4 serisini net olarak söylerim.

Jeandan-R
13-08-2016, 03:50
1.4 tsi'da bağımsız mevcut, tdi ve 1.2'de mevcut değil. stabilite bakımından aralarında ciddi fark var. ondan kaynaklı beğeni olabilir.

Aynen öyle. 1.4tsi'ın arka amortisörleri çok daha iyi çalışıyor. Lift off'da tdi'ın arka tarafı nereye gideceğini şaşırıyor. Bana anlattıklarında inanmamıştım, deneyince hak verdim.

Jeandan-R
13-08-2016, 03:54
Şimdi kızacak bazı arkadaşlar ama bir diğer abartılan otomobil insignia. Ben zaten o kadar ağırlıkla harikalar yaratmasını beklemiyordum, keza araç da harikalar yaratamıyor. Ama kullanıcıları farklı fikirdeler.

KoramiraL
13-08-2016, 04:09
Giulietta gereksiz sert, yani stock hali benim 8p A3'ün 50mm eibach yaylı ve 18 jant 40 yanaklı halinden bile sert...Pistte de 170hp versiyonunu kullanmıştım o zaman da çok beğenmemiştim. Virajlı yollarda keyif veriyor tabiki ama öyle süper bir yol tutuş yok.

Focus hep abartılır yol tutuş konusunda, hem şirket aracı olarak hem pistte kullandım onu da hiç öyle albenisi yok bana göre.

Astra da kısa bir mesafe de olsa kullandım pek ruh yok. Golf de orta ayar o yüzden oyum 8p A3. 225 lastik 18 jant üstüne 50mm alçaldı mı off diyorum :)

F30 da orta ayarda, çok sportiflik beklediğim bir arabaydı ama öyle gelmedi kullandığımda, W205 çok daha agresif oluyor spor modda. Ah bi de adam gibi motor koysalar, tadından yenmezdi o zaman.

abi içimden geçenleri yazmışsın Focus arkası sürekli bir kopma yönünde eğilim gösteriyor virajlarda yeni C de 200D versiyonu gayet makul dene bilecek gibi aslında ama geri kalan durumda yeni kasa A3 yol tutuşu vs. gerçekten iyi bana göre eksi yani öncamdaki direkler kör nokta oluştuyor özellikle Sedan kasasında

E250 CDI 4matic ve E250 kullandım ikiside şanzuman sport moduna alındığında karakteri değişiyor yapısı geriği ağırlıklarından dolayı yakıt miktarı artıyor

KoramiraL
13-08-2016, 04:15
Şimdi kızacak bazı arkadaşlar ama bir diğer abartılan otomobil insignia. Ben zaten o kadar ağırlıkla harikalar yaratmasını beklemiyordum, keza araç da harikalar yaratamıyor. Ama kullanıcıları farklı fikirdeler.

Arabada yüksek hızlarda direksiyonu en ufak hareket ettirdiğiniz gereksiz kopuyor tahminden daha fazla esniyor aynı olay ne superB de nede passatta var bmw 5 serisinde bile yok

levent
13-08-2016, 05:29
CLA için yorum yapabilecek olan var mı peki? A kullandım fakat ondan ne kadar farklı? CLA ya sadece binme fırsatım oldu, deneme şansım olmadı malesef :)

barisy
13-08-2016, 07:49
Muhtelif Zamanlarda farklı arkadaşlardan Audi a3 için büyük övgüler duydum okudum. Bir bildikleri vardır herhalde.

M3CSL
13-08-2016, 07:57
Clada bilindiği üzere istemsiz bir gerginlik mevcut:) araba stabil ama yüksek hızlara bende çıkamadım maalesef. Sertliktn gelen yol tutuş pek istenilen bir şey değil.

aRSLaN
13-08-2016, 12:39
Aynen öyle. 1.4tsi'ın arka amortisörleri çok daha iyi çalışıyor. Lift off'da tdi'ın arka tarafı nereye gideceğini şaşırıyor. Bana anlattıklarında inanmamıştım, deneyince hak verdim.

Bi de şu var unutmamak lazım. Çoğu kişi hızlı viraja girip esp ve kontra ile virajdan çıkınca yol tutuş muazzam sanıyor, kriter olarak alıyor. Hele ki slalom testi gibi hareketlerde tdi lar ciddi saçmalıyor ama handling başarılı olunca voavv çok güzel araba yeaa dedirtiyor. Mesela cruze hb kullanıcıları arabasına iyi dese de ben hiç memnun kalmadım. Sürekli arkası açılıyor, esp aracı tutma gayretinde ve yoldan çıkarmadan geri sokuyor. Buna da başarılı diyen kişi çok. Ben asıl herkesin unuttuğu 147 q2 kullanmış olan varsa yorumlarını merak ediyorum.

220T
13-08-2016, 13:07
Bi de şu var unutmamak lazım. Çoğu kişi hızlı viraja girip esp ve kontra ile virajdan çıkınca yol tutuş muazzam sanıyor, kriter olarak alıyor.
Esp gençliğinden yol tutuş efsaneleri okumak,benim de hiç hoşuma gitmiyor.

atituti
13-08-2016, 13:37
Esp gençliğinden yol tutuş efsaneleri okumak,benim de hiç hoşuma gitmiyor.

güzel söz olmuş :D benim arabadan örnek verirsem peugeot 407...yol kontrol 50 km uzerınde sürekli açık kalsada birkaç arıza yüzünden tüm sistem deaktif konuma gelmişti bende.arabanın aslında ne kadar yol tutuş fakiri olduğunu o gün anlamıştım , 30 la girilen sert virajlarda bile her tekerlek ayrı yöne gidiyordu diyebilirim.bu durum cok övdügümüz a3tede başıma gelmişti , kuzenin arabadada esp deaktif olmuştu araba yolda giderken bağımsızlığını ilan ediyordu.uzun lafın kısası firmalar artık kasanın saf yol tutuşuyla ilgilenmiyor hiç bir mühendislikle ilgilenmeden direk dayıyor elektronik sistemleri , bizde kendimizi schumacher sanıyoruz.

