PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İsot (1.6 tdi ) vs a7 3.0 tdi highway

63owen63
16-08-2016, 16:37
Adana otoyolunda ogs şeritlerinden geçerken feci derecede taciz eden ve geniş kısım normal şerit formuna dönsede yol versem derken, yol verene kadar beni epey uyuz eden, tampon yapaarak taciz eden bir a7'yi şakaladım, biraz da espritüel olsun diye replikler koydum, :)

Rakip polo olunca fazla küçümsedi, ben de ardından yapıştırıp kıçımsadım:p

Link : Ä°sot tdi ( 1.6 tdi polo ) vs audi a7 3.0 tdi - YouTube (https://youtu.be/H8yiyr9uOc8)

https://youtu.be/H8yiyr9uOc8

MK8800
16-08-2016, 16:51
31NBN07 mi plaka ?

M3CSL
16-08-2016, 16:59
Büyük turbo yapmadın dimi, oem , o güçlerde, o hızlarda a7yi geçmek ne diyim helal olsun..

bomonti
16-08-2016, 17:00
Alet resmen 250 yapmış kadranda :) koskoca maşallahı hak ediyor. Ama o a7 nin tam bastığını zannetmiyorum, ara hızlanmalar tamam ama sonuçta nerdeyse 2 kat hacim var be hocam :D

BARR
16-08-2016, 17:03
A7'yi kullanana üzüldüm :D

onur_S
16-08-2016, 17:05
Masallah bu karsilasmada a7 yi gecmissiniz , 90 bg lik aracin bu hale gelmesi cok iyi ama a7 daha hizli bi arac, soforu yavasmis :)

onurc
16-08-2016, 17:13
Maşallah 41 kere.elbette a7 hızlı ama ufukta göremeyenlerde var :) bence çok çok iyi yürümüş ama a7 kesmiş biryerde.bence sonuç çok iyi.turbonuza bereket (:

leventrc
16-08-2016, 17:13
Eğlenceli; az riskli bir eğlence olmuş. Tebrik ederim :)

Beni yanlış anlamayın ama; siz video hazırlayıp buraya kadar getirip yüklemişsiniz. Bence A7 sürücüsü olayı 10 dk sonra unutmuştur bile. Ki ben size yol verdikten sonra da dip gaz basmadığına inanıyorum. A7 sahibi değilim. Ama otobanda kullanmıştım.

Şayet A7 sürücüsü olsaydım zaten kimseye tampon yapmayıp efendi efendi yol isterdim. Öyle bir otomobille bu tarz bir hareket yapmazdım. Açık konuşmak gerekirse arkama da bir Polo yanaşsa sağa sinyalimi verip yol verirdim.

Aracınızın maşallahı var bu arada. Onu da belirteyim. Kazasız belasız kullanmak nasip olsun. :)

BARR
16-08-2016, 17:18
Aklıma şu video geldi ahahahahahah

https://www.youtube.com/watch?v=Vbtapu2d4t4

KMR2-GT
16-08-2016, 17:22
sonuç olarak a7 nın sahıbı baya şaşırmıştır emınım:) maşallah yavruya :) #yazılımegzosking :D

levent
16-08-2016, 17:55
Aradaki 70 hp lik fark 700 kg lık farkı kapatamamış :) Maşallah isot memleket havası aldıkça hızlanıyor kanka :)

oem turbo, oem cooler king KMR2-GT :D yol pc ye göre 34 derecede bu gidişe rağmen çukurova sıcağında şişmemekte marifet oem cooler ile :)

A7 uzunda gider diyen arkadaşlar şu videonun 1.30 unu falan izlerlerse :)

Let's Drive: Audi A7 3.0 TDI quattro @ Vmax // 262km/h // 40km German Autobahn - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=LT8Xk-S-RYU)

KOSEREN
16-08-2016, 18:00
a7 200 den sonra duvar..Sahibinin çok takılcağını sanmıyorum ama takıldıysa da bi vale ye kapı açtırıp unutur herşeyi :)

Birkan61
16-08-2016, 18:24
Mahallemin arabasına gurban olayim :D

Maaşallah dedem mermi gibi yürüyor

sanki dün sabah caddedeydi araba bugün çıktın heralde yola :D

i-vtec07
16-08-2016, 19:08
A7 ister salsın ister salmasın, sonucta bilenmiş ve gecilmiş . Eski polo gti ımi bu yüzden seviyodum hele kendini çok hızlı sanan bmwci leri gecınce ekstra artıyodu sevgim :D Bilinçli kullananları ayrı tutuyorum tabi ,tampona yapışanlar hakediyo tokatlanmayı .

aposport
16-08-2016, 20:02
bu tampona yapışma olayına bende uyuzum. passat yapmıştı bana bir zamanlar. almıştı havasını. polo güzel şakalamış. masallah polo ya. turbosuna zeval gelmesin...

bomonti
16-08-2016, 21:10
Polo yazılımla uçağa dönüyor ama A7 nin hızlanması da aşşağı yukarı şöyle diyebiliriz :) Yani abartmayalım dostlar.

Audi A7 3.0 TDI 313PS 0-200 km/h + Nachtsichtassistent + Spurhalteassistent - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=5DYyV38laxA)

yigit06
16-08-2016, 21:37
kanka bu nasıl video ya ocak söndürür araba yaktırır :) şaka makinası isota nazar değmesin, bi ara çiğ köfte yapalım :)

Durango
16-08-2016, 21:51
İsot vermiş ayarı :) Maaşallah....

FaBeRgE
16-08-2016, 22:15
Bildiliğin delikli polo :) Maşallah...

Mr.Bilal
16-08-2016, 22:34
40bin vs 200bin.... ne güzel şeysin sen tuning :)

westalim
16-08-2016, 23:07
içinden geçmiş ben burda a7 şöyle böyle demeye gerek görmüyorum. nihayetinde a7 soförü şok. a7 şoförü dumandan klima kapattı.

rain man
16-08-2016, 23:11
Ne dersek diyelim, ben a7'nin içindeki adamın oturup sinir yaptığını bile düşünebilirim. Çünkü bayağı kasmış anlatılana göre de öyle videoya göre de.

Tekerine taş değmesin üstad. Polo gerçekten maşallahlı gidiyor. Bir ara ben de iyi bir hacimli bulursam onunla çekip koyarım :)

SinanAdalı
16-08-2016, 23:34
içimin yağları erimedi desem yalan olur. Maşallah.

levent
16-08-2016, 23:39
Polo yazılımla uçağa dönüyor ama A7 nin hızlanması da aşşağı yukarı şöyle diyebiliriz :) Yani abartmayalım dostlar.

Audi A7 3.0 TDI 313PS 0-200 km/h + Nachtsichtassistent + Spurhalteassistent - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=5DYyV38laxA)

Poloya bilenen kuvvetle muhtemel 245 lik 3.0 TDi, ben yukarda paylaştım nasıl hızlandığını.

dachosen
16-08-2016, 23:49
Araba dsg mi ve specleri/hp si nedir? Maşallah.

Grimlord
17-08-2016, 00:05
Kendisi kasinmis, guzel de yapmissiniz.

turbo&quattro
17-08-2016, 04:52
8-10 sene onceydi galiba yanlis hatirlamiyorsam yine bir polo Ankarada ferrariye takiliyordu onu hatirlatti :)

sadun94
17-08-2016, 06:15
o a7 nin surucusu adam gibi surucu olsun, yine oyle gecin, ben araba kullanmayi birakicam. Tuning bi yere kadar, hayal kurmayin bosuna kendinizi avutup gaza getirmeyin.

AliGizda
17-08-2016, 07:47
MaşAllah Polo' ya boyundan büyük işler yapmış :) A7' ci abiyi öyle ya da böyle dumanlamış Polo kardeşimiz :D Turbosuna sağlık, canlı canlıda gördüm sesini duydum çok gaddar sesi var :D

XoR
17-08-2016, 08:10
A7 basmamış :p Polocu erken ateşe etmiş maşallah :D

CRX
17-08-2016, 08:21
A7 top speed videosunu izledim nette, 180 den sonra dizel astra gibi hızlanıyor araba, sonuç çok normal olmuş, maaşallah aracınıza :)

ertantamer
17-08-2016, 08:44
İnsana polo aldırır video. İstediğim 2 dizel araçtan biri polo.

douu
17-08-2016, 09:47
o a7 nin surucusu adam gibi surucu olsun, yine oyle gecin, ben araba kullanmayi birakicam. Tuning bi yere kadar, hayal kurmayin bosuna kendinizi avutup gaza getirmeyin.

sen bırak şimdiden araba kullanmayı.

1200 kg 190 hp
1800 kg 245 hp

ton başı düşen beygir hesabı diye bi konu var. tamam A7 muhteşem hızlanıyor olabilir ama Mehmetin poloyu görmeden yorum yapma bence :)

ha araba 313 hplik versiyon olsa işler değişebilirdi bir ihtimalle :)

63owen63
17-08-2016, 09:58
31NBN07 mi plaka ?

Hatırlamıyorum inan hiç, orjinal videodan teyit etmeye çalışır yazarım, tanıdık mı o plaka?

Büyük turbo yapmadın dimi, oem , o güçlerde, o hızlarda a7yi geçmek ne diyim helal olsun..

Hayır, k03s orjinal oem 90hp 'lik tdi turbosu.

Alet resmen 250 yapmış kadranda :) koskoca maşallahı hak ediyor. Ama o a7 nin tam bastığını zannetmiyorum, ara hızlanmalar tamam ama sonuçta nerdeyse 2 kat hacim var be hocam :D

Peki ya o cüsse ? :)

Masallah bu karsilasmada a7 yi gecmissiniz , 90 bg lik aracin bu hale gelmesi cok iyi ama a7 daha hizli bi arac, soforu yavasmis :)

a7 sanılan kadar hızlı değil, ciddi kilolu bir araç.

Maşallah 41 kere.elbette a7 hızlı ama ufukta göremeyenlerde var :) bence çok çok iyi yürümüş ama a7 kesmiş biryerde.bence sonuç çok iyi.turbonuza bereket (:

Allah razı olsun,cümlemizin :)

Eğlenceli; az riskli bir eğlence olmuş. Tebrik ederim :)

Beni yanlış anlamayın ama; siz video hazırlayıp buraya kadar getirip yüklemişsiniz. Bence A7 sürücüsü olayı 10 dk sonra unutmuştur bile. Ki ben size yol verdikten sonra da dip gaz basmadığına inanıyorum. A7 sahibi değilim. Ama otobanda kullanmıştım.

Şayet A7 sürücüsü olsaydım zaten kimseye tampon yapmayıp efendi efendi yol isterdim. Öyle bir otomobille bu tarz bir hareket yapmazdım. Açık konuşmak gerekirse arkama da bir Polo yanaşsa sağa sinyalimi verip yol verirdim.

Aracınızın maşallahı var bu arada. Onu da belirteyim. Kazasız belasız kullanmak nasip olsun. :)

İşin video kısmı geyik ya,bir aracın başka bir araç tarafından bir otoyolda geçilmesi bizler gibi kırıklar hariç kimsenin kısa süreli belleğinden öteye geçmez , haklısınız . Teşekkür ederim iyi dileklere, bilmukabele:)

Aradaki 70 hp lik fark 700 kg lık farkı kapatamamış :) Maşallah isot memleket havası aldıkça hızlanıyor kanka :)

oem turbo, oem cooler king KMR2-GT :D yol pc ye göre 34 derecede bu gidişe rağmen çukurova sıcağında şişmemekte marifet oem cooler ile :)

A7 uzunda gider diyen arkadaşlar şu videonun 1.30 unu falan izlerlerse :)

Let's Drive: Audi A7 3.0 TDI quattro @ Vmax // 262km/h // 40km German Autobahn - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=LT8Xk-S-RYU)

Levo sanırım a7' nin amirallik imajından kaynaklanıyor bu şaşkınlık,a7 o hacme rağmen ciddi ağır kalıyormuş üstlerde, video haricinde de epey bastık. ceyhandan- erzine kadar :)

a7 200 den sonra duvar..Sahibinin çok takılcağını sanmıyorum ama takıldıysa da bi vale ye kapı açtırıp unutur herşeyi :)

Hahaha Bence de takılmamıştır, ben yolbilgisayarsız aracımda obd den iat kovalarken , o masaj yaptırıyordur koltuğunda muhtelen :)

Mahallemin arabasına gurban olayim :D

Maaşallah dedem mermi gibi yürüyor

sanki dün sabah caddedeydi araba bugün çıktın heralde yola :D

Selam komşu , aynen dün semtteydim :) Video' çok yeni degil, yeni paylaşıyorum.

bu tampona yapışma olayına bende uyuzum. passat yapmıştı bana bir zamanlar. almıştı havasını. polo güzel şakalamış. masallah polo ya. turbosuna zeval gelmesin...

Teşekkür ederim,cümlemizin :)

kanka bu nasıl video ya ocak söndürür araba yaktırır :) şaka makinası isota nazar değmesin, bi ara çiğ köfte yapalım :)

Eyvallah kardeşim, çiğköfte sana kurban olsun, ayarlayalım :)

İsot vermiş ayarı :) Maaşallah....

Teşekkür ederim Duhan abim :)

Bildiliğin delikli polo :) Maşallah...

Allah razı olsun :)

Ne dersek diyelim, ben a7'nin içindeki adamın oturup sinir yaptığını bile düşünebilirim. Çünkü bayağı kasmış anlatılana göre de öyle videoya göre de.