Mr.Bilal
13-08-2016, 13:57
Bu konuya farklı bir bakış açısı ile yaklaşmak istiyorum.Dünyanın En iyi yol tutan aracına sahip kişi onu limitlerinde kullanamıyorsa(kullanmıyorsa) marka ve modelin pek önemi olmadığını düşünüyorum :) Ayrıca Arabaya çok güvenip en iyi yol tutan araç bu, şimdi nasıl viraj yapıyorum seyredin diyip Allah korusun yoldan çıkmanın gereğide yok. Sizi iyi hissetiren araç herzaman en iyidir bence.

tayreep_john
13-08-2016, 14:47
tartışmasız a3. sonra megane III coupe

cem
13-08-2016, 14:49
güzel söz olmuş :D benim arabadan örnek verirsem peugeot 407...yol kontrol 50 km uzerınde sürekli açık kalsada birkaç arıza yüzünden tüm sistem deaktif konuma gelmişti bende.arabanın aslında ne kadar yol tutuş fakiri olduğunu o gün anlamıştım , 30 la girilen sert virajlarda bile her tekerlek ayrı yöne gidiyordu diyebilirim.bu durum cok övdügümüz a3tede başıma gelmişti , kuzenin arabadada esp deaktif olmuştu araba yolda giderken bağımsızlığını ilan ediyordu.uzun lafın kısası firmalar artık kasanın saf yol tutuşuyla ilgilenmiyor hiç bir mühendislikle ilgilenmeden direk dayıyor elektronik sistemleri , bizde kendimizi schumacher sanıyoruz.

bold yaptığım kısımın bir kaynağı var mı ?

rain man
13-08-2016, 14:56
Bi de şu var unutmamak lazım. Çoğu kişi hızlı viraja girip esp ve kontra ile virajdan çıkınca yol tutuş muazzam sanıyor, kriter olarak alıyor. Hele ki slalom testi gibi hareketlerde tdi lar ciddi saçmalıyor ama handling başarılı olunca voavv çok güzel araba yeaa dedirtiyor. Mesela cruze hb kullanıcıları arabasına iyi dese de ben hiç memnun kalmadım. Sürekli arkası açılıyor, esp aracı tutma gayretinde ve yoldan çıkarmadan geri sokuyor. Buna da başarılı diyen kişi çok. Ben asıl herkesin unuttuğu 147 q2 kullanmış olan varsa yorumlarını merak ediyorum.

Ben 1.5 yıllık 147 q2 kullanıcısı olarak diyebilirim ki önce yaşında çıkan tüm araçlardan daha iyi tutuyor. Hatta daha sonra birer hafta arayla kullandığım golf ve leon'a kıyasla direksiyon tepkilerinin çok daha alışılamaz ve korkutucu geldiklerini söylesem herhalde bi çok insan topa tutar beni.

O çok beğenilen golf 7 1.6 tdi highline donanımı test sürüşü ve arkadaşın aracını kullandığım iki farklı zaman ile diyebilirim ki stok q2'nin eline su dökmesi imkansıza yakın.

O q2'de spor yay ve ön üst kule gergisi sonrası değişimi anlatmaya gerek yok. Araçtan bahsetmeye gerek duymadım. Çünkü mekanik kilitli diferansiyeli ile motoru ile su an sahibinde satışı bile olmayan bir makina. Her şeyi ayrı zevk benim için kelimelere dökmek de imkansız. İlk araç için çok zor bir başlangıç seçmişim sadece kendime. İnanır mısınız hatchback sınıfında güçlü özel versiyonları saymazsak, r cupra gtc vs gidişi çok farklı olan bambaşka bi alet. Viraj içindeki sabit çıkışı öyle muazzam ki insan ne kadar anlatsa boş.

Tam bir alfa romeo ön yargı kırma aracı. Ama sayısı yetersiz.

Octane
13-08-2016, 19:26
Vag gruba hiç binmemiş olsak, yıllardır süregelen bu fanatizn sonunda hakikaten her şeyin kralı sanacağım. A3 veya golf kadar önden kayan, passat kadar arkasını bırakan araca daha binmedim ben. Ya sizin hızlarınız çok düşük, ya da başka bir sorun var.

Kanıt niyetine: b8 passat 1.4 tsi daha 2000kmde iken çetinemeç altgeçit virajını yaristen yavaş dönüyor. Deneyin, görün. Ben burada hiç bir markanın sahibi ya da ortağı değilim. Denemesi bedava.

bilalMW
13-08-2016, 19:51
mqb platformunda üretilen octavia ve rapid kadar arkasını bırakabilen daha yeni nesil bi araca binmedim. Ama yeni Skoda Superb ise tam tersi o övülen abi hızlandıkca yere yapışıyor tren roller coaster hangi tanım ise cuk oturuyor. Süspansiyon sisteminden çok oldukça geniş tasarlanmış şaseden kaynaklandığı düşünüyorum. Hele ki es kaza 4 çeker olana binerseniz trenwagen araç.

levent
13-08-2016, 20:12
Octi de gayet stabil bence kullanım stiliniz uymuyor olabilir, Golf veya A3 olmasa da kötü değil yani Fluence'den yeni Corolla'dan daha dengeli kıçı başı en azından :D

bilalMW
13-08-2016, 20:22
Octi de gayet stabil bence kullanım stiliniz uymuyor olabilir, Golf veya A3 olmasa da kötü değil yani Fluence'den yeni Corolla'dan daha dengeli kıçı başı en azından :D

yok be viaport yolundan okan üni yönüne geniş açılı s virajı gibi yol biraz hızlı git arkası abeyyyy geliom diyor esp kapalı olsa. sürekli çok keskin bir şekilde düzeltiyor. utanmasa direksiyondan kontra verecek. bunlar hep arka bağımsız olmamasından işte. eski kasada böyle sıkıntılar yok mesela.

Mehmetmert
13-08-2016, 20:45
Vag gruba hiç binmemiş olsak, yıllardır süregelen bu fanatizn sonunda hakikaten her şeyin kralı sanacağım. A3 veya golf kadar önden kayan, passat kadar arkasını bırakan araca daha binmedim ben. Ya sizin hızlarınız çok düşük, ya da başka bir sorun var.

Kanıt niyetine: b8 passat 1.4 tsi daha 2000kmde iken çetinemeç altgeçit virajını yaristen yavaş dönüyor. Deneyin, görün. Ben burada hiç bir markanın sahibi ya da ortağı değilim. Denemesi bedava.

Haykirdim ya ahahahahahahahahahahahahajahahhahahahahahahajahaha hahhahahahahahahahah valla su an yerlerdeyim ahahahahahahahahahahahahajahahahha siz bence karistirdiniz herhalde.

Hangisini kullandiniz bilmem ama gelin misafirim olun ikiside kapinin onunde duruyor su anda,Bir kere golfun onu dirayetli arkadan gelir siz onden kayiyor demisiniz.Mqb olan passat ise golfe gore onden daha cok kayiyor,daha az zevkli ama siz tam tersini soylemisini zhahahahahahahha.