Tekerine taş değmesin üstad. Polo gerçekten maşallahlı gidiyor. Bir ara ben de iyi bir hacimli bulursam onunla çekip koyarım :)

Teşekkürler kardeşim, seninle en iyi ihtimalle aynı kıvamlardayız diye tahmin ediyorum,sen rahat şakalarsın :)

içimin yağları erimedi desem yalan olur. Maşallah.

Teşekkür ederim :)

Araba dsg mi ve specleri/hp si nedir? Maşallah.

Manuel, megachips yazılım, egzoz. Geçen sene serp 190hp / 430 nm dynomuz vardı, dynamics de bir 160'ı vardır diye düşünüyorum. Çok sağolun

Yaşın henüz 22, 4 yıldır ağız tadıyla araba kullanıyorsundur şanslı doğduysan ( en iyi ihtimalle ), ehliyetini yakmana gönlüm razı olmaz.

MaşAllah Polo' ya boyundan büyük işler yapmış :) A7' ci abiyi öyle ya da böyle dumanlamış Polo kardeşimiz :D Turbosuna sağlık, canlı canlıda gördüm sesini duydum çok gaddar sesi var :D

Teşekkür ederim, daha iyisi sizlere inşAllah.

A7 basmamış :p Polocu erken ateşe etmiş maşallah :D

Varsa hacimliniz , alırım bir ateşinizi :p

A7 top speed videosunu izledim nette, 180 den sonra dizel astra gibi hızlanıyor araba, sonuç çok normal olmuş, maaşallah aracınıza :)

Teşekkür ederim , hepimize maşAllah.

İnsana polo aldırır video. İstediğim 2 dizel araçtan biri polo.

Çok daha hızlılar var, teşekkür ederim :)

Cliosportve
17-08-2016, 10:05
Güzel bir anı olarak her iki tarafın zihinlerinde yer edicek hadise :)

memincbn
17-08-2016, 10:10
bu isotu çıkarması zor olur a7'linin .p .p :)

mikelazi
17-08-2016, 10:29
ummadık taş baş yarar.

çok zevkli bir duygu iyibilirim.buna benzer olayı bende yasamıştım.arkadan dumanlı dumanlı.gişelerde yanıma gelip beni geçebilmek için motorunu yaktın demişti. :) :D hee hee

tayfunk
17-08-2016, 11:16
Maşallah :) Mehmet Arabasızlık Çok zor :)

Orhan
17-08-2016, 11:19
Hahaha Bence de takılmamıştır, ben yolbilgisayarsız aracımda obd den iat kovalarken , o masaj yaptırıyordur koltuğunda muhtelen :)

Bu yorumuna çok güldüm :)

Maşallah çok güzel yürümüş

onur_S
17-08-2016, 12:14
Polo kac bg? En iyi ihtimalle 180 bg degil mi? Cth gti dan da hizli ya da degil en fazla o ayarda gidiyor degil mi? Yaniliyorsam duzeltin? O zaman a7 yi gecmenize ihtimal yok, 245 lik a6 sahibi olarak soyluyorum, evet cok gitmiyor ama stok polo gti i filan gecer her turlu. Polonun 210 bg filan olmasi lazim a7 ile yuruyebilmesi icin.170-180 bg yetmez, stage2 320i ile kafa bas gidiyor a6 3.0 tdi. 320 nin de 230 bg mustang dynosu var. Uzunu da cok iyi degil evet 200 den sonra acilip gitme durumu yok 3.0 tdi 245 in ama 170 bg civari poloyu her turlu gecer. Ama poloya masallah beni yanlis anlamayin super gidiyor.

seran
17-08-2016, 12:29
Güzel yürümüş, maşallah turboya...

yasindemir
17-08-2016, 13:07
Polo tdi'ların ikinci el değerini artırır konu )
maşallah çok iyi gitmiş araba. Poloda Eksoz derken Downpipe var mı? Stg2 gibi duruyor araç.

Batum
17-08-2016, 13:41
polo güzel yürümüş maşallah.. 200+ hızlar a7 de 100 le gidermiş gibi gelsede polo için çok sakat.

dahan
17-08-2016, 13:49
audici senle yarıştımı haberi varmıydı

by serçe
17-08-2016, 14:04
maşallah isot gideri ile görseli ile hoşuma giden araçlar arasında .

ümitech
17-08-2016, 14:25
190 hp dyno su olan polo ile 245 hp 1800 kg a7 tdi'ı birçok kulvarda şakalar , adam mis gibide gecmiş a7 ci apışıp kalmıştır,
isot sahibi ironi yapmış ki bu boş bir ironi değil videoda görünüyor birçok şey görmek isteyene,
polo sahibi arkadası tanımıyorum.

ümitech
17-08-2016, 14:28
illada denemek isterseniz a6 da olur 3.0 tdi adana çevresinde aynı yolda gidip gelelim pozantıya kadar.
polo fan ı falan değilim , benimde gündelik kullandıgım downpipe+yazılım lı polom var , insanların üstüne bu kadar gitmeyin azıcık saygılı olun.
a7 parasına 7-8 tane polo alınabilir diye kralcılık yapmayın.

bomonti
17-08-2016, 14:32
Poloya bilenen kuvvetle muhtemel 245 lik 3.0 TDi, ben yukarda paylaştım nasıl hızlandığını.

Kuvvetle muhtemel öyle :)

Ancak paylaştığın videoyu izledim ilk gazlama anında rampa tırmanıyor farkındaysan. Doruk noktasına gelip yokuş aşşağı inmeye başlayınca zincirleri kırıyor zaten dikkat edin..

Polo stg 2 ise falan geçmesi gayet doğal. Ben sadece yazılım dp olarak düşünmüştüm. Denildiği gibi 190 hp falansa polo için ciddi güçler :)

KMR2-GT
17-08-2016, 14:38
Polo da sadece yazılım ve downpipe var :)

bomonti
17-08-2016, 14:41
İsot tdi : megachips remap, downpipe, dpf removed, egr off

Şu işlemler sonucu da 190 hp alınabiliyorsa, ki sanmıyorum.. Birde a7 nin yanından geçiş anı çok hızlı değil mi ? Ağır ağır yırtınarak geçse kabul edilebilir olur bence. Tamam polo manyak gibi gidiyor bes belli ama o a7 muhtemelen cc falan açmıştır yada yüksek süratlerde keyfi bir yolculuk yapıyordur. Bir yazılım bir dp ile 3.0 tdi aracın yanından hop diye uzayıp gitmek kolay değil.

bomonti
17-08-2016, 14:50
Audi A7 Sportback 3.0 TDI LAUNCH CONTROL 0-240 km/h GREAT! Acceleration & Top Speed Run - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=o5pr-1ovWOw)

Vw Polo 1.6 tdi chip tuning 0 - 220 km/h Acceleration - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=3BlHL0vYj2M)

Tabiki kesin sonuçlara ulaştırmaz. Hava, yol şartları yakıtlar vs herşey değişik. En azından fikir verir.

63owen63
17-08-2016, 14:59
Maşallah :) Mehmet Arabasızlık Çok zor :)

Tayfun herşey güzel olacak dostum,sıkma canını :)

sen bırak şimdiden araba kullanmayı.

1200 kg 190 hp
1800 kg 245 hp

ton başı düşen beygir hesabı diye bi konu var. tamam A7 muhteşem hızlanıyor olabilir ama Mehmetin poloyu görmeden yorum yapma bence :)

ha araba 313 hplik versiyon olsa işler değişebilirdi bir ihtimalle :)

Dogukan, 313'lük falan direk nokta olur :) Hatta a7 degil de a6 bile olsa tutunurum ama 180,200 sonrası üzer beni, çok ağır 7 ler,

Polo kac bg? En iyi ihtimalle 180 bg degil mi? Cth gti dan da hizli ya da degil en fazla o ayarda gidiyor degil mi? Yaniliyorsam duzeltin? O zaman a7 yi gecmenize ihtimal yok, 245 lik a6 sahibi olarak soyluyorum, evet cok gitmiyor ama stok polo gti i filan gecer her turlu. Polonun 210 bg filan olmasi lazim a7 ile yuruyebilmesi icin.170-180 bg yetmez, stage2 320i ile kafa bas gidiyor a6 3.0 tdi. 320 nin de 230 bg mustang dynosu var. Uzunu da cok iyi degil evet 200 den sonra acilip gitme durumu yok 3.0 tdi 245 in ama 170 bg civari poloyu her turlu gecer. Ama poloya masallah beni yanlis anlamayin super gidiyor.

Ya zaten roll vs gibi olmadı, otoyolda denk geldik, bastım hepsi o, adam kaç kişi, d de mi s de mi, yüklü yüksüz mü, yol verdi bıraktı mı,sonradan geri bastı mı hic bir bilgim yok, ama video sonrasında biz 25 -30 km böyle bastık.

Polo tdi'ların ikinci el değerini artırır konu )
maşallah çok iyi gitmiş araba. Poloda Eksoz derken Downpipe var mı? Stg2 gibi duruyor araç.

Egzoz derken, komple egzoz : downpipe + komple düz, yazılım hard

audici senle yarıştımı haberi varmıydı

25 30 km böyle gittik, 3-4 kez geçtim,geçilip, tekrar geçtim. Arabanın içinde ki yüz ifadesini gösterebilseydim keşke :)

190 hp dyno su olan polo ile 245 hp 1800 kg a7 tdi'ı birçok kulvarda şakalar , adam mis gibide gecmiş a7 ci apışıp kalmıştır,
isot sahibi ironi yapmış ki bu boş bir ironi değil videoda görünüyor birçok şey görmek isteyene,
polo sahibi arkadası tanımıyorum.

Aynen, ben hızlıyım demiyorum, benim aracım kendi kıvamında fena gitmeyen, yazılım,egzoz bir polo.
a7 zayıf degil,sadece ciddi ağır. Zaten hepsini geçtim,video geyik amaçlı :)

Şu işlemler sonucu da 190 hp alınabiliyorsa, ki sanmıyorum.. Birde a7 nin yanından geçiş anı çok hızlı değil mi ? Ağır ağır yırtınarak geçse kabul edilebilir olur bence. Tamam polo manyak gibi gidiyor bes belli ama o a7 muhtemelen cc falan açmıştır yada yüksek süratlerde keyfi bir yolculuk yapıyordur. Bir yazılım bir dp ile 3.0 tdi aracın yanından hop diye uzayıp gitmek kolay değil.

Rampa çıkarken ben tam gaz çıkmıyorum,düzleyince ve hafif kayacagını anlayınca köklüyorum. 190 hp iddaalı bir rakam evet, serp dyno katsayılarıyla böyle, dynamics de vs 160-170 arasıdır tahminimce.

levent
17-08-2016, 15:01
Kuvvetle muhtemel öyle :)

Ancak paylaştığın videoyu izledim ilk gazlama anında rampa tırmanıyor farkındaysan. Doruk noktasına gelip yokuş aşşağı inmeye başlayınca zincirleri kırıyor zaten dikkat edin..

Polo stg 2 ise falan geçmesi gayet doğal. Ben sadece yazılım dp olarak düşünmüştüm. Denildiği gibi 190 hp falansa polo için ciddi güçler :)

Serp Dynoda 189 küsür verisi var aracın, merak ediyorsanız Megachips'i arayıp sorabilirsiniz.

Isot un videoda da geçtin mi bilmem o yolu ama belli olmasa da Alman otobanındaki gibi bir tırmanış söz konusu.

Bir de şu öyle hop geçmek kolay değil diyorsun da, arada 700 kg var vites oranları farklı, o sırada belki A7 son viteste 2600 devirlerde gidiyor, o devirde güç yok tork var. Etken çok anlayacağın..

onur_S
17-08-2016, 15:07
illada denemek isterseniz a6 da olur 3.0 tdi adana çevresinde aynı yolda gidip gelelim pozantıya kadar.
polo fan ı falan değilim , benimde gündelik kullandıgım downpipe+yazılım lı polom var , insanların üstüne bu kadar gitmeyin azıcık saygılı olun.
a7 parasına 7-8 tane polo alınabilir diye kralcılık yapmayın.

gececenmi a6 yı yani ?

mikelazi
17-08-2016, 15:23
serpte 190 ise dynamics 165-170 çıkar bence.

serpte stock ne çıkmıştı.dv-düzboru-hard yazılımla 165hp ler çok güzel degerler.basınç ne durumda??? o gazlamada iat kaçlara çıktı.tabi ortamdaki hava sıcaklıgınada baglı.bana göre polo ekstra hp si ve 700kg daha hafif olmasıyla öne çıkmış.

mur_84
17-08-2016, 15:26
A7 şöyle olsaymış böyle geçermiş vb yorumları gülerek izliyorum..

Maşallah İSOT POLO A7'nin yakmış ağzını.. Bir daha yoğurdu bile üfleyerek yer..

63owen63
17-08-2016, 15:50
serpte 190 ise dynamics 165-170 çıkar bence.

serpte stock ne çıkmıştı.dv-düzboru-hard yazılımla 165hp ler çok güzel degerler.basınç ne durumda??? o gazlamada iat kaçlara çıktı.tabi ortamdaki hava sıcaklıgınada baglı.bana göre polo ekstra hp si ve 700kg daha hafif olmasıyla öne çıkmış.

serpte stock 90 hp cikiyor. basinc 1.8 bar falan, obd den 1.5 fazlasini okuyamiyorum. iat adana,urfa gibi +40 derece yerlerde suana kadar maksimum 70 derece gordum, anlik olarak. genelde kisisel kullanimlarimda gazlamada 62 yi gecmiyor.

bomonti
17-08-2016, 15:56
Serp Dynoda 189 küsür verisi var aracın, merak ediyorsanız Megachips'i arayıp sorabilirsiniz.