Valla buyrun beklerim,Yarisinizide alin gelin ama lutfen gelirken sirayla cikalim passatin dondugu yerde takla atmazsaniz golfle deneriz yarisi,doger turlu golfu yormayalim yarise :D :D
http://i.hizliresim.com/by458Z.jpg (http://hizliresim.com/by458Z)

Mehmetmert
13-08-2016, 20:49
Golf onden kayiyormus ahahajahahahah (esp sport veya kapali videolarda)
Golf 7 Esc Sport Oversteer Fun - YouTube (https://youtu.be/VjP071td7PE)

https://youtu.be/VjP071td7PE
Golf 7 Esc Sport Oversteer Fun - YouTube (https://youtu.be/VjP071td7PE)

B8 de arkadan kayiyormus ahahah :D Izledikten sonra videoyu silicem bu arada haber verin :) Keske passatta golfte yaptigim hareketin aynisinda arkasini daha fazla biraksa
B8 - YouTube (https://youtu.be/NbrP6tu9HXI)

https://youtu.be/NbrP6tu9HXI

atituti
13-08-2016, 20:53
eve bi detailing şart :)

BARR
13-08-2016, 22:21
Önden çekerde 159'un yol tutuşuna yakın bir araç görmedim ben C ve D'de.

İzmirin boktan asfaltında bile koparamıyordum, Golfte Beetle'da Passatta Infinitide aynı yerde daha düşük hızda kopuyor.

207_TR
13-08-2016, 22:40
w205 C serisi - Bmw 3 Serisi ve Audi A4 Serisini eğitimlerde test etme imkanım oldu. 3 ü arasında hiç birisi Bmw kadar seri değildi ama 3 ü arasında hiç birisi 205 kasa c serisi kadar iyi yol tutmuyordu. Audi ise 2 sinden de biraz var. Ne çok atak nede çok stabil...

i-vtec07
13-08-2016, 22:55
En iyisini bilmemde rapid en kötülere oynar heralde arkası çok çok oynak .

Ticari grubunun en iyisi coruier fiesta tabanlı oldugu için olsa gerek caddy falan yalan olur .

D segmentinde a4 ve passatı hiç kullanmadım adam akıllı o yüzden karşılaştîramıyorum ama passatı baya övdü otopark .

MK8800
13-08-2016, 23:01
Kendim sportback kullandım 2 ay kadar , kardeşimde de sedanı var . Ikisi ile de çok saçma sapan kesin patladım dediğim yerlerde araba yola oturdu yeri geldi 180 200le şerit değiştiriyordum alfa hiç kullanmadım diğer araçlara da bu kadar net yorum yapacak kadar binme fırsatım olmadı ama A3 o sınıfta verilenin paranın hakkıdır bence . Daha iyisi yoktur demiyorum kullanmadığım için ama Audi hakkını vermiş kesinlikle hele corolla falan hiç kıyasmalaya bile girmeyin hakaret olur :D

Mehmetmert
13-08-2016, 23:14
-Mesela rapide herkes kötü demiş ama bu hissiyat tamamen,arkası oynak olduğu için korkutabiliyor.
-Ayrıca bazı arabalar yüksüzken gayet hoş yol tutabilirken,yüklü olduklarında bambaşka bir hal alıyorlar.Mesela ilk sayfada Ben w205 C'yi çok beğendiğimi söyledim özelliklede direksiyonuna ve oyumu ona vermiştim;
Aşşağıdaki Teste bakarsak Tolede kayıyor mayıyor ama aralarında en iyisi,Focus3'den ,CW205'den bile.Yani hangi koşullarda,hangi şartlarda,hangi durumda bir arabanın nasıl reaksiyon göstereceğini bilemeyiz.O anki tek başınıza sürdüğünüzde size zevk veren araba dolu iken saçmalayabilir.
-Buna en iyi örnekte aşşağıdaki C W205 testi,yorumlara bakarsanız araba hybrid olduğu için 250kg daha ağır normal modelden.Normal modelinde sorun olmadığını ama hybridde sorun olduğunu yazmışlar "Not these problems with the non hybrid models. But there were problems with the estate version last year, but that was because the car weighed much more than the specifications of the car declared. After our test last year Mercedes has changed the way they are weighing their cars. Weight is individual now, not one weight figure for the entire model lineup as before."

Toledo
Seat Toledo 2015 algtest - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=e9mURPEBAIA)

https://www.youtube.com/watch?v=e9mURPEBAIA

Focus3
Ford Focus 2015 algtest - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=ZizIBkHIvZo)

https://www.youtube.com/watch?v=ZizIBkHIvZo

MERco
Moose test Mercedes C 350 e (Hybrid) 2015 [Poor result] - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=NbpWpFj4JY4)

https://www.youtube.com/watch?v=NbpWpFj4JY4

Octane
14-08-2016, 01:30
Golf videosunda 35 ila 38 saniyeler arası önden kaymıyor yani araç. Bütün video boyunca gerçi önden kayıp sonradan arka geliyor, ama olsun. Passattan pek bir şey anlamadım açıkçası. Doğrudur, ben kullandığımı bilirim.

Şimdi, evde ikisi de var diyenler için, bir b8 passatta bizim ailede var, herkes alabiliyor yani. Ben almadım o aracı. Zaten kendi paramla da hayatta almam. ama alan memnun. Biz de arada sürüyoz işte. Benim de misafirim olabilirsiniz, başım üstüne. Ama golfümüz yok bak, oradan biraz fakir olduğumuz ortaya çıkabilir, artık idare edin ne yapayım. Ama mangal yakarım.

Videoya göre yorum yaparsak hiç beklemediğiniz bir firmanın araçları kral. Bence de fena yol tutmuyor bu marka, gerçi fransızlar hep güzel yol tutardı eskiden beri. Ben de o marka araç almam, hele şu fiyatlarla, ama hakkını da vermek gerek.

Neyse, boş yere tartışmanın alemi zaten yok, eğer ki içiniz ferahlayacaksa, vag grup her zaman için en iyisi, en harikası olsun. Olsun ne demek, öyle zaten. Sonuçta cam açık yolda giderken hiç bir araç bana bugüne kadar Eco öneri: Camı kapa dememişti. Bunlar hoş şeyler. Auto show'a (autobildtr) göre de hep birinci oluyoruz zaten.

Ben bu konuda daha fazla yazıp çizmek istemiyorum, yıllardır cidden bıktım. Arkamdan yazın gitsin. Arada bir bakar okur size hak veririm.

rain man
14-08-2016, 06:07
Bu yol tutuş meselesi kadar ortada başka bi konu göremedim. Bana göre golf'un yol tutuşunun focus veya astraya oranla bi artısı yok. Ama sizler için bu durum yere göğe sığdırılamayacak kadar iyi. Golf'te iyi olan tek şeyin konfor olduğunu söyleyebilirim ben. Rutin normal sürüşte gayet iyi 120ye kadar rüzgar sesi yok zaten yalıtım oturuş her şey güzel ama artan hızda direksiyonun ve şasenin verdiği cevap beni tatmin etmedi. 140 gibi hızda şerit değiştirirken ben korktum. Belki başka bişey vardı ama bunu hem bi önceki kasa leonda hem de bunda yaşayınca benim için vag hikayesi başlamadan bitti.