Isot un videoda da geçtin mi bilmem o yolu ama belli olmasa da Alman otobanındaki gibi bir tırmanış söz konusu.

Bir de şu öyle hop geçmek kolay değil diyorsun da, arada 700 kg var vites oranları farklı, o sırada belki A7 son viteste 2600 devirlerde gidiyor, o devirde güç yok tork var. Etken çok anlayacağın..

Yok ne denildiyse doğrudur, sonuçta kimsenin kimseye bir şey kanıtlama çabası yok. Video da ona göre hazırlanmış zaten :)

Bende diyorum ki a7 kanla başla yarışıyorsa son viteste 2600 devirde olması imkansız. Yanından uçup gitmesi 200 gibi bir süratti sanırım o hızlarda 3700 civarında oluyor. Yine geçmesine bir şey demiyorum ama arkadan gelip bir anda boy boy ayırması imkansıza yakın bir şey bence. Keşke bir a7 3.0 tdi ım olsada denesek :)

mikelazi
17-08-2016, 16:03
serpte stock 90 hp cikiyor. basinc 1.8 bar falan, obd den 1.5 fazlasini okuyamiyorum. iat adana,urfa gibi +40 derece yerlerde suana kadar maksimum 70 derece gordum, anlik olarak. genelde kisisel kullanimlarimda gazlamada 62 yi gecmiyor.

60-65 in üzeri aracı - ye götürür biliyorsundur.hem yokuş hem urfa sıcagı hem 1.8bar iat 70lerde hiçmi acımadın a7 ye :D

maşallah dostum

M3CSL
17-08-2016, 16:22
a7 ile basmıştım ben 245likti muhtemelen 210 sonrası ciddi uzamıştı, ama oralara kadar aman aman bir şey yok, 180 kusur hp lik polo çok rahat geçer, ama top speed bilemedim daha önce yazdığım gibi:)

rebeloghy
17-08-2016, 16:41
Benim merak ettiğim konu süspansiyon ve jant lastik konusu. Arkadaşımın stock polosu beni 100-110 gibi hızlarda korkuturken sizde muhtemelen 17 jant yay vs bir şeyler var değil mi ?

ümitech
17-08-2016, 17:01
gececenmi a6 yı yani ?

varsa a6-a7 245 hp tdi atla gel.
uzunda gecer gibi iddiam olmadı ki 3 litre hacimli araba uzunda daha fazla kmh çevirecektir, gidilen yolu bildiğim için gidip geliriz pozantıya dedim.
kaldı ki polo burada kısa mesafede 250+ çevirmiş o an için geçmiş video yüklenmiş.
evet hala söylüyorum , yakındamısın , gelecen mi?

onur_S
17-08-2016, 17:15
uzunda gecer gibi iddiam olmadı ki 3 litre hacimli araba uzunda daha fazla kmh çevirecektir, gidilen yolu bildiğim için gidip geliriz pozantıya dedim.
kaldı ki polo burada kısa mesafede 250+ çevirmiş o an için geçmiş video yüklenmiş.

a6 var da , burda kimse fakir zengin edebiyatı yapmadı, a6 diye laf çarpan sensin, ben a6 pahalı geçer modunda da değilim. 4 seneden beri sıfır kmdir a6 mız var, yazılımsız-yazılımlı ne gider ne yapar bilirim, polo gti ı kısada dahi geçer, biz bunları denedik burada konuşan bazı arkadaşlar gibi videolardan ya da trafikte denk getirmekten tahmin yürütmekle konuşmuyorum, stage1 yani sadece bone stock, kat vs üzerinde yazılımlı polo gti ı dahi belli bi hızdan sonra geçer. Denedik. Başka sınıftan yine N18 Mini JCW ile denedim a6 yı, 1150 kg araba, burada konuşulan 180 bg lik polo tdi ya da gti a geçilecek bi araç değil. Videodaki polo yazılımlı gti dan hızlıysa bilemem. Pololar hızlansın delsin geçsin süper bi verim alınmış üzerindeki speclerle, ancak a6-a7 3.0 tdi ı geçecek düzeyde değil. Senin yazından ben parası fazla diye a7 alanlar ille polodan hızlı olcak varsa gelsin geçeyim görün gibi anladım.
Ben Eskişehirdeyim yolunuz düşerse buyrun istediğiniz şekilde sıfırdan da kalkmak üzere a6 yla deneyelim. Gelceksen beklerim, adanaya yolum düşmüyor poloyla denicem diye adanaya kalkıp gelecek halim yok , videodan, trafikte denk getirip basmayla ancak tahmin yürütülür, hayal kurulur. Sonuç olarak 180 bg poloyla a6 -a7 geçemezsiniz, 210 bg olmanız lazım.
Adam basmış trafikte denk getirmiş geçmiş, eğlenceli olmuş ama bu polo 3.0 tdi 245 ten hızlı demek değil, youtubedan 200 de kesiliyor, uzunda astra gibi gidiyor diyenlere bi tarafımla gülerim, siz heralde gurbetci a8 ci dayının vti a bozulmasında kaldınız..

bomonti
17-08-2016, 19:20
Yazılım dp li polonun 3.0 tdi ı geçebileceğini bende zannetmiyorum ama gti da fazla kalın değil mi be ?

Geçen biri video koydu leon fr 150 vs a4 tdi 177 diye.. Leon kopartıyordu.. Gti 180 ve supercharger lı ve hafif, 3.0 tdi ı delik deşik eder diye düşünüyorum.

DOHC
17-08-2016, 19:22

Bu yorum bana İstanbul-Ankara tek yön veya çift yönde 335d'nin m3'ü, 535d'nin M5'i geçeceği gibi biz izlenim oluşturdu...... Nede olsa benzinli araç benzin almak için daha çok duracak....... Bu durumda dizel benzinliden daha mı hızlı oluyor?

bilalMW
17-08-2016, 19:26
zenginden alıp fakire vermişsin hoca. Yakışır :D

Oznsrl
17-08-2016, 19:33
araca maşallah. ama sırf paylaşmak için o hızlarda gidip bide video çekmek büyük risk ben 90 artı hızlarda mesaj bile okumuyorum şakası yok :)

Zero
17-08-2016, 20:13
Allahtan ki ibreyi de çekmişsin Mehmet yoksa imkansız diyenler haklı gibi gözükecekti. Çok fazla kilo farkı var o yüzden imkansız diye birşey yok zaten düzde bir süre sonra yetişip geçecektir a7 ama bu hemen olabilecek bir durum değil. Bu arada 313 hp lik olmasına imkan yok o farklı gidiyor ama 245 liğin hele ki ilk başta Mehmetin tünel yapmasıyla geçilmesi normal. Hatta adam yol verip tekrar sellektör yapayım niyetiyle sağa geçmiş sanki ama dumanı hesaba katamamış :)

skaratas2
17-08-2016, 23:03
a7 nin videoları öle 200 den sonra uzayacak (şaşırtacak gibi değil) bir araba gibi gelmedi..Poloya maşallah olacak olana olmuş zati :)