Gerçi bu gruptan A3 hala yeri bende farklı olan araç. Ve eminim ki bu ikisinin de kat kat üstünde.

De ne kadar konuşursak konuşalım bu konuyu çözemiyoruz sanırım. 159 gibi bir araçtan sonra passat'ı tartışmak bana saçma geliyor. Sanırım yol tutuş kavramı kişiden kişiye değişiyor...Bu sayede araç farklılıkları ortaya çıkıyor zaten. Her yer golf olsa ne sıkıcı olurdu değil mi yoksa? Gerçi zaten öyle benim için ama.

Mehmetmert
14-08-2016, 07:01
Golf videosunda 35 ila 38 saniyeler arası önden kaymıyor yani araç. Bütün video boyunca gerçi önden kayıp sonradan arka geliyor, ama olsun. Passattan pek bir şey anlamadım açıkçası. Doğrudur, ben kullandığımı bilirim.

Şimdi, evde ikisi de var diyenler için, bir b8 passatta bizim ailede var, herkes alabiliyor yani. Ben almadım o aracı. Zaten kendi paramla da hayatta almam. ama alan memnun. Biz de arada sürüyoz işte. Benim de misafirim olabilirsiniz, başım üstüne. Ama golfümüz yok bak, oradan biraz fakir olduğumuz ortaya çıkabilir, artık idare edin ne yapayım. Ama mangal yakarım.

Videoya göre yorum yaparsak hiç beklemediğiniz bir firmanın araçları kral. Bence de fena yol tutmuyor bu marka, gerçi fransızlar hep güzel yol tutardı eskiden beri. Ben de o marka araç almam, hele şu fiyatlarla, ama hakkını da vermek gerek.

Neyse, boş yere tartışmanın alemi zaten yok, eğer ki içiniz ferahlayacaksa, vag grup her zaman için en iyisi, en harikası olsun. Olsun ne demek, öyle zaten. Sonuçta cam açık yolda giderken hiç bir araç bana bugüne kadar Eco öneri: Camı kapa dememişti. Bunlar hoş şeyler. Auto show'a (autobildtr) göre de hep birinci oluyoruz zaten.

Ben bu konuda daha fazla yazıp çizmek istemiyorum, yıllardır cidden bıktım. Arkamdan yazın gitsin. Arada bir bakar okur size hak veririm.
-Fakirlik zenginlik diye duygusallik yapmanin manasi yok,ha illa cok merak ediyorsaniz passatta 3 yilligina kiralik.Su an cok fakir hissettim sizin o yorumunuzdan sonra sahip olmadigimi anlayinca.Gerci passatla nasil zengin olunuyor bilmemde :)

-Bilmem kacinci saniyede onden kaymis daha izlediginiz videoya boyle yorum yapiyordaniz ben birsey beklemiyorum,golf iste ne bekliyorsun aile arabasi,koyunca m3 gibi arkasinin gelmesinimi bekliyorsun

-Iki aractata alindigindan beri eko oneri tamamen kapali killaniyorum merak etmeyin :)

-Iizlediginize gorede passat videosunu gizliyorum gereksiz kirlilik yapiyor kanalimda.

-Yok est. olurmu oyle sey bende rahatlamk isterim icinizi "Toyota Yaris Passattan daha iyi yol tutuyor :) "

fthdrn
14-08-2016, 14:50
C yi b yi bilmemde 106gti dan daha iyisi var mı :D
Bi de 106 gti mi geçer yoksa 1.6 vti mı ? İkisi de stock olcak.

PROMINENT
14-08-2016, 15:32
C yi b yi bilmemde 106gti dan daha iyisi var mı :D
Bi de 106 gti mi geçer yoksa 1.6 vti mı ? İkisi de stock olcak.

saxo daha iyi yol tutar :D

fthdrn
14-08-2016, 15:46
saxo daha iyi yol tutar :D

Hahahah ne desem bilemedim :D

Schumi
14-08-2016, 19:35
Bir iki kişi dışında kimse bu iyi yada kötü dedikleri araçların üstündeki lastikleri yazmamış ? Ben hothatch'ciyim bana göre diğer binek araçlar pek yol tutuyor gelmiyor. Hepsi ürkütüyor bir yerden sonra. Ama aynı arabanın farklı motor versiyonları arasında neredeyse bütün markalarda farklı viraj denge çubukları kullanılırken Golf gibi araçlarda komple arka dingil (tam bağımsız gibi) bile değişiyor. O yüzden araçların donanım paketleri bile fark ediyor yol tutuşlarında. Uzun süre kullanmadan alışmadan kolay kolay zorlamam ben. Ama VW'lerin abartıldığını düşünüyorum. Direksiyon hisleri bir kere çok kötü. Arabayı tanıdıktan sonra ezbere kullanmak gerekiyor. Sürücü ile çok konuşmuyor. 2.0 TDI DSG Passat'ın direksiyonu 2000 li yıllardaki Microsoft Sidewinder direksiyon gibi. Oyuncak gibi hissiz.

Bazı araçlar yalan söyler. Yol tutmuyorum ben der hemen salıcam bak zorlama der. Aceleniz vardır yada birisine hırs yaparsınız zorlarsınız aa oda ne. Ne salıyordur ne bırakıyor. Gui ile aynı platform Fiat Bravo 1.4 TJET en boş paket ESP'siz 15 teneke jantlı araç ile C63 AMG'ye inat yüzünden bembeyaz bir surat ile 6-7 dk ciddi limit zorlamış ve hayatta kalmışlığımdan sonra bir aracı hemen silip atmamak gerektiğini düşünüyorum.