ümitech
17-08-2016, 23:24
a6 var da , burda kimse fakir zengin edebiyatı yapmadı, a6 diye laf çarpan sensin, ben a6 pahalı geçer modunda da değilim. 4 seneden beri sıfır kmdir a6 mız var, yazılımsız-yazılımlı ne gider ne yapar bilirim, polo gti ı kısada dahi geçer, biz bunları denedik burada konuşan bazı arkadaşlar gibi videolardan ya da trafikte denk getirmekten tahmin yürütmekle konuşmuyorum, stage1 yani sadece bone stock, kat vs üzerinde yazılımlı polo gti ı dahi belli bi hızdan sonra geçer. Denedik. Başka sınıftan yine N18 Mini JCW ile denedim a6 yı, 1150 kg araba, burada konuşulan 180 bg lik polo tdi ya da gti a geçilecek bi araç değil. Videodaki polo yazılımlı gti dan hızlıysa bilemem. Pololar hızlansın delsin geçsin süper bi verim alınmış üzerindeki speclerle, ancak a6-a7 3.0 tdi ı geçecek düzeyde değil. Senin yazından ben parası fazla diye a7 alanlar ille polodan hızlı olcak varsa gelsin geçeyim görün gibi anladım.
Ben Eskişehirdeyim yolunuz düşerse buyrun istediğiniz şekilde sıfırdan da kalkmak üzere a6 yla deneyelim. Gelceksen beklerim, adanaya yolum düşmüyor poloyla denicem diye adanaya kalkıp gelecek halim yok , videodan, trafikte denk getirip basmayla ancak tahmin yürütülür, hayal kurulur. Sonuç olarak 180 bg poloyla a6 -a7 geçemezsiniz, 210 bg olmanız lazım.
Adam basmış trafikte denk getirmiş geçmiş, eğlenceli olmuş ama bu polo 3.0 tdi 245 ten hızlı demek değil, youtubedan 200 de kesiliyor, uzunda astra gibi gidiyor diyenlere bi tarafımla gülerim, siz heralde gurbetci a8 ci dayının vti a bozulmasında kaldınız..
Bahsettiğin yerde kaldığım yok ayrıca orası neresi bilmiyorum ben kendi şehrimdeyim
Bizde sidik yarıştırmıyoruz kimseyle herkesin alaycı halleri için yazdım yazılanları
Polonun 210 bg olması gerekiyor derken hangi matematik bunu söyletiriyor sana , acıklada bizimde beynimiz berraklaşsın?
Kimseye bişey ispat ettiğim yok, a6 na güle güle bin konu farklı bir hal almasın, mühim olan a7 nin beklemediği birşeyle karşılaşmış olması.
Sen bu kadar alaycı yazmamışken niye üstüne alındın onu da ayrıca anlamak gerekiyor.
geçmişte kullandıgımız araçların biyografisine inmeyelim ayrı bir sidik tazziğine gerek yok kanımca.

ümitech
17-08-2016, 23:28
Bu yorum bana İstanbul-Ankara tek yön veya çift yönde 335d'nin m3'ü, 535d'nin M5'i geçeceği gibi biz izlenim oluşturdu...... Nede olsa benzinli araç benzin almak için daha çok duracak....... Bu durumda dizel benzinliden daha mı hızlı oluyor?

Su ortamda bilgi alışverişi dısında tartısmanın kimseye faydası olmayacagını düşünenlerden biriyim ama sen nasıl bir amaçla bunu yazdın anlam veremedim? Ne dizeli ne benzinlisi Allah aşkına? Benzinli desem nolmuş olacak dizel desem nolacak?

63owen63
18-08-2016, 09:31
Yok ne denildiyse doğrudur, sonuçta kimsenin kimseye bir şey kanıtlama çabası yok. Video da ona göre hazırlanmış zaten :)

Bende diyorum ki a7 kanla başla yarışıyorsa son viteste 2600 devirde olması imkansız. Yanından uçup gitmesi 200 gibi bir süratti sanırım o hızlarda 3700 civarında oluyor. Yine geçmesine bir şey demiyorum ama arkadan gelip bir anda boy boy ayırması imkansıza yakın bir şey bence. Keşke bir a7 3.0 tdi ım olsada denesek :)
Aslinda rampa cikarken asiri yaklasmak istemedigim icin tam gaz yapmiyorum, rampayi düzleyince tam basiyorum,onunda etkisi var,

60-65 in üzeri aracı - ye götürür biliyorsundur.hem yokuş hem urfa sıcagı hem 1.8bar iat 70lerde hiçmi acımadın a7 ye :D

maşallah dostum
Tesekkur ederim o iat lari gormuyor normalde 2 3 4 yapar birakirim, gazlamam pek.

a7 ile basmıştım ben 245likti muhtemelen 210 sonrası ciddi uzamıştı, ama oralara kadar aman aman bir şey yok, 180 kusur hp lik polo çok rahat geçer, ama top speed bilemedim daha önce yazdığım gibi:)
siz ne denemistiniz ?

Benim merak ettiğim konu süspansiyon ve jant lastik konusu. Arkadaşımın stock polosu beni 100-110 gibi hızlarda korkuturken sizde muhtemelen 17 jant yay vs bir şeyler var değil mi ?

Eibach yay, bbs montreal jant , 205 45 16 semi slick lastik var. Acikcasi ya alistigimdan ya da cok hissiz sevmedigimden beni tedirginn etmiyor , 200 sonrasi tehlikeli geliyor, ona da sene de 2 kez cikiyoruz :)

Yazılım dp li polonun 3.0 tdi ı geçebileceğini bende zannetmiyorum ama gti da fazla kalın değil mi be ?

Geçen biri video koydu leon fr 150 vs a4 tdi 177 diye.. Leon kopartıyordu.. Gti 180 ve supercharger lı ve hafif, 3.0 tdi ı delik deşik eder diye düşünüyorum.

gti a7 yi delik desik ederse, ben niye edemiyorum , daha dogrusu neden gecemiyeyim ki? :)

Mesajiniz bana degil ama bi yere cevap vereyim. Yazilimli gti dan daha hizli degil arabam,:)

Allahtan ki ibreyi de çekmişsin Mehmet yoksa imkansız diyenler haklı gibi gözükecekti. Çok fazla kilo farkı var o yüzden imkansız diye birşey yok zaten düzde bir süre sonra yetişip geçecektir a7 ama bu hemen olabilecek bir durum değil. Bu arada 313 hp lik olmasına imkan yok o farklı gidiyor ama 245 liğin hele ki ilk başta Mehmetin tünel yapmasıyla geçilmesi normal. Hatta adam yol verip tekrar sellektör yapayım niyetiyle sağa geçmiş sanki ama dumanı hesaba katamamış :)
Zeki, 313 luk beni aşar elek eder dedigin gibi :_)) Hem tunel, hem de o gücun hakkini agirliktan dolayi veremiyo a7, a6 olsaydi ayni motorda gecemezdim muhtemelen

Eworen
18-08-2016, 09:39
Şimdi bu polo stock GTI dan hızlımıdır ne kadar hızlıdır ona göre yorum yapayım :)
Ben mesela GTI sahibi olarak gtı ın yüksek sürat kabiliyetini zayıf bulurum muhtelemen olmayan hacimden dolayı yani yüksek sürat derken o hızlardaki esnekliğini falan yetersiz bulurum yoksa çıkar tapa gaz gidilirse çok garip bi top speed yapabilir
Bu sebeple sordum GTI dan ne kadar hızlıdır hangi hızlarda hızlıdır yavaştır vb..