Bazı arabalarda yol tutuyorum hissi veriyor ama tutmuyor. A160 Mercedes misal. Direksiyonu tutup ışıklardan sona dönerken bile offf nasıl döndüm ama diye size dikizden göz kırpan bir karakteri var. Aşırı güven veriyor sokak. Otobana çıkıp seri hareketlerde Allah Allah bi terslik var dedirten araç 140'ı geçince nasıl Mercedes lan bu dedirtiyor birazdan takla atıcak dedirtiyor. Tamam Baby Benz sonuçta ama e hani sokak arasında 50 ile giderken ben kingim diyordun. Neyse. :)

BMW ve Mercedes konu dışı burada. Onlarla özellikle Mercedes ile çok tecrübem yok birbirleri ile kıyaslamak üzere. Ama E60 5 kasa 525D'yi hiç beğenmemiştim 140'a kadar. 200'lerde güzel araç ama 150 altında çok kötüydü bence. Yol tutuş istiyorsanız İtalyan (çoğu Fiat hariç) yada Fransız araçları seçin. :P

Birkan61
14-08-2016, 19:58
406 ile mermi gibi giriyorum virajlara vallahi

girdiğimde aha diyorum bu sefer götü bırakacak, ama yok girdiğim gibi çıkıyorum tuhaf bi süspansiyon sistemi var :D

güven vermiyor ama esasında harika yol tutuyor

TaGo
14-08-2016, 20:10
Vw cc bence d segmentinde açık ara alır. Hatta otoviser testinde rcz ile kıyaslamışlardı nerdeyse aynı çıkmışlardı

barisy
14-08-2016, 20:15
Audi a3 için sportsback mi Sedan mı daha iyi yol tutuyor?

Bende scirocco dan sonra hatch araçlara karşı bir önyargı oluştu. Nedense Sedan rahatlığına ulaşamadım hiç bir hatch araçta.

levent
14-08-2016, 20:29
barisy yüksek hızda sedan daha stabil hissettirmişti bana abi fabrikasyon Pirelli p7 lerle
Schumirc 2008 yılında spor paketli bravo test ederken satıştaki kız fenalaştı aniden kopunca araba, limitlerdeki kontrol edilebilirliği güzel fakat limit için ya teknik ya da deli cesareti lazım bence, sonraki yıllarda yürür aksamda değişikliğe gittilerse bilemiyorum ama ilk çıkanı ürkütmüştü bizi.

KoramiraL
14-08-2016, 20:29
Schumi aslında çok doğru bir noktaya değinmişsiniz hızdan daha çok lastikler ve aracın sürüce ile olan bağlantısı nasıl desem alışılan bir araç zamanla vücüdün yeni bir uzuv'u olur da ayrılmaz ve birleşir limitleri bilinir ve ona göre davranırsınız araca passat kullandım evet direksiyon kimi zaman hissiyat vermiyor ama uzun yolda direksiyon tepkileri biraz daha farklı olmaya başlıyor belkide mekanik değilde elektronik olduğundan ola bilir MK3 gti kullanıyorum onun verdiği hissi şu anda kullandığım araçlarda alamıyorum belkide mekanik olmasından kaynaklı ola bilir bilmiyorum ama elektronik sisteme alışkın olup mekanik kullanınca arasında ciddi bir fark oluştuğunu anlatıyor araç ben önceki kullandıklarına benzemem diye bende yanılıyor ola bilirim ama yazdıklarınızdan çıkartığım sonuç bu

ahmetakbayir
14-08-2016, 20:59
Fluence dan sonra Fb7 civic bana sanki japon yapıştırıcısıyla yola yapıştırmışlar hissi veriyor

Kullanıcı
14-08-2016, 21:08
Fluence dan sonra Fb7 civic bana sanki japon yapıştırıcısıyla yola yapıştırmışlar hissi veriyor

bendede fluence(şirket edition) var. 120Km/H fazla süratle büyük araç sollarsan orta şeritte isen sol şeride atıyor:D Hele bir sefer 180Km/H ile tır solladım sollamaz olaydım.

C sınıfında Vw jetta güzel yol tutuyor yanılmıyorsam golf 5 platformu olmalı. D sınıfında ise bana Göre en optimum volvo s60

Type-RR
14-08-2016, 22:36
C segmenti net Focus
D segmentinde audi a4 quattro,bmw 3 xdrive,merso c class 4matic
D segmentindeki bu 3 arabada yola yapışır

HG6161
14-08-2016, 22:50
Vw cc bence d segmentinde açık ara alır. Hatta otoviser testinde rcz ile kıyaslamışlardı nerdeyse aynı çıkmışlardı

Passatın d segmentinde adı bile geçmez yol tutuş konusunda

TaGo
14-08-2016, 23:02
Passat değil zaten CC dedim. İkisi platform olarak aynı gelebilir ama çok fark var. Daha düşük ağırlık merkezi vs. Birde testlere bakmak lazım tabi

207_TR
14-08-2016, 23:22
Merco nn bu testi araştırıldı ve lastik havalarından kaynaklı olduğu tespit edildi.

-Mesela rapide herkes kötü demiş ama bu hissiyat tamamen,arkası oynak olduğu için korkutabiliyor.
-Ayrıca bazı arabalar yüksüzken gayet hoş yol tutabilirken,yüklü olduklarında bambaşka bir hal alıyorlar.Mesela ilk sayfada Ben w205 C'yi çok beğendiğimi söyledim özelliklede direksiyonuna ve oyumu ona vermiştim;
Aşşağıdaki Teste bakarsak Tolede kayıyor mayıyor ama aralarında en iyisi,Focus3'den ,CW205'den bile.Yani hangi koşullarda,hangi şartlarda,hangi durumda bir arabanın nasıl reaksiyon göstereceğini bilemeyiz.O anki tek başınıza sürdüğünüzde size zevk veren araba dolu iken saçmalayabilir.
-Buna en iyi örnekte aşşağıdaki C W205 testi,yorumlara bakarsanız araba hybrid olduğu için 250kg daha ağır normal modelden.Normal modelinde sorun olmadığını ama hybridde sorun olduğunu yazmışlar "Not these problems with the non hybrid models. But there were problems with the estate version last year, but that was because the car weighed much more than the specifications of the car declared. After our test last year Mercedes has changed the way they are weighing their cars. Weight is individual now, not one weight figure for the entire model lineup as before."

Toledo
Seat Toledo 2015 algtest - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=e9mURPEBAIA)

https://www.youtube.com/watch?v=e9mURPEBAIA

Focus3
Ford Focus 2015 algtest - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=ZizIBkHIvZo)

https://www.youtube.com/watch?v=ZizIBkHIvZo

MERco
Moose test Mercedes C 350 e (Hybrid) 2015 [Poor result] - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=NbpWpFj4JY4)

https://www.youtube.com/watch?v=NbpWpFj4JY4

207_TR
14-08-2016, 23:27
Bir iki kişi dışında kimse bu iyi yada kötü dedikleri araçların üstündeki lastikleri yazmamış ? Ben hothatch'ciyim bana göre diğer binek araçlar pek yol tutuyor gelmiyor. Hepsi ürkütüyor bir yerden sonra. Ama aynı arabanın farklı motor versiyonları arasında neredeyse bütün markalarda farklı viraj denge çubukları kullanılırken Golf gibi araçlarda komple arka dingil (tam bağımsız gibi) bile değişiyor. O yüzden araçların donanım paketleri bile fark ediyor yol tutuşlarında. Uzun süre kullanmadan alışmadan kolay kolay zorlamam ben. Ama VW'lerin abartıldığını düşünüyorum. Direksiyon hisleri bir kere çok kötü. Arabayı tanıdıktan sonra ezbere kullanmak gerekiyor. Sürücü ile çok konuşmuyor. 2.0 TDI DSG Passat'ın direksiyonu 2000 li yıllardaki Microsoft Sidewinder direksiyon gibi. Oyuncak gibi hissiz.