Semii
18-08-2016, 12:27
Çok şaşırılacak bi durum yok bence.Maşallah polo ya

Ben sciroccoyla 313 lük versiyonunu temiz geçiyordum.taki 250 kmlere kadar.250 de yanıma geliyordu :)

CeM öZeR
19-08-2016, 07:49
Kanka adalet sağlamışsın :D aklıma Pozantı düzlüklerinde polo gti varken cls 350 cdi ile dalga geçtiğim geldi. Hanım yanımda uyuyor,arkada bavullar,muz kasaları ile Mersinden dönüyordum. Cls 350 cdi sahibi herif direksiyonu kemiriyordu :D :hahaha:

K0213
19-08-2016, 08:00
Bence tam bir şaka olmasa da şaşırtıcı bir performans göstermiş gerçekten.
Bende bu tip altındaki aracın boyutlarına güvenip sıradan sürüş sergilediğim zamanlarda beni sinir eden insanlara, şaşırtıcı hızlarla mala çevirmek isterim açıkcası :)

efe_
20-08-2016, 11:27
A7 basmadıda kardeşim 230-240 larda gidiyor yarım gazla 240 mı yapıcak bugattimi bu :)
Maşallah tidişe

efe_
20-08-2016, 11:34
Golf tdi manuel chiptuning li aracımla, 2006 CLS 320 CDI ile denemiştim...
3.vites 80den 190 a 1.5 boy atıyordu bana.. polo nun hafifliğini ayar açıklığını düşününce ...

suk3b3
20-08-2016, 17:31
el yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış. poloya maşallah ok gibi gidiyor

streetracer_nos
20-08-2016, 19:34
simdi a7 var a7 var :hihih: :hihih::hihih::hihih:

Masallah ortalık saatli bomba gibi kimseyi hafife almamak lazım:)

63owen63
04-10-2016, 11:55
Teşekkürler maşAllah ve iyi dilek belirten arkadaşlara. Zaman zaman böyle şakalar yapmak gerekiyor aslında :)

tayreep_john
06-10-2016, 15:25
önceki postlarda stock turbo k03s var demişssiniz stock polo gti 'ın cth motorlarından çıkan turbodur k03s sizin 90 hp araçdan çok daha ufak bir turbo çıkıyor... 1544 ayarı birşey.

rain man
06-10-2016, 16:46
Abi isottan sonra dumanlı her polodan uzak duruyorum :) gerçekten iyi gidiyor.

63owen63
21-10-2016, 22:26
önceki postlarda stock turbo k03s var demişssiniz stock polo gti 'ın cth motorlarından çıkan turbodur k03s sizin 90 hp araçdan çok daha ufak bir turbo çıkıyor... 1544 ayarı birşey.

garret olarak evet ama borg olarak k03 çıkıyor. 2 tip turbo kullanıldı 1.6 tdi da.

tayreep_john
22-10-2016, 21:16
borgwarner olarak internette araştırınca k03 hep big turbo olarak çıkıyor bence bi yerde yanlış var :)

levent
22-10-2016, 21:59
borgwarner olarak internette araştırınca k03 hep big turbo olarak çıkıyor bence bi yerde yanlış var :)

bv39 diye hatırlıyorum ben de..

tayreep_john
22-10-2016, 22:33
bv39 diye hatırlıyorum ben de..

bv39 sa daha da küçük 35-37 mm emme çapı opel in 1.3cdti grubundan çıkıyor genellikle bv39 lar k03 ün orjinal emme çapı 40 - 42 mm miş bu arada. audi 1.8 t lerde kullanılan

levent
22-10-2016, 22:48
bv39 sa daha da küçük 35-37 mm emme çapı opel in 1.3cdti grubundan çıkıyor genellikle bv39 lar k03 ün orjinal emme çapı 40 - 42 mm miş bu arada. audi 1.8 t lerde kullanılan

105 lik CAY motordan çıkan BV39 du diye hatırlıyorum şeklinde düzelteyim.

Olay biraz şey gibi k04 ün de varyasyonları var ya muhtemelen o şekilde bunlar da farklı varyasyonlara sahip.. Birinin kıçı büyük diğerinin emmesi vb.

KMR2-GT
23-10-2016, 22:52
Gtc1244vz yazıyordu ustune

sahinek
23-10-2016, 23:39
bastı veya basmadı diyen arkadaşları pek anlayamıyorum

belki adam direksiyonuna güvenmedi ya da orta yaşlı amcaydı yarışla işim olmaz dedi

zaten belirtilen hızlar 220-250 arası

Türkiye'de o hıza çıkarsın da, andavallının biri tüketim kasarken frene basmamak için "kaçla gelirsen gel" kendini her an sola atabilir

kaldı geçip geçmeme meselesinden "isot" kendini kanıtladı bence

fore
24-10-2016, 00:22
Masallah isota. Geçmiş işte daha ne.

excoupe
24-10-2016, 08:41
maşallah polo ya... 41 kere hemde.
ancak bende a7 nin basmadığı kannatindeyim, tüketim, yaşlılık, güven vs. bir sürü mazareti olabilir.
Sözleşerek yapıldıysa o ayrı ama ne audinin bırakmadığına nede sözleşerek gazlandığına dair bir ibare yok :)
(Videodan yola çıkarak; araç kullanıcısı "a7 bırakmadı" yorumunu yaparsa, ortada görüntü olmadığından; a7 bırakmıştır yorumları olabilecektir)
En nihayetinde hiç tasvip etmeyip; a7 nin tampon yaparak taciz etmesi sonucu polo kendini kanıtlamış...