Bazı araçlar yalan söyler. Yol tutmuyorum ben der hemen salıcam bak zorlama der. Aceleniz vardır yada birisine hırs yaparsınız zorlarsınız aa oda ne. Ne salıyordur ne bırakıyor. Gui ile aynı platform Fiat Bravo 1.4 TJET en boş paket ESP'siz 15 teneke jantlı araç ile C63 AMG'ye inat yüzünden bembeyaz bir surat ile 6-7 dk ciddi limit zorlamış ve hayatta kalmışlığımdan sonra bir aracı hemen silip atmamak gerektiğini düşünüyorum.

Bazı arabalarda yol tutuyorum hissi veriyor ama tutmuyor. A160 Mercedes misal. Direksiyonu tutup ışıklardan sona dönerken bile offf nasıl döndüm ama diye size dikizden göz kırpan bir karakteri var. Aşırı güven veriyor sokak. Otobana çıkıp seri hareketlerde Allah Allah bi terslik var dedirten araç 140'ı geçince nasıl Mercedes lan bu dedirtiyor birazdan takla atıcak dedirtiyor. Tamam Baby Benz sonuçta ama e hani sokak arasında 50 ile giderken ben kingim diyordun. Neyse. :)

BMW ve Mercedes konu dışı burada. Onlarla özellikle Mercedes ile çok tecrübem yok birbirleri ile kıyaslamak üzere. Ama E60 5 kasa 525D'yi hiç beğenmemiştim 140'a kadar. 200'lerde güzel araç ama 150 altında çok kötüydü bence. Yol tutuş istiyorsanız İtalyan (çoğu Fiat hariç) yada Fransız araçları seçin. :P

Başkan A160 7-yıldır üretilmiyor :)

207_TR
14-08-2016, 23:36
Burada herkes kendi kullandığı araçları çok iyi yol tutuyor diye övecektir ki herkesin arabası çıkabildiği limitler dahilinde iyi yol tutar.

Pist ortamında yada test edebileceği yol ortamında kullanmadıktan sonra ölçülebilir bir yanı yok bu konunun.

Önceki cevaplarda bir arkadaş yazmıştı Esp ve kontra ile yola giren aracı çok iyi yol tutuyor sanmasın kimse diye. Bence çok doğru söylemiş.

Esp yandığı anda zaten yol tutuşu sona ermiştir araba büyük bir g.t korkusu ile gücü kesmiştir. Güncel araçlarda zaten esp devrede olduktan sonra kolay kolay yoldan atamıyorsun aracı. Tabi esp de bir yere kadar dayanır. Kötü lastik, kötü lastik havası, yanlış jant, kötü zemin ile aracın hiç bir güvenlik sistemi başa çıkamaz.

Mehmetmert
14-08-2016, 23:52
Merco nn bu testi araştırıldı ve lastik havalarından kaynaklı olduğu tespit edildi.
Yazi varmi bununla alakali,benim bulabildigim tek sey araci hafiflettikleri oldu sonradan

207_TR
15-08-2016, 00:03
Yazi varmi bununla alakali,benim bulabildigim tek sey araci hafiflettikleri oldu sonradan

Ben Mercedes te calistigim icin biliyorum. Ama sende test videolarinin altindaki aciklamalardan bulabilirsin.

KoramiraL
15-08-2016, 00:15

A Serisi ilk üretildiği dönemde iki farklı versiyon gördü ESP'li ve ESP'siz versiyon olarak Esp'siz olan üretimi takla atmaya daha çok meyilliydi espli seri ile bunu ortan kaldırdılar ama her firmanın kendine has bir ESP yazılımı olduğunu düşünürsek esp açık veya kapalı iken zaten araç iki farklı karakter ortaya sunacak birisi tamamen sürücüye odaklı bir yol tutuş diğeri sisteme bağlı yol tutuş hangisinde aracı nasıl yönetileceği tamamen yol şartları ve şoföre odaklıdır ola bilecekler tamamen buna göre ayarlanır

207_TR
15-08-2016, 00:44
Evet hatta testte takla atmisti, sonra esp Standart hale gelmişti.

Dragger
15-08-2016, 00:47

Ya ne çok biliyosun sen be kardeşim...

Şu konuda en az 10 kişi A3 çok iyi yol tutuyor demiş, ben senelerdir biniyorum nasıl yol tuttuğunu biliyorum. Hızlarımız düşükmüş bilmemneymiş, doğru bizim 50 ile girdiğimiz yere sen 200le giriyorsun dimi? Sen şoförsün kralsın, passatın dönemediği virajı yarisle daha hızlı dönersin. Helal sana büyüksün.

M3CSL
15-08-2016, 13:24
1 serisici ler nerde hiç ses çıkmadı :)
Hadi tavsiyedede bulunalım vagda xds strong yaparsanız kafanın tutunmasında ani sert hareketlerde büyük değişim yaşarsınız.
rapid toledo konusunda katılıyorum dengesizler arabanın duruşundadan belli zaten iz açıklığı dar:)

fdoganb
15-08-2016, 13:37
halihazırda hem octavia hem civic kullanıcısı olarak (ikisi de son kasa) octavia çok bariz başarılı civicten. zaten mqb platform kardeşi o da. bana çok tatminkar geldi. bu arada ikisinde de bridgestone turanza s001 var lastik konusunda eşdeğerler yani.

octavia ile diğer araçları kıyaslayabilecek tecrübesi olan var mıdır merak ettim.

onur_S
15-08-2016, 15:48
1 serisici ler nerde hiç ses çıkmadı :)
Hadi tavsiyedede bulunalım vagda xds strong yaparsanız kafanın tutunmasında ani sert hareketlerde büyük değişim yaşarsınız.
rapid toledo konusunda katılıyorum dengesizler arabanın duruşundadan belli zaten iz açıklığı dar:)
Konu herkesin araci kendine guzele donmus ne desek bos :)
A3 te 1 serisi de iyidir biriyle girdigin yeri oburuyle donemezsin diye bisey yok hepsi hos guzel :D

KoramiraL
15-08-2016, 18:06
halihazırda hem octavia hem civic kullanıcısı olarak (ikisi de son kasa) octavia çok bariz başarılı civicten. zaten mqb platform kardeşi o da. bana çok tatminkar geldi. bu arada ikisinde de bridgestone turanza s001 var lastik konusunda eşdeğerler yani.

octavia ile diğer araçları kıyaslayabilecek tecrübesi olan var mıdır merak ettim.

Jetta ile kıyaslanır bence ama octavia hakikaten fark ettiriyor

Schumi
16-08-2016, 18:42

Valla 5 seneden daha fazla olamaz. Belki A160 değildi ama A serisi ve 2011-2012 senesinde sıfır araçtı.

speed_emre
16-08-2016, 20:12
Emre kıyas yapabileceğin bi araba var mı? Bundan iyi gibi, makyajlısı benim listemde var da daha doğrusu babam için. CC de olabilir 3 de makyajlı benzinli insignia da..

levent vallaha kullanan bilir ben aldığımda keşke sport tuşlu olanı alsaydım dediğim çok oldu. Onun dışında cc 5 serisi a5 serisiyle bakmak lazım olaya. Testine git mutlaka

benim manyak arkadaşım vardı ondada 180 lik vardı 3 viteste 150 160 la giderken çeşmede düz yolda cok sert hareket edip sağa sola kırdığı anlar olmuştu. Kopma olayı hiç yaşamadım. Otomatik alırsan f1 yapıyorlar öyle al mutlaka :)

twin
16-08-2016, 20:23
barisy yüksek hızda sedan daha stabil hissettirmişti bana abi fabrikasyon Pirelli p7 lerle
Schumirc 2008 yılında spor paketli bravo test ederken satıştaki kız fenalaştı aniden kopunca araba, limitlerdeki kontrol edilebilirliği güzel fakat limit için ya teknik ya da deli cesareti lazım bence, sonraki yıllarda yürür aksamda değişikliğe gittilerse bilemiyorum ama ilk çıkanı ürkütmüştü bizi.

fabrikadan orijinal pirelli lastikler ile mi çıkıyor sedanlar bi bilgin var mı

rain man
16-08-2016, 21:08
Bravo'yu kullanmadım ama giulietta ile bir tutulması ayıp olmuş :)

levent
16-08-2016, 21:19
fabrikadan orijinal pirelli lastikler ile mi çıkıyor sedanlar bi bilgin var mı

Benim gördüğüm tüm 17 jantlılarda p7 var

levent
16-08-2016, 21:21
levent vallaha kullanan bilir ben aldığımda keşke sport tuşlu olanı alsaydım dediğim çok oldu. Onun dışında cc 5 serisi a5 serisiyle bakmak lazım olaya. Testine git mutlaka

benim manyak arkadaşım vardı ondada 180 lik vardı 3 viteste 150 160 la giderken çeşmede düz yolda cok sert hareket edip sağa sola kırdığı anlar olmuştu. Kopma olayı hiç yaşamadım. Otomatik alırsan f1 yapıyorlar öyle al mutlaka :)
Aynen odak halleşiyor o işi, gördüm bende kısmette insignia varsa o işi yaparım zaten ama benzinlide pek ilan yok sunroof+bose içeren :)

speed_emre
16-08-2016, 21:47
Aynen odak halleşiyor o işi, gördüm bende kısmette insignia varsa o işi yaparım zaten ama benzinlide pek ilan yok sunroof+bose içeren :)

hayırlısı olsun. Çok iyi fiyat al bu arada aralık sonunda makyajlı insignia geliyormuş. Yeni motor seçenekleri olacakmış. 1.0 150 mi 160 bg mi ne olacakmış.

Almaya niyetin varsa mutlaka rakamlar konusunda iyice araştır ve izmirdede yardımcı olabilirim. Tanıdık müdür var. :)

fthdrn
16-08-2016, 22:00
jnrjames neyini beğenmediniz hocam biraz açıklar mısınız ?

levent
16-08-2016, 22:20
hayırlısı olsun. Çok iyi fiyat al bu arada aralık sonunda makyajlı insignia geliyormuş. Yeni motor seçenekleri olacakmış. 1.0 150 mi 160 bg mi ne olacakmış.

Almaya niyetin varsa mutlaka rakamlar konusunda iyice araştır ve izmirdede yardımcı olabilirim. Tanıdık müdür var. :)

Sıfır almayabilirim ya daha net değil, önce ev işi var ondan sonraki aşamada işte bütçeye göre bakacak bizimkiler. Sıfır olursa ulaşırım aklımdasın, Antalya'da da satışta tanıdık kız arkadaş var yine sorun yok :) yeni kasa diyorlar ona makyajdan öte ama :)

speed_emre
16-08-2016, 22:27
aynen yeni kasa olacak matrix farlar fln olacakmış ciddi iddialı geliyor. Boss mutlaka olsun eski kasa alırsan şayet sport tour tuşu sunroof navi infinity ses sistemi olursa

ısıtmalı soğutmalı koltuklu bak :) hatta 4 çeker olanı bile var :D çok nadirdir. hayırlısı olsun. Çok keyifli araba 80 den sonra soluksuz 260 çıkan bir araba 170 lık hiç kullanmadım doğrusu ben şehir içinde ara sıra gazlamalı kullandığım halde 10 lt görmedim. 9.5 9.8 lt arasında geziyordu.

levent
16-08-2016, 23:24
aynen yeni kasa olacak matrix farlar fln olacakmış ciddi iddialı geliyor. Boss mutlaka olsun eski kasa alırsan şayet sport tour tuşu sunroof navi infinity ses sistemi olursa

ısıtmalı soğutmalı koltuklu bak :) hatta 4 çeker olanı bile var :D çok nadirdir. hayırlısı olsun. Çok keyifli araba 80 den sonra soluksuz 260 çıkan bir araba 170 lık hiç kullanmadım doğrusu ben şehir içinde ara sıra gazlamalı kullandığım halde 10 lt görmedim. 9.5 9.8 lt arasında geziyordu.

Makyajlı 170 lik kasada Adaptif şasi bulmak zor, navi olmasa da bose - sunroof olmazsa olmazım. Isıtma soğutma da çok matah değil, zaten tamamı deri olmadığı için kışları Alanya'da rahatsız etmez diye düşünüyorum.