63owen63
24-10-2016, 16:20
Arkadaşlar zaten, a7 ile bir deneme sözkonusu degil, keyfi geyik amaçlı bir video, tanımıyorum bile,sadece denk geldik,parodiledim :)

Varsa 2.el temiz bir a7 'niz deneyelim :D

Bu video'dan sonra forumdan bir arkadaş a5. 3.0 tdi, yazılım, downpipe sanırım, denemek istediğini iletmiş ufuk vasıtasıyla, bakarsınız onla deneriz, bir ağır saplar bize de kendimize geliriz :)

Birkan61
24-10-2016, 16:25
emmicim kapımdan geçtiğin bir gün uğrada cila atalım isota

bu aralar çok fazla görüyorum hatta geçen cila atarken önümden geçtinde garajdaydım anlık oldu :D

Ufuk
24-10-2016, 17:37
Arkadaşlar zaten, a7 ile bir deneme sözkonusu degil, keyfi geyik amaçlı bir video, tanımıyorum bile,sadece denk geldik,parodiledim :)

Varsa 2.el temiz bir a7 'niz deneyelim :D

Bu video'dan sonra forumdan bir arkadaş a5. 3.0 tdi, yazılım, downpipe sanırım, denemek istediğini iletmiş ufuk vasıtasıyla, bakarsınız onla deneriz, bir ağır saplar bize de kendimize geliriz :)

Abi bakalım ne olacak bizde bilmiyoruz. A7'yi böyle doğrayan isot, bizim gariban a5'e neler neler yapar.

ZX-636R
24-10-2016, 23:02

BW ve özellikle K03-04 konusunda zamanında biraz araştırma yapmıştım aklımda kaldığı şekilde net bilgi vermeye çalışayım

compressor ölçüleri(emme)
K03= compressor inducer 36-38 arasıdır artık pek 36mm ler kullanılmıyor eskiden turbo güçleri genelde 150hp civarıyken vardı artık ort 200hp lere gelince 38mm ler standart hale geldi diyebiliriz

K03s = 40mm ki en büyüğü cooper s tir. K03-2080 modeli bunun da tam ölçüsü 2,0*25.4= 50.80 * 0,80= 40,64 yani emme 40,64 inducer 50,80 exducer daha büyük K03 yok

K04 ler ise 38-40mm arasıdır ki yukarıda yazdığım gibi motor güçleri 2.0 larda 240hp leri geçince artık 38 ler kalmadı desek yeridir daha çok 40mm kullanılıyor
K04 s ler 42 mm dir tam olarak ölçüsü K04-2180 den örnek verirsek 42,67mm inducer 53,34 exducer

K04 ün en büyüğü K04-064 2283DX modelidir bu da 44,38mm inducer 55,88mm exducer yapar
bundan sonrası K06 ya giriyor yanılmıyorsam porsche ve audi rs serilerinde kullanılıyor

63owen63
25-10-2016, 14:52
Abi bakalım ne olacak bizde bilmiyoruz. A7'yi böyle doğrayan isot, bizim gariban a5'e neler neler yapar.

ufuk a7 ile a5 ayni güçte. a5 ciddi daha hafif+ yazilim falan varm muhtemelen dograncaz :)

63owen63
25-10-2016, 14:53

nerdesin tam ?:)

makethewayforme
25-10-2016, 17:08
Adana otoyolunda ogs şeritlerinden geçerken feci derecede taciz eden ve geniş kısım normal şerit formuna dönsede yol versem derken, yol verene kadar beni epey uyuz eden, tampon yapaarak taciz eden bir a7'yi şakaladım, biraz da espritüel olsun diye replikler koydum, :)

Rakip polo olunca fazla küçümsedi, ben de ardından yapıştırıp kıçımsadım:p

Link : Ä°sot tdi ( 1.6 tdi polo ) vs audi a7 3.0 tdi - YouTube (https://youtu.be/H8yiyr9uOc8)

https://youtu.be/H8yiyr9uOc8

araban çok iyi gidiyor, maşallahı var

ama a7'deki eleman belli ki senin kadar cesur değil, bundan dolayı geçilmiş

neticede istisnalar illaki vardır, ama a7 kullanacak adamlar, bi yere kadar basar bi yerde tırsar süratten çok gözü kara bi abi değilse

gaza bassa o da 250+ süratlere rahat çıkardı, yol vermesine gerek kalmazdı, belki arayı biraz açardı ya da açamazdı arkasından takip edebilrdin, ama geçemezdin tahminim

SinanAdalı
25-10-2016, 17:32
Yahu anlamadığım şey şu. Arkadaş bi video çekmiş eğlenmiş arabasıda gidiyor maşallah. Bi sürü konulara girilmiş çıkılmış yok onu geçersin geçemezsin yok onun turbosu 3kg çekiyo yürürken yere sürtüyo falan filan.. Ne gerek var bunlara :) Bazen böyle bütün dünyanın kontrolü kendinde sana tiplere böyle ayar vermek gerek. Bazen yolda bazen farklı yerde iyide olmuş, içinden geçmiş. Maşallah dostum

canimrecepcim
26-10-2016, 09:05
Yani dedikleri gibi mevzu iki tane yarışan araba değil ki.Mevzu zorba bir sürücünün ufkunun genişletilmesi.Ki bence gayet başarılı ve eğlenceli video olmuş.Trafikte bu tipler çok fazla ve emin olun hangimiz olsa yine aynısını yapardık.
Halamın bıyığı olsa 4 boy atardı sohbetine mahal yok :)

Öte yandan yandan yüklü şekilde o rampadaki ivmelenme falan maşallah hocam.

63owen63
26-10-2016, 09:10
araban çok iyi gidiyor, maşallahı var

ama a7'deki eleman belli ki senin kadar cesur değil, bundan dolayı geçilmiş

neticede istisnalar illaki vardır, ama a7 kullanacak adamlar, bi yere kadar basar bi yerde tırsar süratten çok gözü kara bi abi değilse

gaza bassa o da 250+ süratlere rahat çıkardı, yol vermesine gerek kalmazdı, belki arayı biraz açardı ya da açamazdı arkasından takip edebilrdin, ama geçemezdin tahminim

Olabilir , video geyik amaçlı zaten :)

Yahu anlamadığım şey şu. Arkadaş bi video çekmiş eğlenmiş arabasıda gidiyor maşallah. Bi sürü konulara girilmiş çıkılmış yok onu geçersin geçemezsin yok onun turbosu 3kg çekiyo yürürken yere sürtüyo falan filan.. Ne gerek var bunlara :) Bazen böyle bütün dünyanın kontrolü kendinde sana tiplere böyle ayar vermek gerek. Bazen yolda bazen farklı yerde iyide olmuş, içinden geçmiş. Maşallah dostum

Teşekkür ederim, ben eğlencesine yaptım ama parodiden öteye taşındı konu :)

Yani dedikleri gibi mevzu iki tane yarışan araba değil ki.Mevzu zorba bir sürücünün ufkunun genişletilmesi.Ki bence gayet başarılı ve eğlenceli video olmuş.Trafikte bu tipler çok fazla ve emin olun hangimiz olsa yine aynısını yapardık.
Halamın bıyığı olsa 4 boy atardı sohbetine mahal yok :)

Öte yandan yandan yüklü şekilde o rampadaki ivmelenme falan maşallah hocam.

Teşekkür ederim, zaten yakında a5 3.0 tdi' la denememiz olcak, geçsin beni de, o video yu da foruma atayım rahatlayalım :D