Dizelden sonra ne alsam fazla yakacak zaten ama yılda 13-15 bin km için (max) dizel ihtiyacı da yok + yeni arabanın rejenerasyonu ile babam uğraşamaz zaten adam evden okula giderken dizel araba ısınmıyor bile.. :) 9-10 yaksın pek problem değil yani. Dediğim gibi kısmet bakacağız, 2. el de olur benim için çünkü şuan sıfır benzinli Cosmo satmıyor Opel. :)

oguz
17-08-2016, 08:15
FB7 civic için Esp aktifken aslında baya tutuyor gibi geliyor , aynı viraja kapatıp girince Teşekkürler ESP deyip şükre başlıyorsunuz... Daha önceki postlarda bir arkadaşımız yazmış Esp siz testler önemli diye doğru bence.

rahmitanir
17-08-2016, 08:40
FD6 civic kullanıyorum. Aracı ilk aldığımda üstünde yol izi 195 olan 15 inch brigstone turanza'lar vardı ve kafadan da kıçtan da araba her türlü kopuyordu. Sonra 17/45/215 ebatında falken kullandım, yol tutuşu acayip fark etti. Ama lastik kalitesinden ıslakta falan korkutuyordu. Son olarak da 17/45/225 michelin PS4'lere geçtim. Araba şu an baya iyi tutuyor. Çok aptallık yapmadıkça kafadan kaymıyor, viraj içi sert şekilde lift off yapmadıkça da kıçı kopmuyor.

NOT 1: arabada VSA (ESP) yok.
NOT 2: bu da araç üstünde falken'lerin bitmiş hali varken pistte yaşattıkları:

https://www.youtube.com/watch?v=OPSmXG9Cezk

se_RC_an
17-08-2016, 09:12
benim de merk ettiğim megane 4 kullanıp tecrube eden varmı 4 kontrol olanını ozellikle

twin
17-08-2016, 19:41
Benim gördüğüm tüm 17 jantlılarda p7 var

benim de 17 inc ama benimkiler continental, benimki hb belki ondandır lastik farkı

M3CSL
10-09-2016, 16:08
TEST | Opel Insignia Cosmo 1.6 CDTi - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=O1ZsZGWjnVE)

Makyajlı insignia yol tutuş baya övülmüş, kafaya oynayabilir gibi duruyor denemek lazım..

oguzhanyildiz
10-11-2016, 22:04
C segmentinde hepsini kullanmış biri olarak kesinlikle giulietta diyorum lakin çok sert bir araçtır

levent
10-11-2016, 23:37
benim de merk ettiğim megane 4 kullanıp tecrube eden varmı 4 kontrol olanını ozellikle

Ben 1.5 dci edc test ettim gt line idi araba. Pek zorlama fırsatım olmadı ancak 1-2 tane dar-geniş virajlarda hafiften salladım, genel şasi tepkileri güzel gibiydi. Ani kopma eğilimi de pek yok gibiydi. Tabi herkesin kullanma stili de farklılık gösteriyor, deneyin derim.

TEST | Opel Insignia Cosmo 1.6 CDTi - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=O1ZsZGWjnVE)

Makyajlı insignia yol tutuş baya övülmüş, kafaya oynayabilir gibi duruyor denemek lazım..

Geçen sayfalarda bayağı konuşmuştuk abi, yeni gördüm senin mesajı :)

Masterpiece
11-11-2016, 01:11
W176 kasa yani şuan güncel kasa olan Mercedes A serisi tecrübe eden olmadı mı hiç ?

Benim ettiğim kadarıyla neredeyse go kart hissi verebilen bir araç diyebilirim bunun nedeninin de -Aktif Tork Kontrol- sisteminin bulunması diye düşünüyorum.
Bu sistem torku viraj içinde kalan tekere otomatik veriyor bu yüzden kayma kopma vs görmedim ben henüz :) Araç sahibi arkadaşım gerçekten üst limitlerde kullanıyor aracı insan içerdeyken ha şimdi koptu kopacak diye beklerken yok araba raydaki tren gibi viraj içinde gaza bastığı halde çizgisinden çıkmıyor.

Bahsettiğim araç A200 ( 156 Hp ) ve üzerinde CSC5 RFT lastikler var.

ehveniser1903
11-11-2016, 02:01
5 araç için yorum yapabilirim.Kendi kullandıklarımı birbirleriyle kıyaslayarak not derecelendirmesi yapayım,başka araçlarla veya rakipleriyle kıyaslama yapacak kadar çeşitli araçları deneme şansım olmadı.

Hyundai Accent Era , kendi sınıfında rakiplerini asla test edemediğim bir araç.Ne yüksek hızda,ne düşük hızda kendimi de asla güvende hissetmediğim bir araç olarak aklımda kaldı. 4/10

Hyundai Accent Blue , Era'dan sonra daha gelismis yol dinamikleri bekledigim bir aractı.Era'dan bir tık daha iyi,ama fazlası asla değil. 5/10

2002 Renault Clio RXT , ben cok iddialıyım bu konuda,renault RS modeli ürettigi aracları bir acayip yapıyor.Orijinal Apex Rs yayları takmıstım ben.O dönem araclarında benim diyene kafa tutacak bir yapısı vardı ve direksiyonu çok samimiydi,geleceği zaman milim milim kaymayı dahi hissediyordum.Ve aşırı keyif aldığım bir araçtı. 7/10 diyorum.

BMW E87 116i, kesinlikle kullandığım en güven veren arabaydı.Virajlarda bütün güvenlik sistemleri aktifken,yoldan çıkmak imkansızmıs gibi hissettiriyordu.Genel kullanım acısından da o segmentteki diger araclardan cok daha üstün olduguna inandıgım,200 km hızda bile (gece başlayıp sabaha kadar falan tam gaz yaparsanız 210 civarı görüyordu..... ) fazlasıyla stabildi. 9/10

Megane 3 Coupe , tek kelime ile muhtesem.Yani daha önce hiç bir araçta bu kadar rahat hareket ettiğimi hatırlamıyorum.BMW tokluğunu asla hissettirmiyor kabul.Fakat tarif edemediğim bir keyfi var,RS şasisi taşımasından da olabilir,benim taktığım KW yaylardan da.Arkayı kontrollü biçimde bırakmak o kadar kolay ve eğlenceli ki,can sıkıntısından denge bozmak istiyorsunuz bazen.Yüksek hızlarda ise zıp-zıp bir hali oluyor,zaten RS bile 254 km hızda limitöre giriyor.Cok yüksek hızlardan hoslanmadıgım icin cıkmadım,fakat araba gercekten BMW kadar tok olmasa da eğlenceli ve güven veriyor. 9/10 diyorum.

10/10 da Megane 3 RS için verebilirim,içinde bulunduğum sürede çok farklı hisler yaşattı.Ama sanıyorum ki pist aracı oldugu icin bu kıyaslamanın dısında yüksek puan vermem cok dogal :)